Het begint Wieringe voor n te dagen Predikbeurten RAAD WIERINGEN Alle groepen tot eendrachtig samenwerken aan de weder opbouw opgeroepen Een nieuwe crisisregeling inzake de contributie der ziekenfondsen. Weigerde de heer Tijsen aanvanke lijk een adres ten gunste der vis- schcrs te teekenen? Niets van be kend, zegt de wethouder. Opti mistisch geluid van wethouder Bos- ker. De begrootingen vastgesteld. De heer Nicmeijer ziet een gevaar- lijk precedent. Geei geen gele genheid om beenen te brekenl De Raad vergaderde gistermiddag onder presidium van burgemeester Kolff; wnd. secretaris de heer Maaskant. Afwezig is de heer Bakker wegens onge steldheid en de heer Niemeijer, De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen zijn een groot aantal schoolgeld- leclamcs, welke allen conform de voor dracht van B. en W. worden afgehandeld. Voorts komen ter tafel eenige formeele stukken, welke geen stof voor discussies leveren. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. B. en W. hebben aan de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattenl%ü- de het gebruik toegestaan van een lokaal In het gebouw der o.l. school te Hippolytus- lioef. voor een in dezen winter te geven cursus aan de vrouwen der gesteunde klei ne boeren, ten einde op deze wijze in de behoefte aan beddegoed te voorzien. Bij raadsbesluit van 4 Aug. 1939 werd aan de vereniging tot dit doel een subsidie ver leend. B. en W. stellen voor op het ver zoek der vereeniging om het gebruik kos teloos toe te staan, gunstig te beschikken. Mevr. WitSlikker zegt. gezien het kleine aantal deelneemsters, dat het overweging zou verdienen, ook andere vrouwen voor deze cursussen in aanmerking te doen ko men. b.v. vrouwen van werkloozen. De Voorzitter vestigt er de aandacht op, dat de cursus niet van de gemeente uit gaat, maar van genoemde stichting. Wethouder Bosker deelt mede, dat er heel weinig vrouwen bij betrokken zijn. Mevr. WitSlikker vraagt den Voorzitter zijn bemiddeling in deze te willen aan wenden. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar. Het voorstel wordt vervolgens z. h. s. aangenomen. VASTE AANSTELLING SCHRIJVER TYPIST. Naar aanleiding van een met den Minis ter van Binnenlandsche Zaken gevoerde briefwisseling over de regeling van het sa laris van schrijver-tvpist ter secretarie Th. Rijkers, gaven Ged. Staten namens den Mi- aiister te kennen, dat het Z. E., wel billijk voorkwam, dat aan belanghebbende een aanstelling in ambtelijk dienstverband niet langer wordt onthouden. B. en W. kun nen zich hiermede geheel vereenigen en stellen daarom voor genoemden functiona ris, die tot heden op arbeidscontract werk zaam was, ingaande 1 Januari 1940 in vas ten dienst aan te stellen. Tevens geven B. en W. in overweging voor deze functie het salaris te bapalen op i 8001300 per jaar, met 52-jaarlijksche verhoogingen elk van f 100.Betrokkene zal de maximum-jaarwedde genieten. Goedgevonden. GELDLEENING. Tot dekking van de uitgaven ten behoeve van: restant bouwsom o.l. school Den Oever, vernieuwing torenspits Hippolytus hoef en Westerlnnd. aanleg algemeene be graafplaats te Zandburen en de vernieu wing van klinkerbestrating on rioleering in de Koningstraat, Elft, Elftstraat en Koo- gerweg, stollen B. en W. voor een geldlec- ning aan te gaan groot f 31639.36 tegen een .rente van 4 3/8 's jaars en een afsluit- provisie van V\ De heer Jansen vraagt of de rente niet hoog is? De Voorzitter antwoordt, dat hier de ge bruikelijke rente wordt gevraagd, eerder