Sneeuwwitje Een omslag van tien gulden per bunder Pol Wij lazen voor II in den Raad van Winkel Verdwijnt Nederlands stem uit den aether 1 Mogen de gelden, die indertijd voor de schoolkinderen zijn uitgetrokken ln verband met de geboorte van Prin ses Irene, maar door de tijdsomstan digheden niet zijn gebruikt, thans voor een filmvoorstelling van het Inst. voor Arb. Ontw. besteed wor den? DE BEGROOTINGEN LEVEREN GEEN MOEILIJKHEDEN OP. De Raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Zwart. Allen zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering met wel kom. De notulen worden aangehouden. Ingekomen stukken van eenig belang zijn niet aanwezig. BEGROOTING BURG. ARMBESTUUR 1940. De commissie adviseert bij monde van mevr. KrabElings tot goedkeuring. Er zijn geen op- en aanmerkingen. De begrooting wordt goedgekeurd zooals ze is aangeboden. GEMEENTEBEGROOTING 1940. Ook de gemeentebegrooting werd in orde bevonden, rapporteert mevr. KrabElings. De heer Posthumus voegt aan dit korte, bon dige rapport het een en .ander toe. Wat be treft de post Hoogheemraadschap, er is toe gezegd, dat een bedrag van f2600.zou wor den gerestitueerd. Het geeft den indruk, als of het geld, dat teveel is betaald door de ge meente, aan de Provincie is overgegaan. De Voorzitter heeft toegezegd, zijn aandacht aan de zaak te zullen wijden. Verder, nu het gymnastieklokaal voor an dere doeleinden wordt gebruikt, had de com missie willen voorstellen subsidies te verlee- nen, f50.— voor de badinrichting en f50.— voor het nieuwe sportterrein. De burge meester heeft echter geadviseerd dit niet te doen. Ook andere vereenigingen zouden voor subsidie in aanmerking komen. De Voorzitter licht een en ander nog toe. Het contract van de gemeente met het Hoog heemraadschap kan niet als een vodje papier worden beschouwd, gelukkig maar. Wat de subsidie betreft, spr. ontraadt deze op de be grooting te plaatsen, waar een vorige keer voor de subsidies reeds geen goedkeuring kon worden verkregen. De heer Van Zoonen wijst er op dat er ook een mondelinge toezegging is van het Hoog heemraadschap en spr. uit den wensch, dat deze toezegging in vervulling zal gaan. Dat mag hier wel eens gezegd worden. De heer Brugman acht de post f25.voor lijkenhuisje begraafplaats te laag. De Voorzitter deelt mede, dat het huisje in orde zal worden gemaakt, hetgeen nog ten laste van den dienst 1939 zal komen. De totaalcijfers der begrooting, welke hier na wordt vastgesteld, publiceerden wij reeds in ons verslag der vorige vergadering, de post onvoorzien bedraagt f 414.56. De sub sidie aan het armbestuur is groot f 12.000. Extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsi- diefonds plm. 5300 gulden, belastingbijdrage pl.m. f 2150. KASGELDLEENING. De raad machtigt B. en W. tot het aan gaan van een kasgeldleening, groot f 30.000, tegen een rente van 1*4 boven promesse disconto. BENOEMING ARMVOOGDEN. De aftredende heeren W. Bestevaar en P. J. Korver, worden herbenoemd met alge- meene stemmen. BENOEMING REGENTES. De aftredende Mevr. Hakhof-Krab wordt met algemeene stemimen herbenoemd. COMMISSIE VAN TOEZICHT. In de Commissie van Toezicht op het 1. o. wordt herkozen de heer K. Mulder, even eens met algemeene stemmen. WIJZIGING BEGROOTING 1939. Gewijzigd wordt de gemeentebegrooting 1939, de veranderingen zijn van administra tieven