Vredescamouflage van Duitschland voorspeld Regeeringssieiin voor Finand? Pi BIJGELOOF Luchtgevecht boven de Noordzee Amerika protesteert bij Engeland De Purmerender veemarkt Winterhanden UROL tegen jeuk en zwelling Havas zegt, dat de geruchten omtrent éen pieuw Duitsch vredesoffensief, welke zoowel in Engeland als in verschillende neutrale landen de rondë doen, de „Petit Parisien" aanleiding hebben gegeven tot een artikel, waarin verklaard wordt, dat de daarin ver werkte inlichtingen afkomstig zijn van een der correspondenten van het blad, dat in den rogol zeer goed ingelicht is. Volgens dezen correspondent, die sinds eenigen tijd in Italië vertoeft, zou Duitschland thans alles in het werk stellen voor een diplomatiek offensief in het voorjaar, dat gunstig voor Hitier zou zijn en hem 't grootste deel der gebiedsaan- winsten zou laten. Het Fransche blad ver meldt dan, dat er invloeden aan het werk zouden zijn voor een herziening van het Hitler-regime. Hitier zou rijkspresident worden, hetzelfde ambt dus, dat ook Hinden burg bekleedde. Ten tweede zou Gö- ring rijkskanselier worden. Ten der de zouden de radicale partijleiders, met name Himmler, Goebbels en Ley verdwijnen. Ten vierde zou een be roepsdiplomaat (men noemt von Mackensen, den huidigen ambassa deur te Rome) minister van Buiten- landsche £aken worden. Ten vijfde zou Schacht weer de portefeuille van Economische Zaken krijgen. Ten zesde zou een regeeringsorgaan ge formuleerd worden, dat zwijgen zou ten aanzien van imperialistische doeleinden. Ten zevende zou ten op zichte van Sovjet Rusland een ze kere distancieering in acht genomen worden. Ten achtste wordt dan nog de mo gelijkheid geopperd van een herle ving van Polen en Cechië in kleine ren omvang, op den grondslag van de arbitrage eener „voorname per soonlijkheid" en ten slotte zou afge zien worden van de autarkie, waar na Duitschland zou terugkeeren tot de wereldeconomie. Steeds nog volgens de „Petit Parisien" zouden twee generaals, von Reichenau en von Blackovitz, tezamen met eenige partij leiders reeds vooraanstaande industrieeleli over een en ander hebben gepolst. Het blad besluit zijn artikel met de vol gende opmerking van zijn correspondent: „Ik geef u deze inlichtingen door, zonder er een oordeel over uit te spreken. Het zal overigens misschien reeds voldoende zijn ze te publiceeren» om de ondergrondsche po litiek, welke daaruit spreekt, te verijdelen." Britsch verlies staat vast. Ook Duitsche machines verloren? Gisteren heeft boven de Noordzee een luchtgevecht plaats gehad in de nabijheid van de Duitsche kust. Volgens de Duitsche berichten zajn drie Engelsche vliegtuigen neergeschoten, Londen zegt, dat twee En gelsche toestellen zijn neergehaald en drie Duitsche machines zijn vernietigd. Het Engelsche bericht. Gisteren is er een intensieve bedrijvigheid in de lucht geweest boven de Noordzee en in de nabijheid van de Duitsche kust. Des middags ontmoetten drie bombardements- toestellen der Royal Air Force escadrilles van twaalt Messerschmitt lange-afstands- gevechtstoestellen boven zee. Ofschoon onze formatie verre in de minderheid was. lever de zij slag met den vijand. Een Messer schmitt werd brandend neergeschoten en twee andere werden omlaaggedreven. Zij zijn waarschijnlijk verloren. Een der drie bombërdementstoestellen keerde veilig te rug, de tweede werd neergeschoten tijdens den strijd en de derde wordt vermist". Het Duitsche bericht. Drie Britsche gevechtsvliegtuigen van het modernste type, Vickers Wellington-toestel len, hebben gepoogd, de Duitsche bocht te MODERNE KRIJGSDANSEN. In Engeland maakt de „Black o^t Strooi" een nienwe dans, geïnspireerd door een marsoh op henvelachtig terrein aan de fronten veel opgang. Een beroepsdanspaar demonstreert op onze foto de in gewikkelde passen. naderen. Zij wérden door