De Kabinetsformateur DE WERELD wederom bij de Koningin Kardinaal Innitzer met eieren bekogeld Prov. Staten Noord-Holland De werkloozen als soldaten Postvlucbten op Indië weinig woorden Kansen op breede basis niet groot geacht U.K. KAMERFRACTIE WIL OOK SCHEIDEN VAN DR. COLIJN. Dr. H. Colijn is gisterochtend door H. M. de Koningin op den Ruigen- hoek ontvangen. Het onderhoud duurde zeven kwartier en moet een informatorisch karakter hebben ge dragen. Men acht het in parlemen taire kringen niet aannemelijk, dat dr. Colijn nu reeds zijn pogingen zou opgeven. Naar wij verder vernemen, heeft de formateur de voorzitters van de zes groote Kamerfracties uit de Twee de Kamer uitgenoodigd voor een be spreking op hedenmiddag. Lil dit laatste bericht leidt de N. li. Ct. af, dat de heer Colijn wenscht te onderzoeken, of hij voor een nationaal Kabinet op nog brecdere basis dan die van 1933—193? im mers ook de voorzitter der s.d. fractie is uit genoodigd op de medewerking «Ier hierbij betrokken Tweede Kamerfracties in den een of anderen vorm zou kunnen rekenen. Bo vendien maakt men er in parlementairen kring uit op, dat de lieer Colijn met betrek king tot de werkloosheidsbestrijding het punt vpn geschil tusschen de r.k. en de ove rige leden van het demissionnairc Kabinet zelfstandige denkbeelden heeft, voor wel ke, ook al wijken zij van die van Minister Romme af, hij toch nog instemming zoowel van r.-k. als van s.-d. zijde niet geheel on mogelijk acht. Ander ware de poging reeds bij voorbaat tot mislukking gedoemd, want op zich zelf moet het natuurlijk vreemd schijnen, dat een geschil met r.k. over de financieele ge volgen van een bepaalde werkloosheidspli- tiek zou kunnen worden opgelost door er, behalve r.k., ook nog s. d. bij te betrekken. Wordt de weg geëffend? In elk geval schijnen de informatorische gesprekken, welke de heer Colijn totnogtoe heeft gevoerd, hem niet de zekerheid te heb ben gegeven, dat het door hem te formee- ren kabinet voor een bepaald program een meerderheid in de volksvertegenwoordiging zou hebben gevonden, welk program dan nu heden in de bijeenkomst met de fractievoor zitters, ook op andere punten dan dat be- treffende de werkloosheidsbestrijding, zal dienen te worden ontwikkeld. Personen, door hem aangezocht om in 'n zoodanig Ka binet zitting te nemen, zouden over de le vensvatbaarheid daarvan er evenzoo over kunnen denken en daarom bezwaar kunncii hebben gemaakt om een zetel te aanvaar den, zoodat reeds dadelijk de samenstelling van een Kabinet den formateur groote moei lijkheden kan hebben bereid. De bespreking van heden zou daarom wellicht ook in dit opzicht den weg kunnen effenen. Met dat al worden de kansen op overeen stemming op een zóó breede basis of al thans off een basis, welke vooraf reeds uit zicht geeft op een meerderheid in de volks vertegenwoordiging, niet groot geacht- De internationale toestand zal ongetwijfeld bij de overwegingen een rol spelen, doch het is de vraag, of die toestand reeds van dien aard is, dat aan alle andere overwegingen dan die betreffende de landsverdediging het zwijgen kan worden opgelegd. Mr. Verschuur vindt het onbe grijpelijk. Einde van het Christelijk karakter onzer regeering? De voorzitter der R.K. Staatspartij,' Mr Verschuur, heeft in een interview met de „Volkskrant" een beschouwing gegeven over de Kabinetscrisis. In den loop van het onderhoud gaf mr. Verschuur als zijn meening le kennen, 11a de opinie van den interviewer, dat uit het communiqué over het ontstaan der crisis is tc concludeeren, dat het niet meer of min der is dan een ombuigen van de tot nog toe gevolgde politiek op het stuk van de werk loosheidsbestrijding en werkloozenzorg dat dat. juist liet wezen van de zaak is en de crisis tot iets onbegrijpelijks maakt. „Bovendien is de crisis zoo onbe grijpelijk-, omdat zij tot niets voeren kan. Dat is te zeggen: niet tot een verandering op hel punt, waarop