Uit Langendijk Maandag 3 Juli 1939 Tweede blad NOG IETS OVER LANGENDIJKÉEN. Over den afloop van het initiatief der 3 B. en W.'s van Oudkarspel, Noordschar- wouden en Zuidscharwoude, om 't bekende iverzoek aan de Kroon te richten kan eigen lijk niemand tevreden zijn. De voorstanders kunnen dit niet zijn, omdat Oudkarspel niet meedoet, de tegenstanders niet, omdat ge bleken is, dat in den huidigen raad van deze gemeente 5 voorstanders van vereeni- ging zijn. De tegenstanders hebben een mee vallertje door de onbegrijpelijke, halfslach tige houding der 2 sociaal-democraten, de Voorstanders zijn daarvan de dupe. Zooals wij van den beginne af hebben be toogd, zouden de gemeentebesturen van Zuid- en Noordscharwoude goed doen, ge bruik te maken van het motief, dat dooi de 2 s.d.a.p. raadsleden is aangevoerd om te gen" te stemmen, ten einde toch ook namens de Oudkarspelsche gemeenteraad 't verzoek aan de Kroon te richten. Immers wethou der Bakker heeft meegedeeld, dat hij voor stander van vereeniging is, doch het ver zoek daartoe wil laten behandelen en er dus later over beslissen door den nieuwen raad. In dien nieuwen raad zit ook de heer Bak ker en als hij zijn capriolenhouding niet continueert, dus dan doet, wat hij zegt te zullen doen, dan zal hij, mocht dat verzoek jn den nieuwen raad worden behandeld, en dus gebeuren, wat hij wensoht, vóór stemmen. In dien nieuwen raad zit ook een communist, die er vanzelfsprekend vóór is, en 2 R.K., die ook met het voorstel accoord gaan, zoodat er in dien nieuwen raad een meerderheid vóór vereeniging is. De burgemeester is uitvoerder van de be sluiten van den raad, en als zoodanig zal 'de burgemeester van Zuid- en Noordschar- jvvoude aan die besluiten wel met bekwamen spoed uitvoering geven. Oi was er anders wel wat voor te zeg den, te trachten Oudkarspel, op grond hier- jvoiffl ontwikkeld, tot mede-adressant te Bijïen. Niettemin dit doel is altijd nog te jeiïiken. De gemeentebesturen van Zuid en Noordsclianvoude zouden te zijner tijd, el:de nieuwe raad van Oudkarspel in func ties, zich tot dezen raad kunnen wenden jptt het verzoek, adhaesie aan het hunne te «rieenen. En als dit niet geschiedt, kan er a den op den eersten Dinsdag van Sep- ïober te installeeren raad een initiatief- ioorstel van een der fracties (Ib.v. van die der jd.a.p.) worden ingediend, dat de bovenam- jdireven bedoeling heeft. In ieder geval komt het ons voor, dat op !«t raadhuis der gemeente Oudkarspel het jiatste woord met betrekking tot het ver- luck aan de Kroon nog niet gesproken is. EEN GEWAARSCHUWD MAN GELDT VOOR TWEE. Was er aanvankelijk nog onzekerheid iuntrent de vraag, of overtreding van de be- 1 /palingen van de Coloradokever-wet in zake j ile verplichting tot het bespuiten van het jaardappelgewas met loodarsenaat., straf- fcaar was, aan deze onzekerheid is een eind fcekomen, door het arrest van den Hoogen ijRaad, waarbij is vastgesteld, dat het niet Voldoen aan die verplichting strafbaar is. VERLENGING DIEPSPIT-REGELING. De Minister heeft aan de gemeentebestu ren meegedeeld, dat het diepspitten tot 30 [December 1939 kan worden voortgezet. OUDKARSPEL. VROUWEN VREDESBOND. De Vrijdagavond in de consistoriekamer iyan de N. Herv. Kerk gehouden tweede jaarvergadering van den. Vrouwen Vredes- Ibond afd. OudkarspelNoordscharwoude Bverd bezoc-ht door 24 leden. Na opening der bijeenkomst werden een paar liederen gezongen. Het jaarverslag van cle secretaresse vermeldde, dat het