EUMATIEK VLEESCHKEURINGSDIENST Kring Barsingerhom PAS OP Er is een^ in de maand de van Ingezonden Consul Wreszynski Vrijdag 15 December 1939 Tweede blad OOR DEN OORLOGSTOESTAND WERKT HET DESTRUCTIEBEDRIJF GUNSTIG. Vergadering van de Commissie van Uit tering van den Vleeschkeuringsdienst in ;n Kring Barsingerhom, op Dinsdag 12 ecember 1939, 's namiddags half drie, ten aadhuize te Schagerbrug. Afwezig is de vertegenwoordiger van ieuwe Niedorp. oorzitter, de heer G. G. Loggers, opent )et een woord van welkom, in het bijzon- er aan t'e heeren Bosma, Niestadt en Pe rs, welke voor de eerste maal de verga ring bijwonen. Doordat het vergaderlokaal bezet is door e militairen van de Luchtwacht, is ge- uik gemaakt van de geboden gelegenheid m ten Raadhuize te Zijpe te vergaderen, larvoor een woord van dank wordt ge bracht. De notulen van de vergadering van 1 ig. worden gelezen en onveranderd goed- keurd. Tot vertegenwoordiger in de Commissie in Uitvoering is voor Wieringermeer ngewezen de Burgemeester en tot plaats- rvangend lid de waarnemend Burge- ïester, tol vertegenwoordiger van Oude edorp is aangewezen de heer S. H. J. >sma, Burgemeester en tot plaatsvervan- nd lid voor Schagen de heer W. D. Nie- adt. De heer J. van Zoonen te Oude Nie- rp dankt bij zijn uittreden uit de Coqi- Lssie voor de aangename samenwerking. Het kantoor is op verzoek verhuurd aan n Commandant van de Luchtwacht tegen n vergoeding van f 2.50 per week, bene- as de kosten van verwarming. De Com- issie acht deze vergoeding te laag en zal ider met den Commandant overleg wor- »n gepleegd. In verband met de gewijzigde omstandig- sden zal geen verdere poging worden ge- lan om te komen tot conversie van de ildleening gesloten tegen 3 7/8 pet. Door de wijziging der Gemeentewet is it noodig de gemeenschappelijke regeling herzien en zal de Kleine Commissie met lorstellen komen. De Commissie besluit tot voortzetting van i ondernemersovereenkomst van nagenoeg le destructoren, indien daaraan na 1 aart IDiO nog behoefte mocht zijn. Met het Provinciaal Electriciteitsbed^T Noordholland zal een contract worden esloten over aansluiting op het hoogspan ingsnet, daar 't bestaande laagspannings- et onvoldoende is voor het steeds toene- lend aantal electromotoren. Het Gemeentebestuur van Heerhugo- gaarrl verzoekt het afgekeurde materiaal e willen ophalen bij de slagers, hetgeen ïu vanwege de gemeente wordt gecentra liseerd bij de noodslachtplaats. De Commissie is bereid bij wijze van tpro?/ voor écn jaar aan dit werzoek te w/doen, tegen een vergoeding van f 100. Ier jaar, waarvoor 's winters eenmaal en I zomers tweemaal zal worden opgehaald. In verband met de wenschelijkheid op et benzineverbruik te besparen, wordt be oten tot handhaving van den maatregel n de noodslachtingen éénmaal per dag op halen. Indien voor 's morgens 10 uur rordt kennis gegeven wordt denzelfden ag gehaald. Met de te verwachten toename van het antal noodslachtingen in het voorjaar ordt de Directeur gemachtigd van deze igeling af te wijken, indien door te laat phalen van het betreffende dier de kans p goedkeuring in gevaar zou komen. Daar de meelmolen vernieuwd moet 'orden, besluit de Commissie de geheele irekerij en malerij te modemiseeren. De losten zullen uit den gewonen dienst wor- ien betaald. Bij de rondvraag danken de nieuwe 'ertegenwoordigers voor het woord van vel kom en de heer Mr. Breebaart voor iet bezoek aan Zijpe. Voorzitter memoreert in deze laatst© ver- 'adering de belangrijke besluiten, welke n het afgeloopen jaar zijn genomen door i Er was eens een slager m Petten Wiens vrouw niet goed koffie kon zetten. Hij gaf haar de les: „Neem toch Buisman's G.S., Anders maak ik met ou korte metten!" Receptenboekje> wordt op aanvraag gratis gezonden door de fabriek te Zwartsluis. Wie geplaagd worden door Rheumatische pijnen, behoeven ndet óp de