Wordt de dokterswoning gerestaureerd? Raadsstukken De nieuwe vleesch- keuringsdienst een feit SCHAGEN Nieuw voorstel van B. en W. De Raad voor een moeilijke be slising. De gemeenteraad komt in zijn a.s. verga- de ring op 14 Juli voor een moeilijke beslis- 1 ging te staan. De leden zullen hebben uit te maken of een uitgave van ongeveer duizend gulden voor de tegenwoordige ambtswoning van den gemeentegeneesheer gemotiveerd is. Nu tweemaal 'n voorstel van B.enW. tot bouw van een nieuwe woning is verworpen, weet het college blijkbaar geen andere oplossing dan de bovengenoemde. Veel zal er van de t 1000 nog niet gedaan kunnen worden. Het '.bouwvallig geheel wordt misschien iets be- valligcr, want plan is de kamers te behan- gen te schilderen. In de begrooting is dan ■'nog opgenomen een W.C. op de bovenver dieping, het vergrooten van een der slaap- {kamers en het maken van een nieuwe zui delijke ingang van de praktijk met toegangs pad. Voorts komen op deze raadszitting nog de - volgende andere punten aan de orde: Installatie gekozen raadslid. Processen-verbaal enz. betreffende ver kiezing leden van den gemeenteraad. Onderzoek geloofsbrieven gekozen raads leden. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten, goedkeuring begrootingswij- ziging, kap. dienst 1938. Notulen Comm. van Uitvoering Vleesch- keuringsdienst Minister van Sociale Zaken, extra hulp 'aan wcrkloozen 1939. Verslag Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" over 1938. Verslag Woningbouwvereeniging „Beha gen" over 1938. Verslag Vleeschkeuringsdienst 1938. Brief Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, toepassing art. 56 2e lid der L.O.-wet 1920. Rapporten Controle administartie Gron- - bedrijf, Eierveiling en Gasbedrijf. Proces-Verbaal opname boeken en kas van den Gemeenteontvanger. Brief van den Minister van Waterstaat, betreffende overweg aan de Dorpen. i Verzoek J. Wuijster om steun. Verzoek W. Fijnheer betreffende onreine sloot. Verzoek van het bestuur der Woningbouw vereeniging „Schagcn" betreffende het aan- brengen van vaste waschtafels. Ged. Staten, bezwaren tegen le hegroo- tingswijziging 1939. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot regeling van liet georganiseerd Sverleg ten aanzien v. d. gemeente-ambte naren en werklieden. Voorstel tot wijziging der verordening op 'de heffing van staangeld voor motorrijtui gen. Benoeming gemachtigde tot uitoefening Van het stemrecht verkiezing Hoofdingelan den en plaatsvervangers Hoomheemraad- schap. Vaststelling wijziging gemeentebegrooting 'en begrooting Gasbedrijf 1938 en 1939. Voorstel tot grensregeling openbare we- %en. Voorstel aangaande boventallige leer kracht U.L.O.-school. Vaststelling uitgaven openbaar onderwijs £938 enz., bedoeld in art. 55 der lager onder wijswet 1920. Vaststellen uitkceringen aan andere ge meenten, bedoeld in art. 104 der lager on derwijswet 1920. Wijziging Raadsbesluit van 1 December 1938 tot hot aangaan van een kasgeldlee ning voor 1939. Verzoek van j. wuijster om steun. B. en W. stellen voor, dit verzoek voor xenninggeving aan te nemen, aangezien het armwezen niet aan den Raad, doch aan hun follegc is opgedragen. Desverlangd zijn zij bereid in comité na dere inlichtingen omtrent deze aangele genheid te verstrekken. Verzoek van w. fijnheer, betref fende onreine sloot. Hoewol moet worden erkend dat de toe- tand van de sloot, door verzoeker bedoeld, iet gunstig is, merken B. en W. op, dat de woners aldaar, ondanks den ophaaldienst li vuilnis 2 maal per week, zelf de sloot Verontreinigen door er allerlei vuil en afval ij te werpen. Niettemin wordt de sloot van gemeentewege