Pullovers qolo Tiel-Utrecht Opplakvellen de distributiebons Langendijker Groentenveilingen is onverwoestbaar. T TRAPMAN N.V. Schagen. Speelgoed -pheumaW "akkERÏJQ Incasso en Woningbureau A. SLEUTEL Jz Wol'en Tweka jongens Blouses Kübler Broekjes Velvet School broeken js. Rijbroeken en Plus Fours coulance VOOt Volgens officieel model Uit voorraad leverbaar. Bij groote afname SPECIALE PRIJZEN TELEFOON 444 (2 lijnen) Een klrine verbetering - geen doordraaien meer aanroeren niet groot gewoon verschijnsel in dezen tijd dvooruitzichten on zeker oorlogstoestand brengt roor handel ran neutralen moeilijk heden hoop op de regeering ge vestigd. ook in sake handelsrelaties met Hetglë geringe aanroer aard appelen iets betere prijzen a'iru:oer tomalen onbeteekenend iets duurder bloemkool, zelfde goede prijzen flinke aanroer wortelen statlonnaire prijs idem bieten toode-koolattwoer vermindert vrij bevredigende prijs zelfde prijzen voor gele iets hootsere noterringen voor Sa- roge kool zuurkoolwilte beste prijzen Deensehr witte r oor zuurkool uien schommelen uat nep was lager trok evenals gewone gele uien later vat aan kwaliteit spereieboonen duur af wisselende prijs voor andijvie veel wordt ingemaakt aanroer rammenas druiven blijven goed koop idem pootaardappelen. Alg U er nog geen groote verbete ring te conatatccren. toch ken wor den vastgesteld, dat er de laatste week wel een kleine kentering in gunstige richting heeft plaats ge had. Van doordraaien is geen spra ke moer, zoodat allea, wat wordt aangeboden, ook wordt verkocht AU altijd omstreeks dezen tijd zijn de aan voeren ook niet groot geweest, maar het is een verheugend verschijnsel, dat de prijzen van verschillende producten l»eter zijn dan ze waren in verschillende andere crisisjaren Het U te hopen, dat dit zoo zal blijven of liever nog wat mag verbetereu. Want het U wel zeker, dat «ie tijden, welke ons te wachten staan, niet gemakkelijk zullen zijn. Te midden van oorlogvoerende mogendhe den moet Nrderlnnd nntuurlijk neutraal blijven, ook wat den handel betreft. Als het •ene oorlogvoerende land. de neutrale sche pen aanhoudt, de lading onderzoekt en daar op geheel of gedeeltelijk beslag legt en «en ander oorlogvoerend land de uitvoer van bc paalde producten van ecu neutraal land verhindert, dan weet een kind in de econo mie wel. dat dit voor neutrale landen niet bevorderlijk, doch hoogst nadeelig moet zijn vooral voor die bronnen van bestaan, die op export zijn aangewezen. Wa mogen intusachen verwachten, dat onze regeering niet haar daar toe beschikbare bevoegdheden, niets zal nalaten om ook In deze moeilijke tijden tusschen gevaarlijke klipjien op royale en loyale wijze door te zeilen, opdat onze exportmogelijkhe den. die de laatste jaren al zoo be denkelijk waren ingeslonken, be houden blijven. Het is bovendien hoopgevend, dat er ernstige stappen worden gedaan om de handels 'be trekkingen tusschen Nederland en Belgit nog wat vaster aan te knoo- pen met het gevolg, dat beide lan den, daar wel bij varen. Het verloop en den duur van den oorlog gullen, daar is men in tulnbouwkringen ze ker van. ongetwijfeld den gang van zaken in de tuinbouwbedrijven beïnvloeden. De aanvoer van aardappelen was nog kleiner dan de vorige week. De prijzen wa ren iets beter. Voor Schotsche muizen werd van f 1.70—f 2.20 betaald, terwijl Bonken ook variécren tusschein f 1.70—f 2.20 Beve landers stegen ook iets in prijs, zoodat nu f 1.80—f 2.40 kon worden bedongen. Een •n spit veroorstken pijnen, die soms niet te dragen xijn. Een o! twee "AKKERTJES" verdrij ven de pijn vlug en grondig. niet gezegd worden, dat de prijzen in doende of bevredigend zijn. manr wel kan worden vastgesteld, dat ze weken aaneen veel lager zijn geweest. Voor de sorteering van 1 tot 2 Kg. werd f 2.00 3. soms stij gende tot f 3250 betaald. Dit betrof dan de eeiste kwaliteit. Izwaardere van deze soort werden verkocht voor f 100-2. soms tot f 2 20 f 2.40. Tweede kwaliteit brarht f 1 1.40 op. I)e hoeveelheid gele kool. welke aan de Noordseharwoudtr veiling kwam was aan merkelijk