Boerderijen Ouden van Dagen Polder Waard en Groet Autotocht RECLAME AANBIEDING ONDERJURKEN L. BOLTE, Schagen Duitschland pompt ZuidTirol leeg Gaat het Vaticaan weer bemiddelen? Liever boter dan sigaretten 1 Onze Vorstin bewondert de „Oranje" Een zeehond in de Rotterdamsche binnenstad Aantal Rijksambtenaren stijgende Schagerbrug te koop. WOON- en WINKELPAND Mevrouw Feda Schager Roosjes Sergeant-monteur bij ontploffing gedood Volop zomer te wachten Alle Duitsch sprekend? arbeids krachten naar Duitschland. PE DUITSCH ITALIAANSCHE GRENS WORDT EEN RASSENGRENS. De Duitsche en Italiaansche regeering tobben een overeenkomst gesloten inzake Tp emigratie van de Duitsch sprekende be volking uit Italiaansch Tirool. Sedert eeni- i?pn tijd is deze emigratie gaande en onge veer vijf tot zesduizend Tirolers zijn thans naar Duitschland gekomen. De overeen wriiving ontstaat door financieclc kwesties wrijving ontstaat door finantieele kwesties en andere vraagstukken. Men ontkent, dat andere volksbewegingen 0n groote schaal worden uitgevoerd. Het juiste aantal van de Duitsche inwo ners die bij de regeling betrokken zouden zijn is niet bekend. Volgens de jongste of- ficièele gegevens bedraagt deb evolking «an Zuid-Tirol ongeveer 300.000 personen, waar van er slechts 90.000 Italiaansch spreken. Ook te Berlijn wordt van zeer betrouw bare zijde bevestigd, dat de Duitschers in Italiaansch Tirol zullen repatrieeren dank zij een overeenkomst tusschen Hitlcr en Mussolini, die bereikt zou zijn, nadat, be langrijke aantallen Duitschers vrijwillig gerepatrieerd zijn. Vernomen wordt, dat reeds 5 a 6000 Duitschers zich weer in het rijk gevestigd hebben. Men kan aannemen dat het de bedoeling is om de Duitsch-Italiaansche grens, die door Hitier voor eeuwig onschendbaar is verklaard, zooveel mogelijk tot een rassen grens te maken. Fransche ambassadeur bi] den Paus. De Fransche ambassadeur bij den H. Stoel is door den Paus in audiëntie ontvangen. In buitenlandsehe politieke kringen in Rome wil men in deze audiëntie een zekere bevestiging zien voor de veronderstelling, dat Pius XII denkt aan 'n voortzetting van zijn contact met verantwoordelijke staats lieden voor het tot stand brengen van een internationale ontspanning. Alleen het noodige mag de Duit- scher nemen. De Frankfurter Zeitung publiceert een ar tikel onder het opschrift „Liever boter dan sigaretten?" Dit artikel beoogt het Duitsche publiek de gegrondheid te doen begrijpen van de be perkingen, welke het thans ondergaat. „Wat is noodig en wat kan men, missen?" Deze vraag is reeds lang beantwoord. Rudolf Hess heeft het klassieke antwoord gegeven: Lie ver kanonnen dan boter. De verbruiker krijgt niet zooveel boter, margarine of koffie als hij wel zou willen. Hij wacht op de aflevering van zijn meube len; hij moet zich aanpassen aan het vleesch en fruit, dat in het seizoen beschik baar is. Het artikel verklaart, dat, indien men te veel meubelen van Duitsch hout vervaar digt, buitenlandsch hout moet worden inge voerd voor wol en cellulose. Rogge- en hopvelden voor het bier ont trekken de weiden aan de koeien en de Ri'ond, waar bloemen worden gezaaid, is voor groenten verloren. In 1938 heeft Duitsch land voor 1800 millioen ingevoerd aan le vensmiddelen, voor 347 millioen aan tabak en koffie en voor 225 millioen olie. De schrij ver van het artikel is van meening, dat op koloniale waren zal kunnen worden be snoeid. Men kan zonder tabak niet rooken en zon der benzine niet auto rijden. Zonder schade voor de gezondheid kunnen daarentegen dierlijke vetten door plantaardige vetten worden vervangen. Volgens het blad bedragen de beperkingen thans ongeveer 30 pet. tegenover 