kalender te kij ken, Die voelen wel aan hun ondragelijke pijnen en scheuten in lijf en leden, dat de tijd van onafgebroken martelingen weer is aangebroken. „Slapelooze nachten van Rheumatische (pijnen vier, vijf maal mijn bed in en uit j«n niet in staat een been te verzetten. Dat eeft zoo jaren geduurd totdat ik met 'ruschen ben begonnen, op aanraden van en vriendin. De eerste dagen had ik weinig erlichting, maar ik ben Kruschen Salts 'regelmatig blijven gebruiken en ik ben nu vrij van pijnen. Toch blijf ik het nemen, iederen morgen...", zoo verklaart een dank baar gebruikster van in de 70. De aanspo rende werking van Kruschen's zes minorale zouten op lever, nieren en ingewanden geeft deze organen nieuwe kracht. Ze ko men tot krachtiger actie en het bloed wordt gezuiverd van overtollig schadelijk zuur, dat zich anders vastzet in de spierweefsels en dat oorzaak is van Uw lijden en die ter gende pijn. Neem toch Kruschen Salts Tienduizenden deden het en... vonden er baat bij. Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apoth. en drog. a f0.40, f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opgericht 1756. de toetreding van Wieringermeer en het instellen van den ambtclijken dienst. Door den oorlogstoestand werkt juist het destruc tiebedrijf gunstig en daar gehoopt wordt dat dit van korten duur zal zijn, zal getracht worden deze gunstige resultaten aan te wenden tot versteviging van de financi- eele positie van het bedrijf. Hierna volgt onder dankzegging sluiting. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Het ergste is de afhankelijkheid en de strijd om het bestaan. Dat zijn de donkere wolken. Maar... „Voor wie God een deur sluit, opent Hij een venster!" In het verre verleden was het blind en... arm. De om mekeer is gekomen. In 1829 vond Louis Braiille het puntensohrift uit en... de blindheid van dezen uitvinder werd een zegen voor zijn lotgenooten! De blinde kan kennis nemen van alle lectuur, kan onder wijs ontvangen op één der zes inrichtingen in ons land, er openen ziich steeds mogelijk heden, zelfs aan hoogescholen. De poort voor geestelijke antwikkeling is geopend, maar ook voor practisohen arbeid, als we ven, vlechten, enz. kunt gelegenheid. Op initiatief van Prof. Lans werden blinden opgeleid tot masseur. Het rijwielvak kent bekwame blinde reparateurs. Het kantoor werk geeft ook een toekomst, enz. enz. Dus al missen ze iets, misschien het 9dhoonste zintuig, zij hebben ook veel ontvangen, dat zij willen ontplooien. De 4000 blinden in ons land. met andere landen vergeleken een klean percentage, hebben hun eigen bond en hun eigen bondsdag. Alleen beklaagde deze blinde zich over het zich afzijdig hou den van den Staat. De blinde is nog aange wezen op de publieke liefdadigheid, wordt helaas nog niet beschouwd als een normaal volwaardig medemensch. Een hartelijk ap plaus volgde op deze inleiding. Voor de müzikale omlijsting zorgde de blinde pianist, de heer P. Visser uit Koe dijk met zijn meesterlijk pianospel. Het werd een mooie avond, waarop stellig de hoop van den propagandist, dat er een band zou worden gelegd tuschen zienden en blinden, in vervulling is gegaan, yeler hart en... beurs zal opengegaan zijn voor den misdeelden medemensch. NIEUWE NIEDORP Uit onze omgeving WIERINGERWAAR D ERNST EN LUIM. Uitgaande van de Ned. Bond v. Arbeiders in het Land-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf werd in de zaal van den heer P. Schenk een filmavond gehouden die uitstekend geslaagd is. De opkomst had weliswaar grooter kun nen zijn, er waren ongeveer 100 personen aanwezig. Na een openingswoord door den heer K. de Graaf als voorzitter werd door den propagandist een mooie en duidelijke rede gehouden. In 1940 zal de Bond, zooals bekend, 40 jaar hebben bestaan. De hoofd bedoeling van dezen filmavond is om propa ganda te maken, doch het is ook