Gommers uit den strijd Turnfestijn in Schagen jMu shkind Overige Nederlanders handhaven zich Zomerfeest van de Turnkring Hollands Noorderkwartier De Ronde van Frankrijk Goede prestatie van de Korver Nadat het eerste gedeelte van de zesde étappe, van Nantes naar Royan over een afstand van 251 km, gewonnen was door den Belg Storme, slaagde de Franschman Pages er in het tweede gedeelte van de Rochelle naar Royan te winnen. De Nederlandsche renners werden op de achtste plaats ex aequo geklasseerd. Onze landgenoot Gommers had last van zadelpijn en slaagde er nog wel in de contróle in Royan te bereiken, doch zoo laat, dat h\j uit den stryd moest worden genomen. In de algemeene rangschikking zyn weinig wijzigingen gekomen; dit is ook het geval met de zeven Nederlanders. De zesde étappe. Het was te voorzien, dat de zesde étappe van Nantes naar Royan uiterst zwaar zou worden. In de eerste plaats werd deze étappe in twee gedeelten verreden, waarvan 't eerste eindigde in La Rochelle, maar in de tweede plaats hadden de renners een rustdag in het vooruitzicht, zoodat zij zich nog meer dan ge woonlijk konden inspannen zonder de kans te loopen den volgenden dag niet meer mee te kunnen. Want men moet zich niet voorstellen, dat de coureurs in de Ronde van Frankrijk altijd maar even hard langs de schoone Fransche wegen fietsen. Er zijn oogenblikken, dat het tempo niet boven de 30 km uitkomt, hetgeen toeristisch oogpunt bekeken nog altijd wel be hoorlijk zal zijn. Maar voor renners heel flauw genoemd kan worden. Men weet niet hoe het komt, maar het is of soms een onder linge afspraak de renners bindt. Zij beginnen heel kalm aan en zy blijven rustig recht op zitten, waarbij dan geen pogingen worden ge daan om uit te loopen, zoodat het peloton zou moeten volgen. En al hadden wij werkelijk verwacht, dat het tempo van den beginne af hoog zou zijn, onze verwachting kwam niet uit, want tientallen kilometers lang kropen de renners als een bonte sliert over den weg, een straffe wind hadden zij schuin opzij en af en toe viel een zware regenbui. Van Nantes naar La Rochelle moesten de coureurs 143 km afleggen en de winnaar van dit gedeelte zal evenals de winnaar van een volledige étappe, met een prijs en een minuut vergoeding be loond worden. Men kon dus verwachten, dat de rust slechts van korten duur zou zijn. Doch toen de renners al ongeveer 100 km achter den rug hadden, was er nog van een serieuze poging orp het tempo te verhoogen, en weg te loopen, geen sprake geweest. De leiders van het peloton speelden een beetje, zij lieten zich zeer terecht aflossen, omdat het heele- maal niet plezierig was langen tyd als wind vanger voor de anderen te fungeeren en de groep bleef bijeen, nu eens schuin achter el kaar, dan in een dunne ry van pedaalridders. Bjj Chaille-les-Marais echter ging het tempo ineens naar boven, de ruggen werden ge kromd en tegen den harden wind in vlogen de renners over de wegen. Met een vaart van ongeveer 50 km gingen negen coureurs er vandoor. Qnder hen was onze landgenoot De Korver, die uitstekend meekwam en buiten gewoon gemakkelijk reed. Eenige kilometers voor het binnenkomen van de wielerbaan te La Rochelle slaagden, Storme, Vervaecke en Archambaud er in zich van dit groepje los te maken en met z'n drieën reden zij de over winning tegemoet. Storme, de middelman van de Belgische Azenploeg, nam de sprint voor zijn