Nederlaag voor deJapairsche militaire drijvers? - Rusland doet duidelijke voorstellen Frankrijk dik onder den Coloradokever De Ira zet zijn actie voort Dc crediteuren van Mendelssohn Co. Dc verwekker van de kinderverlamming Oranjepreek tegen zijn zin Bisschop vao Haarlem gehuldigd Hofmeester wordt dagelijks verhoord Eisch voor oen algemeen miltair bondgenootschap met de spil zou verworpen zijn. Volgens berichten uit welingelichte bron in Tokio zou een plan door het Japansche departement van buiten- landsche zaken tot versterking van het antikominternpact zijn opgesteld, dat een militair bondgenootschap te gen Rusland inhouden zon. Tegen de andere mogendheden zou het plan een algemeene formule behelzen, ARITA. waarbij Japan wel in beginsel bij stand zou beloven aan de deelge- nooten van de spil, maar zou voor stellen, dat de omvang van dien bij stand zal worden vastgelegd door overleg, dat de drie landen eerst zou den plegen tegenover gebeurtenissen, die een bedreiging zouden vormen voor hun gemeenschappelijke belan gen. Hot plan, door Arita opgesteld, zal worden voorgelegd aan de conferentie der vijf voor naamste ministers op Vrijdag n.s. Het plan van het leger, dat een algeheel en volledig mlniltair bondgenootschap wilde, zou dus definitief door den premier ter zijde zijn ge legd, ondanks de belangrijke vorderingen, die kortelings in die richting werden ge maakt door de onderhandelaars in Europa. Op den terugtocht. Volgens aanwijzingen van politieke krin gen zou het. leger een terugtorhtspositic zoo ken, welke hot in staat zou stellen later weer tot den aanval over te gaan in de richting van een algeheel en volledig bondgenoot schap. Onderhandelingen te Moskou schijnen gunstig te verloopen. De diplomatieke correspondent van de Dai ly Tolcgraph and Morningpost verneemt, dat gisteren in Whitehnll een rapport is ont vangen uit Moskou betreffende het stadium, dat thans is bereikt in de stafbesprekingon tusschen Engeland. Frankrijk en Rusland. Het schijnt, dat de besprekingen tot dusver re in een gunstige sfeer gevoerd zijn langs wezenlijk constructieve lijnen. De genoomde correspondent heeft echter den indruk, dat de Sowiet delegatie voorge steld heeft, dat de basis der overeenkomst gezocht zou moeten worden op ietwat broe der en verder rei kenden grondslag dan on der oogen was gezien door de F.ngclsche en Fransche regeeringen, toen zij haar missies naar Moskou zonden. Hoewel dit rapport met een zekere reserve moot worden beschouwd, zegt men. dat de Sowjet Unie behalve de Kuropeesche oor- iog.Hproblemen de houding wil bespreken, die aangenomen zou worden door Engeland en Frankrijk in geval van het uitbreken van een oorlog In het Verre Oosten tusschen de Sowjet Unie en Japan. Volgens de ter be schikking van den correspondent staande inlichtingen heeft de Sowjetmissie een dui delijk omlijnde agenda nanr voren gebracht, aangevende, «lat er een oprecht verlangen bestaat om do huidige politieke en militaire besprekingen tot een succesvol einde te bren gen op werkelijk realistischon grondslag en zoo spoedig mogelijk. Geen tijd voor een bioscoopjel De stafbesprekingen, die thans voor den vijfden «lag voortduren, gaan normaal ver der volgens het program met twee lange conferenties per dag Do taak van de Engel- sche en Fransche gedelegeerden is moeilij ke! dan die «Ier Russische, aangezien zij on derlinge stafbesprekingeu moeten houden nu iedere bijeenkomst en tevens rapporten naar I.ondcn en Parijs moeten zenden. Op die wijze lubben zil weinig tijd voor ontspan ning. Geen van de partijen geeft coramu- niques uit. A'lcs voor den oorlog In Bohèmen. Moravic en Slowakije wordt op het oogenblik hord gewerkt aan het aan leggen en verbeteren van wegen. De autori teiten hebben maatregelen genomen om den omvang van deze werken geheim te houden, doch van