1935. „De boter, welke men niet eet en de koffie, welke men niet drinkt, worden omgezet in con crete materieele kracht, hetzij kanonnen, hetzij fabrieken, tot de dag zal komen, dat iedereen zijn boterhammen naar hartelust zal kunnen eten." bedroeg in de jaren 1929 tot en met 1937 resp. f 2.268, f 2.127, f 2.030, f. 2.279, f 2.075, f 1.891, f 2.197, f 2.005 en f 1.867. De netto-salarislast was- 22.5 millioen gul den, terwijl de totale kosten (salarislast, benevens uitgaven voor pensioen, wacht geld) 25.7 millioen gulden bedroegen. Bezoek van een uur. Gistermiddag om half zes heeft H. M. de Koningin een bezoek ge bracht aan de nieuwste aanwinst der Nederlandsche koopvaardijvloot, het m.s „Oranje", liggende aan de etablissementen der Stoomvaart Mij. „Nederland." aan de Javakade te Amsterdam. Op de kade voor de ligplaats van het schip werd H.M. ontvangen door den heer J. F. van Hengel, directeur der stoomvaart Mij. „Nederland", die bij het aan boord ko men van het hooge gezelschap kapitein A. B. Potjer aan H.M. voorstelde. In de hall der eerste klasse werden vervolgens de liee- ren D. Goedkoop Dzn., directeur der Ned. Scheepsbouw Mij. en A. F. Bronsing, direc teur der Stoomvaart Mij. „Nederland" aan de Koningin voorgesteld, waarna men zich naar de vestibule eerste klasse begaf en vervolgens een bezoek bracht aan de groote messroom van het personeel, I-lierop ging men naar de eetzaal vierde klasse en wei den de verblijven der bemanning bezichtigd Daarna begaf H.M. zich, na eerst nog de eerste klasse eetzaal te hqbbcn bekeken, door de kombuizen en patris naar de messroom der officieren en dc eetzaal twee de klasse. Vandaar werden de hutten op de verschillende dekken bezichtigd en vervol gens de tweede klasse muziek- en rooksalon en de kinderkamers, waarna nog eenige hutten en luxe hutten op het promenade dek in oogenschouw werden genomen. Via de brug ging men dan naar het zwembad. Ten slotte waren de middelste veranda- rook- lees- en muzieksalons eerste klasse en de veranda dezer muzieksalon aan de beurt. Hier werden H.M. eenige ververschingen aangeboden. H.M. toonde zich zeer voldaan over het bezoek en uitte herbaalde malen haar waardeering over het fraaie schip. Na een bezoek van ruim een uur vertrok H.M. te 6.35 uur per auto naar Soestdijk. Schippersknecht sloeg hem dood. Rotterdamsche wandelaars, die gister avond hun schreden naar de Blaak hadden gericht, waren zoo fortuinlijk getuige te zijn van een niet alledaagsch tafereeltje. Daar zwom nl. tusschen de beurtschepen een jonge zeehond rond. Nadat het dier zich goed had la^en zien. wipte het op den wal/ hetgeen geniakkellik' "lukte,daaj.,!'het' hoog water'was. 'De zeehond scharrelde op de harde Rotterdamsche keien rond. tótdat hij door een schippersknecht doodgeslagen werd. Zoo eindigde deze jonge verdwaalde zeehond zijn bestaan in een wagon van de genicentereiniging. Hoewel een dergelijk voorval niet veel voorkomt, is het wel te verklaren, dat een zeehond tot in het hartje van de binnen stad kan doordringen. Het dier kan de Nieuwe Maas afgekomen zijn. Ook bestaat de mogelijkheid, dat het met een schip meegekomen is en zijn kans schoon ziende, overboord gewipt is. Vooral aan het departement van Defensie. Het tijdsbeeld drukt ook zijn stempel op de cijfers van het burgerlijk personeel in s lands dienst. Uitbreiding van het de partement van Defensie en de artillerie inrichtingen zijn grootendeels verantwoor delijk voor de toeneming van het aantal Rijksambtenaren, van 1936 tot 1937, met 2008 man. Het aantal personen in Rijksdienst is in de periode 1929 tot 1937 gestegen van 59.990 tot 62.820. He gemiddelde jaarlijksche bezoldiging Van