Nog geen subsidie voor de Sluis te Broek De Nederlandsche Middeosfandsbank 41 STAATSLEENING 1940 Schagen-Wisringerwaard De platina-ring terecht Zaterdag 16 December 1939 Derde blad Raad Znidscbarwoude Een korte agenda De raad deze gemeente vergaderde Vrij dagavond te acht uur ten raadhui ze onder .voorzitterschap van 'burgemeester Jhr. A. L. .van Spengler. Secretaris de heer G. G. Post. Alle leden waren aanwezig. Na, opening der vergadering volgde vast stelling der notulen. Naar aanleiding van het ontvangen ver slag van den Economisch Technologischen dienst van N. Holland zeide de heer T. de' Geus dat daar geen enkele land- of tuin bouwer in zit. Voorzitter vestigde de aandacht op den heer Jac. Groen Az., Bovendien ligt het niet op onzen weg daarin te voorzien. Medegedeeld werd, dat de heer G. Blom te Nibbixwoud tot ambtenaar ter secretarie al hier is benoemd. Geen subsidie aan de sluit te Broek. Aangezien sedert de afwijzing van het vo rige verzoek geen nieuwe gezichtspunten naar voren zijn gekomen, stelden B. en W. voor, afwijzend te beschikken op het ver zoek van de gemeente Broek op Langen- dijk om een subsidie van f 100 per jaar ge durende 45 jaren, ten behoeve van den sluisbouw aldaar te verleenen. Aangenomen. Ontvangen is de begrooting 1940 van de 'Gom. gasfabriek. Schoen mag blijven wonen. Naar aanleiding van het verzoek van den heer K. Schoen om de termijn van ont ruiming van de door hem bewoonde en in eigendom behoorende onbewoonbaar ver klaarde woning met een jaar te verlengen, stelden B. en W. voor dit verzoek met het oog op den leeftijd van betrokkene, in te willigen. Aldus besloten. Subsidie voor de L.T.B. B. en W. stelden voor n.a.v. het verzoek van de afd. Langendijk van den R.K. L.T.B. f 20.uit te trekken wegens subsidie van den tuinbouwcursus, welke door deze ver een. zal worden gehouden. Deze post zal worden uitgetrokken op de hegrooting 1940. Ged. Staten hebben de aanstelling van een ambtenaar ter secretarie goedgekeurd. De kosten dienen te worden gedekt uit den post onvoorzien. Een suppl. begrooting 1939 werd gewijzigd. De gemeentebegrooting 1939 moet nog weer gewijzigd worden. Over de gemeentebegrooting 1939 was een 1 brief ontvangen, waarin wordt aangedrongen eenige posten te verlagen. B. en W. stelden SCHAGEN BRANDSTOFVERZEKERING. Door Burgemeester en Wethouders is be sloten op Vrijdag 22 dezer een brandstofver strekking te doen plaats hebben. COLLECTEN. Door Burgemeester en Wethouder is aan onderstaande vereenigingen vergunning verleend om in het jaar 1940 een collecte te houden: Bestuur afd. Schagen „Witte Kruis", op Harddraverijdag; Bestuur Vereeniging „Zonnestraal", op Za terdag 22 Juni; Besturu Verceniging „Het Hoogeland" op eersten Maandag in October; Bestuur Afd. Schagen „Santos" op Donder dag 25 Juli: Bestuur Afd. Schagen „Sonnevanck" op Don derdag 27 Juni; Bestuur Afd. Schagen- der Verceniging tot bevordering van de gezondheid in de gra fische vakken in Nederland op Dinsdag 14 Mei; Bestuur Afd Schagen „Mgr. Mutsaersfonds" op Donderdag 1 Februari; Bestuur Afd. Schagen „Herwonnen Levens kracht op 28 November. Bestuur van het Kinderhulpfonds Schagen op Woensdag 13 Maart. BURGERLIJKE STA .ND. Geboren: Jan, zoon van Jakobus Gerlofs en van Kniertje