Economische tafelspeeches DE WERELI Het onderzoek naar de Thetisramp Economische I L ar ometer Postvluchten op Ind De wet en het magnetisme m w e ini woorde Dr. FUNK: „Ook tusschen ongelijksoortige systemen kan een gemeenschap pelijk resultaat worden bereikt" Mr. STEENBERGHE: „Het is van groot gewicht voor de Nederlandsche bedrijven, dat de handelsbetrekkingen met Dultschland zich gunstig ont wikkelen." Dr. Funk, de Duilsche Minister van Economische Zaken, is gisterochtend met den nachttrein uit Berlijn te 's-Gravenhage aangekomen. De Duit- sche minister was vergezeld van me vrouw Funk en van eenige hoofd ambtenaren, aan zijn departement verbonden. Op het Staatspoorstation was ter verwelkoming o.m. aanwezig dr. H. M. Hirschfeld, directeur-gene raal van Handel en Nijverheid. Na de begroeting begaf het gezelschap zich naar den uitgang, waar een haag ge vormd was van leerlingen van de Duitsche scholen in de residentie, die den minister' met den Duitschen groet welkom heetten. In auto's begaf het gezelschap zich naar Ho tel Des Indes, waar de Duitsche minister, mevrouw Funk en de ambtenaren van het Duitsche ministerie van Economische za ken hun intrek hebben genomen. Naar dr. Colijn. In den loop van den ochtend heeft minis ter Funk een bezoek gebracht aan den Ne- derlandschen minister van Economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, en den minister-president dr. H. Colijn. Minister Steenberghe biedt diner aan. Mr. M. P. L. Steenberghe heeft zijn Duit schen collega in kasteel Oud-Wassenaar te 's-Gravenhage, gisteravond een diner aange boden, waaraan ministers en andere autori teiten aanzaten, o.m. prof. mr. G. W. J. Bruins, pres.-directeur van het Nederland sche Clearing Instituut; prof. dr. ir. J. Go li dman, directeur van de Ned. Spoorwegen en mr. L. .T. A. Trip, president der Ned. Bank. De Nederlandsche minister van Economi sche Zaken hield een tafelrede, waarin hij zich o.m. als volgt tot dr. Funk richtte: Voor mij is uw bezoek intusschen een bij zondere vreugde, wijl ik daardoor de gele genheid heb de vriendschappelijke betrek kingen, welke wij te Berlijn hebben aange knoopt, verder voort te zetten. Aan mijn be zoek te Berlijn heb ik de aangenaamste her inneringen behouden en ik spreek ook de hoop uit dat het u en mevrouw Funk bij ons in Holland goed zal bevallen. Ik hoop dat wij dezen avond recht genoeglijk bij elkander zijn. Gij leert in dezen kring ook een reeks van vertegenwoordigers van het Nederlandsche bedrijfsleven kennen en in de gesprekken met hen zult u naar ik hoop bevestigd zien hoe menigvuldig de econo mische betrekkingen tusschen Nederland en het Duitsche rijk zijn en welk een groot ge wicht. niet slechts voor de Nederlandsche re geering maar ook voor de Nederlandsche bedrijven daarin is gelegen, dat deze be trekkingen zich tot nut van beide landen in gunstigen zin ontwikkelen. Ik hoop ook zeer. dat dit, uw eer ste bezoek aan Nederland, u de ge legenheid moge schenken ons land nader te leeren kennen. Weliswaar is uw tijd slechts beperkt, maar mor gen zult gij in de gelegenheid zijn een zeer interessant deel van ons land te loeren kennen, n.1. het. Zui derzeegebied. Ge zult dan zien, hoe Nederland in een voortdurende strijd met de zee geleefd heeft en hoe het Nederlandsche volk zijn grond niet slechts door de natuur geschonken heeft gekregen, maar dat het ook door eigen kracht en onder aanwen ding van de nieuwste middelen der techniek dezen grond moest winnen. De Zuiderzeewerken, die tot de bijzondere bemoeiienis van mijn collega van Water staat behooren, zijn nog altijd in vollen gang en gij zult in het bijzonder de voorbe reiding zien van den nieuwen Noord-Oost polder. Terwijl ik hier de overtuiging tot uitdruk king breng, dat onze ontmoeting de sedert lang bestaande vriendschappelijke betrek kingen verder zal bevorderen, moge