Wordt dc dokterswoning gerestaureerd? Raadsstukken De nieuwe vleesch keuringsdienst een feit SCHAGEN Nieuw voorstel van B. en W. De Raad voor een moeilijke be slising. De gemeenteraad komt in zijn a.s. verga dering op. 14 Juli voor een moeilijke beslis sing te staan. De leden zullen hebben uit te maken of een uitgave van ongeveer duizend gulden voor de tegenwoordige ambtswoning van den gemeentegeneesheer gemotiveerd is. Nu tweemaal 'n voorstel van B.enW. tot bouw van een nieuwe woning is verworpen, weet bet college blijkbaar geen andere oplossing dan de bovengenoemde. Veel zal er van de f 1000 nog niet gedaan kunnen worden. Het bouwvallig geheel wordt misschien iets be- valliger, want plan is de kamers te behan gen te schilderen. In de begrooting is dan nog opgenomen een W.C. op de bovenver dieping, het vergrooten van een der slaap kamers en het maken van een nieuwe zui delijke ingang van de praktijk met toegangs pad. Voorts komen op deze raadszitting nog de .volgende andere punten aan de orde: Installatie gekozen raadslid. Processen-verbaal enz. betreffende ver kiezing leden van den gemeenteraad. Onderzoek geloofsbrieven gekozen raads leden. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten, goedkeuring begrootingswij ziging, kap. dienst 1938. Notulen Coinm. van Uitvoering Vleesch- keuringsdienst. Minister van Sociale Zaken, extra hulp aan werkloozen 1939. Verslag Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" over 1938. Verslag Woningbouwvereeniging „Soha- gen" over 1938. Verslag Vleeschkeuringsdienst 1938. Brief Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, toepassing art. 56 2e lid der L.O.-wet 1920. Rapporten Controle administartie Gron- bedrijf, Eierveiling en Gasbedrijf. Proces-Verbaal opname boeken en kas van den Gemeenteontvanger. Brief van den Minister van Waterstaat, betreffende overweg aan de Dorpen, Verzoek J. Wuijster om steun. Verzoek W. Fijnheer betreffende onreine sloot. Verzoek van het bestuur der Woningbouw vereeniging „Sohagen" betreffende het aan brengen van vaste waschtafels. Ged. Staten, bezwaren tegen le begroo- tingswijziging 1939. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot regeling van het georganiseerd overleg ten aanzien v. d. geimeente-ambte naren en werklieden. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van staangeld voor motorrijtui gen. Benoeming gemachtigde tot uitoefening van het stemrecht verkiezing Hoofdingelan den en plaatsvervangers Hoomheemraad- schap. Vaststelling wijziging gemeentebegrooting en begrooting Gasbedrijf 1938 en 1939. Voorstel tot grensregeling openbare we gen. Voorstel aangaande boventallige leer kracht U.L.O.-sohool. Vaststelling uitgaven openbaar onderwijs 1938 enz., bedoeld in art. 55 der lager onder wijswet 1920. Vaststellen uitkeeringen aan andere ge meenten, bedoeld in art. 104 der lager on derwijswet 1920. Wijziging Raadsbesluit van 1 December 1938 tot het aangaan van een kasgeldlee ning voor 1939. VERZOEK VAN J. WUIJSTER OM STEUN. B. en W. stellen voor, dit verzoek voor kenninggeving aan te nemen, aangezien het armwezen niet aan den Raad, doch aan hun college is opgedragen. Desvcrlangd zijn zij bereid in comité na dere inlichtingen omtrent deze aangele genheid te verstrekken. VERZOEK VAN W. FIJNHEER, BETREF FENDE ONREINE SLOOT. Hoewel moet worden erkend dat de toe stand van de sloot, door verzoeker bedoeld, niet gunstig is, merken B. en W. op, dat de bewoners aldaar, ondanks den ophaaldienst van vuilnis 2 maal per week, zelf de sloot verontreinigen door er allerlei vuil en afval in te werpen. Niettemin wordt de sloot van gemeentewege voortdurend gereinigd. Hoe wel demping en rioleering van de sloot een afdoende verbetering zou geven, kan het college, gelet op de hooge kosten daaraan verbonden, gcene termen vinden daarom trent een voorstel te doen. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. VERZOEK INZAKE VERBETERING WONINGEN. Afwijzend standpunt van B. en W. Verzoek van het bestuur der Wo ningbouwvereeniging „Sohagen" om medewerking tot het doen aanbren gen van een vaste waschtafel in één der slaapkamers van de woningen, typen B en C. Naar aanleiding van dit verzoek deelen B. en W. mede, dat zij 't standpunt van het bestuur, dat het. aanbrengen van de vaste waschtafels de verhuurkansen in die mate zal vergrooten, dat de lasten van het ver hoogde leeningsbedrag daardoor zullen wor den gecompenseerd, niet kunnen deelen. Voorts acht het college het niet consequent alleen de typen B en C. van vaste waschta fels te doen voorzien en type A daarvan uit te sluiten. Waar overigens de vraag gewet tigd schijnt, gelet op de kosten van verbe tering van de beide proefwoningen of de verbetering der 61 woningen met een bedrag van f 30.000, zal zijn tot stand te brengen, is liet college van oordeel, dat genoemd be drag niet nog meer moet worden opgevoerd, in verband waarmede wordt voorgesteld op het verzoek afwijzend te beschikken. BEZWAREN BEGROOT*NGSWIJZI- GINGEN. Brief van Ged. Staten houdende bezrwaren tegen de ter goedkeuring ingezonden begrootings wij zi g in gen dienst 1939. Naar aanleiding van dezen brief, waarbij in de eerste plaats bezwaar wordt gemaakt tegen het verleenen van een subsidie ad f 15.ten behoeve van de kosten der In spectievergadering der onderwijzers stellen B. en W. voor Ged. Staten te berichten, dat het voor een kleine centrumgemeente als Schagen, die zich al zeer veel ziet ontgaan, van groot belang is, als een dergelijke be langrijke vergadering alhier wordt gehou den, die door honderden personen wordt be zocht, die alhier verteringen maken en in de winkels aankoopen doen. Verder deelen zij mede dat het gaat om een klein bedrag, dat op grond van het bovenstaande op de begrootingswijziging zal dienen te worden gehandhaafd. Hetzelfde geldt ten aanzien van de subsidie voor het tweedaagsche mu ziekconcours, dat door honderden personen is bezocht en daardoor voor onze gemeente van groole beteekenis is geweest. Ook hier omtrent stellen B. en W. voor het genomen besluit te handhaven en Ged. Staten in den zin als bovenvermeld te berichten. GEORGANISEERD OVERLEG. Voorstel tot vaststelling van een Verordening tot regeling van het georganiseerd overleg ten aanzien van de gemeenteambtenaren en werk lieden. Het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst verzocht om voor deze gemeente een verordening als bo vengenoemd vast te stellen. Bij raadsbesluit van 21 October 1931 kwam tot stand de ver ordening regelende het hooren van vereeni gingen van ambtenaren in de gemeente Schagen. Voor elk onderwerp regelende de rechtspositie van een ambtenaar of een werkman vindt deze verordening toepas sing en worden de betrokken vereenigingen gehoord. Ofschoon deze gang van zaken geen redenen tot klachten heeft gegeven, meenen B. en W. toch aan het bovenge noemde verzoek te moeten voldoen. In de commissie voor georganiseerd over leg is liet contact tussohen B. en W. en den Raad eenerzijds en de organisaties van amb tenaren anderzijds zoodanig, dat dit ten goede lcomt aan de voorbereiding