minder dan meer. De heer Jansen vraagt voorts of het geld niet bij de* Boerenlceenbank kan wor den opgenomen. De voorz. antwoordt ontkennend. B.' en W. trachten altijd zoo goedkoop mogelijk klaar te komen. Dit was de voordeeligste aanbieding, welke ook door hoogere instan ties verantwoord wordt geacht. Het voorstel wordt hierop aangenomen. WIJZIGING VERORDENING DRANKWET. In de vergadering van 24 November 1.1. werd het besluit genomen het maximum aantal verloven A voor de verkoop var zwak-alcoholische drank voor wijk C (Hip polvtushoef) met 2 te verhoogen en te bren gen van 7 op 9. Aangezien inmiddels een verlof A in deze wijk is vervallen stellen B. en W. den Raad voor met wijziging van hun eerder genomen besluit het maximum met één te verhoogen en dus te brengen op 8. Goedgevonden. WIJZIGING CRISISREGELING CONTRI BUTIE ZIEKENFONDSEN. B. en W. stellen voor het in de vorige vergadering aangehouden voorstel nog aan te vullen met een voorstel om de crisistoeslag te ver hoogen van 20 tot 25 als gevolg waarvan gemeente en fonds elk 25 zullen dragen en de contribu tie van de onder de regeling val lende leden dus tot op 50% vermin derd wordt. Voorts is het gewenscht voorgekomen uitdrukkelijk te stipuleeren, dat het hier een crisisregeling geldt en daaronder al leen de volgende categorieën van personen zullen vallen: 1. werkloozen en de daarmede gelijkge- stelden; 2. arbeiders, opgenomen in de werkver schaffing; 3. personen, die daartoe overigens vol gens beslissing van de plaatselijke Commis sie tot uitvoering der regeling in de ter- men vallen. De heer Jansen: Dat derde punt kan ze ker vér strekken. Voorzitter: Ja, zeker, dat is een achter deurtje, waarvan eventueel gebruik kan worden gemaakt. Spr. licht de kwestie nog nader toe. De heer Hulsebos zet nog uiteen, dat Wie ringen in een gunstige positie verkeerde, waaraan het hoofdbestuur van het fonds een einde wilde zien gemaakt. Het nieuwe stelsel is echter in zooverre beter dan 't 1/3 stelsel, dat een uitgebreidere kring van personen ervan kan profitecren. Spr. waar schuwt tegen oppositie, want dan loopt men de kans dat Alkmaar de geheele sub sidie intrekt. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. BEGROOTING ZEEGRAS-EXPLOITATIE. Volgt de behandeling van de begrooting der zeegras-exploitatie voor den dienst 19391940, welke sluit met een post on voorzien van f 627.40 en zonder discussie wordt vastgesteld. GEMEENTEBEGROOTING 1940. Wat do gemeentebegrooting 1940 betreft, welke vervolgens wordt behandeld, zij ver meld, dat de bijdrage van het Rijk in de kosten der gemeentehuishouding wordt ge raamd ap f 80.236.93, de gewone bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds op f 114.906.15,^de extra-bijdrage uit dit fonds op f 18.925.72 en de belasting-bijdrage op 1 16.112.20. 'Ontvangsten keur- en slachtloo- nen worden op f 2600.geraamd, kermis gelden f 700.—; reinigingsrechten, f 2600.-- schoolgelden f 2400'.— Bij de uitgaven is voor onderhoud stra ten en wegen uitgetrokken f8000.onder houd rioleering f 2800—, gemeentereini ging f 2500.ziekenverpleging f 12.000. verpleging krankzinnigen f 6000— onder steuning armlastigen f 32.000.