„Engeland moet zijn vergissing inzien" Louis Davids Spanje in nauw militair contact met de as Russische vlootmanoeuvres in drie zeeën Palestinabommenland Chineezen opnieuw actief bij Kanton Wel oefeningen maar geen alarm overleden Halifax heeft slechte pers in de as-landen Het Rijk was voorbarig Predikbeurten Ciano op 10 Juli naar Spanje Medegedeeld wordt, dat Ciano binnenkort een bezoek aan Spanje zal brengen en op 10 Juli te Barcelona zal aankomen. De Italiaan,sche minister van Buitenland- sc.he Zaken zal de leidende Spaansche krin gen waarschijnlijk te San Sebastiaan ont moeten. Volgens het Hsbl. blijkt uit berichten van de FianschSpaansche grens, dat generaal Aranda, het hoofd van de Spaansche mili taire missie naar Duitschland, hij zijn te rugkeer in Spanje heeft verklaard, dat rege lingen waren getroffen voor de uitwisseling van militaire en technische deskundigen tus- schen Spanje, Duitschland en Italië. Alle leden van de missie, aldus verklaar de de generaal, hadden een zeer gunstigen indruk gekregen van de 'militaire macht van Duitschland, en zij vertrouwden dat sa menwerking voor beide landen voordeel zou opleveren. Deze verklaring houdt veel verder gaan de verplichtingen in dan het anti-komin ternpact. Er bestaat geen twijfel aan, dat Duitschland in Spanje en Spaansch Ma rokko een positie tracht te verkrijgen, zooals zij reeds in Italië en Liibye heeft, ten einde zoowel in economisch als in stra tegisch opzicht invloed te kunnen oefenen op de buitenlandsche politiek van generaal Franco. Er zijn voorbeelden te over, waaruit blijkt, dat het veel gemakkelijker is om techni sche betrekkingen, zooals men in dit geval kan verwachten, aan te knoopen, dan om die later te verbreken. Niettemin is het nog te vroeg, 0111 met eenige zekerheid den foekomstigen koers van de Spaansche buitenlandsche politiek te kunnen voorspel len, aldus het blad. Kr zijn machtige invloeden werkzaam, die zich verzetten tegen een te inuig bondgenootschap met de totalitaire staten, en dezè invloeden vinden nog steeds steun bij leden van bet kabinet. Men zal zich her inneren, dat generaal Aranda zelf eenige .dagen geleden te Berlijn verklaarde, dat Spanje zich in politiek opzicht tegenover geen enkele mogendheid zou hinden. Het land wacht thans op een duidelijke ver klaring van het hoofd van den staat, maar zelfs als zoo'n verklaring zou komen, zou men waarschijnlijk moeten wachten tot na het bezoek van graaf Ciano. In de Baltische Zee, buiten Kroon stad, worden Russische vlootmanoeu vres gehouden. De vloot in den Stillen Oceaan houdt voorts intensie ve manoeuvres nabij Wladiwostok. Ten slotte worden vlootmanoeuvres gehouden in de Zwarte Zee, in tegen woordigheid van den ylootconunissa- ris Kunznetzof. Militaire commandant van Jeru zalem neemt maatregelen tegen de Joden. In verband met de bomaanslagen, heeft de militaire commandant van Jeruzalem gisteren gelast, dat alle Joodsehe eafé's in de stad 's avonds te acht uur gesloten moesten worden. Verder is aan de loden verboden de stad te verlaten of binnen te komen tusschen hedenmiddag 12 uur en morgenavond zes uur. Rij een ontploffing van een bom in een koffiehuis zijn vier Arabieren gedood en elf gewond. De Arabische winkeliers te Haifa zijn in staking gegaan uit protest tegen het afstaan van Alexandrette aan Turkije. Opzettelijke verspreiding van typhns-bacteriën De Chineesche militaire berichten mel den. dat belangrijke Chineesche troepencon cent rat iés bij Kanton plaatsvinden, terwijl