West-Friezendag Nooit viel or een onvertogen woord in B. en ALKMAAR Donderdag 3 Augustus 1939 Derde blad „In het spoor van Dr. Van Balen Blanken." Het Historisch Genootschap „Oud West- Friesland", hield gisteren in hotel Proot te Alkmaar een druk bezochte vergadering, on der praesidium van den hèer G. Nobel uit Lutjewinkel. De voorzitter begon met allen van harte ■welkom te heetcn. Spr. noemde dit „een zeer bijzondere dag", in verband met het feit, dat sedert de laatste vergadering de heeren G. C. van Balen Blanken, K. Ituyterman en P. Schuurman aan het Genootschap waren ont vallen door den dood. Spr. wees er op, hoe veel zij voor het Genootschap hadden gedaan en dankte hen, die heengingen, voor de wijze waarop zij de belangen van het Genootschap hadden behartigd. Het zou onjuist zijn niet voort te wer ken in den geest, zooals door hen aangegeven. De weg is door de over ledenen klaar en helder voor ons uitgestippeld. Met groetten dank gaan wij voort op den weg welke deze mannen van karakter hebben aangegeven. Wij zullen deze afgestorvenen blijven eeren zoolang het Genootschap bestaat; aldus ein- .digde spr. Deze woorden werden staande aangehoord. Eerediploma uitgereikt. Na goedkeuring der notulen, richtte voor zitter het woord tot den heer Kay van Hau- wert, die een dergenen is geweest, die het initiatief namen het genootschap op te rich ten. Namens het bestuur werd den heer Kay het eere-diploma uitgereikt. (Applaus.) De heer Kay van Hauwert dankte het be stuur en de vergadering hartelijk voor deze onderscheiding. Ingekomen stukken. Wij vermelden hiervan: a. Een schrijven van mevr. Van Balen Blanken, waarin dank werd gezegd voordo bloemenhulde welke het Genootschap bij het overlijden, van haar echtgenoot heeft ge bracht. b. Een kroniek van de dorpen Aartswoud en Hoogwoud, «welke door het Genootschap in dank werd aanvaard. c. Een schrijven van Utrecht, waarin ver zocht wordt aan het Genootschap uitbreiding te geven. Het hoofdbestuur zou dan in West Friesland gehandhaafd kunnen blijven. De voorzitter zeide hieromtrent, dat een en ander zoo omvangrijk is, dat het bestuur he ler doet zich nader te heraden. Aldus besloten. Gedenksteenen voor de overleden bestuursleden. De secretaris deelde mede, dat van den lieer Sasberg te Benningbroelc een schrijven was ontvangen om een gedenksteen te doen plaatsen in de woning, waar dc drie be stuursleden het laatst hadden gewoond. De vergadering machtigde het bestuur de froodige maatregelen te treffen. Verslagen. De wnd. secretaris, de heer D. Brouwer, bracht daarop jaarverslag uit over 193S. Wij ontleenen hieraan, dat op 1 Juli waren in geschreven elf beschermers en 445 leden. De heer Galis deed ecnige mededeclingcn over het behoud van enkele monumenten, o.a. voor de Tent te Andijk, welke echter eigendom is van de N. Jeugd Herberg Cen trale. Ds. Boeke uit Schoorl zou het zeer op prijs stellen als de Jeugd in aanraking kwam met de historie. De stand der rekening. De heer Galis deelde vervolgens mede, dat de rekening over 193S werd nagezien op 27 Juli 1939. De ontvangsten bedroegen f 1192.45, waarin was inbegrepen een voordeelig saldo over 1937 van f375.39. De uitgaven bedroegen f943.98. Saldo in kas op 31 December 1938 1248.47. Onder dankzegging van den voorzitter werd de rekening goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Hierna had een bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van mevr. Buis hand—Molen en D. Brouwer, die onder ap plaus werden herkozen. Wegens het. overlijden van dc heeren G. C. van Balen Blanken, K. Ruyterman en P. Schuurman, werden gekozen mejuff. Ruyter