Haar zesdaaosche 1 Een nieuwe uitvinding tegen mijnen Duitscher daalt bij Schiermonnikoog Stimulans ooodig voor de veeprijzeo Troepenconcentraties achter de Westwal Von Mackensen negentig jaar Di Veel goedkooper dan paravanes VOOR OE MARINE EEN SPECIALE CONSTRUCTIE. - Wij zitten in de kamer van een eenvoudig en bescheiden burger, aldus het Vkshl. Voor al bescheiden. Want de man heeft een voor ons land buitengewoon belangrijke uitvin ding gedaan, doch vvenscht zijn naam voor- loopig niet naar buiten hekend gemaakt te zien. „Het gaat niet otn mijn naam. maar otn mijn uitvinding, meneer", is zijn simpele verklaring. En die uitvinding mag er zijn! Hel ia niet meer of minder dan een toe stel, dot mi-nschclijkerwijte gespro ken een schip afdoende beveiligt te gen het gruwelijke mijnengevaar. Een toestel dat bovendien groote voordeelen schijnt te bieden boven de paravanes die bijna niet .te krijgen zijn, terwijl de nieuwe vinding boven dien veel goedkooper la. De uitvinder heeft nog geen o.tmol aan gevraagd en het is dus begrijpelijk, dat hij in den beginne wat vaag blijft en aarzelt, ons bijzonderheden te vertellen. Maar langzamer hand krijgen wij hem toch aan liet praten en dan vertelt hij In den vorigen oorlog zelf op mijnenvegers en -leggers te hebben ge werkt; zeer gevaarlijk werk, dat hem deed denken over mogelijkheden, die het risico zouden kunnen verkleinen. De vaart wordt niet verminderd. Toen Mar» enkele maanden geleden op nieuw zijn zware hiel op ons werelddeel zet te, ging de uitvinder zijn plannen op papier zetten. De oud-ininlater van Waterstaat, jhr. ir. Van IJdth de Jende, verleende een intro ductie voor Defensie en een nautisch des kundige der Marine noemde de vinding na de teakeningen enz nauwkeurig te hebben onderzocht, „de vrucht van ernstige studie". Deze deskundige had slechts één bezwaar, n.1. dat het oorspronkelijke toestel eenlge vaartvermindcring van het schip (ca. drie mijl, tegen de paravanes een mijl) tot gevolg zou hebben. Ken bezwaar, dat intusschen is opgeheven, daar een herziening der plannen er Uians toe geleid heeft, dat het apparaat de snelheid van het schip In het geheel niet vermindert! Koeten: een rijfde van paravanes. Zooalt de paravanes In stellen van twee moeten worden gebruikt, is dit ook met de nieuwe vinding het geval, d.w.z, schepen tot ongeveer 75 meter lengte kunnen met twee volstaan; grootere vaartuigen hebben er vier noodlg. Hier dient echter niet hij vergeten te worden, dat bet nieuwe appa raat slechte ongeveer lft zal kosten van een paravane en dat het bovendien verschil lende onderdeelen bevat (de kostbaarste van het heele Instrument), die in vredestijd in het normale scheepvaartbedrijf uitste kend bruikbaar zijn en die er zonder veel moeite uit kunnen worden verwijderd. Het toestel doet de snelheid van het schip niet verminderen, omdat het zichzelf voortbeweegt door ten schroef, die door een electromotor wordt aangedreven. Twee toestellen hangen aan een laadboom of iets dergelijks vóór de boeg van het vaartuig en bij grootere schepen komt er mid scheeps aan elk boord één bij. Hoeren houden bet loe«tel dat op elke diepte kan worden Ingesteld recht en op de vereischte diepte. Slingeren van het ap paraat alv gevolg van ruw weer. hebben het inschakelen van een motortje tot ge volg. dat de roeren verplaatst en de oor spronkelijke stand herstelt Ia da schaar. Een electrtech aangedreven ketting met verschillende haken draalt langs het c.a. 15 meter lange appa raat, grijpt de mljnkabels en brengt deze in een schaar, die zich aan het einde van hel apparaat bevindt, dat het verst van het schip is ver wijderd; desa schaar knipt kabel of ketting door en maakt de mijn dientengevolge onschadelijk. Signalen. Telkens al het apparaat met 'een mijn- kabel in contact komt. geeft het een sig naal. Hetzelfde gebeurt als de tnijnkabel al ilan niet wordt doorgeknipt. Ook een even tueel# storing wordt gesignaleerd en een klein verklikkerkastje op de brug vertelt precies wat er gaande U. zoo«lat men bij het navigeeren met de aanwezigheid van een mijn onmiddellijk rekening kan hou den of maatregelen kan nemen, wanneer de verklikkers aangeven, dat er een storing Is opgetreden. Het toestel heeft groote voordeelen boven de paravanes. Bil gebruik van het laatste !