GOEDE KLEEDING hefioeft niét duuï te zijn Herman Nypels' Kledingmagazijnen, Den Helder Aanbestedingen Zuiderzeewerken Raadselachtig ongeval te Hoogwoud WEK UW LEVER-bAL OP Mijnliardtjes Volgt met aandacht deze Decemberprijzen püyun gaan omboog. 'Vooteut li tijdig, deze mobilitotiiaanbwUng ii oxtta oooïdtelig Donderdag 21 December 1939 Tweede blad De hoofdingenieur-directeur van den «Rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het onderhoud, gedurende het jaar 1940 van: la den Afsluitdijk van de Zuiderzee tus- schen Wielingen en de Friesche kust nabij Zurig, met bijbehoorend hoofd, aansluitende terreinen, havens en havendammen te Kornwerderzand, Breezand en. Den Oever, en van de anwezigen rijksgebouwen met bij komende werkeh; 1 b. de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bijko mende werken; 2. Het oj den Afsluitdijk gelegen ge deelte van Rijksweg no. 9 De laagste inschrijver bleek te zijn de firma J. G. en M. J. van Oordt te Utrecht «n Werkerdam, in massa voor f 210.461. Voorts heeft deze hoofdingenieur-direc teur aanbesteed: Het onderhoud gedurende 1940 van: 1. De Rijkszeewerken op Wieringen; 2. De Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewer ken aldaar, de nieuwe haven te de Houkes, alsmede verschillende grond- en kunstwer ken, behoorende tot den AmsKeldiepdijk, den Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostoever; 3. De Rijkshavenwerken op Wieringen, den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswegen no. 7 en 9. raming: f 19.300, 2 S 29.350 en 3 f 17.750. De laagste inschrijfster was de N.V. P. Daalders Aann. Bedrijf te Alkmaar, in massa voor f 53.479.— Man aan de Langereis bewusteloos gevonden. Na afloop van de aan de Langereis plaats gehad hebbende veiling van het bedrijf an den heer Blaauboer, heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. Toen na afloop men zich huiswaarts spoedde, kwam de heer Jn. Kooij Jnz. tot de minder aangename ontdekking, dat ter hoogte van de oude school de bewoner der schoolwonjng, de heer P. Blankman, be wusteloos op den rijweg lag. Door den heer Kooij is het slachtoffer, 'die bij kennis kon worden gebracht, naar i binnen gebracht en onmiddellijk is genees kundige hulp gehaald. Inmiddels was de heer B. weer buiten be wustzijn geraakt en is dit naar gezegd wordt, gisteren steeds geweest. De vraag is nu hoe het slachtoffer daar zoo is gekomen. Het volgende lijkt waar schijnlijk: De heer B. was ook op de ver- kooping aanwezig en is gelijktijdig met anderen na afloop de deur uitgegaan. De heer Kooij heeft bij het naar huisgaan op gemerkt, dat hem een vrachtauto pas seerde, waar iemand achterop zat. Dit kan de heer Blankman zijn geweest, die er ter loops is opgesprongen, bij zijn huis geko men is afgevallen en zoodoende ongelukkig terecht gekomen. Ook kan de piogelijkheid bestaan, dat de heer B. door die auto is aangereden. Zoolang het slachtoffer zelf niet in staat is inlichtingen te geven, is dit een duistere zaak! De oplossing: Het blijkt dat het ongeval Blankman als rvolgt heeft plaats gehad. B. is achter op de auto van de fa. van Herwerden gesprongen, en bij huis gekomen er afgesprongen, met het reeds gemelde gevolg. De dokter consta teerde een lichte hersenschudding en ver wonding aan hoofd en neus. Thans is de patiënt redelijk wel. LANGEREIS. VOOR HET VADERLAND VERLOREN. De heer K. Zeeman, thans onder de wa penen, is wegens lichamelijke ongeschikt