bij Tsocng fsjeng nog steeds hevig gevoch ten wordt. Diezolfde berichten melden, dat de Chineesche troepen Jahg Tsjao aan de Kahtón—Hanka'u-spoorlijn hebben heroverd Waarnemers zijn van meening, dat do Chineesche vorderingen in Zuid-China het gevolg zijn van het feit, dat de Japansche troepen uit Kanton zijn teruggetrokken, teneinde het Swatauoffensief te kunnen uit voeren. Andere Chineesche berichten melden, dat de Japanners achter de Chineesche linies act iel zijn en de stroomen en bronnen met typhiis-bacteriën besmetten, opdat een epi demie.onder de civiele bevolking zou uitbre ken. Eenige typhus-gevallcn zijn ondertus- sclïen reeds achter de linies gerapporteerd Gezaghebbende kringen te Londen noemen de berichten, volgens welke het Britsehe ministerie van oorlog de leden van het territoriale leger medegedeeld zou heb ben, dat zij zich gereed moesten houden voor een mogelijk alarm tegen liet einde van den zomer, „volkomen fantastisch". Overigens is hekend, dat volgens de twee maanden geleden, gepubliceerde plannen., een aanzienlijk aantal reservisten en solda ten van het territoriale leger oefen-periodes zullen moeten doormaken van verschillen de lengte, behalve de jaarlijksche perio de, waartoe de leden van het territoriale leger verplicht zijn. Daardoor zal het ge regelde leger evenals het territoriale in staat zij het hoofd te bieden aan iede even tucel alarm in den zomer. ALLEEN DaN REGELING VAN HET TIENTSIN-INCIDENT MO GELIJK. ENGELSCHE RE GEERING HEEFT GEEN OF- FICIEELE BEVESTIGING VAN ALARMEERENDE BERICH TEN. Terwijl de aankondiging van de besprekin gen te Tokio tot een zekere ontspanning scheen te hebben geleid, valt in Japansche militaire kringen en in een deel der pers een groeiende onverzettelijkheid waar te ne men. De woordvoerder van liet leger heeft in een onderhoud met de Japan Times" verklaard: „Als het blijkt, dat het incident in Tientsin niet geregeld kan wor den, kan het tot een serie dergelijke incidenten in China komen en het incident te Tientsin z$l nooit gere geld worden, plaatselijk noch te To kio. als Engeland niet afziet van zijn onvriendelijke houding jegens Japan, de vergissingen van zijn po litiek in hetVerre Óósten niet in ziet en de Japansche actie niet in haar geheel steunt". Over de komende BritschJapansche be sprekingen inzake Tientsin schrijft de Asa- hi Sjimboen, dat deze conferentie reeds bij voorbaat tot mislukking gedoemd is, als En- land zijn politiek van steunverleening aan Laatste telexbericht In zijn woning te Amsterdam is In den afgeloopen nacht op 55-ja- rigen leeftijd overleden de bekende voordrachtkunstenaar Louis Davids. Eens wonderkind. Louis Davids werd op 19 December 1883 te Rotterdam geboren. Hij kwam voort uit het milieu van kermisluidjes en begon op acht jarigen leeftijd als „wonderkind" niet zijn zusje Henriëtte. Reeds jong streefde hij er naar zijn liedjes op hooger peil te brengen. Spoedig trad hij op in cabarets, eerst te Rotterdam en later ook te Amsterdam in de Warmoesstraat en de Nes. Nadat hij eenigen tijd gewerkt had bij den bekenden variété- ondernemer Frits van Haarlem, ging hij naar Duitschland en Engeland. Bij het uitbreken van den oorlog in 1914 kwam hij naar Nederland terug en vormde in dc mobilisatie met de zijnen het eerste militaire cabaret-gezelschap, waarmede hij op de forten en bij het veldleger voorstellin- gen gaf. Ook daarna is hij nog vele malen m het buitenland opgetreden. Zijn rede wordt in de groote demo cratieën echter ten