rekening. Archambaud werd tweede, Ver- Vaecke derde. In de tweede groep, welke slechts 45 seconden later binnenkwam, bezette De Korver achter Romain Maes de tweede plaats, zoodat hij vijfde werd. Toch weer een keurig succes voor een van onze landgenoo- ten, die tot nu toe in de ronde vol zelfver trouwen optreden en op hun tijd tot bijzon dere prestaties in staat bleken te zijn. In den tijd van 4 uur 23 min. 50 sec. kwa men de leiders binnen. Dominicus en Helle- mons kwamen vyf minuten later, terwijl Gom mers zelfs acht minuten later binnenkwam. Slechts even konden de renners in La Rochelle rust nemen, want tegen half twee werd het startsein gegeven voor de laatste 107 km van La Rochelle naar Royan. Deze rust was voor verschillende renners kennelijk te kort geweest, maar de overigen trokken er gezamenlijk enorm aan. Het tempo was ge durende het tweede gedeelte zeer hoog en hoewel in het begin verschillende renners een voorsprong van ongeveer 200 meter op het peleton namen, konden zjj er niet in slagen deze te behouden. De heele groep werd bij elkaar getrokken, er was vechtlust in de ren ners en deze uitte zich door een groote snel heid, welke sommige renners te machtig werd. Onze landgenoot Gommers werd hier van een der eerste slachtoffers. Wjj zagen hem op een gegeven oogenbllk na 10 km In gezelschap van Hellemons achter de groote groep aanrijden. Telkens richtte hU zich even uit het zadel en zag duide lijk, dat hjj op deze wijze de hoofdgroep niet meer kon bereiken. Wij vroegen in et voorbyryden wat er aan de hand was en toen bleek, dat hy nog steeds last bad van zadelpyn. Hellemans probeerde nog eenige minuten hem mee te nemen, opdat hy later in het hoofdpeleton zou kunnen blyven hangen, doch deze poging mislukte. Hellemons moest zichzelf helpen oyn de overige coureurs te bereiken. Op dat oogen- blik werd het reeds duidelijk, dat Gommers Uit den stryd moest worden genomen. Deze coureur heeft uitstekend gedebuteerd en het zal hem zelf het meeste spijten, dat hij moest uitvallen, niet omdat zijn capaciteiten onvol doende waren, maar omdat hij pijn had. Zijn rijden heeft evenwel veel tot het succes van de Nederlandsche ploeg bijgedragen. Hij wist, met groote wilskracht verder rijdend, Royan nog te bereiken, doch zijn tijd overschreed de limiet van de vastgestelde 50 pet. van den winnaar. Hij was niet de eenige, want er waren nog enkele andere renners, die het tempo niet konden volhouden en uit den strijd moesten worden genomen. Het is dezen middag wel zeer hard gegaan. Het peloton zelf heeft in zoo hoog tempo gereden, dat er van een uit looppoging van een of anderen renner geen sprake kon zijn. Tien km voor het einde even wel, toen de renners zich reeds klaar maakten voor eenlaatste krachtsinspanning, trokken zeyen renners er tusschen uit. Aldra hadden zij een voorsprong van i% minuut, natuurlyk mede een gevolg van het feit, dat de ploeg genooten er voor zorgden, dat het peloton niet meer snel kon achtervolgen. Het was Le Gre- ves, Bailleux en nog vyf andere Franschen. De eerste twee liepen nog meer uit en bereik ten 25 sec. voor de anderen de eindstreep in Royan. Dat er hard gereden is blijkt ook wel hieruit, dat het groote achtervolgende peloton op de achtste plaats met 1 min. en 4 sec. langzamer was dan de overwinnaar. Het stemt tot tevredenheid, na deze zes étappen van de afgeloopen week, dat de Ne derlanders Zaterdag