Oranjefeesten Gr««f f SCHAGEN Zeer groote belangstelling en een opgewekte stemming. VOLKSSPELEN EEN GROOT SUCCES. „En daarom roep ik bij de geboorte van onze Prinses. Irene Emma Elisa- beth de medewerking van de Scha- ger burgerij in, om dezen dag feest te vieren!" aldus verkondigt klok slag één uur een heraut te paard, wiens stem mooier is dan zijn cos- tuum, want men heeft den man... een rechterlijke toga aangetrokken en een rechterlijke muts opgezet. Maar, wat deert het tenslotte? Het was een blij vonnis, dat hij velde, en daar gaat het vandaag om! Als steeds in Schagen is het begin tam, men moot nog loskomen. Veel mensehen zijn er nog niet, dc kerkdiensten, welke in de morgenuren zijn gehouden, zijn eerst tegen half twaalf geëindigd, de meeste burgers zitten nog aan den disch. Maarreeds zijn er onmiskenbare teekenen dat het goed gaat worden, reeds komen de leden van de Harmonie opdagen, en op een vrachtauto arriveert het reuzenorgel van Noordhollands populairste „orgelier", Bram de Wilde uit Alkmaar. Jan Groot met zijn onovertroffen stem van de Reus is ook reeds present* de eerste niarsch davert langs de Gedempte Gracht. In het Noord hol landsch Koffiehuis zitten de hoeren Blaauboer en Fellinga en noteeren vele namen van aanstaande eerste prijswin- naars-in-hope voor de volksspelen, welke straks gehouden zullen worden, en als steeds loopt de volijverige heer Wissekerke heen en weer om zoo noodig hier en daar de leem ten in de in ijltempo opgezette organisatie te vullen. Om twee uur is er zang van het R.K. Kerkkoor voor het Raadhuis. Gedeeltelijk k capella, gedeeltelijk op dc accordeon begeleid door den heer Leo König zingt het koor onder bezielende directie van den heer Jos. Over toom vier nummers. Drie ervan zijn ge heel in den geest van dezen dag, namelijk de twee bekende nummers van Giessen Domine Salvam Fac Reginam Nostram (Heer behoed onze Koningin) en Ilaec Dies (Dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft) en tenslotte het nog moer bekende Wiege liedje van Brahms. Het vierde nummer is het populaire lied van de Wolga sleepers. Vooral Domine Salvam Fac klinkt zeer goed. Stralende stemmen hij dit koor! Het is te hopen dat liet niet Katholioke deel der bevolking eens meer van zijn presta ties mag genieten. De zang wordt afgewis seld door twee coupletten van het Wilhel mus. geblazen door de Harmonie, welke de zen dag onder directie van onderkapelmees ter de Geus staat. De muzikale en vocale prestaties worden door het talrijk publiek met aandacht gevolgd, op het bordes van 't raadhuis zien wij naast den burgemeester, bet feestcomité, bestaande uit de heeren P. de Boer. C. Blaauboer. Kroone, de Moei, Iep#*:. Xiestadt, de Raat, Schenk en Wisse kerke. Gemeente- en rijkspolitie zorgden uit muntend voor de orde. De volksspelen. Om half drie slaat het uur voor de kin deren! Ze hebben zoetg eluisterd naar het concert, zo zijn braaf meogeloopen achter de Harmonie, maar nu mogen ze zelf op treden! Hoepelen met hoepels die niet hee- lemaal rond zijn, zakloopen en in een glad de mast klimmen, waar bovenin verleide lijke k wat fa's lokken, op de autoped om 't hardst, steltloopen. Een zeer groot aantal blozende jongens en meisjes komt in 't krijt, aangemoedigd door de vrienden en vriendinnen aan weerszijden van de God. Gracht, toegejuicht door half Schagen, dat dit ongedwongen kinderfestijn onder groote hilariteit meeviert. Er heerseht een zeld zaam opgewekte stemming, die om half zes pen hoogtepunt bereikt in huize Igesz, waar de steltlooosters en Kwattahelden met glundere gezichten de prijzen in ontvangst mogen nemen. Blinkende rijksdaalders en guldens ziin dc hoofdprijzen. .'