Atletiekwedstrijden te Wieringerwaard Honkong onhoudbaar in een oorlog met Japan Verkaveling van Daitsch grondbezit geëischt Een telegram aan de vier maaoeo van Mönchen Hitier gaat nadenken De melkoorlog in België Slechts één woord van den Fuehrer Een luchtlijn Nederland-Schotland? BABY jWERTELT: Premiekeuring te Schagen Goede publieke belangstelling en behoorlijke prestaties. Onder begunstiging van goed zomerweer van den wind heeft men op het luw gelegen sportpark niet veel last zijn gisteren te Wieringerwaard de groote jaarlijksclie atle tiekwedstrijden gehouden, uitgeschreven door den Tunrkring H.N.K. Ongeveer honderd athleten hebben op sportieve wijze hun strijd gestreden en het publiek, dat in vrij grooten getale was opge komen, is getuige geweest van behoorlijke prestaties. Deze athlietiekdagen zijn nog alijtd hoogte punten uit het Turnkringleven geweest en zij zullen dat alijd blijven ook! Het heeft natuurlijk geen zin aan alle on derdeelen van het programma een beschou wing te wijden, de gedetailleerde uitslagen willen we onze lezers echter niet onthouden. Zij luiden als volgt: Hink-stap-sprong Heeren: 1. J. J. v. Ba len Blanken „Olympia" 11.80 M.; 2. Jb. Blaauboer „UDI" 11.76 M. Duitsohe driesprong Dames: 1. B. Kooij, Hercules Hèbe 9.78 M., 2. A. Koster, DOKEV, 9.13 M. Verspringen Dames: 1. A. Koster, DOKEV 4.07 M., 2. G. Dekker, Lycurgus, 4.42 M., 3. B. Oostdijk*, Olympia 4.37 M., N. van Balen Blanken 4.63, buiten mededinging. 100 M. Juniores Heeren: 1. J. Blaauboer, Lycurgus 12.S sec., 2. G. C. v. Balen Blan ken, Olympia, 12.9 sec., 3. Jb. Brugman, Do- kev, 13 sec. 100 M. Juniores, vrij nummer: 1. A. v. d. Sloot, HAV 12.5 sec., 100 M. klasse B: C. Hermans, Olympia 12.3 sec., 2 J. Vpey Lycurgus 13.3 sec. 100 M. klasse C: 1. N. Kaan, Olympia 12.9, 1. J. Wit, id. 12.9 sec. Meisjes verspringen: 1. K. Korstanje, Olym pia 4.04 M., 2. N. Rampen, Dokev 3.97 M., 3. N. Brommer, id 3.83 M., 4 T Vries, Sportlust, 3.77 m., 5 F. de Lange, Dokev 3.62 m. Hoogspringen heeren Juniores: 1. G. C. v. Balen Blanken, Olympia 1.67^ M., 2. P. Blaauboer, UDI 1.60 M. Klasse C: 1. C. Hermans, Olympia 1.55 M., 2. Jb..Blaauboer, UDI 1.50 M. Vrij nummer: 1. W. Ran, Texel 1.55 M., 2. B. Beumkes, id. 1.55 M. 100 M. hardloopen Heeren, vrij nummer, 1 A. Rottier HAV 12 sec., 2. D. Laonberts, id. 12.2 sec., 3 M. Müllcr id. 12.4 sec. 1500 M. hardloopen: 1. Jb. v. Ham, Olym pia 4.40 min., 2. P. Huurman, HAV 4.47.2 m. Klasse C: 1. C. Spaans, Olympia 4.566 m 400 M. hardloopen Heeren klasse C: 1. Jan Wit, Olympia 1 min. 0.3 sec., 2. Jan Raat ZSC., 1 min. 0.5 sec. Vrij nummer: 1. A. Keyser, Texel, 57.5 sec., 2. R. Berkenbosch, id. 58.7 sec. Hoogspringen dames: Juniores 1 N Water tor ZSC 1.25 M.; 2 J. Eriks ZSC 1.25 M; Klasse C: 1 B. Meerboer DOKEV 1.35 M; 2 A. Koster idem 1.30 M. N. van Balen Blanken 1.55 M. Olympia buiten mededin ging. Daarom; Singapore Fransch- Britsche operatiebasis. De „Japan Times" meldt uit Parijs, dat de commandanten van de Fran- sche en Britsche vloten in het Verre Oosten bij hun besprekingen te Sin gapore besloten hebben een oorlog met Japan tot eiken prijs te vermij den, omdat in dat geval beide mo gendheden hun belangen in het Oosten geheel zouden moeten op