De Vierbond bespreekt diverse iuinbouwkwesües Uit het Huis dc Hooge Trap Rijksweg Stolpen-Van Ewijcksluis ALKMAAR Rein en Witter dan Wit Uit onze Omgeving ==s^ In de gisteren gehouden vervolg-vcrgade- ring van den Alkmaarschen Raad, zette de heer Eriks zijn rede voort en bestrijdt de voorgestelde propaganda van het neo- malthusianisme waarna hij een lans breekt voor enkele middenstandsbelangcn. Hij meent, dat het bureau van G.W. moet worden gereorganiseerd en komende op zijn relatie met de Alkmaarsche Post, deelt hij mede, erkentelijk voor de eer, welke hem van alle zijden te beurt valt, doordien men hem algemeen vereenzelvigt inet dit blad, dat men daarmee echter een groote fout begaat. Hij is voor den inhoud niet verantwoordelijk, noch schrijft hij daarin alléén. Voor zoover hij als journalist sedert zijn raadslidmaatschap ooit gesprek ken met hoofdambtenaren heeft gevoerd, heeft hij zich steeds als zoodanig voorgesteld. De heer Couwenhoven repliceert den heer Bonsema, eii behandelt nog verschillende vragen uit het Voorloopig verslag, o.a. ten aanzien van het politiebureau, de gasprij- zen en het stadsdrukwerk. De heer Klaver steekt een pleidooi af naar aanleiding van de door den heer Eriks te berde gebrachte ideccn, betreffende het neo- malthusianisme, dat naar zijn meening ver helderend heeft gewerkt. Het resultaat is echter, dat hij zulke gedachten strikt af wijst, hij beschuldigt het neo-malthusianis- me van allerlei fouten in de samenleving en stelt vast, dat hij na de woorden van den heer Eriks zeer verheugd is over het feit, dat zijn partij zich bij de wethoudersverkie zingen heeft gehouden aan de voorwaarde, dat niemand in aanmerking kon komen als wethouder, die niet reeds vier jaar had ge zeteld als raadslid. Immers als candidaat der V. D. was de heer Eriks aangewezen en, gezien diens ideeën omtrent het nco-mal- thusianisme voor de R.K. ten eencn male on aanvaardbaar waren. Blijkbaar heeft de heer Eriks, die overi gens niets anders deed dan ingaan op een van R. K. zijde gestelde vraag, die door het College betrekkelijk bevestigend was beant woord, wel de knuppel in het hoenderhok geworpen, want de heer Couts, die vervol gens spreekt voor de S.D.A.P. valt den heer Klaver scherp aan ten aanzien van zijn omtrent het neo-malthusianisme gelanceer de ideeën. Voor het College spreekt eerst de- heer Keysper. Hij ziet, zoo er sprake is van cenige tactiek, in die welke het College j heeft gevolgd toch altijd nog de beste. Hoewel de begrooting reëel is opgezet,.i vreest hij toch het doorvoeren van bezui nigingen, waar immers toch 50% van over heidswege zal worden bezuinigd, althans naar de meeningen, die tot uitdrukking zijn gebracht dcor diverse leden van den Raad. Hij houdt een zeer vriendelijk gestemde speech, dankt voor de goede toezeggingen van verschillende leden ten aanzien van de bevordering van het marktwezen en blijkt een tegenstander der motorraces. Dan echter moet de heer Eriks het wederom ontgelden naar aanleiding van 't neo-malthusianisme Hij behandelt voorts de cijfers der diverse bedrijven. Mr. de Groot is vervolgens aan de beurt en begint met tc betreuren, dat hij, niet gelijk do heer Keysper de bedrijven onder zich heeft, welke lusten opleveren, doch juist die, welke bedragen vragen. Hij erkent, dat Alkmaar leeft op een te grooten voet en zou het meeste gevoelen voor een samenwerking tusschen finantieele com missie en verificateur. De krotopruiming heeft hij in studie genomen; het sportpark moet minder worden belast