f kabinets-crisis tr Persstemmen over de De onafhankelijkheid der Philippijnen Zwarthemden naast de soldaten Mary Pickford in ons land Huwelijk gesloten door een onbevoegde Engeland zal hard terugslaan „Buitenlandsche politiek van België kan slechts onafhankelijkheidspolitiek zijn" Minister Funk naar de Zuiderzeewerken Postvluchtco op Indic DE WERELD De basis niet zóó eng? De Telegraaf: Wij zouden onoprecht zijn, indien wij ver klaarden, het aftreden van dit kabinet te be treuren. In moeilijke tijden, zooals wij die sedert een reeks van jaren beleven, behoort ons land niet geregeerd te worden door een ministerie, geformeerd op zóó enge basis als het huidige. Den uitslag van de jongste Tweede Kamerverkiezingen is geweld aange daan,toen men die gebruikte om er een over winning der oude kerkelijke coalitie uit te fahriceeren. Wij zijn dan ook overtuigd, dat men er niet in zal slagen deze kabinetscrisis bevredigend op te lossen, zonder een beroep te doen op partijen, die opzettelijk bij de jongste formatie buitengesloten werden, als ten minste bij deze crisis het partij-systeem een rol moet spelen. Wij moeten scheiden I De Maasbode (r.k.): Medewerking van de katholieken is vrij wel uitgesloten aan een nieuw Kabinet- Col ijn. Op een compromis is op liet oogen- blik geen kans of uitzicht meer en wellicht zou dit zelfs niet gewenscht zijn, aangezien dit de kiem van een snel uitbrekend nieuw conflict al te zeer in zich zou dragen. Voor beide partijen, Colijn en de katholieken, is het gewenscht dat zij thans, althans tijdelijk, scheiden Het doet ons leed, dat wij het niet anders kunnen zien. Het blad betoogt, dat een nieuwe samen werking tusehen dr. Colijn en de katholie ken tot mislukking zou zijn gedoemd, maar hoopt, dat het scheiden voor kort zal zijn! De Msb. besluit: De katholieke fractie zal dan natuurlijk ook tegenover een buiten haar om gevormd kabinet-Colijn zich stellen op een objectief standpunt, 't beoordcelcnd enkel en alleen naar zijn daden. Wel is met groote vreeze te vreezen, dat dit, oordeel niet gunstig zal zijn, al hopen wij liet tegendeel. Komt dan het conflict, dan zal het ontstaan en worden uitgevochten, daar waar dit het meest gewenscht is, in het parlement, en dan kan de oplossing van de nieuwe crisis moge deze uitblijven! gezocht worden in de richting, door het gevallen Kamer-votum aangewezen. Geen kans voor mr. Goseling! Het Handelsblad (lib.) Het vermoeden ligt voor de hand, dat dr. Colijn het ditmaal nipt opnieuw in een rechtsch coalitie-kabinet zal zoeken, om de eenvoudige reden dat zulk een kabinet reeds na twee jaren door innerlijke mee- nings-verschillen het bijltje er bij heeft moeten neerleggen. Theoretisch mogelijk is een parlementair kabinet op een breedere of zeer breede ba sis. Verder een extra-parlementair of een zakenkabinet. Maar hierover reeds op dit oogeniblik oorspellingen te doen, zou meer dan voorbarig zijn. Verder lezen wij in het Hsb.: Ook minister Goseling verdwijnt dus, zij liet ook in collectief venband. Het lijkt ons echter weinig waarschijnlijk, dat hij na al les was gebeurd is, nog zal terug keeren. Dr. Colijn de juiste man? Het Volk (s.d.ap.) constateert, dat het Kabinet aan innerlijke verdeeldheid ten onder is gegaan en vervolgt: Thans moet het land het gelag betaleji. Twee jaren, die gebruikt hadden kunnen worden voor een forsche politiek van con structief werk. zijn voorbij gegaan met ein deloos geredekavel in een kabinet dat in zichzelf verdeeld was. Een hoogo prijs voor dit hernieuwd en naar wij hopen ook laatste blijk, dat de coalitiegedachte, die in onze vaderlandsche staatkunde reeds zooveel onheil stichtte, haar levenskracht heeft verloren. Wat het formeeren van een nieuw kabi net betreft, merkt het arbeidersorgaan op: Spoed zal zich ditmaal aan grondigheid moeten