Grootsche huldiging van Klink Goed geslaagde eerste lustrum- wedstrijden ItaetAal Moejes snelste rijder te Zandvoort Alkmaar sche Wielerbaan Klink zegeviert in de achtervolging, Arie van Vliet de beste sprinter De wedstrijden, welke gistermiddag onder zeer groote belangstelling plaats hadden, werden voorafgegaan door een herdenking van het eerste lustrum van de Alkmaarsche Wielerbaan door den pre sident-commissaris van bovengenoemde baan, den heer J. Met. Allereerst herinnerde spr. aan de oprichting, welke in een snel tempo geschiedde. Het groote succes, hetgeen in den groei der jaren verwor ven. is hoofdzakelijk te danken aan de emi nente leiding van onzen directeur, den heer Kaaijk, waardoor de Alkm. Wielerbaan tot een der beste in den lande genoemd mag worden. Ook namens de aandeelhouders bracht spr. hiervoor dank. Vervolgens dankte spr. den kamprechter, den heer Th. D. Visser, die ge durende de afgeloopen vijf jaren geen enkelen wdestrijd had gemist, voor diens correcte lei ding der wedstrijden, terwijl Mevr. Visser, die steeds haar man vergezelde, bloemen werd aan geboden voor haar trouw bezoek. Ook Mevr. Kaayk, die steeds haar man vergezelde, zou bloemenhulde ten deel vallen, doch zij verzocht hiervan af te zien. Ook de juryleden, Dr. Louis met de af deeling van het Roode Kruis; den heer Charmant (baancontrolcur), de Wieler clubs en renners, Pers en ten laatste den heer Heok, directeur van het Plantsoen wezen, zy allen hadden een woord van dank in ontvangst te nemen. De heer Th. D. Visser, kamprechter, dankte den heer Met ook namens zyn vrouw voor de hartelijke woorden. Spr. herinnerde aan het voordeel van de Alkm. Wielerbaan, welke gedurende de afgeloopen 5 Jaar zulk een goede renners ,had gekweekt. Noemen wy, aldus spr., de namen van J. Derksen, J. Pronk, P. Evers en ook Deth Klink, zy allen getuigen van de goede leiding door den directeur van de Alkm. baan, den heer C. Kaayk. Hierna werden bloemen aangeboden door Dr. Louis en de afdeeling van het Roode Kruis aan de directie van de Alkm. Wielerbaan. Huldiging van Klink. Hierna werd overgegaan tot de officieele huldiging van Deth Klink, kampioen 1939 in de achtervolgingswedstrijden. De heer Th. D. Visser, kamprechter, sprak zijn genoegen uit, dat het Deth Klink (die in nationale rtui was voorge reden) was gelukt na voorbeeldige trai ning, ook in het buitenland, thans als Kampioen 1939 in de achtervolgingswed strijden te kunnen begroeten. Wij hebben Klink zien rijden en natuuriyk ook aan gemoedigd in het Amsterdamsche Sta dion. Wij feliclteeren U dan ook van harte en hopen en vertrouwen, dat U als eenigst afgevaardigde van Nederland, de Neder- landsche kleuren te Milaan zult hoog houden. Wy meenen zeker, Klink, dat, als je je best doet, een eereplaats voor jouw is weggelegd! „Good Old" Pijnenburg, die op hartelijke wyze Dethmer Klink toesprak. Na de eereronde wenschte Jan Pijnenburg nog een woord tot Klink te richten. Spr. vond het jammer, dat Klink hem den titel had ont nomen, maar gunde dezen van harte aan Klink. Spr. herinnerde aan Klink z'n foto in „De Telegraaf" en gaf hem den raad steeds aan zijn ouders te denken. Je ouders, die zooveel voor jouw gedaan hebben, aldus spr. Wanneer je dat steeds voor oogen houdt, dan ben ik er ten stelligste van overtuigd, dat je veel succes in de toekomst zult hebben. Een donderend