Uit het Huis met de Hooge Trap Vrijdag 4 Augustus 1939 Tweede blad ALKMAAR JJEN FORMEEL DEBAT VAN 1 MINUUT. Een bijna voltallige vergadering al leen de heer Dekker ontbreekt zet zich aan een lijvige agenda met 23 punten. Het voorstel om een commissie te benoemen tot nazien van de ge meenterekening 1938 wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Men weet thans nog niet, wie daarvan deel zullen uitmaken en wie de wethouderszetels zul len bekleedcn. De benoeming van een wachtgelder den heer Govers, tot onderwijzer aan de ULO. school, vorderde blijkbaar een geheime be spreking.' De reden daarvan is duidelijk, er zijn er, die hem niet wenschen. Maar wat te doen? Men moet ten slotte door de wachtgelders heen om tot vrije be noemingen te komen. De geheime vergade ring werd weliswaar ingelegd alvorens dit punt aan do orde was, we zullen echter wel niet ver bezijden de waarheid zijn. wanneer we veronderstellen, dat de bespre kingen zich voor een belangrijk deel om deze benoeming hebben bewogen. Nadat dus eerst de htjeren de Jong en van 't Laar met op één na algcmeene stemmen zijn benoemd, volgt het voorstel tot benoe ming van den heer Govers. De heeren Venneker en Sietsma vragen B. en W. met een andere voordracht te komen, wat het college om bekende redenen niet kan doen. I-Ict geheele debat was een formaliteit, die hoogstens één minuut vor derde. De heer v. d. Vall deelde namens zijn fractie nog mede blanco te zullen stemmen, waarna de heer Govers met 8 stemmen en 12 in blanco werd benoemd. Plotseling gaat het dan vlug. Ook de terreinruil met Huize „Voorhout" gaat er goed door. Er wordt f 1500.uitgetrokken voor de feestelijkheden bij de te verwach ten blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis Enkelen waren er tegen, anderen hadden graag wat meer gezien. Maar met 1 ct, per inwoner als maximum ivoor de algemeene feestelijkheden is de zaak snel bekeken. Buiten deze f320.is de rest bestemd voor een tractatie der schoolkinderen en zoo zullen we ons wel in Alkmaar moeten bepalen tot wat muziek. Ten slotte wordt het voorstel gesplitst, maai* beide deelen gaan er met groote meerder heid door DE NIEUWE FRIESCHE BRUG. Men behoeft zich er niet over te verwon deren, dat werkelijk goede voorstellen over het algemeen weinig discussie uitlokken. Ieder beseft de voofdeelen er van en be halve een enkel woord van lof wordt in zulk een geval meestal weinig gezegd. Zoo ging het ook met het voorstel tot -Vernieuwing van de Friesche Brug, waar mee de scheidende Raad niet alleen Alk maar, doch ook aan onze omgeving een prettige verrassing bereidde. De thans aan wezige brug voldoet ten een en male niet meer aan de eischen van het moderne ver keer en dat deze eindelijk door een betere zal worden vervangen, zal door iedereen van harte worden toegejuicht. Toen Provinciale Staten niet genegen bleken een aandeel in de kosten voor hun rekening te nemen, heeft ons stadsbestuur zich gewend tot het Werkfonds, met het resultaat, dat het aandeel, dat de gemeente aan den bouw zal hebben bij te dragen, thans uit dit fonds zal kunnen worden .verkregen. De vernieuwing vormt als het ware de bekroning van de verbetering van tal van wegen aan de overzijde van het N.H. ka naal, aangezien hierdoor de gewcnsS^e aansluiting op Alkmaar en het zich aan de andere zijde van de stad bevindende wegen net wordt verkregen. De kosten van den bouw zijn in totaal geraamd op f 3-15.000.—, welk bedrag mag worden verminderd met f 50.000.zijnde het gekapitaliseerde bedrag, waarop de be sparing aan bedieningskostcn- voor het Rijk js berekend. In de netto-kosten, die dus f 295.000.beloopen, heeft de gemeente voor 10 pet. bij te dragen, dus met S 118.000.