BAKKER Gouden Ringen. Mond-en klauwzeer breidt zich weer uit Amsterdam heeft 5 millioen tekort Chineescb najaarsoffensief? Zweedsche zeelui redden Hollanders Films van ijzer en aluminium Veearts WESTER AFWEZIG Veearts Hakkestesgt Anna Paulowna JUWELIER ALKMAAR Met name in Overijssel. In de algerneene vergadering van de' Frie- sche Mij. van Landbouw heeft de voorzitter, ir, W. Oosterbaan, zich naar de N.R.C. meldt over de naaste toekomst voor den boeren stand uitgelaten in bewoordingen, die ter nauwernood eenige ruimte laten voor op timisme. liet al'geloopcn bedrijfsjaar is voor den Frieschen boer vrijwel over de geheele linie ongunstig geweest en de vooruitzichten voor de komende maanden zijn weinig hoopgevend. De hooioogst heeft teleurgesteld en de gevolgen daarvan zullen zich straks aankondigen in den vorm van prijsstijging .van liet liooi. Naweeën van het klauwzeer. mond- en Het toenemende aantal van bedrijven dat met het mond- en klauwzeer besmet is, is reden van ongerustheid. In Friesland is men de gevolgen van deze ziekte, die hier het vorige jaar gewoed heeft, nog lang niet te hoven. Wel komt de ziekte er nog spora disch voor, doch de naweeën doen zich nog overal gevoelen. Tal van dieren, die door uier- en andere gebreken als onvolwaardig moeten worden bestempeld, zijn uit nood nog wel aangehouden, doch zullen binnen afzierobaren tijd als productiedieren moeten worden uitgeschakeld. Elders in het Noorden vormt het mond- en klauwzeer al weer een nieuwe bedreiging. Met name in Overijssel vertoont het mond- en klauwzeer een nieuwe uitbreiding. Men bereikte daar het laagste punt in de maand April, doch sedertdien breidt het aantal gevallen zich weer uit. Ook Gelderland heeft weer nieu we gevallen gekregen, doch Over ijssel staat aan de spits. Het kwaad schuilt hoofdzakelijk te Die penveen, Raalte, Holten en Olst, De aan gifte van nieuwe gevallen blijft er helaas aanhouden. Door den electrischen stroom geraakt Leelijk ongeluk te Naaldwijk. Bij werkzaamheden aan een schakelkast van het electrisch licht aan den Maasdijk onder de gemeente Naaldwijk is de hulp- monteur C. A. Boéterse met het hoofd met een onder een stroom van 220 volt staande draad in aanraking gekomen. Een voorbijganger trof hem in bcwuste- loozen toestand aan. Met brandwonden aan hoofd cn armen en met een hersenschud ding werd de getroffene naar het wijkgc- bouw van het Groene Kruis vervoerd. Ongunstige finantieele positie van de hoofdstad. In de gisteren gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad komen vast te staan, dat de begrooting voor 1910 een tekort van vijf millioen vertoont. B. cn W. zijn van oordeel dat niet langer met kunstmiddelen mag worden gewerkt. Japanners zouden gifgassen heb ben gebruikt. Volgens te Sjanghai ontvangen Chi- neësche berichten wordt de Chinee- sche militaire machinerie voorbereid voor een algemeen offensief op alle fronten in het najaar of den winter. Men zegt, dat de militaire positie van China beter dan ooit geconsolideerd De Japansche troepen hebben op 2G Juli in Soei Yan (Binnen-Mongolië) een nieuw offensief ingezet van de Japansche burcht te Pautau uit i-i Westelijke richting. Op :3l Juli hebben 1000 man Japansche troepen Kwa Foe Ying ten Westen van Tas- joewan aangevallen, waarbij zij, volgens liet Chineesche persbureau, gebruik hebben ge maakt van tanks en van gifgassen. Hun