gas naar den Langendijk? Van een onnoozel boertje en een knappe buffetjuffrouw Drama van geld en liefde voor de Alkmaarsche Arrondisse mentsrechtbank. EEN GEBROKEN HART EN 735 GULDEN ACHTERUIT. Nee, dat eenvoudige boertje uit Egmond- binnen had beter en verstandiger gedaan, als hij 's avonds maar stilletjes in z'n molen was gebleven, inplaats van naar de groote stad te gaan met al haar verlei dingen en verlokkingen. Want in dat groote Amsterdam was hij op een goeden of liever gezegd op een voor hem kwaden avond verzeild ge raakt in de Olympia-bar en op hetzelfde oogenblik dat hij dit oord des vermaaks betrad, was hij ineens „weg" van de knappe en robuste buffetjuffrouw, die hem toen hij wat onwennig nog op de hooge barkruk was geklommen een schuimend glas Pilsner had aangereikt. Uitgeperst als een citroen. En de buffetjuffrouw van haar kant, had onmiddellijk het schuchtere boertje in de gaten en spande haar strikken listiglijk rondom het mannetje van buiten, dat zich naar achteraf bleek maar al te graag strikken liet. Want, ofschoon de Officier van Justitie aan verd. mej. G. M. W. V. alleen had tenlaste gelegd oplichting van f 735— z.g. om haar belastingschuld aan f, te zuiveren, kwam toch vast te staan, dat de geliefde dame het boertje volledig had „uitgeperst" en hem niet midder dan f 600 had afhandig gemaakt. Dat waren z'n spaarduitjes, lichtte de moeder van den jongeling de Rechtbank in. Hij had het geld belegd bij de Boeren leenbank, maar d'r was geen cent van over. Wat deed je met al dat geld? vroeg de president, mr. Ledeboer, aan verd. Uitgaan en kleeren koopen, antwoordde de thans gedetineerde juffrouw. Het is nogal wat, vond mr. Ledeboer. Het wordt nog dramatischer. De f GÖO.— kwamen van B., de 133.— van z'n moeder, want zoo had verd. ver teld die moest ze hebben voor een ma kelaar, waar ze, als ze het geld niet gaf, mee trouwen moest en daarvoor voelde ze niets. U ziet, het was een compleet drama en het zonderlinge van het heele geval was wel, dat ons boertje nog steeds verliefd op de juffrouw was en haar zelfs in het Huis van Bewaring nog vijf prentbriefkaarten SCHAGEN HET SCHOOLFEEST. Het schoolfeest van de openbare school is gisteren weer allergenoegelijkst verloopen! Het weer hield zich uitstekend en zoo is volop genoten van bosch en duin. De klei nen zijn daar den heelen dag geweest, de grooteren maakten eerst een prettige wande ling naar liet Russisch monument. Er is weer fijn getrakteerd, heerlijke broodjes, melk, ranja, gevulde koeken, bananen, cho colade meer dan de kinderen oplustten! Tot groot vermaak organiseerde dokter van der Sluijs, die evenals verleden jaar bijna den heelen dag bij het feest bleef, een wedstrijd in het hardloopen van het speelduin af. Me vrouw v. d. Capelle won de uitgeloofde doos bonbons. De belangstelling bij de trein van 18.15, waarmede de blijde kinderschaar terugkeer de, was als gewoonlijk enorm. Op de markt werd de groote dag beëindigd; een zware dag voor de geleidsters en geleiders, die dat mag wel eens gezegd worden „eenig" voor de kinderen zijn. Misschien mogen er volgend jaar wel een paar meer mee, zoodat het niet noodig is, als gisteren, kinderen zon der toezicht in een afgesloten coupé te la ten reizen. Enkele ouders van deze kinderen achten dit niet verantwoord. Men kan bij dergelijke gelegenheden eenmaal niet te voorzichtig zijn. Overigens voor de organisa tie niets dan lof. Als