kleiner dan die te Broek, waar ook nog minder dan 10.spoorwagens werden verhandeld. I>e kleine van 2 A 3 pond brachten f 2 A f 2.ro op. de zwaardere f 1.20—1.60. Savoyekool was duurder dan gele. De noteeringen lagen tusschen f 1.90 en f 3.20. niet voor enkele partijtjes iets heneden f 1.90. Groene kool bracht f 2.20 A f 2 30 op. Aan de veiling van «l^n Noordermnrktbond kwamen nog belangrijke hoevelheden wit te kool. minder ann de Broeker veiling. Deze kool werd tegen beste prijzen ver kocht. Werd op den eersten marktdag der week f 1.40—1.80 besteed, een paar dagen later weeg de hoogste noteering al f 2 40 aan. welke later tot f 3.steeg. Als men In aanmerking neemt het groote gewicht van deze kool. dan beteckenf een prijs van f 3.— een buitengewoon hooge opbrengst. De inmaak van zuurkool is de laatste we ken van beteekenls. de vraag naar witte kool nam sterk toe. vandaar die hooge nrlj- zen. De witte kool komt de laatste weken vooral ..om de Voord" vandaan. zoodat men daar en niet aan het eigenlijke Lan- gendijk. het meevte profijt van de hooge prijzen trekt. Naast den aanvoer van zuur kool witte. kwam er ook nog wat De«n- srhe witte De groote etemplaren wenTep deze week ook al gekoeht voor den zuur kool Inmaak. F.r werd f 1 W)—2.90 voor be steed. De ulenprijzen sloten zlrh aan hij die van het eind der vorige week. Gewone uien deden f 2.40—2."«0. on het laatst der week f 2 80-3. Grove werden verkocht voor f 2.10- 3 20. drielingen f 1.10-1.30. tot f 1.50. nep f 44.50 en f 5. De kwaliteit der sperrlejxinen wordt veel minder. De beste brachten nog tol f 1*» en f ?0 op. er Is zelfs tot f 27 90 besteed. Mindere soort deed f 410. Snijhoonen waren duur: f 26 —27.40. Andijvie werd hij toenemend aan bod voor f 0..3O—1 en f 1 70 verkocht. Veel wordt voor inmaak gekocht. De kwaliteit, en daardoor de prijzen, is zeer uiteenloo pend. Rammenas werd voor f 1—2.10 ver kocht. Druiven blaven goedkoon- Allcante f 13 00-18. Krankenlhalers f 10.10-19 60. Pootaardappelen A noteerden f 460— 4 70. B f 4—. 36-56 A f 420. partijtje Zeetiwache blauwe, een nog altijd gewilde aardappel. werd voor f 3.30 verkocht Eigenheimers werden aan vankelijk voor pnjzen. welke de vorige week werden besteed, verkocht, doch later kwam daarin verbetering, toen f 2.40—f 2.70 werd betaald. Blauwe Eigenheimers brach ten de beste marktdagen f 2.60—f 3.20, en f 3.20, soms f 3.40 op. De tomatennanvoer had zoo goed als niets meer te beleckenen Het geringe aanbod had tot gevolg een beter markt, al waren de prijzen nog laag: A-sorteering f 1040, B f 7.70—6.10. CC f4-. Iets minder bloemkool kwam er, uit sluitend aan de veiling van de lagendij ker Groentencentrale. Over den prijs viel niet te kfagen, wat wel blijkt uit de notee ringen. welke meestal tusschen f 11.70 en ruim f 14— lagen. Weinig werd voor f 8.60-f 10 verkocht Ook voor tweede soort werden beter pr. gegeven dan enkele weken geleden, de kwaliteit was hiervan de reden: er werd f 3 tol f 540 voor be taald. Aan beide veilingen kwamen ook «leze week nog vrij wat losse wortelen. Buiten gawon* vraag was er niet voor dit pro duct. te bleef normaal, zoodat de prijzen zich vrijwel aansloten bij die der laatste weken. Kleine wortelen werden verkochi voor f 070 tot ruim f t. groota voor f 1-20 —f 2. al naar de kwatileit. Bieten waren het meeat aan de Broeker veiling verhandeld en het verloop der prijzen gaf ook weinig verandering ta zien De ware stemming voor dit product is er nog niet. zoodat de noteeringen lagen tus achen f 1 en f waarbij kwaliteit en ggwlrht (de kleine, fijntjes tl|n het meest gezocht! de prilsverechlllen aangaven. De meeste roode kool kwam ook aan de velling U Broek, ofschoon ook hier de aanvoeren geringer werden. Wel kan nog KOEDIJK „DE ROOS" MET „BLANKE BALLAST" Een uitstekende opvoering. De toonee!vereen!ging ..De Boos" gaf Zon dagavond bij den heer Jb Groot voor een goed bezette zaal een uitvoering van ..Blanke Ballast", toonerlspel In drie be- bedrijven en zes tafereelen van Leon Gor- don. De inhoud van dit stuk Is overbekend, volstaan we