ver vrachtauto In brandende vracht auto omgekomen Jeerbericht DAGBLAD VOOR HOLLAND'S NOORDERKWARTIER Diesel Vreeselijk verkeersongeluk te Hillegom EEN MAN EN EEN JONGEN DE SLACHTOFFERS. Even voor zeven nur is gister avond in de Weeresteijnstraat» te Hillegom, een onderdeel van den grooten weg Haarlem's Graven- hage een zeer ernstig ongeluk ge beurd. Een auto van de Zwitsersche Was scherij te Rijswijk (Z.-H.) reed hier tegen een tram van de N.Z.H.T.M. op. De auto vloog in brand en de beide in de cabine zittende perso nen, vader en zoon, kwamen om het leven. Benzinetank barst. Het ongeluk geschiedde hij de Oostr- einderrbrug op de plaats, waai* de traan van de wissel weer naar het midden van den weg gaat. De tram rijdt over den weg met een her haaldelijk wijzigende koers; de rails lig gen dan eens links, dan in het midden, en dan weer rechts van den weg, zoodat een autobestuurder, die met dezen wisselenden loop niet bekend is, altijd het gevaar heeft op een tramtrein van de N.Z.H. in te rij den. In dit geval was de bestuurder van de auto geen onbekende met de situatie. De gevolgen van de botsing waren ver schrikkelijk. De auto werd aan de voorzij de geheel ingedrukt, de benzinetank barst te en de wegvloeiende benzine vloog onmid dellijk in brand. De wagen was geladen met wollen dekens, waarin het vuur uiterst fel woedde. De dood in de vlammen. Den bestuurder, de 50-jarige heer Van Tol uit Rijswijk wisten om standers uit de cabine te halen, doch de ongelukkige was zoo zwaar gewond, dat hij overleed nog voor hij vervoerd kon worden. Zijn 15- jarige zoon kreeg een gedeelte van de lading waschgoed Op het lichaam kon mede daardoor niet meer weg komen en kwam jammerlijk in de vlammen om. De lijken der slachtoffers zijn naar het St. Jozefgesticht te Hillegom over gebracht. Tramrijtuig geblakerd. De trambestuurder kreeg een kleine won de aan de hand. Het tramrijtuig werd door DE BILT SEINTt Verwachting: Gedeeltelijk be wolkt, overdag waarschijn lijk nog enkele regenbuien, iets koeler in het Westen, in het Oosten koeler, meest matige Zuidwestelijke tot Westelijken wind. het vuur geblakerd. Op eigen kracht is het later naar de remise te Haarlem terugge keerd. De brandweer van Hillegom, die op het alarm terstond uitrukte,, bluschte den brand. De burgemeester van Hillegom was als hulp officier van justitie onverwijld ter plaatse van het ongeluk. Later verscheen de officier van Justitie te Haarlem, die het verdere on derzoek leidde. Rij- en tramverkeer ónder- vonden ernstige vertraging. Het gebeurde wekte grooté ontsteltenis. Ernstig spoorwegongeluk in Zwitserland Zes dooden. Remmen van den trein weigerden. Gisteravond is op de Simplonlijn bij Do- modossola een electrische trein gederail leerd, tengevolge van het niet functionnee- ren van de remmen. De trein was te 19 uur uit Brig vertrokken en is op ongeveer vijfhonderd meter van het station Domodossova verongelukt. De trein had op dit oogenblik een snelheid van 100 km. per uur. Bijna alle wagons werden vernield. Tot nu toe zijn zes personen om het leven gekomen, het aantal gewonden is nog niet bekend. Jan Strijbos voor de radio De bekende vogelkundige Jan P. Strijbos, die thans van zijn expeditie te Spitsbergen in het vaderland is teruggekeerd, zal a.s. Maandagavond van 9.30 tot 9.50 voor de radio spreken over het hachelijke avontuur, dat hij in het hooge Noorden heeft meegemaakt. Zooals men weet, werd de heer Strijbos eeni- ge dagen door zijn metgezel vermist en bleek later, dat hij drie dagen en nachten op de gletschers had doorgebracht. De uitzending heeft plaats in het kader van het algemeen programma, dat door de V.A.R.A. wordt ver- zorgd. Laan, Schagen, Tel. 444 (2 lijnen). Kengetal 2240. ZATERDAG 12 AUGUSTUS 193*. Me Ja«*9aa*. Jfo. 1*9*5. dl* W.V. IHtg.