ik een dronk instellen op het welzijn van Rijks minister Funk! Dr. Funk spreekt. Nederland en Duitschland, aldus dr. Funk in zijn antwoord-speech, zijn niet alleen door oude nabuur schap verbonden, maar ook door nauwe economische banden en ver plichtingen, welke berusten op ver vulling van de behoeften van de economie van beide landen. De persoonlijke gedachtenwisseling niet minister Steenberghe heeft er niet weinig toe bijgedragen, om de goede economische betrekkingen tusschen heide landen nog nauwer aan te halen. Hiertoe werkte mee de wetenschap dat beide landen wederkee- rig de beste klanten van elkaar zijn. De economische goederen moeten in dienst van de volkeren worden gesteld, aldus ver volgde minister Funk. Hiertoe is een juiste organisatie van de productie en consumptie en een inschakeling van de overheid daar noodzakelijk, waar de vrije economie uit ei gen kracht het probleem niet kan oplossen De goede economische betrekkingen tus schen Nederland en Ditschland en de stap pen die aan beide kanten ondernomen wor den om zich voordoende moeilijkheden te overwinnen, zijn het bewijs ervan, dat ook tusschen ongeluksoortige economische syste men een gemeenschappelijk resultaat kan worden bereikt, indien men slechts den moed heeft zich van dogma en theorie vrij te maken en dat doet wat verstandig en wat noodzakelijk is. In de economische politiek is dat, juist, wat tot een goed resultaat voert, en wat juist is, is ook goed! Ten slotte bracht dr. Funk een dronk uit op minister Steenbeglie, op de Holland- sche regeering en op de ontwikkeling van de Nederlandsche en Duitsche handelsbe trekkingen. Over het IJsselmeer Heden zal Dr. Funk in gezelseliap van minister van Buuren, ir. de Bloccj van Kuf- feler, directeur-generaal der Zuiderzeewer ken en eenige andere heeren een excursie maken over en langs het IJsselmeer. Na een bezoek aan den Afsluitdijk zal in Sneek worden geluncht. Daarna wordt naai* Lem mer gereden, waar men aan boord gaat van een boot van het Dep. van Waterstaat. Hier mee zal men o.a. Urk bezoeken en het ge zelschap gaat in Kampen aan land. In Nij- kerk zal ten huize van den heer en mevr. Jhr. van Haersma de Wilh het, avondmaal worden gebruikI. In den vooravond heeft mevr. Steenberghe gisteren op „Meerrust" te Warmond mevr. Funk ontvangen. Dr. Hirschfeld onderscheiden In naam van den Duitschen rijkskanse- lief heeft minister Funk aan Dr. H. M. Hirschfeld, directeur van Handel en Nij verheid het Kruis van verdienste van cie Orde van den Duitschen Adelaar met de ster uitgereikt. Terreur onder de Tsjechen Masaryks nagedachtenis ont heiligd. Onmiddellijk 11a de afzetting van den Tsjechischen gemeenteraad van Ceska Budsjovice en de bznoeming van een Duit schen regeeringscommissaris hebben de ste delijke Duitsche autoriteiten den gewezen burgemeester Ncumann, den socïaal-demo- cralischcn senator Kriz en den plaatselij ken redacteur van de „Ceske Slovo", het vreogcre bliad der partij van Benesj, ge arresteerd. De Tsjechische politie werd gedwongen, een buste van president Masaryk te ver nielen. Reeds des middags lagen echter bloemen op de plaats, waar het monument gestaan had. NAZI'S HADDEN NIET VEEL BEKIJKS. Ondanks het uniform verbod hebben 75 leden van den Nationaal Socialistischen „Ordnungsdienst" te New York een betoo ging georganiseerd terwijl Kund, de leider van den Duitsch-Amerikaanschen bond in het Siegfricdkamp in Long Island de troe pen van den bond, welke door .hakenkruts- slandaardon werden voorafgegaan, heeft geinspccteerd. De begrooting werd slechts bijgewoond door 2000 personen, tegen 10.00 verleden jaar. Oekraincrs moeten niet huichelen Drie eischen van Polen, nu de kwestie rijp is voor een defini tieve oplossing. Naar aanleiding van het Poolsch-Oekraih- sche incident te Brzekany formuleert de „Kurjer Polsky", het orgaan der zware in dustrie, de Oekrainsche kwestie aldus: De kwestie is rijp voor een definitieve op lossing. Polen heeft zich steeds bereid ver klaard, haar te regelen op basis van de drie volgende punten: 1. De Oekraincrs moeten de Pool- sche souvereiniteit aanvaarden. 