voortdurend gereinigd. Hoe- Vel demping en rioleering van de sloot een *.fdoendc verbetering zou geven, kan het Sollege, gelet op de hoogc kosten daaraan .erbonden, geene termen vinden daarorn- .rent een voorstel tc doen. B. en W. stellen 'oor het adres voor kennisgeving aan te lemen. verzoek inzake verbetering woningen. Afwijzend standpunt van B. en W. Verzoek van het bestuur der Wo ningbouwvereeniging „Schagen" om medewerking tot het doen aanbren gen van een vaste waschtafel in één der slaapkamers van de woningen, typen B en C. ^Naar aanleiding van dit verzoek deelen 3. en W. mede, dat zij 't standpunt van het festuur, dat het aanbrengen .van do vaste Vasch tafels de verhuurkansen in die mate ?il vergrooten, dat de lasten van het ver hoogde leeningsbedrag daardoor zullen wor- c*n gecompenseerd, niet kunnen deelen. Voorts acht het college het niet consequent leen de typen B en C. van vaste waschta- 'ls te doen voorzien en type A daarvan uit sluiten. Waar overigens dc vraag gewet tigd schijnt, gelet op de kosten van verbe tering van de beide proefwoningen of de verbetering der 61 woningen met een bedrag van f 30.000, zal zijn tot stand te brengen, is het college van oordeel, dat genoemd be drag niet nog moer moet worden opgevoerd, in verband waarmede wordt voorgesteld op het verzoek afwijzend te beschikken. BEZWAREN BEGROOTINGSWIJZI- GINGEN. Brief van Ged. Staten houdende bezwaren tegen de ter goedkeuring ingezonden begrootingswij zigingen, dienst 1939. Naar aanleiding van dezen brief, waarbij in de eerste plaats bezwaar wordt gemaakt tegen het verleenen van een subsidie ad f 15.ten behoeve van de kosten der In spectievergadering der onderwijzers stellen B. en W. voor Ged. Staten te berichten, dat het voor een kleine centrumgemeente als Schagen, die zich al zeer veel ziet ontgaan, van groot belang is, als een dergelijke be langrijke vergadering alhier wordt gehou den, die door honderdon personen wordt be zocht, die alhier verteringen maken en in de winkels aankoopen doen. Verder deelen zij mede dat het gaat om een klein bedrag, dat op grond van het. bovenstaande op de begroot ingswijziging zal dienen te worden gehandhaafd. Hetzelfde geldt ten aanzien van de subsidie voor het tweedaagsche mu ziekconcours, dat door honderden personen is bezocht en daardoor voor onze gemeente van groote beteekenis is geweest. Ook hier omtrent stellen B. en W. voor het genomen besluit te handhaven en Ged. Staten in den zin als bovenvermeld te berichten. GEORGANISEERD OVERLEG. Voorstel tot vaststelling van een Verordening tot regeling van het georganiseerd overleg ten aanzien van de gemeenteambtenaren en werk lieden. Het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst verzocht om voor deze gemeente een verordening als bo vengenoemd vast te stellen. Bij raadsbesluit van 21 October 1931 kwam tot stand de ver ordening regelende het hooren van vereni gingen van ambtenaren in de gemeente Schagen. Voor elk onderwerp regelende de rechtspositie van oen ambtenaar of een werkman vindt deze verordening toepas sing en worden de betrokken verenigingen gehoord. Ofschoon deze gang van zaken geen redenen tot klachten heeft gegeven, meenen B. en W. toch dan het bovenge noemde verzoek te moeten voldoen. In de commissie voor georganiseerd over leg is liet contact tussohen B. en W. en den Raad ©enerzijds en de organisaties van amb tenaren anderzijds zoodanig, dat dit ten goede komt aan de voorbereiding van on derwerpen, waarover de Raad aanstonds heeft te beslissen en waarover de commissie adviseert. Dit zijn dus de voorstellen die B. en W. aan den Raad doen omtrent de rechts positieregelingen van het gomeentepersoneel De Commissie kan ook zelfstandig voorstel len aan B. en W. doen omtrent arbeids- en dienstvoorwaarden. Waar het corps van ambtenaren en werklieden in deze gemeen te van beteekenende omvang is, meenen B. \V. dat ook het bestaansrecht van de com missie voor deze laatste bevoegdheid mede zal kunnen worden bewezen, ofschoon zij reeds thans willen verklaren, dat zij terza ke steeds diligent zijn en dat de belangen van ambtenaren en werklieden steeds goed zijn behartigd. 