applaus was het antwoord op deze zoo goed gemeende woorden van Jan de Pijn. Hierna werd overgegaan tot het programma en geopend met een sprintwedstrijd voor Profs, in 6 series van 2 renners met puntentelling over 3 ronden. De le serie tuajchen A. v. d. Linden en G. HUrtgen (Dultschl.) werd zeer gemakkelijk gewonnen door A. v. d. Linden in 11.2 sec. 1. r. De 2e serie tusschen den Beg de Clercq en G. Boeijen (Holl.) was ook voor den Hollander in 11 sec. De beide volgende series waren overtuigend voor den Duitscher G. Hlirtgen in 11.2 sec. en Arie van Vliet in 10.8 sec., De volgende twee series voor G. Boeijen in 11 sec. en A. v. d. Linden ln 11.2 sec. De totaal-uitslag: 1. Arie v. d. Linden met 3 pt. 2. G. Boeijen, 4 pt. 3. G. HUrtgen (Duitschl.), 5 pt. 4. Clercq (België), 6 pt. De Klassement voor Profs en Onafhankel. over 5 km met 3 klassementen werd zeer goed verreden. Na uitlooppogingen van J. v. Hout en Jb. Schipper volgde die van J. Savelsberg, welke werd beloond met een ronde en won dezen wedstrijd met 3 punten. 2. J. van Hout op 1 ronde met 4 pt. 3. P. Roes op 1 ronde met 3 pt. De klassementen werden resp. gewonnen door Jb. Schipper, J. Savelsberg en P. Roes. De 5 km achtervolgingswedstryd voor Profs tusschen den jongen en ouden kam pioen, n.1. Detmer Klink en Jan Pynen- burg, was voor beide renners zeer zwaar, doch kalm wist Detmer Klink zyn voor sprong te vergrooten en na ultryden van de 80 ronden was hy definitief winnaar met 40 meter voorsprong in 6 min. 81 sec. De 15 km wedstrijd voor Amateurs en Nieu welingen was zeer eentonig. Zoo nu en dan werd het tempo opgevoerd door Ottenbros, Peters, wederom Ottenbros, A. de Vries, die geruimen tijd bi ronde voorsprong had. Ein delijk zag H. Veerman zijn moeite beloond door zijn ronde na circa 10 minuten spannend rijden te nemen. Hij won dezen wedstrijd in 21 min. 11,2 sec. De sprint werd gewonnen na feilen stryd door L. Ekkers voor J. Ottenbros en Kuilboer. Deze eindigden resp. als 2e, 3 en 4e. In den afvalwedstrijd voor Profs en Onafh. moest als le slachtoffer afvallen: G. HUrtgen, vervolgens D. Klink. A. v. Meerschaert, J. v. Hout, Jb. Schipper, O. Debruycker, H. Zims, J. Groot, de Clercq, B. v. Stek, P. Roes (4e), J. Savelsberg (3e), G. Boeyen (2e), terwyl Arie van Vliet als winnaar fungeerde. Na de pauze volgde de internationaije kop pelwedstrijd over 60 km (360 ronden) met 4 klassementen. Hieraan namen deel J. Pijnen burgG. Eoeyen, H. ZimsG. HUrtgen, De ClercqA. Meerschaert, D. KlinkO. De bruycker, J. SavelsbergJ. v. Hout; A. v. d. LindenB. van Stek, P. RoesJ. Groot. De eerste uitlooper J. Groot heeft na bi ronde voorsprong gee nsucces. Wel weten KlinkO. Debruycker intusschen 1 ronde te nemen, hetgeen thans ook gevolgd wordt door J. GrootP. Roes, de ClercqA. Meer schaert en thans ook PijnenburgG. Boeyen. Voor de 2e maal weten KlinkO. Debruycker hun ronde te nemen en in dezelfde vaart we ten zij dit nogmaals te doen gelijk met het koppel SavelsbergJ. v. Hout, terwijl Jan de Kanonbal (Pijnenburg) zich hierbij aansluit. Het eerste klassement: O. Debruycker voor G. Boeyen en De Clercq. J. Groot en P. Roes weten hun achterstand te verkleinen, ook het kappel Savelsberg van Hout en de Pijn sluiten zich hierbij aan. Klink en Boeijen nemen beide wederom hun ronde en staan dus aan kop. Het 2e klassement: Boeijen voor v. d. Lin