e Wieringermeer viert Polderfeest Radioprogramma Maandag 17 Juli 1939 Tweede blad De volksspelen in het water ge vallen; de feestavond'n groot succes Twaalf honderd Wieringermeer- bewoners luisteren naar Tholen en van tier. p„ wieriB?e™eer heeft Zaterdag jijjj negende Polderfeest gevierd en, «zien den Wen tijd, die voor de organisatie jescliikbaar was, kan men het een geslaagd feest noemen. Wcl „s de inzet tijzonder matig ,le deelname aan den optocht was uiletsl gering - en trof men het bij de volksspelen met het weer al bij zonder slecht; de feestavond heeft ajles weer goed gemaakt: een mas sale opkomst en een welverzorgd programma! Veen het is niet op daverende wijze in- jit negende Polderfeest. •out één uur zou de optocht bij de R.K. berk te Slootdorp geformeerd worden, maar omstreeks ffien tijd is daar nog niets te 1,1 gast om half twee komt het eerste groote stuk, dat naderhand ook het eenige wiikt le zijn. lntusschen stijgt de belangstelling, vol t wacht men op de dingen, die te staan. Daar komt ook het chris- S spanning ffWecorps „Soli Deo Gloria" van Wieringenverf angewandeld en begint al- vast maar een pittige marsch te blazen. Nog vcrstliijnen een tweetal mannen te paard, groote, carnavalskoppen over het hoofd en jL is de stoet volledig. Gelukkig maar, dat het groote stuk ge- I 'aeö mag. worden. Het is een groep meisjes en jongens, die zich op den oplegger van de Gol,r. van Wieren heeft opgesteld en daar de idee „Van kinderwagen tot leuningstoel" mliieddt. En op een aardige manier. We zi«i do meisjes in den kinderwagen, in de jlox (jongens leenden zich zeker niet voor L ceremoniën); we zien bakvissehen en /jongelingen, verder een bruid en bruidegom [en tenslotte echtgenooten meer op leeftijd. Hel geheel ziet er op den keurig versierden ragen 'leuk uit. Aan de afwerking is de .oodige zorg besteedt; zoo ontbreekt een raseh'tafreeltje niet, terwijl b.v. de lange nul van opa en het handwerk der vrouwen |zccr suggestief werkt. Nogmaals, een aar- 1'ec uur ongeveer zet de stoet de veldwachters v. d. Hoek en Haarsma en Soli ^po Gloria voorop zich in beweging en [maakt een rondje door het dorp en vervol- is naar het sportterrein, let is intusschen gaan regenen, maar ledig wordt het weer droog. De egaal jramve lucht voorspelt echter weinig goeds. De volksspelen. Voor de volksspelen blijkt groote belang- Helliug te bestaan, zoowel van de zijde van [de deelnemers als van het publiek. Het is rol zeer jammer, dat kort na den aanvang opnieuw do regen begint te vallen, hetgeen jtot kort voor het einde zal duren. Sommi- Igen zoeken een goed heenkomen in het gym- nasliekgebouwanderen trotseeren, vaak zonder jas, den regen. De spelen hebben een vrij vlot verloop. [Vooral liet kuipsteken doet het goed. De lelnemers rijden op een lorrie langs een rsrualspoor, waarvan de beide uiteinden K-hooger zijn gelegen. Aan natte pakken na- f Umrlijk geen gebrek. Ook de hindernisloop f voorheeren is een goed nummer. Zie ze on der list dekzeil doorkruipen en met de krui wagens rijden! Soli Deo Gloria zorgt af en toe voor een «tuk muziek, terwijl de geluidsinstallatie van de la. Nipslxagen gramofoonplaten ver werkt. De uitslagen van de spelen luiden als rolgt: Ringsteken met hindernissen op fietsen voor dames: le prijs G. van Leenen; 2e prijs C. van fill; 3e prijs Stien Pottema; 4e prijs T. Kuiper, 5e prijs G. Meijer. Kuipsteken: le prijs M. Struik; 2e prijs B. Boomsma; 3e prijs