—. Daarnaast zal de gemeente het .onderhoud, geschat op f 400.— 's jaarSj moeten bekostigen. Het bedrag ad f 118.000 wordt verkregen uit het werkfonds tegen een annuïteit van 4.778 pet., berekend naar een rentevoet van 2V& pet. en een aflos- jingsduur van 30 jaar. De nieuwe brug zal worden ontworpen met een 6 M. breedc rijbaan tusschcn de Jioofdliggers en met 2 M. breede rijwielpa den en 1.50 M. breedc voetpaden aan weers zijden. Ze is gedacht als een hooge bascule- brug, overeenkomstig die, welke over het N.H. Kanaal bij de Stolpen is gemaakt. Bij een hoogte van 3.50 M. boven NAP. zal de brug slechts 3 a 4 maal per dag behoeven te worden geopend. De doorvaartwijdte is op 15.50 M. ontworpen. Behalve de vcrkeersvoordeelen, welke de brug straks zal opleveren, is zo voorloopig een werkobject van gewicht. Er zullen on geveer 1840 manweken mee gemoeid zijn, terwijl de duur van het werk wordt geschat op 15 maanden, waarbij nog komt. een tijd vak van 9 maanden voor de voorbereiding. De arbeidsvoorwaarden zijn door het werk fonds vastgesteld in overleg met de vak centrales. We meenen Alkmaar reeds nu te mogen gelukwcnsdhen. De band tussohen stad en platteland wordt er door verstevigd. Moge Alkmaar daarbij echter niet vergeten, dat er nog meer gelegenheden zijn om de band met het platteland aan te halen, dan al leen door de vergemakkelijking van het ver keer. De eenigo wanklank werd gehoord bij monde van den heer v. d. Vall, die zich ernstig beklaagde over de wijze, waarop door sommige bladen raadsleden, die tevens lid zijn van Provinciale Staten, in de aan gelegenheid waren betrokken, een wijze, die bijna de vorm kreeg van insinuaties. Luchtbeschermingsdienst. Een voorstel tot verhooging van de ere- dieten voor 1939 ten behoeve .van den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst is aanleiding voor den Raad om een aantal vragen te stellen. De noodzakelijkheid van schuilkelders komt er eerst aan te pas, maar de heer Stoutjcsdijk wil de schuilkelders er aan ge ven en liever zorgen voor personeel, dat be hoorlijk is geoefend in het aanbrengen van verbanden en voor een goede brandweer. De heer v. d. Vall acht het onjuist, dat iemand, die nog pas kort in functie is, zijn salaris reeds nu plotseling verhoogd ziet en de heer Venneker, die zich overigens bij den heer v. d. Vall aansluit, wcnscht ziel» gaarne op de hoogte gebracht te zien van de geoefend heid van het aan den dienst verbonden per soneel, die blijkens destijds in de bladen ge lanceerde artikelen, niet zeer groot zou zijn. De burgemeester antwoordt, doch hij heeft den heer v. d. Vall niet overtuigd. En de heer Venneker vraagt zich af of de leider van den dienst, die daarnaast een volle func tie bekleedt, over voldoende vrijen tijd be schikt om zijn taak naar behooren te kun nen vervullen. Tenslotte kom 't voorstel om de toelagen te geven voor één jaar. Met één stem tegen gaat de zaak er door. Na een aantal hamerstukken volgt dan een voorstel tot wijziging van de Gemeente- begrooting 1938. De heer Leesberg stipt daar in aan de blijkbaar slechte gang van zaken bij Gemeentewerken, die een tekort opleveren van f8040.en hij betreurt, dat wc hier voor het eerst een begrooting hebben die sluit met een tekort. De wethouder bezit ech ter geen middelen om daartegenover te plaat sen en hij vreest, dat men in Den Haag deze niet zal fouraeeren. De heer Venneker be klaagde zich tenslotte over de sobere toe lichting bij sommige belangrijke posten