man (penningmecsteresse) en de heeren T. Wortel, archivaris te Alkmaar en H. Galis te Hauwert. De heeren D. Saai Cz. te Alkmaar en H. M. Honijk te Venhuizen, die aan dc beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie wederom benoemd in dc Commissie voor Landelijk Schoon. De burgemeester van Alkmaar, de lieer 'Jhr. H. F. van Kinschot en de Secretaris dier gemeente, de heer Mr. A. Koelma, kwa men vervolgens met hunne echtgenootcn ter vergadering en werden door don voorzitter .van harte welkom gchcctcn. Vervolgens wei-den ecnige boekwerken (verloot. Historische merkwaardigheden in en om Alkmaar. De lieer T. Wortel, archivaris van Alk maar, hield daarna een causerie over histo rische merkwaardigheden in en om Alk maar, welke 's middags zouden worden be zocht. Spr. wees cr op dat Het Huis van Achten en Het Hof van Sonov vroeger een klooster is geweest. In de 18c eeuw werd het aangekocht dooi1 dc diakonie. Men vindt in het Iiuis van Achten tal van fraaie schilderijen. Het stadhuis dateert uit de middeleeuwen. Het gedeelte LangestraatSchoutenstraat is uit 1(594; het overige gedeelte met het toren tje dateert uit 1509—1520. Naast het Raad huis linden wij het Stedelijk Museum met tal van prachtige schilderijen, o.a. van het beleg van Alkmaar in de 16e eeuw. Spr. zeide, dat in het museum prenten waren neergelegd van de Abdy te Egmond en van Oud Bergen. Voorts wijdde de heer Wortel eenige aan dacht aan „dc Abdij", „Het Slot" en liet dorp Egmond. Voorts aan de Willebrordus put en de bezichtiging van de blootgelegde en herstelde fundamenten van het slot der heeren Egmond. Over de Ruïnekerk sprekende, wees de heer. Wortel erop, dat deze er reeds was vóórdat de Russen en Franschen in Bergen strijd voerden. Tenslotte wees spr. op het oude-raadhuis te Schoorl, dat eenige jaren geleden werd verrold. Rondvraag. De dochter van den lieer van Balen Blan ken dankte den voorzitter hartelijk voor de gevoelvolle woorden, gericht aan de nage dachtenis van haar vader. Deze had aldus spr., eenige jaren geleden een bronzen plaquette van het Genootschap gekregen. Het was aldus spr. den wensch van haar vader aan het Genootschap de ze plaquette terug te geven en deze te doen plaatsen, waar het bestuur haar het best op haar plaats acht te. De heer P. Kikkert udt Purmerend hul digde den nieuwen voorzitter en wees erop, dat deze echte Oud-Fries alreeds 150 nieu we leden had aangeworven. Spr. hoopte, dat het bestuur de voetsporen zou blijven volgen van den heer van Balen Blanken. De voorzitter dankte den heer Kikkert voor zijn woorden, waarna sluiting volgde. Nadat een bezoek was gebracht aan „Het Huis van Achten" en „Het Hof van Sonoy" werd een gemeenschappelijke koffietafel in hotel Proot gebruikt. Na den koffiemaaltijd, welke zeer geani meerd was, had op het stadhuis de offici- eele ontvangst plaats. In de aloude Raadszaal nam de burge meester van Alkmaar, dc heer Jhr. H. F. van Kinschot het woord. Spr. achtte het een groot voorrecht dat het bestuur deze verga dering in Alkmaar had willen houden. Im mers, tusschen Alkmaar en het Genootschap bestonden historische handen. Spr. betreurde het, dat de lieer van Balen Blanken niet meer aanwezig kon zijn. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat Alkmaar en West-Friesland steeds nauwer verhonden zouden worden (Applaus). De Voorzitter, de heer G. Nobel dankte den burgemeester voor zijn hartelijke woor den. Behalve de burgemeester waren aanwe zig de wethouders Bonsema en G. v. Slin gerland en de loco-secretaris de heer Mr. R. Vecndorp. Hierna had een rondgang plaats door het Raadhuis en het daaraan grenzende ge meentemuseum. D« rondrit. Om drie uur had een rondrit met auto bussen plaats door de omgeving van Alk maar. Van deze stad uit werd gereden naar het landhuis Nijenburg (gebouwd 1710), waar de eigenaar Jhr. van Foreest den deel neemsters en deelnemers de gelegenheid bood tot bezichtiging der familieportretten en schilderijen; daarna ging de tocht door Heiloo langs de Willebrordusput, den Ven- newatersweg en dc Abdij naar Egmond a.d. Hoef, waar de blootgelegde fundamenten van het slot der heeren Van Egmond wer den bezichtigd. Vervolgens door het. Woud naar Bergen a. Zee, waar in hotel Nassau- Bcrgen de thee werd geserveerd. Tenslotte door Bcrgcn-binnen, langs de Kerkruïne en over Schoorl langs het oude raadhuis, terug naar Alkmaar. Raad Sint Pancras Het afscheid van de wethouders De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag ten gemeentehuize, onder voorzitter schap vgn den heer J. Kroonenburg, burge meester, tevens secretaris. Voorzitter opende de vergadering met woor den van welkom. De notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van dc notulen deelde voorzitter mede, dat dc kasgeldleeningen zijn aangegaan hij de Rotterdamsche Bankver- eeniging tegen iy2 De vaste leening voor de uitbreiding der begraafplaats, de verbetering van het ge meentehuis en den houw van de onderwij zerswoning, is aangegaan tegen 3Va Van de commissie van voor- en nazorg van geesteszieken is bericht ontvangen, dat deze dienst per 1 September a.s. in werking zal treden. Eventueele gevallen kunnen dan in behandeling worden gegeven. Ontvangen is de afrekening van de kosten voor werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling. De werkelijke kosten waren f991.53. De pensioenbijdrage van het onderwijzend personeel van de O. L. school is vastgesteld op f619.49. Eenige begrootingswijzigingen waren goed gekeurd van Ged. Staten terugontvangen. De gemeenschappelijke regeling voor de gasfabriek is goedgekeurd van Ged. Staten terug ontvangen. Me* in gang van den eersten Dinsdag van September zal deze regeling in wer king treden. Dan zullen de burge meesters dus niet meer ambtshalve lid der gascommissie zijn, maar, als zij daar tenminste prijs op stellen, door den Raad benoemd kunnen worden. Eenigeverslagen werden voor kennisgeving aangenomen. Aanbieding rekeningen. Hierna werden de gemeenterekening 1938 en die van het gemeensch. gasbedrijf aange boden. Voorziter stelde voor de rekeningen door dc raadsleden, behalve de wethouders, te la ten onderzoeken. De heer weth. Duijl merkte op, dat dit niet dc gewoonte was hij de rekening. Wel hij dc begrooting. Voorzitter was dit ontschoten. Het is ech ter wel goed dat alle raadsleden er bij zijn. Het voorstel van den voorzitter werd aan genomen. De heer Van Kampen vroeg of nog niets bekend was over den. gemeenteontvanger. Daarover was niets hij de stukken. Voorzitter zeide, dat daarover nog niets is vernomen. Deze zaak is nog altijd aanhangig. Voorz. hoopt, dat de pogingen om te komen tot be noeming van een eigen ontvanger, mogen slagen. Meer kan spr. er niet over zeggen. De luchtbescherming. Voorz. deelde mede, dat in een vergade ring te Alkmaar inzake de lucht bescher ming is gesproken over de aanschaffing van materialen. De kosten hiervan zullen voor deze gemeente f 350 zijn; dit bedrag zal op dc begrooting moeten worden gebracht, aan gezien men deze maatregelen bij het Ministe rie van Binncnl. Zaken noodig acht. Op de begrooting is deze post P.M. geraamd. Voorz. las de specificatie der materialen voor. Spr. is in overleg getreden met den dokter voor eenige aanschaffingen. Het ■meeste