wel eens noodig dat we eens lachen in deze droeve tijden, en daarvoor zal straks de fi'lm zor gen, aldus spr.. Spreker liet in den breede uitkomen hoe hoog noodig het is om te or- ganiseeren. Alleen een hechte sterke organi satie kan verbetering brengen. Juist op het platteland heerscht de grootste verdeeldheid. Veel gevallen van bittere armoede worden medegedeeld, wat anders had kunnen zijn. Toen in de jaren 19081909 in de Kamer werd voorgesteld om de 20 a 30 duizend wekloozen steun te verleenen zeide de Minister, dat dit immoreel en onzedelijk zou zijn. Nu is het 1930 en wordt er f 150. millioen steun uitgekeerd. In het vervolg van zijn rede welkte spr. allen op om mee te helpen organiseeren. De vertooning van de film was heel mooi, allereerst kregen we een teekenfilm te zien, waarom onbedaarlijk is gelachen. Na de pauze de hoofdfilm n.1.: „De terug keer van de Grijze Wolf", in 5 deelen, een gesprek tuschen honden, waarbij duidelijk naar voren kwam, dat honden veelal veel trouwer zijn dan mensclwm. Het was een zeer goed geslaagde avond 's Middags was het feest voor de kinderen De zaal was geheel vol en de jeugd heeft genoten. SCIIOORL LANGEREIS LIEVER DE TEELTVERGUNNINGEN HOUDEN! De afd. Langereis van de N.L.T.B. hield ten huize van den heer K. Visser aldaar een ledenvergadering. Wegens afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer T. van Essen. Het hoofddoel van deze vergadering was n.1. het bespreken van de door de regeering voorgestelde plannen om de bedrijven van boven 10 H.A. hun tceltvergunningen te ontnemen. Deze zienswijze van de regeering wordt volgens voorz. niet overal even welkom ontvangen. Van deze bedrijven zijn er vele, die op het oogenblik hun hoofdbestaan vinden in het kweeken van groenten. Deze bedrijven die in den loop der jaren zich zoodoende op dit vak hebben gespeciali seerd, hebben vanzelfsprekend zich daar ook onkosten voor getroost. Bij een toepas sing van de regeeringsplannen zou dit voor deze categorie van grondgebruikers veel moeilijkheden medebrengen. Voorzitter stelde dan tenslotte aan de vergadering de vraag: hoe denkt onze afd. over het regeeringsidée? De vergadering spreekt zich eenparig uit om tegen dit voorstel te ageeren. Er wordt dan besloten om van uit de afd. er bij het provinciaal be stuur op aan te dringen om voor de betrokken bedrijven een uitzon deringsbepaling te verkrijgen. Na eenige onbelangrijke punten en rond vraag sloot voorz. met een woord van dank. HOOGWOUD KERKELIJK LEVEN. Als Ouderling en Diaken van de Ned, Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren K. Braak en C. Edam. Tevens is door dit college besloten om traditiegetrouw ook dit jaar wederom rond te gaan ten behoeve van de Kerstgave. ANNA PAULOWNA gelegenheid den wensch uit te spreken, dat over weer tien jaren, dank zij de arbeiders beweging over de geheele wereld en daar bij mede tengevolge van het opvoedend werk van de Vara onder de Ncderlandsche arbeiders, eeen oorlog meer mogelijk zal zijn. Zijn felicitatie namens het hoofdbe stuur ging vergezeld van een fraaie bloe menmand. Nog meer felicitaties. Na de pauze was er voor andenen gele genheid de afdeeling te complimenteeren en als eerste bouwde Mien Krul een fik- sohe propagan da-rede op het thema: „Niet ieder afzonderlijk moet een stukje dijik op werpen, maar allen te zanicn moeten wer ken om met één madhtdgen dijk, druk van buiten te kunnen weerstaan". Zij bood met de felicitatie van het Dis trict-bestuur Noord-Holland-Noord een fraai notulenboek aan en bracht ook de gelukwenscben van de afdeelingcn Schagen en Schagerbrug over. De heer Oltmans sprak namens de plaat selijke afdeelingen, clubs en groepen van de moderne arbeiders beweging en bood een enveloppe met inhoud aan. De afgevaardigde van Wieringerwaard zei het weer met bloemen en die van Wde- ringen volgde het voorbeeld van