De Heer G. Nobel blijft bestuurslid ven but Uit het Huis met de Hooge Trap ALKMAAR, ARM ALS JOB Botercontrö'estation Boter- en Kaascon- trölestation Kaascontrole- station vergadert Ruwe, schrale huid De nieuwe Staatsleeniog Predikbeurten ALKMAAR GRAANMA RKTGELDiEN GEHANDHAAFD. Gistermiddag precies om 1.15 uur nam de Alkmaarsche Raad den eersten hap uit den zuren rijstebrijberg van 25 agendapunten plus een begróoting-met-algemeene beschou wingen. Echter zonder het vooruitzicht op een Luilekkerland, Geen goud na zout, want hoe 'onze vroede vaderen de kip van daag ook keeren, het blijft een zéér mager boutje, 'duidelijker uitgedrukt, men kan zoo lajig praten als men wil, het tekort blijft* Alkmaar wordt noodlijdend. Een sym pathifek besluit bij een onprettige gebeur tenis gaat vooraf; aan het eenige vrouwe lijke raadslid mej. Carels, die in 't zieken huis ligt, worden bloemen gezonden. Bij de behandeling van het eventueel af schaffen v. granmarktgelden v. 1940, komt de concurrentie met Middenmeer ter sprake. Sommige leden willen wel iets verlagen, maar niet alles afschaffen, omdat men vreest, dat de rechten dan voor altijd verlo ren zullen zijn. Andere wijzen er op, dat men alles moet doen om van Alkmaar weer het oude landbouwcentrum te maken. De heeren v. d. Vall en Eriks meenon, dat de Wieringerwaard wel weer terug zal keeren, de heer Venneker gelooft niet, dat men zich door Wieringermeer in den hoek behoeft te laten dringen, om een paar centen markt- geld. Na een warme verdediging van Wet houder Keijsper, besluit men met 11 tegen 9 stemmen de marktgelden te handhaven. (De stemmen zijn zeer verdeeld. In de vorige vergadering is een brief be handeld van den heer De Vries, die aanbiedt voor f 500 de post van havenmeester naast zijn ambt van brugwachter te vervullen. Men vond toen, dat men deze betrekking niet zonder meer aan den laagst biedende moest geven. Met verwondering zien de heeren Hoytink en Bonsema nu een Voorstel de Vries te benoemen op de agen da prijken, de eerste handhaaft liever den heer Jonker, den tegen woordigen te pen- sionneeren functionaris. De S.D.A.P.-fractie stelt tenslotte voor een nieuwe oproep te plaatsen, waarin f 1000 sa laris zal worden aangeboden, omdat zij mee- nen dat loondruk in 't spel is. nu een func tie van f1000 op f500 terugvalt. Het voorstel van B. en W. de Vries te be noemen op f500. waarbij zijn zoon als ar- boïdscontractant tegen f i00 per jaar wordt aangesteld, wordt aangenomen met 10—9 'stemmen. Het voorstel het politiecorps uit te breiden wordt besproken in vervolg op discussiesin een vorige vergadering. De heer Bonsema opent het vuur en ver klaart zich een tegenstander van uitbrei ding, omdat de gemeente het niet kan be talen. tien menschen (kader en corpsuit breiding) meer aan te nemen. Het zou td- taal f21000 kosten! Ook de S.D.A.P.-fractie verklaart zich te gen, men zou op elke 150 huisgezinnen één agent krijgen, per hoofd zouden de kosten op f 4.komen. En bovendien wil de com missaris nog een auto! Na nog langdurige re- «kt dupliek, waarbij wethouder Slingerland onder goedkeurend geknik van den heer Hoytink opmerkt, dat in den Hout, 's avonds om het garnizoen, veel meer toezicht moet zijn, wordt het voor stel van B. en W. met 4 togen 15 stemmen verworpen. Alcen de wethouders-en den heer Klaver stemmen voor. Om half vijf wordt de groote koek, de be grooting, aangesneden. De heer Venneker spreekt namens de R.K., de grootste fractie, en verklaart dat de frac tie geen behoefte heeft op de verkiezingen terug