De brandspuit krijgt een gebruiksaanwijzing Vrijdag 30 juni 1939 Tweede Blad RAAD HOOGWOUD Ook gemeentelijke meevallers ko men tenslotte in 's rijks kas terecht! Re Keuringsdienst Spanbroek kost veel geld; was er maar eiken dag brand, schertst de burgemeester, dan konden wij 't wrakke vee zélf ver branden. De heer Bossen vindt, dat de regeering voor de verdrukte mid denstand dient op te komen. Groo tte menschenzaken aan de orde. Waar radio al geen invloed op heeft. Wethouder Vijn wil handelen. Geen subsidie voor het ziekenhuis. De brandspuit is te eenvoudig ingericht! De raad vergaderde gisteravond. Voorzitter, tevens secretaris was burge meester Hoogenboom. De notulen der vorige vergadering leve- ren geen stof tot bijzondere besprekingen. Ter tafel komen de volgende INGEZONDEN STUKKEN EN MEDE- DEELINGEN. Eenige goedkeuringen op eerder genomen raadsbesluiten en andere formeele stukken. Schrijven van den Minister van Sociale (Zaken, dat de steunregeling voor de in deze gemeente woonachtige werklooze valide, bo- aiafide arbeiders tot en met 30 December 15139 kan worden verlengd. Schrijven van Ged. Staten, dat door hen bet quotiënt, bedoeld in het Financieels ver- houdingsbesluit, voor het jaar 1936 voorloo- jpig is vastgesteld op f 10.8766. Schrijven van den Rijksinspecteur voor de werkverschaffing te Alkmaar, waarin ver zocht wordt in het tijdvak van 12 Juni tot en met 23 September 1939 de werkverschaf fing en stcunverleening te beperken tot een maximum aantal van 5 in zorg blijvende ar beiders. Verslag van den heer T. Oepkes Cz. over het bezoek over den afgeloopen cursus aan de avondschool; 17 leerlingen, 3 tusschentijds [vertrokken. Schrijven van het Ministerie van Sociale ÏSakeb betreffende extra hulp aan werkloo dsen over 1939. Schrijven van fa. J. C. J. Knegt en Zn. te 'Amsterdam, dat zij bereid zijn om een Wet telijke Aansprakelijkheidsverzekering te [plaatsen, waarvan de premie bij een 10-jaar- 1 ijk spil contract f10.zal bedragen (per jaar). Besloten wordt deze verzekering af te Sluiten. Schrijven van den Inspecteur van de Volks gezondheid te Haarlem, over den toestand Van de woning van P. Portegies in de Weere. De woning wordt ongeschikt ter bewoning geacht en is ook niet meer door verbeterin gen in bewoonbaren staat te brengen. Advies van den heer N. J. Vlaming, ge- ömccnte-opzichter over de woning van P. Por tegies. Schrijven van Ged. Staten omtrent ra- iming werkloosheidsuitgaven tot een bedrag van f8650.— op de begrooting 1939, waarbij tic Commissie van overleg inzake gemeente- begrootingen tot de conclusie komt, dat a van den post: Steunverleening aan kleine boeren, met een bedrag van f 600.kan wor den verminderd en a van den post: „Steun verleening aan kleine tuinders" met een be drag van f125— kan worden verhoogd. Enkele aanwijzingen van het Ministerie [van Binnenlandsche Zaken omtrent het sa menstellen van de bcgrooting 1939 wat be treft stcunverleening aan kleine grondge bruikers; (boeren en tuinders). Enkele begrootingswijzigingen 1939. Voorzitter deelt mede, dat. de Paöhtkamer m huur van het land in de Bennemeer heeft goedgekeurd'. Verder weet voorz. dat de be las tingbijdrage niet gewijzigd is, zoodat de gemeente een voordeeltje heeft. De heer Bossen: Een meevallertje moet jer ook bij. Voorzitter: 't Komt tenslotte toch aller- anaal in 's rijks kas hoor! liet verlies van den keuringsdienst Span broek bedroeg