van on derwerpen, waarover de Raad aanstonds heeft te beslissen en waarover de commissie adviseert. Dit zijn dus de voorstellen die B. en W. aan den Raad doen omtrent de rechts positieregelingen van het gemeentepersoneel De Commissie kan ook zelfstandig voorstel len aan B. en W. doen omtrent arbeids- en dienstvoorwaarden. Waar het corps van ambtenaren en werkjieden in deze gemeen te van beteekenende omvang is, meenen B. W. dat ook liet bestaansrecht van de com missie voor deze laatste bevoegdheid mede zal kunnen worden bewezen, ofschoon zij reeds thans willen verklaren, dat zij terza ke steeds diligent zijn en dat de belangen van ambtenaren en werklieden steeds goed zijn behartigd. Gemeenteveldwachters niet genomen. op- De gemeente-veldwachters zijn in het ge organiseerd overleg niet opgenomen en we! om de navolgende redenen. Bij Kon. Besluit is in het leven geroepen de regeling van de wijze waarop aan vereenigingen van politie ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de gemeente-veldwachters be treffende algemeen verbindende voorschrif ten haar gevoelen té doen kennen. Ofschoon dit Kon. besluit op zichzelf ge organiseerd overleg niet onmogelijk maakt, komt toch in art. 5 van dit Kon. Besluit de bepaling voor, dat in zoodanige commissie do vereenigingen waarbij de politie-ambte- naren zijn georganiseerd, vertegenwoordigd moeten zijn. Het aantal vertegenwoordigers van de gemeenteveldwachters in de com missie zou reeds 2 moeten bedragen, ge zien de organisatie van de tegenwoordige functionarissen. De restrictie van art. van de ontwerp-verordening zou het recht van vertegenwoordiging zeer inconsequent doen worden. Om het aantal leden van de commissie te beperken meenen B. en W. de veldwachters voorloopig buiten het geor ganiseerd overleg te laten. Voor de veld wachters blijft do toestand dus zoo als hij was. De rechtspositie van de veldwachters kan naar de meening van het college, hierdoor geen schade ondervinden, temeer temeer daar de betreffende rechtspositie regelingen door de Kroon moeten worden goedgekeurd. B. en W. stellen voor de verordening op het georganiseerd overleg vast te stellen, zooals zij in ontwerp is overgelegd. Verder stellen zij voor in te trekken het raads besluit van 21 Oct. 1931, hierboven genoemd alsmede art. 3 van het ambtenarenregle ment dat hetzelfde onderwerp regelt. WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE HEFFING VAN STAANGELD VOOR MOTORRIJTUIGEN. Naar aanleiding van het gesprokene in de vergadering van 12 Mei j.1. deelen B. en W. mede, dat de parkecrvcrordening door hun college is aangevuld met de bepaling, dat 't op de in de verordening aangegeven dagen verboden zal zijn te parkeeren op het Rensgars en de Loet, zuidzijde, zoome de op de Loet, noordzijde, van 't Rensgars af tot aan het perceel wijk F no. 16 (voor malige onderwijzers woning. Voorts wordt voorgesteld, mede naar aanleiding van het in hoven aangehaalde vergadering bespro kene. de heffing van staangeld voor mo torrijtuigen te verlagen. BENOEMING GEMACHTIGDE. Benoeming gemachtigde tot uitoefening van het stemrecht ter verkiezing van Hoofdingelanden en plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. B. en W. stellen voor als gemachtigde te benoemen den Burgemeester of die hem krachtens de wet vervangt. VOORSTEL TOT GRENSREGELING OPEN BARE WEGEN. Blijkens mededeeling van den Landmeter van hot Kadaster wijken nog bij enkele perceelen in de gemeente de grenzen af van de kadastrale grenzen. De eigenaren van bedoelde perceelen heb ben allen verklaard met den bestaanden toestand genoegen te nemen en goed te vinden dat deze toestand wordt bestendigd Aangezien het gewcnscht moet worden ge acht, dat deze grenzen kadastraal worden vastgelegd, stellen B. en W. voor, de grens regeling aldus vast te leggen. VOORSTEL AANGAANDE BOVENTALLI GE LEERKRACHT U.L.O.