Anna Paulowna. waarna de heer Dekker hen al len dankte en beloofde, dat het bestuur voort zou gaan op den ingeslagen weg en de afdeeling mee zou vechten in den strijd der Vara voor een betere maatschappij en wereldvrede. Het Kamerschut „De jonge spelers" voerden hierna nog op „Het Kamerschut" eveneens van Heyer- mans, maar in heel anderen toon geschre ven dan zijn andere, meer bekende werken Het werd een lach-succes, vooral om den hongenigen Jacob, die zioh van de baby in de wieg achter het kamerschut, voor wie de geheele familie in aanbidding ligt niets aantrekt. De heer Dekker slooot met een dankbetui ging aan allen die tot het slagen van dan avond meewerkten,waart)ij hij ook zaalhou der Jonker niet vergat VINDEN EN VERLIEZEN. Gevonden: Een slinger van benzine-motor. Verloren: Gereedschap voor motorfiets; paardendek; bruine portemonnaie met in houd. een paar werkschoenen; portefeuille met pas, rijbewijs, enz.; gevoerde handwar- mer. ER IS WEL GOED LICHT IN SCHOORLDAM. Beleefd verzoek ik opname voor 't vol gende. In Uw blad van Zaterdag 9 Dec. las ik in 't verslag van den Raad van Warmen- huizen, waar o.m. in de rondvraag de heer v. Buren met klachten komt over de straat verlichting. welke hij miserabel vindt, zoo als ze er uitzien. Een lantaarn aan den Sluisweg zou maanden al niet gebrand heb ben, waar de voorzitter dan opmerkt, dat de opsteker daar dan beter voor zorgen moet. Toen ik dit verslagje las, wreef ik toch even mijn oogen uit. Sinds enkele jaren heb ik de bediening der lantaarns te Schoorldam. Regelmatig worden ze door mij opgestoken en gebluscht. Op geregelde tijden worden de glazen mantels schoonge maakt en zoo noodig een kapotte kous weer door een nieuwe vervangen. Is er iets wat buiten mijn bevoegdheid gaat, wordt dadelijk door mij daarover gerapporteerd ter bevoegder plaatse. Toen ik indertijd de ze functie aanvaardde, sprak hier iemand den wensch uit. dat ik maar helder lichJ mocht ontsteken op Schoorldam. Nu, ik heb mij daarin steeds beijverd, tot tevreden heid mijner superieuren. Nu gaat het niet over de mcdedeeling van dien miserabelen toestand der lan taarns, want die is 100 pet. overdreven. Maar 't gaat hier over de opmerking van den voorzitter, n.1. dat de opsteker daar dan beter zorg voor moeten dragen. Nu wordt mij hier iets aangewreven, waar ik part norh deel aan heb. waar ik dan ook niet klem tegen op kom, geen schuld te hebben aan dien miserabelen toestand der straatverlichting. Dat de heer v. Buren als jong raadslid op de bres staat om de be langen van Schoorldam naar roeping en plicht te behartigen, kan men natuurlijk van hem verwachten. Maar nu mijn belang in dé knel komt, zwijgt hij als het graf. In 't kort kan ik bet zoo samenvatten, ten le. maakt de heer v. Buren zich schuldig aan overdrijving; ten 2e. spreekt hij. wanneer hij behoort te zwijgen en zwijgt hij wanneer hij behoort te spreken. Ik eindig met de hoop uit te spreken, dat de heer v. Buren zichzelf terdeee zal her zien, anders ziet het er voor de toekomst van Schoorldam miserahei uit. U dankend voor de plaatsing. M. STOLP. Schoorldam. Schijri-titel? Het Amsterdamsche gerechtshof heeft gisteren een interlocutoir arrest gewezen in de strafzaak tegen den Poolschen ban kier Wreszynski, tegen wien de procureur- generaal wegens twee gevallen van oplich ting vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarre6t; had gerequi- reerd. Het hof achtte het onderzoek niet volledig en gelastte een nader ge tuigenverhoor ter openbare terecht zitting van Donderdag 28 December half drie. Als getuige zal dan onder anderen wor den gehoord de consul-generaal van Ar gentinië te Amsterdam. Wreszynski name lijk, aan wien o.a. was ten laste gelegd, dat hij een Weensch meisje zou hebben opge licht voor vierduizend gulden, en dat hij haar had wijsgemaakt, dat hij gemakkelijk visa voor haar