ledental (der afdeeling 115 is. De kascommïssie rapporteerde, dat kas en boeken van de penningmeesteresse in orde •waren bevonden. De penningmeesteresse .werd gedechargeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de da mes R. BorstBlom en M. de BoerKoord es herkozen. Wegens ziekte van twee bestuurs- jtteden werd mevr. G. SmitWeyman tot plaatsvervangster gekozen. Hierna werd een korte pauze gehouden, "waarin de aanwezigen, omdat het een jaar vergadering was, een koekje bij d.e thee Werd gepresenteerd. De voorzitster heeft vervolgens een prach tig verslag uitgebracht van de jaarvergade ring van den Bond, welke op 24 en 25 Juni j.1. is gehouden te Oud Leusden bij Amers foort. Er was veel belangstelling. Er is daar een commissie benoemd, welke de fusie met den Intern. Vrouwen Vredesbond zal uitwer- Hiken. De algemeene indruk over den Vrouwen- Vredesgang was gunstig. Men besloot voor 1 tiet volgend jaar groots vlaggen en span- doeken aan te schaffen en te probeeren Btooraf een comité van verschillende ver- stenigingen te vormen. T.a.v. de fusie van beide bonden werd medegedeeld, dat de intjes met ingang van September reeds amenlijk zullen verschijnen. ■Bij de rondvraag werden nog verschillen- pfc besprekingen gevoerd. De leesavondjes j wlen in October weer beginnen. De portefeuilles met lectuur zullen worden %reikt aan personen, die nog geen lid NOORDSCHARWOUDE SCHOOLFEEST O.L. SCHOOL. Zaterdag werd bet schoolfeest der O.L. School gehouden. Hoewel de voorspellingen omtrent het weer niet zoo gunstig waren viel het best mee. De grooten zijn weer nar Amsterdam geweest waar een bezoek gebracht werd aan Artis en voorts aan liet vliegveld Schiphol. De kleineren bleven korter bij huis en maakten een uitstapje naar Schoorl, Ber gen en Castricum aan Zee. Hoogst voldaan arriveerden allen weer te gelijk in de gemeente. OUDKARSPEL WIE ZULLEN' ER WETHOUDER WORDEN? Naar wij vernemen is er door de afd. Oudkarspel van de C.P.N. een uitnoodiging gericht aan de linksche groepen teneinde een bespreking te hebben over de a.s. wet houdersverkiezing. De bedoeling is om te komen tot een linksch» college van B. en W. De raad be staat hier uit 5 linksche en 2 rechtsche raadsleden. Hoe zich een en ander zal ontwikkelen moet worden afgewacht. ZUIDSCHARWOUDE. PLAATSING WERKLOOZEN. Gedurende het derde kwartaal van dit jaar kunnen 25 arbeiders geplaatst worden in. de werkverschaffing, nl. 10 bij objecten van werkverschaffing van derden en 15 bij de centrale objecten. BURGERLIJKE STAND JUNI 1939 Geboren: Maria Martha Theresia, dochter van Petrus Broersen en van Geertruida Ma ria Molenaar; Tjerk Eves, zoon van Corne- lis Schoenmaker en van Dirkje Elzinga. Ondertrouwd: Gerardus Kuilboer, oud vier en twintig jaren, wonende te Alkmaar, en Maria Buter, oud twee en twintig jaren, wonende Alhier; Jan Oudhuis, oud acht en twintig jaren, wonende te Noordscharwoude en Catharina Kraakman, oud vier en twin tig jaren, wonende alhier. Getrouwd: Joh. Stoop, oud zes en twintig jaren., wonende te Sliedrecht en Maria Balder, oud drie en twintig jaren, wonen de alhier; Gerardus Kuilboer, oud vier en twintig jaren, wonende te Alkmaar en Ma ria Buter, oud twee en twintig jaren, wo nende alhier. VAN HET ONDERWIJS NAAR HET P.T.T. De heer Termaat, kweekeling met acte aan de O.L. School alhier, heeft met ingang van 15 Juli als zoodanig bedankt wegens benoeming in een. betrekking bij den dienst der P.T.T. te Alkmaar. Het zal ongetwijfeld