ir Chineesche gueriüatroepen aan 't werk DE WEREL Rondom de komende Oranje-gebeurtenis Postvluchten op In m w ein woord DRIE MANNEN De spoorweg Sjanghai-Nanking gedesorganiseerd. Het verkeer op den spoorweg van Sjanghai naar Nanking, welke onder Japansch toezicht staat, is gedes organiseerd als gevolg van een aan val van Chineesche guerillatroepen op een punt van de lijn op 100 mij len van Sjanghai. Volgens den woordvoerder der Japannee- zen hebben ongeveer 400 man guerillatroe pen de rails vernield en de ontsporing ver oorzaakt van de" locomotief en acht wagons van een stampvollen trein, welke van Woe- si op weg was naar Tsjangtajau. Een buitenlander, die in een anderen trein naar Nanking reisde, zeide, dat hij voorbij Woesi had hooren schieten. Men had hein verteld, dat guerillakrijgers de rails hadden vernield en slaags waren met .!a- panneezen. Zijn trein- stopte en keerde naar Sjanghai terug. Japansche oorlogsschepen be schieten de kust. Gisteren hebben Japansche oorlogssche pen de kust beschoten in de buurt van Wangsjpen (Zuid China), Aan dit. bericht dat. uit.Macao is ontvangen, wordt toege voegd. dat alle pogingen der Japan neezen te landen, werden afgeslagen. Generaal Tsjang Wai Tsjanjr, de bevelhebber der Chi nccsche troepen, is verscheidene malen aan den dood ontsnapt. Daar de granaten op landerijen terecht kwamen, moesten de hoe ren, die bezig waren niet het binnenhalen van den oogst, hun werk staken. Japansche vliegtuigen blijvpn met machi negeweervuur de boerderijen en dorpen be stoken, evenals het verkeer op den weg. Er is een groote vluchtelingenstroom naar Macao. Woetsjau gebombardeerd. Op 26 dezer hebben Japansche vliegtui gen Woetsjau in de provincie Kwangsi bestookt. Er zijn zestig doodeu en meer clan 300 gewonden. L)e schoot van de Ame- rikaansche zending en een giekenhuis van het Roode Kruis werden verwoest. Therèse Neumann overleden Het wonder van Konnersreuth. Naar wij vernemen is de bekende stigma- tische Therèse Neumann van Konnersreuth overleden. In 1927 traden bij het toen 29-jarig meisje stigmatiseeringen op. De zeer groote ophef, die daarvan gemaakt werd (ridder von La ma e.a.) en het massa-bezoek dat naar Kon nersreuth stroomde, bracht er de Beiersche Roomsch-Katholieke Msfeéhopi>eii"-ioe duin Freisingor- verklaring uit. to- vaardigen, .waar in matiging aambevoieh werd om eeivnader bisschoppelijk oordeel in uitzicht werd ge steld. Toch hield de massa-stroom van be zoekers naar Konnersreuth (kapelaan Fahsel maakte daarvoor "veel reclame) aan. En eveneens zwegen cle critici niet (de Roomsch-Katholieke geleerden prof. dr. Wunderle van Würzburg, prof. dr. Alois Wagner van Salszurg. prof. dr. Westermayf van Fseising). Tot een werkelijk objectief onderzoek der verschijnselen is het inmid dels nooit gekomen. Thans is Therèse zon der dat daar veel notitie van genomen werd. gestorven. Een langslaper! Reeds 5 jaar in den dut. Te San Remo slaapt een man reeds vijf jaar en slechts zelden ontwaakt hij om eenig voedsel tot zich te nemen. De dokters die hem behandelen weten nog niet of het hier een geval betreft van hersen ontsteking, of van slaapziekte ver wekt door een steek van de Tsetsé- vlieg. Frankrijk bouwt aan zijn herstel Minister Reynaud over den toe stand. GEBOORTEPREMIES EN GEZINS TOESLAGEN. Het verouderde Frankrijk is bezig te ver dwijnen. Het popelende en jonge