f 1081; 't gaat hard terug. De heer Glas: Kon je er niks aan doen, Vijn? Weth. Vijn: De destructor kost zooveel geld. Voorzitter: We hadden ze vanochtend zelf kunnen verbranden, maar we hebben niet elke dag zoo'n vuur. Besloten wordt den B-steun extra hulp aan werkloozen dit jaar in tegenstelling met vorige jaren, niet te aanvaarden. De woning van Portegies. B. en W. willen Piet met zijn groote gezin wel helpen, zegt voorz., maar Volksgezond heid adviseerde tot ontruiming. Op grond v. het rapport Vlaming besluit men de zaak aan te houden. De man is beter gebaat met herstellen dan onbewoonbaar verklaren, meent het college. Omtrent de verlangens van Ged. Staten ten aanzien van de steunverleening kleine boeren kan het college niet geheel aan het verzoek voldoen, 't Eerste half jaar is slechts f 3000 uitgegeven, na restitutie belangheb benden f 2000, dus nog lager gaat niet. Ver rekening is beter met de „groote" post steun verleening en werkverschaffing, waarop nog ruim over is. Waarom niet voor de midden standers steun, vraagt de heer Bossen. Daar hoor je nooit over! Als er iemand voor den midden stand is, ben ik het, zegt voorzitter, maar de gemeente is niet zelfstandig in haar beslis singen, zij komt f 7500 te kort. De heer Bossen: 't Geld voor de. kleine boeren komt er ook! Voorzitter: Jawel, maar van de regeering, die betaalt 99 pet. De heer Bossen: Laat ze dan voor den middenstand ook zorgen. Voorzitter: Ik help het U hopen! De heer Bossen wil dat er meer stuw kracht van de gemeenten uit gaat. Voorzitter merkt op, dat de middenstands bonden zeer zeker reeds ageer en» ONDERZOEK GELOOFSBRIEVEN. De geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den gemeenteraad, worden in orde bevonden. Bericht van toelating zal hun worden gedaan. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Voorstel om het verzoek van de afd. Hoogwoud—Opmeer van den Ned. R.K. Bond voor groote gezinen tot aanvulling van de Algemeene Po- litieverordening van deze gemeente voor kennisgeving aan te nemen. Het is een meerderheidsvoorstel zegt voorzitter, deze kwestie welke betreft het verbieden van tentoonstellen van Nieuw Malthusiaansche artikelen en propaganda- 1 eet uur. Voorzitter verzoekt de besprekingen zeer discreet te houden, ook kinderen lezen de kranten. O, o o..- De heer Klaver zegt dat er propaganda boekjes werden rondgebracht, een meisje ontving het ergens en toen de ouders te rug kwamen, lag het boekje open oo tafel De colporteurs zijn weggejaagd, dat was goed ook, anders was er meer gebeurd. Op de buitenkant stond nota bene dat het 10 cent kostte. Voorzitter: Daar kan de wetgever niets aan doen, er is vrijheid van drukpers, zoolang het niet de openbare zedelijkheid betreft. Een plaatselijke verordening is overbodig. Het voorstel van B. en W. wordt met 4 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Groen, Klaver en Schilder. Voorstel tot het verleenen van een crediet van f 365.voor het ver nieuwen van een boiler van de cen trale verwarming in de openbare lagere school te Aartswoud. Voorzitter zegt dat de heer Saai meent dat de vorst of de radio invloed heeft. Voorzitter begrijpt niet hoe dat kan, maar een deskundige zegt het. De heer Bossen wenscht dat plaatselijke werklieden eens een onderzoek instellen. Voorzitter zegt dat de Fa. Braai, de ma ker, de heer Saai en „Hannes de Boer" advies is gevraagd. Zij komen allemaal tot