geven. Hoewel, aldus het blad, geen bijzonderheden over de besprekingen onthuld zijn, is besloten Singapore als basis voor gemeenschappelijke operaties te bestemmen, omdat men verwacht Hongkong niet te kunnen houden in een oorlog met Japan* Men had getracht de Vereenigde Staten tot deelneming aan de bespre kingen te Singapore te bewegen, doch Washington ging daarop niet Twee jaar zit Niemöller gevangen... Indrukwekkende dienst te Berlijn. In de Sankt Paulskirche te Licherfeld, de westelijke voorstad van Berlijn, is een indrukwekkende dienst gehouden ter her denking van den tweeden verjaardag van de gevangenschap van dominee Niemoeller, die zich "nog steeds in een concentratie kamp bevindt. De dienst werd bijgewoond door tweeduizend personen en zeventig pre dikanten uit de verschillende provincies. Een van hen hield een preek over den apostel Petrus in de gevangenis. In alle parochies van de belijdende kerk werden gebeden gestort om God te vragen te hulp te komen, niet alleen in de kerken werd gebeden, doch ook in de huizen, zoo zeide de predikant. Deze dag moest een dag zijn, waarop de belijdende kerk niet alleen treurde, doch ook vervuld was met trotsch en dankbaarheid, dat God wederom mannen heeft geropeen, die het evangelie beleden en het zonder vrees leerden. Verder werd gebeden voor de zeven pre dikanten, die zich nog in arrestbevinden en voor allen, die getroffen zijn door de ver schillende decreten en andere maatregelen. 60 M. hardloopen Jongens: 1 W. Bel Ly curgus 8,7 sec.; 2 J. Sleutel, Sportlust 9. 3 G. Grin SSS 9,4 P. de Boer SSS 9.2; 5 D. Kaan, Olympia; 6 K. Hopman ZSC. 60 M. hardloopen Meisjes: 1 K. Korstanje Olyinpia 8,4 sec.; 2 N. Rampen DOKEV S,7; 3 G. Dekker Sportlust 9,—; 4 Bets Bakker UDI 9,2; 5 N. Brommer DOKEV; 6 F. de Lange idem. Kogelstooten dames: 1 G. Donker BEP 9 M.; 2 S. Bakker v. Eeten 8.35 M (DOKEV) N. van Balen Blanken 8.42 M. buiten me dedinging. 100 M. hardloopen.dames: 1 M. Kaan UDI Kolhorn 14.4 sec.; 2 T. Wagenmaker HAV 14.6 sec.; 3 B. Kooy, Hercules Hóbe 14.8 sec. Kogelstooten heeren: Klasse C.: 1 Fi\ Rob Olympia 9.70 m. Klasse B: 1 K. Schenk Olympia 10.50 m. Vrij nummer: 1 J. Kieft, BEP 9.05 m.; 2 B. Bols TAV 8.58 m. Verspringen Jongens: 1. Ch. Keesman, S. S.S., 4.54 M; 2. P. de Boer, S.S.S., 4.18 M; 3. J. Sleutel, Sportlust 3.97 M; 4. Jaap Boon ZSC 3.S7 m.; 5 P. Bel Sparta 3.82 m. 4 x 100 M. Estafette Heeren: 1, Olympia 1 48.8 sec.; .2 Olympia II 52.2 sec. Vrij nummer: 1. ILAV, Den Helder 47.S; 2. TAV 1, Texel 50.8. 4 keer 60 M. Estafette Jongens: 1. SSS, St. Maartensbrug, 37 sec.; 2 UDIWIK, Dirksihom 38.8 scc.; 3. Olymipia, Wieringer waard 38.9. sec. 4 keer 60 M. Estafette Meisjes: 1 DOKEV Anna Paulowna 37.8 sec.; 2. Olympia, W. waard 38 sc.; 3. UDI, Kolhorn 39 sec. 4 keer 100 M. Estafette Dames: 1. Olym pia, W.waard 58.8 sec.; 2. DOKEV, Anna Paulowna 59.8 sec. Verspringen Heeren: Klasse C: 1. J. J. van Balen Blanken, Olympia, 5.71 M.; 2. Fr. Rob, Olympia, 5.30 m. Juniores: 1. A. v. d. Sloot HAV, 5.42 M.; 2.