familie kon krijgen, om naar Amerika te gaan, hd verteld, dat hij hono- rair-consul van Argentinië was. Dit wenscht het hof nader te onderzoeken. Voorts is nog gedagvaard graaf Antoni Tarnowski, gezantschaps-attaché hier te lande. Vara-afdeeling jubileert «Moge over nog tien jaren niet meer mogelijk ztjnl" oorlog UIT HET LEVEN DER BLINDEN. Voor wie God een deur sluit, opent Hij een venster. De vereeniging „Algemeen Welzijn," die het vorige seizoen weinig van zich liet hooren, gaat de<zen winter dc schade Inha len. Na tien mooie» avond in Nov., die ein digde niet het optreden van den duivelskun stenaar, den Haagschcn amateur goochelaar kwam Algemeen Welzijn Woensdagavond in „De Roode Leeuw" de aandacht vragen voor de „Blinden." Schoor! toonde natuurlijk belangstelling voor deze misdeelden: welke „ziende" is niet innig begaan met het lot van deze in ons oog zoo zwaar getroffenen? Dat geluk kig het gemis van het gezichtsvermogen nog niet steeds beteekent het gemis aan al le levensgeluk, daarvan trachtte«n de op het witte doek geprojecteerde tafereelen ons een indruk te geven en sprak ook de blin de propagandist. Een t\vectal films van den Nederland- schen Blindcnbond, „Wakende Oogen" en „Lichtende verten" leidden den toeschouwer rond in deze hem vreemde, duistere we reld. De heer Joh. v. d. Berg, propagandist van den BJïndenbond, gaf dan in een causerie een blik in het leven van den blinden, dien hij niet zoo beklagenswaardig vindt als de zienden wel meencn. Of de avond, zoo midden in de week, minder geschikt was, de entréeprijs be zwaarlijk, of dat nog andere factoren te genwerkten, is moeilijk uit te maken, maar toen de Vara-afdeeling Woensdagavond haar 16-jarig bestaan in Veerburg vierde, was de zaal wel vrij goed bezet, maar toch lang niet vol. Opening. De heer D. Dekker, de afdeelings-voor- zitter, begon dan ook bij de opening met daarover zijn spijt uit te drukken. Hij heette vervolgens allen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van verschil lende organisaties en zusterafdeelingen, de „Jonge Spelers", den Concordia-band van Wieringon en den feestredenaar, den heer H. F. Oets. Spr. vertelde in 't kort de ge schiedenis van de afdeeling, schetste de moeilijkheden der eerste jaren en conclu deerde, dat er reden was om toch even stil te staan, nu er tien jaar sedert de op richting zijn verloopon. „De Meid". „De Jonge Spelers" gaven bij hun eerste verschijnen ten tooneele een uitstekende vertolking van Heijermans' „De Meid". Vooral Marie Meunier, in de titelrol, was bijzonder goed. maar ook de andere rollen, 'niet name die van de gekwelde jonge vrouw en het familielid-pakjesdrager wa ren in goede handen. „Oom Henk". Het was intusschen kwart voor tien ge worden en om tien uur ging de trein van den beer Oets. beter bekend als „Oom Henk". De ter beschikkingstaande tijd was juist voldoende om er even aan te herin neren, dat de oprichting van de afdeeliae ongeveer samenviel met den strijd om den zendtijd, die hiermee eindigde, dat de ar beidersbeweging ook op 't gebied van radio uitzending gelijkberechtigde werd met an dere groepen en verder vond spr. dan nog Meubelen branden lustig Ketelhuis van de fabriek behou den. In den nacht is door nog niet bekende ooi-zaak brand uitgebroken in het fabrieks gebouw van de N.V. Eerste Waddinxveen- sche Stoommeubclfabriek voorheen fa. Schalk en Berghuis te Waddinxveen. Het vuur vond in den voorraad meube len gretig voedsel en nam dan ook weldra een grooten omvang aan. Dc brandweer uit Waddinxveen bestreed het vuur met alle kracht. Laler rukte ook de brandweer van Gouda ter assistentie uit. Omstreeks negen uur had men den brand onder den knie. Het fabrieksgebouw is ge heel in de asch gelegd. Het ketelhuis, waar in zicli kostbare machines bevonden, kon men behouden. Door dezen brand zijn tachtig menschen werkloos. De schade