we de Harmonie dan ken voor de muzikale opluistering en ge meente- en rijkspolitie voor de keurige rege ling van het verkeer, gelooven we namens alle belanghebbenden ieder gehuldigd te heb ben, die den dag van gisteren weer tot den mooisten dag van 't jaar gemaakt hebben! EXAMENS HANDWERKEN. Geslaagd zijn voor lingerie-naaien: Tr. Huiberts, J. Timmermans, N. Konijn, Voor costuumnaaien: R. Jansen, A. Ran- zijn, D. v. Nuland, N. Mooij, Vr. Koomen, Vr. v. Stralen, Tr. Kos, A. Deutekom Allen zijn leerlingen van Zr. Julliëtte en Zr. Ku- nigundes. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Juni 1939: Johannes de Meijer, B 67, van Winkel; Jo- hanna van der Spek, D 134, van Schiplui den; Augustina A. Deutekom, A 17, van Tilburg; Jan Pompstra, K 11, van Ermelo; Nellij Wardenaar, E 191, van Haarlem; Ca- tliarina Waij, K 34, van Oudkarspel; Neel- tje Mul (wed. J. Jongsma), C 95, van Am sterdam; Ilermine Markus, E 121, van De venter; Hilly Jacoba Bouma, E 121, van De venter; Hendrik Kooistra, A 58, van Op- sterland; Ale de Boer, A 103, van Franeker; Elisabetih Iloutkooper (wed. C. Broertjes), E 135, van Bergen; Freerk de Vries, E 78, van Opsterland; Hendrik Pesman, B 119, van Assen; Jan P. Koopman, F 17, van Alk maar; Wilhelmina A. G. van Denreen, B 35, van Amsterdam; Jan Bareingerhorn, K 19, van Warmenhuizen; Cornelis Schutter, A 103, van Zaandam; Aric Kapitein, F 59, van Zijpe; Anna Margaretha Kruit, F 59, van Harenkarspel; F.Iisabeth Groot, C 14, van Grootebroek; Cornelis II. Lieuwes, D 103, van Zeist; Anna W. Veenis, B 109, van West- zaan; Johannes Sikkink, F 67, van Medem- blik; Jan Gorter en vrouw, D 171, van Har- lingen; Dirk Wardenaar en gezin, B 141, van Wieringerwaard. had gestuurd, met den postzegel er schuin opgeplakt, wat beduiden moest: „Ik heb je lief". Maar de juffrouw had het boertje niet lief, merkte de Officier op, maar wèl zijn geld. Op een vraag van mr. Ledeboer aan get. BI. of hij verloofd was geweest met verd. ontkende deze. Ook die f 600.wou ie niet terughebben. Zoo diep zat het toch nog bij getuige! Vijf en zeventig gulden ziekenhuiskosten heb ik ook nog voor d'er betaald, snibde de moeder. Als zij awst maar e«n knus nestje heeft De reclasseeringsambtenaar, de heer Wig gers deed oprecht z'n best om verd. te red den. Ze kon nu trouwen met een zekeren T en hij was er wèl van overtuigd, dat het goed zou gaan, als verd. maar eerst werd geholpen. Als ze maar eerst een knus nestje had gebouwd, dan zou ze er geen behoefte meer aan hebben, om uit te vlie gen en een nieuw leven kunnen beginnen Zou je dat willen? vroeg de president. Ja; want ik heb er erge spijt van, was verdachte's antwoord. Boertje was ziende blind. In zijn requisitoir ging de Officier de ge- heele levensgeschiedenis van verd. na, en kwam tot de conclusie, dat het boertje ziende blind was geweest. Mr. v. d. Feen de Lille eischte een gecombineerde straf, n.1. 