- G. C. v. Balen Blanken, Olympia 5.39; 3 P. Blaauboer, UDI, 527 M. Vrij nummer: 1 M. Müllers H.A.V. 5.70 m. 2. M. Pels BEP 5.56 m. 3. Beumkes TAV, 5.35 M Zweedsche Estafette: 1 Olympia, W.waard 2 min. 15.1 sec.; 2. IIAV, Den Helder, 2 min. 15.3 sec. De prijsuitreiking. Na afloop vereenigden zich alle bij de wedstrijden geïnteresseerden in het café van den heer R. Breed, waar de prijsuitreiking zou plaats vinden. Het was de kringvoorzitter, de heer mr. D. Breebaart Kz., die zich met déze taak welke uit den aard der zaak tamelijk veel tijd in beslag nam, belastte. Eerst lieeft spr. echter nog woorden van dank gesproken tot den heer Jb. Sleutel Wieringerwaard, die als organisator van de wedstrijden kan worden beschouwd, alsmede tot diens as sistent, den heer Jo van Balen Blanken. De jury werd natuurlijk niet vergeten. Vermelden we nog. dat mej. Nel van Ba len Blanken voor haar prestaties buiten me dedinging, een extra-prijs in ontvangst mocht nemen. Bal in de plaatselijke danszalen was het officieuze slot van den dag, die in alle op zichten geslaagd kan worden beschouwd. „Centrum van anti Poolsche agi tatie.". Tijdens de jaarlijksche bijeenkomst die in tegenwoordigheid van clen minister van landbouw is gehouden, hebben de Poolsche boeren van Pommeren een resolutie aangeno men, waarin o.m. gezegd wordt: „Wij eischen snelle verkaveling van de landgoederen, die aan Duitschers behooren in Pommeren, aan gezien zij een centrum voor ondermijnende en anti-Poolsche actie zijn geworden. Wij vragen deze goederen uitsluitend aan Polen te verstrekken, bovendien vragen wij, dat de Poolsche nationaliteit ontnomen wordt aan de Duitschers, die in 1918 voor Polen geop teerd hebben. Beroep van Nederlandsche vxe- desvrouwen. De Ned. Afd. v. d. Internationalen Vrou wenbond voor Vrede en Vrijheid zond de volgende telegrammen: Aan Mussolini en Hitier: In deze tijden van spanning doen Neder landsche vrouwen een beroep op Uw kracht dadige medewerking, ten einde Uw volk en de andere volken der aarde, de onnoemelij ke ellende van een oorlog te besparen. Wil Uw persoonlijken invloed aanwen den om te komen tot constructieve, interna tionale samenwerking. En aan Chamberlain en Daladier: Met waardeering voor de pogingen der Britsche (resp. Fransche) regeering om oor log te voorkomen, verzoeken Nederlandsche vrouwen U dringend Uw persoonlijken in vloed aan te wenden om te komen tot een openlijke bereidverklaring rechtvaardige grieven te herstellen, welke het gevolg zijn van de vredesverdragen en de na-oorlogsche politiek. Hij trekt zich terug op den Ober- salzberg. De groote daden vaal Hitier hebben zich steeds gekenmerkt door een periode van rust en meditatie vooraf. Nu de wereld weer in spanning op zijn volgende putsch wacht, is het nieuws dat hij zich terugtrekt op den Obersalzberg geen verrassend nieuws. Hit- Ier is nu niet, gelijk was aangekondigd, niet naar Brcmcn gegaan. De opperbevelhebber van de Duitsche vloot, admiraal Rader, zal hem bij de tewaterlating van den nieuwen kruiser vervangen. Haringvangsten nog matig Het buitenland vraagt om de Hollandsche nieuwe! Volgens dc berichten uit zee van de ver schillende haringschepen is er in de afge- loopen week wat meer haring gevangen dan in de daaraan voorafgaande weken. Dit is toe te schrijven aan het medene- men van meer netten en ook aan het toe nemen van het aantal schepen, welke aan de haringvangst deelnemen. Van flinke vangsten is