Stookt Engeland de Ouitsohers op? ALBERT VAN SCHENDEL Kit groote tekort bij bet Spoorwegpensioenfonds DE WERELt tweede in de vierde étappe „Denk aan Lonneker!" Vluchteliogetjes passeeren ons land Assen huldigt den Prins Postvlucbten op m w eini wo orde Tour de France De Hollandsche ploeg handhaaft zloh volkomen. Lambrichts thans veertiende. De gele trui van de Ronde van Frankrijk is gisteren overgenomen door Vietto, omdat Fonenay met verscheidene minuten achterstand de vierde étappe beëindigde. De Ne derlanders hebben het er, afgezien van de bijzonder fraaie prestatie van Albert van Schendel, ook op dezen dag goed afgebracht, waar door zij opnieuw beter in het klas sement kwamen te staan. Lambrichts is thans 14e, terwijl de Kor- ver, Woensdag 34e, nu op de 30e plaats is geklasseerd, doch de grootste sprong maak te natuurlijk Albert van Schendel, die niet minder dan tien plaatsen opschoof en thans 25e is geworden. Wederom felle strijd! Steeds dieper reed de wielrijdende kara vaan in Frankrijk door en gisteravond zijn de renners aangekomen in Lorient, na een rit van 174 K.M., van Brest af door een der mooiste deelen van Bretagne. Veel zullen zij van deze schoonheid evenwel niet gezien hebben, want ook gedurende deze vierde étappe is de strijd fel geweest. Er is thans in zooverre teekening in de race gekomen, dat de renners hun afwach tende houding hebben laten varen. Het is daarbij verheugend, dat de Nederlandsche renners zich weten te handhaven tegen de buitenland- sche grooten, niet alleen, maar dat zij in dit milieu nog successen we ten te behalen ook. Gisteren was Albert van Schendel in navolging van zijn broer, die eergisteren een prachtige race reed, de groote man in onze ploeg. In gezelschap van 4 andere renners wist hij na 51 km. uit te loopen. De winst groeide tot anderhalve mi nuut en op dezen afstand bleven de beide groepen renners achter elkaar. Albert van Schendel reed wonderlijk gemakkelijk en bij aankomst op de wielerbaan in Lorient kwam hij vlak achter Litschi binnen. Daarop volgde Louviot. Ongelukkige eindsprint. Onze landgenoot lag dus in uitstekende positie om uit de sprint deze étappe te win nen. Bij het ingaan van de laatste bocht ging hij iets naar boven, hij kwam Litschi opzij. Deze maakte toen de fout te veel naar de ballustrade toe te rijden bij het uitgaan van de bocht. Albert van Schendel lag in volle vaart en liep kans gekraakt te wor den, zoodat hij een oogenblik in hield. Dit oogenblik was voldoende om Louviot, die van de situatie ge bruik maakte, te doen winnen. De Nederlander maakte zich los van Litschi en kwam op enkele centime ters na Louviot over de eindstreep. „Deze sprint had ik met twee lengten moeten winnen", zeide hij later, misschien een beetje teleurgesteld, maar hij was te vreden met de tweede plaats. Vandaag wordt de vijfde étappe van Lo rient naar Nantes gereden over een afstand van 207 k.m. Algemeen klassement. De algemeene rangschikking luidt thans: 1 Vietto (Frankrijk) 22 uur 49 min. 41 sec.; 2 M. Clemens (Luxemburg) 22 uur 49 min. 47 sec.; 3 Disseaux (België) 22 uur 50 min. 47 sec.; 4 Fonlenay (Frankrijk) 22 uur 51 min. 58 sec.; 14 Lambrichts 22 uur 57 min. 54 sec.;' 25 Albert van Schendel 23 uur 2 min. 56 sec. 30. De Korver 23 uur 5 min. 33 sec. 37. Sijen 23 uur 8 min. 23 sec. 45. Dominicus 23 uur 12 min. 09 sec. 49. Ton van Schendel 23 uur 16 min. 32 sec. 57. Gommers 23 uur 25 min. 15 sec. 61. Hellemons 23 uur 27 min. 32 sec. Het landenklassement luidt: 1. West-Frankrijk 68 uur 41 min. 28 sec. 2. Frankrijk 68 uur 47 min. 27 sec. 3. België-B. 6S uur 48 min. 24 sec. 8. Nederland 69 uur 6 min. 23 sec. Schijnbaar particuliere brieven bevatten politieke adviezen. „Het Foreign Office zit er achter" LORD HALIFAX SCHRIJFT ANONIEME BRIEVEN. In de laatste weken wordt Duitsch- land overstelpt met