en hij bepleit de wenschelijkheid van het behoud van den muziektuin. Ten aanzien van den tunnelbouw hoopt hij te komen tot een goedkooper plan. Etische motieven moeten ten aanzien van de motorraces niet worden overdreven. Na nog oen kort woord omtrent het neo-malthu sianisme ten aanzien waarvan hij het stand punt van den heer Eriks deelt, besluit hij zijn rede, waarna de heer v. Slingerland aan de beurt is. Wethouder van Slingerland betoogt dat van een lagere raming van het sdbsidie voor het M. H. geen sprake kan zijn. Uitvoerig weidt hij uit over een artikel, dat destijds in de Alkm. Post is verschencfc over de verhouding tusschen enkele hoofd ambtenaren, welk artikel hij betreurt en waarvan hij de hoop uitspreekt, dat de heer Eriks, mocht hem later iets dergelijks ter oore komen, zich tot den wethouder zal wenden. (Zie voor slot pag. 3 van blad 3). Aanvoerregeling. De vertegen woordiging van onzen tninbonw in hoogere instanties. Keu ringsreglement. Korting con tante betaling. Teeltbeper king. Gistermiddag vergaderde „De Vierbond", de Bond van de vier veilingsvereenigingen L.G.C., Broek op Langendijk, Noordermarkt- bond, Noordscharwoude, C.V.V., Warmenhui- zen en Omstreken en de veiling te Obdam. Ook De Koophandel was vertegenwoordigd. Deze vergadering werd voorts bijgewoond door den heer Nijssen, voorzitter van den Prov. Tuinbouw. Voorzitter de heer S. de Boer Kz., L.G.C. Broek op Langendijk, opende met woorden van welkom. De notulen, voorgelezen door den heer J. J. Klant, werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris had een brief over de te lage erwtenprijzen verzonden, waarin op de on billijkheden gewezen werd. Van den Rogeeringscommissaris was hier op een afwijzend bericht ontvangen. Zooals bekend, worden reeds bepaalde soor ten N.-Holl. peulvruchten voor den groothan del vrijgegeven, luidde het antwoord, het geen teleurstellend werd genoemd. Hierna werd de aanvoerregeling besproken. Voorzitter gaf een uiteenzetting van de verleden jaar getroffen regeling, waarbij een derde gedeelte van den aanvoer op de druk ke dagen uit de markt werd genomen. Daar in den herfst reeds is gebleken, dat men de bepaalde dagen weer uitzoekt, zal het wel weer noodig zijn, na 1 Januari een regeling te treffen. De heer Molenaar, Warmenhuizen zeide, dat het niet uitmaakte, welke regeling werd getroffen, maar, als er maar hetzelfde resul taat werd verkregen, n.1. een flinke aanvoer op alle dagen. Men besloot tenslotte cenige soepelheid te betrachten bij de regeling. Vervolgens werd besproken de vertegen woordiging van den tuinbouw uit de Noor delijkste streek van Noordholland in de hoogere instanties. Er zit feitelijk niemand uit onze omgeving in Centr. Bureau, N.G. F C. e.d. De heer K. Molenaar, Warmenhuizen, constateerde dat besluiten zijn genomen, die niet in het belang van bepaalde cen tra zijn, zooals de nieuwe minimum- en vergoedingsprijzcnregeling, welke een fiasco is geworden. Het moreel der leden wordt er zelfs door neergehaald. Dergelijke din gen kunnen worden voorkomen, als er meer cbntact is tusschen de N.G.F.C. en de streek. Geheel Noordholland dient in de N.G.F.C. vertegenwoordigd te worden. Als voorz. der Prov. Commissie dient de heer Nijssen in de N.G.F.C. te worden opgenomen. Hij zal zich in verbinding dienen te stellen met de organisaties uil de heele streek, welker belangen aan de orde komen. Het zou niet juist zijn elk centrum in do N.G.F.C. tc vertegenwoordigen. Het zou een te log li chaam worden. De voorzitter der