10 maanden gevangenisstraf waarvan- 6 maanden voorwaardelijk, onder bijzonde re voorwaarden en bovendien terugbetaling van de f 735 aan de familie BI. Lijdt verdaohte aan geestessto- ringen? De verdediger van verd., mr. van Meel uit Alkmaar hield een betoog, waaruit bleek, dat get. BI. het geld vrijwillig aan zijn cliënte had afgestaan; ook de moeder had het geld gegeven, niet voor de vrouw maar voor haar zoon. Pleiter meende dan ook, dat hier vrijspraak zou moeten vol gen.; temeer nog, daar reclasseering zéér wel mogelijk was. Verd. ptaat nu op het punt te trouwen met T. en dat is iemand, dien itermate gunstig bekend staat. Hij verzocht verd. onmiddellijk in vrij heid te willen stellen, temeer omdat hij meende, dat zijn cliënte leed aan geestes- storingen. Maar nu brengt U héél wat anders naar voren, zeide de president. In dat geval zou den de stukken terug moeten worden ge zonden aan den Rechtercommissaris. Aan een onmiddellijk invrijheidstelling van verd. wordt door de Rechtbank dan ook niet gedacht, daar is geen enkele reden voor, zeide mr. Ledeboer. De uitspraak in dit voor beide partijen zielige geval werd bepaald op heden over acht dagen, des morgens om tien uur. Vertrokken personen gedurende de maand Juni 1939: Jantje van Rooij van Kanaalstr. 22 naar Den Helder, Huijgenstraat 13; Hermanus P. van Doorn van E 112 naar Hoorn, Dal 3; Anne Waterman van Nieuwstraat A 109, naar Hoorn, Zon no. 7; Theodorus J. van Bragt van C 33 naar Nieuwer Amstel, Noor- dammerlaan 44; Adriaan Verhage van D 103 naar lieerde, De Dreef F 107; Guurtje Mosk en dochter van C 128 naar Koedijk, Kanaal dijk 30; Jan Bok en vrouw, van E 56 naar Hoom, Tweebóomlaan 67; Piet er Dekker van B 207 naar Den Helder, Koekoekstraat 21; Cornelia S. van Maanen van E 55 naar Utrecht, Maliesingel 48. HAVENVERKEER IN JUNL Gedurende de maand Juni beaodhten 64 sdhepen de haven te Schagen, t.w. 9 met een inhoud van 1624 ton, geladen met steen, cement enz., 20 met een inhoud van 625 ton, geladen met stukgoederen, 10 met een in houd van 296 ton, geladen met vee, 22 met een inhoud van 504 ton, geladen met kermis- benoodigdheden, 1 met een inhoud van 47 ton, geladen met spoeling en 2 met een in houd van 729 ton, geladen met zand. MET KLEIN VERLOF. Aan den buitengewoon opgeroepen dienst plichtige J. W. Meijboom is met ingang van 8 Juli j.1. klein verlof verleend en aan J. Schaafama is verlof toegestaan van 21 tot 26 Juli a.s. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijd voor Donderdagavond, aanv. 7.45 uur. St Maartensbrug 1—Schagen 3: T. Bij post C. Slikker H. Kistemaker P. Dekker S. Breebaart Jb. Molenaar J. Broer G. C. Anneveldt P. de Vries J. Slikker L. Komen. Res.: R. van Haren, J. v. d. Ben, C Mo lenaar. Vertrek per fiets om 7 uur vanaf de Markt. HARENKARSPEL DIRKSHORN „STRAATVERLICHTING". De vereeniging „Straatverlichting" hield Maandagavond een algemeene vergadering in het café Pijper. De opkomst was niet groot. De voorzitter de heer L. Doekes opent met een welkom aan de aanwezigen de vergadering en verzoekt hierna den secretaris de notulen te lezen van de vo rige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Van den Penningmeester, die verslag der rekening uitbrengt vernemen wij dat de ontvangsten hebben bedragen f 619.51, de uitgaven f 400.15, een batig saldo van f 219.36 De commissie voor het nazien der rekening bestaande uit de heeren J. Dam en L. Reuvers verklaart deze in orde te vinden, en adviseert tot goedkeuring. Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn beheer. De lantaarnopsteker, de heer Jan Komen Sr. wordt wederom voor één jaar benoemd, terwijl voor diens meerdere werkzaamhe den zijn salaris met f 10 wordt verhoogd. Het aftredende bestuurslid de heer J. Dam stelt zich wederom herkiesbaar. Na rondvraag volgt fluiting. CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Alles wijst er op, dat het jaarlijksche paar- densportfeest te Hoofddorp op Woensdag 19 Juli a.s. weer zal slagen. Het programma is niet overladen, maar goed gevuld. Voor echte paardenliefhebbers is er om 8.30 uur al te genieten van de voorkeurin gen voor M. C. Merriën en dressuurproe- ven voor landelijke ruiters en vanaf 10.45 uur voor het groote publiek van aangespan nen hengsten en springen met groepen van drie ruiters. In den namiddag komen de tuigpaarden en rijpaarden en de parade van landelijke ruiters en het groote springconcours; als in een groote film zullen de levende beelden in een vlug tempo worden voorgebracht en niemand behoeft zich ook maar een oogen blik te vervelen. Op het concours te Hoofddorp voelen de boeren uit de dorpen en de burgers uit de steden zich thuis, omdat in en om den ring altijd zoo'n gezellige sfeer hangt van ver trouwelijkheid en deskundig meeleven; om dat alle bezoekers vrienden zijn van het paard en paardensport en men elkaar voor licht omtrent goede en minder goede eigen schappen van voorgereden paarden; omdat dit concours eigenlijk is een openbare les in paardrijden en paardendressuur. De toegangsprijzen zijn zeer laag gesteld; wie een gulden betaalt, heeft gedurende den geheelen dag een mooie staanplaats en wie iets meer kan missen, vindt een zit plaats op de overdekte tribune. (Zie ook de advertentie.) ALKMAAR MOOIE OPDRACHT. Aan de Vries, Koningsstraat, alhier is opgedragen de inrichting van centrale verwarmingsinstallatie in het nieuwe gym nasiumgebouw. PROVINCIALE WEGENBOUW. De aanleg van de groote verkeerswegen in onze omgeving vindt den laatsten tijd in het bijzonder, wel snellen voortgang. Binnenkort zal door Ged. Staten ook het aanbesteden plaats vinden van de aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg Alkmaar-Schagen tus schen het NoordHollandsch Kanaal en de nieuwe brug over de zuidelijke ringvaart van de Ileerliugowaard, alsmede het aan brengen van een gewalste fundeering voor de rijbaan en van een rijwielpad in dien aarden baan, een en ander met bijkomende werken in de gemeenten Alkmaar, Oudorp, Heerhugowaard. STUCADOORWERK. Van 22 woningen aan den Friescheweg, voor rekening van de heeren Gebr. Schoo- newil en Jonker is het stucadoorwerk ge gund aan den heer L. den Nijs, alhier. BARS1NGERHORN HARDDRAVERIJVEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging vergaderde ten huize De Graaf. Deze vergadering die niet druk be zocht was werd in hoofdzaak belegd ter vaststelling van het kermisprogramma. Maandagsmiddags zullen Volksspelen worden gehouden in 4 rubrieken. Verder attracties te paard, enz. Des avonds zal door de Zangverenigin gen van Bareingerhorn en Winkel en de Symphonie van Schagerbrug worden opge voerd de bekende Operette „Ein Walzer- traum". Dinsdagmiddag is bestemd voor de paar densport. Het programma vermeldt o.m.: Ringrijden met prijzen voor 't schoonst ge heel. Eén-spannen. Voor het beste rijtuig- paard wordt een extra-prijs beschikbaar gesteld. Verder twee-spannen voor land- bouwwagens (warm- en koudbloed). Hitten worden in een aparte klasse geplaatst. Zooals men ziet, dit belooft een zeer inte ressante middag te worden. De deelname is vrij. Verdere aankondigingen zullen Lz.t. per advertentie worden gedaan. Verder was niets meer aan de orde, zoo dat voorzitter tot sluiting van de vlot ver loopen vergadering kon overgaan. WINKEL BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de kleuterschool al hier is benoemd