Voor de inmaak Competitie-indeeling onzer Kltfl-clubs Oranje-jolijt in dorp en stad J. BALK Jongeman wurgt zijn a.s. schoonvader Vrouw door haar minnaar vermoord OflUJullna Schager Courant „Hoort, zegt het voort!" ZANG EN DANS, VREUGDEVUREN EN VhEDESGEDACHTEN'. De Nationale feestdag is in heel den lande gevierd op een wijze, waarop wel zeer de liefde voor het Oranje huis en voor het Prinselijk Gezin in het bijzonder tot uiting kwam. Langs het paleis Soestdijk circuleerden nog meer voetgangers en fietsers dan in den afgeloopen. Zondag. Het aantal automobilis ten was zóó groot, dat vaak over een af stand van eenigc honderden meters den file auto's minutenlang onwrikbaar „vast"' zat. Een bloemencorso voor kinderen, ringste ken op fietsen, enz., concerten voor de oude ren en tot slot een vreugdevuur, brachten de inwoners van Baarn in vreugdevolle stem ming bijeen. De journalisten vierden feest in het hadhotel, waar o.m. een Oranjediner plaats had. Een duif brengt de belofte van trouw. Een aardige gebeurtenis was het, toen de eerste postduif van de groep, welke de afd. Den Haag van het Na tionaal Jongeren Verbond had losge laten, arriveerde. Deze duif bracht een oorkonde mede met een belofte van trouw aan het Vorstenhuis, die bestemd was voor de hooge bewoners van het Palcis Soestdijk. Later op den avond -zou deze belofte van trouw via het secretariaat der afdeeling Baara van het N. J. V. ten paleize bekend worden gemaakt. De hoofdstad in een zee van licht. De hoofdstad was gedurende een groot ge deelte van den nacht klaar wakker, zij vier de feest Vooral naar de binnenstad, die baadde in een zee van licht, haddon zich duizenden begeven, om op dezen Nationalen feestdag te getuigen van hun liefde voor het Iluis van Oranje. Uit de groote muziektent op het aloude Damplein klonken de vertrouwde vader- landsche liederen en pittige marschen, De monumentale versiering in het Damplant- soen, die een prachtigeri achtergrond van' dit wijde plein vormde, straalde in een zee van licht. Zoeklichten boven de residentie. Het hoogtepunt van de Haagsche feest viering was het lichtspel op het Malieveld. Om tien uur begonnen de zoeklichten van de 7e zoeklichtafdeeling tegen luchtdoelen te werken. Dit boeiende schouwspel duurde vijftien minuten en werd om kwart voor elf her haald. De S.D.A.P. aan den voet van den troon VOORZITTER KOOS VORRINK: „HET WAS EEN THEORETI SCHE OPVATTING. DIE DE PAR TIJ VAN HET KONINGSHUIS VERWIJDERD HIELD". In een uitvoerige radiorede heeft de heer Koos Vorrink, voorzitter van de S.D.A.P., in Nederland, gisteren geschetst, waarom bij deze partij de vroegere tegenstellingen tot de mo narchie zijn verbleekt en zich een ge- oei heeft ontwikkeld van oprechte igachting en waardeering „voor oorname figuur van de draagster hoogste waardigheid in ons jtsbestel", zooals de heer Vor rink zich uitdrukte. Er leeft in de S.D. arbeidersbeweging een gevoel van menschelijke sympathie met Haar, die eenmal geroepen zal zijn, die hoogste waardigheid over te nemen. Met voldoening is het feit waargenomen, dat in het kroonprinselijk gezin klaarblij kelijk van die algemeen menschelijke, de mocratische levensopvattingen worden ge huldigd. die zooveel hebben bijgedragen tot de populariteit van de regeerende vorsten huizen in de Europecschc staten, aan wier volksaard wij