alle personen te zamen, zonder onder scheiding naar rang, bedroeg, aldus de Tel., over de jaren 1929 tot en met 1937 resp. 2.160, 2.133, 1.954, 2.152, 2.047, 1.S5S, 2.172. kWlen 1.851. He netto-salarislast bedroeg 112.5 milli- ®en gulden, terwijl de totale kosten (sala- 'islast, benevens uitgaven voor pensioen, jachtgeld, ongevallen, invaliditeit enz.) '59.6 millioen gulden beliepen. Het militaire personeeL Het, aantal militairen (beroepspersoneel dfr land- en zeemacht) bedroeg in 1929 11.435 en in 1937 12.916. De gemiddelde bezoldiging per militair Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, na een lang durig, doch geduldig lij den, onze geliefde Va der, de heer, Adam Watertor, Wednr. van Grietje Kater, in den ouderdom van 75 jaren. Uit aller naam, D. DOORN— Watertor. G. DOORN. G. WATERTOR. St, Maartensvlotbrug, 4 Juli 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 7 Juli a.s., 's namiddags 2 uur op de Algem. Begraaf plaats te Sint Maartens brug. Personen van 65 jaar en ou der uit de wijk Schagerbrug, welke met bovengenoemde n tocht mede wenschen te gaan, gelieve zich vóór Vrijdag 7 Juli op te geven bij den heer W. J. VAN LÖENEN. HET BESTUUR. 1. In den West-Anna Pau- lownapolder, groot 26 H.A., waarvan 20 H.A. grasland en 6 H.A. bouwland. Ook te koop in gedeelten; 2. In de Zuid-Zijpe een beste grasplaats van 20 H.A., uitslui tend voor geldbelegging: tegen woordige eigenaar moet als huurder kunnen blijven. In verkoop: H. A. VEUGER, Makelaar te Schagen, Corn. Bokstraat C '115 i, alwaar alle inlichtingen zijn te bekomen. Tel. 61. TE KOOP aangeboden: op besten stand in Schagen, geschikt voor alle doeleinden. Te bevragen bij tl. A VEUGER. Makelaar te Schagen, C. Bok- str. C 115i, Tel. 61. Tijdens de Heldersche Ker mis is helderziende, ook te consultee ren van 10—22 uur, Breewater- straat 16, (zijstraat van Spoor straat), Den Helder. Zware charmeuse rijden waarde 1.20 THANS 98 ct. waarde 1.50 THANS 1.25 in 6 kleuren en maten 42/48 Elastiek machinegaren per spoel van 27 el 24 ct. Mooi Soest. Te huur voor de maand Augustus: GEM. KAMERS met gebruik van keuken, a f 15 per week. L. BLAAUBOER, Eikenlaan 19, Soest. Terstond gevraagd: HULP i.d. HUISHOUDING, voor d. of d. en n., bij J. VAN DRIEL, Zandvaart63, Breezand Te koop: Prima aan de rook staand HOOI, bij JAC. DE WIT, Ewijckskade, Anna Paulowna. VERBINDING gezocht, om vanaf Sept. gez. Zaterdags naar Hoorn te rei zen. A. VAN DER WELLE, Kneeskade 7, Anna Paulowna. DIENSTMEISJE gevraagd, voor dag en'nacht. J. ASSELMAN, v. Ewijcksluis. Gevraagd, wegens ziekte ter stond of zoo sjxiedig mogelijk een FLINKE HULP IN DE HUISHOUDING, in klein gezin. H. KISTEMAKER, Machinist, Poldergemaal, Oude Niedorp. Kom even kijken! 1000 kilo gram TUINNETTEN voor spot prijzen. JANUS WINDT, Scha- Kcn. der mag er om dien tijd ook wezen. Hoewel de Westelijke depressie met haar zuidelijken uitlooper den barometer bij ons gisteren deed dalen, zal zij ons heden over dag nog wel' onzen zuidoostelijken lucht stroom doen behouden, waarbij de tempe ratuur nog de hoogte ingaat. Er is dus geen twijfel aan, clat het zomer is. Droevig ongeval te Bussum. Een monteur, wonende aan den Vaart- weg, te Bussum, had van een zijner klanten een projectiel, vermoedelijk een handgranaat gekregen, om te onderzoeken wat voor een voorwerp dit was. De sergeant-monteur Oudekeizer, die bij den monteur inwoont, onderzocht het projec tiel. Bij het demonteeren vloog het uit el kaar. De sergeant werd legen den grond ge worpen en bleef zeer ernstig gewond met ingedrukte borstkas liggen. Hij wercl naar de St. Gcrardus Majella- stichting overgebracht, waar hij kort na aan komst