4 Gemeenteveldwachters niet genomen. op- De gemeente-veldwachters zijn in het ge organiseerd overleg niet opgenomen én wel om de navolgende redenen. Bij Kon. Besluit is in liet leven geroepen de regeling van de wijze waarop aan vereenigingen van politie ambtenaren gelegenheid wordt, gegeven ten aanzien van de gemeen te-veldwachters be treffende algemeen verbindende voorschrif ten haar gevoelen te doen kennen. Ofschoon dit Kon. besluit op zichzelf ge organiseerd overleg niet onmogelijk maakt, komt tocli in art. 5 van dit Kon. Besluit de bepaling voor, dat in zoodanige commissie de vereenigingen waarbij de politie-ambte- naren zijn georganiseerd, vertegenwoordigd moeten zijn. Het aantal vertegenwoordigers van dc gemeenteveldwachters in de com missie zou reeds 2 moeten bedragen, ge zien de organisatie van de tegenwoordige functionarissen. De restrictie van art. 9 van de ontwerp-verordening zou liet recht van vertegenwoordiging zeer inconsequent doen worden. Om het aantal loden van de commissie tc beperken meenen B. en W. de veldwachters voorloopig buiten het geor ganiseerd overleg te laten. Voor de veld wachters blijft de toestand dus zoo als hij was. De rechtspositie van de veldwachters kan naar de meening van het college, hierdoor geen schade ondervinden, temeer temeer daar de betreffende rechtspositie regelingen door de Kroon moeten worden goedgekeurd. B. en W. stellen voor de verordening op het georganiseerd overleg vast te stellen, zooals zij in ontwerp is overgelegd. Verder stellen zij voor in te trekken het raads besluit van 21 Oct. 1931, hierboven genoemd alsmede art. 3 van het ambtenarenregle ment dat hetzelfde onderwerp regelt. WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE HEFFING VAN STAANGELD VOOR MOTORRIJTUIGEN. Naar aanleiding van het gesprokene in de vergadering van 12 Mei j.1. deelen B. en W. mede, dat de parkeerverordening door hun college is aangevuld met de bepaling, dat 't op de in de verordening aangegeven dagen verboden zal zijn te parkeeren op het Rensgars en de Loet, zuidzijde, zoome de op de Loet, noordzijde, van 't Rensgars af tot. aan het perceel wijk F no. 16 (voor malige onderwijzerswoning. Voorts wordt voorgesteld, mede naar aanleiding van het in boven aangehaalde 'vergadering bespro kene, de heffing van staangeld voor mo torrijtuigen te verlagen. BENOEMING GRMACHTIGDE. Benoeming gemachtigde tot uitoefening van het stemrecht ter verkiezing van Hoofdingelanden en plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. B. en W. stellen voor als gemachtigde te benoemen den Burgemeèster of die hem krachtens de wet vervangt. VOORSTEL TOT GRENSREGELING OPEN BARE WEGEN. Blijkens mededeeling van den Landmeter van hot Kadaster wijken nog bij enkele perceelen in de gemeente de grenzen af van de kadastrale grenzen. De eigenaren van bedoelde perceelen heb ben allen verklaard met den bestaanden toestand genoegen te nemen en goed te vinden dat deze toestand wordt bestendigd Aangezien het gewenscht moet worden ge acht, dat deze grenzen kadastraal worden vastgelegd, stellen B. en W. voor, de grens regeling aldus vast te leggen. VOORSTEL AANGAANDE BOVENTALLI GE LEERKRACHT U.L.O.