ons het meeste verwant voe len. De spanningen in de verhouding tot bet Koninklijk Huis, waren volgens de heer Vorrink hoofdzakelijk 'n gevolg van zekere theoretische opvattingen. Die theoretische opvattingen hebben in het practischc optreden van de arbeidersbewe ging in het politieke leven nooit een rol ge speeld, Toen in liet jaar 1895 liet eerste strijdprogram der S.D.A.P. werd opgesteld, werd er een voorstel gedaan om daarin ook te cischen: afschaffing van het koningschap. Het voorstel werd krachtig bestreden en verworpen. Reeds in de zoo moeilijke dagen dus van de opkomst der arbeidersbeweging En in 1937 constateerde ir. Albarda op liet S.D.A.P.-congres: „van de zijde der Konin gin hebben wij nooit andere dan de meest correcte bejegening ondervonden". Maar anderen hebben in hun verzet tegen de opkomende arbciderebeweging volkomen overbodig hun gevoelens van sympathie ten opzichte van het Koninklijk huis betrokken. Een kunstmatige tegenstelling tnsschen de S.D.-Arbeidersbeweging en de kroon werd op deze wijze in het leven geroepen. Ongetwijfeld tot schade van de heele natio nale gemeenschap, want daardoor werd het groeiproces noodeloos bemoeilijkt Met de geleidelijke inschakeling der ar beidersbeweging als een levende factor in de volksgemeenschap, welke het eenheids bewustzijn wakker riep, is gepaard gegaan een wijziging in de waardccring van de ver tegenwoordigers van deze eenheid: het staatshoofd en zijn functie in de nationale gemeenschap: een toenemende behoefte om Overal in de stad trokken muziekkorpsen rond. Op vele plaatsen zongen en dansten de menschen. Ook feest aan boord van vlieg tuigen. Vroege passagiers, die Zaterdagmorgen in een verre hoofdstad een KLM.-vliegtuig betraden om nadr Schiphol te vliegen, ver namen bij liet aan boord komen door de radio het blijde nieuws. Vooral te Boedapest waar de Hongaren immer met alle nationale gebeurtenissen in ons land meeleven, was de belangstelling groot. Men kwam de Ne- derlandsche bemanning geluk wcnschen en een arme drommel, die op het vliegveld sou venirs tracht te slijten, verzocht den gezag voerder van de Douglas-machinc „Kemp haan", voor het pas geboren Prinsesje een pop in Hongaarech nationaal costuum te willen medencmen. En de air-hostess van de „Kemphaan", mej. Kremers, zorgde voor een nieuwe ver rassing door het geheele interieur met oran je te versieren. Aan boord van de vlieg tuigen, die uit Amsterdam vertrokken, trac- teerden de meeste stewardessen passagiers en bemanning op beschuit met meisjes. „Hoort, zegt het voort!" Het groote padvinderskamp te Ommen heeft op haar eigen wijze het Oranjefeest gevierd. Heel het dorpje deelt in de feestvreugde Als de stoet padvinders de ronde door het dorp heeft gemaakt, rolt zij zich op in een wijde spiraal op liet vroolijke marktplein, waar allen keurig in do houding liet Wil helmus zingen, maar dan hun plechtigheid vergeten en in een groote rondedans hun vreugde uitzingen, een ware nationale vrcug de. Om 9 uur zijn alle groepen rondom een hoogoplaaiend kampvuur bij de padvinders boerderij. Na het „hoort, zegt het voort" en het welkom der gasten houdt de burge meester een treffende toespraak. Dankdiensten. In vele kerken in den lande werden dank diensten gehouden. Zeer groot was de belangstelling voor den buitengewonen dienst, welke gisteravond