-SCHOOL. Ingaande 1 Mei J.1. is aan de U.L.O.- school wegens boventalligheid ontslagen de heer C. Wardenaar, onderwijzer aan die school. Bij de beantwoording van de le nota van opmerkingen van heeren Ged. Staten dezer provincie is ten aanzien van den betreffenden jaarwedepost door B. en W. gezegd, dat in den een of anderen vorm weder een leerkracht aan die school zal worden aangesteld. Zij kunnen geen voor stel doen om weder een boventallige leer kracht aan te stellen, daar de jaarwedde- post wellicht niet toereikend zou zijn, ter wijl zij niet kunnen aanvaarden de conse quentie, dat later bij eventueel ontslag wachtgeld voor dezen onderwijzer ten laste van de gemeente komt. In verband met deze moeilijkheden mee nen zij voorloopig een oplossing te hebben gevonden door de aanstelling van een kweekeling met akte in tijdelijken dienst te bevorderen en aan deze betrekking een jaarwedde te verbinden van f 1000.Zij stellen voor de jaarwedde van den aan te stellen kweekeling met akte te bepalen op f 1000.—. UITGAVEN OPENBAAR ONDERWIJS 1938 Vaststelling uilgaven openbaar on derwijs 1938 enz., bedoeld in art, 55 ter der lager onderwijswet 1920. Ingevolge art. 55ter der lager onderwijs wet 1920 moet de Raad jaarlijks vóór 1 Sep tember vaststellen voor de openbare school voor gewoon lager onderwijs: a. het bedrag, dat de gemeente in het voorafgaand kalenderjaar ter zake van de in artikel 55bis bedoelde kosten werkelijk heeft uitgegeven; b. het bedrag, dat overeenkomstig het krachtens artikel 55bis per leerling bepaald bedrag in verband met het aantal leerlin gen van de school voor dat kalenderjaar daarvoor beschikbaar was gesteld; c. indien het onder a bedoeld bedrag ver schilt van dat onder b, het bedrag van dat verschil. Het aantal leerlingen aan de school be droeg over 1938: 261 1/3. De kosten van de school bedragen, blij kens den over gelegden berekeningsstaat f 3139.54. UITKEERING ANDERE GEMEENTEN. Vaststellen uitkeeringen aan an dere gemeenten, bedoeld in art. 104 der lager onderwijswet 1920. Ingevolge art. 21, 2e lid, van het Ko ninklijk besluit van 26 November 1937 tot uitvoering der lager onderwijswet 1920 moet de raad vaststellen de uitkeeringen die deze gemeente ingevolge art. 104 der wet aan andere gemeenten moet doen. Dit be treft de uitkeering in exploitatiekosten van bijzondere scholen in andere gemeenten, die door kinderen uit deze gemeente worden bezocht. B. en W. stellen voor, de uitkeeringen vast te stellen als volgt: Gemeente Den Helder over 1936 f 2.75; Gemeente Voorhout over 1936 f 1.19. KASGELDLEENING. Wijziging raadsbesluit van 1 De cember 1938 tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1939. Bij raadsbesluit van 1 December j.1. wer den B. en W. gemachtigd voor het jaar 1939, al naar gelang van de behoefte, gel den op te nemen tegen een rente van ten hoogste per jaar met een afsluitprovi sie van ten hoogste 1/16% per drie maan den. Ten tijde van het genoemde besluit was de rente van kasgeldleeningen zeer laag, in den loop van dit jaar echter is dc rente belangrijk gestegen en bedraagt thans VA a 2 's jaars. Gedurende het eerste halfjaar 1939 hebben B. enW. met veel moei te nog voldoende kasgeld op