te Royan in dit groote peloton binnenkwamen. Het zou een wonder geweest zijn, wanneer de ploeg compleet was gebleven, en na het uitvallen van Gommers zullen onze overge bleven landgenooten in de 'komende dagen kunnen toonen, dat zij met de beste plannen zyn bezield. Zondag was het een rustdag en heden ver trekken de renners voor een vrij korte étappe van 194 km van Royan naar Bordeaux. De algemeene rangschikking luidt: 1.Vietto (Frankrijk), 35 uur 55 min. 14 sec. 2. M. Clemens (Luxemburg), 35 u. 55 m. 20 s. 3. Disseaux (België), 35 uv 56 m. 20 s. 4. Fontenay (Frankrijk), 35 u. 57 m. 31 s. 18. Lambrichts, 36 u. 5 m. 44 s. 21. Albert van Schendel, 36 u. 7 m. 57 s. 27. De Korver, 36 u. 11 m. 6 s. 32. Syen, 36 u. 13 m. 56 s. 47. Dominicus, 36 u. 22 m. 7 s. 47. Ton van Schendel, 36 u. 22 m. 10 s. 58. Hellemons, 36 u. 39 m. 89 s. Het landenklassement luidt: 1. West-Frankrijk, 108 uur 1 min. 16 sec. B. België, B., 108 uur 4 min. 9 sfec. 3. Frankrijk, 108 uur 6 min. 38 sec. 8. Nederland, 108 uur 22 min. 30 sec. VJieJbumien. Internationale landenwedstrijd te Zürich De Internationale Landenwedstrijd te Zü rich, waarvoor ook de Nederlandsche Wiel- ren-Unie met een ploeg van vier amateurs had ingeschreven, is gewonnen door Zwitser land, terwijl de Nederlandsche renners Engel, Janssen, De Groot en Saes een fraaie tweede plaats veroverden voor Italië, Luxemburg, België, Duitschland en Frankrijk. De rit van 105 km lengte werd gewonnen door den Zwitser Sommer rtiet 26 punten en een tijd van 2 uur 40 min. 53.6 sec. voor den Italiaan Orsinï met 23 en Saes (Nederland) met 15 punten. Van de overige Nederlanders bezette Janssen de 7e, Engel de 16e en De Groot de 32e plaats. Heb totaal aantal be haalde punten bedroeg voor Zweden 10, voor Nederland 26. YïlotaJUbpoAt Groote prijs van Europa Op het circuit van Francor-champs-Spa is gisteren de Groote Prijs van Europa verreden. Hoewel het af en toe regende, had dit geen invloed op den wedstrijd, want de weg was direct weer droog. In de 500 ccm. klasse won de Duitsche renner Meier op B.M.W. in 2 u. 39 min. 25.6 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 152.8 km beteekende. In de 350 ccm. klasse ging de strijd voor namelijk tusschen Velocette en D.K.W. Stan- ey Woods nam aanvankelijk de leiding, doch moest deze in de vijfde ronde afstaan aan den Duitscher Wuensche. Twee ronden voor het einde reed Wuensche met zijn band in een spijker, hetgeen hem de overwinning kostte, want hy moest opgeven. Mellors op Velocette won voor Woods. In de 250 ccm. klasse werd Kluge overwinnaar op D.K.W. 500 ccm. klasse, 28 ronden, 406 km.: 1. Meier (Duitschland) op B.M.W.2 uur 25.6 sec. (gem. uursnelheid 152.8 km). 2. Serafini (Italië) op Gilera, 2 uur 45 min. 8.2 sec.; op een ronde: 3. Kraus (Duitsch land) op B.M.W. 350 ccm. klasse, 26 ronden, 377 km: 1. Mellors (Engeland) op Velocette, 2 uur 42 min. 57 sec. (gem. uursnelheid 139.1 sec.); 2. Stanley Woods (Ierland) op Velocette 2 uur 43 min. 6 sec.; 3. Fleischmann (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 47 min. 28 sec. 250 ccm. klasse, 24 ronden, 248 km: 1. Kluge (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 37 min. 13.7 sec. (gem. uursnelheid 133.7 km); 2. Petrusche (Duitschland) 2 uur 44 min. 17.7 sec.; op één ronde: 3. Rosetti (Italië) op Bellili. AiNUijudh Mej. Koen evenaarde het Nederlandsche record op de 100 m De Rotterdamsche