paren. De haan is vrij voor een nieuwe op lossing in groote stijl. Maar is de afgetreden premier, die zoozeer ver knocht is aan bepaalde economische inzichten, wel de man, die juist deze taak kan aanvaarden? Dat is de zorgelijke vraag, die zich vóór alles opdringt bij het vernemen, dat dr. Co lijn wederom het eerst aan bod is. Noodlottige politieke sfeer. De Nieuwe Rotterdamsohe Crt. (lib.): Alweer heeft de noodlottige poli tieke sfeer, die de R.K. Staatspartij met, zich brengt, haar invloed doen gevoelen, en alweer is gebleken, dat de „positieve Christelijkheid" geen grondslag van staatkundige homo geniteit verschaft- De opdracht aan den heer Colijn luidt tot vorming van „een kabinet" zonder meer, gelijk in 1937. Hij kan dus alle kanten uit, maar èn uit zijn verleden èn uit wat hij bij het aftre den van den minister v. financiën heeft verklaard, mag men afleiden, dat zijn pogingen althans niet zul len gaan in een richting van finan- cieele buitenissigheden, als bij de s.-d. een groot deel der r.k., en een kiein deel der c.h. bepleit worden. Als de „Star-and-Stripes" neer gaat. De Amerikaanscbe hooge commissaris voor de Philippijnen, Macnutt. heeft giste ren te Indianapolis een redevoering uitge sproken, waarin hij er op aandrong, dat de Vereenigde Staten de controle zouden be- houden voor onbepaalden tijd over do Phi lippijnen. in plaats van luin onafhankelijk heid te verleencn in 1940. Vele Philippijn- sche leiders hebben thans den indruk, dat hun onafhankelijkheid er op zou kunnen neerkomen, dat er slechts een wijziging in de souvereiniteit zou zijn getreden. Zoolang onze vlag op de eilanden waait zalgeen buitenlandsche mogendheid de grenzen overschrijden, zonder rekening te houden niet de militaire strijdkrachten, die daar gestationeerd zijn. Wanneer onze vlag neer gehaald wordt, aldus Macnutt, kennelijk doelende op Japan, komen er moeilijkheden voor minstens een generatie. Medegedeeld wordt dat 30 bataljons zwarthemden zullen deelnemen aan de aanstaande groote manoeuvres van het Italiaansche leger. Deze bataljons zullen waarschijnlijk deel uitmaken van het Po-le ger. De pers, die commentaar geeft op dit bericht schrijft: „Het gaat om een expe riment van uitzonderlijk belang, dat/ ten doel heeft te bewijzen, dat de militie voort durend gereed is om in het veld te trekken aan den kant van het geregelde leger". Voorts wordt verduidelijkt, dat in geval van een conflict de zwarthemden gebruikt zouden worden als stormtroepen. En nog méér sterren van het witte doek. De hoofdstedelingen hebben even gele genheid gehad kennis te maken met eenige beroemde Amerikaanscbe filmsterren, die gistermiddag op Schiphol zijn neergestre ken: Mary Pickford en haar echtgenoot Üuddy Rogers, die, komende van Scandi navië op doorreis naar Engeland, een dag in Amsterdam" zijn gebleven en Myrna Loy en haar man, die met een ander toestel eveneens uit Scandinavië kwamen cn slechts MARY PICKFORD een vluchtig bezoek aan de hoofdstad brachten. Het echtpaar Rogers logeert in een hotel in het centrum der stad. Na hun aankomst aldaar maakten zij in den laten middag een uitstapje naar Volendam. Zij waren voornemens het Internationaal Con- cours-IIippique in het Olympisch Stadion bij te wonen. Heden gaan de Rogers per vliegtuig naar Londen, vanwaar zij naar de Vereenigde Staten zullen terugkceren. liet was hun plan de overtocht met de Yankee Clipper te maken, doch toen zij plaatsen wilden reserveeren, bleek de vliegboot reeds te zijn volgeboekt. Het is nog niet bekend op welke wijze zij nu de reis naar Amerika zullen maken. Toen de ambtenaar absent was. Op 7 Mei werd op het raadhuis te Heen- vliet het, huwelijk gesloten tussohen Maar- tje en Willem S., doch de wijze waarop het paartje in den echt vereenigd werd, was niet de juiste De gemeente-secretaris