het bestaande raadsbesluit kunnen opnemen. Dit is thans echter niet meer mogelijk. Per 1 Juli is de bestaande kasgeldleening ad f 25000.af gelost. Daar in de zomermaanden de be hoefte aan kasgeld niet zoo groot is als in de andere maanden, kan gedurende de maand Juli aan de kasbehoefte worden vol daan door het opnemen van gelden in reke ning-courant bij de N.V. Hoornsche Cre- diet- en Effectenbank alhier, volgens het raadsbehrit van 1 December 1938. B. en W. verzoeken den Raad hen te machtigen gedurende het 2e halfjaar 1939, al naar gelang van de behoefte, gelden op te nemen, tegen een rente van ten hoogste 2A% 's jaars. EEN LAMPEN MEETAPPARAAT. Jan Groot, onze bekende radio-monteur heeft weer een nieuw snufje aan zijn toch al zoo uitstekend geoutilleerde werkplaats toegevoegd. Het is een lampen-meetappa raat, waarmede de kleinste foutjes en ook slijtage van lampen kunnen worden onder zocht, We twijfelen er niet aan, of vele on aangenaamheden met radio-toestellen zul len straks tot het verleden hooren, als Jan Groot er zich met zijn nieuwe apparaat me de zal gaan bemoeien! Men leze ook de adv. in dit nr. ARME POES! Het was wel een alledaagsch tooneeltje dat zich gisternamiddag in het plantsoen al hier afspeelde, maar de slotscène was zóó droevig, dat wij er melding van moeten ma ken. Een hond en een kat; kregen namelijk hevige ruzie en lieten het niet bij blaffen en blazen. De poes moest liet tenslotte tegen den machtigen herder afleggen. Poes koos den gebruikelijken weg, een vlucht, een vlucht in een boom Zou de herder het nakijken hebben? Met een behendigen sprong stelde de kat zich in veiligheid, maar de vijand vloog haar na en slaagde er in, zijn slachtoffer bij den staart te grijpen. Een oogenblilt later zag de Schager jeugd, die den strijd met belangstelling gevolgd had, een zwart harig plokje uit het dichte Plant1 soenloof naar beneden vallen de halve staart van het arme dier, dat, toen zijn aanvaller goed en wel uit de buurt was, deer lijk gehavend naar huis sloop U.L.O. SCHOOLFEEST. Gisteren maakten de leerlingen van de U.L.O. school, onder leiding van den heer Van Graafeiland, hun jaarlijksch uitstapje. De eerste „aanlegplaats" na een opgewekte treinreis was Hilversum; daar stapte het ge zelschap over in autobussen en werd naar het bekende Hilversumsche raadhuis gere den. Natuurlijk vormden de Avro-studio's de hoofd-attracties; vooral de technische inrich ting van het radio-paleis interesseerde de leerlingen, 't Was verder een heele sensatie, de dragers van alom bekende stemmen „zoo maar" tegen te komen! Na in het Avro restau rant de dorst gelescht te hebben, vertrokken de jongelui naar Utrecht, waar o.a. een be klimming van den Dom op het programma stond. Vervolgens ging de toclit naar de kersenboomgaarden in de Meern. Bij de heerschende temperatuur lieten de heerlijke vruchten zich dubbel goed smaken! Na nog een uurtje in de uitspanning bij Hollandsohe Rading vertoefd te hebben, ging het weer huistoe. Een genotvollen dag voor de schooljeugd, waarvoor zeker den onver- moeiden „reisleider", den heer Van Graaf eiland dank toekomt. Vermelding verdient, dat het programma van den tocht geheel verzorgd was door de Nederlandsche Spoorwegen, en wel op uit stekende wijze, hoewel het geen standaard- reis was. Uit onze omgeving WIERINGERMEER Raadsbesluit tot aansluiting bij den Kring Bazsingerhorn door Ged. Staten goedgekeurd. VOLGENDE WEEK VANGEN DE WERKZAAMHEDEN AAN. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van Noordholland in hun vergadering van gisteren het besluit van de Bestuurscommis sie van Wieringermeer om het Openbaar Lichaam te doen aansluiten bij den Vleesch keuringsdienst te Schagen, kring Barsinger- horn, goedgekeurd. Drie dagen na publica tie van het goedgekeurde besluit in de Staatscourant zal de dienst kunnen aanvan gen, zoodat medio de volgende week het hoofd van den dienst, veearts De Boer, in of- ficieele functie, zijn intrede in de Meer zal doen. Er is dus geen tijd verloren, om ook de Wieringermeer in het genot te stellen van den volambtelijken dienst en de voordce len van de centralisatie te doen geworden. Vóór het besluit van gisteren was geval len, was het wettelijk niet verantwoord, als de dienst van Schagen zijn bemoeiingen reeds tot in het nieuwe gebied uitstrekte, en het getuigt ook van tact tegenover den dienst Midwoud, dat meegesolliciteerd had, alles zoolang bij het oude te laten, tot de wettelijke weg geheel was afgewandeld. Elk verwijt tegen den nieuwen dienst geuit, als zou deze geen haast maken, is dan ook ge heel misplaatst. Wij twijfelen er niet aan of de ondanks zijn ambtelijke onkreukbaar heid en correctheid zoo populaire heer De Boer, zal zich ook in de Wieringermeer spoe dig veel vrienden maken. zijpe TELEFOONONDERWIJS. In verband met de a.s. automatiseering van den telefoondienst zullen in September a.s. de O.L. scholen te St. Maartensbrug. Schagerbrug, Oudesluis, en 't Zand worden betrokken in het telefoneeronderricht. He: doel is een zoo groot mogelijke bekendheid te geven aan het gebruik van de telefoon en aan de vele mogelijkheden, welke dit ver keersmiddel biedt. Het telefoononderricht zal voorloopig nog niet op de scholen te Burgerbrug en Petten kunnen worden gegeven, zulks in verband met het feit, dat aldaar de telefoon nog niet geautomatiseerd is. VOGELVERGUNNINGEN. De Minister van Economische Zaken heeft een vogelvergunning verleend aan de hee^ ren A. Doorn, Ruigeweg, Schagerbrug (tot 1 Aug. 1939) en aan J. Hoogland te Burger- brug (tot 1 Januari 1940, met uitzondering van September). BOUWVERGUNNING, B. en W. dezer gemeente hebben ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergun ning verleend aan den heer H. Kuiper te St. Maartensbrug tot het bouwen van een woonhuis aan den Ruigeweg aldaar. SCHAGERBRUG. SCHOOLFEEST OUDERE LEERUx De laatste dagen duurden bet maar.... het werd 4 Juli en om ha! in den morgen, daar reden de bereid autobezitters voor en de reis was bej De snelle spoortrein voerde het. troep der en enkele minuten na half tien het te Utrecht over in gereed staand bussen. Langs Singels en Maliebaai de breede Biltsche straatweg bereS langs den prachtigen Amersfoortschti Soesterberg. Vliegmachines ronkten, ren genoten. In Amersfoort werden Belgisch Monument en de mooie poort bekeken; toen wachtte de bron tijd bij Heek. Stralend in de zon gloeide de y heide. De Pyramide van Austerlitz k' wijd panorama en de speeltuin erj gelegenheid eerst recht plezier te J auto'tjes en ezeltjes stonden wel I brandpunt der kinderlijke beland Maar verder voerde de tocht, over d veligen weg naar Doorn en langs] rijke buitenplaatsen naar Rhenen. Vi kostelijk landschap viel hier te ge de jeugd kwam er van onder den Het bezoek aan Renen moest zich bi tot Ouwehands Dierenpark, al wer passent de uitzichten over de riviei spoorbaan niet vergeten. In het Dierenpark trokken vooral ren in hun „natuurlijke" omgeving s aandacht: Afrikaansche steppe, leeu ras, Maleische beren-rots, flamingi apen-paradijs. Dat het voederen dei roofdieren juist