Seizoen Opruiming A. Sijperda Zoon Ouders nemen afscheid den heer Mol van Britsche maandproductie 1000 vliegtuigen Frankrijk negeert Italiaansch protest Als de Eogelsche bommen werpers naar Polen willen... Predikbeurten SPORTCOSTUMES vanaf f 8.75. REGENKLEEDING in tweed en gabardine, vanaf f8.00. Speciale aanbieding KLEEDING NAAR MAAT, vanaf f35. SCHOUTENSTRAAT 12. alkmaar, Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Driejarige ambtsperiode met stem pel van activiteit." De ouderavond, gisteren in School I gehouden, was wel in hoofdzaak be legd om de ouders gelegenheid te ge ven afscheid te nemen van den heer Mol, die wegens z'n benoeming te Alkmaar, de school gaat verlaten. De voorz. der oudercommissie, de heer P. Kooiman, heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder burgemeester Mijnlieff en den pasbenoemden onderwijzer, de heer de Veer. Door bijzondere omstandigheden waren er geen notulen, zoodat de heer Mol, aan wien intusschen de leiding van de bijeenkomst was overgedragen, het agendapunt: de kweekeling met acte, aan de orde stelde. Er zijn financieele moeilijkheden, doordat de bijdragen voor het fonds, waaruit een vergoeding aan dezen extra-onderwijzer ver leend wordt, niet meer zoo ruim vloeien. Toch is handhaving van den kweekeling met akte noodzakelijk, daar anders onmo gelijke klassecombinaties gemaakt moeten worden en er klassen van een dikke 50 leerlingen zouden komen. Spr. wekte dus op dit fonds krachtig te steunen. Sommige ouders laten hun kinderen niet meer deelnemen aan de tand verzorging op school in verband met de tandheelkundige hulp, vanwege het onderlinge ziekenfonds. Zij verliezen echter de groote waarde van het geregeld controleeren van het gebit, zoo als dat op school gebeurt, uit het oog. Die tandverzorging wil pijn voorkomen en niet alleen ingrijpen als 't eigenlijk al te laat is. Van de eerste klas nomen slechts 7 kinde ren deel. Nadat spr. dank had gebracht aan hen, die het tandverzorgingsfonds steu nen, hield mw. Meeldijk een beioog ter ver sterking van de overtuiging, dat tandver zorging noodig is. Bij de mededeelingen herinnerde de heer Mol aan de benoeming van den heer de Veer en verzekerde hem, dat hij bij de ver vulling van z'n taak op de medewerking der ouders zou kunnen rekenen. Spr. richtte zich hierna tot de ouders der pas op school gekomen leerlingen, deelde mee, dat nu 1 Sept. 5 leerlingen overgaan naar het U.L.O.-onderwijs, complimenteerde de beide onderwijzeressen voor hun reisjes met de oudste meisjes en herinnerde aan het winnen van den eersten prijs in het schoolvoetbal-tournooi. De pauze werd op de gebruikelijke wijze benut en toen allen weer gezeten waren, las de heer Grendel zeer verdienstelijk een gedeelte uit „Merijntje Gijzen's jeugd" voor en hield door z'n uitstekende voordracht al ler aandacht geboeid. Het afscheid. Hierna sprak de heer P. Kooiman namens de ouders het scheidende hoofd tóe. Uw drie jarige ambtsperiode draagt het stempel van activiteit, zei spr. Het inwendige van het schoolgebouw is veel verbeterd, ge hebt u in gespannen voor de schoolbus en ook uw be langstelling getoond voor schoolvoet.bal en schoolzwemmen. Wij danken u voor hetgeen ge voor de school, voor onze kinderen deedt en wenschen u het beste in uw nieuwen werkkring. Namens de leerlingen overhan digde spr. den heer Mol een mooie bureau lamp en een notitieblok met bewerkt lede ren omslag en verblijdde mevi. Mol met een aardig bloemenbakje. Burgemeester Mijnlieff sprak namens het gemeentebestuur en merkte, na de goede verhouding tusschen de kinderen en den heer Mol en die tusschen het gemeentebe stuur en het hoofd der school te hebben ge roemd, o.a. op: U is hier op eenigszins bij zondere wijze verschenen en gaat ook weer op bijzondere manier heen. U is hier eigenlijk te kort geweest om fatsoenshalve te kunnen verdwijnen. Maar daar zijn we overheen