Prov. Commissie ging op eenige dingen dieper in. De opbouw in de organisatie moet behouden blijven, Iloewel spr. zeer belast is, zou hij, nis hij meende de belangen der provincio niet te kunnen behartigen, zijn mandaat neerleggen als voorzitter der Prov. Commissie. Spr. heeft bij zijn intrede gezegd, zich steeds met dc belanghebbende bestuursleden van de Prov. Coomii. te zullen verstaan. Spr. zcidc, in de N.G.F.C. naast den heer Groen te zitten. Die weet. ook wel van de kool af. Ook zitten er de hccren Wagenaar en Roosje in. In de ex port-commissie zit de heer De Boer. Dat heeft spr. altijd al als een gemis voor zich zelf gevoeld. Spr. zou niet uit de betr. in stanties willen gaan, omdat hij dan het overzicht zou verliezen, ais voorz. van de Prov. Commissie. Voorzitter sprak zijn genoegen uit over het prae-advies van de Prov. Commissie over dit onderwerp. Zouden wij niet aan den Regceringscommissaris kunnen schrij ven hoe wij over de te geringe vertegen- woordigi'ng in deze insitanties denken? Hierna werden de minimum- en vergoedingsprijzen nogmaals besproken. De wenschelijkheid kwam naar voren, dat de minimum- en ver goedingsprijzen gelijk werden gemaakt. Men besloot met het verzenden van den brief aan den Regcerings commissaris de vergadering der Prov. Commissie af te wachten. Het keuringsreglement. Het verzoek van de Koophandel over de keuringsboeles werd hierna behandeld. De heer J. Kramer. Koophandel, lichtte dit voorstel toe. Men wilde dat, wanneer de af wijking meer dan 10 is, bl.i een afkeuring van een partij, do koopman de helft van de l>oete kreeg. De heer P. 1\ Slot, Koophandel, voegde hieraan nog toe, dat een koopman, die de gekochte kool niet kan gebruiken, schade loos dient te worden gestold, dus bij een afwijking van 10 omdat men de kool bij zoon afwijking niet behoeft te nemen. De bonafido handel behoort deze schadeloos stelling te ontvangen. Misbruik zal, volgens spr. niet voorkomen. De heer J. Kos, Noordscharwoude vond het een theoretisch punt, nu men aan de kwaliteitseischcn is gebonden. De afgekeur de kool is meestal niet voor het beoogde doel geschikt, dus krijgen de koopers al schadeloosstelling. De heer K. Molenaar, Warmenhuizen zei- de, dat dit laatste slechts zeer sporadisch zul voorkomen. De heer J. Kramer, Koophandel zeide, dat er nogal klachten zijn ontvangen over de gevallen tusschen 10 en 20%. Voorzitter zeide, dat wanneer bij 15% af wijking door z.g. „opsmokkelen" de afwij kenden er uitgenomen worden en de goe de kool tegen de met 15% verminderde prijs kan worden afgenomen. Hiermede kon Koophandel ziëh veroeni- gen. Korting voor contant. Vervolgens was de korting voor contan te betaling aan de orde. „Koophandel" wil de deze alleen doen gelden voor leden van „Koophandel", hetgeen de voorzitter niet juist achtte. Het geldt voor alle koopers. De heer Slot, Koophandel, zeide, dat de contante betaling op aandrang der koop lieden is gekomen. Daar meent men op te rug te mogen wijzen. Juist omdat in eerste instantie „De Koop handel" daarop is gekomen. Het zou een steun voor „De Koophandel" zijn. De voorzitter meende, dat de contante betaling is ingevoerd door dc tuinders. De Koophandel bestond nog niet. De heer P. Slot, Koophandel, zeide, dat de eerste betaalmeester is aangesteld door de kooplieden. De heer J. Kramer, Koophandel, voegde hieraan toe dat de contante betaling gebo ren is in de trein van Amsterdam—Alkmaar in een gesprek tusschen een aantal koop lieden. De heer W. Visser zeide, dat de tuinders het ook