DE MIDDENSTAND BIJEEN Britsch oorlogs materiaal naar Finland DANCING VEERBURG Groot Kerstbal Ongeweoscbte invloed op Tante Pos? 0nveraotwoorde:ijke prijsverhooiinq Aanvallen op treilers gaan voort ewÜA^KTBER 1 CHTÈftéSï Uit onze Omgeving SCHAGERBRUG. Reisplan 1939 leverde sen tekort op. Discussie over feestavon den en treurige schooltoestan- den. Gisteravond werd in het lokaal van den heer S. Kuiper een ledenvergadering gehou den van de Vereeniging van Neringdoen den voor Schagerbrug en omstreken. Aan wezig waren pl.m. 25 leden. Na opening door den voorzitter, den heer C Brugman, worden de notulen, gelez^ft door den heer P. Hooij, onveranderd en on der dankzegging vastgesteld. Ingekomen Stukken- Onder de ingekomen stukken, bevond zich o.a. een schrijven van den secretaris van den Bond, houdende een uiteenzetting van de op een vergadering te Hilversum geno men hesluiten inzake contributieheffing. De voorzitter zegt dat dit tot gevolg zal hebben, dat de contributie van de leden zal dienen te worden verhoogd. Spreker wil deze zaak echter aanhouden tot de voorjaarsvergadering. De heer Haan wil direct een beslissing nemen. Besloten wordt tot aanhouding. Nazien- rekeningen. Tot leden der commissie tot het nazien der diverse rekeningen worden benoemd de heeren B. Haan te Schagerbrug en H. Kooij te 't Zand. Uit de rekening blijkt dat het reisplan 1939 een tekort heeft opgeleverd yan f 109.48. Van reisplan naar Middenstands tentoonstelling. De voorzitter zegt dat in de hundige om- j standigheden van een reisplan wel niet i veel zal komen, waarom het Bestuur zich voorstelt een tentoonstelling of iets derge lijks te organiseeren. Bij de hierop volgende besprekingen wordt in overweging gegeven om ook de middenstanders uit de andere dorpen voor de tentoonstelling te interesseeren. Het be stuur zal de plannen voor een tentoonstel ling nader uitwerken. Rondvraag. Middenstands- feestavonden. De heer Haan herinnert er aan op een vorige ledenvergadering de wenschelijkheid naar voren te hebben gebracht, dat bij de middenstandsfeestavonden, zooveel mogelijk krachten uit de gemeente werden geënga geerd. Door den voorz. is toen de toezegging gedaan, dat niet dezen wensch rekening zou worden gehouden. Spr. vraagt of dit inder daad is geschied. De Voorz. zegt, dat dit in de commissie uit de 4 middenslandsvereenigingen is bespro ken. Het Zijper salonorkest had echter geen repertoire, dat geschikt was voor een feest avond. Voordat met het thans geëngageer de gezelschap (Dora SohramaBenny Vre- den) in zee werd gegaan, zijn nog verschil lende: anderen gevraagd. De secretaris licht toe, zelf in de commis sie het Zijper Salonorkest ter sprake te hclv i hen gebracht, doch de commissieleden uit 't Zand, Burgerbrug en Oudesluis gevoel den hiervoor niet. Dat het Zijper Salonor kest na de opvoering van „Ein W'alzer- traum" geen repertoire had is spreker me degedeeld door den heer Nico Snel, den leider van het orkest. De heer Haan had het royaler gevonden als de commissie in overleg was getreden j met het Zijper Salonorkest, vooral nu na hot bedanken door den heer Hooij als lid van het orkest, tusschcn enkele leden van het orkest en den heer Ilooij spanningen zijn ontstaan en waardoor het publiek tot de veronder stelling zou kunnen komen, dat de heer Hooij het optreden van het orkest op de feestavonden bemoeilijkt. De secretaris protesteert tegen deze voor stelling van zaken en zegt dat er absoluut geen sprake