zeerste ge waardeerd. Zoowel in Engeland als in Frankrijk heeft de rede van Lord Halifax een gunstig onthaal gevonden. De bladen van alle richtingen zijn het er over eens dat Halifax uiting heeft gege ven aan het eenstemmig gevoelen van het geheele volk. Zij leggen er den nadruk op, dat krachtige woorden noodig waren en ook gebruikt zijn. Zij wijzen ook op het ernstig karakter van de rede. Zure 'Duitsche critieken. Naar aanleiding van de rede van Halifax zegt de Deutsche Ailgemeine Zeitung: „Het maakt een merkwaardig zwakken indruk, uls lord Halifax het ernstige verwijt van een omsingelingspolitiek eenvoudig wil afdoen met Duitschland een neiging tot zelf isoleeriug te verwijten. Duitschland staat niet alleen in de wereld en zijn politiek ge niet het vertrouwen van de neutrale buur staten. In idere geval maakt het Britsehe pleidooi waarin een agressieve toon afwisselt met de betuiging van vriendelijke bedoelingen, een even dubbelzinnigen indruk als de ge- heeie nieuwe koers." De „Lokal-Anzeigcr" schrijft: „De argu mentatie van den Britschen minister ten aanzien van het Duitsche verlangen naar voldoende levensruimte klinkt ais een hoon. Uit de woorden van dengene, die der gelijke beweringen uit ten aanzien van de bovenmenschelijke inspanning van een volk om op een al le kleine ruimte zijn lot le besturen, klinkt slechts 'n „neen" tegenoveï iedere werkelijke oplossing." Dc „Berliner Boerscnzeitung" schrijft: „De Britsehe ministers begaan bij hun,pro- paganda-actie tot herstel van het Britsehe prestige twee fundamenteele fouten. Zij ineenen de armoede hunner argumenten door voortdurende herhaling te 'kunnen wegnemen en zij onderschatten het gezon de opmerkingsvermogen der volkeren huiten hun sfeer en in het bijzonder dat van liet Duitsche volk". „Uitdagende taal", zegt Rome De Italiaansche bladen leveren slechts in hun correspondenties uit Londen com mentaar op de rede van Halifax. De pers Tsjang Kai Sjek voortzet. Het blad ver klaart, dat de a.s. besprekingen Engeland in de gelegenheid zullen stellen, van zijn oprechtheid jegens Japan te doen blijken, Als, zoo schrijft de Asahi, Engeland geen rekening houdt met den werkelijken toe stand in Oost Azië, zal de conferentie nut teloos zijn. Japan verscherpt verkeerscon trole. De militaire Japansche autoriteiten te Tientsin hebben inmiddels besloten, de con trole te versterken op het verkeer, waarme de over enkele dagen een aanvang zal wor den gemaakt,, met het doel de isolatie van de Britsch-Fransohe concessies te vergroo- ten. Geen stap terug! De „Mandschuria Daily News" publiceert een scherp gestelde verklaring van het op perbevel in Tientsin,dat, verwijzend naar de verwachte onderhandelingen, het parool uit geeft geen stap terug te wijken, ril de ver klaring wordt er op gewezen, dat men geen reden heeft tot optimisme. Door tegemoetko mendheid van Japan wordt, de toestand eer der verscherpt dan verzacht, Het'oppercom mando geeft in de verklaring uitdrukking aan de hoop, dat de regeering in Tokio een standpunt zonder compromis zal innemen, aangezien liet besluit van het oppercomman do onveranderlijk is. Deze verklaring is door liet oppercomman do in Tientsin gegeven aan talrijke Japan sche militaire en civiele instanties. Teng Hai bezet. De Japanners hebben Teng Hai, ruim der tig kilometer ten Noorden van Swatau be zet, zonder bloedvergieten. Verder wordt gemeld, dat de blokkade van Foetsjau enkele dagen is uitgesteld op ver zoek van de Engelschen. Te Wentsjau is thans