wel wilden. Na nog eenige besprekingen over zaken uit de historie, over het ont staan der contante betaling, besloot men, het verzoek van „Koophan del" niet in te willigen. Teeltbeperking. De heer J. Kliffen besprak de consequen ties van de tocltbeperking van bedrijven bo ven 10 H'.A. Zuurkool fabrikanten zullen niet meer kunnen contractceren; welk standpunt dienen wij daarbij in te nemen? Voorzitter zeide, dat wij verheugd waren, dat de contractkool ging verdwijnen. Er waren dit jaar maar 2 fabrikanten, die con- tracteercn mochten. Als het alleen vastzat op de contrhctkool, zou men er wel mee ac- coord kunnen gaan. De heer K. Molenaar, Warmenhuizen, zei de, dat het in zijn verecniging gewenscht werd geoordeeld, dat een commissie werd ingesteld om een onderzoek in te stellen. Het is een zeer belangrijk onderwerp.. De heer J. Kos zeide, dat wanneer de teeltbeperking doorgaat er heel wat bedrij ven zullen uitvallen, die nu witte kool ver bouwen. Dat is wel van belang. Andere tuin ders zouden dan meer witte kool dienen te telen. Voorz. zeide, dat er veel over gespro ken wordt. Het heeft wel de aandacht. De heer Nijssen gaf con nadere toelichting. De vragen moeten worden ingevuld en wor den tenslotte naar dó tuinbouwcommissies en provincies gezonden. De heer Kramer. Koophandel, zeide, dat wanneer er tot 5 Dec. elke dag voldoende kool komt, er geen contracten gesloten wor den. Vele grootere bedrijven, welke nu wit te kool telen, raken hun teeltvergunning kwijt. Het is terdege noodig, hieraan aan dacht te bestedon, opdat er genoeg witte kool komt. Voörz. meende, dat als de prijs behoorlijk is er witte kool genoeg zal komen! De heer Visser vroeg of niet iets gedaan moest worden voor de betere voorziening met spoorwagons. Dc voorz. zeide, dat hieraan zooveel mo gelijk wordt gedaan door de honden. Men hoopt, dat het spoedig voor elkaar komt. Vóór de feestdagen is dat altijd wel wat moeilijk. Dat is 1111 wol jammer. De heer P. F. Slot drong aan op betere verzorging der in te kuilen aardappelen. Ze komen nu zwart uit de kuil. Voorz. zegt toe, hierop de aandacht te zullen vestigen. Daarna sluiting. worden Uw tanden T V A D H T als U poetst met 1 V U K U L Z1JPE KERSTPAKKET. Evenals vorige jaren zal het Burgerlijk Armbestuur, in samenwerking met de beide R.K. Armbesturen, ook dit jaar. en wel een dezer dagen, aan verschillende daarvoor in uanmorking komende personen accijnsvrij vet verstrekken'. Zeer zeker een welkome verrassing in dezen tijd. SCHAGERBRUG. IJS WEDSTRIJDEN. Gistermiddug werden alhier weer eenige wedstrijden gehouden voor schoolkinderen, waarvan hierna de uitslagen volgen: Hindernisrijden voor meisjes van 10 en 11 jaar: le prijs A. Hopman, 2c prijs T. Brug man, 3e prijs 1. Eriks. Hardrijden voor jongens van 10 en 11 jaar: le prijs II. Hartsuiker. 2e prijs J. Bruin, 3e prijs Boontjes. Estafcttewodstrijd voor paren: lo prijs N. Eriks— G. Kruit; 2e prijs G. Wartcnhorst— J. Ruigentuin, 3c prijs J. Draijer—S. Re- nooij. BURGERBRUG. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De Minister van Defensie heeft aan P. Sch rieken, ingeschreven voor den dienst plicht van de lichting 1940, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. ST. MAARTENSBRUG. VERDWAALD. Pij den heer P. Rem, onder duin is een postduif aan komen vliegen, gemerkt A 4594 sterrol Je 3—33. NIEUWE NIEDORt RAADSVERGADERING. Do Raad onzer gemeente zal Woensdag 27 December a.s., 's morgens om 10 uur in open bare vergadering bijeenkomen, Gedeelte aanbesteed. Dè hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft gisteren aanbesteed den aan leg van de aardebaan van een ge deelte van het wegvak Stolpen van Ewijcksluis, van weg nummer 9 van het Rijkswcgenplan 1938 en het maken van kunstwerken van gewa pend beton far dat weggedeelte met bijkomende werken onder de ge meente Zijpe en Anna Paulowna. Hoogste inschrijf ster was J. Lin- denbergh Czn. te Wemeldinge met f849.000. Het laagst werd ingeschre ven door L. Boekee te 's-Gravenhage met f 485.000. HOOGWOUD AARTSWOUD. KERSTVIERING. Evenals vorige jaren kwam de afdceling AartswoudHoogwoud, van den Bond van Plattelandsvrouwen in de zaal van den heer Visser bijeen, om het Kerstfeest te vieren. Voorzitster mevr. de BoerHaringhuizen, gaf haar vreugde te kennen over de goede opkomst. Als na de opening de Kaarsjes worden ont stoken en eenige toepasselijke liedjes gezon gen zijn, is de Kerststemming er reeds. Hierna een mooie bijdrage „Nieuwjaars morgen", van A. KlompBierman en een aardig gedicht: „De laatste minuten", van E. Hemke—Glas. Nadat men thee en gebak had gepresen teerd, werden eenige huishoudelijke zaken behandeld.. Daarna volgde uitreiking van het bonds lied en na gerepeteerd te nebben, was men al aardig op weg om het te zingen. Vervolgens het hoogtepunt „De Grabbel- mand". Dit gaf veel vreugde! Met het zingen van een paar liedjes, werd dezen avoud op waardige wijze besloten. WARMENHUIZEN BESTUURSVERGADERING C.V.V. WAR MENHUIZEN EN OMSTREKEN'. De voorzitter de heer IC. Molenaar opent de vergadering en heet allen welkom De notulen worden gelezen en vastgesteld. De voorzitter brengt hierna verslag uit van een vergaderirtg van den Vierbond waar de minimum- en vergoedingsprijzen werden besproken. De regeling is in den beginne eert scha depost geweest voor onze veiling en nu het gaat met de prijzen hebben we de regeling niet noodig. Als men een proef had willen nemen had men de vergoedingsprijzen even hoog als de minimumprijzen moeten stel len. Nu kunnen we nog niet conslatecren of de proef geslaagd is. Vervolgens werd de agenda van de Prov. Veilingsbond behandeld. Over het algemeen was men het met de prea-adviezen eens. Besloten werd om indien het voorstel van de Noordermarktbond werd aangenomen, het veilingspercentage met ingang van 1 Jan. met te verlagen. Over het punt tèeltbeperking boven 10 H.A. ontspon zich een lange discussie. Degonen die een bedrijf hebben grooter dan. 10 H.A. kunnen rec>- meeren bij de Nederlandsche Groenten en Fruit Centrale. Het vcilingbestuur en ook de afdcelingsbesturen verklaren zich bereid de betrokkenen indien zij dit wenschcn van voorlichting te dienen. KERSTAVOND. In het gezellig versierde zaaltje van den heer Slikker werd door boerinnen en plat telandsvrouwen een Kerstavond gehouden. Na opening door den vice-voorz. mevr. Vo gelaar—^van Driel volgde een mooie Kcrst- vertellin gvan Selma Lagerlöf door dezelfde Daarna kreeg iedere dame een leuke ver rassing en werd er een aardig spelletje ge daan. Het was in dezen somberen tijd een gezclligen avond, er was een echte Kerst stemming en alle dames gingen voldaan huiswaarts. SINT PAN CR AS DAMMEN. D.O.S. speelde om den Uitenboogaardbeker tegen D.V.T.O. met het volgende resultaat: D.O.S.D.V.T.O. K. de Ruiter—P. J. Waiboer 0—2, P. PeercboomA. SI ijker man Jun. 02, Jac. Toepoel—W. Jimmink 1—1, P. Booi—A. Slijkerman 1—1, F. Kunst P. Groot 11, D. BuismanB. Dapper, afgebr.; C IvanghJ. Gecnsen 0—2, K. Bakker Tz.