Frankrijk is bezig te verrijzen. Het is een manlijk, vast beraden Frankrijk. Het vraagt de waarheid onder oogen te zien en weet, dat het geen tijd meer is voor eischcn, doch voor opoffe ringen, aldus sprak minister Reynaud Za terdagavond tijdens een radiorede over den economisclien toestand. Hij zette uiteen dat in Frankrijk alles langzamerhand beter wordt, speciaal dat de werkloosheid afneemt, de handel nieuwe perspectieven heeft, de staatsinkomsten toenemen. Tenslotte zcidc de minister, dat de eenigen, die het Fransche lierstel kunnen verhinde ren, de Franschen zelf zijn, indien zij den moed verliezen. „Alleen van u zelf hangt het welslagen of liet falen van dezen wit ten oorlog af". Wij kunnen en moeten den niet bloedigen oorlog winnen, die ons is aan gedaan! Tegelijk met dc rede van Reynaud is het decreet gepubliceerd betref fende de geboorte en de belasting maatregelen tot steun aan de ge zinnen. Vrijgezellen, gescheiden per sonen of weduwen zonder kinderen zullen, volgens dit decreet., onder worpen worden aan een compensa tie-gezinsbelasting, welke voor de inkomens beneden de vijftigduizend francs drie procent en voor die bo ven de 800:000 francs twintig pro cent zal bedragen. De tusschenliggeude inkomens zullen met een progressief percentage belast worden. Echtparen, die meer dan twee jaar gehuwd zijn en geen kinderen hebben, worden on derworpen aan een belastingspercentage dat. een derde minder bedraagt dan dat der vrijgezellen. Van de belasting worden vrij gesteld: belastingplichtigen die invaliditeis pensioen genieten voor 40 procent en hoo- ger, en belastingplichtigen, die een of meer kinderen tot huil last hebben. Geboortepremies. Vercler bepaalt liet wetsontwerp inzake de gezinscode dat een premie zal worden uitgekeerd bij -een eerstgeborene, varieerend naar gelang van de streek, van 2.000 tot 3000 franken, in twee gelijke termijnen Ie voldoen, t.w. een bij de geboorte, de tweede zes maanden na de geboorte. Verder zul len familietoeslagen worden gegeven voor gezinnen met ten minste twee kinderen. In dit opzicht zullen alle burgers volkomen gelijk zijn. De toeslagen zullen gelden tot het veertiende jaar van het kind, of tot het zeventiende jaar indien het kind nog school gaat of een vak leert. Begrijpelijk. Dat de Fransche regeering alles op alles zet om het geboortecijfer te verhoogen is be grijpelijk als men rekent, dat het inwoner tal van la belle France binnen 20 j. dreigt te dalen tot 30 millioen inwoners, indien er geen kentering komt in de kleine gezinnen- mode. En dat met Groot-Duitschland naast de deur! Dr. de jGroot logeert reeds te Baarn. Het is lang stil geweest, maar nu f begint de spanning te komen. Dit is merkbaar aan het publiek, veel al vacanticgangers, die zich ge- ruimen tijd voor het Paleis ophou den. Het is ook merkbaar aan de ingezetenen van Soest en Baarn, die anders hun dagen zittend of wan delend in het boscli slijten, maar zich nu dikwijls gewapend met een vouwstoeltje naar Soestdijk be geven om daar eenigen tijd door te brengen en nauwkeurig waar te ne men, wat er het Paleis in- en uit gaat. Alles in afwachting, tot de blijde gebeurtenis in het Paleis een feit zal zijn. De technische dienst van de Rijkslelefoon heeft de laatste weken hard gewerkt om de verschillende installaties, waarmee het ver heugende nieuws van de geboorte van een Prins- of van éen