.Laat es zien!" fluisteren «Ie kamerandies als een gelukkige Marietje of Jantje rijker dan zii of hij gekomen is. van 't po dium daalt. waar. als 'n rij Ornnfe- Sinterklazen. de leden der feest commissie tronen... 7e schreeuwen nu. van plezier, de hon derden kinders. terwijl de heer Niestadt met gulle hand uitdeelt. Nog een „Levé Prinses Beatrix!", ..Leve Prinses Irene Em ma ERsabeth!" en dan stuift de blijde bent' naar buiten. Een uitbundige Oranje-mid dag! De uitslagen luiden als volgt: Hoepelen: 1e nr. Nan Miasma f 2.50; 2e Pr. neiier de Moei f 1.50; 3e pr. Hidze de Autopeds: 1e pr. Marietje Schilder f 2.50 2e pr. Annie Weggeman f 1.50; 3e pr. Guur- je Roos f 1.—ie pr. Mies Porte f 0.75: 5e pr. Aafje Spaans f 0.60; 6e pr. Jopie de Wit f 0.50. Zakloopen. mastklimmen: 1e nr. Jn. Stam f 250: 2e pr. Cor Klaver f 1.50; 3e pr. Piet Groot f 1.25; 4e pr. Piet Zwaan f 1.-. Steltloopen: 1e pr. Aafje Hollenberg f 2. »0 2e pr. Gre Timmerman f 1.50; 3e pr. Mien- tje Bos f 1.— De avondfeesten slaagden niet minder goed. Een aantrekke lijk programma: bakfietsenrace en hinder nisrace op transportfietsen. Het eerste nummer vooral is vol aardige momenten, botsingen, op een baar na stui ven in het publiek, kortom het lijken af en toe wel Romeinsehe wegrennen. Een groote moeilijkheid is liet achteruit rijden, daar stranden vele deelnemers op. En dan zal het je gebeuren als je met vele wielleng- ten denkt te hebben gewonnen, dat je even te vroeg de remmen aanzet, zoodat je voor de finish blijft staan en je tegenstander je kalm voorbij schiet. Zooiets als de race tus- sciien de haas en de slak! Ook het tweede nummer viel in den smaak, de transport- fietspedaalridders kampen verwoed: Sensa tie. achter sensatie! Ongeveer kwart voor negen zijn de spe len afgeloopcn en vindt de prijsuitreiking in het Noordhollandsch Koffiehuis plaats. De uitslagen zijn: Bakfietsen race: Hoiema le pr. f 7.50; H. Sloots 2e pr. f 5 J. Tarn is 3e pr. f 2.50; C. Bleek ie pr. f 1.50; P. Blokker, velcrancnpr. (welverdiend) f 1.50. Hidernisrace op transportfietsen: lc pr. Boonacker f 7.50; 2e pr. Kweldam f 5. 3e pr. Fa. Rus f 2.50. Tevoren wordt staande het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen en de heer Niestadt wijst dan op het feit van de spon tane feestviering en dat van den echten Oranjogecst in Schagen. Het onverwachte mankte dat niet. alles in de puntjes kon worden verzorgd, maar de medewerking was zeer te waardeeren, zoodat een goed feest is geviedl Met een driewerf hoera voor het Vorste lijk Huis wordt de prijsuitreiking besloten. In de dancings Schenk en Igesz vermaakt een vroolijk publiek zich daarna nog langen tijd bij opgewekte muzieik van de geluids installaties Jan Groot en Anneveldt de Haas Ook in de Gouden Engel is het gezellig. Rc- sumeorende: Schagen heeft een mooi feest gehad. En... wat het allermooiste was; het was een feest voor allen, waarbij geen rich ting (uit genomen van de principieel anti monarchisten) zich afzijdig hield. Als 't moet is er dus toch nog eendracht in de marktplaats. Wij sluiten ons dan ook gaar ne aan bij de woorden