aard. HET SPORTTERREIN. B. en W. stellen voor, in te trekken het voorstel tot aankoop van het sportterrein. Het sporterrein zit in handen van de Middenstandsvereeniging, welke het verder zal exploiteeren. weshalve B. en W. met dit vorstel komen, zoo licht de Voorzitter toe. De heer Van Zoonen spreekt de hoop uit, dat de hoogere instanties hun toegezegde be moeiingen zullen handlhaven. Hulde voor de Middenstandsver. De Voorzitter wijdt waardeerende woorden aan de onbaatzuchtige geste der Midden standsvereeniging. Spr. dankt de vereeni- ging voor haar besluit het terrein aan te koopen en verder te exploiteeren; hij ver* zoekt den voorzitter der Middenstandsver eeniging dezen dank aan zijn vereeniging over te brengen. De heer Van Zoonen is gaarne hiertoe be reid. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. ONTHEFFING BELASTING REINIGINGS DIENST. Door A. Spaans, I. van Peenen. M. Tiege- laar—de Rooij en P. Semeins is ontheffing gevraagd van aanslag 1939. E. en W. stellen voor gehcele ontheffing te verleenen. De heer Brugman meent, dat de dienst straks overbodig zal worden, als het zoo doorgaat. Het telkens ontheffing verleenen is het paard achter den wagen spannen. De voorzitter merkt op, dat het voorstel wordt gedaan op advies van de „tonnen- menschen", volgens welke adressanten geen gebruik van den ophaaldienst maken. Het geen spr. wel wat vreemd voorkomt, daar de menschen indertijd door de tonnenmen- schen zelf zijn opgegeven. Het voorstel wordt hierna aangenomen. RONDVRAAG. De heer Posthumus zegt, dat het Instituut voor Arbeidersontwikkeling een film voor de schoolkinderen gaat draaien, nl. Sneeuw witje. Kan de gemeente Winkel ook niet meedoen, waarvoor f0.25 per kind beschik baar zou kunnen worden gesteld. Bij de ge boorte van Prinses Irene is dit kwartje im mers niet gebruikt. Spr. maakt hier een voorstel van. De heer Van Zoonen merkt op, dat er ver schil van meening is in het college. Heeft de Raad bezwaar, ja of neen? Zoo neen, kan dan vanuit den Raad geen schrijven uitgaan aan Ged. Staten, houdende het ver zoek het kwartje voor dit doel beschikbaar te stellen? Dat lijkt spr. den besten weg. De Voorzitter zet zijn standpunt uiteen. Geld, dat voor een bepaald doel beschik baar is. kan niet voor iets anders gebruikt worden. Maar indien Ged. Staten geen be zwaar hebben De heer Brugman zegt. dat het kwartje voor de Oranjefeesten buiten beschouwing kan blijven. En dan zou dus gewoon een bij drage moeten worden verleend. Spr. wijst op de consequenties. De heer Dekker is het niet met den heer Brugman eens. Was het Oranjefeest doorge gaan, dan was dit voorstel zeker niet geko men. Spr. zou willen verzoeken aan het kwartje een andere bestemming te mogen geven. De heer Brugman zou het kwartje liever aan Volksonderwijs willen schenken voor het algemeene schoolfeest. De Voorzitter vraagt of dit voorstel wordt gesteund? De heer Brugman: Het is niet direct mijn bedoeling er een voorstel van te maken, ik wilde alleen maar zeggen, dat ik er tegen was! Het voorstel om te verzoeken het kwartje voor de filmvoorstelling te mogen gebruiken, wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 6—1 stem, die van den heer Brugman. Intusschen was er reeds door verschillen de heeren gewezen op de opvoedende kracht die er volgens de betreffende schoolhoofden van de film „Sneeuwwitje" zou uitgaan. De Voorzitter sluit hierna de vergadering met de beste wensohen voor 1940. Polder Heerhufjowaard Hoog aantal maaluren. Do pol der zit goed in de olie. Rijks bijdrage voor de wegen valt mee. De wegbeplanting gaat door iep ziekte verloren. Van wie is de Groene Dijk? f 9000.geleend voor onderhoud van wegen, die eigenlijk van de gemeente waren? De begrooting goedgekeurd. Onder presidium van dijkgraaf C. Tromp vergaderden gistermiddag Heemraden en Hoofdingelanden in het Polderhuis, tot vast stelling van de begrooting voor 1940. In zijn openingswoord schetst voorzitter de bijzondere omstandigheden, waaronder wordt vergaderd en hoopt dat ons land bui ten het conflict zal blijven, opdat ook de polder geen nadeelen van een vijandelijken inval zal ondervinden. De notulen worden onder dank aan den secretaris, den heer H. Hoogland, onver anderd vastgesteld. Vooraf worden nog de volgende agenda punten behandeld: INGEKOMEN STUKKEN EN MEDE- DEELINGEN. Voorzitter deelt mede, dat de „beruchte tuin" waaromtrent de heer Ursem heeft gevraagd (de tuin van van Giffen) nog steeds een punt van bespreking uitmaakt. De zaak is nog niet voor elkaar, omdat de gemeente Noordscharwoude als eigenaar van het water om de zaak heen praat. Men zal alsnog trachten een oplos sing te vinden. Er is een aanvrage om on- derhemaling, er zijn reeds enkele ondenr bemalingen, maar het dag. bestuur meent dat het een moeilijke zaak is, omdat hel water van de overige ingelanden te veel opgemalen wordt, als er teveel zijn die in één polderafdeeling onderbemalen. Een be paalde grens voor het peil is dan ook noo- dig. Er schijnt iemand onder te bemalen met electrische bemaling, die dit niet eens heeft aangevraagd, dat gaat toch te ver! Het Dag. Bestuur krijgt machtiging deze zaak af te werken. Er zijn reeds 2200 maaluren geweest, buiten de Decembermaand, een buitengewoon hoog aantal. Er is dus veel olie noodig, dus het bestuur heeft voorraad gekocht, nog voor f 5.15, een gunstigen prijs. Het is gelukt van de bestelde 28000 liter de volle 100 pet. te krijgen. Voor 1940 wordt voor wegenonderhoud f 10.000 ge raamd, het dag. bestuur wil het bedrag maar opmaken, men zou een uitkeering kunnen krijgen van f 12.000,. dus nog f 2000 meer. Men wil daarom nog 50.000 dikke klinkers meer koopen. Er is nog veel iepziekte, er zal nog eens een keuring gehouden worden Voorzitter vreest dat over enke le jaren de heele wegbeplanting verloren zal gaan. Men wil nu om den anderen boom rooien, ongeveer 300 stuks, van Molenweg tot Hon- denweg. Binnenkort zal een insohrij ving geopend worden. WEGOVERDRACHT. De Veenhuizcnder Middenweg, Donkere- weg, Tolweg, Schapenweg en Molenweg worden van de gemeente Heerhugowaard voorgesteld over te nemen in eigendom en onderhoud. Voorgesteld wordt het gedeelte Midden weg vanaf de Ned. Herv. Kerk tot het per ceel van den heer G. Burger en het gedeelte Hondenweg, in Jotaal de vast te stellen grens uitmaken"© van de bebouwde kom der gemeente Heerhugowaard aan deze ge meente over te dragen. Voorzitter licht een em ander toe, de zaak is aarf 't rollen gebradht, toen de gemeente reclameerde over de grondbelasting. De zaak dateert van 1890, voordien waren de weggedeelten eigendom van de gemeente Veenhuiizen. De heer Oudeman: Hoe komt da/t nou? Voorzitter: Ik wou dat *k dat wist, maar ook in