Veranderingen in het Polderhuis Mijn slaat gat in dijk Men zou U missen Schagev Courant Banne en Polder Schagen Woensdag 27 December 1939 Tweede blad RAAD WIERINGERWAARD DEN HELDER De raadsleden in het arrestantenlo kaal. De veldwachter krijgt een bij baantje. Barsingerhorn philantroop. Onderwijsproblemen. Promotie en degradatiewedstrijd tusschen den burgemeester en wethouder Koster. De gemeentekas kan nog wel dui zend gulden lijden. Braaf moet braai op de bermen passen. De raad als Kerstmannetje voor de muziekver eeniging. Zaterdagavond vergaderde de Raad vol tallig. Voorzitter burgemeester Kaan; secretaris jde heer W. J. Los. Bij de behandeling der notulen werd ge klaagd dat sommige ingezetenen niet be hoorlijk voldoen aan de voorschriften bij .verduisteringsproeven. Voorzitter deelt mede dat het arrestanten- lokaal gereed is en noodigt de heercn uit na afloop der vergadering de logeerkamer te bezichtigen. Van den Minister is een circulaire ontvan gen waarbij bekend wordt gemaakt dat aan het werkverschaffingsloon 5 pet. duurtetoc- slag kan worden gegeven. De lieer Goosens vroeg op het ook met kas- .toeslag was. Voorzitter vermoed van wel. Op het voet hal terrein zal van gemeentewege een hek worden geplaatst, om de ballen op te van gen, die anders nogal eens op het zwembad terrein terecht komen. Er zijn ruim 50 werk- loozen. Er is nogal wat werk in uitzicht, zoo- dat. het na de vorst wel weer spoedig zal verbeteren. Inplaats van den gemobiliseer- den heer Tjalkens zal de veldwachter van den Brink, de werkloozencontrole uitoefe nen, mits de Commissaris der Koningin dit goedkeurt. Ingekomen stukken a Procesverbaal van gehouden kasverifi- catie, waarbij alles in orde was bevonden. b; De bekende circulaire van den opper bevelhebber inzake de persoonlijke diensten. Voorzitter acht de loonbepaling de zwakke' plek. De concept-verordening wordt aange nomen. c. Adres Landarbcidersbond inzake het doen vervallen van den zg. wachttijd voor de steunregeling. B. en W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken. Na verdediging van het adres door de hecren Nieuweboer en Goosens, conform yoorstel B. en W. besloten. Barsingerhorn philantroop? De lieer Nieuweboer zeide nog dat de ge meente Barsingerhorn, zoodra men niet van den Bond ontvangt de gemeonto de wacht- week betaalt. Voorzitter kan zich dit moeilijk voorstel len en wil dit graag nader onderzoeken. Een voorstel van den heer Goosens om de waehtdagen op zes te stellen wil voorzitter gaarne nader in B. en W. behandelen. Op een tweede verzoek van denzelfden Bond om ruimere plaatsing in de werkver schaffing zal worden geantwoord, dat na de vorst zoo ruim mogelijk werk onder handen zal worden genomen. De heer Goosens zou graag willen dat de mcnschen geen li dagen, doch een week eerder in der werkverschaffing wer den opgenomen, dan verdienen ze meer en andere komen ze toch in den steun. Wijziging leerlingenovereenkomst. Een regeling met Zijpe is reeds in 1909 vastgesteld, waarbij overeengekomen werd, dat kinderen uit Wieringerwaard te Oude- sluis kunnen ter school gaan, tegen beta ling van f 15.— per leerling, waarvan het betaalde schoolgeld kan worden afgetrok ken. 6 a 7 kinderen loopen aan de Oude- sluis school. Er is nimmer cenige last ge weest. Nu voldoet da regeling niet aan verschillende wetswijzigingen. Het te beta len bedrag wordt nu f 12.50. Bovendien zullen we wel eenige reke ning moeten houden met ons aantal leer lingen, om niet in 't gedrang te komen voor onze ie leerkracht. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er een paar kinderen naar hier moeten overgebracht worden. Na nog eenige toelichting wordt de "voor gestelde wijziging goedgekeurd. Ambtenaar Burgerlijke Stand. De Burgemeester was 2e ambtenaar en wordt eerste, terwijl Wethouder Koster, die eerste was, nu tweede wordt. Gebruik van het Polderhuis. Vervolgens wordt een voorstel in behan deling genomen tot wijziging der overeen komst met den polder Wieringerwaard in zake het medegebruik van het polderhuis, enz. De gemeente krijgt de beschikking over de raadkamer, secretarie met archief kluis, veldwachterswoning, arrestantenlokaal, brandspuithuisje en erf voor f 80 per jaar. Conform besloten. Grondaankoop. Een voorstel tot aankoop van een strook grond, eigendom van den Polder Wieringer waard, gelegen tusschen parkeerterrein en de Jan Eikenvnart voor f 1.—, wordt na toelichting met algemeene stemmen aange nomen. De bepaling is er bij gemaakt, dat de bestaande schoeiing in stand moet wor den gehouden. Vermindering begrafenisrechten. De nieuwe regeling is zoodanig opgezet, dat de gemeente geen winst meer zal -ma ken. Voorgesteld wordt de kosten te verlagen tot f 7.50 voor personen hoven 12 jaar. Voor leeftijden van 212 van f 7.50 te verminde ren tot f 5.en heneden de 2 jaar tot f 3.50. Aldus besloten. Begrootingswijziging. De post onvoorzien zal met f 932.72 ver laagd moeten worden, wat ruimschoots kan. Verder volgt nog een voorstel tot wij ziging der begrooting 19i0 (naar aanlei ding van een brief van Ged. Staten) Mee- rendeels zijn het opmerkingen van admini stratieven aard. Grondverhuur. Evenals vorige jaren zal de tuingrond achter de begraafplaats weer verhuurd wor den aan A. Braaf voor f 5.met bepaling, dat hij de bermen van de begraafplaats moet maaien en onderhouden. Hulp in nood. Het van f 50 op fl 25 verlaagde subsidie voor de muziekvereeniging wordt weer op fl 50 gebracht, omdat, is gebleken, dat deze allen sympathieke vereeniging zich anders niet kan redden. Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag van den heer Visser werd besloten bij gladheid zand te strooien door middel van een kunst meststrooier. Van een aanbod van den heer Visser om zijn k unstmeststrooier daarvoor te bestem men zal dankbaar gebruik van worden ge maakt. Bij de sluiting zal voorzitter niet in de tails treden over den algemeencn toestand. Hij wenscht allen een pleizierig Kerstfeest, een goed uiteinde, alsmede een goed begin! Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND. SOLDATEN OP DE SCHAATS. Bij de Breezander militairen vierde de zer dagen het tweede deel van „O. en O." de ontspanning dus, hoogtij. Op de Zand- vaart waren banen uitgezet en daar bc- kampten onze Iandsverdedig vs elkaar op priksleeën, in hardrijden op de schaats en zak-rijden, waarbij een opengegeknipte zak dienst deed als rok en het maken van flin ke streken bemoeilijkte. Dat alles geschied de onder de opweken de tonen van radio- grammofoonmuziek en het geheele officie ren-corps sloeg de verrichtingen met be langstelling gade. Maar ook vele burgers kwamen een kijkje nemen, zoodat er een gezellige drukte heerschte. Er werd dus goed gereden en er waren aardige prijzen. Na afloop van de wedstrij den werden deze in de eigen