en behield zich het recht voor daarop t.z.t. te rug te komen. Welk recht hem gaarne werd verleend. De reorganisatie van den havendienst an nex wijziging algemeene salarisverordening blijkt in de commissie niet te zijn bekeken en verschillende leden dringen aan op aan houding. Er gaat een enkele stem op om weer te splitsen, maar als van de zijde van den wet houder geen ernstig bezwaar tegen aanhou ding wordt gehoord, wordt de kwestie gere serveerd voor den nieuwen Raad. Er volgen nog enkele punten, maar de Raad heeft blijkbaar zijn laatste adem ver bruikt. Het wordt vrij rommelig, er wordt over en weer gesproken, nog even wordt zoo het bestaan van den ouden Raad gerekt. Maar het is uitstel van executie. Na enkele minuten is het afgeloopen en dan neemt de burgemeester het woord om afscheid te ne men van een viertal leden, die straks niet opnieuw zullen verschijnen. Het zijn mej. Nicrop die als vrouw kwam in plaats van mej. Carels en die zich als zoodanig straks weer geremplaceerd zal zien door dezelfde mej. Carels en de heeren v. d. Borden, v. d. Wal, Zeegcrs en Lakeman, die alle op toepasselijke wijze worden her dacht. Na dankwoorden volgt sluiting. Het gordijn is gevallen. De oude Raad gaat uiteen. De Raad vergaderde gisteravond onder leiding van burgemeester Pluister, waarne mend secretaris de heer v. d. Molen. Alle leden zijn aunwezig. Na opening volgt lezing en vaststelling der notulen. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer Gaijaard of er al stappen zijn gedaan ter verkrijging van een telefooncel aan de Langereis. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Het zal gemakkelijk gaan, als de automalisee- nng in werking treedt en dit zal binnen een half jaar het geval zijn. Tot zoolang zul len we nog maar wachten. Als antwoord op een desbetreffende vraag van den lieer Gaijaard omtrent een tweede postbestelling in de buitenwijken, deelt de Voorzitter mede, dat hiervan geen sprake kan zijn, omdat het aantal daarvoor in aan merking komende poststukken te gering is. De heer Gaijaard zegt, dat men te Hoog woud toch wel zoo'n tweede postbestelling heeft en daar staan nog minder huizen. De lieer Olie bevestigt dit. Ingekomen stukken en mededeelingen. Goedgekeurd is terug ontvangen het be sluit tot het aangaan van een gcldlcening groot f (4500.hij de Coöperatieve Boeren leenbank te Nieuwe Niedorp, ten behoeve van den verbouw van het raadhuis. Procesverbaal van kasverificatie over het tweede kwartaal 1939. Een verzoek van de gemeente Zuidwoldc om adhaesie te betuigen aan een adres be treffende verbetering der kostwinnersvergoe ding van opgeroepenen, wordt voor kennis geving aangenomen. Van de R.S.A.P., afd. Nieuwe Niedorp is een briefje ingekomen naar aanleiding van het feit, dat voor de armlastigen geen vaste uitdceling van levensmiddelen meer plaats heeft vanuit het Tehuis. De Voorzitter licht toe, dat het een oude gewoonte was om de veertien dagen erw ten en boonen uit te deelen, waarbij dan niet zoo krap gekeken werd. Het Bestuur heeft evenwel gemeend, daarmede te moeten op houden; men zal de gevallen individueel gaan bekijken. De lieer Borst zegt hiertegen geen bezwa ren te hebben, tenzij de armen er onder lij dén. Men had wellicht met de wijziging wat gelukkiger kunnen aankomen. Nu is er een praatje rondgestrooid en de R.S.A.P. heeft dit uitgebuit. De Voorzitter verklaart nog, dat de wijzi ging ten voordeelc van de armen is bedoeld te. zijnj Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemd verklaarde raads leden. Namens de commissie van onder zoek rapporteert de heer De