van den he^r Nie stadt. De commissieleden die in zoo korten tijd alles zoo keurig voor elkaar bracht verdie nen zeker dc dank van de burgerij, dank die we ook de Harmonie het R. K. Mannen koor en dc politiemannen niet willen ont houden voor hun zeer gewaardeerde mede werking. BERGEN. BERGEN OP Z'N KOP. Hen kon over de hoofden loopen. Gisteravond op den Nationalen Feestdag, heeft Bergen zich niet onbetuigd gelaten. Al vroeg in den avond liepen drommen kin deren, gewapend met toeters, waaruit ze hartverscheurende klanken stootten en ge tooid met mutsen van allerlei soort, door het dorp. Op den hoek van de Studler van Surcklaan en de Ruïnelaan, was een smaakvolle ver siering aangebracht van vlaggetjes in diver se kleuren en Oranje-ballons in de boomen. Ook de Dorpsstraat verdient voor zijn smaak volle versiering een extra vermelding; even als de Stationsstraat met haar slingers van Oranje-lampions. Ook de aloude Lindelaan bij de Hoflaan, deed het uitstekend met z'n kleurige ver siering. Het culminatiepunt vormde de dansvloer op den hoek van den Jan Oldenburglaan en Dr. van Peltlaan. Het was daar een en al vroolijkheid. Ook Bergen's Harmonie, omstuwd door een dichte menigte, heeft tot die vroolijkheid bij gedragen en waar de muziek eenige num mers ten beste gaf, werd er vooral door de jeugd lustig gehost. Alle café's hadden een oranje-kleurig pakje aangetrokken en op de terrassen was het meer dan vol. Er was bijna geen plaats meer te krijgen. Het spreekt welhaast van zelf, dat de café's goede zaken maakten, niet één uitgezonderd. Bergen stond op z'n kop en een ieder ver maakte zich op gepaste wijze. Heele slier ten jongens en meisjes zochten zich een weg door de overvolle menigte en hun hi-ha; hi-ha, deed den rustigen wandelaar als van zelf op zij gaan. Zoo heeft ook ons dorp de geboorte van de jonge Irene, Emma, Elisabëth, op waar dige wijze gevierd. Er werd geen wanklank gehoord. Natuurlijk werd er ook in de Rustende Jager lustig gedanst en telkens weer klon ken vaderlnndsche liederen, welke uit volle borst werden meegezongen. Tal van luidsprekers, o.a. in de Stations straat en bij de Dr. van Peltlaan, verhoog den in niet geringe mate de gezelligheid. KOLHORN. WIJDINGSAVOND. In verband met de heugelijke gebeurtenis werd gisteravond in de Ned. llerv. Kerk alhier een wijdingsdienst gehouden, waarbij voorging onze Ned. Ilcrv, predikant. Ijs. A. van Blemen. De dienst ving aan met het zingen van psalm 68 vers 10. waarna Ds. v. Biemcn voorging in gebed. Hierna volgde voorle zing van psalm 145 en psalm 46. l)e zangvereen. zong vervolgens onder leiding van den heer J. v. Ilnm „Wilt he den nu treden" en „Avondvrede", beide lie deren werden mooi gezongen. De voorganger had als tekst gekozen over do herdenkingsrede „Mijn schild en do be- trouen", waarin de verhouding tusschcn volk en Oranje in het juiste licht geplaatst werd. De zangvereen. zong nog '.Morgenzang en Bede voor het vaderland, welks num mers door een andere opstelling nog beter tot zijn recht kwamen. Na 't dankgebed werden 2 coupletten van het Wilhelmus staande gezongen. Er bestond voor dezen avond een flinke belangstelling. SLOOTDORP. CHR. ORANJEVEREENIGING VIERDE FEEST. Geopend werd met Psalm 150 vers T, met begeleiding der muziekvereeniging. Daarna sprak de voorzitter, de heer v. Dis, 'n feest rede uit en zeide o.a.: De klokken hebben hun lied