van het dorp was dien dag niet aanwezig en de veldwachter tevens ambtenaar ter secre tarie van H een vliet, B. H., zou het paartje trouwen. Juist echter vóórdat de plechtig heid een aanvang zou nemen, werd hij weg geroepen voor een ongeluk en de 29-jarige K. van G., op het stadhuis werkzaam, ver richtte toen maar de huwelijksvoltrekking, Bij terugkomst van II. heeft deze de trouw- acte onderteekend. Bij de behandeling van deze zaak voor de rechtbank te Rotterdam werd in het bijzonder de vraag besproken of het huwelijk al dan niet wettig is. Tegen den 29-jarigen K. van G. werd toen wegens het verrichten van oen handeling, waartoe hij niet gerechtigd was, een geldboete ge- cischt van f GO, sub. 15 dagen hechtenis. De rechtbank heeft hem gister dienovereen komstig veroordeeld. Wegens valschheid in geschrifte was er tegen den 4G-jarigen B. II. een geldboete van f 150 subs. 25 dagen hech tenis geëischt. Thans veroordeelde de_ recht bank hem tot een geldboete van f 75 subs. 25 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met een proeftijd van een jaar. Redevoering van minister Burgin. De Engelsche minister voor de bevoorra ding, Burgin, heeft gisteren te Glasgow een redevoering uitgesjnoken, waarin hij uiteen zette, dat Engeland beschikt over een gewel dige reserve. Hij voegde hieraan toe: „Dit land zal niet luisteren naar cisehen met ge weld van welken kant zij ook komen. Wij zijn vastbesloten te streven naar vrede. Er zijn echter grenzen, waarbuiten Engeland en het Britsche rijk nooit zullen toestemmen te gaan. Er zijn vele buitcnlandsche publicis ten, die ik gaarne mee zou willen nemen door de fabrieken, die ik regelmatig bezoek. Het zou hun aandacht vergrootcn en hun crescendo verminderen, wanneer zij zagen tot, welken omvang dit land, wanneer het wordt Aangevallen, terug .zal slaan en zich ?al doen kennen, zooals het steeds gedaan heeft in het verleden". Burgin, die den dag had doorgebracht met een tocht door de wapenfabrieken aan de Clydeside, gaf voorts uitdrukking aan groo te voldoening over hetgeen tot stand ge bracht wordt. DE VELDPOST HEDEN OPGEHEVEN. Heden 1 Juli, zal zooals wij reeds meld den, de veldpost worden opgeheven. Ten einde vertraging in de bestelling te voor komen wordt er nogmaals aan herinnerd, dat op correspondentie voor militairen van de grenstroepen de aanduiding „veldpost" niet méér moet worden gebruikt, maar dat een volledig adres met aanduiding van de plaats van bestemming op deze correspon dentie moet wórden geplaatst. Echter geen neutraliteit en on verschilligheid, ingeval ons lucht gebied door vliegtuigen van oor logvoerende naties doorkruisd wordt, aldus Pierlot. De minister president Van België, tevens minister van Buitenlandsche Zaken, heeft in den Senaat bij de behandeling van de be grooting voor buitenlandsche zaken een re devoering gehouden, waarin hij het volgen de uiteenzette: De buitenlandsche politiek der Belgische rcgecring wordt gekenmerkt door den wil tot onafhankelijkheid van België. Politieke vrijheid is onscheidbaar van economische vrijheid. In dit opzicht heeft de industriëele en landbouwactiviteit als grondslag van hel Belgische crediet niet minder belang dan een krachtige organisatie van de lands\er- dediging. Spr. kiest niet tussohen vrijheid en regeeringsinmenging. Hij zal beide methoden toepassen, aangezien de waarheid slechts gelegen is in de juistheid der verhoudingen. De za ken moeten blijven berusten op den grondslag van het particuliere ini tiatief, niet echter uitsluitend op den grondslag van het individueele initi atief, vooral op het gebied van den uitvoer. Onze industrieën moeten zich steeds meer oriënteeren in de richting van de vervaar diging van eindproducten. Wij streven er trouwens bij de onderhandelingen over af sluiting of vernieuwing van handelsverdra gen naar speciale vordeelen te krijgen ten gunste van kwaliteitsproducten, waar veel arbeid in verwerkt is. Wij moeten, aldus de minister, profitcc- ren van iedere gelegeheid, die zich voor- doM, om onze economische activiteit te Tweede slachtoffer ook overleden Het ongeluk op de baan van de T.T.