Kleingoed op de laatste bijeenkomst Spook dor noodlijdoodhoid zweeft ooi Schapee Zaterdag 30 December 1939 Derde blad Raad Noordscharwoude De ambtenaar ter secretarie krijgt een salaris van f800.—. Presteert •en ambtenaar vóór zijn examen minder dan nadat hij zijn diploma behaald heelt? Mutaties in het M. Hulpbetoon. De heer Oosterlee neemt na ruim dertig dienstjaren ontslag als gemeente opzichter. Commissie- of raadsleden behalve de wethouders voor het begroot in gs onderzoek nogmaals ter sprake. Het laden van auto's bij het Gorter- dlepje is niet toegestaan. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te acht uur, onder voorzitterschap van Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Waarnemend secretaris de heer Verduin, ambtenaar ter secretarie, wegens ziekte van den heer Reinders. Allen waren aanwezig. Na opening der vergadering door den voorzitter, las de wn. secretaris de notulen der vorige vergadering voor. Deze werden al dus vastgesteld. Er waren eenige verslagen en goedgekeur de besluiten ontvangen, welke voor kennis geving werden aangenomen. De begrooting van de gasfabriek. Het bestuur van de commissie van Beheer der gemeentegasfabriek bood de begrooting 1940 aan. Voor kennisgeving aangenomen. Van den Opperbevelhebber van land- en zeemacht is ingekomen een verordening be treffende het verrichten van persoonlijke diensten. B. en W. stellen voor dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen. Het voorstel van B. en W, werd aange nomen. Van het Bestuur van de Vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oudleerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar, was een verzoek ontvangen voor F. Koopman een subsidie te willen beschik baar stellen. B. en W. stelden voor, hiervoor op de be grooting 1940 een bedrag van f 50.beschik baar te stellen. Voorzitter lichtte het voorstel van B. en W. toe. De heer Van den Abeele stelde voor er f 100 yan te maken. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- ïnen. Het Bestuur van de Kleuterscholen ver zocht, voor 1910 een subsidie beschikbaar te stellen. B. en W. stelden voor, dit stuk te behande len bij de begroot ing 1940. Mevr. de wed. M. Langedijk verzocht de kosten van vervoer van haai' zoontje naar Alkmaar voor het bezoeken van de school voor buitengewoon lager onderwijs voor re kening van de gemeente te nemen. B. en W. stelden voor, aan dit verzoek te voldoen en de kosten voor rekening van de gemeente te nemen met ingang van 1 Dec. j.1. Aldus besloten. Vergoedingen bijz. scholen. B. en W< stelden voor, de vergoedingen vast te stellen voor de bijz. scholen en wel voor de R.IC scholen op totaal f 4047.82, voor de school met den Bijbel op I 458.62. Als voren. Gemeenschappelijke regeling gas fabriek. B. en W. stelden voor, de voorgestelde wij ziging goed te keuren. Het betreft de toe kenning van presentiegeld aan de leden van het dag. bestuur, tw. i 2.50 per vergadering. Aangenomen. Het aantal opcenten op de gemccntefonds- belasting 1940—'41 zal 75 zijn. Verhooging jaarwedde ambte naar ter secretarie. Aan de orde kwam hierna een voorstel tot regeling van de jaarwedde van den amb tenaar ter secretarie. B. en W. stelden voor dit salaris met in gang van 1 Jan. 1040 tc brengen op f 800. Bij een eventueel vertrek van 'den legen- woordigen ambtenaar zou het niet mogelijk zijn zonder een verhooging van salaris tot eventueel f 1000—f 1200.— een kracht te krij gen, berekend voor de taak die de ambte naar moet vervullen. Reeds bleek dat de alhier aanwezige ambtenaar naar elders zou kunnen worden benoemd op een jaarwedde van f 800.— tot f 1000.—. In verband hier mede meenen B. en W. te moeten voorstel len het salaris voorloopig te bepalen op f 800. Het is de bedoeling in 1940, aldus voorz. als de ambtenaar gediplomeerd is, een rege ling te treffen. De heer van den Abeele merkte op, dat do salarieering reeds voor de derde maal ter sprake komt. Spr. wilde een regeling vast stellen zonder rekening te houden met den persoon, zooals B. en W. nu wel doen. Spr. wilde reeds nu een regeling voor den amb tenaar ter secretarie bepalen van f 1000.