aanval werd evenwel afgeslagen. Geen staand leger in Australië Liever een goed geoefende militie Hel Australische kabinet heeft besloten het. voorstel van de vorige regecring tot in stelling van een permanente weermacht van 7500 man tc laten vallen. Minister-president Menzie heeft do pers medegedeeld, dat de regeering tot de conclusie is gekomen, dat zij beter kan vertrouwen op een goed ge oefende militie dan op een staand leger. In verband met het feit, dat zich thans ?S duizend personen hebben opgegeven voor de vrijwillige militie, wordt herinvevring van de gedwongen oefening noodzalvlijk noch wcnschelijk geacht.. Er zullen onver wijld plannen worden uitgewerkt voor de uitbreiding en verbetering van de opleiding der militie. Passagiers springen uit brandende trein Ongeluk bij Valencia. Door vonken van de locomotief is nabij Valencia brand ontstaan in een goederen wagen van een personentrein. Toen door het ontploffen van 50 flcsscheii azijnzuur de vlammen huizenhoog oplaaiden ontstond onder de reizigers een paniek. Een deel hun ner sprong uit den trein, waarbij, naar tot dusver kon worden vastgesteld, zes perso nen werden gewond. Krijgt het Ira steun uit Amerika Een merkwaardige verklaring van een gedeporteerde. Twee gedeporteerde aanhangers van de IRA (liet. Iersche republikeinsche leger) zijn te Holyhead aan boord gebracht van een naar Dublin vertrekkende mailboot. Zij ver klaarden de volgende weck tc Manchester terug te zullen zijn. Zij zeiden dat IRA al zijn middelen uit Amerika ontvangt. Geen enkele der in Engeland optredende perso nen heeft voor zijn werk een cent ontvan gen. Er zijn nog veertien bevelen door Iloare ondertcckend tegenover personen, die er van verdacht worden in betrekking te staan met het Iersche republikeinsche leger. In het. geheel zijn thans 39 bevelen ondertee kend, twaalf orders betreffende deportatios, twee een verbod in Engeland aan land te gaan, betreffende. Klipperaak uit Groningen ge zonken. Tijdens een lievigen storm is de Neder- landsclie motorklipperaak, Baltic. welk schip te Groningen thuis behoort, op het Hjalmar-meer (Zweden) aan den grond ge en bijna onmiddellijk gezonken. De schipper-eigenaar, de heer J. Pekelder, wist de scheepspapieren te redden, waarna de geheele bemanning werd opgepikt door een Zweedsch zeilschip. De schipper en zijn vrouw, die vrijwel het geheele jaar aan boord van hun schip verblijven, hebben al hun bezittingen verloren, terwijl ook de an dere opvarenden vrijwel alles kwijt zijn. De Baltic begaf zich van Goeganaes naar Oerebo met een lading steenen. Het schip was in 1897 gebouwd en had een inhoud van 133 br. en 88 n. ton. Moskou vordert weer Maar de handteekeningen wor den voorloopig nog niet gezet. Er is reden om aan t.e nemen, dat bij de gistermiddag gehouden besprekingen lus- schen Molotof en de Britsche en Fransche vertegenwoordigers eenige vooruitgang ge maakt is, doch er zijn geen teekencn, die wijzen op een spoedige onderteekening van een verdrag. De bijeenkomst duurde vijf kwartier. In Britsche officieele kringen wordt naar aanleiding van de Russische commentaren op Butlers jongste verklaringen in het La gerhuis, n.1. als zou deze te verstaan heb ben gegeven dat de door de Sowjctregee- ring voorgestelde formule in geval ecner indirecte agressie een schending van de on afhankelijkheid der Baltische staten inhou den, op de juiste