tot heden nog geen sprake geweest en groote scholen zijn nog niet voor gekomen. De vangsten zijn integendeel slechts heel matig. Te groote vangsten met het directe gevolg van groote aanvoe ren zouden niet wenschelijk zijn en funest zijn voor de marktprijzen, doch een verbe tering van de vangsten ware toch te ho pen, daar de afzet in hetibinnewland bedui dend is en nog ecnigen tijd voortduurt. Ook is reeds vraag vanuit het buitenland naar nieuwe Hollandsche maatjes. Kannen melk als wapenl De Zondag 1 in België afgekondigde sta king van de boter- en melkproducenten, die deel uitmaken van het Boerenfront, duurt nog steeds voort. Tusschen den minister van landbouw en den leider van het Boe renfront werden in de afgeloopen week be sprekingen gevoerd, die tot geen enkel prac- tisch resultaat hebben geleid. Uit vele steden en gemeenten in de provincies Antwerpen, Noord- Brabant en Limburg worden tal van incidenten gemeld. Te Leuven trachtten Vrijdag en Zaterdag 300 naar de stad gekomen boeren den verkoop van melk te beletten. Zij wisten zich meester te maken van tal van kannen melk, die zij over de straat leeggooiden. Drie hoeren zijn gearresteerd. Ook in andere plaatsen moesten stakers wegens het plegen van gewelddaden in hechte nis worden genomen. Te Hasselt zag de gendarmerie zich, zoo vertelt de N.R.Crt., gedwongen herhaalde lijk boeren, die met hun boter naar de markt trokken, tegen de gewelddaden van de stakers te beschermen. Een paar hon derd mannen en vrouwen overrompelden de markt en molesteerden de buitenlieden, die boter te koop aanboden. Politie en gendar merie wisten de orde te herstellen. 6 man nen cn 2 vrouwen werden gearresteerd. Te Putten hebben de stakers de telegraaf draden doorgesneden, elders hooi- en stroo- bergen in brand gestoken. Te Lier moesten 10 niclkerijen worden gesloten. Van uit an dere Vlaamsche gewesten, waar het Boe renfront weinig of geen leden telt zijn sterke afdeelingen gendarmerie vertrok ken naar de provincies Noord-Brabant Limburg en Antwerpen. En Dantzig wordt vrij... Gouwleider Foerster heeft gisteren een rede gehouden aan het einde van een con gres van de N.S.A.P. in het district Danziger Wcrder in het stadje Tiegenhof. Hij zeide o.a. dat de omsingelingsmogend- heden bereid zijn, in tegenstelling met de tiheoriën, welke zij zelf hebben opgesteld over zelfbestemmingsreoht der volken, oorlog te voeren, opdat geen recht geschiedt, doch on recht gehandhaafd blijft. Eerder zijn zij bereid Dantzig uit te leveren aan Polen, dan gevolg te geven aan den wensch van de ge- heele bevolking van Dantzig tot Duitschland terug te keeren. Hieruit hebben alle Dantzigers en Duit schers in Groot Duitschland de conclusie ge trokken, dat niets anders overblijft dan zich in stellen op het standpunt van geweld, dat wordt ingenomen door Engeland en zijn bondgenooten. Onder luid applaus verklaarde de spreker, dat de Dantzigers terug wil len tot Duitschland en zij zullen tot Duitschland terugkeeren: Eén woord van den Fuehrer legt bij de Dantzi gers meer gewicht in de schaal .dan alle oorlogsgehuil en alle ophitsen de leugens ter wereld. In Dantzig behoeft niemand zich" uit zijn evenwicht te laten brengen, geen bedreiging van Polen kan Dantzig