geloofwaardige particuliere zijde wordt vernomen dat de Duitsche autoritei ten vele arbeiders, machines en rredieten hebben opgeöischt Eerst moest het werk einde September gereed zijn. doch dit is thans vervroegd tot einde Augustus. De Slowaakschft regeering is verzocht 25 millloen kronen ter beschikking te stellen De wegen ricliten zich naar de grenzen van Polen en de voormalige Korpnthische Oekral- no. Het werk wordt onomlerbroken voortge zet en naar verluidt werken op sommige plaatsen Duitsche soldutcn des nachts. In een half nur 7 kg. kevers ge- vangcnl Op het int. landbouwcongres te Dresden deelde een Fransche plantcnziektenkundigc mede, dat er streken in Frankrijk zijn, waar men de aardappelteelt na enkele jaren zou moeten staken, wanneer men de bestrij ding van den Coloradokever stopzette. Een kevervanger". Een andere aanwijzing in die richting vonden wij aldus Do Nieuwe Veldbode in een aankondiging van een werktuig, waar mede men Coloradokevers kan vangen. Het is een toestelletje, dat men tusschen twee rijen aardappelplan ten voortduwt. Twee molentjes slaan op de bladeren en de Coloradokevers vallen daardoor van de planten in een reservoir, dat men ledigen kan, zoodra het gevuld is met kevers. Het toestel is uitgevonden door een land bouwer in de Vcndée, den heer Ai mé Charron. Er werden in Frankrijk, blijkens de aankondiging, in één half uur tot 7 kg. Coloradokevers ge vangen! Maar dan moet- men er daar toch ook dik in zitten. En al is ons klimaat niet zóó ge schikt voor een massale voortteling, er be staat toch alle reden ons uiterste best te blijven doen, dat bet in Nederland nooit tot dei-gelijke toestanden komt! Tot op heden valt het dit jaar met de ver breiding van den Coloradokever nogal mee: er zijn in 1939 minder gevallen dan in 1938. Daarom: moed houden, overal oplettend toe kijken en de voorschriften opvolgen dat is het, wat we iedcren aardappelteler thans nogmaals op het hart willen binden. Toch onderhandelingen Hongarije-Duitschland 1 Nieuwe ontmoeting tusschen von Ribbentrop en Czaky. De Hongaarsche minister van buitcnland- sche zaken Czaky, zal heden op het slot Leopoldkron bij Salzburg aanzitten aan een maaltijd, die te zijner ecre door minister Frick wordt aangeboden. In Duitsche en Hongaarsche politieke kringen geeft men toe, dat von Ribbentrop dan de gelegenheid zal hebben Czaky opnieuw te ontmoeten. In bevoegde kringen te Berlijn wordt ont kend, dat Duitschlund de Hongaarsche re geering zou hebben voorgesteld, de militaire en economische banden to versterken door middel van onbeperkten Duitschcn steun aan de eischcn tot wijziging van de grenzen van Hongarije. Niettemin meent men in doorgaans welingelichte politieke kringen te weten, dat toetreding van Hongarije tot liet Duitsch— Italiaansche militaire bondgenoot- overwogen wordt. schaj) i TWEE KOPPEN EN VIJF POOTEN Een boer te Nieuwer Amstel zag deze weck zijn veestal verrijkt met een kalf, dat twee koppen had en vijf pooten Tot dc laatste Brilsche soldaat Ierland heeft verlaten! In een rede tot meer dan 12.000 leden van de Iersch-Amerikaansche alliantie beeft de leider Sean Bussel te Chicago ver klaard dat bet Ierschc rcpublikeinschc leger zijn dynamietaansiagen zal voortzetten tot dat «1e laatste Britschc soldaat Ierland zal hebben verlaten. De Ira beeft geen twist met het Britschc publiek, doch alleen rncl dc Britsche regcc- ring. De vergadering heeft een resolutie aange nomen waarbij het voortzetten van de dyna niiet-aanslagen werd goedgekeurd. Ned. Bank heeft een vordering van ruim f 14 milliocn. De bij dc Griffie van de Amsterdamschc rechtbank gedeponeerde volledige credi teuren lijst der firma Mendelssohn en Co. onthult, dat door deze firma aanzienlijke bedragen aan buitenlandsch verlengbaar schat kist papier zijn verkocht, zonder de verplichting