Dieuwertje Balk; Geertrui- da Agataha, dochter v. Jan Pancras en van Elizabcth Geertruida van der Eng; Jacoba Maria, dochter van Jacob Huijberts en van Cathaz-ina Agnes Geertruida Entius. Getrouwd; Nanning Raven en Lammertje Kossen. Overleden: Arnoldus Delver, oud 63 jaren, echtgenoot van Dieuwertje Deutekom; Nazi Groet, oud 73 jaren, Jacob Eeken, oud 84 jaren. POLITIE. Gevonden: een vulpenhouder, een paar dameshandschoenen, een wollen sjaal, een auto-sleuteltje en een rijwielplaatje. Verloren: een rijwiel plaatje, een vulpen houder, een halsdoek, een portefeuille, een dames polshorloge, een gouden armband horloge en een paar wanten. RA-RA-RA, WIE IS DAT NU? De Schager Radiocentrale, onuitputtelijk in het bedenken van attracties, heeft voor abonné's, en ook voor niet-abonné's weer iets origineels bedacht. Dinsdag- en Woens dagavond zal er een groote luisterwedstrijd zijn in het gramofoonplaatuurtje. Men kan radon naar de namen van bekende zan gers, die in dat uurtje zich via de ebonie: ten schijf zullen doen hooren. Een huis-aan" huis-circulaire vermeldt alle bijzonderhe den en in het wckelijksche radiorijm in dit nummer wekt de Centrale ieder op om mee te doen. Het gaat om flinke en smakelijke prijzen. voor, aan de opmerkingen zooveel mogelijk te voldoen. De uitgaven van Maatsch. Hulp betoon zijn reeds hooger dan het bedrag dat door Ged. Staten wordt voorgesteld. Voor den nieuwen rijweg. In verband met den aanleg van een rij weg van de Dorpsstraat naar den Prov. weg AlkmaarSchagen, meer in het bij zonder ten behoeve van den Westelijken oprit naar de door de provincie over het kanaal te bouwen rijbrug, is het noodzake lijk enkele perceelsgedeelten en kunstwer ken in eigendom der provincie over te dragen. B. en W. stelden voor, voor het wegne men van de oziderhoudsplicht van de Groc- nebrug en de brug van de Langebalk een jaarlijksche bijdrage van f 25.— beschik baar te geven aan de Provincie en de be treffende perceelen over te dragen. Voorzitter gaf een toelichting van dit voor stel, waarna het zonder hoofdelijke stemming werd aangenoznen. Zij blijven varen! De Provincie heeft eezi oplossing gevon den voor een nieuwe verbinding i.p.v. de vaarsloot bij de nieuw aan te leggen brug, welke vaarsloot ook gebruikt wordt door de huurders van het gemeenteland in de Heerhugowaard. B. en W. stelden voor aan het betreffen de verzoek van de Provincie te voldoen. Dit betreft het nemen van administratieve maatregelen. Goedgevonden. Aan de orde kwam de bekende ontwerp verordening van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht. De heer Blom had bezwaar tegen de werkverschaffings'oonen in dit ontwerp. Voorz. meende, dat dit de aandacht van de Vereen, van Ned. Gemeenten heeft. Daarna werd de ontwerp-verordening voor kennisgeving aangenomen. Wijziging gemeensch. regeling Gasfabriek. B. en W. stelden voor de gemeensch. re geling voor de gem. gasfabriek te wijzigen, in verband met het verleenen van een pre sentiegeld van f 2.50 per vergadering aan de leden van het dag. bestuur. Aldzzs besloten. Op de gemeentefondöbelasting 191011 zul len 75 opcenten worden geheven. Rekening-courant-overeenkomsten. B. en W. stellen voor een rekening cou rant overeenkomst aan te gaan met de Bank v. Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 22500.De debetrente zal 4V2 Pet. de credietrente pet. zijn. Aldus besloten. Voor de gasfabriek werd onder dezelfde voorwaarden een rekening-courant-overeên- komst aangegaan tot eezi bedrag van f 15.000.-. Rondvraag. De heer van Kleef vroeg of al iets bekend is over het maken van den nieuwen weg. Voorzitter zeide, dat dit nog niet gezegd kan worden. Er zal wel spoed worden be tracht. Het moet echter nog worden aange nomen door de Staten. Daarna sloot de voorz. de vergadering met den wensch voor een prettig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar. KANTOOR: SCHAGEN. Directeur Mr. Dr. J. A. E. BUISKOOL, en haar agentschap te Anna Paulowna, Agent B. ZON, belasten zich gaarne met inschrijvingen op de GEEN VALSCHE SCHAAMTE BIJ DE OPVOEDING. Drukbezochte ouderavond. De gisteravond in de Lagere school gehou den ouderavond werd door 46 belangstellen den bijgewoond. Mej. de Brouwer, sociaal peadagogc van het Witte Kruis te Amsterdazn, houdt hier na een inleiding over „onze zorgenkinderen", dat zijn dus de kinderen, die door achter stand in de hersenfunctie, lichaznelijke af wijkingen of nerveuze storingen in school en huis moeilijk zijn op te voeden en niet mee kunnen komen. De speciale dienst, in gesteld door het Witte Kruis geeft in deze gevallen advies en de taak der sociaal pae- dagogen is de verschillende groepen te ru- briceeren en voor elk de juiste methode ozn tot een zoo nordaal uogelij'k leven terug te keeren, aan te geven. Spr. schetst de ziels conflicten der kinderen, die in gevallen van nerveuze storing tot schijn-achterlijkheid aanleiding geven, maar door verstandig in grijpen der ouders in samenwerking met medisch-opvoedkundige burcaux meestal geheel genezen kunnen worden. Bij alle gevallen, zoowel van ach terlijkheid als schijnachterlijkheid moeten de ouders valsche schaamte vermijden en in overleg met huis arts en onderwijzer die maatregelen nemén, welke noodig en nuttig voor het kind zijn. De resultaten, zooals spreekster aan de hand van de praktijk aantoont, zijn vaak frappant. Vragen uit de vergadering. Dr. v. d. Sluis vraagt mej. de Brouwer of het niet zeer noodzakelijk is de klassen te verkleinen, omdat het massaal onderwijs MORGENMIDDAG 2 uur - TERREIN LOET Competitie K.N.V.B. De eerste derby! een strop moet zijn voor een kind, dat indi- vidueele opvoeding noodig heeft. Wat is de norm van de klassen? Mej. de Brouwer zegt dat bij een klas van 32 leerlingen het al niet meer mogelijk is voldoende aandacht aan de kinderen te be steden. Voor een gewone klas is 30 meer dan genoeg, terwijl 48 voorschrift is tegen woordig, De dienst, die als antwoord op andere vragen, geeft zijn adviezen kosteloos, ook aan niet-leden en bemiddelt bij de ge meenten van diegenen, omdat de ouders die overheidssteun voor buitengewoon onderwijs noodig hebben. Mej. Tiddens vraagt of het mogelijk is dat de sociale paedagogen op school komen tes ten. Mej. de Brouwer antwoordt toestemmend. Onderzoek reeds op de Fröbelschool is in veel gevallen nuttig gebleken. Met een hartelijk woord dankt voorzitter de spreekster voor haar uiteenzetting. Mededeelingen. De melkvoorziening heeft niet haar beslag gekregen. De kinderen vonden