te komen. De fractie bepleit voorts avondvergaderingen, kinderbijslag voor het gemcentcpcrsoneel, is tevreden over het toe gezegde onderzoek aangaande optreden te gen het N. Malthusianisme, wil verlaging van vastrecht voor gas, en daarna spreekt de heer Venneker over de financiecle positie en het beleid. Het kan zoo langer niet doorgaan, besluit spr., het college moet saneeren. Wc zijn zoo arm als Job, vangt de heer v. d. Vall (s.d.) aan met of zonder mest hoopAlgemeen beschouwend, geeft de heer v. d. Vall toe dat in eigen partij het snoeimes is gebruikt om zuiver -te staan in het openbare leven, en dat de R.K. en V.D. veel gewonnen hebben. Over de wethouders keuze is spr. weinig tevreden, niet Is naar het Koninklijk Woord de eenheid betracht, zelfs R.K. bladen hebben „het gekonkel" en baantjesjagerij becritiseerd! Daartegen zal de S.D.A.P. steeds het gemeentebelang boven persoonlijk belang stellen; zij incasseert thans, haar tijd van uitdeelcn komt ook weer. Spr. schetst nu de moeilijkheden voor M. H. door de maatregelen der verschillen de industrieën, ontslag, intrekking pensioen enz. en dat beïnvloedt het uitkccringstotaal. De SDAP. verklaart tenslotte gaarne deel te zullen nemen aan een eenheidsfront. De heer Sietsma (V.D.) ziet in den raad geen tegenstelling rcchts-links, maar conser- vatief-vooruitstrevend, wat de leden van den overkant natuurlijk niet „nomen". De V.D wil nog een wethouder uit het demo cratische kamp aan het college toevoegen. De heer Bonsema rakelt al de oude be kende verkiezingsgeschiedenissen weer op en zwaait met pamfletten, zich aldus trach tonde schoon te wasschen van alle hem door zijn ex-partijgenooten aangewreven smetten. Ook de Christelijke heer Hov- tink en zijn blad „De Noordhollander" krijgt een veeg uit de pan. Spr. komt tenslotte t,. de conclusie dat men door hedrijfsconcentratie en bezuiniging op kleinere posten nog wel wat zal kunnen bereiken. Spr. verklaart in 't algemeen geen vaste lijn te zien in de beantwoording der vra gen van 'de commissip. De eene keer wordt wel, de andere keer eeen rekening gehou den met het feit, dat Alkmaar garnizoen- stad is. De heer Hoytink gaat spreken namens de Prot. Christ.-fractie. Hij bepleit dezelfde zaken als de Katholieken hebben gedaan, doch bepaalt zich (en hij is de eerste die de gespannen aandacht van den raad heeft!) overigens tot de finantieeie politiek Alkmaar is al jaren met kunstgrepen op den been gehouden, de rigoureuze gevol gen zijn niet uitgebleven. De gemeentelijke huishouding moet op la ger niveau, een diepgaand onderzoek daar toe is dringend en spoedig noodig. De heer Hoytink wil daarom een com missie ad. hoe. instellen. De heer Eriks meent, dat er weinig an ders overblijft dan de begrooting goed tc keuren en spr. wil nu wel verklaren dat hij in 't voorloopig verslag heeft gezegd te mee- nen dat het tekort is opgevoerd. Men vindt dit kras, maar een begrooting met 4 ton tekort is ook kras, dus zijn we weer quitte. In 1940 moet er een geest en goede wil zijn to verbetering, die zich in daden uit drukt. Spr. zou zich misschien anders heb ben uitgedrukt als hij in gesprekken niet had afgeleid dat men het met hem eens was. Anders zou hij zich wel tweemaal bedacht hebben. Spr. is wel overtuigd, dat men niet hoog raamt om veel te krijgen. Wat de finantieeie politiek betreft, kan spr. zich aansluiten bij wat de voorgangers heb ben gezegd, de rekening M.II. zal wel mee vallen, zonder dat de steunnormen verlaagd behoeven te worden. Wat de politiek betreft, ziet