2. Zij moeten dezelfde plichten op zich nemen als de andere staats burgers. 3. Zij moeten afzien van alle ge- heul met de vijanden van Polen. Het blad verklaart dan verder: Op deze voorstellen antwoordt men van Oekrainsche zijde met schoten en stappen bij de Duit- schers te Praag en te Dantzig, terwijl het voorts meldt, dat de leider van de S.S. in Oost-Pruisen en Dantzig, Rediess, zich in verbinding heeft gesteld met de vertegen woordigers van de Oekrainsche minderheid. ,De steun" betaalt wel! Merkwaardige practijken van een werklooze. Bij de Amsterdamsche politie is door een winkelier aangifte gedaan van flesscheu- trekkerij. In zijn winkel vervoegde zich n.1, een werklooze, die verschillende waren bestelde Op zijn verzoek werden deze goederen bij hem thuis bezorgd, doch inplaats van het bestelde te betalen, schreef de man op de nota „betaalbaar op het bureau van Maat- schappelijken Steun." Zooals te verwachten is, voelde Maat schappelijke Steun er niets voor deze reke ningen te voldoen, zoodat de winkelier geen geld ontving. De officier van Justitie zal moeten uit maken of tegen den werklooze een vervol ging zal worden ingesteld. Voorloopig is de politie nog niet tot arrestatie overgegaan. Ontzettende details in de getui genverhoren. Het eenige, dat zij vergeten, is hulde aan zich zelf te brengen. Bij de voortzetting der verhooren betref fende den ondergang van de Thetis heeft de stoker Arnold, de laatste man, die uit de duikboot ontsnapte, het hof verteld, op welke wijze hij uit den gezonken onder zeeër was ontkomen. Hij beschreef hoe hij een verschrikkelij- ken luchtstroom voelde, toen het ongeluk gebeurde en hoe vier mannen, twee man nen van de vloot en twee émployé's van de Cammell Laird, er niet in geslaagd wa ren te ontkomen. Hij voegde hieraan toe, dat toen de ontsnappingskamer lecggepomt werd, water naar de belangrijkste motoren of naar het schakelbord stroomde, zoodat een rookwolk opsteeg. Hij dacht, (lat de rook liet gevolg was van een kortsluiting, die uitgebrand was. Zijn eigen ontsnapping beschrijvende, verklaarde Arnold, dat toen hij uit het luik kwam, hij vastraakte aan een paar haken, maar dat hij er in geslaagd was zich Ie bevrijden. Arnold had er geen idéé van, waarom de andere mannen niet na hem uit de duikboot zijn gekomen. Een deur klemde. Luitenant Woods verklaarde, dat een fout was geconstateerd in de oliedrukleidingen voor het bedienen van de hoogteroeren, doch dat er op weg naar Liverpool voor was gezorgd, dat de hoogteroeren weer goed werkten, Voorts zeide hij, het zeer waarschijn- te achten, dat men het water in het voorschip had kunnen houden door het sluiten van een deur in het waterdichte schot, als deze deur niet geklemd had. Een der controlekranen van de achter ste lanceerbuis was blijkbaar geblokkeerd geweest, zoodat zij niet de aanwezigheid van water in de huis aangaf. Het apparaat voor het afvoeren van water uit de buis was niet gebruikt, daar getuige dit niet noodig had geoordeeld. Woods verklaarde verder nog, dat er geen voldoende aantal davisreddingsloestel Ien aan boord was geweest. Zes uur vertoefde luitenant Woods in de getuigenbank. De zgn. testcocks, die aange bracht zijn op de deuren der torpedohuizen en die er toe dienen om na te gaan of de buizen volgcloopen zijn, of niet, kwamen herhaaldelijk ter sprake. Woods zeide, dat hij het mogelijk achtte, dat tesfcock van buis no. 5 geblokkeerd yvas door de stof, waarmede de buis inwendig was bestreken. Voorts werd gesproken over de vier proe ven, die genomen kunnen worden om na te gaan of de (orpedobuizen