de blokkade vol- nocmt de rede „uitdagende taal" en spreekt van een „scherpe rede zonder eenige di- plomatieken vorm" een uiting van de „Britsch-Fransche oorlogspsychose". De re de wordt het meest veroordeeld wegens de toespelingen van Halifax op den binnen- lanclschen Duitschen toestand. Nog geen oplossing voor het ge bouwen-probleem der Artillerie- Inrichtingen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist betreffende den stand van zaken ten aanzien van den bouw van eën administratiegebouw voor de Artillerie inrichtingen te 's-Gravenhage, heeft de mi nister van defensie geantwoord, dat de werkzaamheden aan den bouw zijn stopge zet, De minister deelt verder mede, dat de kans aanwezig is, dat de kosten voor het Rijk, bij liquidatie van hetgeen reeds werd gebouwd, beperkt kunnen worden gehouden en dat voor de Artillerie-inrichtingen nog geen oplossing is gevonden. ZONDAG 2 JULL Ned. Herv. Gemeenie. Bergen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan) 1), voorin. 10.30 u. Ds. A. D. Meetel* van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Da. A. Leistra. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Donderdag avond 8 uur Vrouwensamenkomst. SCHAGEN DE WEDSTRIJD DUURDE EEN KWAR TIER TE LANG.... Schager voetbalveteranen ver liezen te Alkmaar. Onze voetbalveteranen hebben gisteren te Alkmaar een wedstrijd tegen de oude garde van Alcmaria gespeeld. De Schager tweede juegd bleek de kunst nog lang niet verleerd le zijn. Vooral de eerste 5 kwartier ging het best. Bij de rust stonden dc Sohagenaren zelfs met 21 voor, terwijl een kwartier voor het einde de stand nog gelijk was (22) Toen begon de vermoeidheid bij de onzen een woordje mee te spreken. Jo Bos, de bekende Alcmariaan, die nog geregeld speelt, sneed eenige malen door de Sch.-verdediging geliik een mes door zach te boter en toen de scheidsrechter inrukken blies, hadden de kaasstedelingen met G2 gewonnen. In de Schager ploeg heeft de heer Schroe- vers in het doel den wedstrijd van zijn le ven gekeept, terwijl ds. Kapteyn zich een zeer gevaarlijke en uiterst actieve voor waarts toonde. Binnenkort hopen we onze veteranen op het Sparta-terrein aan het werk te zien. WAT IS ER NOG LANGER VEILIG? Het bezoek, dat de reiziger van de fa. Gebr. Bikkers te Amsterdam gisteren aan onze plaats bracht, zal voor den man wel eenigen tijd een wrang bijsmaakje behouden. Terwijl hij bij den heer Van Ketel in de Molenstraat trachtte een voordeelige transac tie af te sluiten, heeft men kans gezien een vulpen ter waarde van f 11.75 uit zijn in ge noemde straat geparkeerd staanden auto te stelen. Een reep chocolade, die bij de vulpen lag, werd eveneens voor goede buit verklaard. De mogelijkheid bestaat natuurlijk ook, dat een voorbijganger, die toen hij de reep zag liggen, helsche trek in chocolade heeft gekregen, de zoete lekkernij heeft wegge kaapt en meteen een vulpen heeft meege pikt. Twee is nu eenmaal een boerengroep... Hoe het ook zij, onze reiziger is een erva ring rijker en een vulpen armer! tooid, geen enkel buitenlandsch schip ligt meer in de haven. Gisteren is een directe telefoonlijn tusschen Peiping en Tokio in gebruik genomen. Deze lijn is ruim drie dui zend kilometer lang en wordt de langste ter wereld genoemd. Vragen in het Lagerhuis. In liet Engelsche Lagerhuis heeft Noel Baker, den onderstaatssecretaris van Bui tenlandsche Zaken, Butler, vragen gesteld over verhindering van de Britsehe scheep vaart. door de Japansche autoriteiten in de