allen ouders van schoolgaande kinderen spijten, dat deze goede kracht voor het on derwijs verloren gaat, daar hij met liefde en ijver het onderwijs diende. BROEK OP LANGENDIJK. VERBETERING BROEKER BRUG. Daar goedkeuring is ontvangen op het besluit van de gemeentebesturen van Broek op Langendijk en Zuidschanvoude, tot vo- teeren van gelden voor de verbetering van de Broeker brug (tusschen beide gemeen ten), mag nu venvacht worden, dat. dit ur gente werk spoedig zal worden uitgevoerd. ALKMAAR WEGWERKEN GEGUND. Aan N.V. P. Daalder's Aann. Bedr., Alk maar is na aanbesteding per 28 Juni 1.1. ge gund voor f 9320.het verbreeden eni verbe teren van den Zuiderweg over een lengte van 1140 meter in de gein. Midwoud voor rekening van het Waterschap de Vier Noor der Koggen. BERGEN HET IS KERMIS! O, hoe herinner ik me nog de kermissen uit m'n prille jeugd, als al die wonderlijke spul len werden opgeslagen op het groote Zaai land in Leeuwarden en hoe we dan, liggend op den buik, onder de tenten en kramen trachtten door te gluren om een gilmp op te vangen van alles wat ons wachtte als eenmaal door klokgelui de kermis officieel zou zijn geopend. We griezelden bij dc ge dachte, dat de een of andere spullebaas ons betrappen zou op het ongeoorloofde onzer handeling en als dat dan gebeurde, dan renden we weg; dolgelukkig deze sensatie te hebben beleefd. En als dan eenmaal de kermis begonnen was, dan snoven we de lucht op van kraken de oliebollen en smeuige poffertjes, of we verlustigden ons in het bezit van vettige wa fels of een zuurstang van vijf cent. Urenlang konden we ronddolen over het uitgestrekte terrein, omdat overal wat te zien was en iets te genieten viel. En al hadden we ook een minimum bedrag in de punt van onzen zak doek geknoopt, we voelden ons als million- nairs zoo rijk. Want konden we al niet voor één luttele cent in den draaimolen op een mooi paard een toertje maken en hadden we niet voor vijf cent toegang tot den grooten stoomcaroussel van Wolff of Benner, waar voor de ingang wilde paarden te steigeren stonden? Hoezeer is alles in die lange jaren ver anderd! Nu is een goed gevulde beurs nog niet eens voldoende om naar hartelust ker mis te vieren. De groote caroussels zijn ver dwenen, om plaats te maken voor den auto- skooter. Een attractie voor de tegenwoordige jeugd. Zoo hebben wij de Alkmaarsche ker mis gezien, vol nieuwerwetsche attracties, waarvan wij in onze jeugd nog niet van droomden Zoo gaat de tijd z'n gang! Maar wat we dit jaar op de kermis hier in Bergen op het terrein aan de Karei de Grootelaan hebben gezien, is toch wel erg poovertjes. Een luchtschommel; eenige draaimolens: een schiettent en een bommenwerper. Voila tout! En dat alles geflankeerd door kramen waar men paling, nougat en andere lekker nijen kan verorberen, om dan den volgenden dag met een glad bedorven maag op te staan. Neen, dat is meer een kermis voor kinderen, waarvan ouderen o.i. weinig gebruik van zul len maken. De ouderen wachten tot den avond is ge vallen en begeven zich dan naar de dans vloeren in Duinvermaak, bij Hilbrand, in de Rustende Jager, of bij Oldenburg, terwijl zij, die lustig willen zitten en van een goed stukje muziek houden, zich neervleien op het terras of in het zaaltje van café de Lang, waar een uitstekend strijkje de stemming er in brengt. Zoo heeft onze eerste kermisdag een rustig verloop gehad; de jongere;i waren uit om kermis te vieren; de ouderen zochten elkaar op den dansvloer op. Ook