van spanning tusschen hem en het orkest is. De heer K. Borst zegt, dat in Schagerbrug de onjuiste opvatting heerscht dat de hce- ren Brugman en Hooij de avonden organi- seferen. Deze organisatie berust niet bij ge noemde heeren, doch bij een commissie, wel ke uit 8 leden bestaat. HET ONDERWIJS OP HET TAPIJT. De heer H. de Graaf vraagt of er uit de Middenstandsver. iets kan worden gedaan tegen den treurigen toestand op de school te Schager brug. Spr. zou gaarne zien, dat er druk werd uitgeoefend op het ge meentebestuur. De voorzitter (tevens voorz. v. d. Ouder commissie), zegt dat het gemeentebestuur alle medewerking verleent. Spr. veronder- stelt dat de fout. zit bij den inspecteur van het Lager Onderwijs. (Sinds het vertrek van den tijd. onderwij zer Nap op 1 December j.1., is in diens plaats nog geen tijdelijke leerkracht aan de school verhonden, waardoor het onderwijs aan deze 3-mansschool door 2 leerkrachten wordt ge geven. Red.) Middenstandscursus. De heer De Graaf heeft bij geruchten verno men, dat na het houden van avondcursus sen in de school soms boeken zijn verdwe nen of op de boeken is gekrast. Spr. zou gaarne zien, dat degenen, die den midden standscursus volgen, er op wordt gewezen, dat zij zich van dergelijke handelingen heb ben te onthouden. Den secretaris heeft hierover een klacht bereikt. Spreker vindt dit erg jammer. Levensmiddelendistribntie aan werkloozen. De heer Borst bepleit, om de gei'inge winst, de wenschelijkheid, om de distributie van goedkoope levensmiddelen in de verschil lende dorpen bij één winkelier onder te bren gen. De slagérjs hebben indertijd bedankt voor het verkoopen van vleesch en gehakt in blik, en deze verkoop geschiedt thans door de winkeliers. De ecne winkelier heeft dan, de verkoop van vleesch in blik, de ander van' margarine en vet. De voorzitter zegt toe. dat over deze zaak zal worden geschreven aan het Gemeente bestuur en aan de Zijper Slagersvereeni- ging. Centralisatie. De heer S. Kuiper vraagt, of de pogingen. om in de Zijpe één groote middenstandsver- eeniging op te richten, zijn doodgebleven. De voorzitter zegt, dat men in de andere dorpen bang is leden te verliezen, als men één groote vereeniging krijgt, welke te Schagerbrug is gezeteld. De heer Kuiper geeft dan in overweging om, teneinde het contact met de middenstan ders uit de geheele gemeente te bewaren, jaarlijks één algemeene vergadering van de leden van alle middenstandsvereenigin- gen uit de gemeente te houden. De voorzitter zegt, dat aan den wensch van de heer Kuiper zooveel mogelijk zal worden voldaan. Verder brengt de heer Kuiper namens de Zijper Caféhouders dank aan het Raadslid Kok voor hetgeen hij in het belang van de caféhouders heeft gedaan. Het Zijper Spaarfonds. De heer Nobel vraagt, naar de resultaten van het Zijper Spaarfonds. De voorzitter zegt., dat die te Oudesluis heel goed zijn. te Schagerbrug matig en te 't Zand slecht. Hierna sluiting W1ER1NGEN KERSTVIERING DER PLATTELANDS VROUWEN. Dit feest werd gevierd te Wieringen, in Cinema de Haan, welke voor deze feestbij- eenkomst in echte Kerststemming was ge huld. Mevr. Kolff, voorzitster van den bond opent deze bijeenkomst met een welkom aan de in grooten getale opgekomen da mes. Spreekster uit namens het bestuur haar dankbaarheid voor de bereidwilligheid van diverse leden, die waren aangezocht om een of andere functie te vervullen, om de ze feestelijke bijeenkomst goed te doen sla gen. Mevr. de Wilde verkreeg