gestapt en ik heb er maar van afgezien slechte inlichtingen te geven, om u nog een poosje hier te houden. Vanaf m'n eerste bezoek in uw klas heeft mij de sterke aandacht van uw leerlingen voor uw onderwijs en het contact tusschen u en de leerlingen gefrappeerd. Op gees tige wijze betrok spr. eenige op het bord gepfikte kinderteekeningen in z'n speech en na zich tot mevr. Mol gewend te hebben, besloot Burgemeester met de erkentelijkheid van het gemeentebestuur te betuigen voor hetgeen de heer Mol voor de school ffn de gemeente heeft gedaan. De heer Mol dankte allereerst den burge meester en verzocht hem wel zijn dank over te willen brengen voor de wijze waar op en de bewoordingen waarin hem ont slag is verleend. Vervolgens dankte hij ook de ouders, het onderwijzend personeel, Ds. Vorstman en z'n persoonlijke vrienden en, mede namens z'n vrouw voor de ont vangen cadeaux. De heer Kooiman sloot daarop de bijeen komst. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden verguning aan A. Waterman, voor den bouw van een steenen schuur aan den Stoomweg, aan den A. P. Polder, voor het bouwen van een bedie ningshuisje bij de ophaalbrug aan de Van Ewijcksluis en aan R. Blankevoort, voor den bouw van een dubbel woonhuis aan den Nieuwe weg. GESLAAGD. R. Schutte, leerling van de U.L. school te Den Helder, slaagde voor 't einddiploma A. 'T ZAND. SCHOOLREISJE O. L. SCHOOL. Onder gunstige weersomstandigheden heeft het jaarlijkseh reisje der.O. L. school plaats gehad. De reis ging naar Valkeveen. Daar werd door de jongens volop van de speel- gelegenheid gebruik gemaakt. Geweldig heeft men zich daar vermaakt, het vertrek kwam slechts noode. Tenslotte echter was men op den terugtocht. Als tweede pleister plaats werd Bergen aangedaan, om 's avonds omstreeks 8 uur, hoogst voldaan huiswaarts te lceeren. Als slot-verrassing werd in het café van den heer Modder nog een glaasje limonade aangeboden. ONFORTUINLIJKE BAKKER. Woensdagmorgen is de broodkar van den heer H. Konijn onderst-boven gevallen. Het ongeval heeft zich als volgt toegedragen. De knecht had het paard aan een hoorn vastge bonden, daar liet de gewoonte heeft., zooals men ons uit betrouwbare bron mededeelt, voor den wagen te gaan wentelen, hetgeen natuurlijk veel gevaren met zich brengt. Ook nu had het heest weer eens kuren, eerst wreef het met zijn nek langs den boom, om het later nog eens met zijn rug te doen. Hierdoor geraakte één der stokken ach ter zijn nek, onze bles liep vooruit, het wiel reed tegen den boom en de gevolgen zijn he kend. Toegeschoten hulp haalde het paard voor den wagen vandaan en met vereende krach ten werd de wagen weer in zijn gewonen stand teruggebracht. Gelukkig voor bakker Konijn was er geen materieele schade. Nieuw krachtig Britsch luchtdoelgeschut Het kan vliegtuig bij ontploffing op grooten afstand nog vernielen, De „Star" bericht op sensationeele wijze onthullingen te kunnen doen over een nieuw, geheim luchtdoelgeschut van Engeland. Het kaliber van dit kanon is 3.7 duim. De stukken zijn ingedeeld in batterijen van vier kanonnen en volgen, electrisch geleid, het bewegende doel. Een batterij van vier stukken kan vijftig granaten van 6 pond per minuut afvuren tot een hoogte van 7 mijl. Elke granaat, die binnen een straal van 50 meter van het doel ontploft, vernielt het vliegtuig. Tijdens oefe ningen zou een granaat, welke op een af stand van 1000 meter van een vliegtuig ont plofte, dit omlaag hebben gebracht. Enorme reserves worden aange kweekt. Dat Engeland zich in den tcgenwoordigen „strijd der zenuwen" en ondanks den slech ten gang der onderhandelingen te Moskou zoo vol zelfvertrouwen toont en toonen kan, is voor een niet gering deel te danken aan den geweldigen groei van Engeland's lucht macht,. Het vertrouwen van het volk in het werk en de plannen van het ministerie van lucht vaart, dat eenigen tijd geleden sterk ge