een vloed van schijnbaar particuliere brieven, welke per post uit Engeland ko men. Al deze brieven zijn, naar het Duitsche Nieuws Bureau meldt, geschreven om te trachten het Duit sche volk tegen zijn leiding op te zetten. Onlangs werd weer een in grooten getale verspreidde brief ontvangen van „Stephen King-Hall", die, aldus het D.N.B., op dom me wijze probeert den „waarden Duitschen lezer" te bereiken om aldus in het Duitsche volk een defaitistische stemming te ver wekken. Een onderzoek te Londen. Met het oog op het feit, dat deze brief in bijzonder veel exemplaren naar Duitschland is gezonden, hebben wij, aldus het D.N.B., te Londen nadere inlichtingen ingewonnen naar de eigenlijke bron van herkomst. Het resultaat daarvan was ver bluffend. Bijzonder goed ingelichte en inge wijde kringen hebben n.1. vastge steld, dat de heer Stephen King- Hall in het geheel niet de particu lier is, voor wie hij zich uitgeeft, doch dat hij in dienst staat van de paso pgeri c h t e p ro pa ga nda-a f deel i n g van het Foreign Office, welke on der leiding staat van Vansittart en dat de Engelsche minister van Bui- tenlandsche Zaken, Lord Halifax, dezen brief niet alleen kent, doch zelfs bij de opstelling ervan aanwe zig is geweest. Stephen King-Hall ex-marine officier. Deze op die manier werkende heer Stephen King-Hall wendt zich nu in zijn brief tot de „waarde Duitsche lezers" en deelt mede. dat hij als Britsch marine-officier van 1906 tot 1928 bij de Britsche marine heeft ge diend. Drie jaren geleden was hij dezen be richtendienst begonnen, waarbij thans reeds veertig lieden werkzaam zijn. De heer King-Hall beschouwt zijn berichtendienst als een particulier geleide openbare instel ling en wil het publiek informaties geven, welke geheel onafhankelijk zijn van de dag bladen en andere invloeden. De heer King-Hall geeft een lange uiteen zetting over betgeen hij in den oorlog heeft beleefd en stelt o.m. vast: De doorsnee-En- gelschman is verontrust over de „schande lijke wijze," waarop de Duitsche regeering het verdrag van München schendt, zoodat hij steeds meer tot de overtuiging komt, dat de Duitsche leiders, althans P.ibbentrop, Goebbels en Himmler „volkomen onmoge lijke menschen" zijn waarmede men nooit eenige overeenkomst kan treffen, welke ge houden zal worden" „Ik neem aan", aldus vervolgt hij letterlijk, „dat het woord van Hitier in Engeland thans heel weinig koers waarde heeft. Er bestaat niet het minste vooruitzicht op, dat Groot. Brittannië eeni ge concessie aan Duitschland zal doen, al eer het vertrouwen in Duitschlands woord is hersteld. Koloniën uit te leveren na hetgeen men te Praag heeft gezien, is eenvoudig geen practische politiek." „Uw Fuehrer zal het signaal geven!" De heer King-Hall beweert, dat de poli tiek van Duitschland op vele punten volko men onbegrijpelijk is. „Ik wilde vrede, wan neer ik deze onder eervolle voorwaarden kon hebben" zegt de briefschrijver en be spreekt dan de mogelijkheden op succes van een oorlog; hij probeert den lezer te inti- mideeren met de deelneming van Amerika aan den oorlog, de blokkade enz. Dan vervolgt hij woordelijk: „Het is waar, dat zij de Italianen tot bondgenooten heb ben, Maar de Italianen hebben gebrek aan grondstoffen en hebben geen groote weer standskracht euz. Daarenboven, wanneer de oorlog voorbij is, wat zal dan gebeuren? Eerst komt er een vredesverdrag, waarbij vergeleken het verdrag van Versaillcs kinderspel is. De defini tieve beslissing ligt bij u. Het is uw Führer, niet mijn oude minister president, die bet signaal tot den aanval zal geven, wanneer alle knoopen losgaan en, eerlijk gezegd, ik vrees, dat Goebbels en Ribben- trob hem belangrijke inlichtingen onthouden. Een artikel van Dr. Goebbels in de „Voelkische". Rijksminister Dr. Goebbels neemt in de „Voelkische Beobachter" uitvoerig