Sport= en Volksfeesten ASPIRIN Mogelijke gevolgen van de a.s. Oudkarspelsche wethoudersverkiezing VACANTIE! Het noodweer van Zaterdagochtend Ingezonden Zóó moeten we het hebben Maandag 6 Augustus 1939 Tweede blad Samenwerking der Vrijzinnigen kreeg een gevoelige klap. Meermalen hebben we er op gewezen, dat Jn vele gevallen de gemeentepolitiek in een tier Langendijker dorpen niet los laat van die in de andere. Onlangs wezen we daar jiog op, toen we de op 5 September te hou den verkiezing van wethouders bespraken. fToen konden we nog niet met zekerheid zeggen, hoe de verkiezing in Oudkarspel zou uitvallen. Nu daar de vrijzinnigen en poe. dom. tot overeenstemming zijn geko men, omtrent die verkiezing en er alzoo een poe. dein. en een vrijz. wethouders gullen worden benoemd, is alle twijfel ook voor die .gemeente opgeheven. Zeer zeker hebben velen met groote verwondering en weer anderen met verontwaardiging van den loop van zaken met betrekking tot deze over eenstemming kennis genomen. Voor al onder de R.K. is de ontstemming 'groot. Zij toch worden de dupe van dit samengaan van soc. dem. en. vrijzinnigen en te meer trekken zij zich dit aan, nu cén van hun wet houders zal worden gewipt. Ware het nog, dat zij in Oudkarspel géén fwetihouderszetel bezaten, aldus wordt door ben geredeneerd, men zou er zich bij kun nen neerleggen. Doch nu er een van do bunnen op deze wijze wordt uitgedrukt, zijn ze zeer gegriefd. Die grief vindt ook zijn grond in de overtuiging, dat de zittende R. K. wethouder Bommer de taak, die hij o\ Zich had genomen, met nauwgezetheid heeft vervuld, terwijl wethouder Bakker dit vaak ials gevolg van zijn werkzaamheden, niet zoo [voorbeeldig heeft kunnen doen. Als de krantenberichten volledig hebben bunnen vermelden de motieven, waarop de bovengenoemde samenwerking tot stand is gekomen, dan moet doze vooral gestimu leerd zijn door de overweging, dat de heer Bakker, als hij den steun van de vrijzin nigen wilde rekenen, niet zou meewerken aan een actie voor vereeniging der 3 Lan gendijker gemeenten. De R. K. zijn daarvan groote voorstanders fcn verkeerde krantenberichten hebben, on danks tegenspraak, den indruk gevestigd, dat de R. K. de initiatiefnemers voor ver- feeniging der gemeenten zijn geweest. Dus geen R. K. in het college van B. en \V.! Het is wel zeer jammer, dat op grond van deze overweging de R. K. wethouder zou moe ten worden gewipt, want de eerlijkheid ge biedt vast te stellen, dat het initiatief niet yan de R. K. is uitgegaan.. Nu kan het ons volkomen onverschillig laten, welke politiek de verschillende nieuw gekozen raadsfracties in Oudkarspel voeren, maar de krant is toch het aangewezen or gaan om te wijzen op de noodzakelijkheid, dat ieder raadslid, van welke politieke over tuiging hij ook zij, bepaalde normen in acht te nemen, waaraan ieder vertegenwoordiger in openbare lichamen behoort te voldoen en critiek te oefenen op hen, die deze normen geweld aandoen. Als het dan inderdaad zoo mocht zijn, dat de heer Bakker in genade door de vrijzinnigen als wethouder zal worden geaccepteerd, als hij zich tegen de vereeniging der Langedij- ker gemeenten zal verklaren, dan schromen wij niet den R. K., hoe ver •wij van hun politiek verwijderd staan, gelijk te geven in hun afkeu ring over de handelwijze van een wethouder, die zijn handteekening onder een adres aan de Kroon tot vereeniging plaats, zich herhaalde lijk als voorstander van die vereeni ging heeft uitgelaten, en dit in de laatste raadsvergadering nog deed onder mededeeling, dat de zaak der vereeniging in den