bedraagt anderhalve ton. De firnia was niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De fabriek is in de plaats gekomen voor de vroegere fabriek, welke in 1910 in de asch is gelegd. Amerikaansche vloot waakzaam De vloot van de Vereenigde Staten is zeer waakzaam in de golf van Mexico. Uit Vera Cruz wordt gemeld, dat een Amerikaansche torpedojager een sleepboot heeft aangehou den. welke tankbooten met-petroleum sleep te. Do sleep kreeg verlof door te varen, toen was vastgesteld dat hier slechts sprake was van een transport langs de kust. Russische bommenwerper gevonden Onqemerkt neerqeslort In een bosch in de buurt van Esbo aan de Zuidkust van Finland heeft men Woens dagavond een Russisch bombardementsvlieg tuig gevonden, dat blijkbaar bij den eersten luchtaanval op Helsinki beschadigd werd en ongemerkt is neergestort. Fraude met laadruimte Schipper veroordeeld. De rechtbank te Groningen veroordeelde gisterochtend den schipper en brandstoffen- handelaar H. K. uit Winschotelf tot 2500 gulden boete, subsidiair vijftig dagen hech tenis wegens oplichting. De man heeft voor zijn schip, de „Concur rent", gebruik gemaakt van verouderde meetbrieven. Het schip had een inhoud van honderd ton; De meetbrief gaf slechts 93 ton laadruimte aan. Daardoor kon hij steeds zeven ton kolen meer laden dan werd verrekend. De eisch was zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. THEATER ROYAL. „LEVEN IN DE BROUWERIJ!" George Gullip, een zetter in de drukkerij van de „Daily Sun" heeft twee ambities, n.1. een beroemd detective te worden en Mary Brown, de charmante secretaresse van den stadsnieuws-redacteur, tot zijn vrouwtje te mqken. Om het eerstgenoemde doel te bereiken heeft hij een misdaadver klikker uitgevonden, in den vorm van een speciale soort drukinkt, die. eenmaal op den vinger van een verdachte aangebracht, daarop minstens een week blijft kleven, zoodat men de handelingen van de(n) be- wuste(n) persoon nauwkeurig kan volgeij, dank zij de door hem of haar nagelaten vingerafdrukken. Het tweede ideaal schijnt echter nóg moeilijker te verwezenlijken clan het eer ste, want Mary Brown is weliswaar bijzon der met George ingenomen, maar wat ver mag een zetter tegen den knappen redac teur Bracly, die zijn aardige sccretaresje meeneemt naar de duurste gelegenheden? Inmiddels is Lord Redhill, de eigenaar van de „Daily Sun" het slachtoffer van een bende valsche munters geworden en heeft een hooge belooning uitgeloofd voor dengc- ne, die aanwijzingen kan geven omtrent de verblijfplaats van de bende. George zet zijn beste beentje voor en meent de leider van de bandieten gevonden te hebben in een zekere majoor Hopkins, dien hij. vak kundig bewusteloos geslagen, op het hoofd bureau van politie aflevert, waar echter blijkt, dat deze majoor het hoofd van de Londensche politie is. Inmiddels heeft Ma ry ontdekt, dat Brady de leider der val sche munters is. maar nauwelijks heeft het lieerschap dit bemerkt, of hij brengt het meisje naar de Blue Star Brouwerij, waar de bende inderdaad haar ongeoorloofd be drijf uitoefent en waar het meisje wordt op gesloten. Ze heeft echter kans gezien, een briefje voor George achter te laten en na tuurlijk snelt deze ridder, vergezegld van zijn vriend Bill, haar onmiddellijk te hulp. Er ontstaat een ongelooflijk leven in de brouwerij en in een minimum van tijd zijn alle aanwezigen inwendig en uitwendig doordrenkt van het smakelijke gerstenat. Allen... behalve George. Hij immers moet zij zinnen bij elkaar houden, om zijn beloo ning en zijn Mary te veroveren, waarin hij geslaagd blijkt te zijn als hij majoor Hop kins in staat stelt, de gezochte bandieten keurig uit een groole kuip schiuniend bier op te visschen. Deze lachfilm niet George Formby in de hoofdrol, draait vanaf a Zaterdag in Theater Royal.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5