-races. Omtrent de ernstige botsing, die zich gis termiddag heeft voorgedaan op de baan van de T.T.-races te Hooghalen (zie elders in dit blad) vernemen wij nog, dat ook de ernstig gewonde heer van der Linde uit Utrecht kort na aankomst in het Wilhel- minaziekenbuis te Assen is overleden. Ilct ongeluk geschiedde na afloop van de officieelc training voor de T.T.-races. De personenauto, waar achter vandaan van der Linde met zijn motor plotseling te voorschijn zou zijn gekomen, was afkom stig uit Noord-Brabant. De bestuurder van de auto is onmiddel lijk na het ongeluk doorgereden om. naar hij zeide, een geneesheer te halen, doch de man keerde niet meer op de plaats van het ongeluk terug. Eert beleefdheidsbezoek aan ons land Op Woensdag 5 Juli a.s. zal de Duitsche Rijksminister van Economische Zaken dr. Funk in den loop van den ochtend te 's-Gra venhage arriveeren. Hij zal vergezeld zijn van Ministerialdirigent Schlotterer, van 't Reichswirtschafts Ministerium, van Presse referent Oberregierungsrat Rechenberg, en zijn adjudant dr. Schwedler. Na verschil lende bezoeken te hebben afgelegd, zal de minister dc lunch gebruiken bij den Duit- schcn gezant, graaf J. von Zech-Burkers- roda. Des avonds zal de minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steen- berghe een diner aanbieden ter eere van mi nister Funk. Op Donderdag 6 Juli zal dr. Funk een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Des avonds biedt Hr. Ms. gezant te Berlijn Jlir. van Haersma de With op zijn buiten te Nijkerk, een soiree aan. Op Vrijdag 7 Juli brengt dr. Funk, die president is van de Deutsche Reichsbank, een bezoek aan president en directeuren van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Naar de Tel. meldt, geldt het bezoek van minister Funk niet de oplossing van drei gende problemen, doch moet hot uitsluitend worden- opgevat als een vriendschappelijk tegenbezoek. In naam van de rijksregeering zal minister Funk aan minister Stcèn- berghe de orde van den Duitschen Adelaar overhandigen. Buizerd (heenreis) Vertrek van Aankomst te Jodhp. 30 Juni Rang. 30 Juni ?,m0e Jodhp. 30 Juni Basra 30 Juni (terugreis) H I Valk IAthene 30 Juni'easra 30 Juni (heenreis) I I (terugreis) |Medan 30 Juni|'Rang. 30 Juni in_iv e ini g woorden ülentili. behoeden of te doen toenemen en wij zullen dagelijks strijden. Telkensi wanneer de concurren tie zich zal kunnen vestigen tus- schen twee landen, die aan Bel gië leveren, o.rii. granen en grond stoffen, zullen wij bij de invoerre geling de voorkeur geven aan dat land, dat de belangwekkendste prij zen biedt en er in toestemt om met België een handelsruil te vestigen op den grondslag van doeltreffen de wederkeerigheid. De minister eindigde met de verzekering te geven, dat alle maatregelen genomen zijn om een ravitailleering des lands in geval van vijandelijkheden te verzekeren. In zijn beantwoording van een rede van senator Rolin heeft Pierlot er nog meer in het bijzonder op ge wezen. dat de buitenlandsche poli tiek van België slechts een onaf hankelijkheidspolitiek kan zijn. Bij de beslissingen die hij zal nemen, zal hij zich inspireeren op noodzakelijkheden overwegingen van technische» aard en de aanwijzingen, die hem verschaft zullen wor den door het departement van landsverde diging. De premier voegde hieraan toe: „De heer Rolin zou zich vergissen, wanneer hij ge loofde, dat ingeval ons luchtgebied door kruist mocht worden door vliegtuigen van oorlogvoerende naties, wij ons zouden be palen tot