haven van Swatau het binnenloopen van twee schepen zou verhinderd zijn liet bezetten van een Britsehe los- en laadplaats het neerhalen van een Britsehe vlag en de verklaring van den Japanschen comman dant te Tientsin, dat de blokkade der con cessie verscherpt zou worden. Butler ant woordde, dat de twee schepen in kwestie Swatau niet hebben aangedaan op advies van de Britsehe autoriteiten. Bij de genoem de losplaats waren afzettingen aangebracht, doch de plaats was niet bezet. De door het ministerie van Buitenlandsche Zaken ont vangen berichten geven geen bevestiging van het neerhalen van een Britsehe vlag of van een verklaring van den Japanschen commandant te Tientsin. Noel Baker vroeg vervolgens, of Butler kennis had genomen van de mededeeling, dat de Ja panneezen thans afsluitingen aan brengen in de havens van Foetsjau en Wentsjau en dat de concessie te Tientsin vanaf Zaterdag volkomen gesloten zal wor den. Hij vroeg of het niet duidelijk was, dat men hier te doen had met een welbewuste algemcene politiek van agressie, waartegen men niet kan optreden door afzonderlijke in cidenten op afzonderlijke wijze af te hande len. Butler antwoordde, dat hij dergelijke berichten in de pers had gezien, doch men beschikt niet over een officieele bevestiging. LANGENUIJR BROEK OP LANGENDIJK- GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar C. Bakker—Mol Pover heeft gisteren zijn 50-jarig huwelijksfeest gevierd Het Christelijk fanfarecorps „Advcndo" bracht do gelukkige oudjes een serenade. Er was veel belangstelling. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. P. v. d. Molen is aan de Technische Hooge- school te Londen geslaagd en ingeschreven als lid van het Instituut van scheikundige ingenieurs. JUBILEUM T. KEIZER In het veilingsgebouw van de L.G.C. al hier werd de veilingbeambte de heer T. Keizer vanmorgen gehuldigd in verband met zijn 30-jarig jubileum. De heer S. de Boer voorz. van cïe veiling, heeft den ju bilaris namens de L.G.C. gefeliciteerd, hem huldigende voor zijn groote plichtbetrach ting. De voorzitter van de vrachtvaardersver- eeniging „Samenwerking", de heer P. Hart heeft den heer Keizer toegesproken. Hij herinnerde er aan hoe men 30 jaar achter een met elkaar heeft doorgemaakt; de wij ze van werken van onzen Teun heeft ons respect afgedwongen, maar ook vriendschap gekweekt. De vrachtvaarders zijn den ju bilaris hartelijk dankbaar voor z'n tegemoet komende houding. Hij was steeds bereid om, als de veiling gesloten was, van huis te komen om de jongens onderdak te ver schaffen. Namens de vereen, bood spr. den jubilaris een bloemstuk en een kistje sigaren aan. Ook mevr. Keizer werd niet vergeten. De heer Hart las nog een gedichtje voor waarin de namen der leden van Samenwer king werden opgenoemd. De talrijke aanwezigen stemden met een luid applaus met deze hulde in. Namens den jubilaris danks de heer de Boer, voor de gebrachte hulde, en hij deel de mede dat Teunis van af elf uur thuis ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT. De vereeniging van postduivenhouders „Altijd Verder" had op de wedvlucht vanaf Melun (afstand 506 K.M.) 37. duiven, in concours, die door 't ongunstige weer eerst 's middags om 12 u. 30 konden worden ge lost. De eerste vogel werd daardoor pas den volgenden morgen getoond om 5 uur 29 min. 55 sec. en de laatste om 6 u. 14 m. 2 sec. Prijzen behaalden: W. Blaauiboer 1 en 9; A. Liefhebber 2, 3, 4, 5 en 7; P. de Vries 6 en 8; K. Koster 10 en 11; N. Spigt 12. BOERINNEN