J. Wiersima. Hindernisloop voor heeren boven 14 jaar: le prijs H. Struik; 2e prijs W. Zijnstra; 3e prijs R. Gorter. Hinderniswedstrijd voor auto's; le prijs 1 Koolhaas; 2e prijs P. Reitsma; 3e prijs p. R. Doornbos. .Hinderniswedstrijd voor zware motoren: •le prijs W. C. A. M. Reij 47 sec.; 2e prijs K Schuiringa 51 sec.; 3e prijs D. Visser 53 Hinderniswedstrijd voor lichte motoren: le prijs: Dikkerboom 43; 2e pr. van Strien R/z! 3e lyijs Knipmeijer .59 Zakslaan: le prijs D. Krans; 2e prijs H. Slruk; 3e prijs B. Boomsma. Gedurende de wedstrijden hebben burge meester Smeding, de heer Blaauboer, ge meentesecretaris en wethouder de Graaf log. eenigen tijd van hun belangstelling blijk gegeven. Het slot van dit programmagedeelte is do loop door Slootdorp, waarvoor ongeveer 5 deelnemers aan de start komen. Veel ipanning brengt dit nummer niet. Dekker ma Grootebroek neemt direct de leiding, vergroot meer en meer zijn voorsrprong in wint onbedreigd. Het parcours had een engte van 2000 m. en leidde van het gym- lastickgebouw naar de Kerkstraat, vervol gens langs Deverschen weg, Slootweg en Kerkstraat weer naar de plaats van de «tart. De uilslag luidt: 1. J. Dekker, H.E.O. Grootebroek 6 min. 25 sec. 2. C. Koster, Slootdorp (Olympia Wieringerwaard) 3. H. Knl, H.E.O., Grootebroek. Hlcmedo is aan de middagfeesten een ein de gekomen, die hoewel de weersomstandig heden wel zeer ongunstig zijn geweest, toch nog geslaagd kunnen worden genoemd. Er is van gemaakt, wat er yan te maken, was! De feestavond ie Middenmeer. De belangstelling voor den feest avond die in het nieuwe Beursge bouw van Hotel Smit wordt gehou den is overweldigend. Reeds lang voor len tijd van aanvang stroomt men de groote zaal binnen en als ten slotte de. heer Lammerts, voor zitter der Polderfeest-commissie den avond opent, doet hij dat voor 12 hónderd aanwezigen. O. m. merken we op verschillende ver tegenwoordigers van de Wieringermeer-di- rectie, het Dagelijksch bestuur der Gemeen te, leden van den Gemeenteraad en een groot aantal notabelen. De heer Lammerts roept allen een welkom toe, in het bijzonder burgemeester en eere voorzitter Smeding, de wethouders Peters en de Graaf en de leden van de bestuurs commissie. Wc stuitten bij het organiseeren van het Polderfeest altijd op moeilijkheden aldus spr. Vorig jaar hadden wij de keus het te vieren in de openlucht of in een land- bouwschuur; thans meende de commisie te kunnen beschikken over een zaal, die van alle comfort is voorzienwat helaas niet het geval blijkt te zijn. Spr. is verheugd, dat zoovelen zijn opge komen en hoopt, dat Tholen en van Lier voor een prachtigcn avond zullen zorgen. Spr. deelt nog mede, dat beide fanfares hun medewerking zouden verleenen, doch door een droevig sterfgeval in de familie van één der leden der Wieringermeer-fan- fare meenden de anderen uit piëteit en uit technisch oogpunt zich te moeten te rugtrekken. Hiermede verklaart spr. de bij eenkomst voor geopend en verzoekt burge meester Smeding eenige woorden te spreken (applaus). v Burgemeester Smeding spreekt. Als de heer Smeding voor de microfoon staat, klinkt een hartelijk applaus, alvo rens hij het woord kan nemen. De voorzitter heeft mij gevraagd té ispreken, .aldus de heer Smedihg, maar had hij mij dit niet verzocht dan zou ik het evengoed gedaan hebben. Want een entree met een zoo overweldigende opkomst dwingt mijn hart tot spreken. We zijn hier dan bijeengekomen ter