>eachermlngemldde! tnoet het schip een ze kere vaart loopen. wil de paravnan kunnen werken mijl) Bovendien moet een pars vaan minstens een diepte van 7 vadem of 12.60 meter ter beschikking hebben, terwijl het nieuwe toestel op elke verlangde diepte werkt en bij elke snelheid, zelfs als het schip stil ligt. Ook In nauwe vaarwelen. Het toestel maakt een baan vrij van 10 meter voor het schip tot 15 meter buiten de grootste breedte van bet schip. Hierdoor kan het achterschip zoo nnodi» zonder gevaar 60 meter gieren, terwijl een schip van ca 150 meter lengte en 19 tot 20 meter breedte, ronder gexaar voor koersverandering een bocht kan Inschrijven met een «traal van 150 meter. He' nieuwe apparaat kan dus ook in nauwe vaarwaters warden toegepast liet we^rt ca. 1500 kg. Ook voor ds marine. Ook voor marine-gebruik biedt t mogelijkheden, waarvan de altvin- dar overtuigd ie, dat noodlottige ram pen, zooals dia mat HJIra. „Willam ven Ewtjck" en „Jan ven Gelder", absoluut niet meer behoeven voor te komen. Hij heeft nl. een constructie be dacht, waarbij twee onderling ver houden sloepen, ejk een van de nieuw uitgevonden apparaten onder zich hebben. Het stel vaart een flink eind vóór een mijnenveger uit en ontvangt via een sleepkabel stroom van het grootere schip, dat daardoor komt te varen in water dat reeds van mijnen ontdaan is. De mijnen veger* kunnen dan, z.ooals thans, in combinatie een zccgedeeltr van mij nen zuiveren, terwijl ze zelf geen ge vaar loopen. Kostbaar materiaal en nog kostbaarder menschenlevcns kunnen hierdoor in de toekomst ge spaard blijven. Nu nog hst geld. De uitvinder zal zich dezer dagen tot de groote scheepvaartmaatschappijen en verze keringsinstellingen op scheepvaartgebied wenden, met verzoek een kleine commissie van deskundigen ie benoemen om zijn re sultaten te toetsen. Hij twijfelt er niet aan, of de rechtstreek* beianghehticnden (rede rijen en verzekering-mistellingen) zullen tot medewerking bereid worden gevonden. Uit de mededeeling van de contactcommissie van organisaties van werknemer* ter koop vaardij blijkt voldoen duidelijk, dat hel per soneel niet enthousiast Is, onder de huidige omstandigheden de zeeen te blijven bevaren. Ook in personeelskringcn zal dus ongetwij feld het noodige worden gedaan, opdat deze uitvinding zal kunnen worden verwezenlijkt. De uitvinder heeft daar zelf de middelen niet toe. Maar dit mag de toepassing zijner vin ding, die voor ons land van de grootste be- teekenis belooft te worden, niet in den weg staan. De oorlog ter zee heeft al te veel on schuldige slachtoffers geèischt, om niet leder serieus afweermiddel tegen het mijnenge vaar een goede kans te geven. Het nieuwe Apparaat kan door vele fabrieken in eigen land worden vervaardigd. Het levert dus telkens nieuw werk op en het toestel kan In tegenstelling tot de paravanes in betrekkelijk korten tijd worden vervaardigd en geleverd. Noodseinen van watervliegtuig. De „Insultnde" behoefde niet meer te helpen. Op de post van het reddingsstation Oost- rnohorn kwam gisteren bericht in, dat in Noord westelijke richting van het eiland Schiermonnikoog een vliegtuig noodseinen gaf en daalde. De motorreddingboot „Insulinde" van do Noord- en Zuid Hollandsche Redding Mij. voer onmiddellijk ter assistentie uit en ont dekte. dat een Duitach militair watervlieg tuig Iniiten onze territoriale wateren bij de monding van het Friesche gat gedaald was. Ebt toenbl bevond zich in de branding en de positie der inzittenden was niet zonder gevaar. Twee Duitsche marinetreilers