nieuwen raad moest worden behandeld. Het is duidelijk, dat de R K. in den raad van Oudkarspel dezen voorstander van ver eeniging aan zijn woord zullen houden en een voorstel zuilen indienen, om den raad te laten verzoeken, de 3 gemeenten tot één te vereenigen. Men verzekerde ons, dat dit inderdaad zal geschieden. Het denkbeeld, om tegenover de vrijzin nigen in een andere gemeente revanche te nemen voor de houding der vrijzinnigen in Oudkarspel, is door de R. K. nog niet losge laten. Als gevolg van de houding in Oud karspel ingenomen, kan er nog heel wat gebeuren, dat van den normalen gang van zaken afwijkt. DE KWESTIE ABEELE. Ook met betrekking tot de verkiezing van leden van de Commissie van Beheer over de gemeenschappelijke Gasfabriek kan het nu wel eens heel anders loopen dan men verwacht had bij een gewonen gang van zaken. Immers komt weldra de vaststelling van het Ambtenarenreglement aan de orde en een van de belangrijkste artikelen van dit reglement, een artikel, waarover reeds zoo veel stijd is gevoerd, is dat met betrekking tot het gelijktijdig vervullen van het raad- Gem. Gasfabriek. De R. K. hadden zich tot nu toe verklaard tegen uitsluiting van de ambtenaren, niet het minst, omdat zij er in zagen een drijven van een zekere rich ting welke het ermee om te docni was. den soc. dem. uit te sluiten als den ambtenaar. Nu op de bekende wijze de R. K. in Oud karspel het lootje moeten leggen, is er re kening mee te houden, dat door hem een ander standpunt zal worden ingenomen. Men vergete niet, dat de R.K. in de Lan gendijker raden een sterke positie innemen. Van de 7 raadsleden in elk der 3 gemeenten Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscliar woude, behoeven er resp. 2, 3 en 3 tot de R.K., zoodat. zij in tal van gevallen de be slissing in handen hebben. Ook oiVder de vrijzinnigen huiten Oud karspel is men niet bijster ingenomenmet de eerste daad der Oudkarspelsche vrijzin nigen. En het is te verwachten, dat, als gevolg hiervan, de samenwerking tusschen vrijzinnigen aan Langendijk welke zoo hoog noodig is ter bereiking van verschillende zaken, weer een gevoeli-gen' klap heeft ge kregen. Maar ook de samenwerking met andere groepen zal er beslist onder te lijden hebben tot nadeel van een gezond politiek leven. Uit onze Omgeving JULIANADORP. De gewoonte van de laatste jaren getrouw is er ook thans weer een driedaagsch feest georganiseerd door de Harmonie „Kunst zin". Op het dorp rondom het Loopuijtpark hebben de diverse vermakelijkheids-établis sementen hun tenten en kramen opgesla gen en op alle mogelijke plaatsen, waar men er het minste hinder van heeft, staan de rijdende huizen van de daarbij behoo rende spullebazen met hun personeel ver pprcid. Het is een tijdelijke verhooging van het inwonertal want na deze drie dagen ver dwijnt deze mobiele garde even spoedig als idat zij gekomen is. Het weer liet. zich de laatste dagen en Zoker Zaterdagmorgen niet van zijn beste zijde kennen maar „het kan verkeeren" geide eens Breeroo en zoo was het ook hier Na het noodweer van 's morgens, klaarde 'de lucht weer op en al spoedig was het goed, al zullen velen het misschien wel wat al te drukkend warm hebben gevonden. Zaterdagmiddag te ongeveer 2 uur was ftlles kant en klaar <?n kon men met een en ander een bezin maken. Om half drie stelden de muzikanten van „Kunstzin" zich op en maakten allereerst een muzikale rond gang door het geheele dorp. Hierna werd geconcerteerd op de muziektent in het Loopuijtpark, waarnaar door velen met ge- Jioegcn werd geluisterd. Vervolgens kwa men