dezelfde conclusie. Er wordt weer vijf jaar voor ingestaan. De heer Bossen: Ik zou Kuipers uit de Weere nog wel eens willen vragen, dat is ook geen kwajongen, die heeft al zooveel onderhanden gehad. De deskundige heer Schoonewil zegt dat aannemers zich nooit met centrale verwar ming bemoeien. Weth. Vijn: Is dat nou zoo'n werk? Voorzitter: Werk niet, maar er komt een nieuwe ketel. Weth. Vijn: Is de prijs vast? Kan 't niet minder? De heer Glas: Wou je een handeltje maken? Weth. Bossen: Natuurlijk. Voorzitter: Laten we 't gauw aannemen, voor 't materiaal nog duurder wordt. Het crediet wordt z.h.s. verleend. Ged. Staten hadden verschillende bemer- dening op de heffing van rechten voor het gebruik van de lijkauto. Ged. Staten hadden verschillende bewer kingen gemaakt. Ze zijn grootendeels van redactioneelen aard. De einduitkomst is het zelfde, het zal nu kosten f 15.voor de eerste 15 km. of min der, 20 cent per K.M. voor langere afstan den daarboven. On- en min vermogenden krijgen korting of vrijstelling. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek om een bijdrage te verleenen in het exploitatietekort van het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. De heer Glas: 't Is wel goed, je kan ten slotte overal wel aan geven. Zoo'n Zieken huis kost altijd. De heeren zijn het daarmee eens. Aldus besloten. Voorstel om machtiging te verlee nen de gemeente Nieuwe Niedorp bij brand te helpen. De gemeente wil er geen 'handeltje en geen winst van maken, 't gaat over den kostenden prijs, en 't is een goede oefe ning. RONDVRAAG. De heer Klaver begint over het incident bij den brand, hoe is dat te voorkomen? Voorzitter releveert de geschiedenis. Hij reed onderweg, zag de brand, waarschuw de Modder en Bakker, die waren niet thuis Een helper kon de spuit behandelen dacht voorzitter, doch die zei, wel de motor, maar niet de pomp. De motor liep gauw, de pomp niet, toen kwam een ander die verklaarde het te kunnen, maar het ging ook niet. Een derde slaagde er evenmin in. Eindelijk kwamen Modder en Bakker en toen was 't zoo klaar De heer Klaver wil dan een soort cursus opdat er meerderen zijn die het kunnen. Men wilde te gauw, zegt voorzitter en werd zenuwachtig. De helpers wisten het wel, maar op dat mo ment niet .Overigens is er niets tegen, dat meerderen het kunnen, doch niet iedereen moet er aan prutsen» Ook de heer Bossen is voor demonstratie Men moet er een gebruiksaanwijzing bij hangen. Voorzitter: Goed! Er komt een boekje bij. Kraantje zus en kraantje zoo! Overigens zou het weinig gegeven hebben de brand woedde daarvoor te fel. 't Is eigenlijk te eenvoudig, zegt voorzitter er zit te kort aan de spuit en daarom komen de fouten. Weth. Vijn: Ik heb er geen verstand van, ik maak er geen woorden over vuil. De heer Groen herinnert aan de bespre kingen over de grenspalen. In de Lage Hoek zou er een komen! Voorzitter: Ik zeg 't toe! De lieer Groen: De palen die hier lig gen, verroesten. Voorzitter: Als we ze goed willen hebben moeten we ze laten menieën. De heer Groen zou willen dat er hij de woonwagenstandplaats een waterkraan kwam. Voorzitter: Dan is een ander terrein noo- dig. De heer Groen: 't Is zoo lastig, telkens dat water halen! Voorzitter: Water geef je toch gauw. Hierna sluiting. Zóó zon zoó regen dat beteekent zomer-rheumatiek Die zomersche warmte is goed voor Uw rheumatiek, maar die warmte heeft zijn gevaarlijke kanten. Uw