dr. Colijn met de zijnen zich bezwaard gevoelen. Dat heeft een staatsman zich tocli óók af tc vragen! Welnu, in de Kamer staat zeker 75 percent achter de werklooshejds- politiek der regeering. Wel zullen sommigen daarin verandering willen brengen mits men hun aantoont, dat nieuwe belangrijke feiten zulk een ommekeer noodzakelijk maken. Denk u dan niet, dat een z.g. zakenka binet een veranderde politiek kan doordrij ven? Hierop antwoordde de heer Verschuur, dat zulk een kabinet met mannen als Van Doornik, Trip c.d. er in ,zou komen te staan voor een Kamer, waarvan 75 percent van geen toegeven zou willen wélen. Zijn dan andere constructies te beden ken, welke de verandering door dr. Colijn beoogd zouden kunnen brengen? Ook dit achten wij, aldus de heer Ver schuur. ondenkbaar. Andere constructies zullen zeer zeker op allerlei andere punten een andere politiek brengen, maar juist niet op het punt yan werk loosheidsbest rijding." Op de vraag of mr. Verschuur van meening is. dat de reclitsche samenwerking hierdoor een einde neemt, antwoordde deze: Inderdaad',moetón: wij van" die samenwer king eenigen- tijd afscheid némen. Zou de katholieke Kamerfractie er óók zoo over denken? Ongetwijfeld, was het antwoord. Juist uit het feit, dat ik mij zóó' onomwonden uit spreek, kunt u afleiden, dat de fractie er eveneens zoo over denkt. Schandelijke bejegening van Kardinaal Innitzer. Vijandige manifestaties tegen kardinaal Innitzer hebben onlangs plaats gehad in Neder-Oostenrijk bij gelegenheid van een herderlijke rondreis van den kardinaal. De manifestaties zouden een zoodanigen vorm hebben aangenomen, dat de kardinaal zijn reis zou hebben moeten onderbreken en naar Weenen zou hebben moeten terugkee- ren. In aansluiting op manifestaties, die zich voordeden tijdens het verblijf van den kar dinaal te Gross-Weitersdorf, ten Noorden van Weenen, ter gelegenheid van Eerste Communie-feesten bereikte de nazi-vijan digheid haar hoogtepunt. De manifestanten trokken langs de pasto rie te Koenigsbrunn, waar de kardinaal zijn intrek had genomen, en schreeuwden: „Kardinaal, het bloed van Holzweber en Planetta kleeft aan uw handen!" (Beide mannen werden in 1931 opgehangen we gens den moord op Dollfuss.) Verder werden er rotte eieren naar den kardinaal geworpen. De kardinaal, aldus U. P. die de reis den 2(isten Juni j.1. aanvaardde, werd reeds ter stond met dreigementen overladen. Het eerste onaangename incident deed zich voor te Nieder Russbach den 27sten Juni j.1. Demonstranten hadden zich daar verza meld op het plein voor de kerk waar alles In gereedheid was gebracht voor 't vormen van twaalf kinderen, en dwongen den kar dinaal, de plechtigheden van het toedienen van het H. Vormsel in de kerk te verrich ten, terwijl zij buiten voortcnirend lawaai maakten. Den 29sten Juni wierpen betoogers te Ziersdorf de ruiten in van de pastorie, waar Zijne Eminentie den nacht doorbracht en vermoedelijk is 't alleen aan het feit, dat een gendarmcriepost in de nabijheid van de pastorie geplaatst was, te danken dat het optreden van den kardinaal vijandige elementen geen ernstiger vormen aannam. In den loop van den nacht wierp iemand ook* de ruiten in van de auto van den kardinaal op de binnenplaats van het hotel, waar de chauffeur den nacht doorbracht. De vijandelijke manifestaties bereikten evenwel haar hoogtepunt in Koenigsbrunn. dat blijkbaar met opzet was uitgekozen voor een groote demonstratie, aangezien de parochiegeestelijke daar geen Duitscher is en, naar beweerd wordt, zeer slecht Duitsch spreekt. Hier droeg kardinaal Innitzer het H. Misoffer op en hield een predikatie over den vrede in de rijkelijk met wit-gele vlag gen versierde kerk. Tijdens den dienst had zich een dreigende en joelende menigte voor het kerkgebouw verzameld. Zij uitte kreten als: „Geef den kardinaal een enkele reis naar Dachau! Innitzer spreekt over den vrede en bedoelt oorlog! Weg met de