schokt heette, is volkomen hersteld. Dit is te merkwaardiger, omdat sinds het voorjaar de grootste gemeimhouding wordt betracht ten aanzien van alles, wat met de Royal Air Force verband houdt. Hoe sterk is de RAF op het oogenblik en welke sterkte stelt men zich voor te berei ken? Daar officieele gegevens niet te krij gen zijn, heeft de „United Press" eens alle beschikbare aanwijzingen en betrouwbare inlichtingen vergeleken en hieruit blijkt, dat de maandelijksche productie van oor logsvliegtuigen op het oogenblik rond 800 bedraagt. Dit aantal stijgt echter nog voort durend en waarschijnlijk zal het in Septem ber 1000 bedragen. Maar ook dan is de grens niet bereikt. Een belangrijke kwestie is natuurlijk de productie in oorlogstijd. Men gelooft, dat de Britsche regeering actieve voorbereidselen treft, om in staat te zijn, in oorlogstijd 35.000 40.000 toestellen per jaar te fabri- ceeren. Wanneer de Britsche productie in Sep tember een maandelijksch totaal van 1000 bereikt zal hebben, zal zij naar verwach ting dc Duitsche productie met die van het vroegere Tsjecho-Slowakije evenaren. En dan is een productie hooger dan die van de Duitschers, naar men gelooft, zeker te be reiken. Nota over Alexandrette voor ken nisgeving aangenomen. Met onverschilligheid heeft Frank rijk de nota van Italië ontvangen, waarin wordt geprotesteerd tegen den afstand van Alexandrette aan Turkije. Het is dus zeer waarschijnlijk, dat de Fransche regeering er geen enkel gevolg aan zal geven, behalve dan misschien de traditioneele ontvangstbevestiging. De nota luidde als volgt: Uit de pers heeft de Italiaansche regee ring vernomen, dat op 23 Juni j.1. tusschen de regeer in gen van Frankrijk en Turkije een accoord is tot stand gekomen, waarbij het sandjak Alexandrette aan Turkije wordt afgestaan. In zijn hoedanigheid van man- daatsmogendheid overeenkomstig het be sluit van 25 April 1920 van den oppersten raad der geallieerden, te San Remo hijeen, formuleert Italië hierbij zijn volledige re serve ten aanzien van den inhoud van ge noemd accoord, dat buiten zijn medeweten en toestemming tot stand is gekomen eri dat duidelijk in strijd is met de doeleinden van het mandaat en den wil der betrok ken bevolkingen. Daar. de pers eveneens verklaringen heeft gepubliceerd, die schriftelijk en mondeling door de Fransche regeering en haar minis ter van buitenlandsche zaken zijn afgelegd, maakt Italië ten aanzien dezer verklarin gen overeenkomstig voorbehoud. Men mag één nacht in Bolzano blijven Ned. Reisvereeniging houdt den moed er in. De Nederlandsche Reisverceniging deelt mede, van drie betrouwbare zijden te heb ben vernomen, dat het voor buitenlanders inderdaad onmogelijk is, nog in Zuid-Tirol te verblijven, doch dat logeeren gedurende één nacht is toegestaan. De maatregelen der Italiaansche regce- ring zijn niet van toepassing op de aan grenzende provincieis Triento en Bolluno. De Nederlandsche Réisvereeniging kreeg te lefonisch bericht, dat het toerisme hier niets in den weg wordt gelegd. Het dagblad Piccolo schrijft, dat „onwa re berichten", volgens welke Duitsche troe pen in groote getale over den Brennerpas Italië binnenkomen, de voornaamsche re den zijn voor het sluiten van de provincie Bolzano voor vreemdelingen. Komt Denemarken in het geding. Berlijn actief. De Berlijnsche correspondent van de N. R. Crt. meldt, dat te Berlijn het gerucht gaat, dat de Engelsch bom bardeermachines op hun vlucht naar Polen ter bekorting van de route over Denemarken willen vlie gen. Daartoe is de toestemming van Denemarken noodig en deze is door Engeland ook aangevraagd. Denemarken heeft onlangs het toenmaals veelbesproken niet-aanvals-pact met Duitschland gesloten. Bij de sluiting van dat verdrag is er voortdurend, in het bij zonder van Deensche zijde, op gewezfrrï. dat de grondslag van deze overeenkomst de neutraliteit van Denemarken was. Neutraliteit