-SCHOOL. Ingaande 1 Mei j.1. is aan de U.L.O.- school wegens boventalligheid ontslagen de heer C. Wardenaar, onderwijzer aan die school. Bij de beantwoording van de le nota van opmerkingen van heeren Ged. Staten dezer provincie is ten aanzien van den betreffenden jaanvedepost door B. en W. gezegd, dat in den een of anderen vorm weder een leerkracht aan die school zal worden aangesteld. Zij kunnen geen voor stel doen om weder een boventallige leer kracht aan te stellen, daar de jaarwedde- post wellicht niet toereikend zou zijn, ter wijl zij niet kunnen aanvaarden de conse quentie, dat later bij eventueel ontslag wachtgeld voor dezen onderwijzer ten laste van de gemeente komt. In verband met deze moeilijkheden mee nen zij voorloopig een oplossing te hebben gevonden door de aanstelling van een kweekeling met akte in tijdelijkon dienst te bevorderen en aan deze betrekking een jaarwedde te verbinden van f 1000.Zij stellen voor dc jaarwedde van den aan te stellen kweekeling met akte te bepalen op f 1000.—. UITGAVEN OPENBAAR ONDERWIJS 1938 Vaststelling uitgaven openbaar on derwijs 1938 enz., bedoeld in art. 55 ter der lager-onderwijswet 1920. Ingevolge, art. 55ter der lager onderwijs wet 1920 moet de Raad jaarlijks vóór 1 Sep tember vaststellen voor de openbare school voor gewoon lager onderwijs: a. het bedrag, dat de gemeente in het voorafgaand kalendciiaar ter zake van de in artikel 55bis bedoelde kosten werkelijk heeft uitgegeven; b. het bedrag, dat1 overeenkomstig het krachtens artikel 55bis per leerling bepaald bedrag in verband met het aantal leerlin gen van de school voor dat kalenderjaar daarvoor beschikbaar was gesteld; c. indien het onder a bedoeld bedrag ver schilt van dat onder b, het bedrag van dat verschil. Het aantal leerlingen aan de school be droeg over 1938: 261 1/31 De kosten van de school bedragen blij kens den over gelegden berekeningsstaat f 3139.54. UITKEERING ANDERE GEMEENTEN. Vaststellen uitkeeringen aan an dere gemeenten, bedoeld in art. 104 der lager onderwijswet 1920. Ingevolge art. 21, 2e lid, van het Ko ninklijk besluit van 26 November 1937 tot uitvoering der lager onderwijswet 1920 moet de raad vaststellen de uitkeeringen die deze gemeente ingevolge art. 104 der wet aan andere gemeenten moet doen. Dit be treft de uitkeering in exploitatiekosten van bijzondere scholen in andere gemeenten, die door kinderen uit deze gemeente worden bezocht. B. en W. stellen voor, de uitkeeringen vast te stellen als volgt: Gemeente Den Helder over 1936 f 2.75; Gemeente Voorhout over 1936 f 1.19. KASGELDLEENING. Wijziging raadsbesluit van 1 De cember 1938 tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1939. Bij raadsbesluit van 1 December j.1. wer den B. en W. gemachtigd voor het jaar 1939, al naar gelang van de behoefte, gel den op te nemen tegen een rente van ten hoogste per jaar met een afsluitprovi- sie van ten hoogste 1/16% per drie maan den. Ten tijde van het genoemde besluit was de rente van kasgeldleeningen zeer laag. in den loop van dit jaar echter is de rente belangrijk gestegen en bedraagt thans VA a 2 's jaars. Gedurende het eerste halfjaar 1939 hebben B. enW. met veel moei te nog voldoende kasgeld op het bestaande raadsbesluit kunnen opnemen. Dit is thans echter niet meer mogelijk. Per 1 Juli is de bestaande kasgeldleening ad f 25000.af gelost. Daar in de zomermaanden de be hoefte aan kasgeld niet zoo groot is als in de andere maanden, kan gedurende de maand Juli aan de kasbehoefte worden vol daan door het opnemen van gelden in reke ning-courant bij de N.V. Hoornsche Cre- diet- en Effectenbank