EN PLATTELANDS VROUWEN BIJEEN. De laatste bijeenkomst van bovengenoem- den bond in het veroenigingsjaar 1938—'39 was goed bezocht. Na het welkom van den voorzitster, 'mevr. Keijzerde Jong, werden de notulen der laatste twee vergaderingen gelezen door de dames Bakenvan dei- Waal en KaanKok, onveranderd goedge keurd. Mevr. WilrnsGeerligs bracht ver slag uit van de reis naar, Amsterdam en de „Iweedaitgsche" te Alkmaar. Uit liet jaaroverzicht van mevr. Rakcn-r-Van der Waal bleek dat liet aantal leden (115) en ook het aantal donatrices (6) gelijk bleef. De rekening van de penn. mevr. Van der GoesWessel luidde: ontvangsten plus ba tig saldo '38 f 243.40V2». uitgaven ÏOG.OI1/^; batig saldo f 47,39. De controlecommissie, bestaande uit de dames Borst—Koppel, •R ezelmanZijp en KooimanMooij, had alles in orde bevonden. Mevr. Wilrns— Geerligs werd als bestuurslid herkozen. In Juli of Augustus, zoo besloot men, zal 'n bezoek gebracht worden aan de Zuivelfa briek te Lutjewinkel. Ter afwisseling van de; zakelijke be sprekingen zong het bestuur, aangevuld met eenige leden een lied, gedicht en ge toonzet door den lieer en mevr. Baken, dat erg in den smaak viel. Gramofoonplatcn, weergevende een speechje, dat mevr. Wai- boerVan El teren hiel d voor de A.V.R.O., in de cyclus „Vijf minuten van vrouw tot vrouw" werden gedraaid en ook eenige met gedichten, gezegd door mej. P. Retzelman. Het slot van den avond, een komische gvmdemonstratie. onder leiding van mej. J. Geerligs, verwekte vèel hilariteit. Met den vvensoh, dat het nieuwe vcreeni gingsjaar even prettig moge verloopen als liet vorige sloot mevr. Keijzer—De Jong de vergadering. ZIJPE OUDESLUIS. TELEFONEEREN OP SCHOOL. In verband met de a.s. automatiseering van den telefoondienst stelt het Staatsbe drijf der P.T.T. er prijs op, dat de leerlin gen der hoogste afdeelingen van de Open bare Lagere School alhier in het telefonee- ren worden onderricht. Telkens zal een half uur per week een telefoniste van het kantoor Alkmaar met wie dc leerlingen telefonisch in verbinding worden gebracht, hen onderwijzen in: a. het zich juist melden, b. het kunnen spellen van woorden dooi middel van vervangings woorden; c. het kiezen van nummers, d. het bekend zijn met de verschillende tooncn; e. het opzoeken in gids en naamlijst; f. het juist uitspreken van telefoonnummers, g. het aanvragen van interlocale gesprekken; h. het doel en gebruik van telefoonoproep- eu voorberichten; i. het vragen van inlich tingen; j. het opgeven van telegrammen; k. het gebruik van liet 3 muntsapparaat, voorkomende in telefooncellen. Ten behoeve van hel onderwijs wordt in dc zesde klas een telefoonaansluiting aangebracht welke - als dienstaansluiting wordt beschouwd, zoodat geen abonnements- of aanlegkosten verschuldigd zijn. De ten behoeve van het Onderwijs ge voerde locale en interlocale gesprekken zijn kosteloos Zelfs staat de aansluiting ter beschikking voor het voeren van particulie re gesprekken, doch daarop zijn uiteraard de gewone, voor abonne's geldende tarieven van toepassing. Het staatsbedrijf van de P.T.T. volgt hier dus het goede en juiste voorbeeld van De Crisis-Zuivel-Ccntrale Afd. Zuivel-Con- trole te Alkmaar en stolt de leerlingen in de gelegenheid proefondervindelijk zich van het bedrijf op de hoogte le stellen, een ma nier van doen, die ten zeerste op prijs wordt gesteld én waarvan ongetwijfeld een dankbaar gebruik zal werden gemaakt. NIEUWE NIEDORP WERK IN ZICHT. Naar wij vernemen zullen binnenkort de