overleed. De monteur kwam er met wonden aan het gelaat af. Warm, droog, zonnig weer. De temperatuur was de laatste tien jaren steeds boven normaal. Een koeler tijdperk op komst? Reeds herhaaldelijk was er gelegenheid de aandacht te vestigen op verschijnselen, die wijzen op een stijgende tendenz in de tem peratuur hier te lande in het laatste de cennium. Zoo bleek reeds zeven jaar lang (1932—1938) de gemiddelde jaartemperatuur boven normaal te zijn, schrijft het Hdbld. Dit neemt niet weg, dat er in den loop van die jaren ups en downs voorkomen, al hebben de te warme maanden dan de overhand. Het verschijnsel beperkt zich niet tot onze omgeving: een recente publicatie van den Duitschen metëoroloog Scherhag toont aan, dat het over een groot deel van de aarde in de laatste decenniën abnormaal warm is. Wie zich verheugt over deze verbetering van het klimaat zal slechts matig gesticht zijn door de conclusie waartoe Scherhag komt, n.1. dat wij thans het toppunt hebben bereikt, zoodat er nu een koeler tijdperk voor de deur staat. Het wordt weer warmer. Hoewel het dus aan warmte niet heeft ontbroken is de daarvoor des zomers hij uitnemendheid geschikte windrichting Z.O. in dit seizoen tot nu toe zeldzaam geweest. Gisteren kwam de wind echter duidelijk uit dien hoek en hoe langer hij woei, des te warmer, werd hij. De maximum tempera turen vielen dan ook zeer laat in den mid dag, om niet te zeggen tegen den avond. In het Zuidoosten en midden van het land was het een behoorlijk warme avond; trouwens 24 gr. C. aan de kust te Den Hel- Wijkzuster voor Julianadorp en Callaotsoog Door de afd. Den Helder van de N.Holl. Vereen. „Het Witte Kruis" is een Onderaf- deeling opgericht te. Julianadorp met ingang van 1 Aug. a.s. en is benoemd een wijkzus ter met volledige bevoegdheden, die tevens haar werkzaamheden zal uitoefenen in de gemeente Callantsoog. HARENKARSPEL D'IRKSHORX BENOEMD. Tot bode van de vereeniging: Door ons voor ons" is benoemd de heer C. Schuit Azn te Dirkshprn. HOOGWOUD BEROEPEN. Ds. Los predikant bij de Ned. Herv. Ge meente te Spanbroek, die ook in onze ge meente geen onbekende is, is beroepen te Oldeberkoop. WIERINGERWAARD VERGADERING SPORTCLUB. De Sportclub vergaderde gisteravond in het lokaal van den heer Breed. Voorzitter de heer H. Limpers, secretaris de heer A. Sleutel, die na opening de no tulen voor las, welke onveranderd werden vastgesteld. De rekening van den penningmeester na gezien door de heeren R. Breed en W. Pee reboom sloot met een batig saldo van f 112.11 De heeren Jb. Koning en A. J. Bakker werden met algemeene stemmen als be stuursleden herkozen. Besloten werd om op 20 Augustus a.s. een prijzendraverij te houden op de mooie gras- baan van den heer J. A. Bakker. De prij zen werden vastgesteld op f 60.f 25.en f 10.— Ook werd besloten om aan de paarden die geen prijs winnen als vergoeding f 2.50 toe te kennen. Hierna sluiting. WIER1NGERMEER der auto s te zien gade slaan. Juist'had aanvoer van materiaal plaats en dit trok natuurlijk aller aandacht. Na dit leerzame deel van de reis vertrok men over Velzen naar CastriCum aan Zee. Hier werd ook de inwendige niensch versterkt en toen ging het naar het strand. Vandaar naar de speeltuin in Bergen. De kinderen genoten volop, vooral ook omdat het weer zoo uitstekend mede werkte Vanaf Bergen ging de reis rechtstreeks naar huis, zoodat het gezelschap te 8 uur in Hippolytushoef aankwam. Het was weer een prachtig geslaagde- kinderfeestdag, waarvoor allen die hier aan medewerkten, dank verschuldigd is. HEER-HU GOW AARD MIDDENMEER. LOONCONFERENTIE. In Hotel Smit te Middenmeer is een con ferentie gehouden tusschen werkgevers en werknemers