alhier, volgens het raadsbeluit van 1 December 1938. B. en W. verzoeken den Raad hen te machtigen gedurende het 2e halfjaar 1939, al naar gelang van de behoefte, gelden op te nemen, tegen een rente van ten hoogste 2^% 's jaars. EEN LAMPEN MEETAPPARAAT. Jan Groot, onze bekende radio-monteur heeft weer een nieuw snufje aan zijn toch al zoo uitstekend geoutilleerde werkplaats toegevoegd. Het is een lampen-meetappa raat, waarmede de kleinste foutjes en ook slijtage van lampen kunnen worden onder zocht, We twijfelen er niet aan, of vele on aangenaamheden met radio-toestellen zul len straks tot het verleden hooren, als Jan Groot er zich met zijn nieuwe apparaat me de zal gaan bemoeien! Men leze ook de adv. in dit nr. ARME POESI Het was wel een alledaagsch tooneeltje dat zich gisternamiddag in het plantsoen al hier afspeelde, maar de slotscène was zóó droevig, dat wij er melding van moeten ma ken. Een hond en een kat kregen namelijk hevige ruzie en lieten het niet bij blaffen en blazen. De poes moest het tenslotte tegen den machtigen herder afleggen. Poes koos den gebruikelijken weg, een vlucht, een vlucht in een boom Zou de herder het nakijken hebben? Met een behendigen sprong stelde de kat zich in veiligheid, maar de vijand vloog haar na en slaagde er in, zijn slachtoffer bij den staart te grijpen. Een oogenblik later zag de Schager jeugd, die den strijd met belangstelling gevolgd had, een zwart harig plokje uit het dichte Plant- soenloof naar beneden vallen de halve staart van het arme dier, dat, toen zijn aanvaller goed en wel uit de buurt was, deer lijk gehavend naar huis sloop U.L.O. SCHOOLFEEST. Gisteren maakten de leerlingen van de U.L.O. school, onder leiding van den heer Van Graafeiland, hun jaarlijksch uitstapje. De eerste „aanlegplaats" na een opgewekte treinreis was Hilversum; daar stapte het ge zelschap over in autobussen en werd naar het bekende Ililversumsche raadhuis gere den. Natuurlijk vormden de AVro-studio's de hoofd-attracties; vooral de technische inrich ting van het radio-paleis interesseerde de leerlingen, 't Was verder een lieele sensatie, de dragers van alom bekende stemmen „zoo maar" tegen te komen! Na in het Avro restau rant de dorst gelescht tc hebben, vertrokken de jongelui naar Utrecht, waar o.a. een be klimming van den Dom op het programma stond. Vervolgens ging de tocht naar de kersenboomgaarden in de Meern. Bij de heerschende temperatuur lieten de heerlijke vruchten zich dubbel goed smaken! Na nog een uurtje in de uitspanning bij Hollandsche Rading vertoefd te hebben, ging het weer huistoe. Een genotvollen dag voor de schooljeugd, waarvoor zeker den onver- moeiden „reisleider", den heer Van Graaf eiland dank toekomt. Vermelding verdient, dat het programma van den tocht geheel verzorgd was door de Nederlandsche Spoorwegen, en wel op uit stekende wijze, hoewel het geen standaard- reis was. Uit onze omgeving WIERINGERMEER Raadsbesluit tot aansluiting bij den Kring Barsingerhorn door Ged. Staten goedgekeurd. VOLGENDE WEEK VANGEN DE WERKZAAMHEDEN AAN. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van Noordholland in hun vergadering van gisteren het besluit van de Bestuurscommis sie van Wieringermeer om het Openbaar Lichaam te doen aansluiten bij den Vleesch keuringsdienst te Schagen, kring Barsinger horn, goedgekeurd. Drie dagen na publica tie van het goedgekeurde besluit in de Staatscourant zal de dienst kunnen aanvan gen, zoodat medio de volgende weck hét hoofd van den dienst, veearts De Boer, in of- ficieele functie, zijn intrede in de Meer zal doen. Er is dus geen tijd verloren, om ook de Wieringermeer in het genot te stellen