viering van den negenden geboortedag van onzen Polder. Het is niet mogelijk vele keeren feest te vieren maar ik hoop, dat deze dag nooit vergeten en verwaarloosd zal worden. La ten wij in onzen Polderdag neerleggen den drang om samen feest te vieren, in groote dankbaarheid voor alles wat het nieuwe land ons heeft geschonken. Er is wel een verschil van meening om trent het tijdstip, waarop deze dag moet worden gevierd, al dan niet op 21 Augus tus.. Spr. wilde zich niet te vast hechten aan dezen datum, laten we het ruimer zien en dan kunnen we zeggen, dat, de Wierin germeer is drooggevallen van Maart tot en met Augustus. Aan U, zoo zegt spr., een, dag te vinden, waarop de feestviering liet best convenieert. Spr. geeft hierbij nog in overweging geen vasten datum te kiezen, maar wel een vasten dag. In ieder geval hoopt hij dat er meer lijn zal worden ge bracht in den datum van het Polderfeest. Waarom is het zoo goed éénmaal per jaar bijeen te zijn om ons Polderfeest te vieren? Wij moeten dan eens stil blijven staan bij hetgeen achter ons ligt. Jaar op jaar kunnen we ons dan realiseeren, wat bereikt is geworden. Spr. wijst er vervolgens op, dat na 1940, als de Wieringermeer zelfbestuur zal krij gen, er nog geweldig veel gedaan kan wor den. U leeft in een afgerond geheel zoo zegt spr. U bent op elkaar aangewezen, U kunt nog veel opbouwenden arbeid ver richten. Dat hier'een zaal is gebouwd, zoo- als er waarschijnlijk in het geheele Hol lands Noorderkwartier geen tweede is, wijst erop, dat er hier enorm veel tot stand kan worden gebracht. Laat de Wieringermeer, aldus ver volgt spr., straks niet alleen ver- eenheid op papier zijn 1 Januari 1941 is dat het geval laat den groei der gemeenschap zoodanig zijn, dat de nieuwe polder tot een werkelijke eenheid wordt. Daartoe roept spr. den steun van allen in, feestvieren met elkaar is één der middelen om het te bevorderen. Er komen meer menschen, er komen meer huizen, alles breidt zich uit en spr. zou dit willen noemen den groei naar bui ten. Deze groei naar buiten kan ook ge paard gaan met een innerlijken gi*bei; een groei tot een hechte gemeenschap. Een ieder moet door het vervullen van zijn taak een steentje hiertoe bijdragen. „Buiten" moge er critisch over deze eenheid gespro ken worden, ik hoop, dat U eraan zult me dewerken deze uitspraak te loochenstraf- fen. Ik roep U op zoo besluit spr. tot gezamenlijk werken, geza menlijk strijden en gezamenlijk feestvieren tot heil van onze Pol der (applaus.) Hierna wordt door alle aanwezigen staan de het Wilhelmus gezongen, hetgeen, uit twaalf honderd kelen, een machtigen in druk maakt. -- THOLEN EN VAN LIER. Het verdere programma wordt verzorgd door „de vroolijke vier van Tholen en van Lier", en het blijkt bij hen in goede han den te zijn. Op een innemende manier we ten zij hun liedjes en praatjes te brengen en zij hebben danook dra het publiek voor zich gewonnen. Tholen en van Lier geven cabaretkunst van het goede soort, nooit banaal en altijd amusant. Tholen heeft met zijn liedjes „Zeg meisje" en „Mijn Spaan- sche guitaar" veel suces.en is als school meester onverbeterlijk. De korte sketches van het gezelschap zijn vaak geestig gevon den en ontlokken de zaal lange lachsalvo's. Zij vullen het geheele avondprogramma, maar men verveelt z,ich geen moment. Wel is het na de pauze zoo nu en dan rumoerig, maar met zoo'n groote en volle zaal behoeft men zich daarover niet te verwonderen. Tholen