waren ech ter in de nabijheid en trachtten een verbin ding tot stand te brengen. Na veel moeite slaagden de Duitscher* er In het vliegtuig op sleeptouw te nemen. Men is daarop in noordelijke richting uit het gezicht verdwenen. I)e „Insulinde" keerde naar Oostmahorn terug. Doorgedraaide seriogen Regeering steunt De regeering heeft aan de Aalsnieerschc seringenkweekers medegedeeld, aan de se- nngencultuur steun te willen verleenen, nu het grootste afzetgebied. Engeland, ia ver loren gegaan. Van Dinsdag j.I. af wordt voor doorgedraaide seringen een steunbe drag In-taald van 5 cent per tak voor de beste kwaliteiten en van 2.5 rent per tak voor de minder goede kwaliteiten. OjU kvii <u\fuxat: Oprichting UitroereontroU-bureau toor landbouwproducten De dagelijktche besturen der drie centrale landbouworganisatie, ver gaderden dezer dagen te *s Gravenha ge en besloten o.m., over te gaan tot de oprichting van een uitvoercontro le-bureau voor landbouwproducten. Tegen het ontnemen van tuinbouwteeltver gunningen aan bedrijven grooter dan 10 ha. hadden de organisaties ernstige bezwa ren, welke bezwaren ter kennis zullen wor den gebracht van het college van regeerings- commissa rissen. Verder zal er op gewezen worden dat het niet gewenscht moet worden geacht verschil lende teelten te ontnemen aan de landbouw bedrijven. ten behoeve van de tuinbouwbe drijven. inzonderheid geldt dit voor wijn peen, paardenpeen en sjalotte-ulen. Kr zal bij de bevoegde instanties worden aangedrongen op spoedig overleg inzake de teelregeiing van verschillende producten voor hei oogstjaar 1940. Denatureren aardappelen. Daar het zeer vele moeilijkheden geeft dat veehouders die aardappelen aan hun vee voederen deze aardappelen niet zelf kunnen laten denatureeren, besloten de or ganisatie* bij het college van regeerings- commiMarissen er op aan te dringen dat aan deze veehouders gelegenheid tot dena- turatie gegeven wordt. Prijzen rundvee. De organisaties besloten te bevoeg- der plaatse te verzieken op een zoo danige wijze vee uit de markt te ne men dat hierdoor de prijzen van het rundvee meer worden gestimuleerd. Aangezien de kaasprijzen belangrijk zijn teruggeloopen. besloten de organisaties aan te dringen op het verhoogen van den kaas- steun. Aan den minister van economische Zaken zal worden verzocht een producent ie banoe men in het rijksbureau voor huiden en leer. Waterschapslasten. Besloten werd aan te dringen op het spoe diger publiceeren van de rapporten bevat tende de resultaten van het onderzoek naar de waterschapslasten in de verschillende provincies. Activiteit in da lucht Van de fronten geen nieuw». Het Italiaanscha blad „Piccolo" bericht, dat belangrijke concentraties van artillerie en troepen zijn gezien achter de Westwal bij de I.uxemburgsche grens. lederen dag wer den in de omgeving van Trier grooton troe pentransporten gezien. Beide partijen maken eensgezind bekend dat er aan het West front niet» bijzonders is gebeurd. In de lucht is groote activiteit ge wcest. Op de Orkney-eilanden is gisteren luchtalarm gemaakt. Ken halfuur later werd alles weer veilig getneld. Men had een vij andelijk vliegtuig boven de eilanden ge hoord. Vliegtuigen boven da Theems. Gisterochtend vroeg hebben niet herken de vliegtuigen boven de monding van de Theems gevlogen. Zij werden door de zoek lichten gevonden, twee toestellen zag men laag over hel water vliegen en in Noord oostelijke richting verdwijnen. Een Duilsche tweemotorige eendekker is voor de Oostkust van Engeland in zee ge- Btftft liet stoffelijk overschot van den vlie ger is aangespoeld en het wrak van het toestel is op het strand geworpen. Men ver onderstelt dat het toestel bezig waa om mijnen ta leggen. Ons rechtsgebied geschonden Waar vraamda vliagtuigen tlgnalaard. De regeenngspersdienst meldt, dat gisterochtend vroeg een tweetal vreemde vliegtuigen van onbekend gebleven nationaliteit ten