den en De Clercq. Het ronden nemen gaat steeds tusschen Pijnenburg—Boey'en en Deth. Klink—O. De bruycker. De overige koppels hebben inmid dels hun achterstand verkleind, terwijl Klink Debruycker door wederom een ronde te ne men. thans alleen aan den kop gaan. Het 3e klassement: Boeijen voor Meer schaert en J. Groot. Intusschen weten de Belgen De Clercq Meerschaert hun achterstand te verkleinen, terwijl KlinkO. Debruycker hun concurren ten in bedwang houden en zoo nadert het 4e en laatste klassement, gewonnen door Boeijen voor Hlirtgen en De Clercq. De totale uitslag luidt dus: 1. KlinkO. Debruycker, 8 p. 2. op 1 ronde: pynenburgBoeyen 14 p. S. op 2 ronden: J. Savelsberg—J. v. Hout 0 p. 4. op 8 ronden: De ClercqA. Meerschaert 6 p. 5. op 8 ronden: P. RoesJ. Groot 1 p. 6. op 5 ronden: H. ZinsG. HUrtgen 4 p. 7. op 7 ronden: A. v. d. LindenB. v. Stek 2 p. Tyd 1 uur 20 min. 57 sec. Jan Derksen verslagen Tijdens de internationale wielerwedstrijden te Nijmegen slaagde P. Smits ultTegelen erin onzen Nederlandschen kampioen Jan Derksen na fraaien strijd achter zich te laten. Derde werd Jan Pronk uit Heiloo. In een tijdrace over een halve mijl met vlie gende start nam Derksen echter revanche door in den fraaien tijd van 25 sec. precies te zege vieren. Pronk maakte een tijd van 25.8 sec, Het Ned. record hiervan staat op naam van Arie van Vliet met 24.6 sec. «gen Dirk Groenewegen boekte in een wedstrijd achter motoren over 100 km een fraai succes door vóór Slaats als eerste te eindigen. Athletiek Prachtige tijd vaii Salminen op de 10.000 m. TydenB wedstrijden te Kalfola (Finland) liep de jeugdige Fin Salminen de 10.000 meter in den magnifieken tijd van 30 min. 7.6 sec., terwijl twee zijner landgenooten op de tweede plaats eindigden, beiden met 30 min. 10.6 sec. Salminen noteerde een tyd, welke in de laatste twee jaren niet meer geloopen is. De groote hitte was er wel oorzaak van, dat het wereldrecord (30 min. 5.5 sec.) niet werd ver beterd. Duitschland Nederland dames 62-30 Fanny Koen wint de 100 meter. De derde dames athletiekwedstryd tusschen Duitschland en Nederland werd door het Duitsche team met belangrijk verschil ge wonnen. Met 6230 punten bleven de gast vrouwen in de meerderheid. Slechts één over winning kon de Nederlandsche damesploeg behalen, n.1. op de 100 meter, waarin Fanny Koen voortreffelijk liep en als eerste eindig de in 121 sec. In alle andere nummers ein digden de Duitsche dames als eersten, soms zelfs bezetten zij de eerste en tweede plaats. By het hoogspringen kwamen Grafin Solms, Fanny Koen en Elfriede Kaun op 1.60 meter, doch de gemaakte sprongen beslisten ten gunste van Grafin Solms. Het verspringen werd gewonnen door de wereldrecordhoudster Christl Schulz, met een afstand van 5.95 m., maar Fanny Koen bracht het tot 5.92 meter. Onze landgenoote heeft zich, door op ver schillende nummers met succes uit te komen, schitterend geweerd in dit zeer sterke milieu. Bij het discuswerpen benaderde Ans Nie- sink sterk het Nederlandsch record. Zij bleef er slechts 60 cm van af. G'"ela Mauermayer, de wereldrecordhoudster discuswerpen, die ook voor de Nederlandsche dames onbereikbaar was. De uitslagen luiden: 100 meter: 1. Fanny Koen 12.1 sec.; 2. Ida Kuehnel 12.3 sec.; 3. Hilde Winkels 12.4 sec.; 4. Liesje Koning 12.5 sec. 200 meter: 1. Hilde Winkels 25.3 sec.; 2. Ida