vaklieden in deze gemeente, in de gelegen heid worden gesteld om prijsopgave te doen aan het Bestuur der Nederlandsch Her vormde Kerk alhier, voor het houwen van een boerderij, welke zal worden geplaatst in 'de Vijver. Van het schilderwerk zal apart prijsopgaaf worden gevraagd. Met het ontwerpen van deze boerderij en het toezicht op den houw is belast de heer P. Houtkooper, bouwkundige alhier. GEEN WERKLOOZEN MEER. Momenteel zijn in deze gemeente geen werkloozen meer. Ieder heeft werk in het land- en tuinbouwbedrijf of bij den hooibouw. Het is wel zeer wenschelijk dat deze gunstige toestand nog geruimen tijd mag voortduren. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan den heer H. Poland vergunning verleend tot het bouwen van een veestal niet liooiberging, gedekt met rooi de asbest platen. Uitvoerder is timmerman Koomcri. NIEUWE RAAD. De hoeren Jb. Kooij Cz., Jn. Zijp, D. Wit, II. ter Haar, G. Gayaard, Wm. Leegwater en J. de Boer, hebben allen hun benoeming als lid van den Raad aangenomen. GROOT EN KLEIN VERLOF. Aan den dienstplichtige P. Schager, behoo- rende tot de grenswacht, gelegen te Koog, Texel, op 11 Aoril onder de wapenen geroe pen, is groot verlof verleend. Bovendien is klein verlof verleend aan de dienstplichti gen J. J. v. d. Stok, P. Eeken, D. Nap en' C. Deugd. SCHOOLVACANTIE. De groote vacanlie aan de openbare lagere schooi zal beginnen 22 Juli a.s. Op 21 Augus tus d.a.v. zullen de lessen worden hervat. Aalbessen 1215, kruisbessen 2.50 3.50, aardbeien 1522, aardappelen 1.302,40, tuinbooncn 1.60—1.80, peulen 5—9, per 100 pond. Bloemkool 5—6, komkommers 2—4, per 100 stuks. Wortelen 34 per 100 boi, Kropsla 0.601 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 30 Juni. Aanvoer: 34700 Kg. aardappelen; Schot- schë muizen 44.20, grove 4.drielingen) 2.50-2.80. MEDEMBLIK, 30 Juni. Aardappelen: Bonken 1.501.60, Schotsche' muizen 2.—, kleine muizen 1.25—1.30, bor- gers 3—3.05. kleine 1.00-2 per 50 Kg. ALKMAAR, 29 Juni. Kaas-beurs. KI. Edamimer 40 plus, aail bod 5050 stuks, verkocht 4250 stuks, prijs f 16.50—18, Ed. Kruid, aanbod en verkocht 170 stuks, prijs f 17.50. Totaal aanbod 5220 stuks, verkocht 4420 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 30 Juni. Aardappelen 2.30o, aardbeien 0.481.06, aalbessen 11.—. andijvie 0.50—0.90, aspen ges 16—31, bloemkool I 7—11, idem II 3-5, bieten 4.50—5, doperwten 4—7, druiven 27 —31. kropsla 0.50—0.90, komlkanrmers 2— 4, peterselie 0.501.40, perziken 3.509, pos-* telein 0.18—0.35, peulen 8—12, rabarber 3.50 5.50, selderie 0.50—1, spinazie 0.530.87, snijboonen 1520, dubbele spercieboonen) 16—19. tuinbooncn 12.50. tomaten 1114, uien 2.604.10. wortelen 2.505.50. ALKMAAR, 30 Juni. Graanmarkt Aanvoer 51 HA. 26 HL gerst chev. 8.60, 4 HL haver 7.758, 15 HL boonen, w.o.: bruine 1626 en citroen hooi ncn 20—20. karwijzaad 3l. blauwmaanzaad 22.50, 6 HL erwten, grauwe 14—32, alles p< 100 ICg. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE. 1 Juli. Schotsche muizen 44.50, export 3. groeten 4.—, export 33,10. drielingen 2.5G —2.80, kleine 11.30, zilvemep 10.30—10.80, tninboonen 2.90 bloemkool 5.907. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli. Voorloopig bericht. Schotsche muiz f 44.70, export f 3—3.1Ö, grooten id. f 3.10, hl. eigenheimers f 6.20— 6.80, drielingen f 2.50—3.40, kleine f 11,50, 440 bos rhabarber f 2 40—3.20, 22300 kg. toi maten A f 12.40—14.30, B f 13.90—14.60, C f 12.30—12.70, CC f 8.30.

Schager Courant | 1939 | | pagina 10