beteekenis van Butlers woorden gewezen. Hij zeidc dat met de Rus sische onderhandelaars was overeengeko men geen inbreuk te maken op de onafhan kelijkheid der Baltische staten. Een van de voornaamste redenen voor de vertraging in de onderhandelingen is de moeilijkheid een, formule op dit punt te vinden. Butler be doelde dus geenszins te zeggen dat de voor stellen der Sowjctregeering een schending van de onafhankelijkheid der betrokken staten inhielden. HET BRANDT NIET, KRIMPT NIET EN SCHEURT NIET. (Van onzen Berlijnschen correspondent.) BERLIJN, Aug. 1939. Het Berlijnsche Bureau voor Tech niek demonstreerde zoo juist voor eenige genoodigden een metalen film die iets geheel nieuws op het, gebied van liet filmwezen is. Óver de ver vaardiging en de voordeelen van de metalen film, waarmede men vele jaren geëxperimenteerd heeft, kan het volgende worden medegedeeld: Bij de metalen film heeft men te doen met een film, die of uit ijzer met een alu- miniumlaagje of uit aluminium beslaat. De filmstrooken, die eerst spiegelglad worden gewalst en tegen roest beschermd, worden aan een zijde van een fotografische laag voorzien, geperforeerd cn dan ontwikkeld en gefixeerd, zooals dat ook bij gewond cellu- loidfilms gebruikelijk is. Do dikte van de strook en bedraagt bij de ijzeren film onge veer 0.05 millimeter, bij de films uit alumi nium ongeveer 0.08 millimeter, zoodat de metalen film aanzienlijk dunner is dan de celluloidfilm, terwijl zij toch even elastisch is als deze. Duurzaam. De van de celluloid film bekende nadce- len groote brandbaarheid, krimpen en scheuren van het materiaal bezit de me talen film niet; zij krimpt niet, is onbrand baar en heeft bij een goede verzorging een zeer langen levensduur. De metalen film zal bijzondere voordooien bieden bij 't ma ken van opnamen voor archieven en voor wetenschappelijke en ook wel reclame-doel einden. De metalen film, ook wel spiegelreflex- film genoemd, zal met een gewoon projectie apparaat vertoond kunnen worden; slechts moet daarbij de stand van de lenzen eenigs- zins veranderd worden. Volgens de vérkla ring van den uitvinder, ingenieur Sonienitz, is het mogelijk, de lichtdichtheid nog aan zienlijk tc vergrooten. terwijl dit hij de cel luloid film niet, meer mogelijk is. Belangrijk is ook, dat de metalen film zonder bepaalde voorzorgsmaatregelen tegen brand vertoond kan worden. Bovendien is cle metalen film in de productie goedkooper dan de cellu loid film. Men kan zich dan ook niet ont trekken aan den indruk, dat de metalen film een veelbelovende nieuwe uitvinding is. Uit onze Omgeving OP HET STALEN ROS DOOR NOORD HOLLAND—NOORD. Door de Federatie van V.V.V.'s van Noord- Holland is een driedaagsche fietstocht geor ganiseerd, voerende door verschillende ge deelten van Noordhollands Noorderkwartier. De tocht, welke heden begonnen is, voert o.m. door Bergen, Schoor], Groet, en Petten. Dagelijks wordt er ongeveer 109 K.M. afge legd. SCHOORL RAADSVERGADERING. In de Dinsdag a.s. te houden raadsverga dering, zal o.a. aan de orde komen een voor stel van het bestuur van de R.K. bijzondere school te Catrijp, ten hoogste f 1700.be schikbaar te stellen, voor dringend noodige verbetering van cle terreinen en de speel plaats en het. aanbrengen van nieuwe licht ramen. Het schoolbestuur vroeg aanvanke lijk f3200.