over de arbeidsvoorwaarden. Het Tweede Kamerlid, de lieer Schouten, was als arbiter aanwezig. Vertegenwoordigd waren de drie werkgevers- en de drie werk nemersorganisaties. De mogelijkheid is besproken om tot een loonsverhooging van 10 te komen. Een beslissing is echter niet genomen. De arbiter zal nu verder zijn standpunt, moeten bepalen. Van werknemerszijde werd opgemerkt, dat de zeer behoorlijke uitkom sten der bedrijven, een loonsverhpoging voor de arbeiders .wettigen, daar de 'arbeidsloo- nen niet zooveel boven die in het oude land uitkomen, dat zij de meerdere kosten door hoogere levensstandaard o.a. huishuur, kun nen dekken. WIERINGEN SCHOOLREISJE VAN DE OUDSTE KIN DEREN DER O.L. SCHOOL TE HIPPOLYTUSHOEF. Begunstigd door mooi weer heeft giste ren bovengenoemd reisje plaats gehad. Dit jaar ging de reis met autobussen. Des morgens om half' zeven had het ver trek van af de school plaats, en ging men eerst door de Wieringermeer naar Hoorn. Vandaar naar Zaandam waar voor het eerst wat werd gebruikt. Van Zaandam ging het recht op het eigenlijke doel af, en wel bezichtiging van dc Ned. Ford Auto mobielfabrieken. Nu daar hadden de kin deren oogen te kort. Het was èen waar ge noegen hen met aandacht het monteeren BURGERLIJKE STAND Van 26 Juni3 Juli. Geboren: Ghristina Geertüuida, d. v. J. A. Does en K. Brink; Simon Petrus, z. v. P. Kok en C. A. Rood; Fokke, z. v. A. Hofman eii I. Havenian. Getrouwd: Buur, Joliannes Nicolaas, oud 27 jaar, uitvoerder, wonende te Alkmaar en Bot, Geertruida Maria, oud 23 jaar, z. b., te Heerhugowaard. Ondertrouwd: geen.- Overleden: geen. LOOP DER BEVOLKING: Ingekomen: van Langen, Catharina, van Maastricht naar H 91; Mooij, Anthonius, v. Alkmaar naar G 63; Bergmans, Hendrikus, van Leiden naar E 73. Vertrokken: Slikker, Jantje Pietertjc, van B 179 naar Laren, van Wulvcnlaan 6; Hil- lebrand, Johanna Cornelia Maria, van H 101 naar Amsterdam, Begijnhof 18; Bol, Geertruida Maria, van G 118a naar Voor schoten, Rijndijk 174; Berkhout, Anna Jo lianna, van G 231 naar Schermerhorn, Noor dervaart C 5. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. PAARD OP HOLI Maandagmorgen geraakte een paard van den heer Appel in een onbewaakt oogenblik van het erf af, toen de hooiwagen in huis werd geduwd. Door het geschreeuw van eenige jongens zette het paard de draf er in, met het gevolg dat de spoorstok op zijn achterpooten terecht kwam, zoodat de draf overging in hollen en wel in de richting Burgerbrug. Een auto van de fa. Bolta van Bolsward van die richting komende, meen de veiliger te doen, om het erf van den heer Klaver op te rijden, maar het paard volgde dat voorbeeld, zoodat de viervoeter eerst tegen een paal en daarna tegen de auto op liep, waarna hij gegrepen kon worden en door den knecht van den heer A. opge haald. De schade, welke alleen van materi- eelen aard was, werd in der minne gere geld en zoo liep het ongeval dus nog vrij goed af. Verbetering van den hoofdweg in den Grootpolder wordt een jaar opgeschort. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den polder Waard en Goet, op Dinsdag 4 Juli 1939, des nam. 2 uur ten polderhuize. Dijkgraaf de heer A. J. Waiboer, secretaris de heer A. Wiedijk, opzichter de heer J. H. Oudt. Afwezig de heer J. Saai, met kennisge ving van verhindering. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Voorzitter deelt mee. dat het dieselge maal weer geheel nagezien en is nu weer lot volle tevredenheid werkt. Het bij de be grooting geraamde bedrag van f 1000.— zal er echter wel mee gemoeid zijn, meent spr. Ingekomen stukken. a. van Ged. Staten de mededeoling, dat de polder uit het fonds van f 50.000.