Prinses de wereld wordt -ingezonden, gereed te maken. Thans is een en ander bedrijfsklaar. De telex zal ratelen Het A.N.P. zal, aldus het Hsb.; een van de eerste dagen van Augustus zijn intrek weer nemen in het Badhotel te Baarn, waar reeds evenals in Hotel Trier te Soestdijk, ,'n vol ledige telex instalatie benevens een directe telcloonverbinding met het Paleis Soestdijk wacht. Dr. De Groot, de behandelende geneesheer van de Prinses, heeft Donderdagmorgen een bezoek op het Paleis gebracht, maar lieefl daar nog niet, zooals bij de geboorte van Prinses Beatrix, zijn intrek genomen. De dokter logeert met zijn familie in het Bad hotel. Hij moet zelfs, naar wij vernemen, doende zijn geweest in Baarn een gemeu bileerde villa te huren. De zusters, welke op de kraam kamer dienst zullen doen, zullen in het begin van deze week op het Pa leis Soestdijk arriveeren. Men deelt ons mede. dat de Prinses zich zeer gezond gevoelt en tot. voor kort zelfs nog regelmatig in de zweminrichting ach ter het Paleis een had ging nemen. Nog dagelijks wandelt of speelt zij met de klei ne Prinses in het park van het Paleis. Voor de rust van het Vorsten kind. Morgen komt er te Soestdijk een detache ment Rijksveldwacht, hetwelk nog verder wordt aangevuld. De rijksveldwacht zul be last zijn met de regeling van het verkeer, dat na de geboorte van liet Vorstenkind ge heel wordt omgelegd, zoodat rondom het Paleis Soestdijk een volkomen rust zal hccrschen. Eerst verluidde het. dat H.M. de Konin gin reeds Zaterdagavond voor eenigen tijd Haar intrek in het Paleis te Soestdijk zou riemen, doch de kabinetscrisis schijnt ver andering in die plannen te hebben gebracht. Begin volgende week wordt ook Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, voor eenigen tijd op het Paleis Soestdijk verwacht. Samojeden in het Russische leger Beschaafd genoeg om soldaat te zijn. Dit jaar worden voor het eerst Samojeden voor den. militairen dienst opgeroepen Twee jonge Samojeden zullen zelfs naar de mili taire school te Leningrad gezonden worden om voor: officier te worden opgeleid. Tal rijke jongelieden van .dit.ras schijnen ge-' yraagd te,hebben zelfs vóór den bepaal den tijd in dienst, te kunnen komen. Sedert het vorige jaar heeft de regecring het. aan tal miliciens van ander ras verhoogd op grond van de opvatting, dat het onderwijs hun beschavingspeil voldoende heeft ver hoogd en hun trouw aan 't regime garan deert. Het Spaansche goud overgedragen. Vijf geblindeerde vrachtauto's met goud der Bank van Spanje, zijn gisteren uit Frank rijk te Madrid aangekomen en werden meteen ontladen. De commissie, welke het Spaansche goud, dat was gedeponeerd bij de Frcnsche bank te Mout de Marsan, heeft gehaald, heeft gistermiddag veertig ton vijfdollarstukken overhandigd aaji den gouverneur van de Spaansche bank. Jejof gefusileerd? De vroegere Sovjet volkscommissaris Jejof zou onlangs zijn ge fusileerd. Dit bericht is in verschillende kringen in de Russische hoofdstad in om loop, doch er is geen bevestiging van te verkrijgen. Vernomen wordt, dat generaal Popof in de plaats is gekomen voor gene raal Stern als opperbevelhebber van het eerste speciale leger in het Verre Oosten. Popof was tot nu toe chef van den staf van Stern. Plaatsbepaling op zee WAAR IS HET SCHIP? Nieuw radio-instrument uitge vonden. Reuter meldt uit Ottawa dat in de labora toria van