militaire-canti- ne, door den kantonnemcnts-commandant met een hartelijke toespraak aan de win naars uitgereikt. ONDER SLOOPERS HANDEN. Terwijl de kinderen in de andere lokalen der openbare school nog hun laatste lessen vóór het ingaan der vacantie krijgen, zijn sloopershanden reeds druk bezig een leeg gemaakt lokaal, een deel der gang, enz. om ver te halen. Intusschen is de timmerman Schouten in het Veilinggebouw aan den gang eu bouwt er de hulpschool op, be staande uit vijf knusse vertrekken, die sa men nog niet de helft der groote ruimte in beslag nemen. Zaterdag worden alvast de leermiddelen overgebracht, zoodat na de vacantie direct het onderwijs in de hulp- school kan aanvangen. Een andere vraag is echter, of dan ook het oorverdoovend lawaai verstomd zal zijn, dat in de veiling opklinkt en veroor zaakt wordt door een hakkepuffenden rao- ter en den molen, die duizenden kisten bol len vermaalt. De laatste dag van inleve ring der bollen valt niet samen met het einde der vacantie, doch is, meenen we, een dag of tien later. De houten afschutting der noodlokalen zou, als onder schooltijd gemalen moet worden, het lawaai zeker niet voldoende buitensluiten, zoodat dan toch nog onderwijs geven onmogelijk zou zijn. Maar misleiden is, indien noodig, ook daar nog wel een oplossing voor te vinden. WIERINGERWAARD SAMENWERKING TUSSCHEN SCHOOL EN HUIS. In de openbare Lagere school werd een ouderavond gehouden onder leiding van den heer S. Sieswerda. Secretaris burge meester Kaan. Voorzitter zette uiteen, dat dé school- artsendienst zeer gewenscht is. Zooals be kend is, hebben de doctoren uit den Helder bedankt, waarvoor dokter de Vries nu in de plaats is gekomen. Diens assistente, dok ter Werkhoven is eenige dagen geleden hier geweest en heeft 15 kinderen uit de le klasse onderzocht Met de lichamelijke tandverzorging is men gevorderd tot de 5e klase. Voorheen waren er 3 tariefklassen die is evenwel las tig vol te houden, zoodat voorzitter het ta rief buiten de oudercommissie om nu heeft bepaald op 10 cent per maand. De dienst marcheert goed. Dan deelde Burgemeester Kaan mede dat van wege de financiën de melkvoorziening voorloopig is stopgezet. De gemeente geeft een subsidie van f 100. doch dit is te weinig om 30 a 40 kinderen melk te verstrekken. De rekening kan weer sluitend gemaakt worden met de f 100 sub sidie over 1940. Mochten er evenwel kinderen zijn die 't beslièt noodig hebben is er misschien nog wel iets op te vinden. Als lid van de ou dercommissie in plaats van den heer K. Rol die vertrokken is, werd de heer Reits- ma gekozen. Hieran hield de heer J. van Ham een zeer interessante inleiding over straffen. Een le vraag is m o e t ik straffen en dan is het zeer moeilijk hoe te straffen. Straf moet verbeteren, doch niet verbit teren. De heer Sieswerda dankte den heer van Ham zeer hartelijk voor zijn leerzame rede Bij de rondvraag vroeg de heer D. Jim- mink inlichting over de inenting. Voorzitter zal er met Ds. Spits over spreken. Burgemeester informeerde naar de resul taten van blokschrift. Hierna sluiting. IJSHELDEN EN HELDINNEn. Vrijdagmiddag werden vanwege de IJsclub kinderwedstrijden gehouden. Het was mooi weer. De uitslagen waren als volgt: Kleine groep 6, 7 en 8 jaar le prijs Leo Ilofste; 2e prijs Trien Schouten. Meisjes 9, 10 en 11 jaar; le prijs Gre Stammes; 2e prijs Tren de Klerk, 3e prijs Riek Waiboer; 4e