en van Lier kunnen daaraan niets doen. Zij werken op het allerprimitiefste tooneel met veel ambitie. Inzinkingen kent hun optreden niet, tot het laatste liedje toe wordt alles even vlot en frisch ver tolkt. Alleen stelt het ons teleur ook nu weer een stotter lied je te moeten hooren; we hadden gedacht, dat deze artisten zoo iets niet meer van noode hebben. Niettemin, in zijn genre is het goed! Behoeft het be toog na het vorenstaande, dat Tholen en van Lier en hun partners veel apllaus en enkele ovaties moeten incasseeren? Om ongeveer half twaalf nemen de vroo lijke vier afscheid van het publiek -en be- beklimt de heer Lammerts weer het podium om het officieele sluitingswoord te spreken, warbij de gebruikelijke dankwoorden niet ontbreken. Het duurt nog eenigen tijd voordat een zaal is ruim gemaakt, maar eindelijk be gint de uitstekende band van Harry Lo brink, naar welke we ook tijdens de pauzes met veel genoegen hebben geluisterd, toch te spelen en men geeft zich dan over aan een feestvreugde, welke doller wordt naar mate het uur verstrijkt. Wieringermeer heeft Polderfeest ge vierd. En goed ook! Uit onze Omgeving BERGEN lige witte huisjes tegen elkaar aanleunen, is van een fraaien gloed overgoten en raak getroffen - ook. Ook -het witte duin bij Schoorl, met het in de felle zon blake rende zand isvan een groote bekoring en spreekt tot ons, evenals het duin met sneeuw en is daarom zoo waarachtig echt. Ook de bloemstudies, waarvan we in het bijzonder noemen: „de Blauwe Vogel" een pastelteekening. van bijzondere kwaliteit zijn mooi opgezet en frisch van kleur. Kees Boendermaker's werk is - zooals ge zegd weer heel anders. Hij heeft zich geheel losgemaakt van de Berger school en vondzoo jong als hij is een eigen richting en een geheel eigen kijk óp de dingen. Zijn meeste stukken drukken een somberheid uit; maar een somberheid, waarin groote charme ligt. Al was het en kel en alleen maar om de fraaie kleuref fecten welke hij wist te scheppen. Het landschap te Schoorl, met op den achtergrond de wijde, immer deinende zee en do duinrug, waar over heen de zon haar matte stralen zendt, getuigen v. groot talent. Ook de stillevens van Boenderma ker verdienen tenvolle de aandacht en zijn daarbij fraai van belichting. Met een kort woord heeft burgemeester rar. H. D. A. van Reenen, deze bezienswaar dige en zeer attractieve tentoonstelling Za terdagmiddag geopend. Spr. richtte zich in het hijzonder tot den heer Boendermaker Snr., die nu gedurende tien jaren in deze prachtige omgeving, kun stenaars de gelegenheid geeft te exposeeren Wat dat voor de moderne schilders betee- kent, zullen zij zelf wel het beste weten. Spr. bracht den heer Boendermaker, die als collecteur thans niet minder dan 2400 stukken bezit, daarvoor zijn oprechten dank en noemde het een verheugend feit, dat de ze cllecteur zich, ondanks de moeilijke tij den, waarin de leven, heeft weten te hand haven. Met deze woorden verklaarde de burge meester' de tentoonstelling voor geopend. ANNA PAÜLOWNA DE KOMENDE FEESTELIJKHEDEN. Afwisseling genoeg. Te Bergeen, waar momenteel reeds 2500 gasten verblijven (in het hoofdseizoen zijn dit er ruim 5000) geeft de V.V.V. weer blijk van de gewenschte activiteit. Woensdag 19 Juli geeft het gezelschap' „De Vereenigde Haagsche spelers" leider de heer Pierre Balledux, des avond 8 uur in het openluchtthater een- voorstelling" van het historische spel ;,Uit het leven