sohrik aanjagen. Wanneer de Fuehrer Dantzig de vrijheid zal brengen, dan zal de Duitsche bevolking als één man staan in ijzeren trouw aan den Fuehrer en Duitschland en zal zij tot ieder offer bereid zijn, dat de Fuehrer van haar verlangt, offers niet alleen aan goed, docli ook aan leven. Laatste telexbericht Wellich treeds den volgenden zo mer Zaterdagmorgen heeft het K.L.M. vlieg tuig de „Roek", zijn extra-vlucht naar Grangemouth Aerodrome in Schotland vol bracht Deze vlucht, werd, zooals bekend, ge maakt in verband met de opening van het nieuwe vliegveld aldaar. De directeur der K.L.M., die de reis mee maakte, hield tijdens de welkomstplechtig heid op het nieuwe fraaie vliegterrein een toespraak, waarin hij zeide, de mogelijkhe den voor een luchtlijn Amsterdam-Edin- burgh-Glasgow ernstig te zullen onderzoe ken. „Wanneer de vooruitzichten gunstig zijn, aldus de heer Plesman, openen wij den volgenden zomer een directe luchtverbinding tusschen Schotland en Nederland". WIERINGEN HOOGWOUD HET ONGELUK OP HET ZUIDEINDE. Omtrent het ongeluk, waarbij de heer D. Wiedijk uit. Aartswoud zoo jammerlijk om 't leven is gekomen (zie elders in dit num mer), vernemen wij nog, dat paard en kar afkomstig waren van den heer D. Koning uit Spanbroek. Het is meermalen voorgekomen dat paarden geschrokken zijn voor het wit betonnen muurtje op 't Zuideinde. Dit muur tje zal nu groen worden geverfd. OOSTERLAND. SCHOOLREISJE O.L.S. Daar ging de lange rij fietsers Vrijdagmor gen om 7 u, vol moed op reis. Zonder on gevallen werd Anna Paulowna bereikt Van daar bracht de trein de oudste leerlingen van de OLS te Oosterland, na diverse over stapjes, naar IJmuiden. Daar werd een wan deling gemaakt rond de visschershaven, langs de vischhallen, naar de N.V. Vereenig de Ijsfabrieken IJmuiden, waar de jongelui onder deskundige leiding een rondgang maakten door de koelhuizen, waar honder den hard-bevroren visch- en varkensboutjes waren opgeslagen en waar het soms zoo koud was, dat men zich midden in een strenge winter kon wanen. Ook zagen de kinderen in dc vriesinrichting dc staven ijs kant en klaar te voorschijn komen. Natuurlijk werd een proefje genomen. Daarna ging het strandwaarfs, waar tevens den inwendigen mensch versterkt werd. Pootje gebaad en een spelletje gedaan en toen was het weer tijd om op te stappen. De trein bracht de club vervolgens naar Castricum. Na aankomst aldaar ging het te voet n. de Jeugdherberg „Koningsbosch" te Bakkum De laatste loodjes wogen wel zwaar, vooral voor de jongens, daar de meisjes be tere tippelaars bleken te zijn dan de verte genwoordigers van het „sterke geslacht". Toen de Jeugdherberg eenmaal bereikt was en een frisch voetbad genomen, was de vermoeidheid echter spoedig vergeten en het duurde niet lang of de jeugd voelde zich thuis ook in de mooie omgeving. Het warme maal ging vlot naar binnen (het was ook heel goed!) en na de afwasch werd de om trek verder verkend en raakte e gedeelte zelfs echt verdwaald! Na terugkomst een zanguurtje bij de piano en toen was het tijd om de slaapzalen op te zoeken. Ieder had natuurlijk graag een bo venbed, maar toch vonden allen een plaatsje en werd tenslotte de reis naar droomenland aanvahrd Wat waren ze echter weer