evenwel geldt niet alleen voor het geval van oorlog, maar ook ten op zichte van maatregelen, die als dienstig ter voorbereiding van den oorlog kunnen worden beschouwd. In alle geval is het de vraag of een strikt neutrale houding te vereenigen is met dat bijkomstige van een militaire demonstratie tegen een bevriende mogendheid. In Duitschland beantwoordt men deze vraag categorisch ontkennend en men heeft niet verzuimd, dé''Deensche regeering van dat standpunt in kennis te stéllen. Men vernacht te Berlijn, dat Ko penhagen 't'standpunt van Duitsch land zal begrijpen en aanvaarden, d.i. dat Denemarken aan Engeland de toestemming tot het overvliegen van Deensch grondgebied zal weige ren. Mocht Denemarken de toestem ming ver'eenen, dan zal daarvan ongeacht het recente niet-aanvals- verdrag een sterke spanning tus schen Denemarken en Duitschland het gevolg zijn. Deze mogelijkheid schijnt echter gering. Mag men er dus mede rekenen, dat Dene marken de ©vervlucht verbiedt, dan moet Engeland om Denemarken heen vliegen, of een hulpschip in de Oostzee moeten stu ren, in welk geval de demonstratie aller minst imponeerend zou zijn, omdat in ge val van oorlog de toegang tot de Oostzee gesloten zal wezen. Een derde mogelijkheid zou zijn, dat En geland in geval van weigering van Dene marken van de onderneming afziet, hetgeen wellicht het verstandigste 2ou zijn, aldus de Hsbl.-corr. en zal in speciaal opzicht streven naar het onderdrukken van den klassenstrijd door de minder gefortuneerden te beschermen door het kapitaal te reglementeeren en een ge- zinsloon te scheppen. Door het bouwen van goede woningen, het geven van leeningen aan gezinshoofden voor de opvoeding der kin deren, e.d. de werkloosheid zal worden be streden en reeds is een woning-instituut op gericht". De journalist merkt hierbij op, dat een dergelijk uitgebreid sociaal programma een lange periode van algemeene vrede noodig maakte, waarop Franco antwoordde: „Ik ge loof niet aan een oorlog. Ik weiger aan een oorlog te gelooven. Ik zie op het oogenblik geen enkel vraagstuk op de wereld, dat niet langs diplomatieken en vreedzainen weg kan worden opgelost. Ciano en Franco zijn het nog niet eens Nieuw onderhoud verwacht. Zelfs Mussolini naar Spanje? „Spanje is Spaansch", zegt Franco. Het is wel komen vast te staan dat het onderhoud van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken Ciano en Franco weinig positieve re sultaten heeft opgeleverd. Ciano heeft Franco officieel uitgenoodigd voor een bezoek aan Italië in September a.s. Franco heeft deze uitnoodiging aanvaard en het is mogelijk, dat hij van de gelegenheid gebruik zal maken om, alvorens naar Madrid terug te lceeren, gevolg zal geven aan de uit noodiging van Hitier naar Duitschland te komen. Naar Italiaansche kringen verklaren, heeft Mussolini te kennen gegeven, dat, als Franco naar Italië zou ko men, hij op zijn beurt gaarne een te genbezoek aan Spanje zou brengen, en derhalve verwacht men in den herfst de komst van den Duce. Nieuw onderhoud CianoFranco. Men meent te weten, dat Ciano heden op nieuw een onderhoud zal hebben met Fran co. Het onderhoud zal plaats vinden in het paleis Ayete, de residentie van den Gene- •alissimus. Na deze tweede gedachtenwisseling zou een communiqué worden uitgegeven. In een interview heeft Franco verklaard, dat het nieuwe Spaansche bewind noch Ita liaansch, noch Duitsch is. Zeker zijn er in de organisatie van het huidige Duitschland en in zijn ideologie vele instellingen van het Spanje uit de zestiende eeuw te zien, doch ieder volk heeft zijn eigen noodzaken en tra ditie. Het nieuwe Spanje zal Spaansch zijn Britsche dienstplicht te Hongkong? Drie onder Engelsche leiding staande fabrieken te Shanghai geïsoleerd. ANTI BRITSCHE AGITATIE NEEMT STEEDS SCHERPER VORMEN AAN. Uit zeer betrouwbare bronnen wordt ver nomen, dat de Britsche i-egeering besloten