in de synagoge der Port. Israël, gemeente in de hoofdstad is gehouden. Even lieflijk als de Chineesche kersenbloesem. Op grootsche wijze heeft de Oosterschc burgerij van Batavia gisteravond de blij de Oranje-gebeurtenis gevierd. Verschillen de autoriteiten waren hierbij tegenwoordig, o.m. de Gouverneur van West-Java. De voorzitter van het Chineesche comité, de heer Liem Khian Soen, leidde de fees telijkheden in met een kernachtige toe spraak welke hij hield namens de gecom bineerde Chineesche, inheemsche en Ara bische comité's. In bloemrijke taal uitte hij aldus de N. R. Crt. de beste wensch voor de jonggeborene. Moge deze, zoo zelde hij, even lieftallig zijn als „Meihoa" de Chi neesche kersenbloesem), even zacht als de godin Tjhang Oh (de Chineesche maan godin) en even beminnelijk als de ziel van den heiligen, Jierg Siong Gak. tot een positieve verhouding te geraken ten opzichte van het, staatshoofd als vertegen woordiger en als symbool' van de nationale eenheid. Monarchie en republiek. Vervolgens vergeleek de heer Vorrink de monarchie, vertegenwoordigd door het erfe lijk koningschap en de republiek, vertegen woordigd door den uit de burgers gekozen president. Voor de overweldigende meerder heid van het volk zijn de' nationale eenheid en onze nationale traditie in de personen uit het Oranje Nassau-huis gesymboliseerd. Dat feit heeft de sociaal-democratische ar beidersbeweging zonder reserve aanvaard, onafhankelijk van de vooreur, die zij uit theoretische overwegingen zou kunnen heb ben voor een andere oplossing. De praktijk hier en elders heeft bewezen, dat de consti- tutionccle monarchie zich voortreffelijk met een democratisch staatsbestel en een uitge- breiden volksinvloed laat vereenigen. Ja, eindigde spr., er is reden in de tijden van heftige beroeringen, die wij thans beleven, de vraag te stellen, of de constitutioneele monarchie niet een bijzonder te waardecren waarborg biedt voor de duurzaamheid onzer democratische instellingen. Hij wilde zijn meisje en haar moeder ontzetten. Zondagavond is te Vlagtwedde een 66-ia- riRe man tijdens een familietwist door zijn a.s. schoonzoon gewurgd. Omstreeks negen uur ontstond ruzie in het gezin van den GG-jarigen R. Zuurmun aldaar. Van de familie waren de man, de vrouw, een dochter en haar verloofde thuis. Zuurman greep tijdens den twist een mes en achtervolgde hiermede zijn vrouw en dochter. De 21-jarige verloofde van het meisje afkomstig uit Groningen, wilde tus- schenbeide komen en greep den man bij de keel, waarbij hij het slachtoffer wurgde. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. De dader heeft zich hierop onmiddellijk bij de politie aangemeld en is in arrest gesteld. Het lijk is in be slag genomen. Het bombardement der Britscbe schepen Japan wist dat ze er waren. In officieele kringen te Londen zijn de oerete bevestigingen ontvangen van het bombardeeren van Britscbe schepen door de Japansche luchtmacht te Itsjang. Hieraan wordtt oegevoegd, dat den Japan sche autoriteiten was medegedeeld, waar deze schepen zich bevonden, overeenkomstig de gewoonte, welke is aangenomen na bet bombardeeren van de Amerikaanschc ka nonneerboot „Pauay", Drama te DrieL Gistermiddag heeft de 40-jarige ongehuwde arbeider H. van W. te Driel een moordaan slag gepleegd op de ongeveer 35-jarige cchtgenoote van