—C. D. Rezclman 1—1, A. Me$- reboerJac. Jimmink 11, K. KreftJ. Morsch 1—1, K. WesterP. Slijkerman 1 1, J. Kloosterboer—A. Mast 2—0, H. Groen— N. Silver 0—2. K. Bakker Az.A. Blokker 1—1, II. Wiedijk—P. Hoedjes 1—1, A. Wa genaar—P. de Wit 0—2, Jac. Duif—C. Kooi 11, S. KeizerA. van Egmond 1—1, J. Kloosterboer Jnz.—J. Rus 11. Totaal 15 23. Vriendschappelijk: C. Groen Dz.—A. v. d. Vlies 0—2, H. Troostheidc—J. Broed 1—1, A. Hoogland—J. van Leeuwen 2—0, P. Groon-K. Winkel 0—2. Totaal 18-28. VROEDE VADEREN BIJEENGEROEPEN. Onze raad zal Woensdagmiddag a.s. bij eenkomen, o.m. ter bespreking van een brief van Ged. Staten inzake den gemeente-ont vanger. HARENKARSPEL D1RKSHORN DE EERSTE WEDSTRIJDEN. Op de mooie ijsbaan op de Veersloot, wel ke 's avonds wordt verlicht heeft de IJsclub gister de eerste wedstrijden gehouden voor schoolkinderen. De uitslag was als volgt: Kleine meisjes, le prijs Hannie do Vries 2e prijs Jnnnie Ypmn, 3e prijs Deddy Was senaar; Kleine jongens le prijs Wim van Loenen; 2e prijs Jnn Bieshoer, 3e prijs Kees Dubbel cl. Groote meisjes le prijs Diek Kleijer, 2e prijs Nellio Kant Jd., 3e prijs Jnnnie Rijs. Groote jongens, lo prijs Reijcr Vader, 2e prijs Leen Visser, 3e pr. Wouter Sloterdijk De prijzen bestouden uit „kunstvoorwer pen.- LANGENDIJK DE VORST WERKT DE AANVOER AAN DE VEILINGEN TEGEN. De Voorburggracht, die als verkeersweg te water dienst doet, is ondanks do vrij strenge vorst toch open gemaakt. Ze ligt echter nog vol ijs en het is zeer moeilijk er door te ko men. Dit verklaart de geringe aanvoer aan de veilingen. Doordien het invoerrecht van 8 op 2 Mark is gebracht, is er uit Duitschland wat meer vraag gekomen en zijn de prijzen gestegen. Als gevolg daarvan is de animo der bouwers, om wat te verkoopen, gestegen. HET BROEKER RAADHUIS WORDT VERBOUWD. Een paar weken geleden is de beslissing gevallen, dat het Broeker Raadhuis zal wor den vertiouwd. Gebrek aan ruimte is de voornaamste aanleiding. We meenen, dat dit ongeveer f13000 moet kosten. Net tegenover het raadhuis staat het P.T.T.-kantoor, een kolossaal gebouw, eigendom van de gemeen te, die het aan het Rijk verhuurd. Eerlang zul dit gebouw niet meer aan het doel beant woorden. aangezien het geen hoofdkantoor blijft: een directeur wordt al niet meer be noemd. Het lagnre pei-soneel doet de zaken af. tot het kantoor als zoodanig wordt op geheven en het een hulpkantoor zal worden. Men vraagt zich nu af, of er geen aanleiding was. dit gebouw voor raadhuis te bestem men. Van andere zijde hoofden we de opmer king. maken, dat, als de Langendijker ge meenten, werden vereenigd, Broek geen nieuw raadhuis noodig had. Wie spreekt dat tegen? NOORDSCHARWOUDE. 11JE MOET ER AAN WENNEN. Do gymnastiekvereeniging Hercules en IJygiëa heeft voor do komende feestdagen ecu nieuwe revue ingestudeerd: „Je moet er aan wonnen". Nu, wij gelooven, dat men aan deze revue spoedig gewend zal zijn. De directeur, de heer K. Boot, heeft weer voor een leuke inhoud gezorgd, die het ongetwij feld zal doèn. Bij de slotrepctitie, welke wij het genoegen hadden, gedeeltelijk bij te wonen, is ons ge- bloken, dut de rollen er goed in zitten, zoo- dut men vol vertrouwen de revue-avonden van II. en H. kan gaan bezoeken. Het is de moeite waard. Wij komen nog wel nader op deze uitvoe ringen terug. ZUIDSCHARWOUDE STEUN A EN B. Aan een 25-tal werklooze arbeiders en ongeveer 20 kleine tuinders zal als B.