is tot de dienstplicht van alle te Hong kong wonende Britsche onderdanen, die lichamelijk geschikt zijn, voor de defensie diensten aldaar. De Britsche torpedojager Diamond is te Tsingtau aangekomen, om het Britsche oor logsschip dat gisteren naar Hongkong is vertrokken, te vervangen. In Japansche kringen wordt aangespoord tot een boycot van alle Britsche goederen. De Britsche koopvaardijschepen, welke de haven van Tsingtau binnenvaren worden minstens 24 uur in quarantaine gehouden door de Japanneezen, onder het voorwendsel van gezondheidsmaatregelen. Een Britsch schip werd zelfs drie dagen vastgehouden. Een andere vorm van plagerij is het weigeren van watervoorziening aan de nieuwe huizen aan de haveh, welke meest Britsch eigendom zijn. Fabrieken geisoleerd. In een telegram uit Sjanghai wordt ge meld, dat de Japansche legerautoriteiten te Sjanghai het Maandag door de Britten in gediende protest met betrekking tot de iso- leering van drie onder Britsche leiding staande fabrieken hebben afgewezen. Ten einde de binnenkomst van an- ti-Japansche terroristen tegen te gaan en de orde en vrede te handha ven hebben de Japanneezen onlangs de beide fabrieken en de nabijgele gen fabriek der China car and Foudry Cy. door een prikkeldraad versperring afgesloten. De Britsche consul-generaal had Maandag een protest bij de Japanneezen ingediend. Hij verklaarde, dat de voorwaarden, ge steld in de nota van November onaan vaardbaar waren en dat de oprichting van een prikkeldraadversperring een vijandige daad was. De anti-Britsche stemming te Tientsin is toegenomen, 2000 employé's van den spoor weg van Peiping naar Shanghai Kwan hebben in het Pcia Ningpark vergaderd en een anti-Britsche organisatie ougericht. Uit Kai Fcng wordt gemeld, dat het ver trek van Britsche onderdanen uit de pro vincie Honan slechts een kwestie van tijd Gevraagd: Twee of meer BIGGEN- MERKEN. H. REZELMAN, Nieuwe Niedorp. VLASPLUKKERS gevraagd, bij M. VAN WlERUj. GEN, Veerweg 12, Anna Pag. lowna. ZONDAG 16 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kan-j Doop. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds, M J Wichen. Huisduinen, geen dienst. Callantsqog, voorm. 11 uur, de eern,^ E. J. Brugman, van Amsterdam. Bergen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Kit;, Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de bir Onderwerp: Gevoel van Eigenwauj Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de ii> Winkel, geen samenkomst. Heerhugowaard, vm, 10.30 uur, Ds, l Groet, geen jeugddienst. Schoorl, voorm. 9.30 uur, Ds. Boeke. j Warmenhuizen, voorm. 11 uur, Ds. R Doop. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. A Biem.en. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Vorstman. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, de Korndörffer. Koedijk, zie Zuidscharwoude. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijt Aartswoud, 's av. 8 -uur, Ds. Baudet, St. Maarten, 's av. 7 uur (o.t.) Ds. j de -Poel. Verkiezingen. Burgerbrug, geen dienst, Eenigenburg, ge endienst. St. Maartensbrug, geen dienst, Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witko Petten, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Schagerbrug, zie Oudesluis. Doopsgezinde Gemeente. Burgervlotbrug, voorm. 10.30 uur, D?, van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Dï,| de Zeeuw, van Twisk. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. D. van Nieuwe Niedorp. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Steer van Sneek. Nam. 5.00 uur, Ds. Steenhuis. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Visch. Nam, 3 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Emous, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Bc Nam. 3.30 liur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, de heer Teijlingen, uit Leiden. Schagerbrug, Chr. Jongemanncnvereeni| geen bijeenkomst wegens vacantie. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. uur, Ds. B. J. C. Rijnders, v. Hilvers The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7 de heer H. v. Doorn, van Alkmaar. S^MAnfcTBERICHfENj Voor het behoud van onze duinen Geen eenstemmigheid in de com missie uit de Prov. Staten. Uit de beschouwingen blijkt dat de com missie uit Prov. Staten tot onderzoek van de voorstellen van Ged. Staten van Noord- Holland zich over het algemeen met de prae-adviezen kan vereenigen. Op de wijzi ging in de verordening op het instand hou den der duinen en duingronden zijn ver schillende bemerkingen. Men vreest dat het eigendomsrecht in het gedrang zal komen door een algeheel verbod van afgraving en vergraving. Ernistig waarschuwen Ged. Staten echter tegen eene verzwakking hoe gering ook van het voorgestelde ver bod. Tegen zandafgraving uit winstbejag, zooals die, welke het Zwanewater d_reigt te vernietigen, moest krachtig worden opgetre den. Voor vrees voor het niet voldoende ter beschikking blijven van zand voor het uit voeren van groote objecten, bestond geen grond. Er bleven immers tal van mogelij k- hedeij over tot het zuigen van zand uit verschillende plassen, zonder het natuur schoon aan te tasten. Om al de genoemde redenen verzochten Ged. Staten den Staten der Prov. met klem, de voorgestelde bepa lingen ongewijzigd te aanvaarden. Besloten is in deze kwestie geen bepaald advies te geven, maar de openbare zitting af te wachten. LAATSTE TELEX. MEER DAN 100.000 STAKERS BIJ AMERI- KAANSCHE WERKVERSCHAFFING IN STAKING. Volgens de American Federation of Labor zijn meer dan 100.000 arbeiders bij de werk verschaffing in staking Op de werken, wel ke de regeering in de omgeving van New York iaat uitvoeren, schijnt de arbeid ge heel stil te liggen. William Green, de pre sident van de A.F.O.L., zou vandaag een be zoek aan Roosevelt brengen om den toe stand met hem te bespreken. EIERVEILING SCHAGEN, 13 Juli. Aangevoerd: 55.000 kipeieren 3.20- per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 13 Jut Aangevoerd: 25217 kipeieren: 52—51 2.00-3, 55—57 Kg. 3—3.40, 58—60 Kg. 3: 3.60, 61—63 Kg. 3.50—3.90, 64—70 Kg 3J 4.173 eendeieren 2.per 100 stub HOORN, 13 Juli. Aanvoer 6 stapels kleine Boerenkaas, gende 1725 Ka:. Prijs f 19.50. Handel f WARMENHUTZEN, 13 Juli. Schotschc muizen 4.grove 4.-, lingen 2.50—2.70, eigenheimers 4.10—5, vernep 6.60, drielingen 2.—, uien 1.80. Aanvoer 185.000 Kg. aardappelen, 425 zilveruien. ZWAAG, 12 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Omstrek Aardappelen: Gr. Schotsche 4—4.20, Schotsche- 2.50—2.70, blauwe 44.8 !en 36.20, bloemkool 3.7011.90, meÖ 1323, sla 0.500.90, andijvie 1.5(4 vvaschpeen 3—4. groene kool 2—2.50, f kool 3.30—3.90, roode kool 1.80—2.70. sl zie 510, postelein 28. komkommen- 3.50, tuinboonen 2.302.70, slabooneii 22, snijboonen 15—26, doperwten 8—H-1 len 1121, aardbeien 3058, rabarber 4.80. Haantjespeer 12, Druiven: Fra thaler 2849, tomaten 411, witte 810, roode bessen 6—11, zwarte bessen 36.10, kruisbessen 317, Prolefic &--■ 13.70, kersen 1722, frambozen 21—13, ten 33. BROEK OP LANGENDÏJK, 14 Juli. Schotsche muizen 44.10, export 2-'' bl. eigenheimers 45.10, drielingen 2.80, kleine 1.zilvernep 6.307.30, spf cieboonen 10.20, snijboonen 13.10, roe- kool 1.S0—2.10. NOORDSCHARYVOUDE. 14 Juli. I Schotsche muizen 44.10, grooten 1' Export 2.bl. eigenheimers 4—4.30; drie» gen 2.50—2.70; kleine 1—1.10; drieling 4.704.90; zilvernep 6.407.80; spercieW nen 21.—; witte kool 2.70—3 BOTERHEFFING. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat w bedrag van de heffing en st«unuitkeent: op boter, behoudens tusschentijdsche ging, voor de week van 13 tot 20 Jtillj vastgesteld op 50 cent per kg. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederlac- sclie boter is vastgesteld op 79 cent per 1

Schager Courant | 1939 | | pagina 6