hierna het woord voor een voordracht te houden, welke was getiteld „Het Kerstlied in de middeleeuwen" Na deze keurige voordracht, die een flink applaus oogstte werd een kopje t'hee met versnaperingen rondgediend. Voor en na deze voordracht werden door eenige da mes hit bondslied en enkele Kerstliederen gezongen onder leiding van den heer P. Bruul. Hierna werd door Mevr. TijsenBosker een gedicht voorgedragen: vervaardigd door haar Vader den heer M. J. Bosker getiteld Kerstfeest 1939. Dit sloeg geweldig in. Tot slot werd door het koortje „Bede aan het vaderland" gezongen en het bondslied door alle aanwezigen. Me*vr. Kolff richte een woord van dank aan alle medewerkers en reikte als blijken van waardeering enkele cadeaux uit n.1. aan Mevr. de Wilde; aan mej. G. Bosker Jd.; aan Mevr. Tijsen-Bosker en aan den .heer P. Bruul. POLITIE. Verloren: Drie paar sport kousen. Inl. gem. bode. ONGELUKKIGE VAL. Gistermorgen kwam mejuff. Visser, be ter bekend als: Grietje van Tceuwis" op een zoodanige wijze te vallen dat haar heen gebroken werd. Hierdoor was opname in een ziekenhuis noodzakelijk. RAADSVERGADERING. Morgenmiddag zal de raad bijeenkomen, o.a. ter behandeling van de gemeentebegroo- ting. KERSTVIERING. De Herv. Zusterkring hield gisteravond haar Kerstfeest in de Ned. Herv. kerk te Hippolvtushoef. De voorzitster, mevr. EvertsKoorn sprak hierbij het welkomstwoord. Daarna ging Ds. v. Beek voor in gebed. Hierna werd gezongen gcz. 229. Mevr. Ruitenburg deed een kerstvertelling en Mej. C. C. Bruul zong het Ave Maria. Hierna werd gezamenlijk „Stille Nacht" ge zongen. Voordrachten werden gedaan door de da- més Truus Bosker en Rika Koorn en mevr. Maaskant zong „Een Wiegelied" van Schu- bert." Nadat mej. C. C. Bruul nog had gezongen werden gezamenlijk gezongen gez. 7 en „Eere zij God". De aanwezigen werden getracteerd op chocolade en versnaperingen. Mevr. EvertsKoorn sprak na deze goed geslaagden avond het slotwoord. DEN OEVER. BENOEMD. De heer J. van Eerden, hulpprediker al hier is tot hulpprediker bij de Ger. Kerk te Alkmaar benoemd. LANGENDUK VERZOEK LANGENDIJKER BESTUUR- DERSBOND. De Langcndijker Bestuursdersbond heeft oen adres tot B. en W. der Langendijker gemeenten en Sint Pancras gericht, waarin gevraagd wordt, maatregelen te willen ne men, dat aan ondersteunde werkloozen, met het oog op de a.s. feestdagen op de beide Zaterdagen resp. 23 en 30 December a.s. een voorschot op hun steunbedrag wordt uitbetaald, opdat deze gezinnen tijdens de feestdagen niet van geldelijke middelen ver stoken zullen zijn. NOORDSCHARWOUDE OPGEHEVEN. Naar wij vernemen, is de Centrale werk geversvereniging Langcndijk en Omstre ken, welke eenigen tijd geleden werd ge sticht, weer opgeheven. Men achtte het beter, dat de ledén zich bij een der standsorganisaties aansloten daar gebleken is, dat men in deze werkge versvereniging niet alle werkgevers bij een kreeg. BA RSINGERHQR.\ KERSTSPEL IN DE NED. HERV. KERK Gisteravond gaven de leden van de Rij zende Kerk een Kerstspel in de Ned. Herv. Kerk Het kerkgebouw was in een gepaste sfeer gebracht door eenvoudige versiering. Toen Ds. van Biemen een inleiding hield was het gebouw geheel gevuld met belang stellenden. Een leekenspel! Op ongedwongen en eenvoudige wijze heb ben deze jongelui de figuren uitgebeeld. En juist van deze eenvoud is zulk een groote bekoring uitgegaan. Hoe heeft deze sobere voorstelling tot de meiYschen „gesproken". Zang en declamatie waren goed