gezongen.... De saluutschoten weerklonken. Een prin sesje is ons geboren. Het Prinselijk gezin is verblijd met hun tweede kind, En wij heb ben ons opgemaakt en hebben het feest kleed aangetrokken. En wij zijn hier saam gestroomd om God te loven en te danken voor de zegeningen, aan vorstenhuis en volk van Nederland geschonken, 't Kan niet. an ders, of elk recht geaard Nederlander is mét het Kon. gezin verblijd. Op dit stramien voortbouwend, deed dc heer v. Dis duidelijk de zegen van het drie voudig snoer God, Nederland en Oranje uit komen. Het optreden van den Groningschen kunst kring viel zeer in den smaak van dc aan wezigen. Zeer te loven was de keurige ver siering van de landbouwschuur Zuidema, waar het feest werd gevierd. Tot slot gezel lig samenzijn in Hotel Wieringermeer. KINDERFEESTEN. Nu het zonderlinge feit zich voordeed, dat ondanks het bestaan van twee Oranjever- eenigingen geen kinderfeesten werden geor ganiseerd, voelden de studenten zich geroe pen in deze groote leemte te voorzien. Onder leiding van Dr. de Froc en Ds. Nijholt wer den kinderspelen georganiseerd, waarbij de fanfare zeer gewaardeerde medewerking verleende. De organisatoren komt zeker grooten dank toe! De kleinen hebben zich uitstekend vermaakt MIDDENMEER. ZEER GESLAAGD ORANJEFEEST. Alleen waarom ook hier scheuring? Het Oranjefeest van de Algemeene Oran jevereniging is bijzonder goed geslaagd. Er heerschte een blijde stemming, waartoe het schitterende variétégezelschap, dat optrad, niet weinig bijdroeg. In zijn welkomstwoord richtte voorzitter Feitsma zich speciaal tot den heer Blaau boer als vertegenwoordiger der gemeente. Daarna wordt het. Wilhelmus gezongen. Het. is voor de 2e maal zegt voorzitter dan, dat wij feest vieren voor de geboorte van ons Kon. Huis. Ook de 12e provincie de Wie- ringermeerpolder wil niet achterblijven en daarom zijn wij in groote getalen hier ge komen. Het getal had nog grooter kunnen zijn, wanneer onze zustervereen. de Clir. Oranjevereen. ook haar medewerking liad kunnen verleenen. Zelfs door medewerking van B. en W. is het niet mogen gelukken de eenheid in den polder bewaard te blijven! Daarna werd een driewerf hoera voor ons vorstenhuis aangeheven. Feestrede. Pastoor Braak houdt de feestrede. Wij •zijn allemaal Nederlanders, zegt Z. Eerw., behept met deugden of ondeugden. Wij wa ren deze dagen onze zelfbeheersching kwijt, wij feliciteerden elkander en waarom?' Omdat er in Soestdijk een Prinsesje was ge boren! Wanneer wij zeggen Prinsesje, den ken wij verder en gaan onze gedachten naar Koningin Wilhelmina en naar onze oud-vorstin Koningin-Moeder Emma. Wij zijn dankbaar dat Oranje ons geregeerd heeft! Veel heeft het Huis van Oranje ge leden in de laatste jaren, maar nu is liet tijdperk der glorie. Dan schetst de feest redenaar het mooie en het raadselachtige der namen der beide priinsesjes en vooral van onze prinses Irene. Beatrix gelukbreirgster; Irene dat vrede betcekcnt. Kon deze naam nu In dezen tijd nog mooier gekozen zijn, nu overal om vrede binnen en buiten wordt gevraagd, eindigt de pastoor. De artisten. Het optreden der artisten (het gezelschap Bartoes) was schitterend. Besloten werd om een telegram te zenden naar Soestdijk. In zijn slotwoord bracht voorzitter dank aan het gezelschap, dank aan den feestredenaar Pastoor Braak, en aan den heer Smit voor gebruik der zaal. Het was een geslaagde