Voigt 25.3 sec.; 3. Corry Bak 26.8 sec.; 4. Annie Lohuis 27.5 sec. 80 meter horden: 1. Sieglinde Dempe 11.7 sec.; 2. Lila Peter 11.8 sec.; 3. Kitty ter Braake 11.9 sec.; 4. Agaath Doorgeest 12.1 4 X 100 meter estafette: 1. Duitschland met de dames Winkels, Kuehnel, Volgt en Dempe, tijd 48.2 sec. 2. Nederland met de dames Ter Braake, Bak, Koning en Koen, tyd 49.9 sec. Hoogspringen: 1, Gravin Solms 1.60 meter; 2. Fanny Koen 1.60 meter; 3. Elfriede Kaun 1.60 meter; 4. Nelly van Balen Blanken 1.55 meter. Vèrsprlngen: 1. Christl Schulz 5.95 meter; 2. Fanny Koen 5.92 m.; 3. Gisela Voss 5.62 m.; 4. Lies Koning 5.25 m. Kogelstooten: 1. Gisela Mauermayer 13.83 meter; 2. Hilde Sommer 11.98 m.; 3. Ans Niesink 10.98 m.; 4. Lien Krythe 10.92 m. Discuswerpen: 1. Gisela Mauermayer 46.21 meter; 2. Hilde Sommer 41.29 m.; 3. Ans Niesink 39.81 m.; 4. Miep Palm 34.44 m. Speerwerpen: 1. Luise Grieser 43.07 meter; 2. Lisa Delius 42.82 m.; 3. Jopie Weysters 34.22 m.; 4. Peet Dieben 33.81 m. Duitschland 62 pt., Nederland 30 pt. YïlotoA&paJit De internationale zesdaagsche Jan Moeye* gekozen! In het Grand-hotel te Zandvoort vond Za terdag een vergadering plaats van de deel nemers aan de Internationale motor-zesdaag- sche, welke van 21 t.m. 26 Augustus a.s. in Duitschland plaats vindt De vergadering werd geleid door P. J. Nortier, terwyl tevens de volledige K.N.M.V.- sportcommissie aanwezig was. het oorspron- kelyke plan om gezamenlyk, in ploegverband, naar Duitschland te rijden, bleek niet de al- gemeene instemming te hebben en stuitte te vens op bezwaren. Besloten werd, dat de deelnemers hierin vrygelaten worden, mits zij uiterlijk Donder dag, 17 Augustus te Salzburg, het centrum van deze zesdaagsche arriveeren. Zooals ieder jaar, was ook thans het ban- denvraagstuk een ernstig probleem, dat in den breede werd besproken. Gezien de ervaringen van de laatste zes daagsche in Engeland, welke enorm zwaar was en in de wetenschap, dat deze Duitsche wedstryd hoofdzakelijk door mul en ruw werkterrein zal voeren met als slot een ter- reinrit, werd besloten, dat alle deelnemers op z.g. competitionbanden banden met zware noppen en breede greep op den weg zullen ryden. Tevens zullen de banden met een bijzonder preparaat worden gevuld, waardoor lek wor den tot een minimum wordt beperkt. Wat de deelnemers betreft, kunnen wy mededeelen, dat hierin een wyziging is geko men. De Triumph-ryder B. v. d. Berg, even als de B.M.W.-rijder, J. Roest, zullen niet meeryden. Hiervoor zyn in de plaats gekomen de beide B.M.W.-ryders Jac. Schot en Her man zuur, de laatste met zijspan. De deelnemetslijst ziet er nu als volgt uit: J. Moejes, G. de Ridder, Jac. Schot en H. Zuur op B.M.W.; P. van Dinter, H. van Din- ter en F. Nagtegaal op D.K.W.; J. H. Sy- brandy en C. v. d. Voort op Triumph; J. Bo- vee en J. van Rijn op Velocette; J. Fyma op Ariel en.D. Renooy op Eysink. De samenstelling der teams is als volgt: ten was dezen middag absoluut onvoldoende. Vaas-team A: J. Fyma, G. A. de Ridder en J. Moejes. Vaas-team B: D. Renooy, J. van Ryn en J. Bovee. B.M.W.-team: G. A. de Ridder, J. Moejes en J. Schot. D.K.W.