POOLSCHE TORPEDOJAGERS BIJ DE BRITSCHE ZEESTRIJDKRACHTEN Marktdag In Helsinki, de Fin- sche hoofdstad, die het tooneel werd van bombardementen door Russische vliegtuigen, waarbij vele slachtoffers te betreuren zijn VBQR HET KlhC Poolsche torpedojagers, die tijdens het Duitsch-Poolsch conflict aan hun vijanden wisten te ontsnappen, hebben zich bij de Britsche zeestrijdkrachten gevoegd. Oefeningen aan boord van een dezer oorlogsbodems aen de Engelsche Oostkust Op alle postkantoren in Nederland is Vrijdag de verkoop der weldadigheidspostzegeis .Voor het Kind" begonnen. Op het hoofdpostkantoor te Amsterdam was de directeur, de heer A. van Veen, de eerste, die zijn inkoopen deed aen het speciaal loket Hoog water In Helmond. De tchuilloopgraven voor het personeel van een der groote textielfabrieken zijn in onderaardsche bassins herschapen De Britsche torpedojager .Gipsy" is aan de Engelsche Oostkust op een mijn geloopen en gezonken. Slechts de bovenbouw van het vaartuig steekt nog boven water uit Interessent is het, op te merken, dat op last van den cencör door den Engelschen fotograaf de achtergrond uit de foto verwijderd moest worden, teneinde iedere plaatsbepaling onmogelijk te maken Anthony eden bracht deze week een bezoek aan de Maglnot-linie, waar hij zich met verschillende officieren onder hield Ook de Oude Mees it buiten heer oevers getreden, tengevolge waarvan de geheele Langstraat In Noord Braband grootendeels onder water staat. Een kijkje In de omgeving van Waalwijk Wu' grootm.r.hlen eikeer bekampen. 0« hardnekkige strijd om do iwgemonle tor ie# hooit een nog Ofnillgef karakter gokrogon sinds do aankondiging dor repreaoeillemeetregelen. Snelheids- impiossto tijdens do patrouille veert ven oon Engelschen torpedojager

Schager Courant | 1939 | | pagina 8