politieke priesters!" Om ernstiger incidenten te voorkomen, bedekte de kardinaal alvorens de kerk te verlaten zijn kardinaalsmantel met een oude overjas van den parochiegeestelijke, doch toen hij voorafgegaan door zijn bediende naar buiten kwam, ontketende een onder wijzer uit een naburig dorp een waar bom bardement met rotte eieren en aardappels. VOORAL GEDEPUTEERDEN BETREU REN HET AFTREDEN VAN DEN HEER KOOIMAN. HERDENKING VAN DEN HEER W. DE BOER. De Provinciale staten van- Noord-Holland zijn gistermorgen voor de eerste maal in de nieuwe samenstelling bijeengekomen, on der voorzitterschap van mr. dr. A. baron Roëll, commissaris der Koningin. Na onder zoek der geloofsbrieven werden de leden der staten beëedigd. De voorzitter hield vervolgens een rede. Thans hebt gij, aldus spr. de functie aan vaard, waartoe het vertrouwen der kiezers u voor het eerst of bij herhaling heeft ge roepen. Ik wensch u daarmede geluk en hoop, dat de vier jarige periode.-welke wij heden ingaan, er een moge zijn van vrucht bare samenwerking en goede onderlinge verstandhouding. De verkiezingen hebben geen groote verrassingen gebracht wat de samenstelling van fracties en groepen be treft. Wel vertoonen de Staten ten aanzien van de personen een geheel ander beeld dan in den afgcloopen zittingstijd. 26 nieuwe leden hebben hun intrede in de Staten gedaan en de plaats ingenomen van anderen, die voor het meerendeel gedurende lange jaren hun beste krachten aan de behartiging van de gewestelijke belangen hebben gewijd. Men zal het niet van mij verwachten aldus spr. dat ik van ieder hunner de ver diensten schets, maar het zal niemand ver bazen indien ik een uitzondering maak voor mr. L. M. de Jong Schouwenburg, tot dusver het oudste lid van de Staten in diensttijd, die gedurende 32 jaar een sie raad van de vergadering was, een man van groote kennis en onbetwist gezag, die door altpartijen werd gewaardeerd om de voor treffelijke eigenschappen, welke hij met evenveel eigen overtuiging als eerbied voor de meening van anderen ten toon spreidde. Aan een figuur als de heer de Jong schou wenburg die de traditie zoo hoog hield van goeden toon en hoffelijke vormen, welke •ie Staten van Noordholland steeds plegen te kenmerken, mogen wij ons allen spiege len. Wij weuschen hem toe, dat hij nog langen tijd met voldoening zal mogen te rugzien op alles waarvoor de provincie hem zooveel dank verschuldigd is. Herdenking van den heer W. de Boer. Terwijl de leden van hun zetels verhieven, herdacht de voorzitter den heer W. de Boer. Met veel ijver en bekwaamheid heeft de overledene gedurende vier en een half jaar de belangen der provincie behartigd en daarmede de achting en waardeering van zijn medeleden gewonnen. Het aftreden van den heer Kooi man. De voorzitter las vervolgens, aldus de N.R.Ct., eenige ingekomen stukken voor, waarbij was o.a. een brief van den heer D. Kooiman, waarin deze mededeelde af te treden als lid van Ged. Staten wegens zijn benoeming tot dijkgraaf van het. Hoogheem raadschap Noordholl. Noorderkwartier. Naar aanleiding van dit besluit zeide de voorzitter, dat de heer Kooiman tot tweemaal toe het lid maatschap van Ged. Staten heeft bekleed en beide keeren daarin een bekwaamheid aan den dag legde, die getuigde van zijn uitgebreide kennis en van zijn onverdroten ijver. Geen enkel detail van de zaak, als hij die behartigde, was hem vreemd geen bepaling van wet of verorde ning was er, die hij niet in het hoofd had en onmiddellijk tot zijn be schikking als de loop van de be raadslagingen een werkelijke moei lijkheid opleverde of dreigde het wettelijke sppor bijster tc worden. Bovenal kenmerkend was zijn stre ven naar gemeen overleg. De Stalen en in het bijzonder Ged. Staten be treuren het, dat de heer Kooiman gemeend heeft zich voor een andere gewichtige betrekking in de provin cie te moeten beschikbaar stellen. Spr. bracht warmen dank voor zijn onver moeide