— tot f 1200. waar f 200.— afgetrokken wordt als de ambtenaar geen diploma heeft. Voorzitter zeide, dat B. en W. niet alleen aan de belangen van den ambtenaar hebben gedacht. Het is ook in het belang der ge moente. dat deze (goede i ambtenaar voor Noordscharwoude behouden blijft. Het voorstel van den heer Van den Abeele is een lapmiddel. En moet hier ten slotte een gediplomeerd ambtenaar ter seeretnrie werkzaam zijn. De beer J. Kliffen kan zich met het Voorstel van B. en W. vereenigen. Voorzitter zeide nog, dat er bij de aan stelling van den vorigen ambtenanr geen rekening is gehouden met kosten van le vensonderhoud enz. Ook niet door den heer Van den Abeele. De heer Van den Abeele zeide. dat hij-In dertijd naast den burgemeester stond om het salaris van Jong op een beter peil te brengen. Voorzitter: Dan zal mijn geheugen mi] ln de steek hebben gelaten. Na nog eenige discussie en nadat de hr. Duijves zich bij het voorstel van B. en \V. had aangesloten werd het voorstel van B. en W. z.h.st. aangenomen. Mutaties bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Ontvangen was een schrijven van den heer H. Bekker, waarin hij verzoekt hem als lid van Maatschappelijke Hulpbetoon ontslag te verleenen. B. en W. stelden voor dit ontslag te ver leenen. Aangenomen. Benoeming lid gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in de vacatu re ontstaan door het bedanken van II. Bek ker. B. en W. doen de volgende aanbeveling: 1. G. Duijves; 2. G. Nijinan. De heer Kliffen Is verwonderd Den heer Kliffen had het bevreemd dat het ontslag van den heer Bek ker niet op de meest eervolle wijze geschiedt. Dat is toch gewoonte aLs iemand zijn beste krachten gegeven heeft, zullen de candidaten hun be noeming aannemen? Voorzitter zeide, dat B. en W« meenen, t.a.v. het eerste *an het voorgestelde in de agenda te moe ten houden. .Spr. zeide, dat men in verband met vroe gere benoemingen van leden voor M. II. buiten de voordracht om, de candidaten niet heeft gepolst. Spr. hoopt dat het ver anderen zal. De heer Kliffen meende, dat dit teleurstel lingen zou kunnen geven. Voorzitter: Dan komen we een volgende keer weer met een voorstel. We zijn onver saagd! De heer Kliffen gaf B. en W. wel in over weging (zonder oude koeien uit sloot te halen) in de toekomst wel rekening te houden met cvt. aannemen van de benoe ming, door de candidaten. Spr. wilden een voorstel indienen. Voorzitter ried dit af. B. en W. zul len het in overweging nemen. De heer Van den Abeele zeide het gezeg de van den voorzitter in de vorige verga dering niet goed te hebben begrepen. Spr. dacht dat liet ging over de allereerste sa menstelling van het M.H.. Dit blijkt nu niet het geval te zijn. Het moet dan zeker van vóór zijn tijd zijn geweest. Voorzitten U hebt het U niet persoonlijk aan te trekken. De heer Duijves werd met alg. stemmen benoemd. Hulde voor den heer Oosterlee. Eervol ontslag gemeente opzich ter. De heer J. Oosterlee vraagt eervol ontslag als gemeente-opzichter met ingang van 1 Januari 1940. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen. In verband hiermede stellen B. en W. te vens voor den heer Oosterlee tijdelijk te be lasten met het opzichterschap in verband met het voornemen van Ged. Staten om het woningtoezicht kringsgewijze te doen ge schieden. Een en ander is in voorbereiding, zoodat het gewenscht is voorloopig daarin tijdelijk te voorzien. Voorz. memoreerde de groote verdiensten van den heer Oosterlee, wien de gemeente belangen zeer na aan liet hart hebben gele gen, gedurende ruim dertig jaren. B. en W. stelden voor, het gevraagde ont slag op de meest eervolle wijze te verleenen met dankbetuiging voor de zeer vele dien sten den gemeente