verzorgd. Niemand doen wij echter iets te kort, wanneer wij Ds. van Biemen hulde bren gen, voor zijn onvermoeiden arbeid, die hij zich ook hiervoor heeft getroost. SCHAGEN GESLIPT. Toen dokter v. d. Sluis gisteravond op de Nes reed, is hij ter hoogte van het perceel, bewoond door den heer Raat, ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en in den tuin gereden. Dokter bleef hierbij zalf ongedeerd, terwijl van zijn auto slechts de radiatcur beschadigd werd Zoo is dit onge- lukjo dus gelukkig goed afgcloopen. HERBENOEMD Bij gehouden stemming \ycrd tot Bestuurs lid van den Schringkaagpolder herbenoemd de heer P. Pluister. ANNA PAULOWNA INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1940. Van de lichting 1940 zijn ingedeeld bij het 21ste Reg. Infanterie, 2e ploeg: S. J. Hoog moed, L. N. Onderwater, H. Paardckoopcr. A. Pool, D. Pranger, J. E. Totté, P. Verbrug- gen, C. Wiggers, S. de Wit. Opkomst: 5 Fe bruari," bij 't 21ste Depot-Bataljon te Alk maar. A. J. van Duuren, van dezelfde lichting, eveneens ingedeeld bij het 21e Reg. Inf., 2e ploeg, moet op 5 Febi. opkomen bij de op leiding voor officier te Breda. POLITIE. Gevonden: een pakje vet. Verloren: kist met veekoeken. BOUWVERGUNNING. P. en W. verleenden vergunning aan de N.V. B.E.M.A.P. voor den bouw van een broeikas aan den Middenweg. DE WERKLOOSHFID. Het aantal werkloozen is in het begin van dc week met 120 vermeerderd en bedraagt thans 510. WIER1NGERMEER RECTIFICATIE. Hoewel men uit de volgende tekst uit ons raadsverslag dit wel begrepen zal heb ben, willen wij nog even rectificeeren, dat niet aan mr. Backer werd verzocht geen grapjes te maken, maar dat de heer mr. Backer dit juist zelf aan den Raad verzocht WIERINGERWERF. DAT HAD LEELIJK KUNNEN WORDEN. Gisterenmorgen passeerde te Wieringer- werf een zware transportauto, geladen met een lading telefoonkabels. Even buiten het dorn bemerkte de chauffeur, dat er iets aan zijn wagen haperde. Bij controle bleek, dat hij veel onderdeelen verloren had, zooals kogels enz., tot zelfs de lagers van het wiel. Kilometers lang lagen de deelcn aan den weg! GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de lieer L. M. J. Nies ten slaagde te s' Gravenhage voor het exa men Wiskunde L.O. KOEDIJK ZAKENVF.RLOF. Aan den dienstplichtige H. A. Kooij is 3 dagen zakenverlof verleend. LSJRA COLLECTE. Tioor Burgemeester en'Wethouders is aan het Ned." Boode Krnis.^rergimnlifg verleend tot het houden van een extra collecte, op Zaterdag 27 Januari 1940. HOOGWOUD WERKGEVERSORGANISATIE OPGERICHT Gistermorgen vergaderde de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Opmeer en Omstreken te Hoogwoud, in lokaal Modder. Dc opkomst was goed. Voorzitter de boer Braak!, releveert in zijn openingswoord de tijdsomstandighe den. Voorzitter deelt mede, dat een ledenwerf actie 14 nieuwe leden beeft opgebracht. Hierna spreekt de heer Joh. de Veer uit Schagen, als lid van bel hoofdbestuur óvet de oprichting van een Werkgeversorganisatie Wij gaven van een dergelijke causerie van den heer De Veer reeds eerder uitvoerig ver slag. Tot commissieleden voor het nazien der re kening 1939 worden benoemd de heeren Joh. Bakker, Aartswoud, Jb. Rookcr, Obdam en Joh. Veerman, Aartswoud; plaatsvervanger de heer C. Schagen, Opmeer. De verkooping onafgehaalde prijzen dei- verloting brachten f 13.