de smaak van de melk niet lekker! Omtrent het cursusgeld voor een cursus over opvoeding, in samenwerking met de Ver. van Huisvrouwen, door den heer Daal der te geven, zal men zich nog nader bera den. Het aantal leerlingen bedraagt 270, de da- gere klassen zijn dicht bevolkt, een heeft er zelfs 53. Voorzitter heet nog speciaal welkom mej. Heuvel, de onfangs benoemde onderwijzeres. Verkiezing leden oudercommissie. Mw. Roobol treedt af. Haar wordt dank gebracht voor haar bemoeiingen. In haar plaats wordt gekozen Mw. Rol met 22 tegen 8 stemmen, na twee vrije stemmingen en herstemming tusschen de dames Rol en v. d. Capelle. Uit de rekening van de penningmeesteres- sc blijkt dat is ontvangen f 550.80, uitgegeven f 495.84, batig saldo f 51.96 De rondvraag levert niets op. Ongewoon laat, omstreeks half elf, wordt de als gewoonlijk zeer gezellige vergadering waarop de traditionecle thee met koek niet ontbrak, gesloten. SCHAGEN-NIEUWS. Als de weergoden nu eens geen roet in het eten gooien, zullen de voetballiefhebbers eindelijk weer in de gelegenheid zijn, Scha gen 1 aan het werk te zien. Morgen komt Wicringerwaard aan de Loet op bezoek en we mogen ons dus voorbereiden op een ou- derwetschen strijd! IIoo de omstandigheden ook mogen zijn, Sparta—Wieringcrwaard zal altijd in het middclp\in'. der belangstelling blijven staan.. Er hccrscht zoo'n rivaliteit tusschen de twee clubs, men begeert van bei de kanten de zege zoo fel, dat het publiek im mer op een sensationeelc match kan rekenen. Waarbij moet worden opgemerkt, dat de ontmoetingen van de aartstcgenstanders over het algemeen steeds een uiterst sportief ver loop hebben gehad en de sensatie van gezon den aard is geweest. Iedere voorspelling lijkt ons een slag in de lucht, maar dat het weer een echte voetbal middag zal worden, dat is zoo vast als een huis! Schagen 1 komt als volgt uit: P. Schoorl. Joh. Bremer, M. de Haas. L. Schoorl, S. Grootes, H. Middelbeek. J. Peetoom, D. Schoorl, C. de Moor, J. v. d. Ben, R. van Haren. Res. A. de Wit. Schagen 2 zal in Den Helder trachten de bovenste plaats te behouden, hetgeen tegen Helder 5 wel niet zoo bemakkelijk zal gaan Als we echter het elftal zien, blijven we op timist: J. J. Slikker. C. Slikker, J. Weeland. G. C. Anneveldt, T. Moransart, P. Slik. J. Broer, J. Slikker, Jb. Ypey, P. Boontjes, J. Franzen. Res.: Jb. Molenaar, P. Dekker. Schagen 2 vertrekt om 9 uur van de Markt. De Ads.-Commissie meldt tenslotte: HJR.C. eSchagen a. 11.15 uur. P. Kort. A. Molenaar, G. Anneveldt. A. Flapper, T. Schoorl, G. Vel. J. Kater, P. Verra, M. v. Rooij, J. v. d. Pijl, H. Vollen. Res.: H. Kaper, H. de Graaf, J. Koning. Vertrek om 9 uur gelijk met Schagen 2. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. MET NAALD EN DRAAD. Onze plaatsgenoote Mej. Gré Appel, slaag de bij de te Rotterdam gehouden examens als costumière, zij was leerlinge van het mode-instituut, dir. Mej. G. Boot, te Schagen OUDESLUIS. OUDERAVOND. De Ouderavond in de Openbare Lagere School alhier werd gisteravond bezocht door een 35-tal ouders. De heer Jn. §tara mes opende de bijeenkomst. Het hoofd der school deelde den aanwezigen mee, dat het getal leerlingen achteruitliep. Verschillen de middelen daartoe zullen aangewend worden, opdat