het Canadeesche departement voor wetenschappelijk onderzoek een instrument is geconstrueerd ter vergemakkelijking van de bepaling der positie van schepen in volle zee. Tot nu toe geschiedde dit doordat men met behulp van de „koptelefoon" uit de sei nen van twee radio-stations de plaats van het schip bepaalde. Bij de nieuwe methode werkt men, aldus het Hsbl., met een 'buis met kathode-stralen, zooals die ook voor te levisie wordt gebruikt, waardoor de richting van het zendende station door een lichtge vende streep op een schaalverdeeiing on middellijk kan worden afgelezen. Deze nieuwe methode zou vooral het voor deel hebben van de tijdbesparing en ook zou de kans op storingen er geringer door wor den. HET TIENDUIZENDSTE SCHIP OP DEN NIEUWEN WATERWEG. Het gistermiddag te Maassluis binnenge komen Duitsche motorschip „Coburg" van den Xoordduitschen Lloyd. bestemming Rotterdam, is liet tienduizendste schip, dat dit jaar den Nieuwen Waterweg is hinnen- geloopen. Het vorig jaar kwam het tienduizend ste schip op 9 Augustus binnen. Brand gesticht in bosch? Feüe brand woedde bij Nijmegen. Gistermiddag heeft te Heumensoord nabij Nijmegen een felle bosch- en heidebrand gewoed, waarbij anderhalve hectare heide en dennebosch aan het vuur ten offer is gevallen. Dc Nijmeegsohe boschbrandweer rukte onmiddellijk uit en wist, bijgestaan door burgers, de schade te beperken. Naar wij vernemen wordt hier kwaadwil ligheid vermoed. De politie van de gemeen te Heumen stelt een onderzoek in. Het rood-wit-blauw op de „Oranje" Plechtigheid aan boord van het fraaie passagiersschip. Op het eerste klasse sportdek van het nieuwe m.s. „Oranje" van de Maatschap pij Nederland, liggende aan de Javakade, te Amsterdam, heeft, de vefeendging „De Pnncevlag" de rood-\yit.-blauwe natievlag yoor het schip aan de directie van de Maat schappij aangeboden. Het dundoek werd gcheschen door den burgemeester van de hoofdstad, dr. W. de Vlugt.. De plechtigheid ivei'd-o.niv bijgewoond doór; kapitein-luitenant ter zee, tlost van Tonnin gen, chef van de Maritieme Middelen te Amsterdam en gep, vice-admiraal L. J. Quant. Vader ziet zijn kind verongelukken De jongste uit een gezin van negen Gistermiddag is te Wintraken (gemeente, Munstergeleen) het vijfjarig dochtertje van den lieer Daemen onder een auto geraakt en gedood. Het meisje stak. komende uit de Dorps straat. onverwacht den Rijksstraatweg Sit- tard-Heerlen over om zich naar de ouder lijke woning te begeven, welke aan de over zijde van den Rijksweg is gelegen. De auto kwam uit de richting Sittard en werd bestuurd door een dame uit Sittard. De kleine kwam onder den wagen en was op slag dood. De vader, die aan de deur van zijn wo ning stond, had het kind nog beduid te blij ven staan, maar het meisje had dit teeken niet begrepen en was doorgeloopen. Het kind was het jongste in een gezin van negen kinderen. Oehoe (heenreis) Vertrek van Aankomi [singap. 30 Juli'Band. 30 fthö?"is) |Athene 30 Ju'ij-Vdamac Jod'hp. 30 Juli Basra 30 Jodhp. 