Athletiekvereeniging „Mi- nerva" heeft onder auspiciën van de K.N.A.U. Zondagmorgen en -middag op de Nenytosport- terreinen de jaarlijksche nationale Dames kampioenschappen georganiseerd, terwijl te vens nationale Heeren invitatie-wedstrijden gehouden zyn. De resultaten zijn behoudens een enkele prestatie van Fanny Koen op de 100 meter hardloopen en een verrassing van Mej. E. Krythe van „Brunhilde" te Groningen in het nummer kogelstooten dan ook over het al gemeen niet fraai geweest. De tijden waren aan den zeer matigen kant en alleen Mej. Koen heeft, zooals gezegd, op de 100 m het Neder- landsch record, dat met 11.9 sec. sinds 1932 op naam van Tine Schuurman staat, weten te evenaren, zij het dan met een sterken wind in den rug. Mej. Niessink (Sagitta) bleef in het nummer kogelstooten met 11.58 meter beneden het Ne- derlandsch record (11.73 m). In dit nummer werd Mej. Krythe echter fraai eerste met een worp van 11.63 meter. Natuurlijk waren num mers, zooals de 80 meter horden (gewonnen door Mej. A. Doorgeest (A.D.A.) in 12 sec., het aanschouwen alleszins waard. De voornaamste uitslagen luiden: Discuswerpen dames: 1. A. Niessink (Sa gitta), 37.93 m. 2. B. Palm (U.D.A., Utrecht), 35.29 m. Hoogspringen dames: 1. F. Koen (Sagitta), I.53 m. 2. N. van Balen Blanken (Sag.), 1.48 m. 3. R. Takken (A.A., A'dam), 1.43 m. Verspringen dames: 1. F. Koen (Sag.), 5.42 m. 2. R. Lolkema (Atalanta, Gron.), 5.31 m. 3. B. Dammerman (O.D.I.A., Den Haag), 3.76 m. Kogelstooten dames: 1. E. Krythe (Brunhil de, Groningen), 11.63 m. 2, A. Niessink (Sag., A'dam). 11.58 m. 3. W. Albers (Sag.), 11.57 m. Speerwerpen dames: 1. P. Dieben (Brunh., Leiden), 35.80 m. 2. J. Weysters (Atalanta, Gron.), 35.53 m. 3. M. v. d. Berg (A.D.A.), 33.80 m. 100 meter hardloopen dames: 1. F. Koen, II.9 sec. 2. L. Koning (Sag.),12.4 sec. 3. C. ter Braake (A.D.A.), 12.5 sec. 4. E. Valantien (Atalanta, Gron.). 200 meter dames: 1. F. Koen, 25.8 sec. 2. C. Bak (Sag.), 27.5 sec. 3. A. Loohuis (A.D.A.), 27.3 sec. G. Meyer (U.D.A., Utrecht). 80 meter horden: 1. A. Doorgeest (A.D.A.), 12 sec. 2. Ter Braake, 12.2 sec. Harbig verbetert wereldrecord 800 meter Tijdens den landenwedstrijd ItaliëDuitsch land heeft de Duitsche athleet Rudolf Har- big het wereldrecord op de 800 meter ver beterd, door dezen afstand in een tijd van 1 min. 46.2 sec. af te leggen. Het record stond met 1 min. 49.2 sec. op naam van Wooderson (Engeland), die het op 20 Aug. 1938 vestigde. De Italiaan Lanzi noteerde 1 min. 49 sec. en bleef eveneens onder het wereldrecord. MEJ. TESTONI VERBETERT WERELD RECORD 80 METER HORDEN. Tijdens een athletiek-wedstrrjd te Milaan verbeterde mej. Testoni het wereldrecord op de 80 meter horden, door dezen afstand af te leggen in den tyd van 11.5 sec. Het record stond met 11.6 sec. op naam van drie dames dames: mej. Engelhardt (Duitschland), mej. Valla (Italië) en mej. Burke (Engeland). FRANSCHE DA1HESPLOEG VERBETERT WERELDRECORD 3 X 800 METER. Tydens de Fransche dameskampioenschap pen is een Fransche damesploeg er in ge slaagd het wereldrecord op de 3 X 800 meter estafette, dat sinds 29 Juni 1937 met 7 min. 32 sec. op naam stond van Italië, te verbete ren en te brengen op T min. 22.6 sec. De Ruyter verbetert het Ned. record 1500 m. Tydens de gisteren in het Heyssel Stadion te Brussel gehouden vijf landen wedstrijd, is De Ruyter er in geslaagd het Ned. record op de 