huid wordt extra gevoelig door warmte en transpirceren en het geringste tochtje kan U felle pijnen be zorgen. Maak toch een einde aan die el lende! Doe zooals tienduizenden oud-rheu- matieklijders, die Kruschen namen en nu van hun pijn verlost zijn. Kruschen zal U helpen. Het bestrijdt Uw kwaal in de oor zaak zelf: het overtollig urinezuur dat zich in Uw lichaam heeft opgehoopt. Kruschen spoort lever, nieren en ingewanden aan, waardoor het schadelijk te veel aan zuur beter uit Uw organisme gefilterd wordt. Het geregeld gebruik van de „dagelijksche dosis" zal dan ook Uw pijn minder en min der doen worden tot die geheel verdwijnt. Koop morgen een flacon Kruschen; U zult Uw heele verdere leven dat besluit zegenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.40. f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikan ten: E. Griffiths Hughes Ltd. Manchester (Engeland). Opgericht 1756. Uit onze omgeving W1ER1NGEN DEN OEVER. KRANIGE RIJKSVELDWACHTERS. Dezer dagen hebben de hier aan Den Oever gestationneerde rijksveldwachters, de heeren Schelvis en van de Beek deelgeno men aan de selectie-trainingsmarschen die te Arnhem zijn gehouden voor de aanstaan de vierdaagsche afstand-marschen. Deze marsch die bestond uit twee maal vijftig K.M. hebben bovengenoemde heeren schitte rend geloopen. Wij wenschen deze sportie ve politiemannen veel succes bij de aan staande vierdaagsche. DE MILITAIREN DEFILEEREN. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. -Prins Bernhard hebben de op Oost- Wieringen gelegerde militairen gistermor gen een marsch door Oosterland en Den Oever gehouden. Dit voor de bewoners van Oost-Wieringen ongewone schouwspel trok veel belangstelling. Alles gaf een vroolijk aanzien, te meer daar door de burgerij druk gevlagd werd. Oorspronkelijk scheen het de bedoeling geweest te zijn dat de Kon. Muziekvereeniging „Harmonie" deze marsch zou opluisteren, doch een en ander kon op het laatste nippertje geen doorgang vinden. Op verzoek van den eerste luite nant der Genie, den heer Rijkes, stelden zich toen spontaan een viertal tamlboers van de muiziekvereeniging „Apollo" be schikbaar, welke heeren de trom geweldig helbben geroerd. Het viel ons op hoe goecl de verhouding tusschen burgerij en mili tairen op Oost-Wieringen is. HOOGWOUD HOOGWOUD. POLITIE. Bij de politie is aangifte gedaan, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag ver loren is een groene colbertjas. Gevonden voorwerp: 1 rijwielbelasting- plaatje. Inl. zijn ter secretarie verkrijgbaar. VERGUNNING COLLECTE EN VERLOTING Aan de Vereen, tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam wordt vergunning verleend om op een nader te bepalen datum alhier een collecte te hou den. Door B. en W. is vergunning verleend aan de gymnastiekver. O.K.K. te Aartswoud om een verloting te houden. VOGELWETVERGUNNING. Aan den heer C. Glas op de Gouwe is door den Minister van Economische Zaken een vergunning ingevolge de Vogclwet verleend. NIEUWBOUW. Aan den heer W. Wiltenburg te Benning- broek is vergunning verleend tot het bou wen van een woon- en winkelhuis te Aarts- woud tusschen de perceelen van de heeren Polsma en Schol te. Hij heeft het plan om hierin een manufacturenzaak te beginnen. EEN TRANSPORTWATERLEIDINGBUIS. Door Ged. Staten is aan het Prov. Water leidingbedrijf ontheffing verleend van de betreffende verbodsbepalingen van het Re glement