30 Juli Rang. 30 Gier (thuisreis) Valk (heenreis) Wielewaal (Athene 30 Juli/Basra 2 (heenreis) I Torenvalk d 30 Juli |Ran 3 (terugreis) Roemeensch-Hongaarsch grensincidc Het Hongaarsch telegraafageiitsclia' richt, dat zich in den nacht van Za op Zondag een grensincident heelj gedaan aan de Roemeensch—-lionga grens bij Tesco. Roemecnschc greni ten hebben geschoten op Honga houtvlotters op de Tisza-rivicr. Dc raakten de huizen aan den Ilongaa oever. De Hongaarsclie grenswacht in de lucht. s Een onderzoek word! steld. Aanval op Britsche grenstroepen. Noordwestelijke grens, van Britsci hebben opstandige stammen twee len gedaan op Britsche grenstroepf bij Razmak, waarbij de Britsche troej vuur beantwoordden en drie In] doodden en een op een troepentri tusschcn Tal en Damdil. Hierbij i twee inlanders gedood en velen gev Jean Jaures herdacht. In het Pi heeft de socialistische partij den do Jean Jaures herdacht. In optocht men zich naar het Pantheon, waa men werden gelegd op het graf va ros. Een delegatie heeft verder hu bracht aan de nagedachtenis van 1 voor het monument aan de Quai d Duitsch militair vliegtuig verbetert Een t.weemotorig bombardemen tuig heeft het wereldrecord over 201 meter met een nuttigen last van 20 gram verbeterd door een gemiddeli snelheid van 301 kilometer te be Het record stond met 469 kilonu naam van een Italiaansch toestel Duitsche toestel verbeterde bij d vlucht de wereldrecords over 2000 ter met een nuttigen last van 101 gram en zonder nuttigen last. Voor Spanje's opbouw. Als een lijke verplichte dienst jegens den zullen tic Spaansche burgers tuss en 50 jaar jaarlijks twee weken inoe.ten verrichten in het belangJ nationalen ophouw, of een bijdrai ten betalen, welke met de waarde] ze arbeidsprestatie overeenkomt ei niet hooger geschat zal worden peseta's. Sprinkhanenplaag in Amerika. berichten ontvangen over een spi nenplaag in Noord Dakota en Mi Een nieuw type kleine torpedobool Londen wordt aan de Figaro genu te Southampton met succes proevi genomen met in Frankrijk gebouw pedobooten van een nieuw type, w meter lang zijn en een snelheid van 50 knoopen. Dit vaartuig waad bemanning uit twee officieren en vj trozen bestaat, zou schepen van ied« nage kunnen aanvallen en bijzondd treffend zijn tegen onderzeebootenJ Hitier in het Saargebied. Hitier j ren te Saarbruecken geweest. Hij lil verdedigingswerken in het Saargeli de Saarpalts gcinspecteerd. Hitier vergezeld door den rijksminister va lenlandsclie zaken, von Ribbentrop. den avond keerde Hitier per ffl naar Bayreuth terug. Goede graanoogst in Spanje. PJ oogst in Spanje belooft buitengew*' te worden. Hij zal voldoende zijg heel in de behoeften van het lani«*i zien. FEUILLETON. en fiun noodlot Naar het Amerikaansch van Morgan S. Roscue 20. Maar het document waar het over gaat, komt daar niet vandaan. Dat heb ik in New- York In handen gekregen en ik wil die geschie denis op eigen gelegenheid uitkienen lk heb daar mijn goede redenen voor. De vraag is nu maar: wil je me helpen? Over het gelaat van den inspecteur trok een uitdrukking van hevigen afkeur. O, jullie ellendige amateur speurhonden! gromde hy. Nu enfin, ik zal je helpen. Maar als je de kous op den kop kiygt, geef mij dan niet de schuld. Inspecteur Brady krabbelde op een vel pa pier met het officieele briefhoofd van het bureau eenige woorden en overhandigde het daarop aan O'Malley. Wat de jongeman las was het volgende: „Wees zoo vriendelijk den brief of het be richt, waarmee brenger dezes. mr. Terrance O'Malley, by u komt, te ontcijferen. Kosten voor rekening van mr. O'Malley. Alles wat met den brief of bericht in verband staat moet als strikt vertrouwelijk worden be schouwd". Ga hiermee naar dit adres, dan knapt hij het