-Mg Prinses Irene in droomenland Geen oud en arm in Amerika Poosevelt ziet groote verbete ring in de ouderdomsvoorzie ning. Roosevelt heeft een wetsontwerp ondertee- kend, dat 'de belastingen op grond van de „wet op de pensioensverzekering" met hon derden millioenen dollars vermindert en an dere verruiming gevende amendementen op de wet invoert. Deze amendementen betee- kenen volgens Roosevelt een geweldige stap voorwaarts en verschaffen een grooter ze kerheid aan de bevolking, in het bijzonder met betrekking tot het stelsel van ouder domspensioenen, dat thans is omgezet in een stelsel van ouderdomsverzekering en verzekering van overlevenden, dat het gezin levenslang verzekering verschaft in plaats van een persoonlijke verzekering alleen aan den werknemer. TWEE ERNSTIG GEWONDEN. Gistermiddag tegen half vier heeft op de spoorlijn Utrecht—Den Bosch op de grens van de gemeenten Schalkwijk en Houten een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij drie personen op slag gedood werden, een persoon in het ziekenhuis over leed, en nog twee anderen ern stige verwondingen hebben opge loopen, VRACHTAUTO VERSPLINTERD. Op den tijdelijken overweg, die ter plaat- Se in venhand met de verbreedimg van h£i Amsterdam—Rijnkanaal is aangelegd, is een vrachtauto, op weg naar IJsselstein, doof een electrisoiie diesel trein uit Utrecht, gegrepen. De slag was ontzettend en kon tot ver in den omtrek worden gehoord. De vrachtauto werd totaal versplinterd en de overblijfselen werden later op korten af stand in de sloot langs den spoordijk te ruggevonden. De zes slachtoffers, de gebroeders Wij nand, Leendert en Teunis Boer uit IJssei- stein, een neef van hen, de heer L. Boer, allen zeer geziene handelslieden en fruitver- koopers, en de gebroeders C. en A. Rooden burg uit Benschop keerden omstreeks 3 uur met een vrachtauto, waarop zich eeni ge fietsen en leege fruitkisten bevonden terug van de veiling te Werkhoven. De drie laatstgenoemden zijn waarschijn hik met de heeren Boer meegereden, na dat, ze elkaar op de veiling, hadden ont moet. Ze namen den kortsten weg langs de noordzijde van het nieuw gegraven Amster ^Jam-Rijnkanaal, waar zich tijdelijk een nuipweg bevindt welke in de gemeente Houten uitkomt op een onbewaakten over weg m den lijn UtrechtDen Bosch en aan sluiting geeft op een weg uitkomend op den Rijksweg Schalkwijk-Utrecht in de gemeen te Schalkwijk. ZITTEN PRATEN? Vermoedelijk heeft liet gezelschap in den vrachtwagon zitten praten en daardoor niet voldoende acht geslagen op de met groote snelheid naderende, doch fluitsignalen ge- venden electrischen trein, welke om 3.10 vur uit Utrecht was vertrokken in de rich- Prinsesjes onder grootmoeders hoede Men kon zich na het ongeluk moeilijk meer een voorstelling maken van den wér- kelijken toestand van den wagen vóór de noodlottige hotsing. Temidden van de brok stukken lagen op verschillende afstanden de zwaar verminkte lichamen van de drie gebroeders Boer, die op slag werden ge dood, alsmede de lichamen van de drie overige inzittenden van den vrachtwagen, die nog teekenen van leven gaven, toen hulp kwam opdagen. Hulp daagt op. De gewonden weiden met den uit de te genovergestelde richting komenden trein zoo spoedig mogelijk naar Utrecht overge bracht, nadat de eerste hulp was verleend door dr. Jansen, gemeentearts te Schalkwijk, daarbij geassisteerd door personeel van den Rijkswaterstaat, werkazam aan het Amster, damRijnkanaal. Op de plaats van het ongeluk arriveerden spoedig de burgemeesters van Schalkwijk en Houten, waarvan de laatste terstond een aanvang maakte met hot politioneel onder zoek. De stoffelijke resten van de drie slachtoffers werden ter plaatse gekist en overgebracht, naar het lij kernhuis jë van de gemeente Houten. Een der gewonden, eveneens èen lid van de familie Boer, die met de an dere gewonden naar het Stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht was overgebracht, is daar in den loop van den avond aan zijn kwet suren bezweken. De gebroeders Roodenburg hebben ernsti ge hoofdwonden opgeloopen. Hun toestand is gelukkig evenwel niet levensgevaarlijk. Nader vernemen wij, dat nog èen derde lid van de familie Roodenburg, met zijn fiets achter de vrachtauto reed. Hij kwam even wel met den schrik vrij. ting Den Bosch en omstreeks 3.15 uur, daar de onbewaakte overweg passeert niet een snelheid van ongeveer 120 k.m .per uur. Mo gelijk ook heeft de bestuurder een foutieve berekening gemaakt en nog gedacht den -overwëg veilig-re" klThnen passeeren," nog voordat de naderende trein den overweg zou hebben bereikt. Ooggetuigen verklaren, dat de vrachtauto den overweg vrijwel ge heel was gepasseerd met een kal- men gang, toen deze aan de achter zijde van de laadbak door den elec- trischen trein werd gegrepen en to taal versplinterd.De mannen, die achterin den wagen zaten, moeten t Vier fvuitverkoopers vinden rampzaligen dood Prinses Beatrix manoeuvreert parmantig met haar strandwagen gevaar nog hebben zien aankomen, en trachtten van den wagen te sprin gen, doch 't was reeds te laat. i.

Schager Courant | 1939 | | pagina 1