ook de spullebazen" aan de beurt en al spoedig was het een en al leven en ver tier op het anders zoo rustige dorp. De or gels dreunden hun repertoires af en zoo doende kwam de stemming erin. Ook in de beide café's „Prins Hendrik" en ,,'t Cen trum" werd de moed erin gehouden en konden de danslustigcn zich tevreden stel len. Na het concert was er ecnige pauze tot liet bloemencorso, dat om 8 uur aanving. Etalagewedstrijd In 'dezen wedstrijd werden de etalages die aan don wedstrijd deelnamen door de jury bestaande uit de heeren J. A. Swaters, J. Hemdrikx en L. Tigchelaar gekeurd en beoordeeld. De jury was vol lof over de Smaakvolle étalages, waarmede wij gaarne instemmen. De uitslag van den étalagewed strijd was: le prijs H. Schermerhorn, 2e prijs G. de Croos en 3e prijs A. Blaauboer. 2^^ DENKT «AN monstratie gehouden, waaraan door alle dames- en heerenleden werd medegewerkt. Talrijke oefeningen werden gedemonstreerd en liet talrijke daarbij aanwezige publiek heeft zijn bijval aan een en ander niet ont houden. Voor het daarna volgende nummer ring steken per auto had een groot aantal deel nemers zich opgegeven en na diverse span nende ritten werden door de commissie de volgende personen als prijswinnaars aange wezen: lstc prijs K. Minnes en Mevr. M. Minnes Hoornsman. 2e prijs G. Hoornsman en H. v. d. Woude. 3e prijs E. Zon en Mevr. C. Vadervan Rossem. Meer volksspelen werden niet gehouden. De kermispret was in vollen gang en er was veel volk aanwezig. Bij de gynmastiek- demonstratie, zoowel als het ringsteken ver leende „Kunstrin" onder leiding van haar directeur den heer J. van Glabbeek, Muzika le medewerking. Op vele plaatsen de bliksem in geslagen. Behalve de boerderij brand, waarvan men in ons nummer van Zaterdag j.1. kon lezen, kwamen ons nog meer gevallen van blik seminslag ter oore. Laten we eerst, even vermelden, dat de zware onweersbui (het is hier in jaren niet zoo erg geweest), gepaard gaande met zwa- ren regenval, waardoor tijdelijk op vele plaatsen alles onder water stond, plotseling kwam opzetten uit Z.O. richting en zich heel langzaam N.W. verwijderde. De watermolen van den heer H. Waiboer werd door den bliksem getroffen en vernield. In de woning van den heer E. van Spel den werd een ware ravage aangericht en één der huisgenooten bewusteloos geslagen. Bij de daarnaast gelegen boerderij van den heer .Tac. Smit kon men door de luchtdruk de melkbussen niet op de auto krijgen! Bij den heer Gouwenberg werd een gras- kalf gedood en bij den hr. R. van Yperen een paard, dat bij den heer H. Hoornsman in een kippenhok terecht kwam! Verder hebben wij zelf op heel korten afstand waargenomen, dat een zware vuurstraal in sloeg op het land van J. Biérstéker: Vlak daarbij stonden drie paarden, die dooi* den schrik meters ver wegsprongen. Na het in slaan in den grond, steeg gedurende enkele minuten een witte damp van die plaats op, precies alsof er iets brandde. Het was daar dus wel goed raak. Gelukkig zijn er geen menschenlcvens te betreuren bij het overtrekken van dit nood weer. i HARENKARSPEL De étalages werden echter op nog een an dere manier ook aan een serieus onderzoek onderworpen. Door de Middenstandsvereen. „Koegras" was namelijk een étalage-attrac tie georganiseerd, waaraan een tweetal mooie prijzen verbonden zijn. Bij een twaalf tal hieraan deelnemende winkeliers was namelijk in hun étalages een letter ver stopt De letters moest men opzoeken, notee ren op een kaart achter den naam van den winkelier en dan van alle letters te samen een slagzin samenstellen. Tot hedenavond blijven