Boer, dat alles in orde is bevonden, waarna tot toelating wordt besloten. Wijziging reglement Armbestuur, Hieromtrent wordt het volgende voorge steld: Alles wat betrokking heeft op de exploi tatie van de voormalige gemeenteboerderij, wordt uit het reglement gelicht. Het college van regenten en regentessen wordt teruggebracht tot 5 leden, door den Raad te benoemen uit de meerderjarige in gezetenen dezer gemeente. Elk jaar treedt een der leden af. Het lid dat den 70-jarigen leeftijd heeft bereikt treedt af aan het eind van het betrokken jaar. Het College vergadert tenminste eens per maand en verder zoo dikwijls de voorzitter of ten minste twee leden dat wenschelijk achten. De tegemoetkomingen aan de leden wordt bepaald op f 75 aan den voorzitter en voor elk der overigen op f 40.per jaar. Het College stelt een huisreglement vast. dat de goedkeuring van den Raad behoeft benevens een huishoudelijk reglement en een instructie voor den secretaris-boekhou der, welke aan de goedkeuring van B. en W. zijn onderworpen. De borgstelling van den boekhouder ver valt. Aan het hoofd van de huishouding van het Tehuis staat een echtpaar dan wel een vrouw alleen. De heer De Boer zegt nog, gaarne te wil len zien, dat de leden van het Armbestuur meer over de gemeente verdeeld zijn, Op het oogenblik wonen ze „op een bossie". De Voorzitter merkt, op, dat met deze op merking bij de verkiezingen rekening kan worden gehouden. Overigens wil de Raad op dit punt niets vastleggen. Het \oorstel wordt z.h.s. aangenomen. Gewijzigd wordt vervolgens de begrooting 1938. Wijziging leeningsbesluit. Gewijzigd wordt het besluit inzake de gcldleening ten behoeve van de uitbrei ding der begraafplaats. Het zal worden goedgevonden, dat de leening in 40 jaar wordt afgelost (was 20 jaar). Subsidie Centraal Ziekenhuis. B. en W- stellen voor de subsidie aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar voor 10 jaar te verlengen, maar het thans te stel len op een maximum van f 400 (was f 500). Hierbij is het voor de berekening van het bepaalde verhoudingscijfer van 30 (cent per inwoner) teruggebracht tot 24 (cent per inwoner) in verband met het aan tal in de gemeente wonende Katholieken. De heer Kooij vraagt, hoe groot de bijdra ge in het laatste jaar is geweest? Uit onze Omgeving ZIJPE BURGERBRUG AUTODIEF GEPAKT Dank zij de activiteit van gemeente veld wachter Homan en rijksveldwachter Over hand is een autoverduisteraar uit Apeldoorn gearresteerd. De man had de bekende truc toegepast een auto in dit geval te Apeldoorn te huren en deze in Burgcrbrug te verkoo- pen. De „koopman" bekende direct na zijn arrestatie. T ZAND HET VERKEERSONGELUK Nader vermeldt men ons, dat het doode- Jijk verkeersongeluk aan 't Zand te wijten is aan het zoo veelvuldig voorkomende aar zelen van wielrijders die den verkeersweg willen oversteken. Het slachtoffer kwam dit gedeeltelijk in afwijking van ons bericht van gisteren met zijn fiets in de hand van het rijwiel pad aan den huizenkant en stapte op den verkeersweg op zijn rijwiel met het doel de vlotbrug op te rijden,. Plotseling zag hij de auto uit de richting Den Helder aankomen. Was de ongelukkige toen maar rustig door gereden dan was er niets gebeurd. Hij wei felde echter en gooide het stuur om ten einde het pas door hem verlaten rijwielpad te bereiken. Deze aarzeling is hem noodlot tig geworden. Het politie-onderzoek werd verricht door rijksveldwachter Overhand alhier en ge- meent e-vcldwach te Homan van Schagcrbrug BURGERLIJKE STAND. Van 28 Juli t.m. 3 Aug. 1939. Geboren: Dirk, z. v. Simon Vries en Ca- tharina Cornelia Dissel. Hendrina Catha- rina, d. v. Willem van Slootcn en Ella Nicssen. Ondertrouwd: Willem Geerligs. 