-team: P. van Dinter, H. van Dinter en F. Nagte gaal. Westelijke eerste klassers vergaderen In de Zaterdag gehouden vergadering der Westelijlke eerste klassers, verklaar den de afgevaardigden zich vrywel una niem tegen het voorstel tot afschaffing der promotie- en degradatie-wedstryden. Succes-Frisia I 3-3 Vriendschappelijk. De Friesche hoofdstedelijke 2e klasser kwam gisteren, een idealen voetbalweerdag, naar Wieringen voor een oefenpartytje tegen Succes. Beide elftallen hadden een paar inval lers. Succes miste o.a. Kuiper en Montulet, waarvoor resp. H. Lont en Edens meespeel den. De wedstrijd werd in de beste verstand houding onder leiding van scheidsrechter Met selaar gespeeld. Beide partyen legden het nog al kalm aan. Succes was in het veld byna voortdurend de meerdere en de uitslag is feitelyk niet de ver houding. S. verdiende meer. De productiviteit liet weer veel te wen- schen over, hoewel in het eerste kwartier reeds 4 maal gedoelpunt was. Van de tallooze kansen in de 2e helft wist S. echter niet te profiteeren. Doves wandelde kort na het be gin ongehinderd op het doel af en schoot onder den struikelenden F.-keeper door (10). Weinige oogenblikken later lostte Schmitt een vinnig schot, dat de uitvallende keeper echter keurig tot corner verwerkte. De door Schniitt genomen corner werd door H. Lont ingeschoten, doch de bal werd ge keerd. Na eenig heen en weer getrap vond Venema toch nog het doel (20). Deze wat al te gemakkelyk verkregen voorsprong ver hoogde niet bepaald de activiteit der Succes- sers en de eerste F.-aanval had al resultaat. Een voorzet van den F.-rechtsbuiten werd door den geheel vrijgelaten linksbinnen keu rig ingekopt, terwijl de rechtsbinnen kort daarop met een ferm schot Posthumus ver raste (22). F. werd daarop echter geheel teruggedrongen. S. kreeg veel corners te nemen, doch gedoelpunt werd er in de le helft niet meer. Ook de 2e helft werd een voortdurende stormloop op' het F.-doel. De S.-middenlinie ving alles op, doch de voorhoede schoot steeds op het beslissende moment in haar taak te kort. Eenmaal kreeg de rechtsbuiten spelende Schmitt, die even naar binnen kwam, het leer goed toegespeeld en dat beteekende ook een doelpunt (32). Overigens waren de S-ers niet gelukkig met hun schoten, want by- vele op gelegde kansen ging de bal naast of over. De achterstand spoorde F. aan tot grootere krachtsinspanning. De gasten lieten hun defensief spel varen en trokken ten aanval, helaas, geheel onnoodig, met resultaat, want een kleine aarzeling was voor den F.-rechts- half voldoende om Posthumus onhoudbaar te passeeren. (33). Ondanks de vele kansen voor Succes kwam er in den stand geen ver andering meer. HRC Watergraafsmeer 2-2 Racing heeft het oefenprogramma gisteren ingezet tegen het Amsterdamsche Water graafsmeer, dat met 2 elftallen naar Den Hel der was gekomen. Over het algemeen genomen kenmerkten deze „friendly-games" zich niet zooals doorgaans bij H.R.C. het geval is door een zekeren lauwheid. Er werd vinnig gestre den, ja by den strijd tusschen de le elftallen wel eens te vinnig, met het gevolg, dat scheids rechter Swart voor een uiterst moeilyke taak kwam te staan. Spelers het veld uitsturen was zeker gewenscht geweest, maar aan den ande ren kant zou deze maatregel het doel weer zyn voorbygeloopen, gelukkig beseften de spelers het later zelf ook zoodat alles tenslotte weer in goede banen geleid kon worden. H.R.C. 2 was te sterk. althans voor Watergraafsmeer II, want we zouden geenszins willen zeggen, dat hier alles al klopte. Met liefst 8—0 wonnen de roodjes, waarby vooral