voor den kooper do verlenging over te nemen. Deze bedragen zijn pro me morie in den staat opgenomen, doch zij be- teckencn in wezen een verplichting der fir ma waarmee rekening moet worden gehou den, omdat de kooper de promessen niet behoeft te behouden, ook al wcnscht de betreffende credietnemende Staat het bij Mendelssohn opgenomen credict overeen komstig zijn recht te verlengen. De op deze wijze, dus zonder ver plichting van den kooper om de verlenging over te nemen, door Mendelssohn verkochte promessen beloopen rond I 65 millloen. De totale engagementen der firma bedragen rnim f 294 millloen. Nederlandsche crediteuren. Als belangrijkste Nederlandsche crediteu ren komen, aldus de Tel. op do lijst van schuldeisohers voor de Nederlandsche Bank voor een door zekerheden gedekte vordering van f 12.212.965 waarhij nog komt liet in her disconto genomen bedrag van f 2 millioen. Voorts paraisseert de Nederlandsche Han del Mij. met een door zekerheden gedekte vordering van ruim f 27 millioen (voorschot rekening) alsmede een eveneens door zeker heden gedekte met één dag opzegbare call- geld vordering van f 2 millioen. De Nederlandsche Trust Mij. komt als crcditrice voor met een vordering van pl.m. f 9.5 milliocn, waarbij niet vernield is, dat deze door zekerheden gedekt wordt. In Zweedschen boerderijput ge vonden? Het uitgebreide, systematische onderzoek naar den aard en de verspreidingswijze van den verwekker van kinderverlamming, dat al een reeks van jaren door prof. Carl Kling, den directeur van 's rijks bacteriolo gisch laboratorium in Zweden, samen met een staf van assistenten wordt verricht, is thans, zooais wij in 't kort meldden, in zoo verre met succes bekroond, dat men uit een monster putwater, een virus heeft kunnen isoleeren, dat bij proefdieren ziekte verschijnselen verwekte, die grootc over eenkomst vertoonden met bij kinderverlam ming optredende verschijnselen. Men heeft dus, om do voorzichtige formuleering van prof. Kling zelf te gebruiken, een virus ge vonden, dat „misschien niet volkomen iden tiek is met den verwekker van kinderver lamming, maar daar toch zeer nauw mee verwant is". Men kan, naar van deskun dige zijde verzekerd werd, ook zeggen, dat prof. Kling en zijn medewerkers er waar schijnlijk in geslaagd zijn, den verwekker van kinderverlamming op te sporen, al zou hieromtrent eerst volkomen zekerheid ver kregen kunnen worden, door inenting op menschel) inplaats van, zooals tot nog toe geschiedde, op apen, maar dat experiment kan, aldus de N\ R. Ct., natuurlijk niet uit gevoerd worden. Waar de bacil gevonden werd. Het watermonster is afkomstig uit den put van een boerderij in het oostelijke deel van Schonen. In den herfst van het vorige jaar deden zich daar op het plattelund ze ven gevallen van kinderverlamming voor. Op de bedoelde lioerderij werd een jonge tje van zes jaar ziek en toen er bij bet door den districtsarts ingestelde onderzoek niets bleek dat op zelfs maar indirect con tact met dc zes andere gevallen kon wijzen de boerderij ligt zeer geïsoleerd tusschen de bosschen begon de arts don put, waar de menschen van dc boerderij bun water uit baalden, te verdenken. Hot was oen oude. vervallen put, dc bovenkant lac vrij wel met den grond gelijk en het gat was alleen maar mot oen paar low*e planken nfge«lekt. In het monster van 5 liter wa ter, dat de arts nam om het naar prof. Kling te zenden, zaten trouwens behalve een paar doodc torren en vele eieren van insecten, een draadworm en een levende salamander* Apen als proefkonijnen. Op het laboratorium is men er in geslaagd in een klein deel van dit water een virus te isoleeren en daarmee bij apen een ziekte te verwekken, gelocalisecrd tot het centra le zenuwstelsel en blijkbaar van infectieu- sen aard, daar de infectie van het eene dier op het andere overgebracht kon