werkzaamheid en sprak den liarte- lijken wensch uit, dat hij als dijkgraaf den zelfden lof moge inoogsten die hem thans gebracht wordt voor de voortreffelijke wijze, waarop hij als lid van Ged. Staten is werk zaam geweest. Daarna werd de vergadering verdaagd tot heden. Mr. Slingenberg Gedeputeerde voor Noord-Holland Heden zal de vacature van den heer D. Kooiman in Gedeputeerde Staten van Noord Holland vervuld worden. Bevestigd wordt, wat wij reeds eerder mededeelden, n.I. dat mr. M. Slingenberg, v.d., oud-minister, den Prins Bernhard hanteert het pistool Z.K.H. bij de schietoefeningen te Waalsdorp. Gisterochtend heeft Prins Bernhard, ver gezeld van zijn adjudant, kapitein de Roo van Alderwerelt, een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp. Na de wacht te hebben geïnspecteerd, heeft de prins als kapitein van de grenadiers deelgenomen aan de schietwedstrijden op pistool, welke gisteren in verband met het jubileum van de regimenten grenadiers en jagers werden gehouden voor de" officieren van deze regimenten. Vervolgens heeft de Prins een bezoek ge bracht aan de schietwedstrijden voor de on derofficieren, korporaals en manschappen. Z.K.H. op de tentoonstelling „Het Leger". Des middags heeft Prins Bernhard een langdurig bezoek gebracht aan de tentoon stelling „Het Leger", ingericht in de groote ruimten van het Houtrustgebouw te 's-Gra- venhage. Mr. M. SLINGENBERG. heer Kooiman vervangen zal. Dit is overi gens de eenige verandering welke in het college wordt aangebracht, zoodat dit na heden als volgt is samengesteld: Mr. J. B. Bomans (r.k.) dr. P. J. Witteman (r.k.) E. Polak (s.d.), A. W .Michels (s.d.), mr. A. Bruch (a.r.) en mr. Slingenberg (v.d.) ^i^emnven NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS VERLIEZEN TE KOPENHAGEN. Tijdens wedstrijden te Kopenhagen ver loor Ilie van Veen op de 400 meter borst- crawl van Ragnhild I-Iveger. De laatste noteerde een tijd van 5 min. 13.9 sec,, Rie van Veen 5 min. 37.2 sec. Op de 200 meter schoolslag tikte Inge Soerensen als eerste aan in 3 min. 5 sec. voor Jo Waalberg met 3 min. 7 sec. De combinatie Hveger, Waalberg, Rie van Veen verloor op de 3 x 100 meter wisselslag estafette van de Deen- sche Dames Gymnastiek- en Zwemvereeni- ging. De winnende ploeg maakte een tijd van 3 min. 54.5 sec., de combinatie 3 min. 57.5 sec. Xentiil HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Wimbledon heeft dit jaar voor verrassin gen gezorgd, want Helen Jacobs, de eerst geplaatste speelster, doordat zij het vorige jaar in den eindstrijd legen Mrs. Moody kwam, moest, in Kay Stammers haar meer dere erkennen. Door haar góede forehand scoorde de-Engelsche speelster vele punten en zij won in twee straight sets inet 62, 62. Mevr. Fabyan versloeg mevr. Mathieu met (i—4, 62. terwijl mevr. Sperling ge makkelijk Mary Ilardwick uitschakelde. Hoewel de cijfers het niet doen. vermoeden, won Alice Marble na feilen strijd van de Poolschc Jedzrejowska met 61, 6—4. In het heeren dubbelspel zegevierden de Engelschcn Oliff en Shayes onverwacht over het Ainerikaansche dubbel Mac Neill en Smith, die in de tweede ronde van het ge plaatste Duitsche paar Henkei en von Me- taxa wonnen. Door dezen uitslag komen Hughan en van Swol tegen Olliff en Shayes. Hun sociaal offer niet zoo groot als het offer der werkende dienstplichtigen. Op de vragen van den heer van Vessem met betrekking tot de vervanging van werkende "dienstplichtigen door werkloozen heeft de minister van Defensie o.m. ge antwoord: Art. 32 van de Dienstplichtwet volgens den gewijzigden tekst, laat buitengewone oproeping in geval van oorlog, oorlogsge vaar en andere buitengewone omstandig heden toe, voor zoover de Kroon dit noodig acht. Bij Koninklijk Besluit van 10 April 1939 (Staatsblad no. 182) is de oproeping noodig geacht van al het personeel, be stemd voor buitengewone oproeping-uit wendige veiligheid, zoodat de oproeping van ieder, die