is al aanwezig. B. en W. stelden voor, de post op de begrooting tc brengen. Voorz. vroeg wie het woord wilde hebben. De heer Kloosterboer: Het zal niet geven of we er iets over zeggen. Het moet toch! Voorzitter: Inderdaad. Het is voorgeschre ven. De heer Van Kampen vond het aantal gasmaskers (12) gering. Voor wie is dat? Voorzitter: Die zijn voor de menschen, die er op uit moeten, als er een gasaanval komt. We zullen hopen, dat het nooit noodig is. De heer Jh. Duijf vroeg, hoe het gaat met het gedeelte Koedijk. We hebben wel wat samen met Oudorp, heeft spr. vernomen. Voorzitter antwoordde, dat Koedijk bij een anderen kring behoort. De zuurstofkoffer zal in St. Pancras wor den gestationneecd, op de plaats, waar de dokter -cvestigd is. B. en W. stelden voor, om het pad, waar de molen van D. Jong is, „Molenpad" te noc men, dan komt dit pad onder dien naam op den legger der wegen. De heer Kloosterboer vond deze naam wel wat ouderwetsch. Laten we er Molenkade van maken. De heer Timmer (die daar al eens te wa ter is gereden, toen hij nog bakker was), wilde het Bakkerspad noemen. Er zijn daar wel vier bakkers te water gereden. De heer Lek vreesde ongenoegen met de kruideniers (gelach). Het voorstel van B. en W. werd aangeno men, Verbetering kostwinnersvergoeding. Van het gemeentebestuur van Zuidwolde was een verzoek ontvangen, om adhaesie willen betuigen aan het door deze gemeen te verzonden adres aan den minister van Defensie, ter verbetering van dc kostwin nersvergoeding aan opgeroepen militairen. B. en W. stelden voor, hoewel zij wel met den inhoud van het adres accoord gaan, geen adhaesie tc betuigen, maar aan Zuid wolde, te adviseeren, dit verzoek via de Ver een. v. Ned. Gemeenten aanhangig te maken Dat geeft beter resultaat! De heer Kloosterboer was het met voorz. eens. Spr. zijn wel gevallen bekend, dat voor eeii zoon wel vergoedingen worden verleend Die zaken zouden ook besproken kunnen worden! Voorzitter zegt, dat cr rekening mee moet worden gehouden, dat een zoon kost winner kan zijn voor z'n ouders. Spr. heeft hier ook een paar van die gevallen, zelfs wordt vergoeding gegeven aan ie mand, die voor eerste oefening op moest komen. Het. ligt er ook wel eens aan, hoe het gemeentebestuur er over denkt en de wettelijke mogelijkheden weet uit te buiten. Aan de hffrid van de wettelijke regeling kunnen er wel degelijk redenen zijn, om den zoon vergoeding tc geven, of om geen vergoeding te verleencn aan gezinshoofden. Men moet de zaken niet te oppervlakkig beoordcelen, maar er dieper op ingaan. Weth. Lek vroeg naar dc werkwijze van dc Vereen, van Ned. Gemeenten, waarop voorz. antwoordde, dat het bestuur zelfstandig kan optreden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. De geloofsbrieven van de niemvbcneomde raadsleden, worden nagezien door de heeren J-b. Duijf, J. Wagenaar en Jh. Kloosterboer. De heer Wagenaar adviseerde de heeren toe te laten, waartoe de raad besloot. Afscheid van de raadsleden die heengaan. De voois, zegt dan dat dit wel de laatste vergadering van den raad in deze samen stelling zal zijn. In de laatste vier jaar is heel wat gebeurd. De crisisomstandigheden bobben veel besprekingen noodig gemaakt Wij hebben het groote geluk gehad, buiten de noodlijdcndheid te blijven. We hebben deze zaken niet in handen, maar wij hefl>- hen er toch door de hesluiten van den raad en de gevolgde gedragslijn t.a.v. de financiering der gemeente, toe bijgedragen dat de gemeente niet noodlijdend is gewor den en zelfs geen belastingbijdrage noodig ligeftg chad. Dat stemt spr. tot grooto erken telijk'heid jegens den