van den volambtelijken dienst en de voordee- len van de centralisatie te doen geworden. Vóór het besluit van gisteren was geval len, was het wettelijk niet verantwoord, als de dienst van Schagen zijn bemoeiingen reeds tot in het nieuwe gebied uitstrekte, en het getuigt ook van tact tegenover den dienst Midwoud, dat meegesollicitcerd had, alles zoolang bij het oude te laten, tot de wettelijke weg geheel was afgewandeld. Elk verwijt tegen den nieuwen dienst geuit, als zou deze geen haast maken, is dan ook ge heel misplaatst. Wij twijfelen er niet aan of de ondanks zijn ambtelijke onkreukbaar heid en correctheid zoo populaire heer De Boer, zal zich ook in de Wieringermeer spoe dig veel vrienden maken. ZIJPE TELEFOONONDERWIJS. In verband met dc a.s. automatiseering van den telefoondienst zullen in September a.s. de O.L. scholen te St. Maartensbrug. Schagerbrug, Oudesluis, en 't Zand worden betrokken in het telefoneeronderricht. Het doel is een zoo groot mogelijke bekendheid tc geven aan het gebruik van de telefoon en aan de vele mogelijkheden, welke dit ver keersmiddel biedt. Het telefoononderricht zal voorloopig nog niet op de scholen te Burgerbrug en Petten kunnen worden gegeven, zulks in verband met het feit, dat aldaar de telefoon nog niet geautomatiseerd is. VOGELVERGUNNINGEN. De Minister van Economische Zaken heeft een vogelvergunning verleend aan de hee ren A. Doorn, Ruige weg, Schagerbrug (tol 1 Aug. 1939) en aan J. Hoogland te Burger- brug (tot 1 Januari 1940, met uitzondering van September). BOUWVERGUNNING, B. en W. dezer gemeente hebben ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergun ning verleend aan den heer H. Kuiper te St Maartensbrug tot het bouwen van een woonhuis aan den Ruigewcg aldaar. ■*jd< SCHAGERBRUG. SCHOOLFEEST OUDERE LEERLINGE^ jj|| Do laatste dagen duurden het langs maar...*, het werd 4 Juli en om half acl in den morgen, daar reden de bereidwillig autobezitters voor en de reis was begonne Dc snelle spoortrein voerde het troepje \t der en enkele minuten na half tien stapt het te Utrecht over in gereed staande au^ bussen. Langs Singels en Maliebaan n de brecde Biltsche straatweg bereikt langs den prachtïgen Amersfoortschen wi Soesterbcrg. Vliegmachines ronkten, kir3 ren genoten. In Amersfoort werden Belgisch Monument en de mooie Kop| poort bekeken; toen wachtte de broodi tijd bij Heek. Stralend in de zon gloeide de Leusdt heide. De Pyramide van Austerlitz bood wijd panorama en de speeltuin er hij gelegenheid eerst, recht plezier te maket auto'tjes en ezeltjes stonden wel in h#5ff| brandpunt der kinderlijke belangstelling1" Maar verder voerde de tocht, over den heiL_ veligcn weg naar Doorn en langs de tai- rijke buitenplaatsen naar Rhenen. Wat et kostelijk landschap viel hier te gcnietei de jeugd kwam er van onder den indrul I-Iet bezoek aan Renen moest zich beperke tot Ouwehands Dierenpark, al werden e passent de uitzichten over de rivier en spoorbaan niet vergeten. In het Dierenpark trokken vooral de di ren in hun „natuurlijke" omgeving sterk aandacht: Afrikaansche steppe, leeuwente j ras, Maleische beren-rots. flamingo-vijve apen-paradijs. Dat het voederen der groo jjj roofdieren juist plaats vond was een ine vallertje: de krokodillen show viel wat gen. Na den vermoeienden rondgang „deel de vcrfrissching op het terras het en bleke j er nieuwe krachten verzameld voor kort verblijf in den speeltuin. Om kwart voor zes reden dc bussen tcru naar Utrecht, ditmaal over Driebergen Zeist. Electrische en stoomtreinen voerde naar Schagen, auto's deden de rest, zoodi het jonge volkje, stellig voldaan, te ha tien, zooals meester Wiering