Welkom van achter dichte deuren op De Kabinetsformateur den Ruigenhoek Onze haring-uitvoer gehalveerd Olympisch vuur ook in Nederland? De examen-spelling afgekondigd Ciano, de minister van bniten- landsche zaken van Italië, maakt zegetocht door Spanje, maar... alle deuren en ramen moeten dicht blijvenl GEEN BINDENDE BESPREKINGEN. De Spaansche pers wijdt zeer war me commentaren aan het bezoek van Ciano, den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, maar toont in haar hoofdartikelen een op merkelijke terughoudendheid over de practische conclusies der be sprekingen van Ciano met de ver antwoordelijke Spaansche figuren. Men verwacht, dat het verblijf van Ciano niet zal worden gekenmerkt door een verbintenis van politieken of militairen aard. De A.B.C. schrijft: „Tussschen liet Spanje der nationale revo lutie en het Italië van den duce zijn geen pacten en verdragen noodig'. Ciano is gisteren met een Italiaansch mi litair vliegtuig uit Barcelona naar Victoria vertrokken, vergezeld door den Italiaan schen ambassadeur. Hét toestel werd geëscorteerd door vier Italiaansche vliegtuigen, waarin de leden der Italiaansche missie zaten. Tegelijk mét Ciano vertrokken met Spaansche vliegtui gen Serrano Suner en verscheidene andere Spaansche persoonlijkheden. Welkome gast, maar alle deuren dioht. Ciano is gisteravond te San Sebastian aangekomen. Uitgebreide veiligheidsmaatregelen zijn genomen. Alle café's en bioscopen moesten van half zes tot acht uur gesloten blijven en alle winkels moesten den volgenden dag dicht. De bewoners van de huizen langs den weg, welke de Italiaansche gast zal volgen mogen niet uit de ramen kijken en de deuren der huizen werden gesloten en be waakt. De gouverneur-generaal van San Sebastian heeft een oproep tot de bevolking gepubli ceerd waarin zij wordt aangespoord Ciano het welkom te bieden, dat den vertegenwoor CIANO. diger van het land, dat Spanje in de moei lijke uren te hulp is gekomen, verdient. Bezoek aan Franco. Te 19.20 uur is Graaf Ciano op Tiet. pa leis Ayete aangekomen en onmiddellijk werd hij* toegelaten bij Franco. Zij hadden een bespreking onder vier oogen tot 21.20 Gisteravond is geen communiqué meer ge publiceerd, men veronderstelt, dat heden een officieele nota aan de pers zal worden overhandigd. Spanjaarden zoowel als Ita lianen bewaren het grootste stilzwijgen over deze bespreking. Geen bindende besprekingen. In doorgaans goed ingelichte politieke kringen was men gisteravond van meening, dat de besprekingen geen onderwerpen van bindenden aard zullen omvatten. Dergelijke onderwerpen zullen, naar men verwacht, in den herfst besproken en geregeld worden. In sommige kringen veronderstelt men, dat veeleer het bezoek van Franco in September aan Italië besproken zal worden. In 1932 werd door Mus^olini een stand beeld van Cesar Augustus geschonken. Gis teren is, te Tarragona, dit standbeeld plech tig onthuld en bij die gelegenheid hebben, naar Stefani meldt, zoowel graaf Ciano als minister Suner redevoeringen gehouden. Suner roemde liet Romaansolie karakter, dat zoowel Italië als Spanje eigen is en dat door den burgeroorlog in geheel Spanje is hersteld. Ilij gaf nogmaals uiting aan de diepe dankbaarheid van Spanje voor alles wat Italië heeft gedaan in den strijd tegen de bolsjewistische barbaren. Beide landen hebben gemeenschappelijke belangen en dit is een onwankelbare basis van hun vriendschap. HET STAATSHOOFD CONFE REERT MET DEN VOORZIT TER DER EERSTE KAMER. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien Is gis termiddag door H.M. de Koningin op den Ruigenhoek ontvangen. Gisteravond heeft het Staatshoofd een bespreking gehad met den voor zitter der Eerste Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. De meest voor de hand liggende conclu sie uit het bovenstaande is wel, dat de ka binetsformateur de Koningin om ontheffing van zijn opdracht zou hebben verzocht. Vooral het feit, dat H.M. de Koningin zich, n a de conferentie met mr. dr. Kooien, heeft latèn adviseeren door den voorzitter der Eerste Kamer, geeft deze veronderstelling. Hei bezoek van baron de Vos van Steen- wijk aan den Ruigenhoek kan n.1. slechts worden gezien als een gevolg van den wensch van het Staatshoofd, over den toe stand nader te worden ingelicht. Het is dan ook niet uitgesloten, dat de Koningin nog een of meer Harer radslieden zal ont bieden. Overigens zijn er toch enkele symptomen, welke er op wijzen, dat de besprekingen van den Kabinetsformateur met zijn partij genooten, de r-katholieken, hem niet geheel en al ontmoedigd hebben. Anders had hij zich zeker niet gewend tot den chr. historischen fractieleider ir. mr D. J. de Geer en den anti-revolutionnairen heer Schouten. Deze besprekingen hadden plaats n& de Iterhaalde bezoeken van mr. Deckers en prof. Rommc; cn waren zeker overbodig geweest, indien met heide laatst genoemden katholieken niet eenige kans op overeenstemming bestond. De formateur zoekt blijkbaar ernstig in de richting van een rechtsch Kabinet. In Haagsche kringen blijft men, met de stran ding van dr. Colijn voor oogen nog zeer sceptisch de kansen van mr. dr. Kooien be- oordeelen en kostert vooralsnog de mee ning, dat ook deze formateur er niet in zal slagen een Kabinet te vormen, dat tot basis heeft de door dr. Colijn tot dusver gevolgde politiek. „Bij Joden hoeft men niet te betalen" In ons land nog wel... Dezer dagen stapten bij een fruitzaak in het centrum van Amsterdam, welke in liet bezit is van een Joodschen patroon, twee sportief geklcede Duitsche jongelieden bin nen van den leeftijd van ongeveer achttien jaar. Zij vroegen om een fleschjc cider, doch toen de eigenaar van den winkel hun den prijs noemde, keken zij zeer verbaasd op en vroegen: „Wij zijn hier toch bij Joden?" Toen het antwoord op deze vraag bevesti gend luidde, zeiden zij, het niet te begrijpen. „Bij Joden aldus de Duitsche knapen kan men toch immers vragen wat men wil, en behoeft men toch niet te betalen! Naar de eigenaar van dc fruitzaak ons mededeelt, heeft hij dc jongelieden, die dachten, dat zij in de Heimat waren, ver zocht, zijn winkel te verlaten, waarop zij zioh verwij derden De Fransche driekleur 150 jaar „Het" "symbool der menschelijke broederschap", zegt Herriot. Gisteren, is op het plein voor het stadhuis te Parijs in tegenwoordigheid van president Lebrun, Daladier, de leden der regeering, het corps diplomatique en de voornaamste chefs van de Fransche bezittingen in Afri ka, en Azië, en 'n talrijk publiek de honderd vijftigste verjaardag gevierd van de Fran sche driekleur. Herriot hield een toespraak, waarin hij de geschiedenis schetste van de vlag. „het symbool der menschelijke broe derschap, die uitgeroepen is door de ver klaring der rechten, het embleem van een natie, die zich zal buigen voor geen enkele uitdaging van zijn leer der volkssouvereini- teit, zijn wil tot onafhankelijkheid en zijn hartstochtelijke liefde tot de vrijheid". Terwijl vervolgens de troepen liet geweer presenteerden, werd een enorme vlag van 14 bij 20 meter langzaam gehcschen, in den mast, die opgericht stond op het plein, dat in 17S9 de geboorte van de driekleur aan schouwde. „Onoverkomelijke moeilijkheden" zegt minister Steenberghe Tafelspeeches over zeebanket De Reedersvereeniging van de Nederland sohe Haringvisscherij vierde gisteravond haar 25-jarig jubileum met een feestdiner in kasteel Oud Wassenaar te Wassenaar. Hier bij zat een honderdtal personen aan, w.o. de Minister van Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe. Mr. J. H. Kicwiet de Jonge, voorzitter der jubileercnde vereeniging en tevens van de Nederlandsohe Visschcrijcentrale hield een tafelrede, welke evenals de daarop volgen de speech van minister Steenberghe, door den zakelijke» zender Scheveningen-Haven werd