spr. geen po litiek gericht op het tekort, waarbij spr. wijst op de kwestie der politie, luchtbescher ming, benoeming hoofdambtenaren. Een verificatie acht de heer Eriks gcwenscht. Spr. heeft critick op de leiding der ge- menlebedrijven, ziet daar te groote bozot- t'ing bij de hoofdambtenaren en staat ccn uitstervingssysteern voor. De heer Eriks breekt zijn rede af, en zal deze den volgenden dag voortzetten. Hoffelijk gebaar van V.V.Z.M. Algemeene ledenvergadering van het Bo- tercontrolestation Noordholland op Donder dag 21 Dec. 1939, des voorin, te elf uur in café „De Roskam" te Hoorn. De voorzitter, de heer G. Nobel, opent de vergadering met een woord van welkom. Spreker wenscht niet uit te wijden over de tijdsomstandigheden, doch wil er wel op wijzen dat het voor de landbouwers nood zakelijk is om zooveel mogelijk samen tc werken, vooral wat betreft de voedselvoor ziening. Tevens heet hij hartelijk welkom den Rijkszuivelinspecteur den heer Jurling Beek te 's Gravenhage. Hierna leest de secretaris de notulen van de vorige ledenvergadering, welke on\ fv anderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Bericht van verhindering van Ir. Huisman, Rijkszuivelconsulent te Hoorn. Een schrij ven van den Bond van op Coöp. Grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland, te Alkmaar, dat als vertegenwoordiger van 'lezen Bond wordt aangewezen hun secro taris Ir. Kranen. Een schrijven van de V.V.Z.M. te Den Haag dat hunne vertegenwoordiger in het B.C. N.H. den heer K. Bezemer wegens drukke werkzaamheden bedankt als bestuurslid, en dat als zoodanig in zijn plaats wordt aangewezen de heer G. Nobel te Lutjewin kel. De heer Nobel zegt hierover het volgende: Het bestuur van de Vereenieing voor zui volindustrie en melkhygiëne V.V.Z.M. be sloot om haar vertegenwoordiger den heer Bezemer van zijn taak te onthef fen en mij tc benoemen als haar vertegen woordiger in het bestuur van het Kaas- en Botercontrolestntion. Tot bovengenoemde stap is het. Bestuur van de V.V.Z.M. overgegaan, omdat het de kaas- en botercontrolo in het geheel niet beziet als een partij aangelegenheid, doch als een algemeen zuivelhelang. Het komt het Bestuur van de V.V.Z.M. voor dat de samenwerking der vcreenigingen die de N. H. stations hebben opgericht vooral hierin moet liggen, dat zij zorgen voor goede be sturen die op de juiste en geheel objectie ve wijze leiding geven aan het optreden der stations. De ervaring heeft het Bestuur geleerd, dat mijn werk in deze stations geheel met de opvattingen van het Bestuur overeenstemt en daarnaast dat deze onderwerpen niet al leen miine warme belangstelling hel>l>en. doch dat ik door mijn rijke ervaring zeer in het bijzonder in aanmerking kom om een leidende rol te spelen. Mijne Heeren, Ik waardeer dit standpunt van het Be stuur van de V.V.Z.M. zeer en ben daar zeer dankbaar voor. Hieruit blijkt dat ik door mijn objectieve beoordeeling van de zaken van de stations het volle vertrouwen geniet van do V.V.Z.M. Wanneer men aan de oprichting van de stations heeft medegewerkt en daarna twin tig jaar lid van bestuur en voorzitter daar van bent geweest dan hecht men aan dat werk en dan is liet 'zeer aangenaam wan- neer men deze steun mag ervaren op zoo hof- vvr Ze' )vaarv00r ik het bestuur van de V.V.Z.M., in het bijzonder zijn voorzit ter den heer Blink, alsmede den lieer Bc- izemerzijn Secretaris, gaarne hartelijjc dank. Ik hoop dan ook mijn werk als te vo ren met volle belangstelling en rechtvaar dig voort te zetten in het belang van de beide stations en de aangeslotenen. Mededeelinqen. De voorzitter leest de volgende mededee- Iing voor. Ledental. Op 1 Januari 1939 bedroeg het ledental 77. nl. 61 Zuivelfabrieken. 