prijs Marie Hoogevecn. Jongens 9, 10 en 11 jaar: le prijs Joop Maly; 2e prijs Klaas Wispehvey; 3e. C Ver Blaauw; 4e. 5e prijs G. Bremold. Meisjes 12, 13 jaar le prijs Gre Saai, 2e prijs Corrie Bobeldijk, 3e prijs Ant Kiste- makcr, 4e prijs Nel Mul. Jongens 12, 13 jaar le prijs Jaap Bu- ning; 2e prijs Cor Mosk, 3e prijs Joh. Schenk; 4e prijs Nic. Borst. VEEL GENOEGEN BIJ „ONS GENOEGEN" Maandagavond gaf onze populaire Mu ziekvereeniging „Ons Genoegen" een goed geslaagde uitvoering in de zaal van den heer Schenk, onder leiding van den heer J. v. Glabbeek. De opkomst was zeer goed. Een gevarieerd programma werd zeer vlot uitgevoerd. Tot iets bijzonders werd liet bekende „In een Kloostertuin" van den Engelschen componist Ketelbey, door de vocale medewerking v. 40 kinderen, onder leiding van den lieer van Ham. De belanglooze medewerking van de zus tervereniging uit Kolhorn werd zeer ge waardeerd. Na de pauze werd door enkele leden van D.E.V. met groot succes een klucht in twee bedrijven opgevoerd, getiteld „Ze krijgen mekaar". Er is onbedaarlijk gelachen. Het woord van dank door den Directeur voor hun bclangelooze medewerking was dan ook ten volle verdiend. Met een op wekking „Steunt uw plaatselijke Muziekver eeniging", werd het officiecle gedeelte ge sloten. waarna een gezellig bal volgde. OLYMPIA WEER IN ACTIE. Ook de tweede, thans openbare uitvoering van onze G. V. „Olympia", Zondag J.I., is uitnemend geslaagd. Thans werkten ook de adspirantjes mee en gaf de directeur Molenaar een schitterend staaltje van zijn kunnen aan brug en paard. Een gezellig bal was er na afloop. BARSINGERHORN IJS WEDSTRIJDEN. Door de IJsclub Barsingerhorn werden Vrijdag en Zaterdag ijswedstrijden gehou den. Vrijdag voor de jeugd. Zaterdag voor jongens en mannen. De jeugdwedstrijden hadden het volgende resultaat: Meisjes van 1ste en 2e klas: 1. Gré Grin, 2 Marietje de Vries, 3 Annic Vader en 4 Trij- nie Hoenson. Jongens 1ste en 2e klas: 1 Kees van der Oord, 2 Piet Brommer en 3 Jaap Geel. Meisjes 9 en 10 j.: 1 Trijntje Komduur, 2 Gene Schrieken, 3 Jannie Pet ter en 4 Trien Borst. Jongens 9 en 10 j.: 1. Teun Wonder, 2 Adriaan Duinker, 3 Wolter Petter en 4 Wim Schoorl. Meisjes 11 en 12 j.: 1 Fie Kaper, 2 Stien Witsmeer en 3 Rina Baan. oJngens 12 en 13 j.: 1 Kees Spaans, 2 Giel Schrieken, 3 Arie Eriks en 4 Ab. Hoenson. Zaterdagmiddag was de uitslag na veel spannende ritten: 1 K. Reyne. 2 P. N. Spaans 3 Kees Schoorl en .4 Wim Kooijman. Een ex tra prijs werd toegekend aan Maarten Mid delkoop. Ondanks de ingetreden dooi was er een groote deelname. SINT MAARTEN VALKKOOG. IJSWEDSTRIJD. De uitslag van de Zaterdag gehouden es tafettewedstrijd op de schaats is: 1. H. Kui per en Jb. Frans; 2. Jn. Bijpost Mz. en D. Kooij; 3. J. Boontjes Jz. en C. Boontjes Az.; 4. C. Boontjes Jz. en D. v. Schaick. WARMENHUIZEN OM HET HARDST. De uitslagen van de ijsbaan alhier gehou den wedstrijden om medailles, uitgeschre ven door de ijsclub S.I.S., luiden als volgt: 500 meter: 1 M. Sirijbis, Waarland, 56,2 sec.; 2e Sj. Westra, Warmenhuizen 56,3 sec. 3 A. Ligthart, Warmenhuizen 57 2/5 sec. 1000 meter 1 M. Strijbis, 1 min. 58/4 sec.; 2. J. Mulder, Langendijk, 2 min.; 3. A. Ligt hart, Warmenhuizen 2 min. 01 sec. 3000 M. 1 M. Strijbis, 6 min. 10.3 sec. 2. A. Ligthart, 6 min. 17.4 sec. 3 Sj. Westra, 6 min. 22 sec. ARM GEBROKEN BIJ HET SCHAATSEN RIJDEN. Toen mej. C. Blank te