een houding van neutraliteit en onverschilligheid". De begrooting van Buitenlandsche' Zaken werd tenslotte met 71 tegen 40st.emmen en één onthouding aangenomen. HUGHAN EN VAN SWOL WINNEN TE WIMBLEDON. Gistermiddag kwamen Hughan en van Swol' 'mi óp hét Céntrecoutt 'tegen'het sterke Fransche paar Boussus en Gen tien.'; Onze landgenooten boekten een prachtig resul taat, door in vijf sets te winnen. Het' Fran sche dubbel won de eerste twee sets met G—3, G—2. Hughan cn van Swol lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en hielden prach tig vol, zoodat zij de derde set met 6-3 won nen. In de vierde set moest de. strijd onder broken worden door den hevigen regen, en wel toen de Franse-hen met 4—3 de leiding hadden. Een psychologisch ongunstige stand voor de Nederlanders. Na de hervatting ble ven Hughan en van Swol goed ca dreef cn wisten cle set nog te winnen met 8G. In de laatste set bleven zij de sterksten en zege vierden met G3, waardoor zij zich in de derde ronde plaatsten. ïfiotaAApoJil ALLE RECORDTIJDEN TE ASSEN REEDS GEBROKEN. Wanneer we de resultaten der tijdens de training gemaakte tijden beschouwen, belo ven de TT-races van dit jaar, de 15e Groote Prijs der K.N.M.V., in alle ojïzichten te sla gen. Alle records van verleden jaar moesten eraan gcloovcn. Meier (Duitsehland) op B.M.W., die verleden jaar op het ruim 16 K.M. lange circuit de snelste rondo in 6 min. 31 sec., dit is met een gemiddelde van 152.1 km. per uur, reed, maakte tijdens de trai ning 6 min. 23 sec., dit is gemiddeld onge veer 154 km. per uur. De Italiaan Serafini op Gilera was hem gisterochtend evenwel de haas door het circuit in 6 min. 20 2/5 sec. af te leggen, hetgeen een gemiddelde snel heid van 15G.65 k.m. per uur beteekent! Het gaat spannen vandaag! PUBLICATIE STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 26 Juni tot en met 1 Juli 1939, voor groene erwten door handelaren gedenatu reerd en voldoende aan de standaardmon sters van de kwaliteitsklassen A, B of C, respectievelijk f2.80, f2.30 en f 1.80 per 100 Kg. za! bedragen en voor voedererwten, ge denatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld f 1.30 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door te Iers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f 1.50 per 100 kg. bedragen. Voorts wordt medegedeeld, dat na 1 Juli 1939 denaturatie van groene erwten en veld boonen met recht op vergoeding niet meer mogelijk zal zijn behoudens de volgende uitzondering. In de week van 3 tot en met 8 Juli 1939 zullen tegen dezelfde vergoc ding, welke vastgesteld is voor de weck van 26 Juni 1939 tot en met 1 Juli 1939, nog groene erwten en veldboonen kunnen wor den gedenatureerd, mits de denaturatie- aanvragc vóór 2 Juli 1939 in het'bezit was van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale dan wel van de betreffende provinciale land bouwcrisisorganisatie. - 's Gravenhage, 30 Juni 1939. - (Adv.) Polen reizen over zee. In verband met de moeilijkheden, welke door de Duit sche consulaten in den weg worden ge logd aan Poolsche reizigers hebben de meeste Poolsche reisbureujf besloten hun reizen naar het Westen van Europa over zee te maken. Zigeuners naar het concentratiekamp. Voortdurend worden ónder de zigeuners in Oostenrijk razzia's gehouden. Zoo zijn •gisteren in Stiermarken meer dan 300 zigeuners gearresteerd. Een groot aantal „nomaden" die drie dagen geleden te Weenen waren gearresteerd, zijn naar het concentratiekamp Dachau gezonden. Ver schillende hunner hadden niettemin eeru vaste woonplaats en sommigen hezateni zelfs onroerende goederen. Men vraagt zich af, of deze arrestaties niet een poli tiek karakter dragen en of de politie niet in het bijzonder onder de uit Slowa kije en Hongarije afkomstige zigeuners geheime agenten zoekt. Veiling van ontaarde