het uitstekende spel van Sanders, die als proef op de linksbuitenplaats was opgesteld, opviel. By H.R.C. 1 ging het niet zoo gemakkelyk; hier boden de Amsterdammers kranigen tegenstand en heb ben zelfs ook verscheidene kansen gehad voor de overwinning. Tenslotte werd het een gelyk spel; wat wel zoo ongeveer de verhouding weergaf. Eerlyk gezegd viel H.R.C. ons mee, niet dat zy nu zoo uitmuntend speelde, maar alleen al reeds door het feit, dat wij op het gebied van vriendschappeiyke wedstrijden nu niet direct verwend zijn; we denken slechts aan denzelf den wedstryd van verleden jaar. Hoe of H.R.C. dan overzomerd heeft? O.i. is er alle reden tot optimisme. Allereerst speelde Dijkshoorn een goeden wedstryd, zoodat deze voorloopig al thans zyn slechte beurt van den wedstrijd tegen Landmacht weer goedmaakte. Van de backs was Leavy goed, maar by Selderbeek ging alles nog veel te stroef. Daarentegen speelde van Dungen weer een prima wedstryd, zoodat men van dezen jongen speler veel verwachten kan. Ook Stolk en Vrijdag waren niet onverdien stel yk. In de voorhoede was Dissel er goed in. Over de Jongh zyn we minder te spreken, bang en zelfzuchtig, maar enfin, we weten dat hy beter kan. Zymny was ook niet slecht, maakte een verdienstelijk doelpunt, alleen vergeet hy wel eens dat een midvoor tusschen de backs moet staan, waardoor er veel gapingen ontston den. Roomeyer speelde weer als vanouds, voor al voor de rust, hoewel het jammer zou zijn als deze speler weer niet in de halflinie zou komen. Heijblok speelde ook weer een goeden wedstrijd en begint langzamerhand meer en meer aan het 2e klas peil te wennen, zoodat ook hy o.l. een serieuze gegadigde zal blyken voor de vacante rechtsbinnenplaats. By Watergraafsmeer zagen wij o.m. een uit stekend doelverdediger. een goede rechtshalf, 1 rechtsbinnen en midvoor. Alleen de rechts-bui- De wedstrtyt zelf begon met een hoog tempo, hetwelk wel. iswaar later even gedrukt werd, maar overi. gens was hy toch het aankijken ten volle waard. Met de rust had H.R.C. een 20-voorsprong, de eerste goal ontstond uit een aardige com binatie tusschen de Jongh, Zimny en Roomeyer, waarbij de laatste met een hoog schot succes had, het tweede doelpunt kwam van den voet van Zimny, handig dribbelend verdween de bal in de touwen. Zoowel voor als na de rust ging de strijd zoo ongeveer gelijk op; maakte H.R.C. voor de rust 2 doelpunten, na de rust kregen de Amsterdammers hun deel. In een kort over wicht wisten zij met twee fraaie doelpunten de stand weer gelyk te maken, zoodat het einde kwam met een gelyk spel. Fraai succes van den racer uit Heer Hugowaard Op hetzelfde circuit, waar enkele weken geleden de KNAC te Zandvoort de eerst® nationale autoraces organiseerde, vonden van daag motorwedstryden plaats, welke uitsta* kend geslaagd zijn. Toen omstreeks vyf uur gestart werd voor drie klassen eer seniores, begon het te regenen waardoor het wegdek zeer glad werd en dc ryders de uiterste voorzichtig heid in acht moesten nemen om niet te slippen. Toch hebben nog verscheidene deelnemers een tuimeling gemaakt, gelukkig zonder ern- 1 stige gevolgen, al werden de machines soms zoodanig beschadigd, dat van verder ryden niets kon komen. De seniores races duurden een uur en zooals wy reeds opmerkten, startten de klassen der 250 cc., 350 cc. en 500 cc. tegelyk. In de zware