— steun in natura armlastigen f3000.huisvesting armlastigen f 2500.bijdrage contributie werkloozen en armlastigen ziekenfondsen f 3S00.werkverschaffing werkloozen f 112523,40; steun aan werkloozen f 24588,40 subsidies aan werkloozenkassen f 6000. De heer Bontkes houdt namens zijn frac tie algem. beschouwingen. Spr begint met te wijzen op den spannenden toestand van deze dagen en veroordeelt in dit verband het kapitalistische systeem. Elke dictatuur gedachte is de socialistische arbeidersbewe ging vreemd, spr. zegt 't nog eens uitdruk kclijik. Spr. komt vervolgens terug op do verkiezingen en naar aanleiding daarvan op het manifest der verschillende christelij ke groepen. Daarin wordt beweerd, dat het weinige kerkbezoek is te wijten aan het vele uitgaan, waarmede spr. het niet eens is. Wel wordt er volgens spr., te veel uitge gaan. Wat de weth.-verkiezing betreft, heeft de heer Tijsen nu zitting als V.D.-er of als vertegenwoordiger der visschers? Spr. oefent crifiek uit op den heer Tijsen, waar deze aanvankelijk heeft geweigerd zijn handteekening te plaatsen op een adres, verzonden tot soepeler toepassing der Zui- derzeesteunwet aan den minister van Wa terstaat. (Dit wordt echter door den heer Tijsen pertinent ontkend.) Het doet den heer Bontkes verder genoe gen, dat het college een ruimer standpunt heeft ingenomen, inzake de volkshuisves ting. Voorts uit hij nog verschillende wen- schen. Het begint te dagen. Wethouder Bosker zegt, dat B. en W. slechts hebben gewerkt om den toestand der gemeente te verbeteren. Spr. meent, dat de ergste crisis ach ter den rug is. Spr. hoopt, dat alle groepen eendrachtig zullen samen werken tot wederopbouw van het geen hier zoo laag is gezonken. Spr. is de s.d. dankbaar voor haar steun die in deze reeds verleend is.. De heer Niemeijer komt ter vergadering. De heer Jansen vindt de volkshuisvesting heel mooi, maar spr. vreest, dat de woningen te duur zullen zijn. De heer Bontkes zegt, dat terzake de volks huisvesting een groote achterstand bestaat. Spr. is verheugd, dat de minister zijn mede werking in deze verleent. De heer Jansen is bang, dat de menschen voor wie de woningen zijn, er niet in zullen komen. Spr. begrijpt overigens niet, wat het manifest der christelijke groepen met de ge meentebegrooting heeft te maken. De Voorzitter zegt, dat de heer Bontkes zich anti-fascist en anti-communist heeft be toond. Spr. adviseert neutraal te blijven. De lieer Bontkes: Neutraliteit bestaat niet! De Voorzitter stelt den heer Jansen gerust inzake de volkshuisvesting. Er zal niet wor den gebouwd, voordat vaststaat, dat de krot ten opgeruimd worden. Terzake de stichting van een U.L.O.-school blijven B. en W. dili gent, men is evenwel wat teruggeschrokken door de ervaringen in de Wieringermeer. Volgt de postgewijze behandeling De heer Niemeijer meent dat door de be noeming van mevr. de Haan—Bosker tot tij delijk gemeente-ontvanger een gevaarlijk precedent geschapen is. Spr. ziet een en an der als een verkapte salarisverhooging van den ontvanger, den heer de liaan. Hem wordt geantwoord dat mevr. de Haan haar man altijd reeds heeft geholpen, het gaat hier om een welwillende tegemoet koming. Zij zit er even goed in als haar man zegt weth. Tijsen. Een ander zou ook be taald moeien worden. De heer Niemeijer blijft onbevredigd. Verder informeert de heer Niemeijer naar de ambtenaren-salarissen en zou hij de rijks veldwachters tegemoetkomend willen behan delen, nu zij geen gratificatie meer mogen aannemen. De Voorzitter deelt mede, dat dit reeds gebeurt, n.1. wordt een on ander verdiscon teerd in den huishuur. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van den heer Nicmeijer, antwoordt de Voor/., dat het damescomité zelfstandig werkt De heer Niemeijer vraagt of overleg met B. en W. of met den directeur der arbeids beurs niet gewenscht is? De Voorz. zegt, dat het damescomité het werk al jaren doet en zoodoende ervaring heeft opgedaan. Heercn kunnen moeilijk over de kwesties oordeclcn. Wél heeft het damescomité de gegevens van de arbeids beurs en bovendien wordt B. en W. rapport uitgebracht Daarbij staat het comité on der Rijkscontrole. De begrooting wordt ten slotte, na dat de heer Niemeijer nog eenige vragen van informatorischen aard heeft gesteld, voorloopig vastgesteld in ontvangsten en uitgaven slui tende op een bedrag van 432.345.60 met een post onvoorzien v. f 4000. Goedgevonden wordt de gebruikelijke bij dragen aan te vragen, alsmede wordt mach tiging voor verschillende overschrijvingen verleend. BEDRAG PER LEERLING. Nog niet kan worden vastgesteld het bedrag per leerling van de kosten van instandhou ding der o.l. scholen over 1940 in verband met de vergoeding van de exploitatiekosten van de bijzondere lagere scholen. Het wachten is nog op eenige gegevens. GEEN VASTE WEGWERKER. B. en W. zijn van meening, zoo deelt de voorzitter mede, geen wegwerker in vasten dienst meer aan te moeten stellen, nu Smit met 1 Januari a.s. op pensioen gaat. Dit heeft het voordeel, dat men dan altijd iemand van Wieringen kan nomen, terwijl men anders op een capitulant is aangewe zen. Smit kan. in aanmerking genomen, dat zijn pensioen niet zoo hoog is, nog wat klei ne klusjes opknappen. De Raad gaat hiermede accoord. RONDVRAAG. De heer Bontkes constateert, dat de ver- keerszuil te Hippolytushoef is vernield. Le vert dit niet veel gevaar op? Het is zeker wel aan baldadigheid te wijten. Wethouder Bosker beaamt een en ander. Do schade, welke is toege bracht, is zeer groot. Spr. noemt het een schandaal, zooals wordt opge treden. Ook ojJÉiet kerkhof hebben vcmie" ingen plaats gehad. Mevr. WitSlikker uit klachten inzake de verleeningen van B-steun. De wijze van in- formceren is niet altijd even juist. De Voorzitter noeint het een moeilijke kwestie. Overigens was er stagnatie bij de levering van wollen dekens door het Rijk. Mevr. WitSlikker zou gaarne zien, dat ook de andere oude menschen, die nog op den weg werken, werden vervangen door jonge kerels. Het levert gevaar op voor hen zelf en voor anderen. De Voorz. antwoordt, dat de menschen thans nog een boterham kunnen verdienen, terwijl zij anders op ondersteuning zijn aan gewezen. Mevr. WitSlikker: Maar je weet niet, wat ze er nog voor moeten doen! De heer Niemeijer: Hard werken doen ze niet! Verder dringt mevr. Wit-Slikker erop aan, bij gladheid eerder zand te strooien, zoodat ieder eerst een paar uren in de ge legenheid wordt gesteld zijn boenen te bre ken. Do voorzitter zegt toe, de vervanging der oude wegwerkers in B. en W. te zullen be spreken. Do heer Niemeijer komt nog terug op de ontvangstkwestie. Spr. wil een regeling. Als De Haan, die spr. overigens een besten man noeint, ziek wordt, dan is het zijn b'e- Jang dit te rekken! Dc voorzitter: Er is nog een controlee rend arts ook! De lieer Niemeijer! We kennen allen de praktijk! De voorzitter zegt toe. ook deze zaak in B. en W. te zullen bekijken. Hierna sluiting. Onderwijl werd ook voor den inwendigen mensch gezorgd en wel op zeer voortref felijke wijze. De leden voerden een verkorte voordracht op, wani er moest nog tijd overblijven om de voor de mili tairen bestemde pakjes in hun kan- tonnementen te bezorgen. De afgevaardigde van het kerkbestuur, de heer K. Hoornsman had als voordracht gekozen „Storm" en E. L. Winder „Opge