de letters te zien en voor Woensdag moet. men zijn biljet inleveren. Dit was werkelijk een attractie want elke winkelétalage werd door groot en klein, oud en jong, aan een minutieus onderzoek onderworpen en wat meer zegt, men zag ook wat elk winkelier in zijn branche het publiek wel heeft aan te bie den. Dit was werkelijk iets aardigs. De pu blieksprijs van den étalagewedstrijd werd toegekend aan den heer P. Constant. Zoo langzamerhand was het tijd geworden voor bet bloemencorso. De deelname hieraan was niet groot en er was dit jaar ook niets origineels te be wonderen. De deelnemers stelden zich op en voorafgegaan door de Harmonie „Kunst zin" werd een rondgang over liet dorp ge maakt, waar nu heel was belangstelling was. De jurv voor de beoordeeling van het corso bestond uit de heeren J. A. Swaters, A. van Kempen en J. Hendrikse. De uitslag was, dat de prijzen als volgt weiden toege kend, le priis. Versierde boot, kinderen .T. Bakker en J. F. Polei, 2e prijs, bokkenwa gen, kinderen N. Bellis en 3e prijs kinderen auto kinderen .T. Vries. Bij de versierde fiet sen de le prijs, kinderen .T. N. Sticker, 2e prijs kinderen A. Faas en 3e prijs S. van der Haag. Voor de versierde auto van .Tac. Bijvoet werd een eervolle vermelding toege kend. Voor dezen dag was het hiermede afgeloo" pen en werd de pret in de café's of in de vermakelijkheden buiten tot het sluitings uur voortgezet. De tweede dag. De Zondagmorgen bracht behoorlijk eoed weer met zich. Op dezen morgen hebben de enthousiaste beoefenaars van het aloude Noordhollandsche tonknuppclen hun krach ten met een goede worp op dc vaatjes ge meten en het spreekt van zelf dat weer menige ton het tegen hen heeft moeten af leggen. Om twee uur 's middags stelde „Kunstzin" zich andermaal op om een mu- zikalen rondgang te maken, nu met alle le<len van de gymnastiekvereeniging Sport- lust alhier. Deze vereeniging werd vooraf gegaan door haar vaandel, en haar direc teur, de heer J. Molenaar had de leiding. Na deze marsch werd op het land hij de boerderij „Weten en Werken" een sportde- WAARLAND „ONS GENOEGEN" MAAKT EEN PLEZIERREISJE. Het gemengd tooneelgezclschap „Ons Ge negen" vertrok dezer dagen met dc bus van C. Slijkerman, deze keer niet om een voor stelling te geven elders, maar om een dagje uit te gaan. Begunstigd door prachtig zomerweer ging de reis eerst naar het Gooi, waar te Hilver sum het nieuwe raadhuis werd bezichtigd, dat aller bewondering afdwong, terwijl in restaurant „De Kei" een oogenblik werd ver poosd ter versterking van den inwendigen mensch. Voorts werd bezocht het Kievitsdal, van daar ging het naar Soestdijk, en het Soester natuurbad, waar dc meesten, als uitsteken de zwemmers en zwemsters zich heerlijk vermaakten. Des avonds ging het, gezelschap naar Am sterdam cn werd dc revue „Feest" bezocht, bij welke men kon genieten van Buziau en anderen. Een prachtige dag voor dames en heeren tooneelspclers. Oranjeklanken uit onze omgeving Reeds vroeg in den morgen, soms nog voor het krieken van den dag, hingen in alle plaatsen in onzen Noordkop de bulletins van onze krant met het heugelijk nieuws: een Prinses geboren! En zoo kon het ge beuren, dat degenen, die het allereerst uit hun bed stapten, ook het eerst van de blijde tijding kennis konden nemen. Zij zorgden meteen ook voor dc verdere verspreiding: weet je het al? Er is een Prinses geboren! Het staat aangeplakt! Van enkele enthousiaste correspondenten ontvingen wij reeds brieven, waarin hun spontane reactie duidelijk naar voren komt! Onze correspondent te Den Oever schrijft: Zaterdagmorgen even na vijf uur: „Ring" gaat. onze huisbel. In een moment zijn wij uit ons bed cn voor de deur staat een mijn heer van onze courant met het groote nieuws: „Denkt u er aan", zegt hij nog eens, „een dochter, geen zoon". Vijf minuten later stappen wij met de bulletins onder onzen arm op den motor. Een eerste bezoek geldt bakker Koorn, die reeds druk aan den ar beid is. Vlug wordt dc oranje bulletin voor het. winkelraam gehangen. Na nog enkele bulletins opgehangen te hebben, tuffen wij naar de haven in de richting van het wacht schip Hr. Ms. „Buffel', waarop de jongens van het zeekamp van het N.J.V. een ge deelte van hun vacantie doorbrengen. IJlings komt de wacht de loopplank afgestormd als hem het nieuws medegedeeld wordt, hij neemt de bulletin mee naar binnen, naai de jongens, die allen nog rustig slapen en misschien wel van een prins of prinsesje droomen. Een kwartier later zien we de jonge knapen het want al in gaan om het schip te pavoiseeren. Hier vandaan gaan we in ijltempo naar den Gesterweg, waai de diverse legerafdeelingen zijn gelegerd. De wacht, die buiten zijn rondjes maakt, deelt het groote nieuws binnen onmiddellijk mede. Daarna gaan we naar Oosterland en bezoeken café Klein, waar we een bulletin voor het raam hangen en de wacht van de Luchtdoelartillerie mededeeling van dc blij de gebeurtenis doen. Dan wordt dc Jeugd herberg bezocht, vader Bosker is reeds op, we geven hem de bulletin, hij zegt niets en draaft naar binnen. Al vroeg in den morgen waait op Oost-Wieringen de driekleur van verscheidene huizen, dank zij de actieve be richtgeving van onze courant! Uit Julianadorp seint men ons: Zaterdagmorgen pl.m. 5 uur. Er wordt ge beld. Wij spoeden ons naar de deur. Een auto voor onze woning en een vriendelijke jongeman voor de deur. Wij zien reeds het oranjepapier in' zijn hand. Ik kom van dc krant en deel u mede, dat er in het Prin selijk gezin een Dochter is geboren. Wij be danken hem en weg is dc auto. Bij ons is alles direct present. Met zijn tweeën gaan we onmiddellijk op stap. Om even 5 uur hangt het groote' nieuws reed» voor ons raam en 20 minuten later zijn de bulletins overal aangeplakt. Toen de blijde boodschap aan ons raam hing. gingen dc eerste men- schen naar hun werk. Even lezen, en dc mare gaat meteen van mond tot mond. Eerst terug naar huis om hun huisgenooten te waarschuwen! Spoedig verschijnen de eerste vlaggen en reeds lang vóór 7 uur, als dc kerkklok begint te luiden, vlaggen reeds de meeste huizen, dank zij en hier vervalt, onze Julianador- per correspondent in dezelfde termen als die van zijn Oeverschen collega dank zij de actieve berichtgeving van onze courant. Eerst om 7 uur werd het groote „nieuws" door de radio verspreid. Te Zuidscharwoude. hebben in verband met de blijde gebeurte nis de heide fanfarecorpsen, die in die ge meente bestaan, een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, waarbij verschil lende marschen en volksliederen werden ge speeld Een cn ander bracht heel wat volk op de been. Vóór de woning van den loco- burgemeester, den heer Du Burck, werd stil gehouden, om nationale liederen ten gehoore te brengen. Dc loco-burgomcester heeft daar bij namens het gemeentebestuur woorden van dank gesproken. B. en W. van Zuid- en Noordscharwoude hébben aan het prinselijk gezin een tele gram van gelukwensch gezonden. OUDE NIEDORP KLEIN VERLOF. Aan den dienstplichtige A. Schenk werd klein verlof verleend. 't Zand (N.-II.), 3 Augustus 1939. Aan de Redactie der „Schager Courant", Schagen. Geachte Redactie. In Uw blad van Dinsdag 1 Augustus jJ. las ik 't verslag van 't uitstapje van de Espcrantocluh afd. 