7 melkinrichtingen. 8 handelaren en 1 zelfkarnende hoer, In den loop van 1939 zijn uitgetreden 3 leden. nl. 2 zuivelfabrieken en 1 handelaar, terwijl nog twee leden toetraden, nl. 1 zuivelfabriek en 1 handelaar, zoodat het ledental op dit oogen- blik bedraagt 76, nl 60 zuivelfabrieken. 7 melkinrichtingen, 8 handelaren en 1 zelfkar nende boer. Voorstel van het Bestuur tot sta tutenwijziging. Aangezien de Rijksvoorschriften, waaraan de Botercontrölcstations en hunne aangeslo tenen moeten voldoen, door de inwerking treding van het Z.K.B., aanmerkelijk gewij zigd zijn en deze Rijksvoorschriften geheel waren opgenomen in onze Statuten, is een Statutenwijziging van ons Station noodig ge worden. Ons Bestuur heeft nu echter ge meend de statuten zoo te moeten wijzigen, dat de Rijksvoorschriften hierin niet meer ge heel worden opgenomen, zoodat dan bij ver dere wijziging van de Rijksvoorschriften geen statutenwijziging meer noodig zal zijn, maar volstaan zal kunnen worden met mededee- ling van deze wijziging per circulaire aan de leden. De Voorzitter deelt mede dat hierover geen besluit genomen kan worden, aangezien er hiervoor geen voldoend aantal stemmen aan wezig is. Op voorstel van eenige leden wordt besloten dit in zijn geheel niet te behande len. Verder wordt besloten deze behandeling uit te stellen tot ccn tweede uit te schrijven algemeene ledenvergadering op 19 Januari 1940. Benoeming van een commissie voor het nazien van de rekening en verantwoording over het Boekjaar 1939 en van de begroo- ting voor 1940. Het bestuursvoorstel om hiervoor aan te wijzen de drie volgende leden: Coop. Zuivel fabriek „De Dageraad" te Burgerbrug; Coop. Stoomzui vel fabriek „Oostwoud" te Oostwoud en Joh. de Leeuw te Laren, boterhandeiaar. Wordt bij acclamatie aangenomen. Rondvraag. De rondvraag levert niets op, waarna de voorzitter de vergadering sluit met een har telijk woord van dank aan den heer Bezemer voor de prettige samenwerking en de pers voor haar aanwezigheid. Nadat de heer Nobel, als voorzitter, in den loop van dit jaar op energieke wijze een eind had gemaakt aan misstanden, welke uit het latere rapport van den directeur wel zeer duidelijk zijn gebleken, is de poging tot zijn verwijdering uit dit controleapparaat i.jor het Bestuur van den Bond van op Coop. Grondslag werkende Zuivelfabrieken en dc correcte verhinderrrfg daarvan door de lei ding van de V.V.Z.M., een slag in het ge laat van het Bestuur der Coöperatie. Meer zullen wij hiervan voorloopig niet zeggen. Algemeene ledenvergadering v. het K.C.N.H. op Donderdag 21 December 1939, des middags te 12 uur ln café „De Roskam" te Hoo^n. De Voorzitter, de heer G. Nobel, opent dc vergadering met een woord van welkom, speciaal den heer Jurling Beek, Rijkszuivel inspecteur te 's Gravenhage. Verder wenscht spreker op de regeering een beroep te doen voor de bevordering van den kaasafzet, daar deze nu in de verdrukking komt bij den af zet der boter. Men heeft den toeslag voor de kaas met de helft verlaagd. Hij hoopt, dat de regeering voor ons nationaal product weer de steun op de oude basis zal terug brengen. Hierna leest de Secretaris de notulen van de vorige ledenvergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en de rede van den heer Nobel waren gelijk aan het behandelde op de vergadering van het Botercontrolesta- lion. Mededeelingen. Op 31 December 1938 heil reeg het ledental 327, nl. 64 kaas- en boterfnbrieken. 