Slootgaardpolder op het kanaal te Waarland met een heer aan het schaatsenrijden was, kwam één van haar schaatsen in een scheur terecht. Zij bleef toen plotseling staan, terwijl haai partner juist een „groote slier" wilde nemen. Dat hij zijn meisje krachtig steunde, blijkt wel uit het feit, dat zij haar arm brak. ROODE LANTAARN BIJ DE BRUG. Naar aanleiding van het berichtje van 9 dezer, waarin gewezen werd op het gevaar van het niet kenbaar maken, als 's avonds de brug bij Pijper geopend is, vernemen wij uit betrouwbare bron dat er voortaan, wanneer 's avonds de basculebrug geopend wordt, er een roode lantaarn geplaatst zal worden, ter wijl de overige bruggen van sloten zullen worden voorzien. Een en ander beteekent een groote verbete ring. DEN HELDER Vrouw verbrand Vlam sloeg in pan met vet. Een wel zeer tragisch ongeval heeft zich vlak voor de feestdagen in het gezin van de fain. B. in de Bothastraat te Den Helder voorgedaan. De vijftigjarige cchtgenoote van den heer Bruin was Zaterdagmorgen in de bijkeuken bezig niet liet klaarmaken van den maaltijd voor Zondag. Op een petroleum stel stond een pan met vet, waarbij mevr. B. wat water voegde, waarschijnlijk is toen de vlam in de vetpan geslagen, waardoor mevr. B. in brand geraakte. De vrouw, die in haar radeloosheid niet wist wat ze doen moest, holde naar buiten. Haar twintigjarige zoon trachtte de brandende kleercn nog van het lichaam van zijn moeder te rukken en liep daarbij vrij ernstige brandwonden op aan beide handen. In minder dan geen tijd stond de vrouw van onder tot boven in brand en gillend holde zij de straat op. Eenige voorbijgangers trokken hun jassen uit en wierpen die om de brandende vrouw. Het vuur was daardoor vrij spoedig go- bluscht. Mevr. B. had echter ernstige brand wonden over het geheelo lichaam. Zij werd op een brancard, in de hulpauto van de politie, die spoedig ter plaatse was, naar het Marinehospitaal vervoerd, waar zij Zondagmorgen aan haar verwondingen is overleden. Zondagsverrassing voor Den Helder. Zondagmorgen ongeveer 5 uur, is heel de bevolking van Den Helder opgeschrikt door een zwaren slag, die de woningen op hun fundamenten deed trillen. Verschillende rui ten op de badplaats Huisduinen en in Den Helder vielen aan diggelen. Het bleek, dat een Hollandschc mijn tegen een van de golfbrekers, vlak voor den vuur toren te Huisduinen, tot ontploffing was ge komen. De hevigheid van de ontploffing bleek wel uit het groote gat, dat in den golfbreker ge slagen was. Het was een gat van minstens zeven meter in omtrek en van een diepte van één k anderhalve meter. Tot honderden meters ver vond men de zware steencn, die uit den golfbreker waren geslagen en de be- schoeiingspalen van den golfbreker lagen over grooten afstand verspreid. Zoodra het getij het toeliet, is personeel van Waterstaat begonnen met het dicht gooien van het gat, omdat het gevaar ople verde bij sterken wind en hevigen golfslag grooter te worden. Later op den dag spoelden nog cenige mij nen aan, die echter tijdig gedemonteerd kon den worden. NIEUWE NIEDORt ATSCHEID MEESTER STENNENBERG. Vrijdag heeft meester Stennenberg af scheid van de schoolkinderen genomen: Van zijn leerlingen en collega's heeft hij een fraaie rooktafel ontvangen. Des avonds te acht uur hadden zich een 70-tal belangstel lenden in de school verzameld. Er werd veel en hartelijk gesproken. VOOR DE DIENSTWEIGERAARS. Ten