't Zand. Hierin werd ik door Uw verslaggever aan de kaak gesteld als iemand, die wel hulp beloofde, maar zijn belofte niet hield. Deze beschuldiging, welke mij publiek heeft getroffen, zou ik gaarne door Uw gast vrijheid in Uw veelgelezen blad publiek van de hand wijzen. Ook als zakenman stel ik er prijs op, een ongunstige indruk bij 't publiek gewekt, weg to nemen. Ongevraagd boden wij den chauffeur, die de Espcrantocluh vervoerde en die zon der benzine langs den weg stond, onze hulp aan. Wij reden door naar Schoorldam, waar we tevergeefs bij een pomphouder Mantel aan klopten. Vervolgens hebben we te Schoorl in een nog laat geopend café van den heer Jb. Swaan verschillende garagehouders zonder succes opgebeld. Tenslotte zou een jongeman, van de ga rage Nicuwland te Schoorl, die door ons naar huis werd gebracht, zorg dragen, dat onmiddellijk 20 L. benzine per luxe auto bezorgd werd. Dit is blijkbaar niet gebeurd, doch kun- Var voor dio van ande ren hingen onze bulle tins 1 „Hoe hebben jullie aan de krant dat toch weer zoo gauw voor el kaar gespijkerd", vroeg ons een Schager Courant-getrouwe, han delsreiziger van professie, die Za terdagmorgen voor dag en dauw overal in Noordholland Noord onze Oranjebulletins had zien hangen. Hoe ja hoe dat kunnen wé niet allemaal vertellen, elke kok heeft zijn keukengeheimen. Wel wil len we verklaren, dat. dc hoofdbe- standdeelen van ons weer geslaagd Oranje-„gerecht" bestonden uit véél passen cn meten vooraf, en toen eenmaal het telexsein „Beginnen" had geklonken, uit veel telefoonge- rinkel, snorrende auto's langs don-, kcre wegen en gebons op vele deu ren in middernachtelijk uur Prachtig, dc medewerking van onze heeren correspondenten en van hen, die voor deze gelegenheid tot dat eervolle ambt waren gepromo veerd! Eén nijdige telefoonhei of 'n tik op deur of raam door onze auto-ordonnansen daar gingen twee beenen uit het warme kuiltje, schoten in de pantalon, rijwiel of motor werd gegrepen vooruit met het „heete" nieuws. Wij kunnen niet nalaten onze menschen hartelijk te danken voor hun activiteit, spontane en sportie ve medewerking. Bravo! De Schager steeds sneller, dat blijve het parool! DE REDACTIE. BERGEN GESLAAGD. Te Den Haag slaagden voor het examen Hoogduitsche taal (L. O.) de dames C. H. Boogmans en M. W. Krom, beiden alhier. Onze plaatsgenoot, de heer C. P. Schnei- ders slaagde voor het examen Handelsken nis (L. O.) WINKEL EEN PECHVOGEL. Gedurende het hevige onweer van Zater dagmorgen is een paard van den heer J. Vethman door den bliksem getroffen en ge dood. Dit is reeds de tweede maal in korten tijd dat zooiets den heer Vethman treft. ZWEMDEMONSTRATIES UITGESTELD De op gistermiddag vastgestelde zwemde- monstraties in het natuurbad Winkel kon don wegens te geringe belangstelling geen doorgang vinden. Deze zullen nu plaats heb ben op a.s. Zondag, tegelijk met het dipio- mazwemmen. ncn wij daarvoor verantwoordelijk worden gesteld? Het wil ons voorkomen, dat wij in ons hulpbetoon verder gegaan zijn, dan de ge middelde doorsnee Nederlander. Wc nemen aan, dat Uw verslaggever van de ware toedracht niet op dc hoogte was, alhoewel hij dit zonder al te veel moeite had kunnen doen. Dit pleit. o.i. niet voor een verantwoorde lijke en juiste opvatting van zijn taak. Men zij voorzichtig met dc goede reputatie van zijn medeburgers. Met hartelijkcn dank voor Uw gastvrij heid. Hoogachtend, Uw. d.w., P. DEKKER, Kaashandelaar, Boschweg, 't Zand (N..). (Onze correspondent