een groep Duit sche Messersclwnitt-vliegtuigen aangeval len en na een kort luchtgevecht neergescho ten. Aan Duitsche zijde kwamen geen ver liezen voor. Duitsch vliegtuigen boven de Shetl andseilanden. Gisteren verscheen boven de Shetlands- eilanden een Duitsch vliegtuig, doch hei verwijderde zich weder bij het verschijnen van Britsche gevechtsvliegtuigen. Het zich! was slecht. Er is niet gemeld, dat het vlieg tuig bommen heeft uitgeworpen en ook is geen luchtalarm gegeven. De gevechtsvlieg tuigen blijven patrouilleeren. Een tegenspraak. In het Duitsche legcrbcricht van gisteren wordt gezegd dat een van de Britsche vlieg tuigen, welke hebben deelgenomen aan de gevechten bij de Shetlandeilanden gisteren ernstig wérd beschadigd en vermoedelijk zijn basis niet meer heeft kunnen bereiken. Reuter heeft op het ministerie van lucht vaart vernomen, dat deze bewering niet juist is, alle Britsche vliegtuigen zijn zege vierend teruggekeerd. Tegen het in beslag nemen van voor Duitschland bestemde Ame rikaansche post. De rëgoe'rinR.v tier Vereeiiigde ;Sta- tén heeft formeel bij de Britsche re-., gecring geprotesteerd tegen' het in beslag nemen van voor Duitschland bestemde Amerikaansche post. In het protest wordt gezegd, dat „de Amc- rikaansche regeering niét kan erkennen dat de Britsche autoriteiten het recht zouden hebben maatregelen te nemen ten aanzien van Amerikaansche post aan boord van Amerikaansche of andere neutrale schepen in volle zee. of censuur uit te oefenen op Amerikaansche post aan boord van schepen, die onvrijwillig Engelsche havens zijn bin nengeloopen". De protest nota noemt vier speciale geval len. waarbij 'de Britsche autoriteiten onge veer 1250 zakken pakketpost en briefpost op Amerikaansche of andere neutrale schepen in beslag hebben genomen. Officieele Britsche verklaring. Hoewel nog geen enkel antwoord is gegeven op de nota^er Alnerikaan- sche regeering, herinnert men er in Londensche diplomatieke kringen aan, dat toen men overwoog voor Duitschland bestemde contrabande in beslag te nemen, men in dé eerste plaats heeft gedacht aan in beslag neming van deviezen, daar dit één der grootste behoeften des rijks is. Daarom, aldus zegt men, moet de voor Duitschland of de aan Duitschland grenzen de neutrale landen bestemde post worden nagezien en wordt direct beslag gelegd op alle zendingen buitcnlandsche deviezen, die langs dezen weg zouden kunnen zijn verzon den met bestemming Duitschland. De Amerikaansche nota wordt met aan dacht en sympathie bestudeerd en men stelt zich voor ieder uitstel of noodelooze ver wikkeling te voorkornen. Tezelfder tijd is men evenwel vast hesloten het stelsel der contrabandecontrolc met gestrengheid toe te passen in één der gevallen, welke men het belangrijkst acht, n.1. de verhindering dat Duitschlandin ecnigcrlci vorm in het bezit van deviezen zou komen. Hitiers ex-vriendin gewond Geheimzinnige aanslag. Volgons de Londensche avondbladen van gisteren verwacht men in Engeland de aankomst van miss Unity Mitford. doch ter van lord Rcdesdale en vroeger een intie me vriend van "Hi'ffér. Zij zou, zoo meldt Reuter, gisteren te Parijs zijn aangekomen 's middags per Vliegtuig naar Engeland ver trekken. Naar verluidt Iieeft zij sedert het uitbre ken van den oorlog in een hospitaal te Munchen gelegen. Haar toestand was zeer ernstig. Naar men uit Duitschland heeft verno men,, zou miss Mitford een schotwond in het J\oofd^hebben. ^Zij is,,.,op jipndraagbaar, liggende, per ..trein'; uit Duitschland vertrok-: ken met eern dokter-en een verpleegster-aan haar zijde. Volgens de Daily Express zou indertijd een .onbekende in een park te Munchen op haar hebben geschoten. Omtrent de reis en wat ér verder met haar zal gebeuren, wordt groote geheimzin nigheid betracht. Haar vader zou thans in een haven aan de Zuidkust