behoeve van hen, die een beroep de den op de dienstweigeringswet en thans an dere staatsdienst verrichten, in het kamp le Gieten, breiden verschillende leden van den Vrouwen Vredebond warme sokken, dassen, enz. Tevens werden tijdschriften e.a. boekwerken verzameld voor de dienstweige raars te Veenhuizen of elders. Verder zijn door den Vrouwen Vredebond aan de leer lingen van de 6e en 7e klas der O. L. school leerzame vredesspelletjcs uitgereikt. HOOGWOUD AARTSWOUD. IJSCLUBVERG ADERING. In de zaal van Visser werd ditmaal de jaarvergadering van de IJsclub gehouden. De bestuursleden F. de Eeurs, J. Zwaag en F. L. Bakker werden bij acclamatie herko zen. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van ruim 190 Aan het Bestuur werd machtiging verleend, wed strijden, feestelijkheden en verlichting naar goeddunken te regelen. WIERINGEN OOSTERLAND. DE THEEFILM OP SCHOOL. Op haar tournee door Noord Holland werd ook de O. L. S. te Oostcrland door mevr. v. Randwijk met haar film bezocht. Door de aangename, boeiende wijze, waarop de spr. een en ander over onze volksdrank, de thee, vertelde, werd het een prettige, leerzame, middag. POLITIE. Gev.: een wollen kinderwant. Verl. een grijs wollen heerenhandschoen. Inl. gem.-bode. SCHAGEN HET WAS WEER HET TOPPUNT. De revue „Dat is het Toppunt" heeft Zon dag en Eerste Kerstdag weer een toppunt van belangstelling mogen oogsten; de zaal van het N.II. Koffiehuis was geheel gevuld. Ook nu weer had een en ander een ver diend groot succes. Met belangstelling mag al weer naar Buisman's volgende productie worden uitgezien! SCHAGER BRIDGE CLUB. In café de Beurs van den heer C. Boon tjes bonden Zondagmiddag 26 paren den strijd aan. De fa. J. G. Barneveld bad een aangena me verrassing gebracht door iedere deelne mer een van Ilouten's zakagenda van 1940 te bezorgen. De uitslag was. Groep A: oneven paren: de heer en mevr. P, Rezelman, Schagen 19>4 p.; de heer en Wanneer dit jaar tallooze mcnschen hun klanten, kennissen en zakenvrienden een recht gelukkig 1940 toewenschen, mag U niet ontbreken. Men zou U missen. Kweek vriendschap met een „handdrukadvertentie" Plaats een Nieuwjaarsgroet ln de 50 cent per plaatsing. mevr. Barneveld-Snaas, Schagen. 15 p. 1ste prijs; Mevr. Blaauboer— H. Blaauboer, Scha gen 25 p.: de beer en mevr. Kossen, Schagen 23 p.; de heer en mevr. B. v. d. Hoven, Scha gen 19H p. 2de prijs; TipgelaarSpeur, Ju- lianadorp 26 p. Groep A: Even paren: Mevr. Broersma N. Spaans, Barsingerhorn 16 p. 2de prijs; de heer en mevr. J. G. Barngveld, Schagen 19 p.; J. Bel—U. Wester Schagen 24 H p.; C. Bregman—C. Bregman, Julianadorp 15 p. 1ste prijs; F. Poorter—J. Kweldam. Scha gen 23 p.: Mevr. Mulder—Dr. Broekens, Winkel 28^ p.; Groep B. oneven paren: D. de GraafC. Bregman, Julianadorp 31 p.: BakkerBorst Oudkarspel 27 p.; J. Speur— Paulusma, Scha gen 22 p.; Mevr. de Graaf—T. Speur, Juli anadorp 27 p.; Mevr. de Veer—J. G. Lange, Winkel 22 p. 1ste prijs; J. Boontjes-C. Boon tjes Schagen 34 p.; de heer en mevr. S. de Vries, Schagen 22 p. 2de prijs. Groep B. even paren: de heer en mevr. Loggers-Boontjes 't Gooi 22 p. 1ste prijs; de heer en mevr. C Pronk, Schagen 30 p.; Rensde Boer, Burgervlotbrug 38 p.; J. Schenk—J. Blaauboer, Barsingerhorn 22 p. 2de prijs; de heer en mevr. Appel, Burger- vlotbrug 29 p.; Mevr. C. Boontjes—G. Boon tjes Cz., Schagen 31 p.; W. Vlam—J. Westra Warmenhuizen 24 p. Het Dagelijkscb Bestuur van de Banne en Polder Schagen vergaderde met de Hoofdingelanden op Zaterdag 23 December 1939, 's middags om 2 uur in het Raadhuis te Schagen. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, secretaris-penningmeester de heer P. Hop man; opzichter de heer J. Keesman Cz. Er zijn twee vacatures. De Voorzitter opent de vergadering met welkom en deelt mede. dat van de heeren K. Wit Dz. en Joch. Blaauboer Kz. bericht van verhindering is binnengekomen. De secretaris lenst hierop de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. N.a.v. een vraag in de vorige vergadering door den lieer Schilder gesteld omtrent het verwerken van slootspecie in de bagger- rcgeling is correspondentie gevoerd met de Ned. Heidemaatschappij. Hieruit blijkt, dat dit slechts mogelijk is, indien het Pol derbestuur het werk in zijn geheel uitvoert. Wordt hiertoe toestemming gegeven. dan komt het geheele apparaat der Heidemaat schappij in beweging. Het gaat. in hoofdzaak echter om slechts drie gevallen, zoodat hier moeilijk van een werkverschaffingsobject kan worden gespro ken. Bedoeling was slechts om via Vlottes eenige werkloozen te betrekken. Nog zij ver meld. dat het gern.-bestuur alle medewer king had toegezegd. Besloten wordt de zaak verder te la'en rusten. Volgens circulaire van Ged. Staten be draagt de uitikeering over 1938 voor de we gen voorkomend op het tertiaire wegen plan, f323.— per berekende K.M. Aan dit waterschap wordt over dat jaar f3400.— uit gekeerd. In verband met den aanleg van den nieuwe Prov. weg Oude KaagLasschotcr brug bestaat het voornemen Burenweg en Wad weg per 1 Januari 1940 van het aan vullend wegenplan af te voeren terwijl dan voor die wegen een extra-bijdrage van f250 per berekende K.M. zou worden verleend. Afgezien van het feit» dat genoemde wegen voorloopig nog niet worden ontlast met den aanleg van den Prov. weg is men nog maar in het beginstadium wijst de voor zitter er op, dal dit met den Wadvveg nooit het geval zal zijn, daar toch immers het ver voer van landbouwproducten naar de kade blijft. Met den Burenweg staat do zaak an ders. De vergadering gaat ermede accoord, dat Jn dezen geest wordt teruggeschreven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van liet herkozen lid van het Dag. Bestuur, den heer Joch Blaauboer Kz ende nieuwgekozen hoofdingelanden de heeren Abr. Borst Abrz. en S. Grootes Albz., dat wordt verricht door de heeren C. Schoorl Jbz. en A. Dekker Dz De stukken worden in orde bevonden en tot toelating wordt geadviseerd en besloten. De vergadering gaat vervolgens accoord met de voorstellen tot bestendiging van dc oredietovereenkomst met dc Boerenleenbank te Schagen, voor kasgeldbehoeften in 1940, en tot het verleenen van machtiging voor de ondcrhandsche verpachting van het visch- water. Bij de rondvraag vestigt de heer Jb. Schil der er de aandacht op, dat bij hoogen water stand de kanaaldijk bij het Groenewcgje doorlekt. De Voorz. antwoordt, dat de opzichter het zelfde heeft gerapporteerd. Men heeft de op merking doorgegeven aan den opzichter der Kanaalwerken. Deze heeft toegezegd zijn best te zullen doen om het doorlekken zoo veel mogelijk tegen te gaan Of hij daarin zal slagen is natuurlijk een andere kwestie. Overigens heef: het alleen wat te beier'"* nen bij zeer hoogen waterstand. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5