dei- Oranjes" welk spél Hét vorig jaar, tijdens het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin met veel succes eenige malen op het Binnenhof werd opgevoerd. In dit historische kostbare costuum spel. dat musicaal wordt geillustreerd, maken, wij kennis met de belangrijkste episodes uit onze vaderlandsche geschiedenis en wel het Beleg van Leiden; het sterven van Juli- ana van Stolberg op het Dillenburg, in 1580, de tocht van den stadhouder Willem III, Prins van Oranje in 1688, naar Enge land en de landing van Prins Willem I te Scheveningen op 30 Nov. van het jaar 1S13. 25 Juli geeft hetzelfde gezelschap een op voering van het Vlaamsche blijspel „Vier Weken Rijk". 9 Augustus wordt opgevoerd het kostelijke blijspel van Molière „Ingebeelde Zieke", ter wijl 17 Augustus „Romantische Liefde" van Rostand gespeeld wordt. Deze opvoeringen zijn mogelijk geworden, door een overeenkomst met de openlucht theaters in Soest en Lochem waar deze stukken eveneens gespeeld worden. 26 Juli organiseert de V.V.V. in de Hof- laan te Bergen een nationale harddraverij, waarvoor door de beste stallen uit het land werd ingeschreven. 2 Augustus wordt er des avonds in het centrum van het dorp een verlichtingsavond gehouden met muzikale rondwandeling door Bergens Harmonie. Dan hangen ruim 10000 oranje lampions onder het groene bladeren dak en trekt de bevolking uit Noord-Hol-, land naar dit geliefde vacantie-oord. 9 Augustus des middags 3 uur wordt er in het van Reenenpark het vermaarde Bloe mencorso gehouden, waarvoor reeds de medewerking van 13 plaatselijke vereeni- gingen en twee muziekcorpsen werd ver kregen en waarin als hoofdnummer een rui- tergroep, onder leiding van den heer J. Elema, als Engelsche Jachtstoet, begelei dende een mailcoach, uitkomt. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de V.V.V. te Bergen de noodige afwisseling in het seizoen brengt. EINDEXAMEN M.U.L.O. Bij het te Alkmaar voortgezette examen M.U.L.O.-diploma slaagden Zaterdag J. Roo sendaal, M. Wildeboer, M. Bremer en T. Hettema, allen leerlingen van de Openbare U.L.O. School alhier. KUNSTZAAL BOENDERMAKER Werken van Germen de Jong uit Schoorl en Kees Boender- maker uit Bergen. In de'beperkte, doch voor het doel uitne mend geschikte ruimte, welke de .kunstzaal Boendermaker aan den Loudelsweg alhier biedt, hebben we nimmer nog de werken van twee kunstenaars gezien, die wat de visie op het onderwerp betreft zoozeer van elkander verschillen als die van Germen de Jong en Kees Boendermaker. En wat wél het meest karakteristiek is bei de kunstenaars hebben hun groote verdien ste, al is hun werk dan ook totaal anders en geheel ingesteld op hun innerlijke ge voelsuitingen. Germen de Jong, om met den Schoorlschen kunstenaar te beginnen, heeft zijn stukken gehouden in een frissche; we zouden haast zeggen vroolijke tint. Het. zonnige straatje in Marokko bijvoorbeeld, waar de smoezi- 7. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den Raad op Woensdag 19 Juli 1939, des namiddags drie uur. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeeljpgen: o.m. dat alle tot raads lid benoemd verklaarde personen hun benoeming aannemen. Mededeeling betreffende het op 20 Juni jl, aan het Departement van Binnen- landsche Zaken gevoerde onderhoud betreffende- de steunnormen voor arm lastigen. In verhand met de vacatureaan de o. 1. sch. I is m.i.v. 15 Juli door B. en W. met het hoofdschap belast de onder wijzer A. D. de Veer en tot tijd. onder wijzer benoemd A. Grendel, kweeke- ling aan die schooi. 