feestavond, welke besloten werd met een gezellig dansje na. FEEST IN ANNA PAULOWNAPOLDER. Onze plaatsvervanger vermeldde reeds hoe de Polder in feeststemming geraakte, toen bekend werd, dat een tweede prinses geboren was. Zelf beleefden we dat mo ment. toen we Zaterdagmorgen uit Frank rijk België binnenreden. We hóórden bet groote nieuws niet, we zégen het, want zoodra we in de druk door Nederlandei's bezochte streek van Dinant kwamen, maak ten de vele met oranje versierde auto's en fietsen van Nederlandsche vacantiegangers ons duidelijk, dat de blijde gebeurtenis had plaats gehad. „We hobben weer een prinses", riep een enthousiast fietser ons toe en nog uitbundiger dan gewoonlijk groetten elkaar met een druk op dc claxon of met een armzwaai de togenlitrgers, die de N.L. plaat voerden. Velen uit Noord- België trokken even de grens over om in Brabant de feestvreugde mee te maken en 't was merkwaardig te zien, boe in die Zuidelijke provincie tot In de kleinste dorpen veel werk werd gemaakt van de versiering of zoo maar spontaan optochten werden geformeerd achter de plaatselijke muziekcorpsen. We snorden Zuid- en Nd.- Holland door, overal groote drukte, overal feest en we kwamen juist in den Polder, toen aan de Kleinesluis de fakkeloptocht plaats vond. waarvan dan onze vervanger reeds vertelde. Middagfeest. De officieele feestdag werd 's morgens met klokgelui ingez.et en, daar door de vacantie de gebruikelijk ochtend- en kin derfeesten achterwege moesten blijven, be gonnen de feestelijkheden eerst recht des middags, met een bijeenkomst in Veer borg. De heer Bezelman, voorz. van bet enmité gevormd uit de beide Oranjevereeni- gingen. sprak een kort openingswoord, na dat bij alle aanwezigen en in het bijzonder liet eerecomité en hen. die aan bet feest- nrogramma zouden medewerken, welkom bad gebeeten. fTTet eereromité bestond uit: Burgemeester Mijnlieff, Dijkgraaf Wijdcnes Snnans en de geestelijken.) Dc feestrede werd uitgesproken door den eere-voorzitter, burgemeester Mijnlieff, die betoogde, dat we nooit dankbaar genoeg kunnen zijn voor betgeen Oranje voor ons deed. Spr. bracht ook in herinnering, dat er in tijden van druk nimmer vergeefs een be roep gedaan werd op Oranje, zelfs niet als men te voren, in zelfgenoegzaamheid, ge meend had het wel zonder te kunnen stel len. Onder leiding van Oranje werden we een vrije, welvarende natie en wisten onze zelfstandigheid te bewaren, waar andere volkeren ondergingen. En nu, nu wg naast Koningin en Prinses, de twee kleine prin sessen ook rijk zijn, wijkt de bezorgdheid, dat ooit een einde zou komen aan de een heid NederlandOranje. Met stijgend ver trouwen in de toekomst vieren we dus dc geboorte van de jongste Oranje-telg en, zoo eindigde spr., moge Gods zegen blijven rus ten op den band, die volk en vorstenhuis bindt. De heer J. Ay speelde, door mevr. Baken Van der Waal op de piano begeleid, een drietal zeer mooie vioolnummers, van Kreis- ler en de Sarasate, en het koortje van de Breazander meisjescongregatie, onder lei ding van mcj. Wever, zong eenige driestem mige liederen. Bovendien brachten twee dei- meisjes het door den lieer Rezelman gedich te „Welkom, klein koningskindje", ten ge- hoore. Tusschen een en ander door speelde de uitstekende, door Veerburg geëngageerde band populaire muziek en nadat eenige da mes in een tweestemmig lied, gedicht dooi den heer Baken, onzen