andere gemeenten zijn wel zulke gekke dingen. Als de zaak niet overgaat zouden de menschen dubbele lasten krijgen te betalen en de eene ingeland dois meer krijgen te betalen dan de ander. Van wie is de Groene Dijk? De Groene dijk staat er niet bij zegt de heer van Langen. Het blijkt dat niemand weet van wie deze eigenlijk is, gemeente en polder schouwen beide. Wat de overname betreft „heeft een el- zij cis de polder steeds voor het onderhoud gestaan, maar anderzijds ook wegenbelas ting geheven. Het is moeilijk uit te zoe ken of nadeel van heeft gehad, 't Is wel zonderling, blijkt nu, dat de polder een ge killeen ing heeft gesloten van f 9000.— voor onderhoud van een weg, die geen ei gendom was; aa.n een en andier is echter niets meer te doen. Met alg. stemmen wordt het besluit aanvaard. Voor overdracht weg aan de gemeente kan voorzitter geen bedragen noemen, maar de zaak zaJ nog in behandeling' komen in den Raad van Heerhugowaard. Men wil al leen wel zeggen niet hooger te gaan dan de helft van het bedrag dat het weggedeel te de laatste zeven jaar heeft gekost. De heer Oudeman wijst er op dat ook die erfpacht verloren zal gaan. Voorzitter zegt. dat die toóh een „bron van beroerdigheid" is, tal van belangheb benden protesteeren steeds. Voorzitter wil er wel af. Er zullen behoorlijke voorwaar den worden gseteld; noch het vaarwater, noch die afvoer va.n het water zal in ge drang kamen. DLJKVERBREEDING. In verband met den spoedig aanvangen- den aanbouw der nieuwe Enig te Hens broek. wordt voorgesteld den dijk bij dien brug te verbreeden. De brug zal nog in December worden aan besteed. Ze wordt 60 c.M. verhoogd, 2/3 zal van de provincie komen, 1/3 van den polder. Conform besloten. GEDEELTE HASSELAARSWEG NAAR DE PROVINCIE. Voorgesteld wordt het westelijk gedeelte van den Hasselaarsweg in eigendom en on derhoud af te staan aan de provincie tegen den prijs van f 1.—. benevens de in dien weg gelegen welfbrug. De polder zou jaarlijks een bijdrage van f135.aan de provincie hebben te betalen voor onderhoud. Conform besloten. VERBINDINGSWEG BROEKERBRUG- RINGVAART. Aan de provincie Noordholland wordt vergunning verleend om een verbindingsweg aan te leggen met brug vanaf de Broeker- brug (Ringvaart) tot den Boterweg. De bruggen krijgen een doorvaartbreedto van 3.80 M. en een doorvaarthoogte van 1.40 M. boven polderpeil, grooter dan oorspron kelijk gedacht AANKOOP AANDEELEN. Besloten wordt om voor het In 1939 ont vangen bedrag van f796.20 wegens land- verkoop een aandeel op het Grootboek N.W.S. ad f800.te koopen en daartoe het eerstgenoemde bedrag met f3.80 kasgeld aan te vullen. BEGROOTING POLDER EN WEGEN. De begrooting sluit in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag van f 112.111.59 (ont vangsten 1939 f 101.127.24, met een onvoor zien van f 339.91 en een nadeelig saldo 1940 van f 9650. De begrooting der wegen sluit in ontv. en uitg. tot een bedrag van f 34.233.75, met een onvoorzien van f 506.45. De omslag polder volgens het kohier over 3073 H.A. 68 A. 0.4 c.A. a f 10 per H.A.: f 30739.19. Er zijn geen algemeene beschouwingen. ARTIKELSGEWIJZE BEHANDELING. Er is nog een nadeelig saldo vorige dienst f 15.628.43, dus men is toch ruim f 6000.vooruit gegaan. Als in 1941 de heffing op het gebouwd komt, dan is er kans dat men geleidelijk van het nadeelig saldo afkomt, zegt de dijkgraaf. Voor olie is f3000— geraamd. Voorzitter vreest dat bij het totaal gebruik van 70.000 liter stookolie de post wel heel wat overschre den zal worden. De heer v. Gragt wil de post armenzorg f 325.