Mej. T. Makker van Nieuwe Niedorp, die een dezer dagen het diploma voor kleuteronderwijs behaalde. KOSTWINNERSVERGOEDING. Door den Minister van Defensie is aan J. Geertsema kostwinnersvergoeding toegekend, tijdens zijn verblijf in werkelijken dienst voor herhalingsoefeningen. COLLECTEN. Door B. en W. is toestemming verleend tot het houden van collecten ten bate van de kleuterschool en van volksonderwijs. HEER-HUGOWAARD BURGERLIJKE STAND. Van 3—10 Juli 1939. Geboren: Margaretha Catharina, dochter van C. A. Oudhuis en M. C. Does. Cornelis Stanislaus, zoon van J. de Haan en G. M. Dekker. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Vollering, M. H. P., van Vlaardinger Ambacht naar Rustepburger- weg 245; Groot, S. van Warmenhuizen naar A 102; Kuiper, J. van Oudorp naar J. Glijnisweg. Vertrokken: Vis, M. van C 81 naar Er melo, Groeneweg 12; van Elten, J. van H 104 naar Texel, Kerkstraat 4: Groot; C. U., van B 222 naar Heiloo G 180; Viseer R., van B 8 naar Oudkarspel A 174. Huwelijken van de komende week: Schol ten, M. C. en Praat, A. C. op 12 Juli 3939. LANGENDIJR De Gascommissie besloot, naar aan leiding van een schrijven van Alk maar inzake gaslevering door die ge meente aan de Langendijker gemeen ten en te St Pancras, haar in de gelegenheid te stellen met voorstel len dienaangaande te komen. (Ondanks de weersprekingen zoogenaamd van officieele zijde, blijkt thans wel, dat ons bericht van enkele maanden geleden juist is geweest. Wij waren natuurlijk geheel ze ker van onze zaak, om het te publiceeren, en het doet ons genoegen een en ander thans w e r k e 1 ij k officieel bevestigd te zien. Red.) BROEK OP LANGENDIJK OOGSTEN, VEILEN EN SORTEEREN VAN EIGENHEIMERS. Bij de veilingsvereenigingen is een circu laire ingekomen over het oogsten, veilen en sorteeren van de op oogstvergunning met bruine balk geoogste Eigenheimers. Met ingang van 10 Juli j.1. mogen Eigen heimers gerooid worden in enkele deelen des lands en wel in de warmoezerijen, ge legen in en rondom de gemeenten Ütrecht, Nijkerk, Harderwijk, Elburg, Apeldoorn, Zutphen, Deventer, IJsselmuiden, Steen- wijk, de streek gelegen tusschen Enkhuizen en Wervershoof, alsmede het veilingsdistrict St. Annaland. De veilingen in bedoelde streken zullen bedoelde eigenheimers mogen veilen wan neer de oogster in hetb ezit is van een in 1937 uitgereikte grijze oogstvergunning, voorzien van een verticale bruine balk, wel ke vergunningen ook voor 1939 geldig zijn. De teler-oogster zal alleen dan tot oog sten mogen overgaan, wanneer hij in het bezit is van bovenbedoelde vergunning en mag geen grootere oppervlakte oogsten dan op de vergunning is vermeld. De sorteering is gelijk aan die in groep A. De ophoudprijs is voor de bonken en de grooten op f 4. en voor de drielingen op f 2.50 per 100 k.g. vastgesteld. Bij doordraaien mogen deze eigenheimers niet voor export worden over- geveild; ze worden door de N.G.F.C. niet overgenomen zoodat er ook geen vergoe- dingsprijs voor mag worden uitbetaald. DE GARANTIE DER POOTAARDAPPELEN De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale heeft in 'n circulaire bekend gemaakt aan welke voorwaarden de telers van plant aardappelen zullen moeten voldoen om voor den garantieprijs in aanmerking te komen. De plantaardappelen moeten geteeld zijn op een tuinbouwteeltvergunning, niet zijn de een teeltvergunning met opdruk „Poot- aardappelenbedrijf". De poters moeten