een methode, maar niet de echte! EVACUATIEKAMP ROODE KRUIS. Naar wij vernemen zal er $en groot Evacuatiekamp van het Roode Kruis komen tusschen Bergen en Egmond. Verschillende doktoren zijn al reeds aangezocht hunne medewerking te willen verleenen. Wij hopen binnen kort hierover nadere bijzonderheden te kunnen mededeelen. DE GELUIDSWAGEN KOMT. Door B. en W. is toestemming verleend aan de Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering om in de maand Juli in deze gemeente een paar mu zieknummers te geven henevens een korte propagandaspeeoh met een geluidswagen. v<i de vereen, zijn. Een achttal" leden gaf op om leden te werven. NOORDSCHARWOUDE HENGELWEDSTRIJD. Gistermorgen hield de Hengelclub „Ont wring" haar tweeden wedstrijd in dit sei Deze keer werd gcvischt langs dc ka- (ïan Stroet. Er werd, ondanks de zeer ^Me vangst, in een. prettige en opgewekte puiiing gevischt. Na 12 maal een kwar- 'frvisschen was de uilslag als volgt: n Prijs A. Timmerman; 2e Jb. Bulh 3e Bullooper; dc Vries; 4e D. v. Seventer; 5e H. 6e St. de Rijke; 7e A. Keppcl; Se ■^wekker; 9e D. Keppel; 10e J. Peetoom, wissclmedaille, welwillend beschikbaar door den heer J. C. v. d. Zei te Zuid ftwonde werd gewonnen door den heer 'Timmerman. Utü deZe medaille definitief te bezitten deze drie maal: achter elkaar of vijf- a»l in 't geheel gewonnen worden. Uit het Familieleven W1ERINGERWAARD LOOP DER BEVOLKING. Over het tweede kwartaal 1939. Ingekomen personen/: Gerrit Jan Koopman van Barneveld Gld., Apeldoornschestraat 40; Geertje Breed Cd. van Zijpe N.H., v.m. gem. Petten H 44; Jan Scheltus en gezin van Schagen, Burghorn, Wijk J 37; Hendiika Anna Docter van Egmond-Binnen N.H., 461 Thedorus Korvcr en gezin van Wognum N.H A 25a.; Derk Diekema van Barsinger horn, Ivolhorn E 60; Mevr. RH. Uitterdijk Geb. Geertje Adriana Kiesling v. Winkel NH Groetpolder D6; Grietje de Groot van Tiet- jerksteradeel F. Hardegarijp 272; Barend Wesseling van Lisse Z.H. Stationsweg 51 met gezin; Mevr. A. J. van Schoten geb. Engelina Rosetta Cohen van Hoorn, Pieter- seliestraat 13; Krijn de Braak Jzn. van Axel Z. spui N. 103; Jan Wijma Szn. van Anna Paulowna N.H., Molen vaart 297; Lum mechien Oost-Indien Wd. van Allernaar, Heul 1; Cornelis den Deurwaarder van Zaamslag Z, C 65; Steffen Oost-Indië en gezin van Avereest O, Balkbrug I 69; Dirk Parlevliet van Wieringen N.H., Westerlan- denveg 29; Mevr. Wed. P. Swart geb. Rensje Kooij van Den Helder, Huisduinerweg 3; Kornclis Andringa van Zuidbroek Gr. A 141. Vertrokken personen: Jacob Doves naar Alkmaar N.H., Zaadmarkt, Hotel „Het Hof vaü Holland"; Neeltje Clazina Kuiper Dd. n. Zaandam, Ilogendijk 32; Adriaan Ver. hage naar Domburg Z., Stationsstraat D 74; Mevr. Wed. J. N. J. Zeeman geb. de Vries, Catharina naar Haarlem, Raafstraat 7; Ria Adriëtte Zeeman Jd. naar Haarlem, Raaf straat 7; Anna Catharina Zeeman Jd. naar Haarlem, Raafstraat 7; Aaltje Bakker naar Wieringen N.H. Westerland, Wcsterlander- weg 51; Pieter Schermerhorn naar Callants- oog, Langevliet C 47; Mevr. R. Barkmeijer geb. Trijntje Strijker naar Zuidhorn Gr. Briltil B 331; Johan Jurgen Kamans en gezin naar Schagen, Nes, Nesweg G 38. Albert Bakker Hzn. en gezin naar Alk maar, Houttil 2; Cornelis Jacobus Hoedjes en gezin naar Anna Paulowna N.H., Boer- mansweg 28; Dirk Kater Kzn. naar Zijpe N.H. Oudesluis, Stationsweg H 95; jan Everts naar Wieringen N.H., Klieftstraat 9; Roelofje Reinigje Bruinewoud naar Zijpe. N.H., Keinsmerbrug, Groote