3. Voorstel tot aanvulling van de alge- -meen 'politieverordening. 4. Voorstel tót aanvulling Van de bouw verordening in liet bélahg van de' brandveiligheid. 5. Voorstel tot wijziging en aanvulling vande welstandsbepalingen in de bouwverordening. 6. Voorstel tot wijziging van de gemeen- tebegrooting 1938. Voorstel tot wijziging van het besluit van 29 November 1938 tot het aangaan van kasgeldleeningen voor den dienst 1939. Vaststelling van de exploitatievergoe ding, bedoeld in artikel 101 der Lager- ondcrwijswet 1920, over 1937 toe te ken nen voor de scholen voor het bijz. ge woon lager onderwijs. Vaststelling van de werkelijk gedane uitgaven voor de scholen voor bijz. ge woon lager onderwijs, tijdvakken 1934 t.m. 1937 en 1936 lot en met 1937. Verzoek om subsidie van de Commis sie tot het beleggen van Inspect«Yerga- deringen voor het onderwijzend perso neel in de Inspectie Den Helder. Verzoek om reen bijdrage van de Com missie voor huishoudelijke voorlich ting ten plattelande in rQe Provincie Noordholland. Voorstel tot onderhandsche verhuur van land van- het grondbedrijf aan J. A. van Rijn voor het tijdvak van 1 September 19391 September 1940. Voorstel tot benoeming van A. van den Berg en J. Hoep tot taxateurs van de waarde der in het grondbedrijf aan wezige gronden. Benoeming hoofd der o. 1. school I. De door B. en W. in overeenstemming met den Inspecteur L. O. opgemaakte voordracht luidt: No. 1. P. R. H. Noorman, onderwijzer te Schoorl. No. 2. C. Geurts, onderwijzer te Schoorl No. 3. H. J. Egbers, onderwijzer te Me- demblik. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den raad. Rondvraag. LAN GEN DIJK 10. 11. 12. 13. 14. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Wedstrijd te Hoorn. De afd. Hoorn van de Ned. Vereen. E.H.B.O., heeft Zondag een wedstrijd gehouden, waar aan door een zeventiental groepen werd deelgenomen. De uitslag van deze uitstekend geslaagde wedstrijd was: le prijs E.H.B.O.-groep van de Haagsche Politië, met 207 punten; het maximum aan tal te behalen punten was 210. E.H.B.O., afd. Den Haag, eerste prijs met 178 punten; E.I-I.B.0. Beverwijk, tweede prijs 157 punten; E.H..BO. Velsen, tweede prijs 144 punten; E.H.B.O. Leiden, tweede prijs 143 punten; EHBO Langendijk, derde prijs 126 punten. Troostprijzen: E.H.B.O. Langendijk 114 punten; Heerhugowaard 112 punten; IJmui- den 111 punten; Hoorn 107 en Hoorn. 101 punten. De leidersprijzen werden als volgt toege kend le prijs leider van het E.H.B.O.-corps der Haagsche politie, tweede prijs leider EHBO Den Haag; derde prijs leider E.H.B.O. Velsen en vierde prijs E.H.B.O. Beverwijk. DINSDAG 18 JULI 1989. Hilversum I. 1875 en 414.4 m. AVRO-uitzending. 6.807.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Causerie: „De vrouw en het wereld beeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Het Lyra-Trio. 12.15 Berichten. 12.17 Gramofoonmuziek. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. I.30 Ensemble Vidak. 2.00 Omroeporkest (opn.). 3.00 Jetty Cantor's ensemble en gramofoon muziek. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderahlfuur. 5.30 De Twilight Serenaders en orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 „Aandriften, aanleg en al of niet intel ligente aanpassing bij dieren", lezing. 7.00 AVRO-Dance-Band en soliste. 