goedgekeurd zijn dooy de N.A.K. en de teler zal hiervan een bewijs moeten overleggen vermeldende de klasse, waarin deze po tere gerangschikt zijn. De poters moeten voor 1 Augustus 1939 gerooid zijn en voor zoover niet reeds ver kocht, behoorlijk zijn opgekuild ter plaatse waar gerooid is of opgeslagen in bergplaat sen, zoodat controle door de N.G.F.C. mo gelijk is. Alleen voor de door de N.A.K. als poot- goed toegelaten aardappelen van de maat 2850 mM. (vierkante maat) zal de volgen de prijs worden gegarandeerd. De garantieprijs zal per 100 kg. voor de bij aflevering gezonden en in de klasse A. B. of C. goedgekeurde poters resp. voor A f 3.70, B f 3.50 en C f 3.30 bedragen, ver meerderd met f 0.50 bewaarloon, waartegen de kweeker voor een goede verzorging be hoort in te staan. De garantie geldt tot een nader door de N.G.F.C. vast te stellen datum voor de op dien datum nog aan de N.A.K.-eischen beantwoordende poters. De opgegeven pootaardappelen zullen over de veiling geveild moeten worden, zoo dat uit de veilingsstaten de aflevering blijkt. De telers zullen het afgifte-formulier naar waarheid moeten invullen en teekenen. De ze formulieren kunnen aan de veilingen worden aangevraagd. SINT MAARTEN GROENVELD. GESLAAGD. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor zaakvoerder is geslaagd onze plaatsge noot de heer Goof Gootjes. ZIJPE OUDESLUIS, OPENING DOSKO-TERREIN. Het nieuwe terrein van de voetbalvereeni- ging „D.O.S.K.O." alhier, dat met medewer king van Rijk en Gemeente (bestaande in de toekenning van een bijdrage uit het Werk- loosheidssubsidiefonds) belangrijk is verbe terd, zal Zondag 16 Juli a.s. officieel wor den geopend. Eén sigaretteneindje één enkele lucifer is im mers al méér dan genoeg om een heel bosch in vlammen te doen ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI DE A.S. VERKIEZING VOOR HET HOü HEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDEj KWARTIER We vernemen, dat zich een commissie J de Hoofdingelanden en Hoofdingeland^ plaatsvervangers heeft gevormd met doel de a.s. verkiezing voor deze fundi» bij enkele candidiaatstelling te doen schieden. Die commissie heeft met dat da een schrijven aan de Algemeene Kiesvt eeniging gericht en heeft al voorstellen dien zin gedaan. U.L.O.-EXAMENS. Voor het einddiploma U.L.O. slaagden J. Bos, M. Wilbrink, L. Riemersma, L. S\v» man, P. J. Stammes, H. Jongedijk en Roukens allen te Bergen; J. G. Knaap, van 't Laar, J. Beudcker, D. Christiaans, R. Pijning, allen te Alkmaar; N. v. d. Wijl te Noordscharwoude en W. K. Goodijk Broek op Langendijk. Postduivenver* „V.CXP»" Zondag hield bovengenoemde ver. h£ le wedvlucht voor jonge duiven vanaf Zeve bergen; afstand 146 km. In concours wart 220 vogels, welke werden gelost om 9 uur. Hf eerste vogel werd geklokt om 11.2.46 en laatste prpsvliegende duif om 11.8-41, zo< het concours in 6 minuten was gesloten. De prijzen werden als volgt verdiend: Bruin le, 8e, 20e; Giesen de Ruiter 2e, 4e, 7e, 13e, 16e, 17e; P. Bontes 3e. 18e; P. 6e, 9e, 10e, 24e; Koorn 11e; Gebr. de 12e, 15e, 21e, 23e; M. de 'Boer, 14e; O. 19e, 22e; C. de Wit 25e. Tevens werd gevolgen Orleans met o duiven; afstand pl.m. 600 km. In conco waren 44 vogels. Welke werden gelost i Zuid-westen wind om 5.30. De eerste vc werd geklokt om 1.19,38 en de laatste pi vliegende duif om 2.2.24. Prijzen werden als volgt verdiend: O. Ba j le, 5e; M. de Boer 2e; Giesen de Ruiter 4 10e; Koorn 6e, 9e, 13e, 15e; Gebr. de 3e, 11e; J. Boon 7e; W. de Ruiter 8e P. A.s. Dinsdag 11 Juli inkorven voor Ii& laatste station oude duiven Bordeaux 6.30 tot 7.30. Zaterdag inkorven van 3 tot 5 uur, het Station Oudenbosch. PURMEREND, 11 Juli. Kaasbeurs. Verhandeld 22 partij wegende 94000 Kg., handel matig, hoog prijs f 17.50. 