Polder hadden be zongen, sloot de heer Rezelman, deze mid dagbijeenkomst. Avondfeest. Des avonds behelsde het feesl programma in Veerburg een openingswoord van den lieer Rezelman, een korte feestrede van Ds. Vorstman, weer een drietal mooi gespeelde vioolnummers van den heer Aij, fraaie en keurig uitgevoerde rhythmischc en knots oefeningen van een Dokev-damcsgrocp en het bovengenoemde, aan den Polder gewij de lied- Nadat dit niet al te lang durende, officieele gedeelte was gesloten, brak de feestvreugde eerst goed los en tot diep in den nacht hield de kranige band de stem ming er in. In Breczand, waar Burgemeester Mijnlieff toen aanwezig was, gaven „Concordia" en „Soli Deo Gloria" een concert, waarna een fakkeloptocht geformeerd werd door heel wat deelnemers en met de muziek van beide corpsen een rondgang werd gemaakt. Na de terugkomst gingen de resten der fakkels op één hoop en volgde de gebruikelijke ronde dans. In de zaal van den heer Borst zorgde een vier man sterke hand voor dansmuziek en ook in de andere gelegenheden vond de feestvreugde vooral in de dans haar uiting. Voetbalwedstrijd. Als ander onderdeel van de feestvfering stond een voetbalwedstrijd tusschen B.K.C. en de r.k. voetbalver. Z.A.P. op het program ma. Deze werd des middags op het Sport terrein van den heer Slikker gespeeld. Bei de clubs brachten daar do volledigs eerste elftallen niet beschikbaar waren, combinaties uit meerdere elftallen in het veld. Met een heel mooi doelpunt, een in eens in geschoten corner door F. Alkemade, nam Z.A.P. de leiding. Meereboer maakte nog voor de rust gelijk. De muziekvereeniging Concordia, die zich ook vóór den aanvang had laten hooren, verkortte het wachten der bezoekers op de tweede helft. Nu speelde B.K.C. met wind in den rug en meende het daarom zeker op de sloffen af te kunnen, Z.A.P. kon daardoor vaak gevaarlijke uitval len maken (eenmaal zelfs was keeper Prins gepasseerd, doch redde Muntjewcrf nog). Op den duur echter bleek B.K.C. toch sterker en rechtstreeks of door toedoen van Meereboer, kwamen er nog twee goals, terwijl Th. Lig- tendag ook notr voor een doelpunt zorgde. Met 4—1 was B.K.C. dus winnaar van de mooie medaille, die namens het Oranje comité door den heer Mol werd uitgereikt, maar de „verliezers met eerc", mochten voor hun medewerking aan den fcestsportmiddag een eveneens fraai kruis in ontvangst ne men. WIERINGEN. ORANJEFEESTEN TE HIPPOLYTUS- HOEF. De oranjefeesten, georganiseerd door de Oranjevereeniging alhier, brachten des mid dags veel publiek op de been. Bij de Wieler baan stelde de muizekvereeniging Harmonie zich des middags op, om oen marsch te ma ken door het doép, waar van bijna elk huis de vlag wapperde. Honderden kinderen met veel oranje getooid en welke aan dc kinder spelen zouden deelnemen, marcheerden ach ter de muziek aan. Het eindpunt was weer bij de wielerbaan en na den rondgang be gonnen de kinderspelen. Door den heer C. J. Bosker werd een toespraak tot de kinde ren gehouden, waarna staande het Wilhel mus werd gezongen en een hiep hiep hoe ra op de jonge prinses werd uitgebracht. Alle kinderen werden onthaald. Voor de spelen bestond veel belangstel ling. 