— geen uitkeering zal krijgen. Dit is meer 'be stemd voor bijzondere doeleinden. b. van Ged. Staten de goedkeuring op het besluit tot rentegevende belegging van een bedrag van f 2462.— voor over dracht haven. Dijkgraaf deelt mee, dat dit inmiddels belegd is. c. van Ged. Staten de goedkeuring op het besluit tot het aangaan van kasgeld- leening groot f 50.000.ten behoeve van de wegverbetering in den Waardpolder. d. van Ged. Staten ontheffing van het bepaalde bij het Wegenreglement ten aan zien van wegverbeteringen in Waard- zoo wel als Groetpolder. e. van Ged. Staten de mededeeling, dat aan B. Otsen geen toestemming is verleend tot het maken van een voetbrug omdat een naastliggend perceel van denzelfden eige naar reeds eon voetbrug heeft. In dit ver band wijst Dijkgraaf er nog op, dat voor 't maken van bruggen of dammen naar een opengaren weg steeds de toestemming noo dig is van ..Ged, Staten. f. van het. Prov. Bestuur van Noordhol land de mededeeling, dat de heer H. D. Wilken bij Kon. Besluit'is herbenoemd tot'* Heemraad van den polder. Voorzitter felici teert. den heer Wilken en hoopt, op de zelfde aangename samenwerking. Verbetering hoofdweg Grootpolder, Voorzitter brengt in bespreking de verbe tering van den hoofdweg in den Groetpol der. Spri zegt, dat het blijkt, dat. de kosten hooger zullen worden, dan aanvankelijk werd verwacht. Wat zullen we nu doen,, vraagt Voorzitter. Uit de bespreking blijkt, dat de meerderheid er voor gevoelt de uit voering van het werk een jaar op te schor ten. De Opzichter is in den Waardpolder ge heel bezet en aangezien dit werk later is aangevangen dan de bedoeling was, levert het bezwaren op beide werken tegelijk uit te voeren. Een voorstel van den heer Bree- baart in dien geest wordt met 9 tegen 4 stem men aangenomen. Verhuring poldereigendommen. De Voorzitter brengt ter sprake de ver huring van de ontgonnen landen. Deze per- ceelen werden voor twee jaren verhuurd en zijn dezen herfst uit den huur. Voorzitter vraagt hoe de vergadering over een en an der denkt. Algemeen is men van oordeel, dat de huurders in de gelegenheid moeten wor den gesteld wederom in te huren. Voor de bepaling van den huurprijs wordt een. Com missie uit Hoofdingelanden met den Dijk graaf benoemd. Voorzitter deelt nog mee, dat door het Dag. Bestuur in verband met de grootere wer ken besloten werd, voorloopig voor een jaar het polderhuis telefonisch aan te sluiten. De vergadering hecht daaraan haar goedkeu ring en besluit deze aansluiting te bestendi gen. Rondvraag. De heer A. Vis vraagt of ingelanden in den Waardpolder nog hinder van de werk zaamheden aan den weg zullen ondervinden tijdens den oogsttijd. Voorzitter antwoordt, dat men allicht eenige last zal ondervinden, doch volgens de voorwaarden in het bestek is de aannemer verplicht alle mogelijke medewei*king aan belanghebbenden te verleenen. De heer Vis informeerde verder naar de uitrit*bij Aartswoud. Meegedeeld wordt, dat er nog een paar paaltjes bijgekornen zijn, doch de toestand is nog steeds niet verbeterd. Voorzitter zal nog eens pogingen in het werk stellen. Nadat het werk in den Waardpolder in het algemeen nog eens is besproken, wrordt de vergadering onder dankzegging gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Juli Voorloopig bericht. Schotsche muizen. 44.50, drielingen 2.59—3, kleine 1—1.30. Peen f 2.50f 3.40; spercieboonen f 28 f 31; roode kool f 3—f 4.80 NOORDSCHARWOUDE, 5 .TULI. Schotsche muizen f 4f 4.50; export f 3. grootèn f 4.export f 3f 3.10; bi. eigen heimers f 5.50—f 6.10; drielingen f 2.50 f 2.90; kleine f 1f 1.30; zilvernep f 9.30— f 9.70; tuinboonen f 2.70.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3