klasse ging de stryd aanvankelyk tusschen den Triumphryder van Aartsen en De Ridder met BMW. De eerste reeds byzonder goed, terwyl De Ridder, in al te grooten ijver reeds by het begin van den wedstryd de leiding te willen nemen, een tuimeling maakte, welis waar niet van ernstigen aard, doch wel zoo, dat hij verscheidene seconden verloor. Maar ook van Aartsen kon het vooraan niet houden. Na ruim vijftien ronden s pte hij in een der bochten, met zyn schoen bleef hij. aan een der rempedalen haken, zoodat de machine in het stroo terechtkwam en zoodanig gehavend werd dat zijn berijder, die er goed was afgekomen, den strijd moest staken. P. Knijnenburg had met*BMW de leiding overgenomen en hoewel Jaap Fijma op Velo cette voortdurend op Knijnenburg inliep, bleek de voorsprong van den laatste voldoende te zijn om de overwinning te behalen. Het was overigens wel merkwaardig, dat Jan Moejes met DKW op een 350 cc.-ma chine sneller was dan de winnaar uit de zware klasse, een pluim voor den magni fieken stijl van Moejes en de bijzondere snelheid van zyn machine. In de 250 cc-klasse werd van Dinter met DKW onbedreigd eerste. De voornaamste uit slagen van de wedstrijden, welke door 25000 toeschouwers werd bygewoond, luiden: Seniores 125 cc-, over 1 uur: 1. J. C. Verkerke, Utrecht, Eysink., 36 ronden tijd 60 min. 13.4 sec., gemidd. snelheid 82 km. 2. J. J. Bovee, Amersfoort, Eysink. 36 ronden. 3. D. Renooy, Hintam, Eysink, 35 ronden. 250 cc-klasse seniores over 1 uur: 1. P. van Winter, Arnhem, DKW. 2. J. Timmers, Brede, DKW. 3. C. G. Huybregts, Middelburg, Triumph. 850 cc-klasse seniores over 1 uur: 1. J. Moejes, Heer Hugowaard, DKW. 2. J. Roest, Ter aar, Velocette. 3. J. van Ryn, Arnhem, Velocette. 550 cc-klasse seniores over 1 uur: 1. P. Knynenburg, Wassenaar, BMW. 2. J. E. Fijma, Badhoevedorp, Velocette. 3. G. de Ridder, Haarlem. BMW. 4. J. Hóutop, Utrecht, Triumph. WieJUennen De ronde van Zwitserland Lauwers wint le étappe, Van Nek 7e. De jaarlijksche ronde van Zwitserland is Za terdag aangevangen met de le etappe van Zuerich naar Grenchen, een afstand van 220 km. Acht landen zijn in dezen wedstrijd vertegen woordigd, n.1. Zwitserland, Duitschland, Luxem burg, Nederland, Italië, Spanje, Frankryk en België. De grootste moeilijkheid in deze etappe was de beklimming van de Passwanghoehe, waar Egli als eerste over kwam. Hy en de Belg Lauwers wisten met een voor sprong van enkele minuten te Grenchen aan te komen. Piet van Nek klom uitstekend en pas seerde als vyfde de Passswanghoehe. In de eindsprint won Lauwers voor Egli. De uitslag luidt: 1. Lauwers 5 u. 40 min. 13 sec. 2. Egli, zelfden tyd. 3. E. Buchwalder, 5 u. 44 min. 1 sec. 7. Piet van Nek. zelfden tyd. 45. Demmenie 5 u. 55 min. 12 sec. Demmenie en Van Nek hebben opgegeven. Gisteren is de Ronde van Zwitserland voortgezet met de tweede étappe van Grenchen naar Morat, een afstand van 194 km. Kort na den start hebben onze landgenooten Demmenie en Van Nek bei den den stryd gestaakt, daar zy volgens hun zeggen niet wennen konden aan het materiaal. De rit leidde voornamelijk door de Jura en was vry zwaar, hetgeen enkele veranderingen in de algemeene rangschikking teweeg bracht. De Zwitsersche renner Buchwalder passeerde te Morat als eerste de eindstreep in den tyd van 5 uur 17 min. 49 sec.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6