1500 m, dat hij op 16 Juni j.1. te Oslo met 3 min. 57.5 sec. had gevestigd, te verbeteren. Hy noteerde een tyd van 3 min. 57 sec. Baumgarten werd eerste op de 400 m, ter wijl De Bruijn de eerste plaats bezette op het nummer kogelstooten. Lutkeveld won met een prachtigen worp van 63.20 m het nummer speerwerpen. In het klassement werd Nederland derde achter Engeland en Frankrijk. Prachtig geslaagde dag Het groote turnfeest te Schagen, ge organiseerd door den Turnkring Hollands Noorderkwartier en gehouden op het Sparta- terrein la uitstekend geslaagd! Het was een waardig besluit van de her denking van het jubileum van de plaat selijke gymnastiekvereniging „Lycur- gus". De deelnam" was groot cr waren 500 turnsters en turners en de belang stelling van het publiek liet niets te wen- schcn over. Officieele ontvangst. Het bestuur van den turnkring werd op het stadhuis door den Burgemeester van Schagen, den heer Cornelissen, officieel ont vangen. Verschillende raadsleden waren tegenwoordig. Voor de vereeniging „Lycur- gus", sprak de voorzitter, de heer Molenaar, waarna de vcoorzitter van den turnkring, de heer mr. D. Breebaart dankte, en zijn hoop op het welslagen uitsprak. Ma rschwedstr jjd. Onder de vroolijke tonen van Schagens Harmoniekapel werd om half twee afge marcheerd. De indruk was zeer goed, wat het marcheeren betreft, het groote verschil in de rokjes der dames deed minder prettig aan. Uniforme kleur en model lijkt ons zeer gewen-cht! De demonstratie. Waar de Turnkring-voorzitter, de heer mr. Breebaart, 'üet aanwezig kon zijn, was het de heer Sleutel, die met een enkel woord het programma opende. In het bijzonder wordt welkom geheeten het eerelid, de heer Jb. Roggeveen. Onder de aanwezigen merken wij op den burgemeester van Schagen met zijn echtgenoote, de wethouders Buiskool en Bijlsma. De heer Keesman, algemeen leider, directeur van „Lycmgus" geeft dan het sein van den massalen opmarsch, die onberispe lijk wordt uitgevierd. Plechtig neigen de vaandels, het turnlied klinkt. De algemeene vrye oefening, waarbij mej. Gré Bel van „Lycurgus" als voorwerkster optreedt, vórmt een mooi begin van het rijke programma, dat telkens wordt afgewisseld door gram of oonmuziek uit de installatie van de firma Jan Groot. De vereenlglngsnummers. De jóngens van „Hercules" (Oudkarspel) zyn het eerst aan bod. Hun nummer staaf- oefeningen is verdienstelijk. Demonstratie van het keurcorps. Het nummer vrije oefeningen (bondsoefe- ning 1939) van de meisjes „Sparta" (Win kel) mislukte gedeeltelijk. De plaatsing van de piano op te grooten afstand, waardoor het geluid precies achter de telcommando's aan huppelt, is hiervan in hoofdzaak de oorzaak. Als de dames er aa,n gewend zyn, is het nummer al grootendeels afgeloopen. Jam mer, ook voor de kranige pianiste. liet wer ken op de muziek van de geluidsinstallatie 1 blijkt gemakkelijker te zyn, de meisjes van „D.O.K.E.V." (Anna Paulowna) maken met hun halter-oefening een goeden indruk. Directeur Boot heeft een groote groep Langedyker meisjes-adspiranten meege bracht. Hun mascotte brengt geluk: de vrye oefening is keurig! Geen foutjes, geen pech, dat is een dikke tien! Onder een steeds meer ureigende lucht en begeleid door verre donder, treedt directeur Keesman met zijn heeren van „Lycurgus" aan. Ze hebben succes met hun vrije oefenin gen. In versneld tempo wordt het program ma afgewerkt, we zien