daarom met te vermelden, dat er zeer goed gespeeld Is. vooral in de laatste twee bedrijven. Zeer goede momen ten zagen wij in het tweede bedrijf van de heeren A. de Waal en P. Kok. Me|. I de Waal als Tondelevo was uitstekend, baar samenspel met Kok voortreffelijk. F.cn glanspunt was ook de heer L. de Leeuw van het Alkmaarsch toonee! In de rol van Harry Wittel. De tooneelverzorglng was In orde. alleen, zorg er voortaan voor. dat de deuren goed functioneeren? Het publiek heeft genoten en dankbaar geapplaudisseerd na elk bedrijf. Nog AAn opmerking moet ons van het hart. Ren dergelijk stuk met zoo'n groote heerenbezetting vraagt medewerking van een zustervereenlging. dat Is zeker! Maar. leden van ..De Roos", niet overdrijven, hoort Wanneer wil hij die tien medespelen- d«-n drie Koedijken» zien. Is dat toch een beetje al te schraal! Als het kan. haal dan de toonerlepeeUter* en -spelers op de planken. Wij ziin trotsch op „De Roos": dat moet zoo blijven. De jazzband van de heeren Hartland. Schut. Kos en Manneveld zorgde voor mu zikale opluistering. ROODE KOOL UIT DEN PROEFPOLDER GEESTMERAMBACHT. De tuinder Sm. Ijvneedijk heeft 1 Va spoorwagon roode kool. geteeld In den proefpotder Geestmemmbarht. verkocht aan de provincie. De kool wordt bewaard en opgeslagen In de schuur, welke voor dit doel door de provincie in den polder ge bouwd Is. Dat de producten, geteeld In 't Geest- merambacht van goede kwaliteit zijn, be wijst wel het feit. dat dezelfde tuinder ook ree«ls 1200 zetkolcn voor zaadteelt bestemd, verkocht heeft. KOEDIJK I—OUDORP L Zondagmiddag had de wodstrijd plaats op Koedijker terrein tusschen Koediik I en Oudorp I Dadelijk na aftrap werd aan hei«le zijden, flink nangepakt. na AAn mi nuut spelen, zette de linksbuiten C Hartoe voor Koedijk het eerste doelpunt stand 1 —0. Het werd een felle strild. Koedijk bleek wat sterker en Jb. Rtoothoofd kon den stand voor Koedijk op 2—0 brengen. Me' dezen «tand ging de nut In. 10 Minuten na de rust nam Jb. Bloothoofd weer de leiding «loor den «tand te verhoogen op 3—0. VH' minuten later knalde de linksbinnen P de Waal het leer In 't net. stand 40. Na goed samenspel maakte Jb. Bloothoofd wr tweemaal een goal. toodat de wedstrijd eindigde me» 6-0 In het voordeel voor Koedijk. Belde partijen speelden goed. maar Oudorp bteef In de minderheid, hoewel de Veeper van K. weer zeer goed werk leverde daardoor ook de mogelijke kansen van Oudorp nog ontnam t Blijkt goed gezien »e zijn. Nle. Verwer ala spil te plaatsen, die daar steefis prachtig werk levert. Ren Hd van Oudorp moest het veld uit voor na trappen. afgezien daarvan la de wedstrijd geanimeerd verloopen. Telef. 449 Den Haldai Scha gen. Noord 7Sa, Tal. ISA Alkmaar. Zaadmarkt 86 68 Tal 2875- ZAAJTARWE. Af te geven: Orig. gekeurde en ongekeurde Julia na. Wllhelminn. Mandei en Carsten V Tarwe. P. WAIBOER. Schagerbrug. Tel. 275. Donderdags te Schngen bij 1GF.SZ NIEUWE LAAGZIJDE SCHADEN Laat Uw hutshuran door ona Incasseeren. ving en goedkoop. U koopt 't beter bij SCHAGEN Zie de speciale etalage Een Nederlandsche Maatschappij met zeer groote Reserves zie daar de veilige en rustgevende gedachte voor ieder, die zijn have en goed bi) de ..Tiel-Utrecht" verzekerd weet! Want naast haar buitengewone cou lance in de afwikkeling der schade staat de oude ..Tiel-Utrecht" be- Wilt U veilig kend om haar zéér sterke, flnantleele positie ten voordeele van haar ver zekerden! Met reserven bijkans drie maal zoo groot als haar kapitaal I Voor den Verzekerde dus de grootste waarborgde grootste zekerheid voor een coulante regeling bij onver hoopte schade..de grootste veiligheid! verzekerd zijn? Vraagt deTiel-Utrecht" dan om inlichtingen l BRAND INBRAAK STORM VA R A V ERZEKER 1 N GEN KROMME NIEUWE GRACHT 7600 - UTRECHT IAA6/UM BW le koop: BLAUWE EIGENHEIMER POTERS A. verschillende maten en prij zen. M. BIAUW. Selectie be irijt. Heerhugowaard Noord, Middelweg B 189 WEIDE gevraagd voor achnpen het ge tal naar verlangen. A. BELTS, Belkmerweg I 4, T Zand.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3