uitgezonden voor de visschers, die op zee vertoeven. Vóór en na de crisis. Mr. Kiewiet cle Jonge wees op de beteeke- nis, welke de haringvissoherij nog steeds voor Nederland heeft en zeide in dit ver band: Nog kunnen wij bogen op een drijf- netharingvloot van rond 250 schepen, be mand met ongeveer 4000 koppen, terwijl het aantal werknemers aan den wal zeker op 3000 is te schatten. De uitvoer bedroeg naar waarde in het afgeloopen jaar ruim 1' 7.500.000. In 1929, dus vóór de crisis luidde het overeenkomstige cijfer f 15.000.000. Deze cijfers mogen er in het raam van onze hedendaagsche volkshuishouding zijn. De vergelijking van de cijfers van de waarde van den uitvoer in 1938 cn 1929 toont een achteruitgang van ongeveer 50 pet. Vóór de crisis was Duitschland onze beste klant. In 1929 werd nog voor ruim f 9.000.000 aan haring naai- onze Oosterbu ren geëxporteerd, hetgeen neerkwam op ruim 60 pet. van den totalen export in dat Een vredesvlam over de gehecle wereld. In kringen van het orgauisatie-co- mite voor de Olympische Spelen '40 loopt men met. een nieuwe gedachte rond. Tegelijk met liet Olympisch vuur te Helsinki, wil men n.1. in alle steden van dé wereld, waar Olym- sclïo, spelen zijn gehouden, dus te Athéne, Parijs, St. Louis, Londen, 'Stockholm, Antwerpen, Amster dam, Los Angel.es en Berlijn, het vuur laten branden, In negen groote steden der aarde zal tegelijk met Helsinki, ,14 dagen lang, het vuur hoog oplaaien. Een symbool voor millioenen menschen van de verbon denheid met het Olympisch ideaal. De buigings-N gehandhaafd. Gister zijn uitgegeven de Staatsbladen nos. 365 tot en met 368, zijnde de Koninklijke be sluiten inzake de schrijfwijze van de Neder- landsche taal bij het eindexamen der gym nasia, het examen, vernield in art. 12 der Hooger-onderwijswet, de eindexamens van de openbare en aangewezen bijzondere hoo- gere burgerscholen B en.de examens ter ver krijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer en als hoofdonderwijzer. Bij de ze hesluiten is het volgende bepaald: „Bij het schriftelijk werk volgt de adspi- rant de schrijfwijze volgens de Vries en te Winkel, evenwel met inachtneming van het .onderstaande: 1. De e wordt in open lettergrepen niet verdubbeld. De oe blijft echter aan het einde van een woord, alsmede in afleidingen en samen stelling van woorden op ee. Als samenstel lingen van woorden op ee worden ook be schouwd samenstellingen, waarvan het eer ste lid, op een ee-klank uitgaande, niet of niet meer als afzonderlijk woord voorkomt. 2. de o wordt in open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter voor ch in de woor den: goochelen, goochem, loochenen, alsme de in hun afleidingen en samenstellingen; 3. sch wordt alleen daar geschreven, waar de oh gesproken wordt. De ch blijft echter in het. achtervoegsel isch. 4. De verbuigingsuitgangen e en en van het lidwoord een, van geen en van de bij voeglijk gebruikte bezittelijke voornaam woorden mijn, uw, zijn, hun, haar, mogen worden weggelaten, behalve in staande uit drukkingen als „Hare Hoogheid", „te zijnen huize", en in bijzondere taal en bijzonderen stijl. 5a. De schrijfwijze der namen van pu bliekrechtelijke lichamen blijft onveranderd, zoolang niet langs wettelijken weg tot ver andering is beslopen,- De zegels 1 tpt 3 worden derhalve op deze pamen niet toegepast» Aardrijkskundige namen. b. Op aardrijkskundige namen, die geen aanduiding zijn van een publiekrechtelijk lichaam mogen de regfels 1 tot. 3 worden toegepast. Dit geld ook evenwel met over eenkomstige 'toepassing van het onder c bepaalde voor de bijvoeglijke naamwoor den. al of niet van een aardrijkskundigen naam afgeleid, die als afzonderlijk woord deel uitmaken van zoodanige aardrijkskun dige namen. Wat de verbuiging en de voornaam woordelijke aanduiding betreft, zal de weg van de Vries en te Winkel gevolgd worden. De roemruchte „N" blijft dus gehandhaafd. Waarschijnlijk zal d;ë Regeering zelf de nieuwe spelling ook gaan gebruiken in haar officiëele stukken. Evangeline Booth bij H.M. de Koningin Afscheidsbijeenkomst van het Leger des Heils, H.M. de Koningin heeft gistermid dag om vijf uur ten paleize Noord einde generaal Evangeline Booth ontvangen in verband met haar af treden als commandante van het Le ger des Heils. 