stelling tegen dezen brief op grond van het feit, odat hij in officieele opdracht is opgestelr. en verzonden, aldus vervolgt het D.N.B. „U schrijft dat u den vrede wil, aldus Goebbels, dat is wel dezelfde vredesmissie welke Engeland te Versailles aanleiding gaf een weerloos volk te wurgen, het veertien jaar lang te onderdrukken, te berooven en uit te plunderen. Uit dien geest heeft men ons behalve de oorlogs- ook de handelsvloot afgenomen, onze koloniën geroofd en ons bovendien gekweld en verdeemoedigd waar men slechts kon. Waarom hebt u in dien tijd niet een keer gesproken ten gunste van vrede en overeenstemming? U wilt den vrede wanneer U hem onder eervoile voorwaarden kunt krijgen. Wie heeft U dan niet een eervolle vrede gege ven? Stamt Versailles van ons of van U? Of is het diktaat van Versailles een eer volle vrede geweest? Neen: Engeland heeft ons tot vandaag toe den eervollen vrede onthouden. U hebt ons ten overvloede te gen de plechtige verzekeringen in onze ko loniën ontnomen. U wilt deze als man daatsgebieden besturen. Uw land is zoo als vele Engelschen toegeven zelf onge schikt deze nuttig te maken. Niettemin geeft u ze Duitschland niet terug. Waarom niet? Omdat U Duitschland louter uit machtshonger niet alleen de door Enge land geëischte „eervolle vredesvoorwaarden willen onthouden, doch omdat U ons volk ten gronde hebt willen richten! Wij vragen geen genade, maar recht. „Hitler's woord geldt in Duitschland. De Führer heeft de Duitsche natie groot en sterk gemaakt. Hij wordt daarom door En gelschen van tiw slag hartgrondig gehaat. Daar zijn wij slechts trots op. U voegt daar aan toe, dat er niet het minste vooruitzicht bestaat dat Groot-Brittannië eenige concessie doet aan Duitschland. U miskent den toe stand grondig. Niemand vraagt om conces sies. Niemand verwacht deze. Wij vragen van u geen genade, doch ons recht. Wij staan niet als bedelaars of snieekende be- zitloozen voor uw kapitalistische democra tieën. „Weigert men ons ons recht, dan zullen wij ons dat recht zelf weten te verzekeren. Stelt nu niet schijnheilig de vrag, waarom Engeland zou wenschen ons te om singelen, want het antwoord is duidelijk: om ons weg te vagen! Omdat u ons het leven niet gunt. Omdat wij 'in uw oogen bezitloo- zen zijn en bezitloos moeten blijven. Of er een oorlog komt, hangt geheel van Engeland af, hoe hij verloopt is onze zaak, zoo besluit Goebbels. „Duitschland bevindt zich thans in een gesteldheid, waarin het vastbesloten is zijn nationale eer en bestaan tot den laatsten ademtocht te verdedigen". Maar de waarschuwing hielp niet! Weereen ongeluk le Enschede Opnieuw heeft een onder den invloed van sterken drank verkeerende autobestuur der in de gemeente Enschede een ongeluk veroorzaakt. Woensdagavond te ongeveer half elf stonden in de Brinkstraat te Enschede eenige meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in grooten vaart om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto tendeele op het ti'ottoir te recht kwam. De fiets van een der meisjes werd aangereden en wegge slingerd, tengevolge waarvan de 34-jarige dienstbode F. E. werd ge raakt. De vrouw werd ernstig ge wond aan het hoofd en met een hersenschudding naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. De auto kon spoedig door de politie wor den opgespoord. Het bleek, dat een 23-ja- rige slager uit Hengelo, de bestuurder was geweest. Hij was in één der café's, die hij had bezocht, nog gewaarschuwd met de woorden: „Denk aan Lonneker!" Na de aanrijding had hij zich naar het Volkspark begeven, waar hij met hulp van een vriend, een aanrijding had geënscèneerd. Hij had daarop in het gebouw in het Volkspark de politie opgebeld, met de mededeeling, dat iemand zijn auto had willen stelen, doch bij het wegrijden tegen een boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuurder van de auto in de Brinkstraat was geweest. Men bracht hem naar het bureau over, -waar hij spoedig een bekentenis aflegde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog on der den invloed van sterken drank ver keerde. De auto had hij van een garagehou der in Hengelo gehuurd. Op doorreis naar Engeland In den D-trein, welke omstreeks vijf uur in den middag 01 denzaal passeert, bevon den zich gisteren 105 .Toodsche vluchtelin- getjes uit het voormalige Tsjccho-Slowakije De kinderen werden te Bentheim door een der dames van de Nederlandsche commis sie verwelkomd. Per trein begaven Ue jeugdige emigrantjes zich vervolgens naar Hoek v. Holland, vanwaar zij gisteravond naar Engeland zijn overgestoken. Z.K.H. maakt een tweedaagsche tocht door Drente. Prins Bernhard is gistermiddag voor een tweedaagsch bezoek aan Drente omstreeks drie uur in de Drentsche gemeente De Wijk aan gekomen. Daar bezocht Z.K.H. een door den Bond van Fokkers en Fok- vereenigingen te De Wijk en Rui- nenvold bijeengebrachte keurcollec- tie van den Z.O. Drentschen vee stapel. Te ongeveer vier uur verliet de Prins de tentoonstelling en begaf zich naar Vledder, waar een bezichtiging van de tuinbouw school op het programma stond. Een der leerlingen bood den hoogen gast een viertal foto's van de school aan. Ten huize van den burgemeester werd den Prins vervolgens thee aangeboden, waarna Z.K.H. tegen zes uur in de richting Assen vertrok. In Assen. Te ruim half zeven arriveerde Prins Bernhard in de Drentsche hoofdstad. Reeds geruimen tijd te voren had de stad zich gevuld met Assenaren, die den Prins bij zijn eerste, zij bet onofficieel bezoek aan Asen, wilden verwelkomen. In een snel tempo werd, voorafgegaan door de Asser motorpolitie, een korte rond rit door de rijk met vlaggen getooide stad gemaakt, en overal steeg, bij het passeeren van de auto. hartelijk gejuich op. Op het oogenblik. dat Z.K.H. de woning van den commissaris der Koningin betrad, werd op het dak van dit huis de prinselijke standaard geheschen. Na het diner verscheen Prins Bernhard om half tien op het bal kon van de ambtswoning om de hulde van vele Asser vereenigingen in ontvangst te nemen. Aan dit défi lé namen 1600 personen deel. Het was een imposant schouwspel. De stoet werd geopend door de staf- muziek van het eerste regiment in fanterie, gevolgd door de leden van de Asser rijvereeniging te paard. Dan kwamen de padvinders en ver dere vereenigingen. De Prins was zichtbaar verrast door dit massale en spontane hul debetoon. Hedenochtend om half tien heeft Prins Bernhard Assen verlaten, om in gezelschap van den commissaris der Koningin in de provincie Drente een bezoek te brengen aan de ontginningen te Witteveen en aan het vcenbedrijf van de Maatschappij Klazi- naveen. In de bioscoop onder toezicht Tsjechen blijven demonstreer en tegen de Duitsche overheersching. STRENGE MAATREGELEN DER REGEERING. Het .ministerie van binnenlandsche zaken van het protectoraat Bohemen en Mora- vië heeft officieel medegedeeld, dat in den laatsten tijd in de bioscopen de bezoekers bij Duitsche films zich hebben gedragen op een wijze, welke den indruk van anti- Duitsche betoogingen gaf. In het belang an den vrede tusschen beide bevolkings- greopen moet dit gedrag ten strengste wor den veroordeeld,-aangezien het ernstige ge volgen zou kunnen hebben voor het geheele land. üe autoriteiten hebben maatregelen genomen om de orde in de bioscopen door speciale ambtenaren te doen bewaren. Deze kunnen de voorstellingen onderbreken, bi oscopen sluiten en onordelijke elementen arresteeren. Het agentschap Ceteka bericht verder, dat den laatsten tijd op verscheidene plaat sen het telefoonnet van het Duitsche leger is beschadigd en het brengt in herinnering, dat hierop een gevangenisstraf van 10 jaar en zelfs de