Sloot G 5; Hen- drika Hoogeveen Hd. naar Anna Paulowna N.H., Burgemeester Lovinkstraat 24; Aris Kleen Hzn. naar Wieringermeer N.H., Wie- ringerwerf, Raadhuisstraat 40; Andries Ver- hage Jzn. naar Domburg Z., Stationsstraat D 74; Jan Nederveen naar Rotterdam, Oranjeboomslraat 379b; Gerard Jansen J.H. zn. naar Amsterdam, Nieuwe Zijds-Voor burgwal 144; Sophia Catharina Jansen JHd. naar Barsingerhorn N.H., Waardpolder G. 59 p.a. Hr. Melchior; Dirk Wardenaar en gezin naar Schagen, Hoep B 141; Aioijs Joseph Robers en gezin naar Essen in Duitschland, Kiehofer- straat 102; Geertruida Bakker naar Den Helder, Singel 138; Jan Wijma Szn. naar Anna Paulowna N.H., Molenvaart 297; Ta- mis Braaf Jr. naar Anna Paulowna NnHn, Breezand, Balgweg 4a; Cornelis Adrianus Korndörffer naar Zuid-Scharwoude N.H., Nederduitsch Hervormde Pastorie. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Gerrit zoon van Hendrik van den Brink en Geertje Janna Oudejans; Trijntje, dochter van Popkc Boezerooij en Jantje Kuiper; Pieter Willem, zoon van Pieter Brommer en Grietje Eriks; Gerhard Elbertus, zoon van Cornelis Hendrik Lira pers en Meinsje Klaasje te Buck; Aagtje, dochter van Krijn Rezelman en Maaltje van der Ham; Hermine Margret, dochter van Cornelis Adrianus Korndörffer en Hil- degard Hermine Gertrud Otto; Aafje, doch ter Wopke Visser en Johanna Jantiena Nij- holt. Huwelijken: Reeuwert Barkmeijer Azn. en Trijntje Strijker Cd.; Pieter van Dijke Gzn. en Hendrika Hoogeveen Hd.; Heine Uitterdijk Wzn en Geertje Adriana Kies ling Hd.; Tamis Braaf Jr. en Anna van Stipriaan Pd. Huwelijksaangiften (Juni): Jacobus Ger- hardus Berkeveld en Albertina Maria Se- gers aangifte 30 Juni). Overleden: Albert Kaan, echtgenoot van Maartje Schonk, oud 60 jaar, overleden te Oosthuizen N.H.,; Elizabeth van Doinpsclaar cchtgenoote van Dirk van der Molen, oud 38 jaar; Gerrit de Jong, echtgenoot van Dieu- wertje Rietvink, oud 52 jaar; Pieter Kleen. weduwnaar van Neeltje Zeeman, oud 81 j. Verhuizingen binnen de gemeente: Pieter Nieuweboer van den Nieuwesluizerweg A 39 naar den Noord Zijperweg A 130; Neeltje Wardenaar van den Walingsweg C 2Óa naar het Poldererf A 2; Alclert de Graaf Wz. van den Walingsweg C 25 naar den Barsingerweg B 32. ZOMERSCH SCHOUWSPEL. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige H. van Essen van de lich ting 1935 uit deze gemeente is opgeroepen om op 12 Oct. 1939 voor 17 dagen voor herha- lingsofeningen in werkelijken dienst te ver schijnen. VOGELVERGUNNING. Door den Minister van Economische Za ken is aan K. Kistemaker een vergunning ingevolge de Vogelwet verleend. LOTERIJVERGUNNINGEN. Door B. en W. is aan het bestuur van de kleuterschool toestemming verleend tot het houden een er verloting. SLOOPVERGUNNINGEN. Door B. en W. is toestemming verleend aan den heer J. Speets tot gedeeltelijke sloo ping van een woning. HARENKARSPEL DIRXSHORN. SCHOOLFEEST. In twee autobussen van de fa. Naastepad hebben onder begunstiging van mooi weel de leerlingen der hoogste klassen van de O.L. school een reisje naar Amsterdam en omgeving gemaakt. Te acht uur vertrok men van ons dorp op Alkmaar aan, verder over Heiloo, de Zaanstreek naar Amster dam. Dit is op zich zelf al een pleizier- reisje en het nuttige wordt er aan veifoon- den, als door de onderwijzers op verschil lende bezienswaardigheden wordt gewezen. Wij noemen b.v. de verschillende fabrieken langs de Zaan, de havenwerken en ver schillende gehouwen, straten en