wel voor op. Tot den middag is hy thuis en je kunt hem nog te pakken krijgen als je dadelijk gaat. Het is pas elf uur. Het adres was in het Oosten van de stad, aan den kant, waar O'Malley woonde, maar nog verder. Hij bedankte den inspecteur en haastte zich het bureau uit, 'n grinnikenden politie-beambte achter zich latend. O'Malley verwachtte half en half dat Ju- lius Schmidt, naar wien Brady hem verwezen had, een verschrompeld oud mannetje zou zijn. Maar toen hij een van de kleine, in roo- den steen opgetrokken huizen van een blok binnen was gegaan en twee trappen, waar een verre van welriekende atmosfeer hing, was opgeklommen, kwam hij in de tegenwoordig heid van een geheel ander type. De deur was op zijn kloppen geopend door een klein meisje met vlechtjes in het haar, die hem een stof fige kamer binnenliet. Schmidt zat in een ge weldigen stoel met een tafel over zijn schoot. Hij was ongelooflijk dik. Zijn hoofd was heelemaal kaal. Hij miste beide beenen; het eene vanaf zyn heup, het ander van de knie af. Hij wendde zijn kolossaal gezicht naar zijn bezoeker. ■r-v Mr. Juliua Schmidt? informeerde 0'Maüey Een paar kleine, fletsblauwe oogen keken hem aan, Oie ben ik, klonk het hijgend. Komt u voor zaken 0*Mailey zag dat de hand van zijn gewel digen gastheer naar zijn zijzak gleed. Hij'zag pok de dikke vingers onder de stof van de jas om iets sluiten. Èn dé voorkant van den zak puilde verdacht uit. Snel combineerend, vroeg O'Malley zich af hoeveel sluwe en wraakzuchtige misdadigers deze berg van vleesch aan hun réchters had helpen over leveren. Inspecteur Brady heeft mé naar u toege stuurd .lichte hij zyn gastheer met een glim lach in. Het is niet nood.g te schieten, mr. Schmidt. De waterige oogen keken hem zonder uit drukking aan. O'Malley reikte hem den brief van het hoofdbureau van politie. De dikke man pakte hem aan en las hem langzaam en borg kern vervolgens weg in een kleine la van zijn tafel. Een trage glimlach rimpelde zijn ge zicht tot zijn oogen bijna onzichbaar waren. Een' raadseltje oplossen dus? Nu, we zullen eens kijken! Hij had zijn ..and nu weer uit zyn zak ge trokken. U begrijpt, vertelde O'Malley hem, toen hij hem een copie van den brief aan Ward Barret overhandigde, dat de inhoud hiervan absoluut confidentieel is tusschen u en mij. U mag er met niemand over spreken, zelfs niet met Brady. Schmidt knikte. Ik héb den brief van den inspecteur ge lezen! De bleejse blauwe oogen gleden rustig langs de regelsvvan het geheimzinnige epistel. Toen legde Schmidt het papier voor hem neer en keek otfc Dat-is niet het origineel, stelde hij vast. Waar is dat? Dat doet niet ter zake, gaf O'Malley ten antwoord. Dat is het bericht dat ik ongetwij feld wil'^hebben, dat is alles. Kunt u het voor mij doen? ,'Schnildt stagrde weer naar het papier. Ja, het is 'alles op den sleutel na! snoof hy. Laat' u liet maar hier en komt u morgen of overmorgen terug. Ik zal zien wat ik doen kan. Wat zyn uw, condities, mr. Schmidt? in formeerde O'Malley lnet moeite een lach on derdrukkend. ..De dikke man had het hoofd afgewend. Als ik het kan ontcijferen vyf dollar, anders niets. En toen liet O'Malley hem met den brief alleen. Het was een heele toer om tijdig voor de begrafenis terug te zijn, maar het lukte. O'Malley vond zelfs nog tijd om op weg naar het station iets te eten. Een aantal vrienden van dé Chesters