bewezen en hem een blij vend aandenken aan te bieden. Aldus besloten. Het voorstel om den heer Oosterlee tot tij delijk opzichter te benoemen, werd aange nomen. De heer J. Oosterlee vroeg ook eervol ont slag als agent der arbeidsbemiddeling, als ambtenaar belast met de uitvoering van de steunverlecning en werkverschaffing en als secretaris van de commissie voor „Steun aan kleine Tuinders". B. en W. stelden voor dit ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Januari 1940. Ook voor de wijze waarop de heer Ooster lee dit werk verricht heeft, had voorzitter alle waardeering. Een aanbeveling voor een opvolger voor den heer Oosterlee hebben B. en W. nog niet. De heer Oosterlee blijft in functie tot de nieuwe titularis in functie komt. De heer Kliffen sloot zich aan bij de woor den van den voorzitter, gesproken over den scheidenden opzichter. Voor een opvolger zal een oproeping wor den gedaan, deelde voorzitter mede, n.a.v. een vraag van den heer Kliffen. Gemeentebegrooting 1940 aangeboden. Vervolgens boden B. en W. de gemeente- begrooting 1940 aan. De heer Van den Abeele achtte het ge wenscht, de begrooting door de raadsleden behalve de wethouders, te doen onderzoeken. Voorzitter vond het beter een commissie te benoemen. De hoer Van den Abeele zeide. dat een vorige maal hetzelfde Is gezegd door den voorzitter en er is meer over de begrooting gesproken, dan daarvoor! Voorzitter: Dat is altijd geen verdienste. De heer Duijves ondersteunde het voor stel van den béér Van den Abeele, welk voorstel werd aangenomen. Rondvraag. In de rondvraag vestigde de heer Klif fen de aandacht op het in en uitladen bij tr wrotarr rcTP ara caranKfflTiM DEN HELDER NIEUWE NIEDORt het Gorterdiepje. waardoor de straat lijdt en stagnatie van het verkeer ontstaat. Spr. zou gaarne zien, dat daaraan iets gedaan werd. Voorzitter is het met den heer Kliffen eens. Er zal de aandacht van de politie op worden gevestigd. De heer Kliffen wilde dit ln de politie verordening opnemen, hetgeen voorzitter niet noodig achtte. De heer Bruin zou niet gaarne zien, dat er krap de hand aan gehouden wordt. Voorzitter zeide, dat het niet de bedoe ling is, als een schipper iets moet lossen, dit te verbieden. Wat voorbarig? De beer Heeringa vroeg of de voorz. de centralisatie van woningtoezicht toejuichte. Voorzitter zeide, dat dit wordt voorge schreven. Daartegen is niets te doen. Daarna sluiting met de beste wenschen voor 1940 en dank voor do ondervonden medewerking in 1939. Griep, Keu, P« He helpen bierbij ■ItIJd —n po«dar of cachot van Mijnhardt. Mijnbardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachet*.genaamd..Mijnhardtjes"2st lOct. DoosSOct DE FA. G. GEUS BREIDT WEER UIT. Een oude Alkmaarsche zaak heeft zich in nieuwe kleed gestoken. Het Is de weibeken de zaak van de Fa. G. Geus, vroeger van den heer Covers. Tot 1916 een eenvoudige kruidenierszaak met een „bijverkoop" van 100 sigaretten en 150 sigaren per week, nam toen de heer Geus de leiding kreeg door zijn energiek werken, de oude winkel een grooter vlucht! Men legde zich spoedig geheel toe op den groothandel, en... met zeer veel suces. In den loop der jaren werd een koffiebranderij en theehandel toege voegd. Thans is de zaak dermate uitgegroeid, dat zij thans haar cliënten bedient vanaf de Zaanstreek, in geheel Noordholland tot en met de eilanden Texel en Vlieland. Door de uitbreiding, (een perceel, waar in vroeger o.a. de Fa. Mulder een schoenen zaak had, is bijgevoegd) welke de groot handel thans heeft ondergaan, kunnen zij haar clienten een nog vlugger aflevering der orders garandeeren. De geheele verbouwing stond onder lei ding van architect Ir. C. Keesman te Alk maar, vroeger te Schagen.. Het timmerwerk werd uitgevoerd door Fa. II. Koorn Alk/naar! ccntr. verwarming door Bureau de Vries; schilderwerk door W. C Hoogland, Ileiloo; verlichting door Tech. Bureau A. v. Laar. Wij wenschen