(10 op. Besloten werd tot oprichting van een Werkgeversorganisatie over te gaan. Als voorloopig bestuur werd benoemd de heeren: J. Stapel Sz., C. Kuiper, K. Braak, J. Ilarp en S. Grootes. Alle aanwezigen traden toe. Tenslotte hield de heer R. Dorresteijn, chef in buitengewonen dienst van Centraal Beheer, een uitvoerige voordracht met als onderwerp: Het Platteland en de Sociale Verzekering. AARTSWOUD. HERKOZEN. In de door Notabelen gehouden vergade ring werd als voorzitter gekozen II van Scheijen en tot Kerkvoogd A. Schagen. Bei de periodiek aftredend. Buitenlandsche briefcensuur. Enkele Eerste Kamerleden vestigen in een aota over Buitenlandsche Zaken de aan dacht op een bericht, voorkomende in het Utrechtsch Nieuwsblad van 27 Nov. 1.1., vol gens hetwelk een brief, door de afzends'er uit Amsterdam geadresseerd naar Berlijn, bij haar was teruggekomen, na blijkens twee stempels en de bekende censuurstrook, door de handen van de Fransche militaire post- controle te zijn gegaan, terwijl een enveloppe van een brief door een Rotterdamsche firma verzonden naar Roesselaere in België, „Zur Devisenueberwachung zöllamtlich geoeffnet' werd, dus Duitschland passeerde. Uit een en ander volgt, naar de mcening van do hier aan 't woord zijnde leden, dat op enkele post kantoren hier te hinde een activi teit wordt ontwikkeld, die wijst op invloeden van het buitenland. Deze leden zouden het op prijs stellen, indien de minister zich te dier zake met zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken wilde verstaan en daarna, indien noodig, met de regeeringen van de betrokken lan den in overleg wilde treden, opdat aan de even vermelde, zeer afkeurenswaardige, praktijk een einde kome. Andere leden verwezen naar een bericht in de Maasbode van 1 December 1.1. (avond blad), waarbij aan voorvallen, als hierbo ven geschetst, een zeer aannemelijke ver klaring wordt gegeven. Besluiten van den Oppersten Oorlogsraad der geallieerden. U.P. weet aan zijn bladen uit Londen te melden, dat op de bijeenkomst van den Op persten Oorlogsraad te Parijs een overeen komst Is bereikt inzake het oorlogsmateriaal dat voor Finland beschikbaar zal worden gesteld. O.'schoon een officieele bevestiging hier omtrent nog ontbreekt, zijn goed ingelichte kringen van meening, dat de geallieerden de verschillende soorten oorlogsmateriaal besproken hebben, die elk der beide landen voor Finland zou kunnen missen. Ook zou van gedachten gewisseld zijn over de mo gelijkheden, dit materiaal naar Finland te transporteeren. Nog andere kwesties, die verband honden met de resolutie van den volkenbond, zou den zijn besproken. Geen extra toeslag voor de zuivelproducenten Minister vreest voor nieuwe on billijkheden. Naar aanleiding van de door sommige Tweede Kamerleden gestelde vraag, of de minister van Economische Zaken bereid is alsnog een extra toeslag uit te keeren aan dc producenten van zuivel- en melkproduc ten, in verhouding tot ieders productie, on der aftrek van een factor voor direct of in direct ontvangen uitvoerconscnten, deelt de ze minister in een 'nota mede, dat hij deze vraag ontkennend moet beantwoorden. Zoo als hij reeds meermalen te kennen heeft gegeven, is hij bereid een wijziging van de thans bestaande ex port regelingen ten aan zien van zuivelproducten onder oogen te zien, indien daarmede een bevredigende op lossing voor de in het verslag bedoelde fa- briekon zou kunnen worden verkregen. Een uit keering van een bepaald bedrag in eens heeft naar zijn meening voor de oplossing van (Ie bestaande moeilijkheden geen vol doende