noorden van den Haag zijn gesignaleerd. De vliegtuigen werden door een batte rij luchtdoelartillerie beschoten, waarop zij van koers veranderden en ons rechtsgebied verlieten. BEKEND OENERAAL UIT DEN WERELDORLOG. Op zijn landgoed Brueseow In de Ucker- mark vierde de grijze Dultsohe generaal- veldmaarschalk von Mackensen gisteren zijn negentigsten verjaardag. Uit binnen- VON MACKENSEN. en buitenland ontving hij talrijke geluk- wenschtelegraminen. Ook de Duitscho pers wijdde aan den bekenden legeraanvoerder uit den vorigen oorlog hartelijk gestelde artikelen. Het landgoed Bruessow werd aan von Mackensen in 1905 door Hitlcr geschonken, op den dag van zijn 20-jarig jubileum als generaal-veldmaarschalk. Italiaansche vliegtuigen naar Finland Naar te Stockholm wordt vernomen, zijn in Finland vijftig Italiaansche vliegtuigen aangekomen. De toestel len ri|n van Itatll naar Finland ge vlogen. Uit onze Omgeving VERGADERING VAN HET ROODE KRUIS. De afdeeling Bergen van de Vereenlging „Het Hoode Krui»" hield gisteravond een algetneene ledenvergadering in de achter zaal van het Oranjehotel. De voorzitter, nir. i-edel>oer. los na afhan deling van renige huishoudelijke zaken, eenige wijzigingen voor van de statuten. Deze wijzigingen zijn aangebracht door het Hoofdbestuur. Artikel 3. handelend over de leden, is ge heel gewijzigd in gevai van weigering heeft de aanvrager beroep op de ledenvergn dering der afdeeling. De buitengewone leden zijn vervallen. Verder is Ingesteld een instituut voor leden van verdienste. Bestuursleden treden af. als zij den leef tijd van 70 jaren hebben bereikt. Wanneer een afdeeling minder dan 60 le den bedraagt, zal deze afdeeling ala ontbon den worden verklaard. De statutenwijzigingen worden daarna met algetneene stemmen goedgekeurd. Bloed t rans! u tiedleuR De heer van Terwisga deelde mede datg in Bergen een werfrommissie was go*tid| voor den Bloedtransfusiedienst. I)e voorzitter meende, dat het Boode En- een portie van de kosten zal moeten dragj De heer Mr. van Boenen zeide. dat h Boode Kruis den Bloedtransfusiedienst api houdt cn daarom heeft men zich gewend de gemeentebesturen. I-aten nu alle lei een kleinigheid afzonderen voor den Blot transfusie dienst. Een dergelijke bijdrage z niet meer dan een dubbeltje behoeven te dragen. I)e heer baron Taets van Anierongcn, wi de. dat de afdeeling een subsidie van vijft gulden gaf voor dezen dienst. De voorz. was van oordeel, dat ook H Witte Kruis, dat zéér kapitaalkrachtig i zou kunnen geven. Besloten werd. dat als minimum een drag van f 25 zal worden gestort voor de Bloedtransfusiedienst. Een zelfde l*dri zal aan het Witte Kruis worden gevraag De begrooting. De begrooting voor het boekjaar 1940 sloof met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 600.—. Begonnen werd met een ledenaantal va» 176. hetwelk thans is gestegen tot 4*0. De voort, dankte Dr. van Gelder voor hé geen hij voor da opvoering van het leden aantal had gedaan. In de kascommissie werden benoemd d« heeren baron Taets van Amerongen en Nof taris Knook. De rondvraag leverde niets bijzonder waarna sluiting volgde. WIBMNGR Gevonden: een bruine klnderhandscho en een kinderpolsje. Verloren: een portefeuille, Inhoudende i bewijs, enz. Inlichtingen gemeentobode. WINKEË VERLOTING 14-DAAGSCHE. Gisteravond had in het lokaal van dei heer Zeeman de verloting plaats van „d veertiendaagse he" van dc Middonstqpdsvei ceniging te Winkel. De belangstelling hiervoor was wederon als vorige jaren groot, de zaal was tot och ter bezet en velen konden geen zitplaat vinden. De lieer van Zoonon. voorzitter, opendi dezen avond en heette alle aanwezigen har telijk welkom. Spreker deelde mede, dat dt* jaar 391S4 bonnen waren uitgegeven tegel het vorig jaar 37523, spreker achtte de Mid denstand gelukkig dat de belangstellint voor de vereeniging nog steeds groeiend» was. Tevens memoreerde hij dat dc vereent ging