's Avonds is ter gelegenheid van het af scheidsbezoek van Evangeline Booth aan ons land in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag een bijeen komst van het Leger des Heils georgani seerd. De zaal was tot de laatste plaats be zet en op het podium hadden zich het koor en de muziek van het Leger des Heils op gesteld, waarvoor de genoodigden zich neer zetten. Tot hen behoorden o.m. minister Patijn en de Commissaris der Koningin in de 'pro vincie Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karncbeek. Achtereenvolgens hebben Mr. de Monchy, burgemeester van 's-Gravenliage en Bouwe Vlas, territoriaal-leider van het. Nederland- sche Leger des Heils, de scheidende gene raal toegesproken. Tenslotte heeft Evangeline Booth nog een kernachtige rede uitgesproken. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. De uitslagen van de partijen gespeeld in de derde ronde luiden: Van Scheltingade Ronde 01 Van DoesburghWijnans 0—1 Landauir. van Steenis 10 V. d. BosohSterk 10 StumpersRoele 01 Roele heeft thans de leiding genomen met 2Vz punt uit 3 wedstrijden; Van den Bosch, Landau en de Ronde volgen met 2 punten. W1LR1NGUN NAAR DE MELKFABRIEK. Ruim veertig kinderen uit de hoogere klas sen van de O. L. school te Hippolytushoef maakten gisteren een fietstocht naar de melkfabriek te Wieringerwaard. Dit mag zeker een leerzame morgen ge noemd worden. De tijd was gunstig geko zen en wel zoo dat de melk juist binnen kwam. Onder deskundige leiding hebben de meisjes en jongens een en ander in oogen- schouw genomen. Voor velen was het proeven van de melk en de kaas een voorname zaak! Hoogst voldaan kwamen de kinderen te gen den middag weer thuis. De tocht stond onder leiding van het hoofd van de school, den heer A. H. J. v. 't Hof. ZIJPE BURGERBRUG. LEDENVERGADERING HENGELCLUB. Dinsdagavond vergaderde de Hengelsport- vereeniging Eendracht alhier in het café van den heer C. Schrieken. Na opening door den voorzitter, den heer J. Plieger worden door den heer G. Bode- wes de notulen voorgelezen. Deze worden onder dankzegging goedgekeurd. Van de vischclub „Vischlust" te Barsin- gerhorn was een uitnoodiging ontvangen tot deelname aan een aldaar te houden korpswedstrijd. Besloten wordt hieraan deel te nemen. De beste acht hengelaars zullen worden afgevaardigd, van het mis geld zal de ver. de helft betalen. Ook Een dracht is van plan een corpswedstrijd te houden, waartoe andere clubs zuRcn wor den uitgenoodigd. Als voorloopige datum wordt, gesteld 3 September. De eerstvolgen de clubwedstrijd wordt gehouden op 6 Aug. a.s. Bij de rondvraag wordt besloten de prij zen in het vervolg niet meer uit Amster dam te laten komen, doch deze in de Z. Zijpe te koopen. Hierna sluiting. jaar. In 193S luidde het overeenkomstige cij fer slechts f 1.700.000.- Gegeven het feit, dat de ontwikkeling van de drijfnet haringvis- scherij door alle tijden heen heeft gesteund op den uitvoer en dat het binnenland te be perkte mogelijkheden biedt, is het duidelijk, dat dc algemeene hedrijfsloestand op dit oogenblik ongunstig is. De in deze jaren in algemeene zin gewijzigde economische verhoudingen, niet in de laatste plaats als gevolg van de inkrimping der afzetgebie den, bobben ook op de drijfnetharing vissche- rij haar nadeeligen invloed geoefend. Een zorgenkind. En zoo ligt het voor de hand, dat de drijf- netharingvisscherij voor de Nederlandseiie regeerïng een zorgenkind is geworden. Vele en velerlei maatregelen zijn in de achterlig gende jaren in overleg met