bcteekëms, terwijl zij bovendien het gevaar in zich draagt, dat nieuwe onbillijk heden worden geschapen. Minister blijlt deze bestrijden èn met succes! In een nota naar aanleiding van het Twee de. Kamerverslag over de verhooging van het tiende hoofdstuk der Bijk&hegrooting voor het dienstjaar 1939 (buitengewoon cfediet), zegt de minister van Economische Zaken o.a., dat hij het uiterst bezwaarlijk en niet ver- oenigbaar met het landsbelang acht, het in zicht in den huidigen toestand van onze prijs te geven. In verhand met enkele door de Ka mer over dc prijspolitiek gemaakte opmerkingen, stelt de minister er prijs op, nog eens uitdrukkelijk te verklaren, dat hij het groote belang eener juiste prijspolitiek geheel on derschrijft en dat rijn geiieele stre ven er op is gericht, kostorijstech- niscli niet verantwoorde prijs verhoo gingen tpgen te gaan. Hij meent voorts te kunnen constatecren, dat het ontreden der regecring in dit opzicht niet zonder succes is geweest, gezien het feit, dat de kosten van levensonderhoud, on danks de wel zeer in ons nadeel gewijzigde economische omstandigheden, op 12 Decem ber J.1. ten opzichte van Augustus met niet meer dan 5,6 pet. waren gestegen. De suikercent. De minister blijft er bij, dat de distribu- tie-onkosten op gebruikers der levensmidde len moeten worden verhaald, zooals reeds met de suiker, die 1 ct. per pond duurder is vanwege dc distributie-onkosten, geschiedt. Duurdere gaskolen. De verhooging van den prijs van gaskolen het gaat hier voornamelijk om Engelsche is te verklaren uit de hoogcre prijzen in Engeland. De prijzen van Xcderlandsche huisbrandkolen zijn in het geheel niet ver hoogd. Schipbreukelingen met machine geweren bestookt. Volgens Engelsche berichten zijn de laat ste drie dagen 35 schepen, waaronder twee neutrale, door Duitsche vliegtuigen aange vallen. Slechts drie hiervan waren oorlogs schepen en de aanvallen hierop waren vruchteloos. Een kustvaartuig en zes trei lers werden tot zinkon gebracht.. Ruwe methoden! Gisternacht is de Brilsche treilor „Trini- rlad", afkomstig uitGranton, door een Duitsch vliegtuig gebombardeerd en tot zin ken gebracht. Daarna werd machinegeweer- vur geopend op de overlevenden, terwijl de zen de reddingsvlotten trachtten te berei- Anna Paulowna „ln w ijden omtrek zonder weer ga. ook met de Kerstdagen". Als aanloop Zondag van 4 tot 11 uur: INTIEM DANSEN. Entrée slechts 20 cents! Als hoogtepunt DINSDAG, 2a Kerstdag, 47 en 82: met de volledige meesterlijke band van Johnny Black. ken, of poogden, zich aan wrakstukken bo ven water te houden. De bemanning werd door een Deenschen treiler opgepikt. Eén was reeds verdronken terwijl een tweede overleed tusschen Norg- poit en Egcrsund. Het bombardement vond, volgens U.P., plaats in de Noordzee, nabij Egersund. Het vliegtuig wierp zeven bommen, waarna het schip snel begon te zinken. De bemanning poogde de reddingsvlotten te bereiken, en, voorzoover dit niet mogelijk was zich vast te klemmen aan wrakstukken. Naar men zegt, daalde het DuitSohe vliegtuig toen op het water, terw ijl liet doorging met vuren. Hier door zou een lid der bemanning yan de „Trinidad" aan liet been gewond zijn. De schipper van den treiler „Stratbalbyn" uit Aberdeen, welke eveneens werd aange vallen, verhaalde het volgende: „Een Duit sche bommenwerper heeft ons tweemaal aangevallen. Een zware bom viel drie meter van onzen boeg, waarna het vliegtuig eeni ge honderden schoten loste, welke liet dek