Texel een behoorlijk staaltje van hun kunnen geven met staaf- oefenfigen, den Oever komt met een paar fraaie standen en dan besluit Dirkshorn de reeks heerennummers met een verdienatelyk uitgevoerd paarsgewijze vrije oefening. Hul de aan directeur Keesman voor de zeer bijzon dere oefenstof! Niet minder dan dertien vereenigingsnummers dames volgen dan, wel een bewijs, dst de edele turn- sport in Hollands Noorderkwartier in het zwakke geslacht een ijverige beoefenaar vindt! Het is over het algemeen van goed ge halte wat wordt gepresteerd. De dames van „Lycurgus" maken een fraai debuut met hun knotsoefeningen. Het was vrijwel af. Het keurcorps Hollands Noorderkwartier geeft intusschen verschillende toesteldemon straties, welke als gewoonlijk op hoog peil staan. Achtereenvolgens zien we dames paard, heeren brug, dames brug en heeren hoogrek. Het moeilijke paard voltigeeren is begrijpe lijkerwijze van alle dames niet even correct, er is maar een enkele die het geheel be- heerscht. Mej. Snooy houdt haar reputatie als kampioene hoog. Het hoogbrugnummer heeren is over het algemeen zeer verdienstelyk. De heer Mole naar, kampioen van Nederland, doet er nog een schepje op en brengt het publiek in extase. Het nummer laagbrug dames is mooi. De heeren keurturners besluiten met hoog rek, waarbij zij volop gelegenheid hebben hun bijzondere kwaliteiten te demonstreeren! Het is merkwaardig, hoe fyn alles vol gens programma verloopt. Klokke vier, zooals is aangegeven, is met deze reeks oefeningen begonnen. De speaker Henkei doet zyn werk uitmuntend, door het pu- bleek is daardoor alles goed te volgen. De dames van Texel kunnen het met de muziek niet eens worden, later gaat het ter, de knotsoefening is verdienstelijk. Dirks horn heeft een flinke damesafdeeling en ze maakt een behoorlijken indruk met de vrije oefening. Regen Er begint nu een frisch buitje te vallen, doch de wedstrijden worden voortgezet. Ach tereenvolgens komen aan de beurt Dokev, Anna Paulowna, Hygiea, Oudkarspel, Wierin gerwaard, Winkel, Wieringen, St. Maartens brug, Dén Oever, Julianadorp, Nieuwe Nie- dorp, Anna Paulowna, Deane wint wederom de Scheldebeker Zondagmiddag is wederom de ji wedstrijd BreskensVlissingen Scheldebeker gehouden, welke wederom den Engelschman Deane werd gewou Willy den Ouden kwam als vierde binner. eerste der zwemsters. Het weer was tamelijk goed en de zee tj beter dan vorige jaar het geval was. 1 Na den start nam Stender de leiding, dJ al gauw werd deze overgenomen door fw| De uitslag luidt: 1. C. T. Deane (Engeland) 1 uur li J 37.8 sec. 2. J. Stender (Dolfijn) 1 u. 13 min. 15,(5, 3. Potts (Engeland) 1 u. 17 min. 4. G. Nieuwland (Leeuwarden) 52.8 sec. 5. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 uur 18 n» 44 sec. 6. C. Wagenaar (de Zeehond) 1 uur 20 23.2 sec. 7. Mej. N. Coenen (Juliana) 1 uur 21 n* 3 sec. min. 15.6» nin. 2.8 «t I 1 u. 18,. Nieuwe Niedorp-Fort Kijkduin',4 Vrijdagavond speelde een elftal van B§, duin tegen N.N. De militairen waren over^i linies veel sterker, doch het mooie spel te niet productief. Zoodoende ging de rust n*1,. een schamelen 10 voorsprong in. Na de m' kwam N.N. stevig opzetten en wist twee dj punten te scoren. Dit vond de midvoor Jotf bij de soldaten het sein om te laten zien/S zij het ook konden en met twee pracht do3 punten gaf hij ze weer de leiding, waar 4 rechtsbuiten nog een vierde aan toevoegde. 