het bedrijf van regecringszijde genomen, maatregelen, waar voor spr. in 't bijzonder den minister van Economische Zaken dank bracht. Vertrouwen In de toekomst. De eigenschappen van de haring, zoo. ging spr. voort, stellen om zoo te zeggen de geheele, althans een groot gedeelte van de wereld voor haar open. Indien men hierbij over weegt, dat in onze dagen de kost prijs van de Hollandsche haring ligt onder dien van Engeland hieraan is het mede toe te schrijven dat een vrije markt als de Belgische in den lateren tijd door de Hollanders prac- tiscli geheel op de Engelschen kon worden veroverd, dan mag het duidelijk zijn, dat er alle bestaan de moeilijkheden ten spijt ten slotte reden is in de toekomst het vertrou wen te behouden. Harde arbeid teleurstellend loon Spr. behandelde tenslotte de kwestie van de belooning der visschers, welke spr., in verhouding tot hun harden arbeid wel zeer teleurstellend noemde. Deze groep van moedige en nijvere wer- kebs, zoo besloot spr., moet in stand gehou den worden, in het belang der visscherij zelve en niet minder in het belang van onze natlbnale volkskracht. Een eeuwenoude traditie. De minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, wiens speech eveneens voor de visschers werd uitge zonden, wees er vervolgens op, dat de ge dachte om de haringvisscherij voor ons land te monopoliseercn, als een eeuwen oude traditie heeft geheerscht. De minister behandelde ook de groote problemen, welke het bedrijf aankleven. De bedrijfslieden kunnen er, aldus spr., van verzekerd zijn, dat naast al hetgeen verricht wordt om het haringvisscherij be drijf zelf op gang te houden, ook op liet gebied der handelspolitiek tot dusver al liet mogelijke is gedaan om de ondervon den moeilijkheden het hoofcl te bieden. Dat men zich niet altijd bevredigd gevoelt, en de bereikte resultaten vaak teleurstellend zijn geweest, mag worden toegegeven, doch men dient bij hel uiten van critiek te bedenken, dat bij de pogingen, wel ke van regeeringszijde worden ge daan in het belang van de vissche rij en den handel, dikwijls op on overkomelijke bezwaren wordt ge stuit. Mr. Steenberghe eindigde met het uit spreken van de beste wenschen voor het voortdurende welzijn van de reedersver eeniging voor de Nederlandsche haring visscherij. Dr. Posthuma spreekt. Tenslotte sprak dr. F. E. Posthuma een kort woord, waarin hij wees op het contact, dat hij met de zeevisscherij heeft gelmd. Hij zeide, zich altijd tot de Visscherij aan getrokken te hebben gevoeld, daar den vis- scher, evenals den boer, allerlei rampen kunnen treffen, waartegen zij niets kunnen doen. Spr. memoreerde in dit verband dc Zee-Ongevallenwet, die hij in 1914 tijdens zijn ministerschap tot stand deed komen; als het visschersbedrijf bloeit aldus spr. dan zal het boerenbedrijf ook bloeien. SCHAG Het openlucht-gymnastiekfee op Zondag a.s. Medewerking van 500 turn en turners. H.N.K. Keur] sen en den K.N.G.V.-kam] Molenaarl Nog slechts enkele dagen scheiden het groote gebeuren voor Schagen, de i luchtuitvoering, georganiseerd door Turnkring H.N.K, in samenwerking ni« plaatselijke gymnastiekverceniging Lj KUS. Aan deze vereeniging werd voor 1939 gewezen, als gastvrouwe voor de zustei eenigingen in Hollands Noorden te mi fungeeten, mede in verhand met liet van de viering van het jubileum in ha geloopen voorjaar. Hoewel de voorbereidingen voor heli nog in vollen gang zijn, is het mogel|j nu reeds een aantal bijzonderheden* dezen dag te publicecren. Zooals we hoven reeds opmerkten, fl niet minder dan 500 gymnasten zichl Schagen begeven, om aan dezen jaa schen sportdag hun medewerking te leenen. Het zijn leden vafl in totaal minder dan 13 vereenigingen. Onda deelnemers zien we o.a. de namen vaci lenaar, den kampioen 1939 van het G.V., lid van het K.N.G.V heeren! korps. mej. Geer Snooij, lid van het! G.V. dameskeurkorps, Hofman en nog andere bekende