kunst. Onder groo* te internationale belangstelling is giste ren te Luizern (Zw.) een veiling gehou den van 125 kunstwerken, meerendeels impressionistische en expressionistische die door Duitsche musea als zijnde pro ducten van „ontaarde" kunst verworpen! zijn. Tot de werken waarvoor in het bij- 1 zonder belangstelling werd getoond, be hoorde'een zelfportret van van Gogh, dat voor 175.000 Zwitsersche francs werd verkocht. De lichting van de Thetis. Na verschei dene dagen te zijn uitgesteld in verband met de slechte weersomstandigheden zijn de reddingsschepen gisteren de Mersey uitgevaren naar Liverpool Bay, teneinde een begin te maken met het lichten van de Thetis. De zee was vlak. De burger-delensïe in Engeland. In dei paar eerstvolgende weken zullen 4-5 milli- oen vlugschriften over de civiele defensie verspreid worden naar alle woningen in het land, teneinde het publiek op te lei den in civiele defensie en de werkelijk heden van den luchtoorlog. J Sprong over den Atlantischen Oceaan. De Australische vliegboot „Guba" is gis termiddag te St. Thomas (Virginaland) aangekomen na een vlucht van ruim 5000 K.M. zonder' tusehen landing over den At- lantischen Oceaan van Dakar in Sene gal. De vlucht duurde negentien uur. Na benzine te hebben ingenomen is het toestel doorgevlogen naar New York. 1 Deze tocht over den oceaan was een ver- 1 róssing. Het laatst had men van de „Gu ba" gehoord toen deze op 21 Juni te Kenva aankwam. Duitsche deserteurs in Polen. De Poolsche! pers bericht uit Cieszyn, dat ojmieuw de serteurs van het Duitsche leger op Poolsch' gebied zijn aangekomen. Bovendien is een groep soldaten van het oude Tsjechische leger bij Frysztat de grens gepasseerd, Duitsche meisjes in Engeland huistoe. Dei Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt aan zijn blad, dat -15000 Duitsche meisjes, die in Engeland in ver- j schillende takken van de huishouding werkzaam zijn,"„uitgenoodigd" zullen wor- den, naar Duitsehland terug te keeren, schrijft het Hdbld. In politieke kringen te Berlijn verklaart men, dat de reden voor dit' bevel niet zoo zeer het gebrek aan ar bcidskrachtcn in het moederland is, als wel de overtuiging, dat Duitsche meisjes geen ondergeschikte betrekkingen in het buitenland moeten bekleeden. Buitenlanders in België gearresteerd. Dep politie te Gent heeft den Italiaan Cesar Ca- pra Borgatti, een 5S-jarig directeur van een bank te Sondrio gearresteerd. Hij wordt beschuldigd een som van zeven mil- lioen te hebben verduisterd ten nadeele van de Italiaansche regeci'ing. Na de ge bruikelijke formaliteiten zal hij worden overgeleverd aan de Italiaansche justitie De politie heeft eveneens den Hongaar Albcrt Ljeanik gearresteerd, die in 1914 te Boedapest is geboren. Hij is monteur van zijn beroep en heeft in Nederland een aantal oplichtingen gepleegd. Hij zal in handen van de Nederlandsche justitie wor den gesteld. Druk weekend voor Chamberlaïn. Cham- berlain, die morgenavond een radiotoe spraak over den nationalen dienst zal houden, zal het eerste deel van het week einde doorbrengen bij vrienden, niet ver van Tonden. Hij zou voortdurend in contact met Whitehall blijven. Morgenmiddag keert hij naar Downingstreet terug en van daar uit zal hij zijn toespraak houden. Hertog en hertogin van Kent naar Florence, De hertog en de hertogin van Kent zijn gisterochtend naar Florence vertrokken, waar zij tegenwoordig zullen zijn bij de sluiting van het huwelijk tusschen den her tog van Spoleta en prinses Irene van Grie kenland. i Gekleurd papier voor verpakking. In het vervolg zullen de Duitsche winkeliers ge kleurd papier moeten gebruiken voor de verpakking van hun artikelen. Men zegt, dat gekleurd papier voordeeügcr geprodu- cecrd kan worden dan wit papier.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2