Vaarwateren Noordholland voor 't leggen van een transportwaterleidingbuis door de Langereis in de gemeenten Hoog woud en Heerhugowaard. GESLAAGD. De Heer J. List te Aartswoiïd is geslaagd yoor het diploma Scenografie SCHOOL-A.THLETIEKDAG TE ALKMAAR. Plannen voor een Alkmaarschen Sportdag. Begunstigd door waarlijk ideaal weer had gisteren, op den verjaardag van Prins Bernard, de athletiekdag plaats voor de leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs. Er valt te Alkmaar een verheugende toe name waar te nemen voor de sport in het algemeen. Tot dusverre uitte zich dit voor namelijk in een uitbreiding van het aan tal sportfeesten, dat voor de schoolgaande jeugd werd georganiseerd. Na een voetbal en hockeydag, vervolgens een zwemdag, noteeren we dit jaar nu ook nog een athle tiekdag. En van het een komt men tot. het andere. Zoo vernamen we, dat de gedachte Om te komen tot een jaarlijkschcn Alkmaarschen sportdag ernstig leeft en dat deze de war me belangstelling heeft van onzen Alkmaar sche overheid. Gisteren echter waren het uitsluitend leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs, die tegen elkaar in het strijd perk traden. En hoe! Er werden voor zulke jongelui zeer be hoorlijke prestaties geleverd, De 4 X 100 M. estafette werd 'geloopen op 4S.8 seconde, twee jongens sprongen 1.6C M. hoog en er werd gekampt met een lust en een ijver, zooals men die stceus aantreft bij de schoolgaande jeugd, waarbij het gaat om de eer van de inrichting van onderwijs.. Voor het volgend jaar kunnen we overi gens al weer verbeteringen verwachten: men zal trachten er dan een demonstralie van eerste klasse athleten aan te verbin den. Zoo is hier stellig iets goeds in wording en de organisatoren verdienen stellig een woord van warme lof. De burgemeester Jhr Mr. van Kinschot, gaf door zijn tegen woordigheid blijk van zijn belangstelling.. In de meisjesafdeeling werd deelgeno men door 8 ploegen, elk van 5 leerlingen, in de jongcnsafdeeling door 7 ploegen, eveneens elk van 5 leerlingen. In beide af- deelingen had een 5-kamp plaats, voor de meisjes omvattend verspringen, hoogsprin gen, 80 M. hardloop, balwerpen en estafette over 4 X 80 M., voor de jongens omvattend verspringen, hoogspringen kogelstootcn. 100 M. hardloop en estafette over 4 X 100 M. Aan het eind van den dag bleken de re sultaten te zijn: Meisjes: 1.. Gymnasium 39 punten; 2. H.B.S, 35 punten; 3. U.L O. I 23 punten. Jongens: 1. H.B.S. 32 punten; 2. Gymna sium 26Vi p.; 3. Kweekschool 1 26H p. Bij de beide laatste ploegen was het plaatsnummer in de estafette uitslaggevend voor de totaalclassificatie. Het was een mooie dag en we hebben gemerkt, dat de belangstelling thans reeds uitgaat naar den athletiekdag in 1940! OPDRACHTEN. Van de 22 woningen door de heeren Gebr. Schoonewil en Jonker aan den Friescheweg alhier te bouwen is het lood-, zink- en sa- nitairwerk gegund aan den heer S. Er- kaïnp en het electriciteitswerk aan den heer A. M. van Laar. KOEGRAS JULIANADORP „HET HELDERSCHE LANDARBEIDERS FONDS". Tot bestuursleden van de Stichting „Het Heldersche Landarbeidersfonds" zijn dooi den gemeenteraad benoemd de heeren P. Verver te Julianadorp en S. Tesselaar en J. van Hasselt te Den Helder. DE ORANJEVEREENIGING. De onlangs alhier opgerichte „Oranjever- eeniging Koegras—Julianadorp" is thans bezig met het aanwerven van leden door geheel „Het Koegras". De bedoeling van deze