had den zich bij de familie gevoegd. Toen hy zag, dat d* geestelijke en de begrafenisonderne mer uitstekend voor alles zorgden, voegde liy zich bij Louise, om haar te helpen met haar gasten. Maar er waren twee vriendinnen van haar, die zouden blijven tot na de begrafenis. Ze hielpen en verwenden haar zooveel ze kónden en O'Malley, ziende dat ze in goede handen was, bleef verder zooveel mogelyk op den achtergrond. Het was een sombere middag. Maar einde lijk was de doode ter ruste gelegd. En toen de begrafenis voorby was, vertrokken de vrienden en de meeste familieleden spoedig weer: Louise verzocht O'Malley den nacht over te blyven, waarin hij gaarne toestemde. Maar het bleek hem dat haar vriendinnen volko men in staat waren haar door de eerste moeilyke dagen heen te helpen. O'Malley, die niet aan de familie verwant was, voelde zich niet geheel op zyn plaats, nu de huis houding weer tot rust wa. gekomen en hij besloot den volgenden ochtend naar de stad terug te kecren. Dien morgen verscheen Chesters notaris met het testament van den overledene. O'Malley was niet tegenwoordig by het voor lezen van de laatste wilsbeschikking, hy hoorde er niet by, vond hij. Het was overigens een bloote formaliteit, want het zou weken, misschien zelfs vele maanden duren voor er eenige orde op Chesters "aken gesteld zou kunnen worden. Doch hy K1 .ef in het huis tot de notaris vertrokken was en nam toen afscheid van Louise. Ze stond erop hem naar het station te ry- den. En ze bleef hem, in haar zware rouw- kleeding, op het perron naturen, tot de trein uit het gezicht verdwenen was. O'Malley nam een pijnlyke herinnering mee van haar smar telijk gezicht, toen hij op de treeplank van den wagon stond. Hij wist, dat ze dankbaar was, maar hij kon niet weten, dat ze den trein bleef naturen, omdat ze O'Malley niet alleen als een lieven vriend beschouwde, maar ook omdat hij een vage schakel vormde met den man, dien zy lief had. Zelfs haar va» moedens en. zijn tragische dood vlam van liefde niet kunnen tempel wel ze een dubbele wond in haar hart gemaakt. Louise ïad eens haar lid" geven en ze zou blijven liefhebben Wj dood en, zooals ze hoopte en ge'0™ daarna. Zoo scheidden hun wegen zich voor i tijd. Louise keerde terug naar haar dro tig huis om, zoo goed zij kon, de drad haar leven weer op te nemen. En 0 was weer in New-York en wist niet hy het eerst zou doen. Hij begaf ziel streeks naar zyn kamers, stopte stak die aan, zette zich in een gemald stoel en verzonk in gepeins. Weldra kwam uit een chaos van 'd gissingen een logische gevolgtrekking schijn. Er stonden, voor zoover hl) oogenblik wist, maar twee personen j wyderd verband met den diefstal, had Barret verdacht er iets mee te_ hebben gehad. O'Malley verdacht Maar er was absoluut geen aannemdj tief om Schenk het leegstelen brandkast in de schoenen te schuiva wyl er, wat Barret betrof, een nW maar niet erg waai-schijnlijke hew was: wraak. Doch die geheimzinnig was er nog, die aantoonde, dat er w de schaduw van iets verdachts over leven hing. j Dus. redeneerde O'Malley, als Bah met dien diefstal uitstaande had het motief alleen maar wraak zijn 1 bedrog van jaren geleden, waarvan der het slachtoffer was geworden. Barret was te vermog'end en nam belangrijke plaats in het zakenleven een brandkast leeg te halen terWB» geld. (Wordt Vtr'M

Schager Courant | 1939 | | pagina 2