4 kaas- fabrieken en 259 zelfkazende boeren. In den loop van 1939 werd 1 kaasfabriek omgezet in ccn kaas- en boterfabriek en tra den 26 leden uit, n.1. 2 kaas- en boterfabrie ken wegens opheffing en 2i zelfkazende boe ren, terwijl 5 zelfkazende boeren als lid toe traden, zoodat het ledental nu bedraagt 306, n.1. 63 kaas- en hoterfabricken, 3 kaasfabrie ken en 240 zelfkazende boeren. Rekeningcommissie. Het Bestuur stelt voor hiervoor aan te wij zen: Coop. Zuivelfabriol „Concordia" te Ou dendijk; Coop. Zuivelfabriek „De Goede Ver wachting" te Schoorl en Procfzuivelbocrderij te Hoorn. Deze leden worden benoemd. Bepaling van het entreegeld voor 1940. Hef Bestuur stelt voor om evenals vorige jaren het entreegeld voor 1940 voor alle nieu we leden te bepalen op f 1.— per koe of per 300 K.G. in het afgeloopen jaar bereide kaas, indien het aantal kooien geen juiste maat staf voor de kaasproductie vormt. Ook dit voorstel wordt aangenomen. De rondvraag levert niets op, waarna de voorzitter de vergadering sluit met een har telijk woord van dank aan den heer Bezemer voor de prettige samenwerking en de pers voor haar aanwezigheid. Gesprongen handen en ruwe P 1 R O I lippen genezen snel met DI\ vb INSCHRIJVINGEN TEN VOLLE TOE GEWEZEN. De minister van Staat, minister van Fi nanciën maakt bekend, dat de inschrijvin gen op bovenstaande leening ten volle wor den toegewezen en dat het reeds bij de Rijksfondsen geplaatste deel dezer leening met het ongeplaatst bedrag wordt verhoogd (Zooals wij deze weck gemeld hebben, was er op deze lecning, groot f 300 milli- oen, voor nog geen f 100 milliocn ingeschre ven, terwijl de Rijksfondsen f 60 milliocn voor hun rekening namen. Thans zullen bij deze fondsen dus f 200 milliocn moeten worden geplaatst.) Nieuwe gevechtsvliegtuigen bij de Britsche luchtvaart Gegevens worden nog geheim gehouden. De Britsche vliegtuigindustrie heeft twee nieuwe typen gcvectsvliegtuigen gecon strueerd, bericht de „Daily Express", de Boulton Paul „Defiant", en de Blackburn „Roe" De eerste is een twee persoons jager, geheel van metnal met een motor van meer dan 1000 p.k. Het toestel heeft een vleugel- spanning van 12 meter en een romplengte van 9.15 meter. In een draaibare koepel zijn een aantal vuurmonden geplaatst. Snelheid en bewapening zijn nog een officieel ge heim. Dc „Roe" is een tweepersoons marine-ja ger. eveneens bewapend met ccn aantal vuurmonden in een draaibaren koepel. In totaal zijn bij de Britsche luchtmacht reeds twaalf nieuwe typen vliegtuigen ip gebruik., waarvan de gegevens nog geheim worden gehouden. Hitier feliciteert Stalin Von Ribbentrop blijft niet achter. De Fuhrer heeft Stalin het volgende geluk- wenschtelegram met zijn 60sten verjaardag gestuurd: Op dezen, uw GOstcn verjaardag, verzoek ik u mijn oprechtste gclukwenschen te willen aanvaarden. Ik verbind hieraan mijn beste wenschen voor uw persoonlijk welzijn, alsmede voor een gelukkige toe komst der volken van de bevriende Sovjet- Unie. Adolf Hitier. (D.N.B.). Naar United Press verneemt heeft ook dc Dultsche minister van Builcnlandsche Za ken, von Ribbentrop, Staliu een geluk- wcnschtclegiam gestuurd. Duitschers of Italianen naar verkiezing Verhuizing uit Bolzano geregeld. Het bezoek van den Duitschen politiechef Himiuler aan Rome zal vrij zeker in ver band gestaan hebben met een heden afge kondigde overeenkomst tusschen Duitsch- land en Italië, betreffende dc verhuizing van dc Duitsch sprekende bewoners