daarbij is ingedeeld, berust op bedoeld art. 32. Het in deelen van dienstplichtigen bij deze roep is niet een handeling, die eens voor al heeft plaats gehad. Integendeel het al of niet behooren tot deze groep is in gewone omstandigheden voortdurend, dag aan dag, aan wisseling onderhevig. Er is geen aan de wet ontleende reden aanwezig, waarom dit proces zou moeten stilstaan, nadat een oproeping heeft plaats gehad. Voor een deel en op anderen voet gaat dit poces dan ook in de tegenwoordige omstandigheden door. Zoo zijn onderscheidene dienstplichtigen, die aanvankelijk niet behoefden op te ko men, alsnog opgeroepen, toen dit noodig bleek voor het bezetten van sommige pos ten. En zoo komt in geval van vervan ging de bestemming voor de „B.O.U.V." voor den met verlof gezonden dicnstplichti ge te vervallen en wordt de vervanger als nog daarbij ingedeeld. Noch de letter, noch de geest van art. 32 der Dienstplichtwet staat hieraan in den weg. De werkloozen. Het is niet juist, dat de verdediging der grenzen in de eerste plaats aan werkloozen wordt opgedragen. Hxat aantal opgeroepen werlclooze dienst plichtigen bedraagt thans onge veer 15,7 pet. van de totale sterkte der troepen, welke zijn belast met de grens- en kustbeveiliging. Maar ook al ware dat anders, dan ligt in het buitengewoon oproepen van werklooze dienstplichtigen geenszins opgesloten een discriminatie van de beveiligende taak. Bij acuut gevaar, hetwelk aanleiding geeft tot een algemeene mobilisatie, worden alle be schikbare krachten voor de verdediging des lands opgeroepen. Zoolang zulks niet het ge val is, dient, voor zoover mogelijk, rekening te worden gehouden niet alleen met mili taire, maar ook met sociale belangen. Beide belangen worden gediend door buitengewoon opgeroepen dienstplichtigen, die in de bur germaatschappij noode kunnen worden ge mist, tc vervangen door werklooze dienst plichtigen, die daardoor tot nuttigen arbeid worden bestemd. Het is een onjuiste stelling, dat al dus „elke andere arbeid", den voor rang zou hebben boven de militaire taak. Het gaat er om, dat de een in dezen tijd de beveiligende taak slechts kan vervullen niet het bren gen van een groot sociaal offer, ter wijl voor den ander van een sociaal offer geen of nauwelijks sprake is. Het vroegere remplacantenstelsel. •Aangezien van persoonlijke vervanging waaronder te verstaan de methode, waarbij men zelf voor een vervanger heeft te zorgen geen sprake is, i er reeds uit dien hoofde geen gelijkenis met het vroegere remplaean- tcnslelsci. Sterker spreekt nog, dat de dienst plichtige, die vervangen wordt, verplicht blijft tot opkomst onder de wapenen, wan neer zulks noodig wordt geacht, zooals bij algemeene mobilisatie, terwijl de remplacant zijn vrijstelling van den dienstplicht had ge kocht. Op de vraag of de minister bereid is, een regeling te ontwerpen ter tegemoetkoming aan ernstige moeilijkheden door de werken de dienstplichtigen, antwoordt de minister, dat dit onderwerp in studie is, waarbij wordt aaugetcckend, dat zich hierbij groote moei- li.ikhp.dan voordoen. Vertrek van Aankomst ts (heenreis) |sin*aP- 4 Juli |Band- 4 Jul1 ïtwuxreis) |Alhen«. 4 ,uli |A'dam 4 ,uli fhmtfèfs) 4 Juli |Kanpr. 4 Juli (terugreis) |JodhD' 4 ,uli lBa5ra 4 ,uIi (hetuneis) |A'dam 4 ,uli |Madan 4 0~rh°d'4Mi |A"*neWuli Amerikaansche onafhankelijkheidsdag in Frankrijk gevierd. In Parijs en in de provincie zijn verschillende plechtigheden gehouden ter gelegenheid van den Aineri- kaansohen feestdag Independance Day (on afhankelijkheidsdag). Een der belangrijk ste plechtigheden werd in Chalons sur Marne gehouden, in tegenwoordigheid van den'Amerikaansohen ambassadeur, Willi- am Bullitt, den minister van Justitie Paul Marchandau en minister Ghampetier de Ribes. In Duitschland moet netjes gedanst worden. Buitenlandsche dansen zullen voortaan in Duitschland eerst gekeurd moeten wor- den. Zij zullen niet in strijd