plaats vond was ei vallertje; de krokodillen show viel gen. Na den vermoeienden rondgang de verfrissching op het terras het en er nieuwe krachten verzameld vo kort verblijf in den speeltuin. Om kwart voor zes reden de busse naar Utrecht, ditmaal over Driebei Zeist. Electrische en stoomtreinen naar Schagen, auto's deden de rest het jonge volkje, stellig voldaan, t tien, zooals meester Wicring het dankwoorden uitdrukte, moe aan z werd afgeleverd. Mogen wij tenslo vermelden de bijzondere medewerk! de zijde der Spoorwegen ondervondi al: EEN RAADSVERKIEZING IN HET Bij de Vereeniging voor huisverpleging. Men zal zich de moeilijkheden her die destijds rezen rondom de Ven Ziekenhuisvcrpleging, toen de heer hof werd gekozen als bestuurslid. Ti soortgelijke verrassingen voor de t te vermijden, werd besloten een wensraad" te benoemen, waaraan in komst de voorziening van bestuursvi zou worden opgedragen. Toen het toezegde deze vertrouwensraad bij dum te doen benoemen, was ook d Westerhof bereid zijn bestuurszetel lijk met de andere bestuursleden schikking te stellen. Zoodat na de stelling van den vertrouwensraad lichaam een geheel nieuw bestuur s nen worden geformeerd. Heden zijn de stembiljetten onde den verspreid, Zaterdag a.s. zal d< rning plaats hebben, waartoe op ei ten die in afmeting aardig doen aan die, welke tegenwoordig bij verk voor óverheidscolleges worden geb 40 namen uit de voorkomende 89 moeten worden zwart gemaakt. Er zijn 5 candi daten lij sten ingolev daarvan is blijkbaar de vroegere vo van het bestuur, een tweede verm verschillende namen uit de voornii positie-groep, al treffen we er ook meer gematigde candidaten op aa: bevatten 40 namen. Een groep van 5 candidaten, tei reeds op andere lijsten voorkomend, blijkelijk S.D.A.P.-getint. Ten slotte nog een lijst met 3 cal en één met slechts 1 naam. Men zou, gelijk in de politiek, ook na kunnen spreken van groote par splintergroepen. Zaterdagavond, nadat om 6 uur h bureau gesloten zal zijn, heeft onüoj de telling plaats. Als dat maar geen nachtwerk wfl EEN „OMVAL" VERDWIJN» Voor het bouwvallige cafégebou den Omval, reeds tijden onbewoond ker de omgeving ontsierend, zal dl eigenaar, den heer Spanjaart. alhi blok van drie arbeiderswoningen gebouwd. Wij, die in de gclegenhe ren, de teelcening van het nieuwe I zien, meenen dat door dit bouWW en ander in deze buurt een heel wal aanzien zal krijgen dan tot thans h is. GROOT WERK GEGUND. Aan Gebr. Min te Bergen is thans i besteding door B. en W. dezer g( per 26 Juni 1.1., waarbij de gunni aangehouden, gegund het maken! i verkeersweg ton Noordoosten va maar vanaf den Kanaaldijk tot dei polderdijk, het bestraten van den der dijk en verdere bijkomende we Gebr. Min waren laagste inschrijf een bedrag van f 49.540. H VOORDRACHTMIDDAG. Bond v. Boerinnen e. o landsvrouwen. Dinsdagmiddag hield onze adee propagandistische bijeenkomst in van den heer D. C. Butter. De voorzitster mevr. Kramer ópf een hartelijk welkom aan de opgei 50 in getal, en in 't bijzonder ai van der VeenWilson, die als deel zou optreden. Nadat zij nog enkele: lingen van huishoudelijken aard hsii gaf ze het woord aan mevr. van d« Wilson. Deze heeft op boeiende wf le schetsen voorgedragen. Ernst; wisselde elkander af. Onder ademlooze stilte, werd mooie voordracht, geluisterd, en e® baar applaus klonk telkens op. Mevr. Kramer bracht mevr. van hartelijk dank namens de aan\v< riep haar een tot weerziens toe. H een mooie middag; ieder gitig Jl0P daan huiswaarts.

Schager Courant | 1939 | | pagina 14