groote plannen had, n.1. het stichten van een sportterrein. Voorts bracht hij woord van dank aan het college van Burg» meester en Wethouders en heette den Bup gemcester, die aanwezig was, bijzonder wei- kom. Ilierna werd een aanvang gemaak met de verloting. De hoofdprijs werd gewonnen door den heer P. Zwagerman. Hel totaal der prijzen bedroe* f OOJK), terwijl in totaal 383» loten waren uitgege ven. Hierna had nog een verloting plaats van een groot aantal extra prijzen. Aan het einde van dezen avond bracht de Burgemeester een woord van hukle aan de vereeniging, waarna tot slot een gezel lig bal plaats had. HOOGWOUD DAT KAN NOG MEEVALLEN. Bij de op 29 Augustus J.I. gehouden paar denvordering waren er verschillende perso nen. die niet tevreden waren met het be drag. dat zij, na taxatie, ontvingen voor de gevorderde paarden. Zij wenden zich tot den Burgemeester, die hierover een schrij ven heeft gericht tot don Minister van Di fensie. Deze heeft nu bericht, dat de moge lijkheid Is opengesteld orn alsnog bezwaren in te brengen bij den Commissaris der Ko ningin. VREEMD. Dinsdagavond is een zoo goed als nieuw damesrijwici ontvreemd, dat voor de BK. kerk was neergezet. Bovendien rniste ern[ andere dame een fiets, maar later bleek, dat hier waarschijnlijk eon verwisseling plssts had. omdat een damesfiets overbleef. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZAKENVERLOF. Aan den dienstplichtige \V. Mens van de lichting 1933 is zakenverlof verleend van 6—16 December 19:». Door CECILE CHYPRE. Patch stond haar man. Zij, die geen recht had op vacantie in haar nieuwe be trekking, had toch maar zes dagen weten los te branden. En. dit op zichzelf was voorwaar geen kleinigheid gebleken. Ware de directeur in kwestie een gewoon mensch geweest met een open oog voor jonkvrouwe lijk schoon, zoomede met een gevoelig oor voor Jonkvrouwelijke typiste logica, welnu, dan ware dit alles slechts een peulschilletje geweest voor onze Pstch. Maar deze directeur was een onrnensch gebleken, een stuk steen; een niet te beklim men steilte; een berg van onwil en verzet fjilen wij dus Patch de eer geven, die haar toekwam en beamen, dat zij het 'm dat stuk ruigte toch maar had geleverd. Den eersten varantiedag, den besten was zij al vroeg in den morgen met een vrouwe lijke collega, toegerust met evenveel levens wijsheid en branie, naar een dag-pension te SchevenIngen getrokken, gewapend met een l»oni zelfverdiende duiten; die zij collegiaal hij elkander hadden gelegd. Te Srhevenlnaen werd het Patch en haar kornuitje al spoedig duidelijk, dat de hom duiten niet toereikend was en zoo vinden wij on« Patrhie dan den zesden dag van haar vacantie terug op den Coolsingel te Botter dam. weliswaar meubelbruin, zooals het programma had voorgeschreven, doch gan- «chelijk berooid en danig uit haar humeur. Voor een winkelraam staande, had zij haar lieursje geraadpleegd, dat zegge en schrijve vijf centen bevatte. Geen bloscoopje, geen thee, geen leuke boodschapjes niets- nieu niets! Als een geknakte lelie stond Patch daar voor het winkelraam, maar reeds was een troostend mensch op weg om haar gewone zonnigheid te voorschijnt te roepen. Hallo, Patch. wat scheelt er aan? Neen maar haar neef Alfrcd. Je moet maar boffen. Weet je wat, Patch, ga jij vast daar in die bar zitten en bestel je wat lekkers, dan kom ik over een kwartier bij je, ik moet nog even een dringende aangelegenheid afhandelen. Barhet woord alleen nl, was voldoen de om Patch onmiddellijk weer toe te rusten met haar gewone branie. Spoedig was zij ge zeten temidden van de zwaarwichtig hitte rende stamgasten. Het wak haar niet ont gaan. dat zij bewonderend hadden opgeke ken. Zij hadden het nu stellig over haar. Koket leunde zij wat achterover: zij voelde zich gevleid. Cafe glacé?' bestelde zij wat te luid en rookte daarna op haar uitdagende manier de éénc sigaret na de andere. Inmiddels ge noot zij