heid voor verderen militairen dienst afge keurd. IJSCLUB IN GOEDE CONDITIE. De melkschippers de nijper op den staart gezet. De IJsclub Langereis hield 19 Dec. In het lokaal van den heer K. Visser haar alge- meene vergadering. De notulen van secretaris Groen worden ïnet dank en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester bleek ook in orde te zijn. De heeren G. Bakker, H. Bood en R. Rempt be lastten zich met het razien daarvan. De ontvangsten bedroegen f89.45, de uitgaven .vorderden f 120.81 en het saldo vorig jaar be droeg f29.58. Het pestuur werd evenals vorig jaar bij acclamatie herkozen. Als baancommissaris wordt gekozen de heer H. Bood. Daarna volgt het jaarverslag. Door den .voorzitter, den heer J. Druif, wordt als afge vaardigde naar de algemeene vergadering ,van den IJsbond H.N. verslag uitgebracht van de vergadering, verleden jaar gehouden in Amsterdam en die van de j.1. in Alkmaar gehouden. Nauwkeurig geeft voorzitter weer wat daar alzoo is verhandeld.. Met meerderheid van stemmen besluit de Vergadering tot geen vernieuwing van de sta tuten over te gaan. Het blijkt dat de penningmeester de heer J. C. Benit, het volgend jaar 25 jaar penning meester zal zijn. In verband hiermede zal aan den bond IJ.B.N.H. worden voorgesteld den heer Be- pit de medaille van verdienste uit te reiken Bij de rondvraag brengt de heer P. Groen tor sprake het optreden van de melkschuit en hoe die door één enkele reis de ijsbanen heeft toegetakeld. Meerdere leden en ook bestuursleden is 't gebleken dat de directie van Aurora hier zijn medewerking wil verleenen. Het initia tief tot toch te varen schijnt uit te gaan van den schipper zelf. Dit optreden wordt ten I zeerste gelaakt. Besloten wordt ia geval het en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. het bederft, voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter iever-eal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. wederom mocht gebeuren, aan de schippers de gebruikelijke fooi, die gegeven wordt bij het thuis bezorgen van de melkgelden, te onthouden. De nieuwbenoemde baancommissaris d e heer Bood bepleit de wenschclijkheid van het houden en aanleggen van drie hanen. Dit idee vindt algemeen instemming. Verder zou spr. gaarne zien dat er aanwijzingen, b.v. bordjes worden aangebracht waar de reddingshaken zich bevinden. Hiertoe wordt eveneens besloten. Verder wijst spr. nog op het gevaar dat ontstaat door het hakken van bijten door gemeentewege. Secretaris Groen zegt toe dit wel bij don burgemeester to zullen bepleiten. Hierna sluit voorz. met de beste wen- schen de vergadering. VÉRKOOPING. Bij gehouden veiling ten huize van café Visser en ton overstaan van Mr. H. de Boer te Hoogwoud is het bouwbedrijf van den hr. F. Blaauboer gekocht d. d. hr. P. de Graaf alhier voor de som van f 6327. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Annie, dochter van Harm Ham ming en van Christina Sijtsma; Elisabeth, dochter van Jacob Speets en van Neeltje Mol; Aricn Jan, zoon van Jacob Glas en van Trijntje Schagen; Maria Johanna, doch ter van Adrianus Rakker en Geertruida Wever; Catharina Maria Gerarda, dochter van Conelis Luiken en van Afra Jol; Die- vera Geertruida, dochter van Johannes The- odorus Niele en van Guurtje Wijte. Ondertrouwd: Frederik Jan Cornelis Speets, oud 28 jaar, onderwijzer, wonende te Hilversum, en Elisabeth Anna Rookcr, oud 24 jaar, zonder beroep wonende te