23 jr., landbouwer te Wieringcn en Dina Paarl- berg. 23 jr., te Zijpe. Getrouwd: Pieter Blaauw, 21 jr., marco nist. te St. Maarten en Antje de Groot, 20 jr.. te Zijpe. Overleden: Gcene. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. ST, JOSEPH-GEZELLEN BIJEEN De St. Joseph Gezellenvereeniging afd. Lan- gendijk vergaderde Woensdagavond onder leiding van den senior, den heer Jac. Bruijn. De heer G. Nijman Jr. heeft een zeer in teressante en leerzame inleiding gehouden over „De geschiedenis der Egmonden". Op 15 Augustus a.s. zal voor de Gezellen een excursie naar de Egmonden worden gehou den. De voorzitter deelde mede, dat aan de land- cn tuinbouw-vervolg-cursus reeds meer dan 20 deelnemers zijn Het lesgeld van deze cursus zal voor leden f 2.voor toegevoeg de leden i 2.50 bedragen. Pm spoediger in Geantwoord wordt, dat deze f 262,21 heeft bedragen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z. h. s. aangenomen. Ds blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. B, en W. stellen voor 25 ct. per lagere school-leerling beschikbaar te stellen voor feestelijkheden ter gelegenheid van de in de Prinselijke familie te verwachten blijde gebeurtenis. De heer Borst zegt, dat hij in principe met dit voorstel niet accoord kan gaan; een en ander is echter voor het kind en daarom zal spr. voorstemmen. De heer Gayaard zal zijn stem niet aan dit voorstel kunnen geven. De heer Olie vindt tegenstemmen ge vaarlijk; het is niet goed, dat de school kinderen politiek in gestampt wordt. Het voorstel wordt hierna aangenomen met 6— 1 stem, die van den heer Gayaard. Aanbieding gemeenterekening. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1938 met de volgende cijfers: gewone dienst ontvangsten f 106.891.00, uitgaven 108.454.95, nadeelig saldo f 1.563.35. Kapitaaldionst: ontvangsten f 195.361.57, uitgaven 188.759.53, batig slot f 6.602.04. Verdeeling subsidie wijkverpleging. Voorgesteld wordt het wegens subsidie voor de Wijkverpleging uitgetrokken bedrag over de beide Kruisvereenigingen te ver- deelen als volgt: Aan het Witte Kruis f 500 en aan het Wit-Gele Kruis f 100. Voor de berekening hiervan heeft eveneens de verhouding tussohen Protestanten en R.K. als maatstaf gediend. Aldus besloten. Een gierkelder voor de gemeente boerderij. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, voor het maken van een gierkel der met bijkomende werken (mestplaat) ten behoeve van de gemeentcbocrderij. Het gaat om een bedrag van f 1000 af te lossen in 40 jaren en rentende 3 7/8 pet. Goedgevonden. Oude kaas. Bij de rondvraag zegt de heer Gayaard een oude kaas te willen aansnijden: hoe staat het met de plannen tot verbetering van de straat bij het Westend? De Voorzitter licht toe, dat op den hoek een lek is ontstaan in de rioleering en tengevolge daarvan is een verzakking ontstaan. B. en W. hebben de situatie opge nomen en zullen straks wel met een voor stel tot verbetering komen. Grootsche plan nen hebben B. en W. evenwel niet, daar h.i. de weg niet zóó slecht is. De heer Leegwater beaamt dit laatste. Elders heeft men nog wel slechter wegen en ook in de „groote stad" zijn ze soms lang niet ideaal. Hierna sluiting. aanmerking te komen voor een* boerderij in de Wieringermeer zal het noodig zijn, dat de deelnemers ingeschreven staan bij den rijkstuinbouwconsulent te Hoorn.. Opgaven kunnen nog bij het bestuur ge daan worden. De jaarlijksche districts bede vaart naar O. L. Vrouwe ter Nood te Heiloo zal op 20 