den energieken heer Geus van harte geluk met deze nieuwe aanwinst. Z1JPE BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben de volgende bouwvergun ningen verleend: aan J. Breed te Burgerbrug (Belkmerweg) tot het bouwen van een hooiberging; aan K. Blom te Callantsoog tot het bou wen van een bergplaats te Schagerbrug (Rui- gew eg) aan H. Konijn te 't Zand tot het verplaat sen van een schuur. DE WERKLOOSHEID. De vorige weck is het aantal werkloozen, dat „in zorg" is, niet onbelangrijk toegeno men. Het aantal steeg van 50 tot 77, die. we gens stopzetting van de werkverschaffing, allen in de Rijkssteunregeling waren opge nomen. In de overeenkomstige weck van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen resp. 98 en 147. OPLOSSING VAN DE SCHOOLNOOD. De heer Kroonenburg, onderwijzer aan de O. L. schooi te Burgerbrug, wordt met in gang van 3 Januari a.s. gedetacheerd naar de O. L. school te Schagerbrug, wegens ver blijf onder de wapenen van den heer Wie- ring, Hoofd dezer school. Mcj. Hartog te Spanbroek zal als tijdelijk leerkracht aan de O. L. school te Burgerbrug worden te werkgesteld. AANRIJDING BIJ STOLPERVLOTBRUG. 14 jarige knaap omver gereden. Gistermiddag is de 14-jarige Rudolf Veld man, bediende bij den heer Molenaar te St. Maartensbrug door een uit den Helder ko mende auto aangereden. Vermoedelijk heeft de knaap meer aandacht gehad voor een uit Alkmaar komende auto. Veldman kreeg een lichte hersenschudding cn werd na door Dr. van Slooten behandeld te zijn, nanr zijn woning getransporteerd. De auto. bestuurd door den heer Vink uit Heinenoord, liep een kapotte rechter koplamp op. Veldman's fiets was vernield. De heeren Overhand en Homan, resp. rijks- en gemeenteveldwachter, waren spoe- dig ter plaatse. Proces verbaal is opgemaakt. T ZAND. WEINIG KINDEREN UITGEZONDEN Naar wij vernemen, heeft de afd. „Zijpe' van de Vereeniging Katholieke Kinderuit zending in het Bisdom Haarlem dit jaar slechts 2 kinderen naar een koloniehuis uit gezonden. In beide gevallen geschiedde de verpleging te Boxtel. WIERINGEN VAN WIE IS DAT? Gev.: een huissleutel en een blauwe gar- bardine ceintuur. Verl.: een blauwe dameswant, lnl< gem* bode. Bannebestuur voor het laatst bijeen Gemeente wordt schilderij aange boden. Het gecombineerd Bannebestuur heeft ten Haadhuize voor het laatst vergaderd, ln ver band met de a.s. opheffing van de Banne. Omtrent deze opheffing meldden wij eerder reeds alle bijzonderheden. Voorzitter burgemeester Pluister. Secretaris de heer J. B. Wilken. Na ojiening volgt lezing der notulen der vorige vergadering, welke worden goedge keurd. Het college besloot met algerneone stemmen aan de gemeente voor het gerestaureerde Raadhuis een scliil- derstuk aan te bieden. De overweging was dat dit aandenken wel op zijn plaats was. omdat de Gemeente en Banne altijd nauw hebben samenge werkt en de verhouding tusschcn de besturen nooit iets te wenschen over liet. Bovendien vergaderde het Bannebe stuur altijd in het Raadhuis. Daarna besloot men binnenkort een af scheidsmaaltijd te houden met verschillende genoodigden, waaronder het dagelijksch be stuur der gemeente en hoofdambtenaren van het Hoogheemraadschap. Een blik in het verleden. Gememoreerd werden daarna nog verschil lende aangelegenheden, o.a. dat de tegen woordige secretaris, de heer Wilken sedert 1896 deze functie vervult en dat do bode de heer D. Pool vanaf dienzelfdcn datum aan de Banne verbonden is. Hierna ging voorzitter tot sluiting over, met woorden van dank. KOLVEN EN BILJARTEN. Tijdens de Kerstdagen heeft in de Prins Maurits een kolf- en biljartwedstrijd plaats gehad van de leden der Sociëteit ..Over de Helft". Aangezien hier op genoemde dagen geen gelegenheid moer voor was, zijn de laat ste partijen Donderdagavond gespeeld. De uitslag was als volgt: Kolven: 1. Jn. Goot 152 pt.; 2. C. Goet 149 pt.; 3. Jb.. Gelder 137 pt. Ieder speelde 3 par tijen. Biljarten: 