gymnasten. Verder staai der meer op het programma, het optti van het H.N.K. dames- en heerenkeurki resp. onder leiding van de heeren P( kamp en Molenaar. Wat het programma betreft, we ziei het vaandcldéfilé cn de vaandelgroet, optreden van alle 500 deelnemers met groote nummer vrije oefeningen. Da zullen in een zeer afwisselend prograi de verschillende vereenigingen met dii nummers optreden. De Bondsoefening zal door een 5-tal vereenigingen metI dames worden uitgevoerd, met tevens: eenigingsnummers dames van 1-3 veij Kingen. Aan de wedstrijden op het terrein vooraf om 12.30 de officieele ontvangst raadhuize. Om 1 uur zullen daarna de eenigingen zich opstellen om, voorafgej door Schagens Harmonickapel, een raai wedstrijd door Schagen te houden lann volgende route: Opstellen Lauriosii daarna wordt gemarcheerd door Hö bosch. Stille Laan, Laan, Landbouwstj Stationsweg, Molenstraat, Nieuwe lj zijde, Gedempte Gracht, Loet, naar Spartaterrein Ilier zal om 2 uur het gramma een aanvang nemen. We t\vij| er niet aan. of na Wieringerwaard en T| zal Schagen Zondag a.s. een hoogtijdag; de gymnastieksport meemaken. Ten slotte willen we de inwoners Schagen verzoeken, om Zondag a.s. ciaal langs de bovenomschreven route den optocht, de vlaggen uit te steken.] SCHAGEN, 13 Juli 1939. 10 paarden f 120—200, 3 geldekoeien (i f100150, 45 idem, vette f165245, 8 koeien f160225, 41 nuchtere kalveren! 15, 139 schapen, vette f 1215, 47 lamh f4—6, 8 bokken en geiten f2S, 6 van mag. f 3240. G idem vette, p. kg. f 0.1 81 biggen f 1018, konijnen f 0.15—1, pen f 0.60—0.90, haantjes f 0.150.G0. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juli. Scholsche muizen 1i.60. bl. cigei mers 4.104.6Q, drielingen 2.502.90, 1—1.40, export 2—2.10, S2V2 Kg. spt booncn 17.50, roode kool 1.802.40, tom A 7.30—7.70, B 10—10.10. C 5—5.70, CC 52 Kg. Alicante 38.50. 136 Kg. Franks Iers 41.90. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juli. Schotsche muizen 4430; g'rooten 4; en 22.10 bl. eigenheimers 4.404.90; dri gen 2.50- 2.S0; kleine 11.10; zilvernep S.30;wite kool 2.70; bloemkool 4.30—6,1 WARMENHUIZEN, 12 Juli. Schotsche muizen 4—4.20, grove 4.—, t lingen 2.502.60, eigenheimers 4.HH Aanvoer: 135500 Kg. aardappelen. WINKEL, 12 Juli. Aalbessen 4—19, kruisbessen 36, t bozen 18—25, aardbeien 1020, kersen 12, tomaten 45, slaboonen 1112. aar pelen 1.30—2.10, tuinbooncn 1.301.40, len 6—8, per 100 pond. Komkommers per 100 stuks. MEDEMBLIK, 12 Juli. Aardappelen: Bonken 11.05, ScliQ muizen 2.kleine muizen 1.25, bin 2.—, kleine 1.25 per 50 Kg. ALKMAAR, 12 Juli. Aardappelen 2.50—6.20, aardbeien 1.08, aalbessen 58, andijvie 0.50—1, h! kool I 1015.50, bloemkool II 58. h 2.60 doperwten 45.50, druiven groene kool 2.kropsla 0.50—3.40,1 kommers 2—3, meloenen 1220, peters 1.30—2, perziken 2—9, postelein 0.1P peulen 39, rabarber 2—3, roode kool 3.30, selderie 4.507.40, spinazie 0.31- snijboonen 5—11, dubbele spercieboontf 10.50, tuinbooncn 0.250.40, tomaten 4, uien 2.10—6,50, wortelen 2.50—4, bessen 1822, LONDENSCHE WOLVEILINGE» Londen, 11 Juli (Reuter). De nieuwe* wolveilingen opende heden met een a** van 7672 balen, waarvan er 6560 wf? verkocht. Voor de goede sorleering, onder zeer veel Nieuw Zcclandscho O breds, bestond van de zijde van den1 nenlandschen handel groote vraag, verhand hield met de militaire beho^tj De Europecsche handelaren toonden S'Kj eenige belangstelling voor de voor hettW) schikte Merinos. Het ophouden bleefJm hoofdzaak beperkt tot speculatieve P*-' tjes ontvette Merinos. In vergelijking met die van de ling der laatste serie waren dc prijzen! ontvette Merinos onveranderd, die van te Merinos 5 procent, van ontvette 5^ vette fijne Crossbreds 5 tot 10 pr*J hoogor. Andere vette Crossbreds n,aa' ru prijzen die 15 tot 20 procent hooeer terwijl de prijzen van Slipes 71A waren.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6