Augustus a.s. worden gehouden. De gezellen en Jonge werkmansdag te Baarn werd hierina besproken. Voorz. hoopte, dat zeer velen dezen dag zullen medcraaken. BROEK OP LANGEND1K OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het t.b.c. fonds „Draagt elkanders lasten", Chr. Nat. Vak verbond, heeft in deze gemeente opgöbracht f 25.1234. BURGERLIJKE STAND OVER JULI 1939. Geboren: Jan. z. v. Arend Kamp ent Etje Kansen. Arie Jan, z. v. Arie Boon en Ncel- tje Cornelia Kouwen. Anna, d. v. Jan Balder en Geertje Baldcr. Gehuwd: Cornelis Spaans, weduwnaar van Antje Bak, en Aagtje Huibers. Overleden; Jan Pluister (46 jr.) echtgenoot van Johanna Glas. Sitje Blokker (45 jr.) echtgenoot van Cornelis Kaas. Maartje Jon ker (46 jr) echtgenoote v. Muus Wagenaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Jannetje Jongejan, zonder be roep, Dorpsstraat 445, van Heiloo. Neeltje Dirkmaat, zonder beroep, Dorpsstraat -420, v. Amsterdam. Adriana Butter (Wed. van D. de Jongh), zonder beroep, Sluiskade 485 van 's Gravenhage. Marie Swager, echtge noote van Maarten Stam, zonder beroep. Dorpsstraat 181a, van Harenkarspel. Maar ten Stam, echtgenoot van Marie Swager ,los arbeider. Dorpsstraat 181a, van Noord- scharwoude. Brechtie Aardema, zonder ber. Dijk 620, van Haarlem. Dieuwke van Breest Smallenburg, huishoudster, Dorps straat 251 van Leeuwarden. Vertrokken: naar Alkmaar, Prinses Julia- nalaan 14; Helena Laurina Smit. naar Ne- derhorst den Berg C 217a, Meindert Beek huis. Naar Heiloo, Kennemerstraatweg A 64, Antje Dekker; naar Amsterdam, Wilhel- minagasthuis, Grietje Slot; naar Ede, Ben- nckom Brinkstraat 5, Aaltje Wagenaar. OUDKARSPEL. KORPSKOLVERS. Tot korpskolvers aan de sociëteit „Volhar ding" zijn aangewezen de heeren P. Lange- dijk. C. Vlug en P. Gelder. WINKEL BURGERLIJKE STAND OVER JULI 1939. Geboren: Elisabeth, dochter van Gerar- dus Antonius Maria Koedoder en Sijtje Bregtjc Zeeman: Maria Pieternella, dochter van Pieter Tigchelaar en van Maria de Rooij. Simon. zoon van Pieter Kort en van Grietjè de Jong. Adrianus Johannes, zoon van Jacob Poland en van Susanna Plak, Arentje, dochter van Gerrit de Heer en van Martijntje Jacomijntje van Reeuwijk. Jan, zoon van Fredcrik Lezwijn cn van Johan na Morrenhof. Overleden: Geene. Huwelijken; Geene, SCHAGEN SCHAGEN-NIEUWS. Het Genie-elftal van Den Oever, dat he denavond tegen Schagcn I speelt, komt uil in de volgende samenstelling: H. Rüttchen J. Theunis,H. Pinxt W. Moerkerken G. v.d. Linde K. Helming Fr. Chielie A. Seul W. Hulshorst W. Hoogendijk W. Millissen Het elftal treedt in zijn sterkste formatie aan, zoodat de eerste nederlaag van een Schagcn-clftal tegen de militairen lang niet denkbeeldig is. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was gisteren aardig goed. De handel was kalm, hoogste noteering 35 ets. Een koe voor 270 gld. werd verkocht van Carpentier, Wieringerwaard aan den lieer H. v. Hoorn aldaar, dus voor den handel. Voor den slacht kocht slager Kuiper alhier een beste koe van den heer C. Bakker, Barsingerhorn voor den prijs van f 252.50. De handel in kalf- en gelde koeien was nog matig. Er komt nu wel gras, dus die handel wordt aanstonds wel goed. De handel in graskalveren was traag, in nuchtere kalveren iets minder. Mooie paardenmarkt, aardige aanvoer, handel matig! Vermeld kan worden dat de heer K. Stammes weer goed vertegenwoor digd was, 13 stuks mooie paarden voerde hij aan; hoogste notcering f 375. Jonge vette schapen tot 17 gld. Oude slachtschapen 12—18, handel van beiden matig. Magere schapen tot 12 gld, wat lage prijs, stug. Voor den dood werden er bijna geen lammeren verkocht, deze golden tot 8 gld. Voor het leven tot 7 gld., beiden stug, gen handel. Handel in vette varkens goed tot 25y* pt. 7-vveeksche biggen 9—12 gld„ 12-w. 12—17, matige handel. Evenzoo was de handel in schrammen matig. Een zeug met 12 biggen kon f 120 opbrengen. Kippen, konijnen cn hanen bij het oude; handel goed. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Blaauboer Jochz., thans hoofd der school te Etersheim, slaagde te Utrecht voor het exa men Engclsch L. O. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Jan Visser en echt genoote, van Medemblik naar B 105a; P. Pradella, van Urmond naar A 20; L. H. Eits van Soest naar A 72; C. van den Abcele, van Oudkarspel naar B 74. V e rt rok ken pe nonen W. Fijnheer naar Nieuwe Niedorp C 124; J. P. van Zweeden naar Barsingerhorn, Waardpolder; C. van Belois, naar Barsin gerhorn, Waardpolder. WEGWEDSTRIJD. Door Ged. Staten dezer Provincie is bij besluit van 2 Augustus 1939 no. 86 toestem ming verleend aan de V.V.V. tot het hou den van een wielerwedstrijd op deu derden kermisdag. Burgemeester Ninaber in de Beemster EEN HARTELIJKE ONTVANGST. De burgerij van de Beemster heeft gistermiddag haar nieuwen ma gistraat, den heer W. C. Ninaber, een hartelijke ontvangst bereid. Koedijk's oud-burgemeester werd op de brug nabij Schermerhorn, op de grens der gemeente, opgewacht door een groot aantal ruiters te paard en het comité, dat zich met de organisatie van den intocht had belast. Meegekomen waren de twee oudste raads leden, de heeren Van Baar en Oudejans, die den heer Ninaber en zijn gezin welkom heetten in den polder. De burgemeester nam vervolgens met zijn echtgenoote plaats in de gereedstaande landauer; dc twee zoons van het echtpaar werden uitgenoodigd in een volgrijtuig plaats te nemen. Geëscorteerd door de keurig gcklecde rui ters, werd daarna naar Midden-Beemster ge reden, waar ter éere van den nieuwen func tionaris op vele plaatsen versieringen waren aangebracht. Voor het Raadhuis, bij het standbeeld van Jan Adriaensz. Leeghwater, werd een défilé uitgevoerd en door de 'plaatselijke zangver- eenigingen en de schoolkinderen een drietal welkomstliederen gezongen. Ook werd ten gehoorc gebracht het Beemsterlied, samen gesteld ten tijde van de polderfecstcn in 1937: „Ik vind je mooi, ik vind je fijn, mijn groene polderland; je zult mijn liefste plekje zijn, mijn dierbaar Beemsterland In de raadzaal. In de raadzaal, die eivol was, vond na deze ontvangst de installatie van den heer Ninaber plaats. De loco-burgemeester, de heer IJff, sprak den nieuwen titularis na mens het college cn den Raad toe en over handigde den ambtsketen. Burgemeester Ni naber heeft vervolgens den gemeenteraad toegesproken. De diverse fracties zegden hun volle medewerking toe. Na afloop van de raadszitting vond in de bovenzaal van het „Heerenhuis" een bijeen komst plaats, waarin de heer Ninaber door een groot aantal afgevaardigden van vcr- ecnigingen, autoriteiten en collega's is toege sproken. Hier was het ook dat wethouder W. Visser van Koedijk, dc gemcentenarcn van de Beemster feliciteerde met hun nieuw gemeentehoofd. „U heeft een mènsch gekre gen als burgemeester!", riep spr. uit De voorganger van den heer Ninaber, bur gemeester P. Kikkert, van Purmerend, even eens oud-burgemeester van Koedijk, heeft de gevoelens vertolkt van de collega's van den kring Purmerend. Uit Koedijk waren circa twintig personen, gemeentcbestuurders, ambtenaren cn belang stellenden, bij de ontvangst tegenwoordig.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5