raakten, doch geen schade aanrichtten." De schipper van den treiler „Strathugie* uit Aberdeen zeidc: „Een vliegtuig heeft tweemaal om het schip gevlogen en het met een machinegeweer beschoten. Bij de nade ring van een groot neutraal vrachtschip verdween het toestel." De treiler „Evelyn Nutten" uit Aberdeen rapporteerde, Zondag door twee vliegtuigen te zijn aangevallen, die zesmaal naar het schip doken en het bestookten met kogels en bommen. De bemanning bleef evenwel ongedeerd. De machines verdwenen toen een Britsche vliegtuig naderde. SCHAGEN. 21 Dec. 10 geldckocicn 120160; 36 Idem vette 160- 270; 10 vaarzen 80—140; 20 graskalveren 40—62; 46 nuchtere kalveren 6—48; 80 scha pen 2026; 207 overhouden 8—17; 3 bok ken en geiten 413; 69 biggen 8—18; 88 konijnen 0.752.50; 10 kippen 0.901.10; eenden 0.70. AMSTERDAM. 20 Dec. Veemarkt. 197 vette kalveren: le kw. DO94 ct.. enkele hooger. 2e kw. SO—88 ct., 3e kw. 66—78 ct., per Kg. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren f8—12.50 per stuk; 139 varkens: vleéschvarkens, wegende van 90 110 Ke. 7174 ct., zware varkens 71—74 ct., ette varkens 71—74 ct., enkele hooger. per Kg. slachtgcwichL Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel stug, hoogere pijzen. Nuchtere kal veren korte aanvoer, handel willig, prijzen iets hooger. Varkens matige aanvoer, han del kalm. met onveranderde prijzen. WARMENHUIZEN, 20 Dec. Roo'de kool 3.80-5.60. gele kool 2.40—2.80, Deensche witte kool 2.703.10. Aanvoer:. 102 600 Kg. roode kool. 4200 Kg. gele kool, 1000 Kg. Deensche witte kool. ZWAAG. 20 Dec. Aardappelen 2uien 1.60—2.20. bieten 140—220 irei :>20—720; Chin. kool 1—150; Savoye kool 22 40, gele bew. kool 2.10— 2.40, roode kool 2.50—-3.10, boerenkool 1 70 4.10. spruitkonl 12.40—18. witlof 8.50—15.90, tomaten 17—24. breek peen 1.202.60. wasch- pecn 6.207.20, andijvie 2—5, bloemkool 3.60—16, Knolselderie A 5.40. B 2.20—2.30, Alicante 1639. Goudrenetten 8—20. Pres. van Engeland 10.50—18. Groninger Kroon 68.20, Jacques Lebel 4.20. Zoete Ermgaard .5.308. Geldersche Bellefleur 6.10—8.50, Decker* Glorie 1314, Comtesse de Paris 7—20. Legipont 17—26. Soldat Laboureur 17 —23. Gieser Wildeman 6.80—8.30. Winter- jan 3.60—6.70. West.1. Louw 2.60—5.60. Willi- am Dticbess 1723, Curé ,9.50—12.70, Saint Germain C10.80. Jonathan 19. ALKMAAR. 20 Dec. Andllvie 2.50—7, appelen 2—7, druiven 16, boerenkool 1.504.40. gele kool 2.10—2.60, groene kool 2—3. knolselderie 2.105.20. pe ren 2—5. prei 3.50—6.30. peterselie 2.20, roo de kool 2.30—3.30, selderie 1.30—2.60. sprui ten 2.50—8.50, uien 13. wortelen 2.60, wit lof 5-7. Idem II 3—4. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Dec. Drielingen 130150; uien 230260; grove 280-3 peen 170-220: roode kool 320-530; savoye kool 2103; gele kool 220320; d. witte kool 180—340; andijwvie 140. NOORDSCHARWOUDE. 21 Dec. Uien 250—280; drielingen 0.80—150: gro ve 3330; kroten 260: roode kool 420510; gele kool 220—330; d. witte kool 290—370 Veiling duurt voort. ZONDAG 24 DEC. Herv. Evangelisatie. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. G. J. van de Poll. Slootdorp Nam. 2 uur Cand. G. J. v d. Poll. MAANDAG 25 DEC. Herv. Evangelisatie. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. G. J. v d. Poll. Middenmeer, nam. 2 uur, Cand. A. J. Bronk horst. Wieringcnvcrf. nam. 2 uur, Cand. v. d. Poll Middenmeer (2e Kerstdag), voorm. 9.30 uur, de heer O. Deen.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3