— schrappen, omdat de a rmenzorg aan de gemeente is gekomen. Voorzitter ze<?t dat dit wel juist is, maar de gemeente betaalt reeds zooveel. Met 14 tegen 3 stemmen wordt het voorstel- v. Graft verworpen. Voor stemden de heeren v. Graft, Poland en Smit. Critiek wordt uitgeoefend op het feit dat de molens van Geestmerambacht, waar de polder voor betaalt onvoldoende malen. Geestmerambacht heeft daarom geen recht aanmerkingen te maken op de bemaling der strijkmolens van polder Heertiugowaard. Men vindt het schee! dat de polder nog f 700 aan Geestmeram bacht betaalt. Het bestuur zal er over recla meeren. De begrooting van den polder wordt z.h.s. goedgekeurd. DE BEGROOTING VAN DE WEGEN. Het totaal bedrag van den opbrengst wordt geraamd op f 20173.75, met een omslag van f 6 per bunder. De arbeidsloonen zijn op f 4500 geraamd, tegen uitgegeven f 9288.20 in 1938. Er is één vast arbeider minder en er zal minder los personeel noodig zijn. Ook deze begrooting wordt z.h.s. goedge keurd. KASGELDLEENING. Voor den dienst 1940 zal een rekening courant-overeenkomst groot f 50.000 worden aangegaan, tegen V4 pet. boven promesse disconto Ned. Bank. Voor December wordt f 40.000 geleend bij het N.H. Landbouwcre- diet tegen 3V& pet. RONDVRAAG. De heer Gootjes klaagt er over, dat de dijk bij de Broekerbrug veel te smal is gemaakt. Voorzitter is het eens met den heer Gootjes, maar het Bestuur kon er niets aan doen. Ook de dijk bij den Basse- weg in Noord, richting blijft veel te smal, maar uitsluiting van verkeer zou de aan- wonenden te veel last bezorgen. De heer Ursem vindt in het gedeelte Pannekeet het peil niet juist. Varen is bij na onmogelijk. Voorzitter heeft nog nimmer een afwij king van 7 c.M. onder zomerpeil, zooals de heer Ursem beweert, kunnen constatee- ren. Voor alles moet het water weg, en de vaarders moeten zich daar naar richten en het ongemak nemen. Voorzitter zal zoo soepel mogelijk zijn. De verdere vragen betreffen bijna individueele belnagen der hoofdingelam en gaan over te hoog of te laag waartegenover voorzitter telkens het algj meen belang van den polder stelt Om vijf uur wordt de vergadering p sloten. De onregelmatigheden in Den Heldt De bedrijfsleider in vrijhei maar meteen weer gearresteei Gisteren is voor de raadkamer van Alkmaarsche rechtbank het request tot j vrijheidstelling behandeld, dat ingediend door nir. J. A. E. Buiskool voor zijn ctóent. 1 directeur van de gemeente-reiniging te D« Helder, die eeniigen tijd geleden is geai resteerd, verdacht van verduistering 1 dienstfbetrekking van benzine en %cn olii reiniger. Na een uitvoerige behandeling in raadkj mer beval de rechtbank de invrijheidsti ling van verdachte. Toch werd deze in ar rest gehouden in verhand met een nieuw tegen hem ingebrachte beschuldiging, 04 melijk van het aannemen van steekpennii gen. Over de al of niet definitieve invrijduedd stelling, zal door den reohter-cammissari opnieuw beslist moeten worden. WARMENHUIZEI GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer R. C. Posthuma slaagde gisteren te Amsterdam voor het m» disch doctoraal examen. DIENSTPLICHTIGEN AFGEKEURD. Voor den militairen dienst zijn afgekeun de navolgende personen: W. J. Bommer. Roozendaal Kz., J. A. Ligthart Sz., Joh. Tei selaar Kz. DAT WAS EEN DIKKE! De beroepsvisscher D. Berkhout wist ii een zijner netten een snoek te bemachtigei van 16 pond zwaar. Het beest was 1 metei lang. ZIJP! BURGERLIJKE STAND. 