1 Alzoo eindigde deze prettige strijd in el verdiende overwinning voor de Kijkduiners.( AMERICAN CIGARETTE De meeste vereenigingen geven vrije ei knotsoefeningen. Van bijzondere kwaliteit zfi de knotsoefeningen van Oudkarspel en dt hoepeloefeningen van Sparta, Winkel. Oi Wieringerwaard is goed. Waarom was hier in de maat ingewikkelde muziek uitgezocht! Een eenvoudige breede vier- of driekwart maat met een gemarkeerde bas, doet hf altijd beter! De vrye oefening van Wieringen stonff zeer behoorlijk peil. St. Maartensbrug m" dezelfde oefeningen' met pianobegeleiding waar Winkel over struikelde. Men heeft fel microfoon vlak bij het instrument gezet, maakt veel goed, maar ideaal is het niet] Sportlust, Julianadorp, slaat met brugsti een aardig figuur. Vlot werken de dames vaji Hebe, Nieuwe Niedorp; is alleen wat spi' rig, deze vrije oefening. De dames van Dokerl maken het laatste nummer van deze reeks, een knotsoefening, welke met verzilverde knotsen wordt gedaan, zeer goed! Het is een waardig slot van de verrichtingen der damal op dezen middag. Als de vereenigingen St. Maartensbi Barsingerhorn, Nieuwe Niedorp, Winkel ei Wieringerwaard de barrenoefening 1939 nog maals gedemonstreerd hebben, klinkt het sig naal verzamelen voor de prijsuitreiking De heer Henkei spreekt een slotwoord ea dankt al degenen, die hebben medegewerkL Het zijn B. en W. en raadsleden van Schagen, Schager Harmonie, Bestuur V.V.V, Sparta, dt juryleden, Schager politiecorps, bestuur M vereeniging Lycurgus, deelnemende vereeni gingen, en hun leiders, technische leiding va: den Turnkring, de pers, den secretaris Bak ker, verder de vier firmas C. Blaauboer, Boonacker, Nd.-Holl. Koffiehuis, Schager Crt, Molenaar, voorzitter Lycurgus, voor het be schikbaar stellen van medailles. Marschwedstryd. 1. Wieringen te Wieringen met 61% pt. 2. D.O.K.E.V. te Anna Paulowna, met 61 pt 3. Hercules Hygiëa,, Oudkarspel met 60% pl 4. D.O.S., Den Oever met 59% pt. Vereenigingsnummer Jongens. 3e prys: Hercules Hygiëa, Oudkarspel, 29% pt Vereenigingsnummer Meisjes. le prijs: Hercules Hygiëa, Oudkarspel, 35 ft- 3e prys: D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 29 pt, Vereenigingsnummer Heeren. 3e prijs: Texel te Texel met 29% pt. 3e prijs: U.D.I.Wik te Dirkshorn, met 29 pt 3e prijs: Lycurgus te Schagen met 28% pt. Vereenigingsnummer Dames: le prys: Lycurgus, Schagen, 33% pt. le D.O.K.E.V. 1, Anna Paulowna, 33 pt 2e D.O.K.E.V. 2, Anna Paulowna, 31 pt 2e Hercules Hygiëa, Oudkarspel, 31% pt 2e Sparta, Winkel, 31 pt. 2e Wieringen, Wieringen, 30 pt. 2e S.S.S., St. Maartensbrug, 30% pt. 3e U.D.I.Wik, Dirkshorn, 28% pt. 3e Texel, Texel, 28% pt. 3e D.O.S., Den Oever, 28 pt. 3e Sportlust, Julianadorp, 29 pt. De prestaties van S.S.S. Dindua te St Maarten, met welke vereeniging met mede weten van de wedstrijdleiding eenige dames van elders hadden meegewerkt, werden als demonstratie beschouwd, en als 2e prijs oordeeld. De heer Sleutel stelde hiervoor een medaille beschikbaar. Ongeveer half zes waren de feesten afge loopen. De officials vereenigden zich aan een welverzorgd diner in het Nd.-Holl. Koffiehuis. In diverse dancings bleef het nog lang druk en gezellig. Het was voor Schagen als cen trumplaats een „hooge" dag. B. en W. toonden hun belangstelling nog maals door eveneens aan te zitten aan het .officieele diner.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6