1. C. Goet, 2. Jb. Gelder, 3. Jn. Stammes. Van de verliesronde was de uitslag: 1. J. A. Mijts; 2. Jn. Goet; 3. Dr. C R. N. do Boer. SCHAGEN RESERVEFONDS VAN HET Q.E.B. BIJNA UITGEPUT. Begrooting 1940 geeft een somber beeld De begrooting 1940 van Schapen ls niet gunstiger dan die voor het jaar 1939. Op de nieuwe begrooting Is geraamd het na- deelig saldo van den gewonen dienst van het dienstjaar 193-3 ad f 10.410.58. In 1939 moest worden gedekt het nadeelig saldo van 1937 ad f 10.156.35. In de laatste jaren moet geregeld 'n bclangrijkn ndeclig saldo van een vorig dienstjaar worden geraamd; hieruit kan de conclusie worden getrok ken, dat de verschillende dienstjaren alle ongunstig zijn uitgevallen, dat de begroo tingen dus steeds misschien in zekeren zin noodgedwongen, te nauw waren opge zet. Er zat niet genoeg speling in om de tegenvallers op te vangen. De nieuwe be grooting kan evenals die voor 1939 niet sluitend worden gemaakt zonder raming van een belangrijk bedrag n.1. f 15.000 uit de reserve (restant opbrengst verkoop- gemeentelijk electriciteltsbedrijf). De reser ve zal dan pro resto nog groot zijn f 12.073.53, een bedrag dat indien de ojn- standicheden zich niet wijzigen, vermoede lijk niet voldoende zal zijn do bcgrooting voor 1941 stuitend tc maken. De vraag zal kunnen worden gesteld of de gemeente niet over andere reserves beschikt. Bij het gasbedrijf is nog een kleine reserve, maar deze is niet te realiseeren. Uit de reserve zijn enkele uitbreidingen van het bedrijf betaald en daarbij komt dat de kaspositie van het bedrijf minder gunstig is. Kan nu uit het vorenstaande wor den geconcludeerd, dat onze ge meente in 1941 of 1942 financieel van het Rijk afhankelijk wordt? Dit is zeer moeilijk te bezien. Er bestaan bij de regeering plannen zoodanige maatregelen te treffen, dat een groot aantal gemeenten, die thans finan cieel niet meer zelfstandig zijn, uit de noodlijdendheid worden verlost. Aangenomen kan worden dat bijna alle gemeenten die thans niet zelf standig zijn er financieel minder gunstig voorstaan dan Schagen. De al ge me ene mobilisatie heeft In zoover re invloed gehad op de begroot ing. dat de kosten van werkverschaffing en steunver lecning ann werkloozen pl.m. f6000 lager zijn geraamd. Het aantal werkloozen is na Augustus belangrijk lager geweest dan in 1938, waardoor de cijfers op de begrooting 1939 uitgetrokken niet zullen worden be reikt. De lagere raming heeft echter geen invloed op de uitkomst van den dienst, daar het subsidie uit liet vvcrkloosheidssubsidie- fonds naar evenredigheid daalt. Ook de kas ten van armenzorg zijn hierdoor f 800 lager geraamd. Daar staat echter tegenover een hoogere raming van de kosten van verple ging van krankzinnigen van pl.m. f1400.—. (De raming is thans f 7826.88). Dit cijfer houdt verband met het aantal voor reke ning der gemeente verpleegde krankzinni gen op het tijdstip van het samenstellen der bcgrooting. Voor de straatverlichting is f850 meer uitgetrokken, daar do verlich ting naar voorschrift van de Regeering den gehrelen nacht moet doorbranden. Voor het onderhoud van de straten is f 1600 meer uit getrokken. Verschillende straten zullen In 1940 wor den verbeterd. Op den post jaarwedden on derwijzers openbare lagere school is ge raamd de jaarwedde van een zesde leer kracht (boventallig). De minister heeft toe gezegd deze jaarwedde voor rekening van het Rijk te nomen, gezien het aantal leer lingen aan de school. Burgemeester en Wethouders stellen voor het subsidie voor de R. K. bewaarschool te verhoogen met f 150.— en te brengen op f 450.Do op brengst van de belastingen is geraamd op f 90.851.67 De winst van het gasbedrijf is geraamd op I 50.en die van het eiervei- lingsbedrijf op f 340.36 De post onvoorziene uitgaven op f 1205.32 De schuldenlast van de gemeente bedraagt per 1 Januari 1940 f 3i0.419.81 (hierbij niet gerekend geldiee- ningen en Rijksvoorschotten voor woning bouw). Eén geldlening pro resto groot f 49.000.is gesloten ten behoeve van het grondbedrijf, terwijl alle andere leeningen zijn gesloten voor het openbaar onderwijs, bijzonder onderwijs en het landbouwon derwijs. De niet geconsolideerde schuld be draagt plm. f 16.000.