den heer J. D., met welke vrouw hij cenigen tijd omgang heeft gehad. Gistermiddag, toen de vrouw alleen thuis was, begaf de man zich naar haar wo ning, waar eerst ecnige woorden werden gewisseld. Plotseling-haalde de man een revolver te voorschijn en loste hij ecnige schoten. De dader begaf zich daarna naar de politie om zich aan te geven. Het slacht offer leefde nog even, doch overleed kort na den moordaanslag. Na een voorloopig verhoor is de dader ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Het vraagstuk der geboortebeperking Een onderdeel der protestant- sche zielzorg. Dr. F. \V. J. van der Kieboom (Bergen) heeft gisteren op de zitting der Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk gerappor teerd, namens de commissie van Utrecht- sclie kerkvisitatoren, die hun bezorgdheid uitspraken over liet verminderend aantal doopelingen. Het advies der Synode luidde: „Uw commissie stelt voor mede te dcclcn, dat de synode het. vraagstuk der geboorte beperking met uiterste zorg in haar over wegingen heeft opgenomen, dat zij dc kerk visitatoren in Utrecht zou raden dit onder werp den kerkeraden als een belangrijk onderdeel der zielszorg toe te vertrouwen. Het advies werd aanvaard. Oorlog of vrede t Enqête van de Daily Express: „Hitier neemt geen enkel risico. De Daily Express heeft een enquête ge- hquden onder zijn reporters in Europa over de vraag vrede of oorlog. In onderstaande plaatsen spraken deze journalisten zich als volgt uit: Berlijn: vrede Parijs: vrede Rome: vrede Münellen: twijfelachtig Weffnen: vrede Budapest: twijfelachtig Warschau: vrede Genève: vrede Ankara: vrede Geen enkele wedde op oorlog. De chef-reporter Selkirk Panton teekent bij deze duidelijke uitspraak aan, dat er dit jaar geen oorlog zal komen. Ondanks al het geheimzinnige, dat Hitier omringt, is hij, aldus Panton, geen man, die niet zijn hoofd' door dén muur gaat, als hij er niet overheen kan, loopt hij er om heen en andere wacht hij. Zijn tijd kan ko men over ecu week, over een maand, over een jaarom het even, maar hij neemt geen risico! 1 Japan verscherpt blokkade Buitenlandsche schepen aange zegd plaats te maken. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Ja pansche vlootautoriteiten hebben besloten de blokkade van Haimen in Tsjekiang te verscherpen. De buitenlandsche consuls zijn er van "in kennis gesteld, dat de haven van Haimen versperd zal worden en men heeft buitenlandsche oorlogs- en koopvaardijsche pen verzocht dc haven voor hedenmiddag te verlaten. Ook den buitenlanders te Haimen is verzocht dc stad te verlaten. Volgens een bericht uit Hongkong zijn de buitenlandsche consuls daar er van in ken nis gesteld, dat de blokkade in de Paarlri- vier opgeheven is. Uael&al Helder uit IIIA en Nieuwe Nie- dorp uit III B. Hieronder laten wij volgen de competitie inclceling van den K.N.V.B., seizoen 1939 '40. voor zoover er clubs uit ons district zijn betrokken. I1A: A.F.C., Alcm. Victrix, Alkmaarsche Boys. D.W.V.. H.R.C., O.S.V., We&t-Frisia, W.F.C.. Zceburgia. Z.F.C. III A: A.E.D. (Amsterdam), Hollandia, K.V.V., Meteoor, Purmersteljn. Q.S.C., Suc ces. Volewijckere. Zaandijk, Z.V.V, Helder is ingedeeld in III B bij alle Haar- lemsche clubs (zooals Kinheim, Bloemen- daal, Schoten enz.) IV A: Alkmaar (bij toelating); Atlas; B.K.C.; D.T.S.; M.F.C.; Oudesluis (bij