8 t.m. 14 December 1939 Geboren: Nelly, dochter van Arls van der Vlies en Trijntje Quax. Ondertrouwd: Nicolaas Bellis, 22 jaar, schilder en Trijntje Vriendtjes, 18 jaar, z. b. beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden:- Geene. AMBTSDRAGERS NED. HERV. KERK. Bij de verkiezing van twee notabelen van de Ned. Herv. Kerk, werd als zoodanig her kozen de heer K. Paarlberg en gekozen d« heer J. Peetoom, beiden te Oudesluis. JIJLW EIGE1 Gist bare land©] Aan ]e, vot D. SU Meske mik, P- v. Na secret ging Aar bet 01 periot leden, en G. de rai' ren J Bijvo* teur ring De vorain Bozer de vc De den. ter g dat 1 Po ld* zelfd«( daan zoo z op hi Ooi Jrnrrr De zijn heeft geleii werk vrien vertr bewe POLITIE. Gevonden een autoslinger. Inlichtingen ter secretarie. ZAKENVERLOF. Aan de dienstplichtigen J. Koomen Czn. en G. de Heer is zakenverlof verleend. HEERHUGOWAARD POLDER MAAKT IN HAARLEM EEN GOEDE BEURT. Een lid van de commissie tot onderzoek uit de Prov. Staten betuigde groote instem ming met het bij den polder Heerhugowaard bereikte resultaat met betrekking tot de centrale inning van de lasten over onge bouwd. De Commissie sloot zich hierbij aan, zij adviseert de voordracht te aanvaarden. GETREUZEL MET ONZEN WERELDOMROEP. Het Volk (S.D.A.P.) schrijft: Nogmaals moeten wij wijzen op de volkomen onbevredigen de toestand, die het gevolg is van het treuzelen met het tot stand brengen van een Ne derlandsche wereldomroep. Het blad vreest, dat Neder lands stem langzamerhand uit den aether verdwijnt en vervolgt dan: Aan Nederlanders in de aether is overigens geen ge brek! Daar zorgen buiten- landsche propaganda-ministe- ries wel voor! Uit Engeland wordt in 't Afrikaansch gezon den, hetgeen ieder Nederlan der verstaat, uit Rome wordt op de korte golf telkenmale een uitzending in de Neder* landsche taal verzorgd en dat de Duitsche kortegolfzen ders meer tijd besteden aan het uitzenden van propagan- da-nummers dan de Phohi in het geheel aan zendtijd heeft, is een beschamende waarheid Zoo moesten wij Zondagmid dag aanhooren, dat een St. Nicolaasfeest van de Neder- landsche kolonie in Berlijn door de Duitsche kortegolf- zendera, naar Indië werd overgebracht. Prompt ge volgd door nationaal-socia- listische propaganda! Het wordt toch wel een beetje al te bar op deze ma nier. Niet alleen dat Neder land. dat een pionierspositie op dit radio-gebied heeft, zich uit die postie heeft laten verdringen, doch wij geven nu vrijwillig onze landgenooten in den vreemde over aan bui teniandsche propagandisten. Er heerscht in Indië sinds het uitbreken van de oorlog een ontzaglijke nieuwshon ger en een groot verlangen naar een voortdurenden band met het moederland. Er zijn in de afgeloopen maandeq bijna geen dagen geweest, waarin het ver verwijderde buitenland niet op de hoogte gebracht diende te worden van de positie en houding van Nederland. De regeering laat de informatie van on ze landgenooten in het bui tenland en van de rest van het buitenland over aan het AN.P. en de vreemde zen ders. Dat is een onhoudbare ■toestand, en het kan in In dië tot onaangename gevol gen leiden. Waarom? Is het soms schroom tegenover de luis teraars, die Jarenlang het voortbestaan van onze Neder landsche omroeporganisaties gesaboteerd hebben, door er hun bijdrage aan te onthou den? Het belang van Neder land is véél grooter dan dat van niet-betalers! GESCHRIJF ROND EEN MERKWAARIGE SCHENKING. „Men" schrijft aan de N. Rotterd. Crt. (lib.): Onder den titel: „De waar deering van een niet-katho- liek," in de Limburger Koe rier vnn 8 dezer, bespreekt pater P. H. Rongen O.C.R. in een kort artikel de daad van een bij name vermelden kantonrechter in Zeeland. Zonder katholiek te zijn, vermaakte deze zijn vermo gen aan de katholieke paro chie zijner woonplaats, uit eerbied voor de werkdadige liefde, die hij, in zijn leven, bij de „religieuzen" het meest had gezien. En de schrijver acht deze schenking, die wij verder onbesproken laten, terecht merkwaardig en on gewoon. Maar even merkwaardig achten wij des paters woor den, waarin hij van 't motief eener erflating bij den ka tholiek zeer open een voor de hand liggende verklaring geeft. Hij zegt toch: „Dat katholieken bij testa ment een meer of minder groot legaat vermaken aan kerkelijke of charitatieve in stellingen, i6 alleszins be grijpelijk. Het motief van de ze gevers zal wel uiterst zel den waardeering zijn voor ae katholieke zaak op zich (sic!). De gedachte, waar zij zich door laten leiden, is in den regel het doen van een goed werk, de angst voor een lang vagevuur, de be rekening het weggeschonken geld met honderdvoudigen interest in den hemel terug te vinden." Haast doet ons, aldus de N.R.Crt., deze drijfveer tot vermaking, in gehalte inder daad wel minder dan die van den legatcerenden kanton rechter, denken aan de ave- rechtsche oftewel profijtelij ke toepassing van het gewij de woord in I Timotheus 4:8: .De godzaligheid is tot alle dingen nut hebbende de be lofte des tegenwoordigen en des toekomenden levens." DE DEMOCRATIE HEEFT HET WEER GEDAAN! In het Nationale Dagblad (N.S.B.) lezen wij: De stichting „Schoolkin dervoeding te 's-Gravenhage" verbreidt een, oproep om steun, waarin 'te lezen staat: „KINDEREN ZONDER ETEN NAAR SCHOOL?" En toch zou dit gebeuren, indien de Stichting „School kindervoeding" niet dagelijks aan ongeveer 5000 kinderen kosteloos voedsel verstrekte. Elk kind kunnen wij voor 10 centen een flinke warme maaltijd verstrekken. In September j.1. heeft de Stichting reeds 86818 koste- looze maaltijden verstrekt aan kinderen van het bijz. en openbaar onderwijs." Is het niet diep treurig, I dat dagelijks vijfduizend kin- I deren door liefdadigheid ge voed moeten worden, omdat hun ouders hun het noodige niet kunnen geven? De da mes en heeren, die het zoo druk hebben met op de N. S.B. af te geven, zouden be ter doen te zorgen, dat deze ouders kun kinderen behoor lijk te eten konden geven. Maar daartoe is de democra tie niet in staat, aldus de Mussertkrant, die besluit: 1 Het is ook veel gemakkelijker op anderen te schelden dan werk en brood aan alle volks 1 genooten te geven. Gi: Gout ring afd. De Bars gelot succ voor gen werl peni ninj oorli door E.d.: Si spre (Bis V< M pl.n ces. D gen gew bete afd. Afd. D stic; Nie- H D VOO Z VOO E. hee mei mis C dat kei AH ge\ val „to zee tin bet de die we los wa I kri gei

Schager Courant | 1939 | | pagina 6