worden. Bij een paar van de proefdieren deden zich lichte verlammingsver schijnselen in de ledematen voor en bij microscopisch onderzoek van de na korter of langer tijd afgemaak te apen konden veranderingen ge constateerd worden, welke er volko men eender uitzagen als bij bepaal de vormen van kinderverlamming en ook op precies dezelfde plaatsen gevonden werden. Het virus is niet met een microscoop waar te nemen, het kan niet met behulp van filters afgescheiden worden, het laat zich niet op gewone bacterie-substraten kweeken en het biedt, naar men bij de on derzoekingen heeft gemerkt weerstand aan uren lange behandeling met aethcr en aan glycerine. De leeftijd der patiënten. Bij de vergelijkende studie van de gege vens over dc epidemieën van 1911 en 1936 is verder gebleken, dat er een duidelijke ver schuiving heeft plaats gehad ten aanzien van den leeftijd van de patiënten. In 1911 werden voornamelijk kinderen beneden de zes jaar aangetast, maar vijf-en-twintig jaar later waren de meeste patiënten tus schen de tien en dc vijftien jaar. Alleen voor do patiënten van twintig tot vijf en twintig jaar en ouder loopon de curven van 1911 en 1936 parallel. Bij bet voortge zette onderzoek hoopt prof. Kling iets wij zer te zullen worden omtrent de oorzaak van deze, ook in andere landen geconsta teerde, verschuiving, omtrent do vraag of deze verschuiving verhand houdt met ver anderingen in de eigenschappen van den ziekteverwekker dan wel een gevolg is van andere factoren. Water de overbrenger? Tenslotte kan nog aangestipt worden, dut prof. Kling in een vroeger rapport op grond van verschillende resultaten, die bij onderzoekingen in min of meer geïsoleerde gebieden verkregen waren, het vermoeden geuit heeft, dat de verwekker van kinder verlamming door water overgebracht zou worden. Dc nu gepubliceerde, uiterst belang wekkende, resultaten van het onderzoek van die vijf liter Schoonsch putwater schij nen dat vermoeden volkomen tc bevestigen. Onze Oost Ds. Nieuwpoort ter beschikking van het kerkbestuur gesteld. Men herinnert zich het incident, dat tij dens een kerkdienst te Djokj&karta ter ge legenheid van dc geboorte van Prinses Ire ne plaatsgreep. De predikant, die den dienst leidde, ds. Nieuwpoort. gaf duidelijk te ken nen, dat hij de plechtigheid tegen zijn zin leidde, en dat, terwijl' de gouverneur-gene raal en andere autoriteiten zich onder zijn gehoor bevonden1 Het bestuur der protestantsche kerk heeft nu besloten den betrokkene van zijn plaat sing te Djokjakarta tc ontheffen en hem ter. beschikking van het kerkbestuur tc stel len. Het Alg. Indisch Dagblad teekent hier nog bij aan. Ds. Nieuwpoort, iemand van gereformeer den huize, die later tot het hersteld verband is overgegaan en toen naar Indië is geko men, heeft vroeger gestaan in dc Minahasa, waar hij eveneens eenige malen moeilijk heden heeft gehad. Ds. Nieuwpoort heeft zeer bepaalde orthodoxe opvattingen en één zijner, reeds eerder bekende opvattingen is dat kerk en staat niets met elkaar te ma ken hebben Betreurenswaard is bet, aldus het blad, in diepste mate dat deze opvat ting bij deze gelegenheid en op die plaats tot uiting is gebracht, maar ook moet de vraag worden gesteld of de kerkeraad er geen kennis van heeft gedragen, dat ds. Nieuw poort contre coeur dezen dienst zou leiden. In dit geval had de kerkeraad - al staat er te Djokja dan maar 1 dominee - er ds. Nieuw poort voor moeten bewaren den kansel te betreden en» de gemeente een incident als dit moeten besparen op een dag van vreug de en dankbaarheid. Geen plaats meer op de K.N.I.L.M. toestellen! Door halveering van den Austra- lië-dienst. Naar wij vernemen, heeft de K. N. I. L. M. dienst op Australië tien passagiers moeten weigeren wegens gebrek aan plaatsruimte. Dit plaatsgebrek is ontstaan doordat de K. N. I. L. M. nu