water bevatten of niet, waarbij de opmerking werd gemaakt, dat.,- wannéér Woods een van deze proeven genomen had, hij wellicht bevonden zou hebben, dat dce.tprpeflobuis_.niet leeg was, maar vol water en. onder druk stond. Op de vraag, waarom hij de ach terdeuren van de buizen geopend had, zeide Woods, dat hij den eersten luitenant in kennis wilde stellen van den toestand der buizen en dat hij zelf wilde zien, of zij droog waren. Wanneer hij niet oen zaklantaarn had kunnen kijken, had hij kunnen zien of er water sijpelde door den voorsten dop. Woods voegde hieraan toe, dat hij vroeger een ge val had gekend, waarin deze lichtelijk lekte. Voor Woods de getuigenbank verliet, bracht de president van het hof hem dank, zeggende, dat 't hof ten zeerste waardeert de zeer duidelijke wijze, waarop gij uw getui genverklaringen hebt afgelegd. Het eenige commentaar, dat ik wil geven, is, dat gij niet genoeg gezegd hebt over de zeer moe dige wijze, waarop gij u 11a de ramp hebt gedragen." Devie zensmokkelarij ontdekt Milancesche politie arresteert juweelenhandelaar. Bij het onderzoek naar de activiteit van een bende deviezensmokkelaars, is de Mila- neesche politie er in geslaagd, een juweelen- handelaar aan te houden, die 4 kg. platina en 21 kg. goud verborgen had. Het edelme taal bleek uit het buitenland gesmokkeld te zijn en de tegenwaarde te vormen van Ita- liaansche deviezen, die op illegale wijze naar Zwitserland waren overgebracht. De totale waarde van het in beslag genomen edel metaal bedraagt incer dan een kwart mil- lioen lire. Weck Maandag l a Zatard 26 Juni tot 27 Juni tot Effect eiunarkt l Juli 1939 2 Juli 1938 Aandeelen koersen 80.2 91.5 Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst 129.8 116.5 Groothandel Grnothandelsprijzen 73.3 69.6 Omzet termijnmarkt Amsterdam 32.0 114.3 Kleinhandel Omzet winkelbedrijf 109.8 102.3 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am 107.9 62.6 sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart 129.5 80.2 \rbeldsmarkt Aanvragen van werk gevers 101.9 98.3 Aanbiedingen van 82.4 87.0 werknemers Plaatsingen 105.0 93.7 Den Haag krijgt Scotland-Yard allures Een centrale opsporingsdienst in gesteld. Met ingang van 8 Juli zal bij de Haag- sche politie een centrale opsporingsdienst worden ingesteld. Thans zijn er vijf dien sten, n.1. een administratieve en een alge- meene dienst en drie Justitieele diensten. De nieuwe dienst zal niet. aan deze Justi tieele diensten ondergeschikt zijn. De taak van de centralen opsporingsdienst is het verzorgen van een blijvend contact, niet al les, dat van belang kan zijn voor de opspo ring en het voorkomen van misdrijven. De nieuwe dienst zal beschikken over een opsporingsbrigade en over een geheel ge moderniseerde administratie en. verschil lende hulpmiddelen. Onder deze laatste zul len het fotografische en dactyloscopiscli atelier worden gerangschikt. De admini stratie zal beschikken over stamkaarten kaartsvsteemen, kartotheken en fotoverza melingen. Aan het hoofd van dezen dienst zal waarschijnlijk een commissaris komen te staan. Vertrek van Rang. 5 Juli Aankomst I Medan 5 Jü Dronken achter het stuur Zutfenaar gevonnist. De rechtbank te Zutfen heeft gistermor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een koopman uit Den Haag, die te Apeldoorn onder invloed van sterken drank een auto had bestuurd, tengevolge waarvan hij een wiel rijdster aanreed. De Kantonrechter te Apeldoorn had hem veroordeeld tot honderd gulden boeten, sub sidiair één maand hechtenis en intrekking van hot rijbewijs gedurende één,jaar. De Officier van Justitie had met vernie tiging van het vonnis van den kanton rechter veertien dagen principale hechte nis geëischt en één jaar intrekking van het rijbewijs. De rechtbank heeft hem gisteren veroor deeld tot vier weken hechtenis. Nog steeds: de wilde bus Voorts heeft de rechtbank W. T. uit Apel doorn, die op IS Februari een wilden bus dienst op Amsterdam geëxploiteerd had en deswege door den kantonrechter tot hon derd gulden boete subsidiair, honderd da gen hechtenis, werd veroordeeld, tot f 2.50 boete, subsidiair één dag hechtenis veroor deeld. Haagsche kantonrechter acht wet telijke regeling niet bevredigend. De Haagsche kantonrechter heeft schrif telijk uitspraak gedaan in de zaak tegen den Haagschen magnetiseur St., die ver volgd werd terzake van het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde. In zijn vonnis overweegt de kan tonrechter, dal in deze materie de wettelijke regeling thans niet meer bevredigend kan heeten, speciaal omdat bij het totstandkomen van dc wet van 1S65 niet de noodige aandacht is besteed aan het mag netisme. De strekking van deze wet is echter dui delijk het verbieden van de uitoefening van geneeskunde door onbevoegden. Op grond van de thans geldende bepalingen is verdachte's handelwijze verboden, hoewel niet is gebleken, dat verd. een kwakzalver is. De kantonrechter veroordeelde St. tot een geldboete van f 6.subs. drie dqgen hech tenis. De eisch was f 150.subs. een maand. Heibel in de Jordaan Door haar drie buurvrouwen toegetakeld. „Goedenmorgen buurvrouw, hoe maakt u het?"*„Gut mensch, wat heb ik jullie in lang niet gezien!" Ongeveer op dezen vriencl- schappelijken toon begon gistermorgen aan de deur van een woning in de Gieterstraat te Amsterdam een gesprek tusschen de be woonster van dit perceel en haar 3 vroe gere buurvrouwen en aanvankelijk was de stemming zoo mild, dat men besloot een kopje koffie in de huiskamer te gaan 'drin ken,. Alles zou in vrede in rust zijn verloopen, en men zou gemoedelijk onder het genot van een kopje troost over de warmte heb ben zitten keuvelen, ware het niet, dat een der vrouwen op een gegeven oogenblik 'n oude vcete over een zolderverdieping had aangeroerd. In den beginne poogde men elkaar met ■den mond te verslaan, maar toen 't gehee- le repertoire Jordaansche scheldwoorden niet voldoende bleek te zijn. om de gast vrouw. tegen wie.de gasten zich hadden ge keerd, murw te maken, nam men zijn toe vlucht tot hot meubilair. In minder dan geen tijd was de keurige huiskamer in een chaos herschapen, en had dc bewoonster een serie klappen opgeJoopen, welke haar noopten de wijk te nemen naar het politie post huis Westerstraat. Het bleek, dat zij er lcelïjk af was gekomen. De gemeentelijke geneeskundige dienst werd gewaarschuwd en de vrouw moest naar het Wilhelmina- gasthuis worden overgebracht, waar zij met een hersenschudding en verschillende hoofdwonden ter verpleging is opgenomen. MET HOOFD ONDER GIERKAR GERAAKT. Gistermiddag is de zestienjarige A. En gelen uit de Hul, bij Lunteren, onder een gierkar geraakt en op slag gedood. Het ongeluk geschiedde, doordat het paard voor de gierkar schrok, waardoor de wa gen omsloeg en de jongen met het hoofd onder de kar kwam. Pelikaan heenreis) (terugreis) ,'easra. 5 Juli [Athene 5 J, {heenreis) lAthme 5 ,uli lBaSra 5 ,Ul Zilverreiger Medan 5 Juli lRanK. 5 Jul (terugreis) I Belgisch disconto verlaagd. Met ing van 6 Juli is het disconto der Belgis* nationale bank verlaagd tot 2Proc® Amerikaansche oorlogsschepen in Eur Een Anierikaansch vlooteskader, besta; de uit den kruiser Trenton, die de voert van schout-bij nacht Ellis Jack en de torpedojagers Bagger en Jai Jones, is uit Gibraltar te Havre aai komen. Van Havre zullen de oorlogs dems zich achtereenvolgens naar Roti dam, St. Nazaire en Villefranche 'b ven. De schepen zullen twee weken Havre blijven. Zweedsch-Britsche handelsbesprekingen. Een delegatie van ruim dertig Zweedse industricelon is als gast van den bo van Britsche industrieën in Londen a; gekomen teneinde handelsbespreking te voeren. Het bezoek, geschiedt in a woord oj') de