doodstraf kan staan. Prof. Goudriaan wil alle banden tusschen fonds en spoorwegbe drijf verbreken. De commissie-Beumer, welke is ingesteld om te adviseeren hóe het tekort van het Spoorwegpensioenfonds ad f 350 millioen het beste kan worden gedekt, heeft thans rapport uitgebracht. De commissie meent de volgende maatregelen in overweging te moeten geven: De nieuw aan te stellen spoorweg ambtenaren worden gebracht onder het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Het spoorwegpensioenfonds worde iu verband hiermede gesloten Dit beteekent dat spoorwegperso neel,, wat. zijn pensioenaanspraken betreft, in beginsel met het Rijks personeel op één lijn behoort te worden gesteld. De dekking van het bestaande tekort geschiedde door de uitkeering aan het Spoorwegpensioenfonds van een 50-jarige annuïteit, groot f 16.296.000.—. Deze annu- iteit kan worden verlaagd tot f 15.598.000. indien de tegenwoordige korting van ma ximum 10 pet. op de daarvoor iu aanmer king gebracht pensioenen wordt gehand haafd. Zij kan tot f 15.607.000 dalen, indien de pensioneen tot een bedrag van f 500 van de bedoelde korting worden vrijge steld. En tot f 15.644.000. indien de pensi oenen toteen bedrag van f 800 van deze korting worden vrijgesteld. Voor de betaling van de onder 2 bedoel de annuïteit worde dc staat bij de wel aansprakelijk gesteld,-met dien verstande, dat op de staatsbijdrage jaarlijks in min dering komt, wat het spoorwegbedrijf krach lens artikel 16, 3e lid van de statu ten der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, voor dit doel heeft kunnen opbrengen. Nieuwe tekorten, welke zich naderhand mochten voordoen, worden op dezelfde wijze gedelgd als met betrekking tot het aanwezige tekort hierboven is voorgesteld Prof. Goudriaan is 't er niel mee eens. Aan het rapport is toegevoegd een nota van het lid der commissie prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr., lid van de directie der N.V. Ned. Spoorwegen; Deze kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel om het bestaande tekort in het Spoorwegpensioenfonds aan te vullen door een hervatting van de periodieke stor tingen van Rijkswege. Hij heeft evemvel tegen de andere voor stellen niet betrekking tot het pensioenfonds dermate overwegende bezwaren, dat hij er de voorkeur aan geeft het rapport niet mede te onderteekenen en in een afzonder lijke nota van zijn zienswijze te doen blij ken. In deze nota komt de heer Goudriaan tot de volgende conclusies: Het is gewensclit het bestaande Spoor wegpensioenfonds met ingang van een be paalden datum, bijv. 1 Januari 1940, te sluiten. Aangezien de pensionneering van liet thans in dienst zijnde spoor wegpersoneel geheel geregeld is door den Rijkswetgever, dienen al le zakelijke en persoonlijke banden, welke thans nog bestaan tusschen het fonds en het spoorwegbedrijf resp. de spoorwegdirectie, te wor den losgemaakt. Voor het na den sluitingsdatum in dienst tredende personeel dient een nieuwe pensi- eonregeling te worden opgebouwd, welke aan de hoogste eisclien van soliditeit vol doet. Vertrek van Aankom». (heenreis) lSinf!ap- 13 IulTa"i. IS J< (terugreis) IAthene 13 Juli |A'dam!3,; fheeiireis) |easra 13 Juli Jodhp. 13 J( aeru"") Kng. 13Juli j jodhp. J [heenreis) |A'dam 13 ,uIi lAlh"»«t (terugreis) (Band. 13 Juli |.Meda„lSt Thetisbergpogingen opgeschort. ff- band met den krachtigen Z.W. wijJ de werkzaamheden tot berging vai^ „Thetis" in de baai van Liverpool tM gestaakt. Zij zullen hervat worden agj het weer beter is. Sluiting van consulaten in Slowakljt Daar de Slowaaksche regeering aan diplomatieke vertegenwoordigers der! den, die de onafhankelijkheid van Si) kije noch de facto noch de jure en hebben, liet recht van exterritorijHt ontnomen heeft, zullen acht const^H op 15 Juli ophouden te bestaan. Het treft hier het Fransche