vroeg wakker en wat duurde het lang voor het 7 uur was, de tijd van opstaan. Van luiaards geen last. Daarna flink gewasschen en ge plast, geveegd, gedweild enz., en toen naar beneden, om te ontbijten. Vervolgens op stap door duin en bosch, naar zee en strand. Kortom, ook den tweeden dag werd volop ge noten en toen na een snipperjacht de mooie Jeugdherberg weer bereikt was, werd met een dankbaar en toch ook spijtig gevoel af scheid genomen van de Jeugdherbergvader, die alles gedaan had om het verblijf van z'n jeugdige gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. De terugreis verliep vlit (behoudens een lekken band, door Wim vlug en deskundig gelapt) cn om kwart over zeven bereikte de stoet heel voldaan over het genotene, Ooster land weer. TAFELKEURING. Voor liet eerst werd in onze gemeente een tafelkeuring gehouden. Deze keuring werd alhier georganiseerd door onze plaatselijke konijnen en pluimveevereeniging Nut en Genoegen, in hotel Centraal van den heer S. Kaan. Er was groote belangstelling, wat betreft inzendingen en ook flink publiek. Onder de groote rassen waren vele goede dieren. De volgende prijzen werden toegekend: Vlaamsche Reus, wit, voedster le prijs P. Rotgans; id., haaskleur, ram, le prijs en 2 Baby „aan da ketting". eere prijzen L. den Hollanders, 2e prijs id., 3e prijs H. de Vet, 4e prijs W. Pathuis. Vlaamsche Reus, haaskleur, voedster 1$ prijs en 1 eereprijs, beste dier aller rassen L. den Hollander, 2e prijs idem, 3e prijs Jb. Hoving, 4e prijs G. Nieland, 2 cerv, verm, K. Jager. Nesten jongen le prijs L. den Hollander 2e prijs H. de Vet, 3 en 4 prijs G. Nieland, Vlaamsche Reus, geel, ram, le prijs L. den Hollander. Vlaamsche Reus, ijzergrauw ram, le prijs R. Siegers. Belgian Hares, ram le prijs K. Heggelaar, id. voedster, le prijs en 1 eereprijs en 2e pr, beste dier aller rassen, K. Heggelaar, 1 pr, K. Heggelaar. Chin. Ohilla ram 1 prijs en 2 eerepr. C, Brandsema; id. voedster, 2e pr. idem. Óastor Rcx nest jongen le prijs H. de Vet I Hollander blauw voedster 2e prijs Jb. Ho ving; i<L zwart voedster, 2e prijs K. Hegge- laar. Black and Tan, ram le prijs P. Rotgans. I id. voedster le prijs 1 eereprijs en 3e prijst voor het beste dier aller rassen P. Rotgans, 2e prijs en 2 eereprijzen P. Rotgans. De keuring werd verricht door keurmees ter Hannema van Winkel. Definitieve uitslag De navolgende premies zijn vastgesteld: y Rubriek veulens, klasse B, premie f 10: 1. Dimora van H. Grin, Slootdorp; 2. Diana van F. A. Melchior, Winkel; 3. veulen van J. Nieuwhof. Middenmeer. Klasse C, premie f 5: 1. Doca van C. Muijs, Heiloo; 2. veulen van K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 3. Dora van J. Helder, Berk- 1 hout; 4 Dolga van Jb. Slagter, Slootdorp, [I Rubriek Jaarlingen. Klasse A, premie f20: 1. Cubalda van N.