slechts één keer per week vliegt tegen voorheen twee maal. Alle K. N. I. L. M. toestellen welke deze maand uit Batavia zullen vertrekken, zijn volgeboekt en tot aan de tweede helft van September kan geen enkele passagier meer worden genoteerd! Wel een bewijs hoe po pulair het luchtverkeer in onze dagen is. In dit verhand is het dubbel te betreuren, dat onze Indische luchtvaart maatschappij haar diensten op Australië heeft moeten hal- vecren. Vader geworden op een afstand Zeven kinderen op naam van een ander gezet. „Verduistering van Staat" is een misdrijf dat niet zooveel voorkomt. Een verduiste ring van staat zevenvoudig gepleegd is dus wel iets zeer merkwaardigs. Toch is de Amsterdamsche politie een dergelijk misdrijf op het spoor. Een man heeft zijn zeven kinderen op naam doen zetten van den wettigen echtgenoot van zijn vrouw, met wien hij gedurende de laatste 16 jaren in onmin leefde. De kinderen staan op naam van een man, die er eigenlijk niets mee te maken heeft, met alle verplichtingen die daaruit voort vloeien. De recherche van het bureau aan den Admiraal dc Ruyterwcg stelt thans een onderzoek naar don bedrijver der valsche aangiften in. 't Mankeert ons aan verkeersdiscipline Juni een slechte maand voor de weggebruikers. Dc voorloopigc gegevons betreffende de verkeersongevallen over Juni, zooals ver strekt door het Centraal Bureau voor dc Statistiek toonen wederom een ongunstig beeld, als is de relatieve toeneming van het aantal ongevallen ten opzichte van vorig jaar niet zoo sterk als in dc vorige maand, schrijft de K.N.A.C. De cijfers over de laat ste maanden zijn als volgt (tusschen haak jes de overeenkomstige cijfers van vorig jaar) In Juni werden gedood 77 66) per sonen, in Mei 65 (49), in April 58 69) Ernstig gewond werden in Juni 452 (384) in Mei 500 (387) en in April 413 (348) De oorzaken. Voorzooveel uit de dagbladberich- ten kon worden opgemaakt, waren 12 dooden het gevolg van onver wachts overstekende voetgangers 8 van spelende kinderen op den rij weg en 11 van onverwachts over stekende wielrijders, terwijl 3 doo den vielen op den onbewaakten overweg en twee personen onder trams geraakten. Drankmisbruik veroorzaakte 4 dooden. Van de talloozc andere oorzaken van doo delijke ongevallen mogen ter leering dc volgende worden genoemd: klimmen op rij dende auto's, onverwachts uit de file rij den, te veel links rijden, springen van ban den, slippen, gevaarlijke wijze van laden, verkeerd de bocht nemen, geen voorrang geven, rijden op stilstaande voertuigen, enz. enz. Kortom gebrek aan voorzichtigheid, be leefdheid, verkeersdiscipline en kennis der verkeersregels, alsmede in enkele gevallen, nis bijv. die der onbewaakte overwegen, van onvoldoende aanpassing van verkeers situaties aan de gewijzigde omstandigheden. Kr valt zoowel voor de weggebruikers nis voor de Overheid in Nederland nog zeer veel to verbeteren. Plechtigheid in de St Bavo, Gisteren werd Ier gelegenheid van het veertigjarig priesterschap van nagr. J. p Huibers, bisschop van Haarlem, een plech tig feest gehouden in de St. Bavo. Door de goede zorgen van den L.T.B., wai in de kathedraal een smaakvolle bloemvol siering aangebracht, welke door haar sober heid uitnemend in stijl bleef. Onder de aanwezigen, die de Pontifii hoogmis bijwoonden, merkten wij o.m. op:| minister Ch. G. I. M. Weitor, de oud-minist Verschuur, Dcckers en Goseling, «te contti saris der Koningi in dc provincie Noot holland Mr. Dr. A. baron BoelI.Mr. J. B. mans, lid van Gedeputeerde Staten Noordholland en zeer vele geestelijken, Om tien uur arriveerde dc jubileere bisschop aan den ingang der kathedri waar deputaties der jeugdverceniginj stonden opgesteld. Zegenend schreed mgr. Huibers naar bisschopsaltaar om het Heilig Misoffer te dragen. Na het Evangelie richtte de bisschop zit naar aanleiding van