reis naar Zweden, wel Hudson, de minister voor overzeesch handel, in April j.1. gemaakt heeft. Zev loden der delegatie worden Zaterdag a door den koning ontvangen.. Britsche hulpleger oudgediende tot mandante. Mevrouw Helen Gwym Vaughan is benoemd tot hoofdinspectri van het nieuwe vrouwelijke hulpleger, gevormd is om bepaalde militaire die sten van dc mannen over te nemen. H korps telt op het oogenblik bijna duizei officieren en 17.000 leden. Mevroii Gwynne-Vaughan heeft in don wereldot log ook reeds een soortgelijke funcl hekleed. Hongarije op de Duitsche school. Hil heef gistermiddag in zijn werkkamer de nieuwe rijkskanselarij den chef w den Hongaarschen gcneralen staf, ge; raai von Werth, in tegenwoordigheid v? den Hongaarschen gezant bij zich 011 vangen. Von Werth bevindt zich op h oogenblik in Duitsrhland als gast v{ den opperbevelhebber van het Duilscl leger, generaal von Brauchitsch, te: einde troepen dcelen en inrichtingen va het Duitsche leger te leeren kennen o.a. den „Westwal" te bezichtigen.' Kruistocht Italiaansche vloot. De blad melden dat hel tweede vlooteskader Zoi dag a.s. zal uitloopen voor een kruistóel in het Oosten van de Middellandsclie Ze De tocht zal tol de eerste dagen van At gustus duren. O.m. zullen zekere haven in Libyë en aan de Eegeische Zee wol den aangedaan. Het ongeluk bij het Albertkanaal. 1 terdag a.s. zullen de leden van de st inaatcommissie voor lcgerzakcn in' Bej gië een bezoek brengen aan de verdedi gingswerken in de buurt van het Alberl kanaal. De minister van openbare wei ken, Vanderpoorten, heeft een commisa geïnstalleerd, welke een onderzoek zal ia stellen naar de oorzaken van het jongstl ongeluk bij het Albert-kanaal. Koningin Elisabeth te Luik. Koningi Elisabeth van Engeland heeft incognii een bezoek gebracht aan Luik. Tegen den middag kwam zij aan. Zij gebruikte hel middagmaal ten huize van baron de Lattj noit en begaf zich vervolgens naar de te&l toonstelling. Het nieuws van de aanvul zigheid van de koningin verspreidde zich] snel en het publiek verzam/Mde zich oj[ de plaatsen, waar het de hooge bezoekster verwachtte te kunnen zien.- Schoolkindt-i ren, die op de tentoonstelling warenl vormden een eerehaag. De koningin werffl overal hartelijk toegejuicht. f Graaf Ciano Zaterdag naar Spanje. Gra Ciano. die, zooals men weet, binnenkoï een bezoek aan Spanje zal brengen, t^j beantwoording van het bezoek van mini ter Serrano Suner aan Italië, zal Zate.'i dag aan boord van een oorlogsbodt naar Barcclona vertekken. Een tunnel onder de Oeresund. De sener National Zeitung meldt, dat df<_ Duitsche constructiemaatschappij van S mens met de Deenschc firma Sespers een onderzeeschen tunnel zal boren I lengte van 4000 M. onder den Oerest tusschen Kopenhagen en de Zweed: kust. Noodweer over Engeland. Een noodtfi van zeldzame hevigheid heeft gistermliL dag gewoed boven Weymouth (Dorsetsfifj« re). Tijdens het onweer heeft een zeebevir' de haven geteisterd en een groot aantal jachtjes van de ankers losgeslagen en al>» stroohalmen door elkander op het strai-g, geworpen. <9 Zilverprijs in Amerika vastgesteld. sident Roosevelt heeft de door den senaa'-.j- aangenomen monetaire wet onderteek#™ De schatkist zal binnenkort de regelfifS van den aankoop van inlandsch z^v^e publiceeren Dc prijs van het zilver |sEj door een gemengde commissie -van hu]j|^ van afgevaardigden en senaat vastgesteld^ op 70 cent per ounce. ,0|! Overeenkomstig de zilver-wet, welke vac5V( kracht blijft, zal de regeering ook zilvefe in het buitenland koopen. t.]j. Tweede vlucht van de Atlantic Clipper\"ic Tc 17.59 uur Greenwichtijd is de Atlantic mg Clipper uit Port Washington verf rokken Jk voor een vlucht naar Europa met 15 P^ini sagiers aan boord. Dit is de tweede van jn de geregelde vluchten op Europa.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2