teekent bij dit inge zonden stuk aan: Wij bevonden ons per soonlijk bij het gezelschap cn staan dus in voor wat wij hebben geschreven. Het is ver heugend, dat de heer Dekker mededeelt, zoo zijn best te hebben gedaan cn ons niet heeft laten zitten, zooals liet gezelschap ver onderstelde. Voor het bewuste verslag is af gezonden, hebben wij de telefoongids van Schoorldam nagepluisd, doch konden geen adres garage Nicuwland vinden. Waar geen hulp op kwam dagen, was het zeer logisch dat wij tot geen andere conclusie als een ongepaste aardigheid zijn gekomen. Tot zoo ver onze correspondent. Het is ons geble ken, dat rle naam Nicuwland onder Schoorl c n niet onder Schoorldam voorkomt. Blijk baar berust een en ander dus wel op een wcderzijdsch misverstand. Red.) Bloembollenveilingvereeniging „West Friesland" te Bovenkarspel De aanvoer van danvin en late tulpen was Zaterdag zeer groot. De catalogus was gevuld met 2300 nos. tulpen, w.o. vele zeer groote partijen van 20 tot 40 mand per koop. Dg stemming en kooplust lieten weer te wenschen over, wat gedeeltelijk wel te wij ten is aan het feit, dat dc tulpen niet mooi zijn. Velen zijn uit de huid gegroeid en zijn niet vrij van klei. Besteed werd voor: Albino 12 op 1.85—2.13; 11—12 1.55—1.80; 10—11 105110; AU. Picrson 12 op 130; 11—12 100110; Afterglow 12 op 130; Alberio 12 op 130-140; Avalanche 11—12 110; Argo 11—12 110; Bartigon 12 op 130; 11—12 100—105; Bar dc la Tinna.v 12 op 130; 11—12 100; Bachus 12 op 135; 1112 105; Columbus 12 op 130 -135; Centenaire 1112 145; Clara Butt 12 op 130105; City of Haarlem 12 op 190—215; 11—12 135; Carrara 12 op 130; 11—12 103; Coxa 12 op 155; 11—12 120; Dream 10-11 75; Dillenburg 12 op 130; 11—12 110; Edmee 12 op 130; Elisabcth 12 op 130; 11—12 100; 1011 73; Farnc. Sanders 12 op 130; 1112 100; Fantasy 12 op 140-143; 11—12 110—113; Fabiola 12 op 140; 11—12 110-113; Feu Bril- lant 12 op 155; 11—12 125; 10-11 75; Fridjof Nansen 12 op 140100; 11—12 115—120; Gesn Lutca 12 op 130; 1112 100; Hindenburg 12 op 140; Hillegarda 12 op 175; 11—12 125; Ingl. Ycllow 2 op 130; 11—12 100; 10—11 70; Ingl. Pink 1112 100; John Ruskin 12 op 130; Imperator 12 op 140; Kansa 12 op 130; 11— 12 100105; Krel. Triuniph 12 op 135—165; 11—12 110-115; 10-11 75; Le Notre 12 op 130; 11—12 100; La Candeur 12 op 140; 11— 12 110; La Mervcillc 12 op 130; 11—12 100; La Tulpie Xoir 12 op 135; Moonlight 12 op 130—145; 11—12 103; 10-11 75—85; Miss Willniott 12 op 135; 11—12 100—110; Mo- zart 11—12 100—105; 10—11 70; Missisippi 12 op 130; 1112 100; Massachusetts 12 op 130; Oranjes et Lemons 12 op 130; Pres. Hoo- ver 12 op 165; 1112 155; Pr. of Haarlem 12 op 130; 11—12 100—105; Pr. Klisabeth 12 op 130; 11—12 100; Picofc 12 op 130; 11—12 100105; Prince of Wales 12 op 130; Parra- sian Yellow 12 op 130; Piquant 12 op 110; Paula 12 op 130; 1112 105; Queen of the Hearst 12 op 100; Rose Copland 12 op 140— 170; 1112 130160; Rcv. Ewbank 12 op 130; Sonjn 12 op 130; 11—12 100; Sundcw 11—12 100; Sultane 12 op 130; 11—12 100; Scarlet Admiral 12 op 130; 11—12 100; Sea- foon 12 op 155; The Rose 12 op 110; Tele- scopium 12 op 130; Themis 12 op 155; 11—12 125; Ursa Moinor 12 op 170; Vict. d'OIivci- ra 12 op 130; 1112 100; Vcnus 12 op 130; Wil!. Copland 12 op 130—140; 100—110; Will. Pilt 12 op 130: 11—12 100—110; Weber 12 op 130; 100—125; Yellow Giant 12 op 130 11—12 105; Zwanenburg 12 op 130—145; 11—12 10O-1 >0; Zenober 12 op 130-163; 11— 12 100—110; Zimmermann 12 op 130; .11—12 100;. Alles in centen per 100 stuks.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5