de woorden „Verin gen wij ons allen in den Heer en zini wij lof aan den Zoon van God", in In gestemde woorden tot de geloovigen dank te brengen aan God voor zijn gi uitverkiezing. Tenslotte voerde de Schola Cantoruql der katholieke kerk eenige geestelijke 1M deren uit Vervolgens bad in do pastorie de bieding van het huldigingsgeschenk, Bisschopsfonds, plaats. Dit fonds voo in de leniging vun den financicclcn van het bisdom: er werd reeds f 260 bijeengebracht. Na dc huldiging hadden de recepti plaats. Hij blijft ontkennen-" De verdachte in de affaire van den koffer moord, de hofmeester K., zal waarschijnlijk de volgende week op transport naar Neder land worden gesteld. Het geleide zal zeer 3 vermoedelijk bestaan uit twee EuropeescN 1 hoofdagenten. Dc verhooren van den verdachte worden aldus de N.R.Ct., deze week gedurende en kele uren per dag voortgezet. K. word streng geisolcerd gehouden, teneinde hem onkundig te laten van alles wat reeds be kend is. De hofmeester K. blijft volharde! in zijn ontkennende houding. Te Deventer wordt eveneens ge dregd. Te Deventer werd gisteren gedregd in een kólk naar de vermiste koffer van I£, of naar andore voorwerpen, waarvan m^tt zien heeft, dat deze te water zijn geworpen. Dit tc water werpen moet gebeurd zijn omstreeks den tijd, dat K. te Deventer ver toefde. Man tracht vrouw te worgen Militair te Den Haag restcerd gear- De Haagsche politie heeft den 28-jarige militair F. J. C. in zijn woning aan dc Val der Hclststraat aangehouden wegens zwi re mishandeling van zijn vrouw. Het echt paar had ruzie gekregen, waarbij de mar zich niet had ontzien zijn eega verschillet de stompen tegen het hoofd toe te breng! en haar «le keel dicht te knijpen. In dood angst is de vrouw de straat opgevlucht. Hj bleek dat zij o.n. een hersenschudding ha opgeloopcn, zoodat de Geneeskundige Dien! welke, aldus de Tel. was gerequireerd, ovei brenging naar het R.K. Ziekenhuis aan h< Westeinde noodig achtte. De militair is overgebracht naar het hooi bureau van politic en aldaar ingesloten, r Postduivenver. „V.O.P." Zondag werd gevlogen vanaf het static Quiévrain, afstand 297 km, in concours wart 123 vogels. Welke werden gelost om 8 uï I met zuiden wind. li De eerste vogel werd getoond om 1.4.6 en* laatste prysvliegnde duif om 1.25.44. Prezen werden als volgt verdiend: G. J. 4 Wit le, 2e, 4; C. de Wit 3e. 12e, 23e: C Doelizch 5e; J. Bruin 6e, 9e, 17e; W. de Ruflr 7e. 21e, 24; P. Post 8c, 16e, 18e, 25e; Gebr.t Boer 10c, 19e, 22; O. Boon 11e: H. de Vroont 13e; J. Boon 14e; Giesen de Ruiter 15e; Bontes 20e. Ook was er een wedvlucht vanaf Zevenl gen. Afstand 146 km. Welke werden gi om pl.m. 8.30. In concours 126 vogels. De ste werd getoond om 10.51.25 en de li prijsvliegende duif om 11 uur. Prijzen werden door de volgende licfhcl verdiend: Gebr. de Boer le. 13e; G. J. de 2e. 5e, 8c; C. Doelitzch 3e, 6e. 7c. 9e. 20e; Boon 4e; M. de Boer 10e, 15e, 18e; J. Duin H W. de Ruiter 12e; Giesen de Ruiter 17e, t 23e; Koorn 19e; J. Boon 25e; P. Bontea 2* i Vrydag a.s. in korven 6.307.30 uur. Voff het laatste station jonge duiven Nyon. Zatec dag Inkorven van 4 tot 6 uur Oudenbosch, j POSTDUIVEN VEREEN. „HET NOORDEN* Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j haar 4e buitenlandsche wedvlucht jonge dui* c ven vanaf Quiévrain, afstand 296 km, in cours waren 97 duiven, welke om 7 uur ra*1] Z.W. wind werden gelost, aankomst N.W. De eerste duif bereikte haar hok *j 12-20-52 J De prezen werden als volgt verdiend: *t Schrjjver 1. 7. 9. 17; Limonard 2. 4. 12; J-_«d Riel 3. 5. 6, 14. 20; G. Geene 8 Zwiei*J» 10. 16. 18; Schottlng 13; C. Kos 15. 19. n A.s. Vrijdag inkorven voor de laatste Wfy vlucht Jonge duiven vanaf Noyon. van 68I en Zaterdag voor de eerste wedvlucht oud jong vanaf Dordrecht, van 35 uur. a

Schager Courant | 1939 | | pagina 6