7 stapels kleine Boerenk f 19.50, 2 stapels volvette f 24.2266 boter f 1.30—1.39 per kilo. Runderen, taal 598 stuks: 280 vette koeien 64r—70 per Kg., matig; 156 gelde koeien f 110 180 per stuk, matig; 100 melkkoeien f 180 260 per stuk, matig; 62 stieren 44—55 per kilo, matig; 22 paarden f 70160 stuk, stug; 94 vette kalveren 7085 ct. kilo, stug; 308 nuchtere kalveren: voor slacht f 410, voor de fok f 11—17 stuk, matig; 208 vette varkens voor slacht 50—53 ct. per kilo, vlug: 72 mag« varkens f 24—32 per stuk, matig; S biggen f 12—20 per stuk, matig; 937 sch pen f 10—25 per stuk, matig; 54 bokkt f 3—10 per stuk, matig; 580 lammeren I 8 per stuk, matig; kipeieren f 3.10—3; eendeieren f 2.65 per 100 stuks, 4800 ou kippen en hanen 0.35—0.40 per kilo, kon ncn 0.30—1.60 per stuk, 1500 eenden 0.2" 0.60 per stuk, duiven 0.40 per paar, 11: N.H. blauwe 50—55, 5100 jonge hanen 0.42y2. Coóp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 70.000 eendeieren 2.70—S 75.000 kipeieren 3.053.75. GRONINGEN, 11 Juli. Graanbeurs. Inlandsche rogge 6J 6.70, haver (wit) 7.40—7.50, zwarte 7.50—7.60, ronde mais 8.108.30, platte S.10—8.20. Aanvoer uiterst gering, hl weinig. ROTTERDAM, 11 Juli. Veemarkt. Totaal aanvoer 3259 stui t.w.: 192 paarden, 90 veulens, 523 maf runderen, 869 vette runderen, 73 vette veren, 205 graskalveren, 696 nuchtere veren. 540 schapen en lammeren, 5 varkeel 66 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: v koeien 75—6234-48 ct., vette ossen G7- 36-46 ct., stieren 56—5044 ct., vette veren 100—8050-60 ct., schapen 30 ct., lammeren 48—45—40 ct., graski ren 50—40 ct., nuchtere kalveren 44—, 34 ct., slachtpaardcn 48—42—32 ct. Prijl per stuk: schapen f -1917ld, lamme f 1197, nuchtere slachtkalveren f JU —8.59—6.50, nuchtere fokkalveren f 25-1 15, slachtpaarden f 220175105, wel paarden f 320—240—110. hitten f 210-Wj 100, veulens f 604530, stieren f 200—140, kalfkoeion t 275—200—140, koelen f 270—200—140, varekoeien f 1W- 150—130. vaarzen f 150—130—90, 1»* f 110—6070, graskalveren f 55—40-R bokken en geiten f 9—74. Overzicht: Ve« koeien en ossen, aanvoer ruimer, hanfc kalm, prijzen als gisteren, pr. koe 78, phf 72, Stieren, aanvoer gelijk vorige ww handel traag, prijzen iets lager. Vette W veren, aanvoer iets grooter, handel strot- prijzen als gisteren, pr. tot 1.10. Scliapjr en lammeren, aanvoer grooter, handt flauw, prijzen iets lager dan gisteren., Veulens, aanvoer groot, handel traag, Pr!'' zen lager. Nuchtere slacht- en fokkalverf aanvoer gelijk vorige week, handel stuf prijzen terugloopend. Paarden, aanvoer k* ter, handel kalm, prijzen slachtp. iets hojt ger, werkp. en hitten onveranderd. KalM melkkoeien, aanvoer iets kleiner, hand? tamelijk, prijshoudend. Varekoeien, aam»' gelijk vorige week, handel sleepend, prij#* onveranderd. Vaarzen en pinken, aanv» klein, handel slecht, prijzen vooral nlf; hooger. Graskalveren, aanvoer ruimer, p. del lui, prijzen iets lager. Bokken en gei'<- aanvoer gelijk voige week, handel traa prijzen iets lager.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6