gemeenteraad. Spr. herinnerde aan dc overdracht van het G.E. B. aan het P.E.N. en hoopte, dat men blij vend pleizier van dit besluit mag hebben. Ook de verbouwing van het raadhuis, de bouw der onderwijzerswoning en de uitbrei ding der begraafplaats werden door spr. gememoreerd. Dat waren alle groote zaken voor deze gemeente. Spr. dankte allen voor de wijze, waarop zij de belangen der ge meente hebben behartigd. Spr. richtte hartelijke woorden tot den heer Wagenaar, die den raad gaat verlaten. Verscheidene vergaderingen heeft hij wegens ongesteld hcid niet kunnen bijwonen, zeer tot ons en ook tot zijn eigen teleurstelling. De heer Wagenaar heeft zich doen kennen als een ernstig persoon, die met toewijding de ge meentebelangen behartigd heeft. Zijn advie zen werden zeer op prijs gesteld. Voorz. dankte den lieer Wagenaar voor 2ijn arbeid en wensch te hem en zijn gezin het aller beste toe. Ook de beide wethouders werden - door voorz. toegesproken. Zij gaan heiden heeiv, hetgeen voorz. zeer spijt. De samenwerking in B. en W. was steeds van den meest aangenamen aard. Een onvertogen woord is nooit gevallen in B. en W. Bijna steeds kwam men met een eensge zind voorstel bij den raad. Spr. dankte beiden hartelijk Persoonlijk voegde voorz. hier nog ecnige woorden van dank aan toe, voor de ook buiten de verg. van B. én W. ondervonden medewerking en vriendschap. Bijna dagelijks had spr. wel met de heide heeren iets tc bespreken en deed nimmer een vergeefs beroep op hen. Spr. wenschte heiden het allerbeste ,toq. Het beste compliment is wel, dat ik hoop metd en nieuwen raad enw et houders even goed te zullen samenwerken als met de te genwoordige. De voorzitter dankte voorts dc persverte genwoordigers voor hun trouw vergade- ringsbezoek en dc getrouwe weergave der besprekingen Zij hebben hun taak op voor treffelijke wijze vervtdd. Voorz. wenschte hun en hunne gezinnen het allerbeste toe in dc komende vier 'jaren. De wethouders antwoorden. Wethouder Lek dankte den burgemeester voor de tot hem gesproken woorden. In. de vijftien jaar, welke spr. in den gemeente raad heeft gezeten heeft spr. vaak een be roep op den voorzitter moeten dóen, die steeds zeer tegemoetkomend was. Tot wet houder Duijf zeide spr., dat hoewel- spr. en Duijf niet uit hetzelfde hout gesneden zijn, dit nooit tot Verwijdering aanleiding heeft gegeven. Den raad dankte spr. voor de hem gegeven steun, vooral dc laatste jaren is de verhouding goed geweest. Spr. wenschte den voorzitter een goede samenwerking met den nieuwen raad toe. Weth. Duijf dankte den voorz. speciaal voor diens goede leiding der vergaderingen U hebt de laatste vier jaar een kalme raad gehad, ccn heel verschil met de voorban de. U krijgt in den nieuwen raad ook weer bezadigde menschen. Spr. herinerdc aan zijn intrede, nu acht jaar geleden en dankte den heer Lek voor de goede samenwerking in B. en W. en den raad voor het hem geschonken vertrouwen en de aangename samenwerking. Spr. wenschte dat in de toekomst Sint Pancras goed geregeerd mag worden, vertrouwende op Hem, die alles regeert. De lieer Wage.naar sloot zich aan bij de dankwoorden der vorige sprekers. In 't hij zonder was spr dankbaar voor de goede toe lichtingen welke dc voorz. steeds gaf hij de voorstellen Spr. hoopte, dat cr eenige ver betering zal komen; Ged. Staten hebben te veel te zeggen in den raad. Spr. had nog al hoop gevestigd op de toezegging van het nieuwe ministerie, dat meer zelfstandigheid aan de gemeenten zal worden gegeven. Den raad past meer verantwoordelijkheid. Om gezondheidsredenen heeft spr. ontslag geno men. Hij wenschte allen Gods onmisbaren zegen