—. BERGEN VERLICT1NGSAVOND V.V.V. Bergen een sprookje. Het had bitter weinig gescheeld, of de hoogtij-avond van het seizoen, was op een totale mislukking uitgeloopen. Immers, om half zeven regende het pijpestelen, cloch gaandeweg werd het droog en het is den geheelen avond droog gebleven ook. Het bestuur van de V.V.V. heeft er dus wél aan gedaan, den jaarlijksclien verlichtingsavond doorgang te doen vinden en al was het pu blick-van-buiten-af in niet zoo grooten ge tale opgekomen, de stemming was er niet minder om. Vooral achter de muziek van Bergcn's Harmonie werd vroolijk gehost en velen waren voorzien van kleurige lampi ons. Het zou ons inderdaad te ver voeren hier alle straatversieringen op te noemen; wij volstaan er dus mee enkele opsommin gen te doen. Zéér mooi was de Stationsstraat met haar gewelfd dak van Oranjelampions; stemmig en niet te druk. Een luidspreker van de firma Schouten zorgde onafgebroken voor vroolijke muziek. Ook ind e Dorpsstraat wa" ren bogen van Oranjeballons aangebracht, welke het uitmuntend deden. Het eerste gedeelte van de Brcelaan was gehouden in oranje en groen; in liet twee de gedeelte zagen wij weer de Japansche poppen, ditmaal geflankeerd door tal van Oranjeballons. Als steeds was de Ruinelaan weer zeer smaakvol versierd, al week deze dan ook eenigszins af van de vorige jaren. Maar men was erin geslaagd het fraaie perspec tief te behouden. Als rijpe druiventrossen hingen de kleurige lampions van het groe ne bladerendak omlaag. Ook de Molenstraat met haar mooie ocrepoort van lampions deed het uitstekend. Ook de Jan v. Olden- burglaan met oranje en groen aan weers zijden en oranje ballons in 't midden dient een bijzondere vermelding, evenals de Kerk straat met haar talrijke bogen. Rondom de Ruïne hingen weer tussohen het dichte loover de traditionecle Oranjebal lons, welke als steeds een sprookjcsachti- gen indruk maakten. Hot viel ons op, dat cn de cafó's cn ook tal van particulieren ditmaal veel werk hadden gemaakt van de versiering. Hotel Spoorzicht had iets heel bijzonders, n.1, een groote bal, waarin zich de lichtjes in tal van facetten weerkaatsten. Werkelijk een origineel idee. Ook trof ons de fraaie gevelversiering van do winkels aan de Brce laan tusschen Stationsstraat en Russenweg, Natuurlijk bleef do firma de Wijs en Broers ook dit jaar niet achter met haar aloude verlichting door middel van vetpotjes. Wij noemen voorts van de particulieren de fraaie illuminatie van Het Witte Huis, in de Ruïnclaan; William's Court op den Russenweg, smaakvol cn toch eenvoudig en het vlak daarnaast gelegen pension Zonne tij, waar ook veel werk van de verlich ting was gemaakt. De menschen verdrongen elkander, om dit fraais te bewonderen. Tenslotte noemen wij nog de vroolijke ver lichting van Oranjehotel, Rustende Jager en De Oude Prins. Het was alles even vroolijk en fraai! Zoo heeft Bergen weer op gepaste wijze haar jaarlijksche verlichtingsavond gevierd Er werd geen wanklank gehoord en alles ging even ordelijk. Hulde aan de V.V.V. die voor de Bcrge- naren, de talrijke gasten en de vele men schen van huiten, deze sprookjesavond or ganiseerde. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. DE „GYM" VERGADERDE. Dinsdagavond hield de Gymnastiek Ver. S.S.S. en D.I.N.D.U.A. haar algerneene jaar vergadering in de zaal Kossen, alhier. De voorzitter, de heer Nierop, opende met een kort welkomstwoord aan directeur en leden, waarna voorlezing der notulen volgt, welke onveranderd worden goedgekeurd, evenals het jaarverslag. Uit de rekening cn verant woording van den penningmeester blijkt, dat is ontvangen f 1031.30 cn uitgegeven f 1001,18, alzoo batig saldo van f32.32. Dooi de heeren Visser cn Veuger wordt de reke ning gecontroleerd en in de beste orde be vonden, waarna penningmeester dank wordt gebracht voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden, inej. Grin cn de heer Nierop, worden bij acclamatie herbenoemd. Ook werd besloten om dit sei zoen wederom twee uitvoeringen te geven, terwijl tevens voorbereidingen zullen worden getroffen, om het 15-jarig bestaan der vcr- eenigïng in 1910 feestelijk tc herdenken, door het uitschrijven van een landdag. Na bespreking van nog eenige huishou delijke zaken, volgt sluiting door den voor zitter, die de aanwezigen dank brengt voor de aangename besprekingen in het belang van de vereeniging. DEN HELDER BRAND IN DE DUINEN. Gisteravond is door nog onopgehelderde oorzaak brand ontstaan in het natuurpark „De donkere duinen". Een honderdtal den netjes ging verloren. De Helderschc brand weer rukte direct met groot materiaal uit, doch behoefde geen dienst meer tc doen. Een twintigtal militairen had onder leiding van een sergeant met schoppen cn graven gevaar voor uitbreiding reeds bezworen. NIEUWE NIEDORP DE IJSCLUB NOG STEEDS ONDER NUL Zomer en wintersportliefhebbers bijeen. Gecombineerde vergadering in café „Prins Maurits" van de besturen van „IJs en Volksvermaak" en de zwemclub „De Rijd". Doel van deze bijeenkomst was het club gebouw van IJ. en V. over tc doen aan de zwemvereoniging. Na eenige besprekingen cn inlichtingen gegeven door den heer Keet man, werd besloten dat de zwemclub ter ge legener tijd, als IJ. en V. naar de overkant der Riid gaat verhuizen, het gebouw over te nemen. B Verder zag het bestuur der zwemclub gaarne, dat IJ. en V. haar vereeniging aan sloot bij „De Rijd". Het bestuur kan dat natuurlijk zoo maar niet doen, maar gevoelt er wel voor, en zal dit punt bij de eerstvolgende algerneene ver gadering worden behandeld. Wel wil het bestuur, deze zomer mede pro becrcn nieuw leven in de vereeniging te krijgen. Na vele besprekingen, werd beslo ten te beginnen 20 Augustus a.s. wedstrij den te organisceren voor leden der vereeni ging en daarvoor beschikbaar te stellen een wisselbeker (misschien dat een zwem- liefhebber(ster) een beker beschikbaar wil stellen). Verder wedstrijden om medailles en chocolade, wat verder zal worden be kend gemaakt. Hierna sluit de heer S. v. d. Stok de vergadering. BOUW OPGEDRAGEN. De bouw van een nieuwe boerderij voor rekening der Ned. Herv. Kerk alhier is op gedragen aan de laagste inschrijvers voor timmer en metselwerk Jo Faus, voor schil derwerk J. Keetmau. HARENKARSPEL DIRKSHORN. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote mej. J. C. Herstel, on derwijzeres aan de school met den bijbel te Stroet, gem. St. Maarten, slaagde gisteren te Utrecht voor de acte Fransch L. ANNA PAULOWNA GESLAAGD. De heer J. A. Brinks te Breezand, onder wijzer aan de O. L. school aldaar, slaagde te Haarlem voor de hool'dacte. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. In oen op 1 Augustus i.1. gehouden ver gadering werd besloten tot oprichting van een hoofdcomité voor de feestelijke herden king van bijzondere gebeurtenissen in de Ko ninklijke familie. Het werd gevormd door de besturen der beide öranjeverecnigingen, ter wijl tot Secretaris en Penningmeester wer den benoemd resp. de heeren C. Keijzer cn Jb. Baken. Als voorzitter werd gekozen de heer C. Dz. Rezelman cn als vice-Voorzittel de heer C. van der Linden. Besloten word den Burgemeester, Dijkgraaf en heeren geestelijken te vragen zitting te willen ne men in een eere-comité. Den Burgemeester zal worden gevraagd Ecre-Voorzitter te wil len zijn. In liet vorig hoofdcomitó waren ook personen uit de Spoorbuurt. Wijl daar geen Oranjevereeniging is opgericht cn dit ook niet in liet voornemen ligt, zullen zij aan gemoedigd worden toe te treden, tot de be staande vcreenigingon. De heeren Kloosterman en Van Balen Blan ken belasten zich met het nazien der reke ning van het, oud-Hoofdcomité. Zij advisce- ren tot onveranderde vaststelling cn déchar ge van den penningmeester, waartoe ver volgens wordt besloten. Het programma. Voor de gezamenlijke feestviering op den Nationalen feestdag ter gelegenheid van de tc verwachten blijde gebeurtenis in de Prin selijke familie, zal getracht worden het vol gend programma tc verwezenlijken. Van 2—4 uur voetbalmatch tusschen B.K.C. cn Z.A.P. Om 4 uur receptie in „Veer- burg". Feestrede van den burgemeester. Sa menzang. Vioolsoli te geven door den heer J. Aij. Zangnummers door de Zangvcrecn. „Vriendschap" De voetbalmatch zal zoo mo gelijk opgeluisterd worden door de muzick- ver. „Soli-de'o-gloria". Het avondfeest wordt overgelaten aan de beide Oranjevcreenigingcn. Omdat de Nat. feestdag vermoedelijk in de vacantic zal vallen, zullen de kinderfeesten op 31 Aug. a.s. worden gehouden. Aan alle gezinnen waar schoolgaande kinderen zijn, zal een boekwerkje betreffende het Oranje huis worden uitgereikt. Nog werd besloten op den Nationalen feestdag een feestgave uit te reiken aan al len die van de Armbesturen ondersteuning ontvangen. Teneinde hiertoe in staat te worden gesteld, zal een collecte met lijsten worden gehouden. BA RSINGERHORN KOLHORN. BEGRAFENIS ARIE BEERS. Gistermiddag werd de, bij het ongeluk op Wieringen zoo noodlottig om het leven ge komen jongeman, Aric Beers, onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld. De baar was geheel bedekt met kransen. Aan dc groeve spraken achtereenvolgens dc heeren Strijland, uitvoerder cn een opzichter der Ned. Spoorwegen, waarna do heer Van Glab- beek, directeur van Harmonie „De Een dracht", waarvan Beers werkend lid was, het woord voerde. Hierna speelde de Har monie een treurmarsch. Een familielid be dankte voor de belangstelling, waarna allen zeer onder den indruk den doodenakker ver lieten. NOORDSCHARWOUDE, 3 Aug. 1939. Aardappelen, Schotsche muizen 2.20270 Bonken 1,90—2,20; Eigenheimers 2.20—2,40; drielingen 2,20—2,90; Uien 5.105.20; drie lingen 3.004.30: Gele nep 4.10—4.40; Zil veruien 3.904.30; drielingen 4.40—4.50 Zil- vernep 5.100.00; Spercicbooncn 7.107.80; Snijboonen 1.00; roten 1,10; Roode kool 1. Witte kool 0.90. tot nader aan te kondigen da tum. Voor spoedgevallen STILLE LAAN E 67 TEL. 437 ZONDAG 6 AUG. a.s. AFSCHEIDSBAL Ab Davidson Ende Rofroinzangwed- strijd. Wie wint de flesch Tip van Bootz? Het publiek beslist! Langestraat 54 Bekend adres voor Te koop: 1 nieuwe LANDBOUWWAGEN, op 32 X 0 luchtbanden, f 195. Elec.tr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4, Alk maar. Tel. 3939. Te koop; EEN ZWARE KET, oud 7 jaar, mak voor alles, bij D. MAREES, Keinstnerbrug. SCHAGEN, 3 Aug. 25 Paarden f 125—375, 3 veulens 4060, 21 geldekoeicn (magere) 100170, 45 idem (vette) 170270, 2 kalfkoeien 150200, 6 graskalveren 20—40, 20 nuchtere kalveren 614, 25 magere schapen 812, 190 vette schapen 12—18. 