er drie leerkrachten kunnen werkzaam blijven. Daarna hield de heer H. Jippes een rede over het onderwerp: „Taal". In de pauze zorgden de dames voor een kopje thee met een versnapering en daarna werd uit de Camera Obscura van Hildebrand „Nurks" voorgelezen. Wethouder C. Nannis zette uiteen, hoe de regeling van toelating van kinderen uit andere gemeenten in 't vervolg kon plaats vinden en ook hoe de schoolartscndienst in de toekomst zou werken. Na rondvraag sluiting. Na pijnlijke behandeling op het lichaam van den Italiaan' ge vonden. „Ik feliciteer U, mijn heer!" De platina-ring met briljante be zetting, die onlangs met een haak je uit een juweliersétalage te Rotter dam werd „gepiikt" is eindelijk ge vonden. Zooals men weet, "werden in verband met den inbraak bij den juwelier twee Italianen gearresteerd. De politie nu kwam er achter, dat bij iemand op de Séhiedamschedijk, de kostbare ring te koop was aangeboden.. De adspirant-kooper vertelde aan de politie, dat de Italiaan, die den ring presenteerde, zich even moest verwijderen alvorens hij het sieraad kon toonen. Deze laatste mede- deeling leidde tot de opsporing van den ring. Met toestemming van den officier van Justitie en den rechter commis saris ging de politiearts, dr. J. M. Kolff, er tenslotte toe over, de beide Italianen aan een nauwgezet lioha melijk onderzoek te onderwerpen. Bij den eersten Italiaan leverde d'it onderzoek geen resultaat op. Bij den tweeden, A. C., had de dokter meer succes, want na een langduri ge en pijnlijke behandeling kwam de ring te voorschijn. Sportief. A. C. droeg zijn verlies sportief, want terwij] de inspecteurs bezig waren met den ring te bekijken, sprong hij van de tafel, waarop hij het onderzoek had moeten on dergaan, liep op de politiemannen toe en zei in het Fransch: „Ik feliciteer u, mijn heer de inspecteur, dat is me in Rome, Pa rijs of Brussel nog nooit gebeurd." Wèl. een bewijs dus, dat hij dit kunstje al meerma len heeft uitgehaald. Dering is door den juweliers, den heer Bonnewits herkend zoodat de inbraak thans volkomen is opgelost. Nederlandsch-Duitsche handelsbesprekingen Een Nederlandsche delegatie, onderleiding van den directeur-generaal voor Handel en Nijverheid dr. H. M. Hirschfeld, is naar Berlijn vertrokken om met de Duitsohe e- geering besprekingen te voeren over eco nomische onderwerpen. Russische spionne gevat Een spionnagecentrum te Hel sinki. Het Deensche blad de „National Tidende" verneemt uit Helsinki, dat daar een Sovjet- Russisch spionnagecentrum is ontdekt, met vertakkingen naar Stockholm. Tijdens de verduistering bemerkte een politieman in de Frnsdhe hoofdstad een niet voldoende af geschermd licht. Bij onderzoek bemerkte hij dat in de woning een Russische vrouw met Stockholm zat te telefoneeren. Onder •bedreiging met zijn revolver arresteerde de agent de vrouw. HOOGWOUD AARTSWOUD. TOEZEGGING VAN BEROEP. Voor de gecombineerde kerkelijke ge meenten Hoogwoud en Aartswoud werd gis teren besloten een toezegging van beroep te doen aan Dé. H. Krep te Westzaan. HERKOZEN. In de vergadering van het Kiescollege werden tot Ouderling en Diaken herkozen de heeren Jb. Kuiper en A. Jonker. NIEUWE NIEDORf TOONEELUITVOERING. Naar wij vernemen heeft de heer Kossen voor de Kerstdagen een tooneelvoorstelling georganiseerd, waarin op veler verzoek het bek einde tooneelstuk „Bet ie Regeert" zal worden opgevoerd. De hoofdrol zal worden vertolkt door Mevr. Koopmans-Tas, de re gie berust bij den heer Slikker. Wij behoe ven hier verder niets meer aan toe te voe gen. Tooneelliefhebbers op 24 December dus naar de tooneelzaal van Kossen, daar wacht U iets goeds.1 Zie verder adv. WIERINGEN POLITIE. Verloren: een bruine astrakan heeren handschoen. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gem.bode. BARSINGERHORN KOLHORN. LD.D.A. KOMT WEER. Op Zondag 24 Dec. zal voor de bond van Staatspensioneering optreden de tooneel- vereeniging I.D.D.A. uit Zuidsoharwoude in de zaal van den heer F. Groet, met het tooneelwerk „Het vijfde gebod". Volgens oude gewoonte werd deze uitvoe ring altijd op le Kerstdag gehouden, maar zal nu door bijzondere omstandigheden de 24 Dec. plaatshebben. Nadere gegevens worden in dit blad door advertentie be kend gemaakt HARENKARSPEL DIRKSHORN. JULIA DE GRUIJTER EN RIEN VAN NOPPEN KOMEN VOOR DE „V.V.O." Voor de derde maal in dit seizoen organi seert de „V.V.O." een „avond" voor haar le den en Wel op Dinsdag 19 December a.s. En dit wordt ongetwijfeld een avond van „iets anders". Het is het bestuur n.1. gelukt de bekende Vlaamsche voordrachtkunstenaars Julia de Gruijter en Rien van Noppen te engageeren. Vele malen hebben wij dit „tweetal" voor de radio gehoord, thans zullen wij hen ook kunnen zien. Wij twijfelen niet of in deze donkere „ad ventsdagen" staat ons een „prachtavond" te wachten. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in het blad van heden en Maandag a.s. EEN SCHOON JUBILEUM OP KOMST. Naar wij vernemen zal het 3 Januari a.s. veertig jaar geleden zijn, dat de Muziekver- eeniging „Onder Ons" werd opgericht. Dit heugelijk feit zal de vereeniging herdenken op Zaterdag 13 Januari d.a.v. Het ligt in de bedoeling een feestavond te organiseeren, een avond van „elck wat wils", waarbij zullen worden uitgenoodigd: o.m. het gemeentebestuur van Harenkarspel; de stehnpilaren der vereen, d.w'.z. de dona teurs; verschillende besturen van de plaatse lijke vereenigingen, alsmede besturen van zustervcreenigingen uit den omtrek. WAARLAND LEDENVERGADERING MIDDENSTAND. De R.K. Middenstancteverèeniging Waar land hield hare algemeene vergadering ten huize van Wed. G. -Stoop te Waarland. Kapelaan v. d. Heijden opende de verga dering met welkom, en memoreerde het overlijden van den heer Beemsterboer, den Voorzitter der Vereeniging. De ontvangsten en uitgaven beliepen espectievelijk f 122.88, f S8.G8 alzoo een ba tig saldo ad f 34.20. Bij de verkiezingen voor een nieuwen Voorzitter, een nieuwen secretaris, alsme de een penningmeester werden na eenige stemmingen gekozen verklaard als Be stuursleden de heeren Corn. van Trie nen, C. Dekker Az. en G. Lantman. Tot secretaris werd vervolgens uit het Bestuur gekozen de heer Adr. van Ophem, tot Penningmeester de beer G. Lantman. Vervolgens werd uit het Bestuur door de leden tot Voorzitter gekozen de heer J. Jas pers. DAMMEN. De uitslag van de 9e Ronde der onder linge competitie is als volgt: Corn. PaterW. Noordstrand 20 D. v. d. GulikN. Pancras 02 P. Dekker Az.A. Bruin 02 A. RuiterW. Zwagerman 