-ji Appel, Schagen; 2. Numanda van denzelf-'<; den eigenaar; 3. Omentine van C. Mooij, I St Maarten. Klasse C., premie f 10: 1 Ceres van F. A. Melchior, Winkel; 2. Corona van D. P. Tim merman, Schagen. Rubriek 2-jarige merriën. Klasse B, premie f20: 1. Butilla van A. Zwart, Heiloo; 2. Budana van J. Muijs, Hei loo; Klasse C, premie f 15: 1. Bowiera van M. v. Wieringen, Anna Paulowna; 2. Briane van J. Liefting, Egmond-Binnen. Rubriek 3-jarige merriën: Klasse A, premie f25, Geld type: 1. Nuber- 1 tine van C. Olij, Heiloo. Klasse B, premie f20, Geld. type: 1. Kelia van K. Reijne, Barsingerhorn; Klasse B, premie f20, Gron. type: 1. Al- dova van N. Donaberger, Kolhom. Klasse C, premie f 15, Gron. type: 1. Lu- tina van J. Nieuwhof, Middenmeer. Rubriek 46-jarige merriën met veulen. Klasse B, premie f20. Gron. type: 1. Zi' wine van J. Nieuwhof, Middenmeer; Klasse C, premie f 15, Gron. type: 1. Wa- neta van N. J. G. Geertsema, Kolhorn; 2. Zoka van C. Muijs, Heiloo; 3. Zandra van. P .D. de Graaf, Schagerbrug; 4. Zonnekind- je van H. C. Kooij, Harenkarspel. Klasaa B. .premie f 20. Geld. type: 1. WfH hiljie I van J. Nieuwhof, MxcuSoSKieetf;' 2, Wubalda van N. Appel, Schagen; Klasse C, premie f15. Geld. type: 1. Zu~ bana van D. Vries Dz., Oudesluis; 2. \Vint4 van Wed. D. N. Mulder, Wieringen. Rubriek guste merriën: Klasse B, premie f20, Gron. type: 1. Va* zelle van H. C. Kooij, Harenkarspel. Klasse C, premie f 15, Geld. type: 1. Wus* ka van N. Spaans, Barsingerhorn; 2. Zon- ja van P. Saai, Wieringerwaard; 3. Vei- na I van P. J. Vlam, Burgerbrug. ONFORTUINLIJKE EENDENJACHT. De ongeveer 5-jarige Jo Bos uit de Rog- geveenstraat zat hedenmorgen achter de eendjes van boer Zander van de Dorpen aan. In zijn geestdrift had hij geep erg in de sloot, welke men bezig is uit te bagge ren. Hij viel pardoes van een stelling ijl de „put" waar hij tot zijn hals inzakte. Gelukkig verlosten ecnige voorbijgangers Jopie tijdig uit zijn benarde positie en brachten hem smerig en wel naar huis. POSTDUIF. Er is een postduif aan komen vliegen bij den heer H. de Graaf, aan de Hoep. Het dier is genummerd A 9411*339 WIELRIJDERS OPGEPAST!' Zaterdag hebben de belastingambtenaren in samenwerking met de politie weer eens „fietsplaatjes"-controle gehouden en zooals dat altijd het geval is, vielen er ook nu weer vele slachtoffers. De meening volgens t welke tegen 1 Augustus de datum van de vernieuwing der plaatjes de controle wel verslapt, is ten eenenmale onjuist geble ken. Men zal er dan ook goed aan doen nief zonder plaatje een ritje te gaan maken, zelfs al is het op den 31en Juli. De fiscus is niet te verzadigen ALKMAAR. 3 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 17 paarden per. kg. 0.36—0.46; 102 _vefie koeien 1202G0; 26 graskalveren 30- 88 nuchtere kalveren 6—15; 39 vette scha pen 16—22; 230 vette varkens 0.480.52, Handel redelijk. ALKMAAR, 1 Juli. N.V. Eierveiling voor Hollands No order* kwartier. Aanvoer: 230.000 kipeiereil 3.15—4.10 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 1 Juli. Bonken 1.50-1.85, Schotsche M. 2.klein* muizen 1.25, kriel 50 ct., borgers 3.10- 3.20, kleine 1.80—2.05, blauwe borgers 3.40- 3.50, kleine 2.05—2.15, ronde 3.50-^3.60, klei* ne 2.10-2.15 per 50 Kg. NOORDSCIIARWOUDE, 3 Juli. Schotsche muizen 44.70, xport 3.groe ten 4.export 33.20, bl eigenheimers 6.70, drielingen 2.50—3, kleine 1—1.30. Aan voer: 121Q0 Kg. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juli. Schotsche muizen 44.50, bl. eigenheimers 6.70, drielingen 2.50—3, kleine 11.30. To maten A 10.60—11.50, B 13.10, C 8.40-10.70, -€C 6.10-7.30.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8