toe, voor de komende periode. Voorzitter dankte voor de vele goedé wen- schen en sprak de hoop uit., dat deze in ver vulling zullen gaan en dc gemeente een pe riode van vier jaren tegemoet saat, waarin zij zoowel financieel als anderszins voor- uilgang mag vertoonen. Daarna sluiting. SCHAGEN „DE CITADEL" IN THEATER ROYAL „De Citadel" is een dier filmwerken, die zooals destijds De goede aarde ge maakt worden uit werkelijk ontzag voor het onderwerp en de intense, artistiek ten volle verantwoorde behoefte om mot het me dium van de film een ontroering tc he reiken bij milliocnen toeschouwers: een ont roering van ten minste dezelfde diepte en dezelfde absolute eerlijkheid als het aan de ze film ten grondslag liggende, litteraire meesterwerk. A. J. Cronin's roman van den jongen dokter, zijn strijd tegen do domheidsmacht der hem omringende lagen der maatschappij der mijnwerkers van Wales zoowel als der snobistische doktere van Londen's West- end, is meer dan een spannend drama tisch gegeven: liet is een biecht en een aanklacht tegelijk. Het is een hoek, dat de wereld in het gezicht geslingerd is en liet is tevens een hoek, dat „bestseller" sinds jaren over de geheele wereld millioenen en milliocnen inzicht en eerbied gebracht heeft in de roeping van den dokter en zijn voortdurenden bitteren strijd om, waar hij kan, het namcloozc lijden der menscli- heid te verzachten. Het Volk schreef over deze film, welke Theater Royal deze week presenteert Metro Goldwyn Maver heeft dc hoogste troe ven van zijn artistieke reserve uitge speeld... Met De Citadel is een niveau be reikt dat niet gemakkelijk te overtreffen zal zijn... uiterste behecrsching van de mate rie... bewogen slot van een nobele film! In het Ilsb lazen wij: Knappe en beproefde regie van Iving Vi- dor... Robert Donat en Rosalind Russell ge ven prachtig spel... mcnschelijk is deze film in alle opzichten, en dit is wel de beste aan beveling welke wij deze rolprent op haar weg kunnen meegeven. Bloembollenveilingvereeniging „West Friesland" te Bovenkarspel De aanvoer van vroege tulpen was voor deze veiling pl.m. 300 minder dan vorige week, hoewel verwacht was dat de aanvoer minstens even groot zou zijn. De markt was verdeeld, verschillende soorten waren luier, anderen als b.v. El Toreador, Pink Beauty en Brillant star waren hooger in prijs. Be steed werd voor: Artus 12 op 160; 11—12 135; 10—11 95; 1'Aurorc 12 op 160—165; 11—12 145150; 10—11 110-120; Azalea 12 op 160—175; 11— 12 135; 10—11 110; Attraction 170—185: 11— 12 140—145; 10—11 95—100; Augusta 11—12 140; 1011 95; Boulc de Neige 12 op 180 195; 11—12 150155; Brillant star 190—233; 1112 145160; 10—11 110125; Couronne dor 12 op 200; 1112 180; Cochenille 115; Coul cardinal 12 op 180—215; 1112 135 145; 10—11 100; Cerise grisdelin 12 op 160 195; 1112 135143; Cullinan 12 op 170 175: 1112 135; Crimson Queen 160185; Crown Imperial 1112 230; Chrysolora 12 op 160; Diana 12 op 160; 1112 135; Duc de Berlin 12 op 170—205; 11—12 135—143; Elec- tra 12 op 170—220; 11—12 135—145; El Torea- dor 12 op 350; 11—12 310—340; 10—11 199— 205; Flamingo 12 op 170—190; 11—12 135 145; Fortuna 12 op 165; Grand duc 12 op 185—210; Gen. de Wet 12 op 165r-195; 11— 12 145-160; Gele Prins 12 op 160; 11—12 135; Golden King 1011 285; Gladiator 12 op 235; Golden Brillant 12 op 160165; 11—12 135 140; 10—11 95; Hobbeina 12 op 235; Ibis 12 op 165185; 1112 135145; King of the Yelow 12 op 160—170; 11—12 1 40—143; 19— 11 110; Lady Boreel 12 op 160—165; 11—12 135; La candcur 12 op 170; 1112 145; 10 11 115; Lady Moore 12 op 1GO—165; 11—12 135; La reine max 12 op 170195; 1112 135 —145; 10—11 100—110; Le matalas 11—12 170 180; 1011 140; Mr. van der Hoef 12 op 1G0—170; 11—12 135; 10—11 100—105; Mon Trcsor 12 op 160105; 1112 135; Mhrillo 12 op 169—190 1112 135; 10—11 93; Ma- rechal Niel 12 op 200—215; 11—12 170; Mad Gevers 12 op 205240; 1112 150; van der Neer 12 op 170—185; 11—12 155; Olvmpiade 12 op 170—175; 11—12 150; 10—11 110; Oran je Nassau 12 op 199-225; 11—12 1 40—160; 10—11 125; Oranje Globe 11—12 200; 10—11 115; Prosperity 12 op 160; 11—12 135; Pros- serpine 12 op 230—250; 11-12 155; Pink Beau ty 12 op 405485; Progression 12 op 220; 11—12 135—150; Princes Juliana 12 op 250; 11—12 160—185; 10-11 105— 110; Prins van Oostenrijk 12 op 160—170; 11—12 135—140; Peacii Blossom 12 op 160—180; 11—12 135 140; 10—11 110; Pelikaan 12 op 260—275; 11 —12 180—200; Rijzende zon 12 op 160—170; 11— 12 135—140; 10—11 100—110 Rosc la reine 12 op 160 11—12 135. Rose luisante 12 op 160—175; 11—12 135; Red Admiral 12 op 160; 11—12 145; 10—11 100; Radjum 12 op 175; 11—12 7.35 Scarlet duc 12 op 160—165; 11—12 135—140, 10 tot 11 95 tot 100, Schlegel max 12 op 195; 11—12 135—165; 19-11 113; Salva- tór rose 12 op 180; Schoonoord 12 op 205; 11—12 135; 10-11 105; Sunburst 12 op 485; Titiaan 12 op 250; 11—12 235; 10—11 150— 175; Theeroos 12 op 1G0170; 11—12 135—140; Triumphator 12 op 180—190; 11—12 140; Verm Brillant 12 op 160; 11—12 135—1S0; 1011 110115; Vuurbaak 12 op 280310, 11—12 255; Witte Valk 12 op 200—230; 11— 12 145165; 1011 110115; Witte duc max 12 op 160; 1112 135; Witte Zwaan 12 op 160; 111? 135 Crown Imeprial 24 op 1070; Lil. Candidum 23 op 810 20—23 520—530; 1820 280. Alles in centen per 100 stuks. Gaarne onderschrijven wij deze woorden/ Theater Royal heeft met „De Citadel" een fijne keus gedaan, welke liet publiek zeker op prijs zal weten te stellen! DE TREKVOGELS VLIEGEN UIT. Vrijdagmiddag a.s. om twee uur vertrek ken van de pastorie 16 leden van de Trek vogels, de jongelingenverceniging der Ned, Herv. Gemeente, die een kleine week gaan doorbrengen in een kamp te Diever (Drente) Dit kamp, dat in totaal uit 27 deelnemers bestaat, zal onder leiding staan van Ds. Kapteijn. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijd op Vrijdagavond 7 uur. SCHAGEN I—GENIE DEN OEVER. J. J. Slikker H. Middelbeek M. de Haas A. de Wit S. Grootes L. Schoorl J. Peetoom D. Schoorl G. C. Anneveldt Jh. Ypcy R. v. Haren Res.: J. Weeland, J. Slikker. Wedstrijd op Dinsdagavond a.s. 7.15 uur: Schagen 3Winkel 2. K. Molenaar C. Slikker Jb. Molenaar P. Keuris S. Breebaart H. Kistemaker P. Dekker J. Slikker T. Schoorl P. Kistemaiker L. Komen Res.: J. Broer, J. J. Slikker, De aandacht der leden wordt erop geves tigd, dat het hord van de officieele mede- deelingen is verplaatst van café Roobol naar café De Posthoorn van den heer J. Peetoom, LAN GEN DIJK KOOL-KOELINSTALLATIES. Volgens het verslag over 1938 van het P.E.N. werd nieuw afzetgebied van stroom gevonden, n.1. voor het koelen van kool. Deze nieuwe kool-koelinstallaties «ijn inge richt in de bedrijven van de heeren J. Zut te Noordscharwoude en G. van Essen te N. Nicdorp. ZUIDSCHARWOUDE. CURSUS VOOR TUINDERSVROUWEN. Vanwege dc Prov. Commissie voor huis houdelijke voorlichting ten plattelande zal hier ccn cursus in het. maken van dekens en matrassen en van kinderondergoed wor den gehouden voor de vrouwen van B- en C-tuinders. Doze cursus zal worden gegeven in een der leegstaande lokalen van de o.ï. school. TOENEMENDE WERKLOOSHEID. De werkloosheid neemt hier weer toe. Ge lukkig kunnen de werkloozen geplaatst worden in een werkverschaffing onder Schagcn.

Schager Courant | 1939 | | pagina 17