164 lammeren 4—7, bokken en geiten 36, 6 vette varkens per Kg. 50— 51 ct., 131 biggen 917, konijnen 0.251, kippen 0.10—0.80, haantjes 0.25—0.60. AMSTERDAM. 2 Aug. Veemarkt. 276 vette kalveren:: le kw. 54—60 ct,., 2c kw. 44—52 ct.. 3e kw. 36—42 ct. per Kg. levend gewicht: 91 nuchtere kalveren f f10 per stuk, 178 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90110 Kg. 6162 ct., zware varkens 5960 ct., vette varkens 5758 ct. per Kg. s 1 achtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren: ruime aanvoer, zeer stugge handel. Er werden nog wat kalveren voor export verkocht. Prijzen aan het eind der markt nauwelijks prijshoudend. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, vlug ge handel, prijzen constant. Varkens: iets ruimere aanvoer, stille handel, onveran derde prijzen. ZWAAG, 2 Aug. Vcilingsvercen. „Ba'ngert en Omstreken". Aardappelen: Gr. Schotsche 2—2.60, idem kleine 1.80—2, blauwe 1.902.60, wortelen 2.60—3.80, bloemkool 3.8013.30, meloenen 1626, sla 2—3.90, andijvie 1—2. waseh- peen 1.503.20, uien, nep 3.505.S0, groene kool 1.gele kool 1.101.60, roode kool 11.30, postelein 5.80—6.20, komkommers I.50—2.60, slaboonen 6.409.70, snijboonen 010.10, peulen 8.—, augurken 2.50—14. ra barber 1.704, kersen 2126, perziken 3.30 —12.70, witte druiven 30—48, Alicant 31.—, Frankentbaler 33—44, tomaten 4—4.S0, hl. pruimen 1529, Reine Victoria 3553. roo de bessen 5.707.50, zwarte bessen 21—26, kruisbessen 3—15.80. Prolefic 8.—80—16.70, Fransche Suikers 4.00—6, Kruidenier 4 II.20. Yellow Transparante 1.7011.20, Jan Baas 1.804.10, West-Frisia 1. WARMENHUIZEN, 2 Aug. Schotsche muizen 2.002.80, grove 2.10 fe.20, drielingen 2.40—2.50. eigenheimers 2.30 2.00, zilvernep 4.drielingen 3.50. uien 1.30, witte kool 0.90, slaboonen 7.407.90, bintjes 1.80—1.90. Aanvoer: 15.000 Kg. aard appelen, 225 Kg. zilveruien, 1500 Kg. witte kool, 750 Kg. slaboonen. WINKEL, 2 Aug. Appelen 2—6, peren 1—6, piuimen 10—12, aalbessen 2.70—18, kruisbessen 36, tomaten 3—1. slaboonen 3—4. aardappelen 0 90—1.60, per 100 pond. Komkommers 1—2 per 1C0 stuks. MEDEMBLIK. 2 Aug. Aardappelen: Bonken 1.06—1.10. Schotsche muizen 1.15—1.20. Geldersche 0.95—1. bor- gers 1.10-1.20, kleine 70-75 ct. per 50 Kg. ALKMAAR, 2 Aug. Aardappelen 2—3.20. aalbessen 38. an dijvie 0.50—1.50. appelen 3—7, augurken 1 50 —2. bloemkool I 7—12. idem 11 2—5.50. bie ten 1.00, doperwten 48. druiven 19—25, gele kool 210. groene kool 1.10—1.80, krop sla 0.504.00, komkommers 1—2.50, meloe nen 12—25, peren ,T—0. prei 2.50. peterselie 0.50—1.20. perziken 2—8. postelein 0.05—0.14. rabarber 4—5, mode kool 1—1.00. selderie 1.20. spinazie 0.511.01. snijboonen 3 —2. dubbele spercieboonen 0.90—1.25. tuin- boonen 0.25. tomaten 2—3.80. uien 5 30—8.70 wortelen 2.50—6.50, zwarte bessen 1116. BROEK OP LANGK\DIJK, 3 Aug. Aardappelen. Schotsche muizen 3.00—3.20; Eigenheimers 2.00-2,90. hl. dito 2.20—2.70; drielingen 2.50; Zilveruien, drielingen 4.5o'. zilvernep 4.605.10, Snerciehoonen 7.30750 Druiven, Alicant 39,20.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3