van het kijken van de heeren, van het stadsgewoel, van het ijs en van heel haar gedurfd zitten daar. Het slaan van een torenklok echter deed haar langzaam maar zeker tot dit onder- maansche terugkeeren Wat Zat rij hier bijna al een uur? Waar Alfred toch bleef? Meteen herinnerde zij zich met schrik, dat zij slechts vijf cent bij zich had. Iloe moest dat straks met af rekenen? Een schrik-kleurtje steeg haar naar de gebronsde wangen. Maar neen, zoo gauw zou zij zich toch niet uit het veld laten slaan, al voelde zij zich aanmerkelijk min der zeker van zichzelf. „Telefoon voor Misa Patch"! Hoe dat klonk. Zij veerde er heelemaal van op. Zie je wel, alles ging at weer op rolletjes. Zichzelf weer geheel meester, bo gaf zij zich bevallig wiegend naar binnen, al reeds weer genietend van de kleine op schudding die haar opstaan verwekte. Aan de telefoon was het niet Alfred s stem geweest, die haar antwoordde. Iemand ver zocht haar namens den heer Alfred van Wa- geningen, nog even geduld te willen hebben. Meneer was opgehouden, maar zou over vijf minuten toch komen. Teruggekomen aan haar tafeltje, bestelde zij thans weer brutaal geworden thee met sandwiches. Wat een bediening hier Wat zag alles er kostelijk uit. Zij smulde ver volgens van al deze uitgelezen zaken en ge noot opnieuw van haar kleine virtoiree. Een half uur verstreek. Geen Alfred. Patch begon het nu toch benauwd te krijgen. Zij moest nu nog meer betalen dan daarstraks. Hoe kwam zij aan geld? Zij droeg een ring mst een duren steen. Die als onderpand ge ven??? Neen dat was te gek. Wat te beginnen? Nog een kwartier en dan liep zij in haar pension het diner ook nog mis. Wat een misère, wat «en misère. Opkijkend, zag zij in de verte Dirk Jansen van de exportafdeeling aankomen. O jé. ai* je alle» gehad had. dan kreeg je dat ook nog Die opdringerige fat. Morgen wiat na tuurlijk het geheele kantoor, dat hun Patch heelemaal alleen in een bar had gezeten, ach ter een glas bitter of soa Pstch hsd zich wel onzichtbaar willen maken. Jansen zou evenwei Jansen nirt geweest zijn, al» hij zijn geliefd tiktterije niet reed» uit de verte had ontwaard. Was dat even geluk hebben? Onbevangen trad hij op haar toe en vroeg hoffelijk verlof haar even ge telschap te mogen houden. Wat hij wal sou mogen aanbieden? IJ», advocaat, gebak? Wat de dingen dezer wereld toch wonden lijk aaneenhangen. De fat Jansen was op eens niet zoo onuitstaanbaar meer, nu hij In staat bleek de in het nauw gedreven Patch te redden; ja eigenlijk was hij zelf niet on knap. Hij mocht dan geen officier zijn, nis Alfred, maar je mocht toch met hem gezien worden. Het zou hem ander» niet meeval len, als hij het bedrag van hnar rekening ver nam. Dat moest hij er dan maar voor over hebben, vond Patch. practisch weg. Geani meerd begon zij met hem te Ivaböelcn, a!i Alfred nu toch kwam, was het zijn gerechte straf haar nu knus sAmen te vinden me een anderen cavalier. Jaii^en, die een gehee andere houding van Patch gewend was be- gon zich al gauw In den zevenden hemel te gevoelen. Wei wi«t hij niet, dat hem nog een zwaard van Damocle* hoven het hoofd hJnj maar had hij het geweten, het zou niet hi minste verschil in zijn houding hebben ge- mankt. Met genoegen zou hij tien consump tie* voor zijn engel hebben betaald. Jansen straalde nog. toen hij met den kellner begon af te rekenen. Ober Voorburg en de consumptie van deze dauie Telefoon voor Miss Patch? Wat? Alfred? Ben jij daar nog? Ja, ik ben het kindje. Wat een nara historie is dit nu toch. Ik kon me eenvoudig niet vrij maken. Heb je je erg verveeld, of heb je nu toch wat genoten van het vetttj der aarde? Maak je ge«-n zorg over de reke ning. ik heb order gegeven het bedrag op te schrijven. Verbeeld je nu znoiets? Daarvoor had zij dien vervelenden Jansen aangemoedigd en moest het nu nog goed vinden, dat hij li naar huis bracht boveudien.

Schager Courant | 1939 | | pagina 14