het in zij dankwoorden uitdrukte, moe aan zijn mi werd afgeleverd. Mogen wij tenslotte n vermelden de bijzondere medewerking vJ de zijde der Spoorwegen ondervonden. ALKMAA EEN RAADSVERKIEZING IN HET KLEI! BIJ de Vereeniging voor Zieke huisverpleging. Men zal zich de moeilijkheden herinnerei die destijds rezen rondom de Vereenigir Ziekenhiiisverpleging, toen de heer Weste hof werd gekozen als bestuurslid. Ten cin< y soortgelijke verrassingen voor de toekom te vermijden, werd besloten een „vertro wensraad" te benoemen, waaraan'in de to komst de voorziening van bestuursvacaturi zou worden opgedragen. Toen hot bcstui toezegde deze vertrouwensraad bij refere dum te doen benoemen, was ook de hei Westerhof bereid zijn bestuurszetel teg lijk met de andere bestuursleden ter b schikking te stellen. Zoodat na de samei stelling van den vertrouwensraad door d lichaam een geheel nieuw bestuur zou kui nen worden geformeerd. I Heden zijn de stembiljetten onder dc 1 den verspreid, Zaterdag a.s. zal de sten ming plaats hebben, waartoe op de bilje. ten die in afmeting aardig doen denke aan die, welke tegenwoordig bij verkiezinge voor o verheidscol leges worden gebezigd - 40 namen uit dc voorkomende S9 nami moeten worden zwart gemaakt. Er zijn 5 candidatenlijsten ingeleverd, daarvan is blijkbaar de vroegere voord rad van het bestuur, een tweede vermeldt o. verschillende namen uit de voormalige o positie-groep, al treffen we er ook tal rij l meer gematigde candidaten op aan. Bei( bevatten 40 namen. Een groep van 5 candidaten, ten dce reeds op andere lijsten voorkomend, is klaa blijkelijk S.D.A.P.-getint. Ten slotte nog een lijst met 3 candidatf en één met slechts 1 naam. Men zou, gelijk in de politiek, ook hier b na kunnen spreken van groote partijen splintergroepen. Zaterdagavond, nadat om 6 uur het stel bureau gesloten zal zijn, heeft onmiddelli de telling plaats. Als dat maar geen nachtwerk wordt! EEN „OMVAL" VERDWIJNT. Voor het bouwvallige cafégebouw af den Omval, reeds tijden onbewooad. en ker de omgeving ontsierend, zal door d eigenaar, den heer Spanjaart. alhier ei blok van drie arbeiderswoningen word gebouwd. Wij, die in de gelegenheid vn ren, dé teekening van het nieuwe pand zien, meenen dat door dit bouwwerk cl en ander in deze buurt een heel wat fraa aanzien zal krijgen dan tot thans het gei is. GROOT WERK GEGUND. Aan Gebr. Min te Bergen is thans na aan besteding door B. en W. dezer gemeenti per 26 Juni 1.1., waarbij dc gunning wal aangehouden, gegund het maken van een verkeersweg ten Noordoosten van Alk maar vanaf den Kanaaldijk tot den Kras polderdijk, het bestraten van den Kraspol derdijk en verdere bijkomende werken. Gebr. Min waren laagste inschrijvers me een bedrag van f 49.540.—. KOEDIR VOORDRACIITMIDDAG. Bond v. Boerinnen e. a. Plattt landsvrouwen. Dinsdagmiddag hield onze adeeling eei propagandistische bijeenkomst in het cafi van den heer D. C. Butter: De voorzitster mevr. Kramer opende mei een hartelijk welkom aan de opgekomenen 50 in getal, en in 't bijzonder aan mevi van der VeenWilson, die als declamatrice zou optreden. Nadat zij nog enkele mededc» lingen van huishoudelijken aard had gedaan gaf ze het woord aan mevr. van der Veen- Wilson. Deze heeft op boeiende wijze enk* le schetsen voorgedragen. Ernst en luim wisselde elkander af. Onder ademlooze stilte, werd naar i mooie voordracht geluisterd, en een dank baar applaus klonk telkens op. Mevr. Kramer bracht mevr. van der Veel hartelijk dank namens do' aanwezigen ei riep haar een tot weerziens toe. Het wa een mooie middag; ieder ging hoogst vol daan huiswaarts.

Schager Courant | 1939 | | pagina 16