mogen zijn met „zich van haar originaliteit bewuste" Duitsche cultuur. Bovendien wordt den Duitschcn dansorkesten er op gewezen, dat het onwaardig is, bij het spelen van dansmuziek den tekst in een vreemde taal te zingen. Italianen in Tunis ontslagen. De Messa- gero verklaart, dat de groote ondernemin gen in Tunis sedert liet begin van de „anti-Italiaansche campagne" 4500 Itali- aansche werkkrachten zonder betaling van een schadeloosstelling hebben ontsla gen. In dit cijfer zijn niet begrepen de Ita- liaansohe arbeiders van kleine onderne mingen, waar hetzelfde is geschied. Nieuw procédé van synthetische rubber. Dr. Egloff, die dii'ecteur is van het proeflaboratorium eener Duitsche indus trieonderneming, heeft medegedeeld, dat hij een nieuw procédé heeft ontdekt, voor de fabricage van synthetische rubber met behulp van butaangas. Volgens hem is het procédé reeds voldoende geperfectio neerd om commercieele mogelijkheden te bieden. De Paus nog niet naar zijn zomerverblijf. Paus Pius XII heeft zijn vertrek naar zijn zomerverblijf in Castel Gandolfo met oog op den internationalen toestand voor een of twee weken uitgesteld. Inmid dels zal de Paus nog verscheidene diplo matieke besprekingen voeren. De paus zal afwijken van het gebruik van zijn voor ganger om ook in Castel Gandolfo audiën ties te verleenen. Eritsche politiek ten aanzien van den Chi- neeschen dollar. In antwoord op een door den labour-afgevaradigde Bellenger gestelde vraag heeft minister Simon ver klaard, dat hij geen reden zag voor een wijziging der politiek van de Britsche re geering met betrekking tot den Chinee- schen dollar. Engelsche koningspaar naar België. De Koning en de Koningin van Engeland zul len in October een officieel bezoeg bren gen aan Brussel. In een officieele verkla ring van Buckingham Palace gisteravond werd gezegd, dat de Koning en de Ko ningin met vreugde de uitnoodiging van Koning I.eopold hebben ontvangen en gaarne hieraan gevolg zullen geven. Fransch-Britsche parlementaire samenwer king? Generaal Spears. de voorzitter van het Fransch-ritsch parlementaire comité, heeft van Delbos, den voorzitter van de pas opgerichte Fransch-Britsche groep in de Fransche Kanier, een brief ontvangen, waarin een vergadering van vertegen woordigers van beide organisaties wordt voorgesteld, teneinde een nauwe samen werking tusschen beide parlementen tot stand te brengen. Hervatting der Italiaansch-Britsche bespre kingen. Sir Percy. Lorraine. de Britsche ambassadeur, heeft gisteravond een half uur gesproken met graaf Ciano. De ont moeting beteekent een hervatting der Britsch-Italiaansche besprekingen te Rome na het overlijden van den vader van graaf Ciano. Groote deviezcnsmokkel in Italië. Te Ge nua is een belangrijke organisatie van de- viezensmokkelaars ontdekt. Er zijn eenige personen gearresteerd. De Italiaansche staat zou 16 millioen lire schade hebben geleden. Italiaansch watervliegtuig verongelukt. Een Italiaansch watervliegtuig is bij Na pels verongelukt. De vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. Bij Rome is een jachtvliegtuig verongelukt. De bestuurder •werd gedood. Fransch journalist moet Italië uit. De Fransche journalist Robert Guyon, corres pondent van de Parijsche „Journal", en secretaris-generaal van de buitenlandsche persvereeniging in Italië, heeft het ver zoek ontvangen het land te verlaten. Vaderlandsche geschiedenis op een brief kaart. Een jeugdige werklooze heeft de geschiedenis van Hongarije van de vroegste tijden tot 1928 neergeschreven op een en kele briefkaart. Hiertoe gebruikte hij het hardste potlood, dat te verkrijgen was. De letters zijn 0.3 millimeter hoog. Hij biedt de kaart thans ten verkoop aan en hoopt met de opbrengst in staat te zijn lithogra fie te studeern. Onlangs scheef hij het 42 regelige Epische gedicht van Petofi, geti teld „Hongarije verrijst", op de achterzijde

Schager Courant | 1939 | | pagina 2