vereeniging is om telkenjare een Oran jefeest te organiseeren zooals dat het vo rige jaar het geval is geweest, indien mo gelijk nog grootscher van opzet. ER WERK DRUK GEVLAGD. In verband met den verjaardag van Z. K.H. Prins Bernhard woeien alhier van ve le gebouwen de nationale kleuren. Dat was vroeger anders! HARENKARSPEL DIRKSHORN POLDER SCHAGERWAAR-D KRIJGT NIEUWE VIJZELINSTALLATIE Tegenwoordige bemaling sinrich- ting zal geheel verdwijnen. In de dezer dagen gehouden vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den polder Schagerwaard, is naar wij verne men een voor den polder zeer belangrijk besluit genomen. De bemaling van den polder, die tot nu toe geschiedde door een stoomgemaal en door een Ameri kaansehe Windmotor te samen, zal in de toekomst plaats vinden door middel van één electrisch gedreven vijzelinstallatie van de modernste constructie. Het bestuur had dit voorstel aan de Inge landen gedaan dara het geen voordeel meer zag in herstelling van het oude gemaal en in het treffen van kostbare voorzieningen voor de windmotorinstallatie, welke nood zakelijk bleken. Het ligt in de bedoeling de installatie te plaatsen in het bestaande machine gebouw waaruit de stoommachine etc. verwijderd zullen worden, terwijl ook de windmotor op den duur zal verdwijnen. Men hoopt nog voor het regenseizoen de werken gereed te hebben. Het geheele werk zal worden uitgevoerd onder leiding van den wateibouwkundige W. Moejes te Oudorp. BERGEN EVANGELISATIE. Tot hulpprediker alhier is benoemd can- didaat D» Wijnbeek te Amsterdam» LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. OPBRENGST COLLECTE. Ten bate van de vereeniging Het Hooge Land werd een collecte gehouden, Avaarvan de opbrengst f 27.93 was. BROEK OP LANGENDIJK. DE PROEF MET EEN HOOGEREN WATERSTAND BEGONNEN. In café Vijzelaar werd gistermiddag een vergadering gehouden in verband met de proeven met een lioogeren waterstand. Hier bij waren o.m. aanwezig ir. Rietsema, de ï'ijkstuinbouwconsulent en diens assistent, de heer. Grootes. Voorts vertegenAvoordigers van baniie- entuinbouAvvereenigingsbestu- ren De heer S. de Boer opende de vergadering met welkom, in het. bijzonder tot den heer Rietsema en diens assistenten. Voorz. her innerde aan de besprekingen op de groote vergadering te Zuidscharwoude, waar de re sultaten van het grondonderzoek bekend ge maakt zijn, naar aanleiding Avaarvan deze proef met oen hoogeren waterstand is ge nomen Dan kan men nagaan of de oorzaak van het slechte groeien aan den lagen wa terstand zou liggen. Bij de akkers, welke zijn diepgespit, heeft men goede resultaten gehad,, dus kan men misschien daarmee al iets bereiken. Spr. was de vereenigingen en corporaties en den heer Rietsema, die heeft weten te verkrij gen, dat het Rijk een gedeelte der kosten voor z'n rekening zou nemen, zeer dank baar voor de verleende medewerking, Avaar door men thans de proef kon laten door gaan. I)e akkers liggen nu klaar. Voorzitter deelde mede, dat de kosten, Avelke gemaakt zijn, voor de dammen en bijkomende werken f 410,18 zijn geweest. Hier komt nog f 200 bij van de molen, zoo dat het samen ruim f 600 zal kosten. De door de organisaties toegezegde sub sidies beliepen een bedrag van f 475. Ir. Rietsema zeide, dat men hier oorspron kelijk laag land heeft gehad. De naam Broek zegt dit reeds (broekland!. De piklaag, Avel- ke men vindt is dan ook al heel oud, ge looft