— De belastingen wor den niet gewijzigd. Op de hoofdsom van de gem.-fondsbelast ing zullen worden geheven 75 opcenten en op de hoofdsom van de per* soneele belasting 200 opcenten. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Pieter Blaauwboer, oud 67 ja ren. echtgenoot van Aagje de Leeuw, Jan Jonkman, oud 80 jaren, echtgenoot van Maartje Snaas. POLITIE. Gevonden: een handschoen, een rijwieL een bankbiljet en een portemonnaie. Verloren: een ziKeren schakelarmband en een ieeren handschoen. STAND DER WERKLOOSHEID enz. Op Zaterdag 23 Dec. stonden 80 werkloo zen ingeschreven, waarvan "55 in de steun regeling; 2 werkloozen trekken uit hun bondskas, terwijl 23 werkloozen een wacht- weck doormaken. Op Zaterdag 23 Dec. stonden 87 personen als werkzoekende ingeschreven, waarvan 22 grondwerkers, 1 metselaar. 2 opperlieden, 4 timmerlieden, 1 afschrijver, 3 arbeiders chauffeur, 1 letterzetter, 40 landarbeiders, 9 losse arbeiders, 1 bloemistknecht, 1 stoker, kleine koopman en 1 stucadoor. Zoo de weersomstandigheden dit toelaten worden op 2 Jan. 1940 de werkverschaffings objecten weder opengesteld. Ook in de bag- gerrcgeling zullen dan waarschijnlijk arbei der» worden geplaatst- VERLAGING STAANGELD MOTOR RIJTUIGEN. Bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd de verordening op de heffing van staangeld voor motorrijtuigen. De heffing is verlaagd en bedraagt thans: Voor autobussen f0.50 per dag. Voor alle andere motorrijtuigen f0.25 per dag. Voor een abonnement is de heffing: Autobussen f20.— per jaar, f 6.— per kwar taal. Alle andere motorrijtuigen f 10.— per Jaar, f3.— per kwartaal. LEEUWARDEN. 29 Dec. Veemarkt 32 F.ntcrsticren f 110—240, 58 Twcnterstiercn f 240—360, 334 vette koei en f 125—285 per stuk, 42—72 ct. per Kg., 485 melk- en kalfkoelen f 115—270, 130 pin ken f 85—155, 313 graskalveren f 25—05, 454 nuchtere kalveren f 4—8, 497 vette schapen f 14—24, 110 weideschapen f 10—20. 437 lam meren f 9—18, 191 vette varkens f 43-J60 per stuk, 50—65 ct. per Kg., 30 magere var kens 19—50 ct. per Kg.. 200 kleine biggen f 9—19 per stuk, 31 bokken cn geiten, 16 paarden. Totaal aanvoer 3367 stuk». Overzicht: De aanvoer was kleiner, ulU gezonderd van wol vee. De handel in stieren was redelijk, met vaste prijzen. Goede soort vette koeien tamelijk vlot on iets duurder. Afwijkende soort kalm. Melk- en kalfkoeien en pinken, handel stugger. Graskalveren handel Iets vlugger met vastere prijzen. Nuchtere kalveren en prijzen iets beter. Varkens en kleine biggen handel tamelijk vlot en ruim prijshoudend. Wolvee aanvoer grooter, handel stugger en prijzen iets min der. Vandaag werden er wel verkocht voor den étappedienst. echter niet voor het in blikken. Deze week werden er ook geen varkens overgenomen. Zuivel. SleutelkaAs 18, Nagelkaas 17 18, Goudakaas 16. Edammerkaas 29, aanroer 1167 Kg. Commissie 80. Eierhandel. Kipeleren aangevoerd 12.000 Kg., prijs 4—6 ct. per stuk, handelsprija 65- 72>4 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 160 Kg., prijs 3%—414 ct. per stuk, handelsprija 47t£-55 ct. per Kg. Pluimvee. 15 slachthanen f 059—1. 50 slacht kippen f 050—1.10, 25 jonge han^n f 0.6O—1.25, per stuk, 30 konijnen 35—40 ct P«r Kg. Vereen, van Zuivelmaatechappijen. Edammer kaas 20 plus 14—15. 40 plus 23— 24. Goudsche kaas 20 plus 14—15. 40 plus 23-24. Volvette 40 plus 28—29, Broodkans 40 plus 23-24. LeidM-he kaas 20 plus 14 *>0 —15. Stemming: goed. ALKMAAR. 29 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 24 stapels, zijnde 43.000 K.G.: Fabrlekskaas kleine f24 Handel goed.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9