mooie bruggen in Amsterdam. Artis is natuurlijk de „trekpleister". Hier raakt men bijna niet uitgekeken, en weer werd het aangename niet eht nuttige ver bonden, vooral werd gelet op de pape gaaien, kameelen, lama's, het vogelhuis, het apenhuis, de vogelvijver, het insectarhmi, de bis'ons', de kraanvogels, reigers, ooie vaars, flamingo's, de leeuwen, tijgers, ja guar, poema, de %uilenruïne, olifanten, neus/hoorn, tapir, giraffe, roofvogels, run deren (wisenten), nijlpaarden, zeeleeuwen, de bosehhoek, de herten, cactussen, Boedhavijver, den rotstuin, het aquarium, het Heimansdiarama, wolven, hyena's, be ren, kangoeroe's rendieren en zebra's. Na bezichtiging van Artis ging de tocht door Amsterdam langs het Stadion naar Schiphol. Ook daar haalde men z'n hart op, vooral „de jongens". De terugtocht ging door de Haarlemmermeer naar Haarleu>, waarna men nog eenigen tijd vertoefde in den speeltuin „Groenendal". Ook werd t Kopje in Bloemen/daal nog even beklommen en toen ging het langs den mooien duinkant naar huis toe. Het klokje van gehoorzaamheid had reeds lang geslagen toen men hoogst voldaan in ons dorp arriveerde. OPBRENGST COLLECTE „SIMAVT' De opbrengst van de collecte voor „Simavi" heeft in St. Maarten en Dirkshorn f 22.91 netto opgebracht. Hartelijk dank aan de medewerker(sters) VISCHWEDSTRIJD „DE DOBBER". Gistermorgen hebben de leden van de hengelclub „De Dobber" een vischwedstrijd (den tweeden) in dit seizoen) gehouden langs de kade van den polder Koetenburg. Het aantal baarzen dat zich liet verschal ken bedroeg 15S. Na een zwaren spannen- den wedstrijd was de uitslag als volgt: L. Meinema le prijs met de grootste baars en 17 stuks; A. v. d. Sluis 2e prijs met 23 st.; P. Stroet 3e prijs met 20 st.; de Vries Gzn.; 4e prijs met 20 st. na lo ting; R. IJpma 5e prijs met 19 st.; E. H. Wind 6e prijs met 17 st.; C. Koster 7e prijs met 13 st.; W. Govers, troostprijs met 9 st. SCHOORL stuur, de heer Belonje was de tolk der ge meente-ambtenaren, terwijl het bestuur van de Vereeniging van polders en oningepolder- de landen onder Schoorl en Petten zijn op zichter huldigde bij monde van den voor zitter, den heer C. Winder. En allen spra ken de hoop uit, dat het den jubilaris gege ven mocht zijn, nog vele jaren met dezelfde ijver en ambitie zijn taak te vervullen. Het bleef niet bij waardeerende woorden, ook zichtbare blijken van waardeering werden aangeboden: vele fraie bloemstukken, w.o. van de ambtenaren, polderbesturen, bouw vakpatroons enz., een vulpen met inscriptie, een fraaie lamp etc. Het was voor de fam. van Essen een on vergetelijke dag, een dag, die den jubilaris, voor wie werken leven is, nieuwen moed, nieuwe kracht zal geven om opgewekt zijn weg te vervolgen. BARSINGERHORN HENGELSPORT. Zondag hield de Hcngelsportvereeniging „Vischlust" een wedstrijd, waaraan door 39 leden werd deelgenomen. De vangst was evenals bij den vorigen wedstrijd wederom niet best te noemen, n.L 164 baarsjes. De le prijs werd behaald door J. Voogt met een baas van 21.1 c.M. 2e t.m. 16e prijs respectievelijk D.' Bloem, J. de Simit, W. Biesboer. W. Bos, Jb. van Stipriaan, L. Ai- kerna, W. v. d. Loo, G. Piek, J. D. Xierop, Joh. Schenk, C. Rentenaar, A. Aallbers, A. de Maaijer, P. Zwakman Pz., P. de Wit. De controleursprijzen vielen ten deel aan C. Smit le prijs en M. Bosma 2e prijs. Op Zondag 9 Juli a.s. wordt' wederom een jeugdwedstrijd langs den Dorpsweg gehou den. Gezien het groote succes van vorige jaren belooft