DE DUITSCHE KUSTWACHT. HOSPITAALSCHEPEN IN DE OOSTZEE. 1 De medische behandeling der gewonden en zieken van de Duitsche Oostzee-vloot geschiedt door het personeel der hospitaalschepen .Robert Ley' en .Wilhelm Gustloff", die de patiënten der verschillende marine-vaartuigen overnemen en verzorgen De kathedraal van Reims, die in den ^A/ereldoorlog door de bombardementen ernstig beschadigd werd, is nu zoodanig door zandzakbarricades beschermd, dat een groot deel van den gevel daarachter schuil gaat Dames in nationaal costuum luisterden de herdenking van den Finschen onaf hankelijkheidsdag op de Finsche legatie te Londen op De Duitsche vloot in de Oostzee Een kustwacht-vaartuig ontvangt door middel van signalen zijn instructies van het marine commando Een boom, die een uitstekende uitkijkpost voor de jeugd bleek te zijn tijdens de luchtalarm-oefeningen, welke te Batavia voor de inheemschen waren georganiseerd Twee debutanten in het Nederlandsch elftal, dat Zondag te Rotterdam tegen België uitkomt. Links: Michel van V.S.V de nieuwe doelverdediger, is werkzaam op een fabriek te Beverwijk; rechts: Poulus van S.V.V. is magazijnbediende te De sympathie-betooging, welke de Brusselsche studenten voor de Finsche legatie in de Belgische hoofdstad hielden, was door de politie verboden. Toen de demonstranten zich niet wilden verwijderen, werd de brandweer te hulp ge roepen, welke maatregel succes oogstte Nu de Maas en de Roer snel vallen, laten deze rivieren In het overgestroomde gebied veel slib achter. Aan den loswal te Roermond veroorzaakte deze glibberige massa veel ongerief, zoodat het slib eerst moet worden afgespoten en in het water gedreven .Gewonden"-transport tijdens de op 29 November te Batavia voor de inheemschen ge houden luchtalarm oefeningen, waarbij de verschillende hu'pdiensten waardevolle ervaringen opdeden

Schager Courant | 1939 | | pagina 8