7.40 Causerie „De Tentoonstelling van Bijbel- sche Kunst in 't Rijksmuseum te Amster dam". 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, mededee- lingen. 8.20 Omroeporkest en solist, 9.05 „Postzegels, een kijkje achter de scher men", interview. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Radiotooneel. 10.45 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, hierna: Alpenmuziek. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 801.5 m. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 B -ichten. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Lezing „Wetenschap en de economie van Edward Bellamy". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 Berichten. 4 40 Gramofoonmuziek. 4.45 Lezing: „Leven wij meer dan éénmaal op aarde?" 5.10 KRO-Melodisten en solist (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Berichten, sporthalfuur. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De klassieken in het onder wijs". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht. 9.15 Gramofoonmuziek. 9-30 Het Rococo-octet en grarnofoopmuziek. 10.00 Orgelconcert en zang, 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. Voor de E.H.B.O. Langendijk, welke voor de eerste maal aan een wedstrijd deelnam, was dit wel een mooi resultaat. NOORDSCHARWOUDE. BENOEMD. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is be noemd de heer T. J.C. Verduin te Alkmaar, thans leerling-ambtenaar te Urseni. POSTDUIF AAN KOMEN VLIEGEN. Bij den heer J. Zeeman, Oosterstraat al hier, is gisteren een postduif aan komen vliegen, gemerkt met C 3897. ZUIDSCHARWOUDE. KIND DOOR AUTO AANGEREDEN. Hevig bloedend opgenomen. Zaterdagmiddag werd een kind van den heer J. G. alhier, door de auto, bestuurd door den heer A. B., ter hoogte van de wo ning van L. Overtoom, aangereden. Het kind liep van vóór de woning van Overtoom ko mende, de strat op, wat door den bestuur der niet kon worden opgemerkt, zoodat de zen geen schuld treft. Hevig bloedend aan het hoofd, werd het in de ouderlijke wo ning binnengedragen, waar de dienst van de EHBO de eerste hulp verleende. Naar we vernemen is de toestand van het kind naar omstandigheden bevredigend. KOEDIJK SCHOOLFEEST. Vrijdag j.I. vierden de kinderen van de eerste tot de achtste klas hun schoolfeest. Om 6 uur vertrok men pet boot; „Aurora" zorgde voor muziek. Na een voorspoedige reis werd omstreeks half elf Amsterdam bereikt. Daar ging het naar Artis, waar de jongens natuurlijk oogen te kort kwa. men. Om vier uur verliet men de hoofdstad en om acht uur zagen we de kinderen onze gemeente weer binnenvaren. „Aurora" ont brak ook nu niet. Bij café Butter werd aan gelegd en daar stapte het woelige volkje aan wal om vader en moeder van alle avonturen te vertellen. Het hoofd der school sprak nog gen kort dankwoord aan het adres van allen, die tot het welslagen van het schoolfeest hadden meegewerkt. Vermelden we nog, dat door den heer Schut filmopnamen zijn gemaakt, waarvan het de bedoeling is, ze op den eerstvolgen- den ouderavond te vertoonen. SINT MAARTEN OUDEN VAN DAGENTOCHT WORDT VERFILMD. Door eenige personen is het initiatief ge nomen om de op 19 dezer plaats hebbende reis der ouden van dagen te verfilmen. Daar een en ander geld moet kosten, is aan deze commissie toegestaan om 1500 loten k f0.10 te verkoopen. ter dekking van de kos ten. lïet idéé is goed en wij hopen daarom dat men succes zal hebben.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5