2—0 G. BorstS. Groen Sz. 02 A. Ruiter Jz.P. Noordstrand 20 J. LantmanP. Beemsterboer 20 G. JonkerG. Dekker 20 K. VolkersNico Bruin 0—2 W1ERINGERMEER Naar de zelfstandigheid Wetsontwerp verlaat zeer bin* nenkort de departementen. In de memorie van antwoord betreffende het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van de rijksafdeeling van het penbaar lichaam „De Wieringermeer" voor 1940 zegt de minister, dat. een wetsont werp wordt voorzien in de instelling van een gemeente Wieringermeer, binnen zeer korten tijd de departementen zal verlaten Naar de minister meent te weten, wordt ook de oprichting van een waterschap met ingang van eenzelfde datum voorbereid. De minister ziet geen grond voor de mee ning, dat orthodoxe-hervormden zouden zijn achtergesteld bij anderen. In elk geval is van een opzettelijke achterstelling geen sprake. Hiervan kan ook niet worden ge sproken bij aanneming van werkkrach ten voor de Wieringermeer. LEEUWARDEN, 15 Dec. Veemarkt. 42 Enterstieren f 100—230, 72 Twenterstieren f 230—360 per stuk. 490 vette koeien f 12ó—280 per 6tuk. 38—70 ct. per Kg-, 971 melk- en kalfkoeien f 115270, 208 pinken f 85—160, 632 vette kalveren, 502 graskalveren f 20—85. 664 nuchtere kal veren f 4—8, 590 vette schapen f 14—25, 152 weideschapen f 10—20, 314 lammeren f 8— 18, 350 vette varkens f 451G0 per stuk, 50 66 ct per Kg. 41 magere varkens 1750 ct per Kg.. 128 kleine biggen f 8—17 per stuk, 34 bokken en geiten, 23 paarden. To taal aanvoer 4587 stuks. Overzicht: De aanvoer was voor den tijd van het jaar zeer ruim. Toch werd er heden iets min der vee aangevoerd. De handel in stieren was vlugger, de prijzen waren vaster, de beste soort iets duurder. Vette koeien han del vlugger, beste soort iets duurder, ove rigens flink prijshoudend. Melk- en kalf koeien van goede soort iets vlugger te plaatsen tegen vaster prijzen, afwijkende soort kalm. Pinken handel redelijk vlug. Graskalvercn iets vlugger handel met vastere prijzen. Nuchtere kalveren ruim prijshoudend, varkens en biggen handel vlugger en prijzen iets hooger. Wol vee handel stug, beste soort noe vast in prijs. Voor den ctappedienst en voor de blik- vleeschfabricage worden heden wederom een aantal koeien gekocht. De N.V.C. neemt heden plus minus 180 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 17—23, Nagelkaas 6—21, Goudakaas 22—23. Edammerkaas 12 33. Aanvoer 3125 Ktr. Veilingboter 1.52 per Ksr.. aanvoer 0/3, 1/6, 0.12 vaten. Com missie f 0.80. F.ierhande! Kineieren: aangevoerd 12.000 Ksr., prijs 4—5 ct. per stuk. handelsprijs 671/—75 ct. per Kg. Eend eieren: aamrevnerd 100 Kg., prijs 44V> ct. per stuk. handelsprijs 50—55 rt. ner Kg. Pluimvee. 10 slachthanon f 0.50—1, 100 siachfkippen f 0 401 10. 200 jonee hanen 0.40—1.25 per stuk, 50 konijnen 35— 40 ct. per Kg. Vereeniging van Zuivelmnatsrhannijen. - Edammer kaas 20 plus 12.50—13. 40 plus 19.5020 50 Gnudsehe kaas 20 plus 12.50—J3. 40 plus 20—21, Volvette 40 nlus 26—27, Broodkaas 40 plus 20—21. Leidsehc kaas 20 pli's 1318 50 Sfammine redelijk. ALKMAAR. 15 Der. Kaasmarkt. Aangevoerd: 27 stapels, zijnde 52.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 21, Boerenkaas kleine f 21. Handel goed.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9