-steun (kleeding, dekking en schoeisel) weer on geveer f 280 worden uitgekeerd. Bovendien zal door het steuncomité A ook aan tal van noodlijdende ingezetenen steun worden ver leend. J In deze gemeente staan nog altijd eenige woningen leeg; bovendien zijn er een 5-tal onbewoonbaar verklaard. Naar onze mee rling zijn er nog verschillede, die hetzelfde lot zouden moeten deelen. Geschikte arbeiderswoningen zijn dan ook wel noodig. Het blijft echter de vraag, of bet particulier initiatief het wel zou aan durven, nu het bouwen ongeveer 15% duur der is geworden, tot dien bouw over te gaan. Zou het uitbreidingsplan hiervoor een stimulans kunnen zijn? Er zal toch wel iets moeten gebeuren in die richting. WINKEL KINDERZEGELS. In deze gemcento zullen met de Kerstdagen wederom als vorige jaren kinderpostzegels worden rondgebracht. VERLOTING. Op Zondag 24 Dec. a.s. zal de verloting plaats hebben van de Voetbalvereeniging „Winkel". Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. VERGUNNING. Door B. en W. is aan de Gemengde Zangvereeniging „West Friesland" en de Harmonie vergunning verleend tot het houden eener verloting. ALKMAAR ANIMO VOOR DE PACHTWET. Naar wij vernemen, voorziet de Pachtka- mer in een groote behoefte. Immers sedert Januari 1939 zijn er niet minder dan 1050 pachtacten bij den Kantonrechter gepasseerd. SCHAGEN HARDRIJDEN. Gistermorgen is een wedstrijd gehouden in hardrijden voor de leerlingen der Rijks- landbouwwinterschool op do ijsbaan van de Schager IJsclub, welke welwillend door het bestuur dezer vereeniging was beschikbaar gesteld. Er waren 20 deelnemers; uitslag: le prijs Tj. Veenstra; 2e prijs C. Hoog- schagen Pz.; 3e prijs D. Marees; ie prijs J. Leeuwen; 5e prijs J. Rampen; Ge prijs E, Rispe. Op de lange baan (25 deelnemers) was do prijswinnaar D. C. Schenk Jz. WEDSTRIJDEN OP DE IJSBAAN. Onder veel belangstelling was er gister middag een wedstrijd in het schoontijden op de banen van de Schager IJsclub. De jury, bestaande uit mevr. Schenk—-Zwaag en de heeren C. P. Timmerman en Joh. de Veer, had geen gemakkelijke taak. waar de kamprijders elkaar weinig toegaven. De prijzen werden tenslotte als volgt toe gekend: le prijs mej. A. Waiboer en de heer Tijsen, Anna Paulowna; 2e prijs mej. M. Timmerman en de heer C. v. d. Kolk, Schagen; 3e prijs mevr. N. SaaiZwaag, Wieringermoer en de heer A. Bakker. Scha gen; 4e prijs mevr. A. BroersmaBlaau- boer. Anna Paulowna en de heer Jb. Stam mes Pzn., Schagen. Morgenmiddag heeft er, ijs en weder dienende een groote af vahved strijd plaats om geldprijzen. Men zie voor nadere bijzon derheden de adv. in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Thea, dochter van Cornelis Pie- terich Schmalz en van Anna Boontjes; Eri ca, dochter van Johan Helder en van Wil- lemijntje de Gilde. Ondertrouwd: Hendrikus de Beus, oud vijf en twintig jaren, smid-bankwerker, wo nende te Doesburg en .Tohanna Cornelia van der Linde, oud twintig jaren, dienstbode, wonende te Schagen. Overleden: Jacob Schoorl, oud een en tachtig jaren, weduwnaar van Guurtje Spaans. POLITIE. Gevonden, een sleutel, een bolhoed, een rijwiel, een portemonnaie, een handschoen, een rijwielplaatje en een portemonnaie met eenig geld. Verloren: een autoped, een grijze want, een wieldop en een paardengrim. KOSTWINNERSVERGOEDING. Naar wij vernemen zijn twee perceelen land der gemeente gelegen aan en nabij de haven tezamen groot 3.40 II.A. na open bare inschrijving verhuurd aan den lieer P. van Diepen alhier. VERHUUR GEMEENTELANDERIJEN. Gedurende de mobilisatie aldus het tijd vak Augustus tot heden is in deze gemeente in totaal plm. f 24.000.kostwinnersver goeding uitbetaald.

Schager Courant | 1939 | | pagina 10