in de pro vincie Bolzano en de overeenkomstige ge bieden van de provincies Üdine, Trcnto en Belluno. Krachtens deze overeenkomst staat het den Duitsch sprekenden bewoners van deze gebieden vrij ofwel het Duitschc staats burgerschap te kiezen, uit aanhankelijkheid aan hun land van oorsprong, en naar Duitschland te verhuizen, ofwel Italiaan- scho staatsburger tc zijn en in deze provin cies te blijven met behoud van alle rechten en plichten van den toestand, waarin zij verkeeren. VERGUNNING VERLOTING. Door B. en W. is aan dc voetbalvereniging „Winkel" vergunning verleend tot het hou den van een kleine verlbting. DIENSTPLICHT. De dienstplichtige C. Wiedijk is opgeroe pen om op 6 Mei 1940 te worden ingelijfd voor eerste oefening, even als D. de Snaijer, J. Zwaag, H. J. Schipper, 11. R. Jonker en J. Coljéc op 5 Februari 1910. KERSTAVOND PLATTELANDSVROUWEN. In de zaal Laan heeft een Kerstavond plaats gehad van de afd. Winkel van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelands vrouwen, onder leiding van mevr. Keetman —Schoorl. Door het zangkoortje werd het Angelcs gezongen, terwijl de dames mevr. Blaauboer—Asjes en mevr. Breebaart samen een eKrstlicd gezongen. De tractatie werd ook ditmaal niet vergeten. Mevr. Schenk deed een Kerstvertelling. Door me vrouw Blaauboer—Jonk en mevr. Blaauboer —Asjes werd een lied gezongen, begeleid door mevr. Ruiter. Aan het einde van dezen avond mocht ieder een pakje onder den Kerstboom nemen, waania de presidente de ze bijeenkomst sloot, UITSTEL VAN DIENSTPLICHT. Ann den dienstplichtige P. v. Ham, van de lichting 1939 uit deze gemeente, is een jaar uitstel van opkomst verleend. HEEIMUGOWAARD BREIEN BIJ KAARSLICHT. De jaarlijksche Kerstviering der Zusterver. „Odith" had plaats in de consistoriekamer «Ier Ned. Herv. Kerk, welke geheel in Keirst trant was versierd. Met voordracht, zang en tractatie ging de avond snel voorbij, onder wijl werd bij kaarslicht vlijtig gebreid. Onder meer werd tentoongesteld een looper, ver vaardigd uit oude kousen, gehaakt door zr. Bakker—Hartland. die zijn plaats zal krijgen voor het doophek in de kerk, NIEUWE N1EDORP LANGERE1S EDELKIPPENFOKKERIJ. De heeren Reukman en Warnaar sport- fokkes van verschillende hoenderrassen hebben met hun dieren in de afgeloopen week weer fraaie successen weten te boe ken. Op de te Leeuwarden gehouden Pluim veetentoonstelling behaalden zij een twee tal prijzen. In de afd. Krielhoenders, een 2e prijs met een trio Blauwbont Sabelpoot krielen. fn de afd. groote hoenders, een 2e prijs met Beef Leghorn. Op de Pluimvee Tentoonstelling te Bo- venkarspel o.a. 8 eerste prijzen snoepten zij weg. MEDEMBLIK. BOUW VAN RAADHUIS AANBESTEED. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed het bouwen van een raadhuis. Hiervoor waren 26 inschrijvingen binnengekomen. Laagste inschrijver was: L. Buter tc Andijk met f 59.810.—. SCHAGEN MARKTOVERZICHT. Hooger dan 38 ets. konden wij niet notee- ren Donderdag j.1. In massa de hoogste no- teering 270 gld., afkomstig van den heer Kos tc N. Xledorp ging n. d. hr Brommer te Alkmaar. De handel was aan den kalmen kant. Kalfkoeien geen noteering, te koud weer voor deze beesten. De han del in geldckoeien was vrij goed. Een niet al te vlotte handel in vaarzen nu hoogste notecring f 140.