bracht" enz. De Secr. de heer W. Jonker las do notulen, en dankt de n voorzit ter dat hij dit jaar de leden zoo behulpzaam is ge weest en biedt hem namens de leden een bouquet bloemen aan. Namens een onbekenden gever is rookge rei aangeboden. Do Voorzitter eindigt de goed geslaagde bijeenkomst, welke door orgelspel van mevr. v. Tijsen-Hoornstnan werd opgeluisterd, met ecu opwekkend woord aan allen. HARENKARSPEL SCHAGEN POSTZEGELLIEFHEBBERS Donderdagavond hiela de Philatelistenver. „West Friesland" alhier haar jaarvergade ring ten huize van den heer C. Boontjes. De heer A. Koning en J. Ruig werden her kozen, resp. als voorz. en secr.-pcnningm. Dc rekening en verantwoording van den penningmeester wees eeh batig saldo aan van bijna f 80. Uit het jaarverslag blcèk, dat het leden tal op peil blijft. Er zijn 20 personen bij de club aangesloten. Na sluiting van het officieeie gedeelte volg de üe gewone verloting van zegels. KERSTPROGRAMMA IN THEATER ROYAL. Theater Royal heeft een heel mooi week end- en Kerstprogramma samengesteld. De Kerstfilm is „Ik ben Sebastiaau Ott" met Willi Forst in de hoofdrol. De sensationeele dood van den industrie- magnaat Kessen brengt heel Weenen in op schudding! Geheimzinnige dingen uit het privé-leven van den miiliardair komen nu aan het licht. Zoo ontdekt men in Kessen's kasteel in Kopenhagen een prachtige schil derijenverzameling, waarvan nooit iets be kend was. Aangezien do meeste stukken zich in 't bezit van bekende musea bevin den, neemt men aan, dat het hier om mees terlijke copieën van beroemde schilderstuk ken gaat, doch als het advies van den be kwamen kunstkenner Dr. Sebastiaan Ott uit Weenen ingewonnen wordt, komt men tot de verrassende ontdekking, dat het in derdaad originecle stukken zijn, hetwelk tevens de pijnlijke sensatie inhoudt, dat de zelfde stukken in de diverse musea vcr- valscht moeten zijn. Het blijkt nu, dat 'n internationale bende van schilderijen-vervalschers aan 't werk is geweest. Sebastiaan wordt gearresteerd, doch op mysterieuze wijze weet hij te ontsnappen en de bende te ontmaskeren. Hoe dit alles in zijn werk gaat, verklappen wij niet, daarvoor ga men zelf deze boeien de film zien! Vermelden wij nog, dat Willi Forst niet slechts de hoofdrol vervult, maar ook de regio voert Do kleinste scène, welke op het doek slechts enkele seconden duurt, werd langer dan een dag gerepeteerd en steeds verbe terd. Elke scène, hoe onbeduidend ook, wordt grondig bewerkt. De naam Forst is een goede waarborg, maar z'n drager weet zeer wel, dat juist daarom zware verplich tingen op hem drukken en hij allerminst op de reeds geoogste lauweren kan gaan rus ten. De filpi „Ik ben Sebastiaan Ott" beteekent echter een nieuwe lauwerkrans voor den beroemden filmheld. ALS ER LUCHTGEVAAR DREIGT De tweede vergadering van de Ncderl. Ver. voor Luchtbescherming, afd. Schagen, werd in de Raadszaal gehouden. De verga dering was goed bezocht en nieuwe leden hebben zich opgegeven. Besproken is, wat de beste manier zal zijn, om de bevolking een juist begrip bij te brengen van de lucht bescherming en wat ieder moet weten, als er gevaar dreigt. De geheele bevolking moet uiti of meer deskundig zijn. Hiervoor is ie ders medewerking noodig. De aanwezige leden besloten de schouders er onder te zetten, om in de eerste plaats het aantal leden zoo groot mogelijk te maken. Als deze leden deskundig zijn, stelt het bestuur zich voor, de gemeente in wijken te vcr- deelen, welke door deze deskundige leden bewerkt