Hoogwoud; Jan Tromp oud 29 jaar, arbei der scheepsbouw, wonende te Haarlemmer meer en Pietertje Dekker, oud 26 jaar, zon der beroep, wonende te Hoogwoud; Willem Martinus van Ka'lken, oud 23 jaar, huiden- zouter, wonende te Hoorn, en Aagje Neeltje Kort, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Tan Lecuwrik, oud 42 jaar, tuinarbeider en Cornelia van Kuijk, oud 37 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Hoogwoud. Overleden: Aricn Molenaar, oud S8 jaar, echtgenoot van Maartje Appelman. Willem Groot, oud 79 jaar, weduwnaar van Antje Beers (te Hoorn overleden); Trijntje Hes, oud 41 jaar, echtgenoote van Jan Stapel. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Tamme Veldhuis, landarbeider, en gezin, van Onstwedde in Aartswoud E 20; Cornelis Groot, boeren knecht, van Hcerhugowaard in Langereis A 1; Lorenz de Vries, zonder beroep, van Wieringerwaard in Aartswoud F 23a; Cor nelis Marie Langedijk, boerenknecht, van Abbekerk in Gouwe H 5; Petrus Adrianus Leijse, onderwijzer, van Roosendaal c.a. in Weere K 26; Gosen Buter en zoon, van Limmen in Kerkelaan C 37; Maria Johanna Commandeur, dienstbode, van St. Maarten in Kerkelaan C 58; Eduardus Josef Ver- maat, kantoorhouder, \an Wervershoof in Zuideinde D 13; Jacobus Johannes Com mandeur, boerenknecht, van Obdam in Kerkelaan C 58. Vertrokken personwn: AJbert, werkbaas Ned. Heidemij. van Aartswoud F 23 naar Haarlemmermeer. Jan Johannes Schoonc- wil, opperman, en gezin, van Aartswoud F 9 naar Alkmaar; Cornelis Augustinus Op- perveld, administrateur, van Weere K 26 naar Haarlem. Cesar August de Vulder, landarbeider, van Langereis A 8 naar Wie- ringermeer. Risje Aker. weduwe van Wil lem Kuiper, huishoudster, van Langereis A 43 naar Beemster; Trijntje Sijp, weduwe van J. Glas, naar Zwaag, van Kerkelaan C 15; Nicolaas Johannes Oud, bakkers knecht, van Weere K 35 naar Wognum. HARENKARSPEL DIRKSHORN. VLAAMSCHE KUNST. Julia de Gruyter en Rien van Noppen op hun best. Voor de Vereeniging voor Volksontwikke ling hebben in het „Wapen van Haren- karspel" Julia de Gruyter en Rien van Noppen een Vlaamsche voordrachtavond De echte zijn niet rond. maar xijn hartvormig. gehouden. En deze avond is er één gewor den van hoogstaande kunst. Dit tweetal is er in geslaagd van het begin tot het einde de volle zaal te boeien. Al dadelijk had Rien van Noppen contact met „liet Vcrks- ken" van Felix Timmermans. Vervolgens droeg Julia de Gruyter fragmenten voor „Uit het blijde leven van Pastoor Cam- pens" van Ernest Claes en uit „De nieuwe Uilenspiegel" van Herman Tcirlinck. Zij wist de figuren zoo te „schilderen" dat wij hun guitenstreken zagen en mee beleefden. Ncdcrlandschc voordrachten volgden. Als laatste nr. voor de pauze droeg Ju lia de Gruyter „Het Verbeternishuis" van Felix Timmermans voor. Hadden wij bij de eerste voordrachten hartelijk kunnen lachen, hij dit „stukje ernst" waren de aanwezigen onder diepen indruk. Onder ademlooze stilte werd dit voorgedragen en op een wijze waarvoor maar één woord is: n.1. meesterlijk! Na de pauf'.c werden dialogen voorge dragen uit „De Witte" van Ernest Claes. Het publick uitte zijnd ank in een spon tane ovatie. Voorzitter Kistemakcr dankte in „weinig woorden" waarin men soms veel kan zeggen. Gaarne vermelden wij nog. dat het inte rieur van het tooneel, zooals wij dat ge wend zijn, buitengewoon smaakvol en toch eenvoudig was. terwijl het nieuwe doek „warm" aandeed. ONZE