dit weer een mooie middag te worden. Voorts bestaat het voornemen op 27 Aug. a.s. een concours te houden, waarvoor di verse clubs uit den omtrek zullen worden uitgenoodigd. KLEIN VERLOF. Aan de tot de grensbewaking behooremde dienstplichtigen P. Kistemaker, G. J. Ravejl en J. C. Mulder werd klein verlof verleend. OUDE N1EDORP EEN ZILVEREN JUBILEUM. Een kwart eeuw in dienst Gemeente en Waterschap! bij Zaterdag was het 25 jaren geleden, dat de heer R. van Essen zijn functies als gemeen- teopziohter en opzichter van het waterschap aanvaardde. Veel is er in deze kwarteeuw op het gebied van woningbouw en wegen aanleg veranderd en verbeterd. Het werk nam steeds toe, en wat eerst een bijbaantje was, werd zoetjes aan een ambt, dat den geheelcn mensch opeischte. Op dezen dag rustte het werk eens en werd een blik te ruggeworpen op den afgelegden weg, die lang niet altijd effen en gemakkelijk be gaanbaar was. Aan critiek heeft het den jubilaris natuurlijk nooit ontbroken: die aan den weg timmert, heeft nu eenmaal veel beriohts. Maar vandaag richtten velen hun schreden naar huize Sonneheim om te getuigen van waardeering en had de fami lie Van Essen heel wat handen te drukken en gelukwenschen in ontvangst tc nemen. Burgemeester Baron van Fridagh getuigde .van de waardeering van het gemeentebe- BOUWVERGUNXING. Aan den heer H. Fijma werd vergunning verleend tot het bouwen van een kippen- schuur. R.K. BOERENLEENBANK. Gedurende de maand Juni werd aan spaar gelden ingelegd f 3059.38 en uitbetaald f 1941.49. Op voorschotten werd afgelost f 3061.en verstrekt f 2200.— In loopeude rekening werd ontvangen f 6543.46 en be taald f 9011.96 5 nieuwe leden traden toe. SINT MAARTEN STROET. HENGELSPORT. Zij, die zich gistermorgen de moeite hebben getroost om eens een kijkje langs de ringvaart van Dirkshorn en de Wes terend te nemen, hebben daar een haag van hengelsportlievendc menschen gezien. Wat gaf men zich een moeite om de vischjes te verschalken, wat deed men derhalve zijn best om elkaar den loef af te steken. Indien onze prijsvisschende zusterver- eenigingen even onfortuinlijk hebben ge vischt als wij, dan is dc hoop op liet grootste aantal nog niet verkeken, doch twijfel komt bij ons op, daar door onze club in totaal slechts 120 baarsjes zijn ge vangen, waarvan de grootste slechts 19 c.M. lengte had. Dit gaf een eersten prijs, die werd ge- wonnon door II. de Pee. Voorts werd de 2e prijs gewonnen door T. Bakker met 13 stuks, 3e prijs G. Bijpost 13 stuks; 4e prijs C. Blokker 11 st.; 5e prijs W. Brommer 10 stuks; 6e prijs A. Keetman 10 st.; 7e pr. K. Wit 9 st.; Se prijs II. Prosper 8 st., 9c pr. D. Brak 8 st.; 10e prijs Jn. Prosper even eens S stuks. De troostprijzen werden toegekend aan .de heeren L. en G. Groenveld, die den ge- hcelen morgen hadden staan kikkeren voor - baarsje. Maar, Morgen wordt het beter..." 9xLaAdeni^iaAi DRAVERIJ TE SAPPEMEER. De uitslagen van de te Sappemeer gehou den draverijen, luiden: Draverij A om het kampioenschap van Ne derland afstand 800 meter: 1 Beatrix B (citt. Bijkerk, Groningen) l mm. o sec.; 2 Streamline (eig. B. de Vrie=, Heerenveen) Draverij B., afstand 800 meter: 1 Determination (eig. J. de Vlieger, Nieuw Vennep) 1 min. 7 1/5 sec.; 2 Allouez (eig. de Vlieger, Nieuw Vennep) Draverij C, afstand 800 meter: 1 Anvill^ E. (eig. A. Ebbinge, Oldekerk) 1 min. 5 1/5 spc.; 2 Zoeklicht (J. Prakken Sneek); 3 Xoli (eig. Wed. A. Sierdsma, Weidum).

Schager Courant | 1939 | | pagina 5