's Middags te vier uur werd in Concordia reeds begonnen met het Oranjobal. Te 8 uur begon in Cinema de Haan de Oranje- feestavond. De heer C. J. Bosker sprak het openingswoord, waarna de loco-burgemees ter, de heer O. J. Bosker, een toespraak hield. Met begeleiding van Harmonie werd staande liet Wilhelmus gezonden. Onze muziekvereen. bracht nog verschil lende nummers ten gohoorc, waarna Daan Steenbergen eenige songs ten beste gaf, die zeer in den smaak van het publick vielen. Do Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" zong ook eenige nummers, wajiróp een mu zikale ecnacter volgde, waarvan zeer ge noten werd. Een film besloot het program ma. Aan het einde sprak dc heer C. J. Bosker het sluitingswoord, waarna een groot Oranjebal volgde. Zoowel de Cinema als Concordia waren overvol met publiek. DEN OEVER. OOST-WIERINGEN VIERT ORANJE FEEST. Een Prinsesseboom geplant. Gistenniddag zijn te Den Oever dc Oranje feesten onder fraai weer ingezet Deze mid dag was een echte gezellige middag voor de kinderen. Om ongeveer twee uur werd bij de O. L. school aan de Zwinstraat een stoet gevormd door de kinderen van alle scholen, met oranje getooid. Tevens was er een wed strijd aan verbonden voor de mooist ver sierde autoped, fiets of iets anders. Met „Apolio" voorop werd door den Oever naar zaal „Wiron" gemarcheerd, waar feest gevierd zou worden. Als allen gezeten zijn, blaast „Apollo" het „Wilhelmus", waarna wethouder Tijsen deze bijeenkomst met een welgekozen woord opent Hierna treden een tweetal onderofficieren van de Lua voor het voetlicht die de kin deren den geheelen middag met grappen, zang en muziek bezig weten te houden. Di heeren een compliment voor hun zware tai Het hoogtepunt vormde wel het bekend ma ken van de prijzen voor de mooist versierde! fiets e.n. Winnaars van de éérste drie prij zen waren: Tliea Kramer, R. Terpstra en Arie Duijnkcr. Het was reeds bij vijven, toen wethouder Tijsen den middag sloot. Om acht uur gaf „Apollo" een tnarsch* concert, waarbij de heer Rijkers, eerste luite nant der genie, het openingswoord sprak. N'a dit concert begaf „Apollo" zich aan boord van Ilr. Ms. „Buffel", waar om negen uur de vlaggenparade werd medegemaakt. Plech tig klonk liet „Wilhelmus" in den windstil, len zomeravond over het water. Hierna stel» dc „Apollo" zich wederom op, gevolgd door militairen, N.J.V.'crs en burgers. Alle zee» kampers liepen niet een brandende oranje, ballon, hetgeen een schitterend effect gal. Na een mttrech door Den Oever en Gester- weg, die door honderden menschen gevolgd werd, word halt gehouden bij liet school» plein der O. L. school aan de Zwinstraat voor een bijzondere plechtigheid. De militaire autoriteiten van de Genie, LUa, Kustartillerie en Genie hadden nl. be sloten als blijvend aandenken van hun le gering op Oost-Wieringen, de gemeente eea boom aan te bieden en deze tc planten op gemeld plein. Hot eerst nam hier het woord een kapitein van de LUa, die namens ge. noemde autoriteiten de boom aan de ge. nicente aanbood. Vervolgens sprak de heer Mr. van Doorn, commandant van liet zee- kamp der N.J.V. een kernachtige rede uit. Onder de tonen van het Wilhelmus, dat door de menigte spontaan werd meegezon gen, plantte wethouder Tijsen den boom, een bruine beuk, in de ouden Wieringer grond. Tenslotte dankte de loco-burgemees. ter. de heer O. J. Bosker, de autoriteiten, recht hartelijk. Hierna ging de geheele stoet naar zaal „Wiron", waar nog langen tijd gezellig feest gevierd werd. DE VREUGDE TE HEERHUGOWAARD. Begunstigd door p radii tig zomerweer zijii de in allerijl georganiseerde