IJSCLUB ACTIEF. Word vroeger wel eens beweerd, dat on ze „IJsclub" niet actief was, deze keer was dit wel het geval. Reeds Maandagavond was het bestuur bij elkander geroepen en hoewel over wei nig middelen beschikkende was men be sloten om op de baan „achter 't bosch" Woensdagmiddag kinderwedstrijden te houden. Helaas is de dooi spelbreker geworden, en hopen wij vurig dat de weerberichten uit België uit Holland hooren wij daar niet meer over weer spoedig enkele gra den vorst aangeven, opdat wij met de a.s. Zondagen over het gladde ijs kunnen zwie ren! KALVERDIJK. SLIPPERTJE VAN EEN AUTOMOBIEL. Omstreeks half acht gistermorgen reed een luxe auto op den Koorndijk. Op een gegeven moment slipte het voertuig door de gladheid van den weg, schoof in de sloot en reed, over het ijs. aan den anderen kant don akker op, om daar nog door een lieg te breken. Toen de wagen tot stilstand was gekomen, bevond zich het linker ach terwiel in het ijs. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en de materieele schade leek slechts Kering. Een autobus van de H.A.B.O. heeft het vehikel later weer op den weg getrokken, waarna het zijn reis vervolgen kon. ZIJPE GOEDGEKEURD. Ged. Staten van Noordholland hebben hun ne goedkeuring gehecht aan het onlangs door den Gemeenteraad genomen besluit tot ondcrhandsche verhuring van de gemeente- landerijcn, gelegen te Schagerbrug en (te Schoorl. 5 FEBRUARI AANTREDEN. De volgende dienstplichtigen van de lich ting 1940 zijn opgeroepen om op 5 Febr. a.s. te Alkmaar te worden ingelijfd: J. Broersen, A. P. Kramer, A. X. van der Linden, A. Brak, P. A. Slik en H. Vrielink. POLITIE. Weggeloopen: blauwe Angorakat. ST. MAARTENSBRUG. NOG EEN POOSJE THUIS. De dienstplichtige B D. Keuris alhier, van de lichting 1940, is opgeroepen om op 6 Mei 1940 tc Middelburg te worden ingelijfd. SCHAGERBRUG. KERSTWIJDINGSAVOND. De vereeniging alhier hield ccn Kerstwij- •dingsavond. Na opening met gemeenschappelijk ge zang werd onder leiding van den Eere- Voorzitter. de Kerstliturgie voor deze wij dingsavond behandeld. Met zang en voor drachten werd dezen avond gevuld, alles gezien in het licht van het Kerstfeest. Na de pauze werd het Kerstverhaal verteld. Tot slot werd gezongen lied 5:1 en ge sloten niet de gewone plichtsplegingen, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. 1 1 - «1 zie vooral de op deze advertentie aansluitende étalages (Koningstraat) Heeren Ulsters en Winterjassen Regenjassen Jekkers gestreepte Broeken Colbert Costuums Jongens Jekkers Ulsters Regenjassen Plusfours Kniebroeken Overhemden wit en gekleurd 1.35 1.75 2 25 2.95 Handschoenen, alle soorten 0.90 1.10 1.95 2.95 3.75 Zijden Zelfbinders 0.25 0.40 0.65 0.95 1.25 Linnen Boorden 0.25 0.35 0.45 0.55 Fantasie Sokken 0.25 0.35 0.45 0.55 0.75 Sjaals, wol en zijde 0.45 0.65 0.95 1.25 1.60 Skpovers - Truien 0.75 1.25 1.65 1.95 2.50 Hoeden, nieuwe modellen 0.95 1.75 2.50 3.50 Sportpetten 0.50 0.75 1.00 1.25 1.50 3.95 7.50 9.75 16.50 1.90 5.50 7.75 13.25 6.90 11.50 16.50 1.95 2.75 3.50 8.50 11.75 14.50 18.75 2.90 5 05 5.80 6.85 1.95 3.25 4.90 6.75 2.95 6.50 1.95 3.25 425 0.85 1.10 1.40 24.50 19.50 32.75 24.50 21.25 25.50 9.25 11.50 Overalls J.15 Kantoorjassen Manchesterbroeken 2.25 360 Kruideniersjassen Pyama's 2.25 Onderhemden Borstrokken, onderbroeken 1.40 2.50 Kniebroekjes (interlock) Twekablouses 0.75 1.25 Restant koksbuizen, bakkersjassen

Schager Courant | 1939 | | pagina 9