spr.. Die piklaag is een verschijnsel van verkalking van den grond. Om den grond te kunnen bebouwen, heeft men sloo- ten gegraven en daardoor het land opge hoogd. Spr. ging de verbetering van de be maling na. Doordat het wateij vroeger wel eens niet weg kon, was er wel eens hoog Avatcr, hetgeen juist goed Avas voor dit land. Door de verbetering van de bemaling is het peil te laag geworden. Als de Avaterstand beter wordt en de pik laag verdAvenen is, zal men beter kunnen telen. De nateelt zal beter tot liaar reeht ko men; ook de voorteelt. Bloemkoolteclt zal dan weer mogelijk zijn, als de draaihailig- heid bestreden kan Avorden. De beste manier om de piklaag lcAvijt te Avorden is: stop haar in de sloot; Dan ko men Ave op het plan voor het Geestmeram- baoht. Het land wordt daar grooter. De Voorzitter concludeerde dat 't dus wel zoo is, dat we naar het wa ter moeten. Peilverhooging zal niet mogelijk zijny dus zullen we de ak kers lager moeten maken. Dan is 't opgelost. De heer Rietsema zeide nog, dat dè regee ring Avel voor ruilverkaveling gevoelt, Men behoeft' niet al te erg op te zien tegen de kosten. Het rijk noemt bijna alle kosten voor zijn rekening. De heer Jb. Dirk,maat dacht dat ook het verwijderen van de bovenlaag bcvorde- lij'k zou zijn. Het zou Avel een heel Averk zijn. De heer Rietsema: Tegen het Averk moet U niet te veel opzien,, tenminste als U het zelf niet doen moet (gelach.) Verscheidene heeren deelden de ervarin gen mede met het diepspitten, Avelke goed zijn geweest. Hierna ging het gezelschap per motor bootje naar de akkers, waar de proef met den hoogeren waterstand Avordt genomen. Het molentje draaide lustig in den fris- schen Avind en hield het Avater steeds 30 cjm. boven het gCAvone peil van het geest- merambacht. Aan de akkers kon men dui delijk bemerken, dat het water hooger in den grond wordt opgebracht. De koolplanten welke nog maar kort in den grond stonden, hebben er nog wel veel aan gehad. Wel kon men aan de buitenste rijen zien, dat deze aanmerkelijk groener waren en beter stonden. In den nazomer zal dit bezoek nog eens herhaald worden, om te kunnen nagaan welke resultaten behaald zijn. Z1JPE BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gcene. Ondertromvd: Arie Spierdijk, 24 jaar, chauffeur, te Anna Paulowna en Cornelia Zeeman, 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Tona Wijngaard, 77 jaar, wedu- Ave van Hendrik Rijs. SCHAGERBRUG. SCHILDERWERK GEGUND. Aan den heer Renooij, alhier, is voor re kening van de Coöp. Zuivelfabriek „West- Friesland" te LutjeAvinkel gegund het buiten- verfAverk van 7 fabriekswoningen en de fa brieksgebouwen. STOLPEN. DE VERBETERING VAN DEN SCHAGERWEG. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben hunne goedkeuring gehecht aan het besluit van Hoofdingelanden van den Zijpe en Hazepolder, d.d. 26 April j.1. tot aankoop van Mevr. Bor-Maschmeijer te Arnhem van een perceel grond, groot pl.m. 150 c.A., zulks in verband met een voorgenomen verbete ring van den Schagerweg alhier. OUDESLUIS. KLEIN VERLOF. De dienstplichtige P. C. MuntjeAverf al hier is in het genot van klein verlof gesteld gedurende de maand Juli 1939. HEER-HUGOWAARD WERK GEGUND. Aan de fa. W. F. Kuiters, timmerbedrijf alhier, is de machinale houtbeAverking ge gund ten behoeve van 22 woningen voor re kening der fa. SchoneAville en Jonker tc .Alkmaar,

Schager Courant | 1939 | | pagina 5