Oranjefeesten gister gehouden. Reeds vroeg in den morgen bengelden van de buurt tot Basserweg de lampions, afge. wisseld door Schippers guirlandes, hetgeenl vroolijk aandeed. Om ruim twee uur verzamelde zich een groot gedeelte der burgerij-op het sportpark om aan de uitgeschreven volksspelen deel te nemen. Ter opluistering was aanwezig de popu« laire muziekver. HUGO, welke de stemming er terdege inhield. De veteranenvoetbal wedstrijd eindigde met gelijk spel, terwijl de uitslagen der an dere rubrieken als volgt luiden: Kinderwagenraces: le prijs Mevr. G. N, Oudeman; 2e prijs de heer C. Kieft, een ex. tra 2e prijs mevr. Dekkers; 3e prijs Mevr. Dokter; 4c prijs Mej. R. Kout; 5e prijs Mej, N. Gootjes. Ilardloopen met hindernissen voor dames en heeren: le prijs C. Kieft, 2e prijs H. Lem, 3e prijs Mej. G. Pluistcr. 4e prijs Mej. L, Wagenaar. Tonkruien: le prijs C. Kieft, 2e prijs G. N, Oudeman, 3e prijs K. Ruiten. Fietsen met hindernissen: lc prijs H, Beens, 2e prijs N. Bèens. Een woord van hulde voor dc organisators is hier zeker op zijn plaats. Dc Buurtver. welke den Middenweg had versierd, zal als blijk van erkenning een som geld ontvangen voor de moeite, terwijl Dr. Zwarteveen idem een cadeau zul worden aangeboden voor zijn aangebrachte gevel, verlichting. Al met al is het een pracht feest geweest» JULIANADORP. ORANJEFEEST OP 31 AUGUSTUS. Naar wij vernemen heeft de Oranjeveiï besloten het Oranjefeest te vieren op 31 Aug, BERGEN. HET BLOEMENCORSO. Aan de voorbereidingen voor het op mor» genmiddag drie uur in het van Reenenparit door de V.V.V. te Bergen georganiseerde bloemencorso wordt hard gewerkt. Reeds weken zijn honderden handen bo zig aan het vervaardigen van dc bouwstuk ken, die in den nacht en den morgen van liet bloemencorso van bloemen moeten wor» den voorzien. In de rubriek vereenigingsnum. mers komen 13 verccnigingen uit, die ie- der voor het samenstellen van een nummer van dc V.V.V. een subsidie van f 100.—. ontvangen. Ook in de particuliere rubrio» ken, die apart worden beoordeeld, komen pracht nummers uit Als hoofdnummer ver- schijnt een ruitergroep begeleidende een Engclsche Maiicoach, bespannen met vier paarden en waarin dames in costuums uit de Biedermeiertijd bloemen naar dc toeschou wers stroocin. Dank zij de vele artisten dio in Bergen wonen en van advies dienen, is de vindingrijkheid in het samenstellen van nummers buitengewoon. Zoo komt er ook een olifant op ware grootte, waarop een Britsch Indische prins die ter bruiloft wordt geleid, omgeven door gevolg. Dit wordt een sprookje uit Duizend en een Nacht. De belangstelling voor het eerste, dat ge filmd wordt, spreekt ook uit liet groot aan tel prijzen, dat inkwam en die men geëta leerd vindt in de garage van den lieer Kos ter tegenover den tuin van de Rustende Ja- gcr. Het bloemencorso 1930 wordt ongetwijfeld wederom Bergen's gloriedag. HEER HÜC.OWAARD GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Mcj. A. Groot, slaag de te Alkmaar aan de Huishoud- en Indus trieschool als costumière. MELKCURSUS. Voor liet examen van den gehouden Melkcursus slaagden de heeren C. Borst Pz., Jn. Oudeman, Adr. de Goede en mej. Annie Praat. WIERINGEN POLITIE. Gevonden: een grijze boerenhoed, een huissleutel en een blauw werkjasje. Verloren: een kort geruit damesjasje. Inlichtingen bij den gemeentebode.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6