—. In graskalveren was aar dige handcO, tot 02 gld. noteering. De nuchtere kalveren werden vrij vlug verkocht tot f 18. Oude slachtschapon f22— 20, stug; jonge vette schapen f20—21, handel zeer matig. Ovcrhouders voor het leven f815, voor den dood f 11—17, handel aan den stuggen kant. Zooals elders was hier de schapen- handel over het geheel gedrukt. Dat liet de aanvoer wel zien, pl.ni. 500 schapen minder bij de vorige weken. Bokken en geiten handel goed. Van vette varkens geen noteering. wel aangevoerd, maar hier moest geregeld een flinke aanvoer komen wekelijkse!), dat de slagers er op rekenen konden om tc koopen, volgens een zegsman. Wenscholijk was het Ongemerkte biggen f2 hooger„ 8—12 gld., ge merkte 12—18 gld., handel iets heter. De handel in kippen gewoon, de konijnen waren duur. Het bezoek voor oen winter- markt was bevredigend. OPENBARE VERKOOPING. In het Noordhollandsch Koffiehuis had de openbare verkooping plaats van eene boer derij met boet, ierkclder, mest plaat, boom gaard en weilanden, gelegen aan de Twee wegen in de Wieringerwaard; alles aaneen en tezamen groot 8.78.80 HA.. Deze openbare verkooping geschiedde ten verzoeke van den eigenaar, den heer C. Ko ning aldaar en werd gehouden onder de leiding van Notaris II. J. van Veen te Scha- gerbrug. Het opbod van li Dec. J.1. kwam tot een bedrag van f 19652.64. Bij den afslag der afzonderlijke pcreeelen kwam no. 2 niet in het geding, daar de eigenaar dit perceel voor zich zelve wenschte te behouden: het bedrag van dit perceel, groot 35.90 A„ kwam tot f890. Het resultaat werd. dat de per- ceelcn 4 en 6 nog werden gemijnd met res pectievelijk f4 en fl.door den heer S. Delver, terwijl bij de eindcombinatie de per- ceelen 1 tot en met 8, met uitzondering dan van no. 2, die tezamen waren gekomen tot f 1867C.G4, nog werden gemijnd met f 100.— door den heer P. Borst te Heiloo, die voor de som van f 18S67.64 dus koopor van deze zeven pcreeelen werd. Tezamen met het bod van f 890, voor perceel 2, was het be drag voor het heele spul dus gekomen tot f 19757.64. ZONDAG 24 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Huisduinen, nam. 6 u., Kerstfeest, ook voor militairen. Burgerbrug. zie St. Maartensbrug. Eenigenburg. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. 's Av. 7 uur, Kerstfeest. Oudesluis, geen dienst Petten, geen dienst. Schagerbrug, geen dienst. 't Znnd (23 Dcc.) 's av. 7 uur, Kerstfeest. St. Maarten, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het Feest der Hope. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. Nell. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. v. <1. Heide. Anna Paulowna, 's av. 7 uur, Advent Den Oovor, voorm. 10 uur, Ds. v. Beek. Westcrland. nam. 5.30 uur. Kerstfeest. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Boeke. Haringbuizen, vm. 10 uur, Ds. v. Biemen. Hoogwoud, geen dienst Aartswoud. 's av. 7 uur. Ds. Rijkx. Zuidscharwoude, 's av. 7 uur, Kinderkerst feest. Doopsgezinde Gemeente. Oudesluis, voorm. 10 uur. Ds. R. v. d. Veen Burgervlolbrug, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolvtushoef, eeen dienst. Geref. Kerk. Schagcn. voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker, hulpprediker. Nam. 5 uur, Cand Wamsteeker. Koihorn. voorm. 9.30 uur, Cand. Kamphuls, van Hoorn. Nam. 2.30 uur. Cand. Kamphuis. Evangelisatie. Sehagen, voorm. 10.15 uur. de heer F. D F.tnous. hulpprediker Herv. Sehippe raad van Amsterdam. Coll. c.hr. school. Breeznnd, voorm. 10 uur. dc hoer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenk. Chr. Jongeman- vereen., Dinsdagavond 7.30 uur in het EvangelisnMegebonw a.d. Grootcsloot. E. V. .♦Maranatba". Bergen (Dr. van Peltlaan IV voorm. 1030 uur, Ds. Blauw, van Haarlem.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3