zullen worden, om de kennis van de zelfbescherming te verbreiden. Na eenige discusie over het zandvraag- I stuk, sloot de voorzitter, Ir. van den Boom, deze geanimeerde vergadering. NOGMAALS: »DAT IS HET TOPPUNT" We staan aand en vooravond van de laatste voorstellingen der mot zooveel suc ces opgevoerde Schager revue „Dat is het toppunt!" Nogmaals heeft het bestuur ons verzocht te willen mededeelen, dat ondanks de vele verzoeken van andere plaatsen om ookd. aar do revue op te voeren, hieraan onmogelijk kan worden voldaan, daar de montage en opzet van dien aard zijn, dat dit alleen op een tooneel als het Noordhol- landsch Koffiehuis biedt, kan worden uitge voerd. Wij raden hen, die nog niet van deze prachtige revue genoten, dan ook aan, orn deze morgenavond of len Kerstdag te gaan zien; zij zullen evenals de stamp volle zalen in November, een avond van dolle vreugde hebben. Men leze verder adv. in dit nummer. BAKKEN EN PAKKEN BIJ PONDEN. Do banketbakkerij Roggeveen heeft een bijzondere order van het Rijk gekregen, het bakken, verpakken en verzenden van 440 cakes, bestemd voor onze jongens „ergens in Nederland". Waar de bakker zelf In dienst is, komt alles neer op zijn vrouw en het per soneel. Echterhet komt toch voor el kaar, met hulst getooid liggen al vele pakjes gereed, edcre soldaat krijgt VA ons. Wat zal het smaken! RARA, WIE WAS DAT NU? Zeer velen hebben aan den luisterwedstrijd van onze radiocentrale meegedaan en zeer velen bleken bijna alle zangeressen en zangers te kennen. Niet allen, maar dan zou liet ook te gemakkelijk zijn geweest. Onze redactie had gistermorgen het genoe gen als jury te mogen fungeere» en den uitslag vindt men in de advertentiekolom men terug. Het bleek ons dat bij het her kennen van Bob Scholte, Derby, Bandv, weinigen moeilijkheden hadden. .Slechts 25 deelnemers raadden de identiteit van Ma- riet te Serlé, want vele anderen maakten er Jetty Cantor van. Eigenlijk vreemd, want de zaugdeclamatie van Serie is een heel an der genre dan waarin Cantor zich beweegt. Misschien komt het omdat wij Marictte Ser lé niet zoo vaak hooien. Zoo is de luisterwedstrijd een groot succes gewordpn. Naar wij vernemen zal het ex periment binnenkort worden herhaald. EEN LIEDJE VAN VERLANGEN.." „Ergens in Nederland op een post van de Luchtwacht zal ook een Kerstboom worden ontstoken en daaromheen zullen vrijwilligers zich scharen om het feest van den vrede te vieren. Hoewel geheel verstoken van alle gaven, welke door de verschillende coinité's \oor de soldaten worden bijeengebracht ho pen zij toch dat hun boompje niet zóó triest in hun midden zal blijven en dat men deze strijders ook eens zal verrassen. Zij zijn ge legerd in een destructorgebouw... Dan zullen zij tezamen zingen niet alleen een liedje van vrede, maar ook een liedje van dankbaarheid. KüEGRAS JL'LIANADORP KERSTLITURGIE. In het bo\cnzaaltje van do Ned Herv. Kerk dat in Kerstfeeststemming versierd was, werd door de C. J. M. V. „Volg Mij" etm Kerstavond gehouden, die en door de leden én door goedgcefsdie belangstellen den tot stand was gekomen. Ook waren voor deze avond militairen uitgenoodigd doch deze waren niet „opgekomen". De lei der de heer Scheer uit den Helder sprak het welkomstwoord. Aan het liturgisch samengestelde zeer uitgebreide programma verleenden alle le den om beurten hun medewerking. HERBENOEMD. De heer H. Kuiper is herbenoemd als be stuurslid van den polder Koetenburg. OP HET LIS GEVALLEN. De lieer D. Ruiter Joh.z. tc Waarland kwam tijdens het schaatsenrijden zoodanig te vallen, dat hij een lichte hersenschud ding opliep. ZONDAG 24 DEC. Ned. Herv. Gemeente. Koedijk, nam. 7 uur Kinderkerstfeest. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Lcesdienst. Nam. 5 uur, Ds. Greving, van Dirkshorn. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geestersingel 20, ing. Groote Poort), voorm. 10.15 uur, Ds. Ruijs. 's Av. geen. dienst. MAANDAG 25 DECEMBER. (lste Kerstdag). Ned. Herv. Gemeente. Schapen, vm. 10 uur. Ds. Klein Wassink, van Alkmaar. Collecte. St. Maarten, 's av. 7 uur. Kerstfeest. Barsingerhorn, vm. 10 uur, Ds. v. Biemen. Kolhorn, nam. 4.30 uur, Kerstfeest viering. Barsingerhorn, 's av. 7 u., Kerst feestviering Zuidscharwoude. voorm. 10 uur, do heej* C. A. Korndörffer. Nam. 4 uur, Kinderkerstfeest. Burgerbrug, geen dienst. Ecnigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Schagerbrug, nam. 6.30 uur, Ds. Witkop. Kerstfeestviering. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen, Callantsoog 's av. 7 uur, Kerstfeest, ook voor militairen. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, mej. C Boer, Cand. Dirkshorn. geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw Winkel, geen samenkomst. Hippolytushoef, nam. 6.30 uur. Kerstfeest. Veenhuizen. nam. 2 uur. Ds. Nell. Heerhugowaard, 's av. 7.30 uur Ds. Nell. Kerstfeest. Hoogwoud, vm. 10 uur, Ds. Rijkx. ColL 's Av. 7 uur, Kerstfeest. Aartswoud. geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Krop, van St. Pancras. 4 uur Kerstfeest. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, de heer Faber, rand. te Amsterdam. Vertoeving. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Collecte. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker. hulpprediker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn. voorm. 9.30 uur, Cand. Kamphuis, van Hoorn. Nam. 2.30 uur, Cand. Kamphuis. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Cand. J. H. W. Dirkhout, van Amsterdam. Nam. 5 uur Kersl feest /Ier Zondagsschool Breczand, voorm. 10 uur, de heer Boon. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. W. Lodder, van Russtim. The Star of Hope Mlssion. Julianndorn. voorm. 10 uur en 's av. 7 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geestersingel 20. ing. Groote oort), voorm. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. DINSDAG 26 DECEMBER. (2e Kerstdag). Ned. Herv. Gemeente. Schaven, nam. 6.30 uur. Kerstfeest. Sint Maarten, geen dienst. Kolhorn. voorm. 10 uur, Ds. van Riemen. Koediik, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korn dörffer. Burgerbrug, Eenigenburg. St. Maartensbrug Oudesluis en Petten, geen dienst. Sehngerbrufit. voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Oudesluis (27 Doe.) 's av. 7 uur, Ds. Wit kop. Kersffeestviering. Julianadorn, 's av. 7 uur, Kerstfeest, ook voor militairen. Hinpolvtiichoef. vm. 10.30 uur. Ds. v. Beek. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud. 's av. 7 uur. Ds. Baudet. Doopsgezind* Gemeente. Den Oever, voo-m. 10 »ur. Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Kolhorn. nam. 4.30 uur. Kerstfeestviering met de Zondagsschool. Evangelisatie, behagen, geen dienst. Breezand. voorm. in uur. de heer Boor E. V. ..Maranatha". Bergen fDr. van Peltlaan I). voorm. 10.30 uur. Ds A Verwaal, van Don Haag. The Star of Hope Miss'on. Julianadorp. nam. 5.30 uur. Kerstfeest. Leider: de heer J. Sevensma, v. A'dam.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7