toel.); Scha- gen: Texel; Watervogels; Wieringerwaard. IV B: Andijk; Bergen; C.S.V.; E.V.C.J I.V.V.; Monnikendam; Nieuwe Niedorp; Sporters; Strandvogels; Uitgeest. Mhleütk BRASSER VERBETERT HET NED. RE CORD 110 M. HORDEN. Uit Londen vernemen wij nader, dat onze landgenoot Brasser de 120 Yards horden niet heeft geloopen in een tijd van 14.G sec. (zooals elders vermeld- maar in 14.5 sec. Dit heteekent een recordverbetering. Het oude Nederlandsche record stond ook op naam van Brasser en wel met 11.6 sec. Waren de prestaties van onze nthletcn over het algemeen dus niet opvallend deze recordverbetering maakt weer veel goed. Vooral als men bedenkt, dat ze op een zeer zware baan werd gepresteerd. Engeland moet kaarten openleggen Japan wordt ongeduldig. De Japansche bladen verwachten, dat de Japansche regeering Engeland zal verzoe ken, zijn kaarten open te leggen, als van daag blijkt, dat er geen directe mogelijkheid is, de Britsch-Japansche besprekingen te her vatten.: De oorzaak van de stagnatie in de besprekingen zoekt men in het lange uit blijven der instructies, welke Craigie uit Londeu moet ontvangen. WIERINGBN POSTMENSCHEN BIJEEN. Zondag 6 Aug. hield de afd. van de C. B. P.T.T. voor Anna Paulowna en omstreken een vergadering in hotel centraal te Hip- polytushoef. De voorzitter van der Goes opende om 3 uur de zeer druk bezochte ver gadering en gaf direct het woord aan den heer Freen, 2de voorzitter van de C.B.P.T.T. uit Den Haag. Deze zeer vlotte spreker gaf in zijn rede een overzicht van de geschiedenis van het P.T.T. personeel van voor 40 tot 50 jaar te rug tot op heden. De vele verbeteringen, welke in de laat ste jaren door de C.B.P.T.T. waren bereikt in bet belang van het geheele P.T.T. per soneel, werden naar voeren gebracht. Er werd door spreker nog gewezen op bet groote leger van hulppersoneel (plm. 12000) dat recht moest krijgen op een vaste aan stelling. Spreker eindigde zijn gloedvolle rede on der dankbaar applaus, met een opwekking om lid te worden van de C.B.P.T.T.. Reeds 9 leden hadden zich voor de verga dering opgegeven en nu kwamen er nog 3 bij, zoodat dit wel een groot succes ge noemd kan worden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een dankbaar gebruik gemaakt, waar na dc voorzitter, na een woord van dank te hebben gesproken tegen de heer Freen, dc vergadering sloot. Na de vergadering bleven velen nog ge zellig bijeen aan een geinecnschappelijken koffietafel. Het was al tegen zeven uur, dat de dames en heeren zich klaar maakten om een rondrit te maken over Wieringcn naar de sluizen, de afsluitdijk en het mo nument. Vol lof sprak men over deze middag op Wieringen en voldaan gingen allen naar huis. KOEGRAS JULIANADCRP. DE SPORT- EN VOLKSFEESTEN. Tot slot van den Zondag werd op het J. V.C.-terrein des avonds om 8 uur een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus- schcn J.V.C. I en Watervogels II. Wij kun nen niet zeggen dat deze match op erg hoog peil van vriendschap stond en vol staan met te vermelden, dat de uitslag 2 -1 was in het voordeel van Watervogels II, dat hiermede beslag legde op den prijs. De Harmonie Kunstzin verleende ook hier haar medewerking. De dag van gisteren werd niet tonknup- pclen ingezet. Om 2 uur des middags maak te de muziek weer een marsch, er was toen nog niet veel publiek. Voor de kinderspelen op het land be stond flinke belangstelling. Dé uitslagen luiden: Jongens van 68 jaar. Tonnetjesrijden: le prijs Cor Hollander. 