consulaat ei honoraire consulaten van België, Rcff nie, Zweden, Noorwegen, Bulgarije,» kije en Litauen. Zweden bouwt vier duikbootcn. - Zwecdsche regeering heeft toestem» gekregen tot den bouw van vier nie. duikbooten, waarvan de totale kosten; raamd worden op 17 millioen kronen, verdoelen -over vier jaar. Joodsch protest over Palestina. Het 1 sche telegraafagentschap publiceert manifest, waarin geprotesteerd wordt» aanleiding van de door den Britschenf nister van koloniën afgelegde verkilt' gen over liet niet vaststellen van dei migratiequota in October en Maart ajm Italië niet tevreden over de Sandsjaih tie. De Italiaansche regeering heefl Juli j.1. aan de Fransche regeering nota gericht, waarin zij ruime rea maakte ten aanzien van den afstand j het Sandjak Alexandrette aan Turtj die tot stand gekomen is buiten medJ ten en zonder toestemming van Italii| die, aldus de nota, duidelijk in strf met de doelstellingen van het manl en den wil van de betrokken bevo| gem Uitbreiding der DuitschRussische 1 Niet-offiesieele besprekingen wordÉ Moskou nog voortgezet naar Reuterj neemt, over uitbreiding van den sisch-Duitschen handel. Wanneer I Duitsche delegatie, bestaande uit pna nente industrieelcn en zakenlieden, I rapport heeft uitgebracht, zal de aai!1 legonheid vermoedelijk officieel ter Mp] genomen worden door de twee regeè gen. Inmiddels weigeren officieele ifc gen cenigerlei inlichtingen te verstreKf De spionnage-affaire in Zwitserland. - verhooren in hetp roces tegen de at naai socialisten te Zurich zijn gist», beëindigd met een verklaring der schuldigden, waarin deze zich wel waar nationaal socialisten noemen, dftj verklaren onschuldig te zijn. Zij F gen hun patriotisme en betoogen nim; te hebben samengespannen tegen de: afhankelijkheid van het cedgenootsck Heden zal uitspraak worden gedaan. Zal Roosevelt zich met den Paus versti In sommige Romeinsche kringen doel gerucht de ronde, dat de apostolis gedelegeerde te Washington, mgr. cognani, die onlangs te Rome is aa komen, een persoonlijke boodschap president Roosevelt aan Z. H. Paus I XII heeft overgebracht. Officieel is i bekend, Kladno is weer normaal. De Diii commandant van het district Kis heeft thans de laatste maatregelen, w genomen waren in verband met het cident, waarbij twee Duitsche cendi werden gedood, opgeheven. De restai mogen weer tot acht uur 's avonds blijven en de bioscopen mogen voorstellingen geven. Volgens de berichten bevinden zich nog 800 vi 1800 personen uit Kladno, die g( teerd waren, in hechtenis. Eenigcn,! als de burgemeester en de deken 1*1 den zich in Dachau. Oude spoorwegpresadent veroordeelt De president van de voormalige Oosi rijksche spoorwegen, dr. Strafella, J wegens het misbruik van gelden van' tramwegmaatsohappij van Graz voor» litieke doeleinden, veroordeeld tot jaar zware tuchthuisstraf. Kerk als wapenarsenaal. Bij het oni zoek, dat de Chileensche politie naars» leiding van de ontdekking van een co» plot tegen de regeering heeft inges'^ !s in een kerk nabij Santiago een wap» opslagplaats ontdekt. Vijftien geweren 70 pistolen werden in beslag genomen Kerkvervolging In Duitschland. - I»1 redevoering sprak Baldur von SchiracM leider van dc Duitsche jeugdgroepen, os over het „heilige tceken" der Hitler-jeil Woordelijk zei von Schirach o.a.: vaandel, dat de Hitlcrjeugd volgt, is* heilig toeken, voor de jeugd van Adolf w Ier het waarachtige tecken van een geloof. Wanneer deze of gene beweert» de Ilitlerjeugd een jeugd is zonder goe dienst en zonder God, dan brengen daartegen in: „Deze, onze dienst Duitschland, is ook godsdienst! Wann» de, Hitlerjeugd trouw en dapper 1» plicht vervult jegens het volk en ge™5 zaam is aan den „Führer", die haar,{ God gezonden is, dan handelt zij ook J overeenstemming met den Almachtig#

Schager Courant | 1939 | | pagina 2