2e prijs Wian de Vries, 3o prijs Paulus Blaauboer. Meisjes van 6—8 jaar. Flesschenwed- strijd: le. prijs Annie Benit, 2e prijs Trien tje Bellis; 3e prijs Tiny van der Voort. Jongens 9—11 jaar. Zakloopen: le prijs G. Shoutcn Sz.: 2e prijs Jaap Gutker Dz., 3e prijs S. van der Haag. Meisjes van 9—11 jaar: Stoelenwedstrijd. le prijsNellie Schouten, 2e prijs Mien van Spelden. 3c prijs Corrie Mooij. Jongens van 12 jaar en ouder. Hardloopen met hindernissen, le prijs Sijbr. Schouten, 2e prijs Jan Mosk; 3e prijs Gerrit Mooij. Meisjes van 12 jaar en ouder. Behendig heidswedstrijd. le prijs Marie Koek, 2e prijs Annie Smit, 3e prijs Lena de Boorder. Daarna nog touwklimmen, le prijs S. van >der Haag, 2e prijs P. Hoornsman, 3e prijs J. Wiersma. Daarna was het weer druk bij alle verma kelijkheden, tenten en kramen. Des avonds had het gemaskerd bal plaats, ook hierbij muziek van „Kunstzin". Er was veel pu bliek aanwezig. We laten hier den uitslag volgen: le prijs De Slaapwandelaar, D. Purmer; 2e prijs De Pop, mej. Arroflfe Nauts, Barein- gerhorn; 3e prijs Bedelend Paar, C. v. Bode graven en P. Constant; 4e prijs Pop in doos, rnej. Guurtje Benit; 5e prijs Volendanimer, Klaas Zon; Ge prijs Uitverkoop, Joh. Hak kcr; 7e prijs Boerinnetjes, Nellie Slikkeren Aagatha van der Vliet, Oudesluis; 8e prijs Paar uit den Pruikentijd, mej. A. Constant en mej. N. Hollander; 9e prijs Oogsttijd, mej. Annie Vries en Gr. Bakker, Groote Koeten; 10c prijs Heidebloem, mej. Tr. Vries, Groote Koeten. De Publieksprijs werd toegekend aan no. 13: Paar uit den Pruikentijd. En hiermede was het feestprogramma af gewerkt. Ln de beide café's, op het feestter rein, enz., bereikte de stemming haar hoog tepunt. De feesten mogen in elk opzicht goed ge slaagd heeten. AMSTERDAM. 7 Aug. Veemarkt. 345 vette koeien, le kw. 72 —80 ct.. 2e kw. 62—70 ct., 3e kw. 50—58 ct. per Kg. slachtgewlcht; 19 stieren 41—52 ct. per Kg. slachtgewlcht; 115 melk- en kalf- koeicn f 180—260 per stuk, 40 vette kalve- Kg. levend gewicht; 126 nuchtere kalveren ren: 2c kw. 46—52 ct., 3e kw. 3644 ct. per t 6—9 por stuk. 104 schapen f 11—17 per stuk. 375 varkens: zware varkens 60—61 ct., vette varkens 5859 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen kor te aanvoer, handel stug en stijf prijshou dend. Vette kalveren weinig aanvoer, han del sleepend, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, kalme handel. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Echtgenoot, Vader. Behuwd- en Grootvader, Hendrik Evert Doder in den ouderdom van 61 jaar. A. DOCTER-Keizer. P. DOCTER. J. DOCTER— Slotemaker. ANNIE DOCTER. ADRIAAN HOOGSCHAGEN. Moerbeek. gem. Nieuwe Niedorp, 7 Aug. 1939. Geen bezoek. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van een Zoon, PIETER JAN A. MOSK—Kapitein. A. MOSK. Oudkarspel, 7 Aug. 1939. Wilt gij verzekerd zijn van prima waar voor de inmaak, koop het dan bij Dagelijks verech geplukt uit eigen tuin. PUIKE AARDAPPELS, vanaf 4 cent per kilo. bij hoe. veelheid minder. AARDAPPELROOIERS gevraagd, bij Wed. R. KEP- PEL, Kerkweg 1, Anna Pau lowna. prijzen lager. Schapen gewone aanvoer, handel sleepend, prijs lager. Varkens min der aanvoer, vleeschvarkens willig» prij zen iets hooger. Vette vakens niet zoo goed te plaatsen. ROTTERDAM, 7 Aug. Vlasmarkt. Aanvoer: 7000 Kg. Hol!, geel 6572 ct. per Kg. Aanvoer zeer klein, ten slotte geheel geruimd, vraag flauw. ROTTERDAM, 7 Aug. Veemarkt. Aanvoer: totaal 20?2 stuks, w.o.: 54G vette runderen, 260 vette kalveren 9 nuchtere kalveren, 715 schapen en lam meren, 511 varkens, l big. Prijzen per Kg.: Vette koeien 766236-50 c., vette ossen 65—6038-50 ct., vette kalveren 95$0—50- 60 ct., varkens (levend gewicht51—50—49 ct., schapen 42—37—30 ct.. lammeren 47 4237 ct. Prijzen per stuk: schapen f 1$ 1614, lammeren f 129—7, Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen iets hooger, pr. koe tot 79 ct-, pr. ossen tot 70 ct. Vete kalve ren. aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen hooger dan v. w. Dinsdag, pr. tot 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer groo- ter, handel tamelijk, prijzen van vorige w. konden zich handhaven. Varken», aanvoer korter, handel willig, prijzen onveranderd. Eige partijtjes schapen voor export ve>> kocht. WINKEL, 7 Aug. Appelen f 1—6, peren 1—6, pruimen G12, aalbessen 2.50—6, kruisbessen 21, slabooncn 34, snijboonen 46.50. aardap pelen 1—1.30. uien 1.50—2, per 100 pond. Komkommers 1—2.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Aug. Aanroer: 600 Kg. aardappelen, Eigenhei mers 3.30. ALKMAAR, 7 Aug. Aardappelen 2—2.80, aalbessen 4—9, an dijvie 0.502, appelen 37, augurken 2 9.50, bloemkool I 9—14, idem II 2—5, dru! ven 1524.50, gele kool 2.50. groene kool 2—2.80. kropsla 0.50—4.20, komkommers 1— 2.50, meloenen 8—27. peren 2.50—5.50. prei 2.60—3.80. peterselie 0.50-1.20. perziken 2— 7.p ostelein 0.080.28. rabarber 34. roode kool 1—1.50, selderie 0.50—1.20, spinazie 0.10 —0.70. snijboonen 3—8. dubbele spercieboo- nen 0.901.40, tuinhoonen 0.30, tomaten 2— 3.80, uien 2.69-8.60, wortelen 2.50—650, zwarte bessen 15.—. PURMER END. 8 Aug. Koeien, totaal 730 stuk»: 310 vette koeien G4—70 ct. per Kg., geldekoeien 110—180, melkkoeien 180—260. stieren 42—53 ct. per Kg., 12 paarden 70—150, 140 vette kalveren 60—S0 ct. per Kg., -400 nuchtere kalveren f 4—17, 218 vette varkens 4^51 rt. per Kg.. 70 magere varkens 2431. 380 biggen 1317: 650 schapen 1025, 30 bokken 3—10, 700 lammeren 5—8. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Aug. Voorloopig bericht. Schotsche muizen 210—240; eigenheimers 230-250; hl. dito 220-240; drielingen 250- 260; uien 5706; drielingen 360; zilveruien 190; drielingen 340—380: zilvernep 5—5.10; spercieboonen 610760; snijboonen 640; kro- ten 120; roode kool 100—180: tomaten A 400-400: B 480-510; c 4: CC 4: druiven: Alicant 29.50-36.20; Frankenthalers 36.10- f 38.60 NOORDSCHARWOUDE. 8 Aug. Bonken 2230; schotsche muizen 240 270; eigenheimers 250—260; hl. dito 230— 270; drielingen 260; uien 450490; drielin gen 270310; gele nep 360—4; zllveruien 140 —160; drielingen 370—HO: zilvernep 430— 540; spercieboonen 640—920; kroten 110; roode kool 1; witte kool 0.90; gele kool 1— f 1.20 Terwij] ln de crisisjaren vele zaken achteruit liepen, waren er toch die goede resultaten boekten. Zij adverteerden ln de en zorgden daardoor voor een uitbreiding van hun klantenkring, waardoor het nadeel der verminderde lndlvldneele koopkracht werd opgeheven.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3