van Engeland wachten. Later meldde Reuter, dat miss Mitford vandaag te Folkestone wordt verwacht. NIET TE WACHTEN. De vragen, door prof. Van Embden tot onze Regeering gericht inzake eventueelen financieelen steun aan Finland geven in par lementaire- en internationaal georiënteerde kringen aanleiding tot allerlei commentaar. De meest-heerschende verwachting is, dat onze Regeering geen termen zal vinden om het Zwitserschc voorbeeld te volgen door het verschaffen van Rijkskeld. Allereerst heeft H.M. de Koningin de Roode Kruïs-ac- tie in Finland geldelijk gesteund, waardoor het hoogste gezag in ons land reeds een dui delijk voorbeeld schonk. Verwacht mag worden, dat opze Regeering. zich op het standpunt zal plaatsen, dat in deze de particu liere actie onbelemmerd voortgang kan hebben, en dat zij zich even tueel niet verzetten zal tegen een leening ten bate van het aangeval len Finland via de Amsterdamsche beurs. Tot nu toe heeft onze Regeering zich ter zake van internationale conflicten alleen in negatieven zin aangesloten bij internationale acties, zooals die ten aanzien van Abessinië en Paraquay—Bolivia. De sunclies verlang den slechts onthouding, geen actieve deelne ming. Trouwens, effectieve financieele steun aan Finland zou thans neerkomen op het ver schaffen van groote bedragen aan geld, waar toe onze Regeering zich in deze voor onze Overheidskassen toch reeds zoo zorgelijke tij den zeker niet gerechtigd acht. Ten slotte is Zwitserlands positie een ge heel andere dan die van ons land, met zijn Oostzce-handel en alles wat daarmee ver band houdt. Zwitserland heeft steeds een schex*p anti-bolsjewistische houding aange nomen, meer nog dan Nederland, dat nog handelsrelaties met Rusland onderhoudt. Ook het feit, dat Zwitseiiand aan het Russisch vijandige Italië grenst, kan wellicht invloed hebben gehad op de houding der Zwitsers. Het antwoord op de vragen-Van Embden is zeer spoedig te wachten en daarbij zal wel blijken, dat bovenomschreven meening niet ver afwijkt van die onzer Regeexing. f 150.000 voor bejaarde musici Pensioenfonds Concertgebouw ver rijkt. De voox*zitter vin het bestuur van het Amsterdamsche Concertgebouw, dr. H. P. Heineken heeft het Pensioenfonds voor de leden van het orkest veiijkt met een gift ter grootte van f 150.000. Deze 'voorname bij- diage complitcért volgens het Hsbl. thans het bedi-ag van f 200.000, dat noodig was voor de reoi-ganisatie van dit fonds cn ten bate waarvan reeds van Februari 1939 af een actie werd gevoei-d, waarbij ook concert gebouwbal en radio niet zonder financieel succes wei'den ingeschakeld. DE DERDE MARKT VAN NEDERLAND. De aanvoer vah vee naar de markt van Purmerend is dit jaar met niet minder dan 32.500 stuks toegenomen en gestegen tot ruim 192.000 stuks vee. Deze uitbreiding van ruim 20 pet. wordt voor een belangrijk deel tqeg&scVirevex) .aan, .de, reorganisatiev.an ..de markt, Welke in Februaxü j.1. haar beslag .heeft gekregen en waardoor Purmerend pro fiteert van de concentratie in den veehandel, welke duidelijk waarneembaar is. Het laat zich aanzien, dat de Purmerender markt wat kwantiteit van aanvoer betreft, thans de dex'de mai'kt van Nederland is geworden, zegt het Hsbl. De schapenmarkt was van oudsher belangrijk en vorig jaar na Leiden de grootste in den lande. In het thans afge sloten jaar 1939 is de aanvoer van wolveo niettemin nog gestegen van 60.000 tot 80.000 stuks. Wintervoeten. Winterooren Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Oni kcPii u&iAaal: Door VINCENT DUTROU. Sinds Garvier gehoord had van de dia manten cn smaragden, die Lof tin bezat, broeide in hem het plan van de misdaad. Loftin logeerde in de villa van den burge meester in de kleine stad L. Hij was veitoofd met diens dochtei'. Gai'vier behoorde tot de oudste kennissen van den burgemeester en van de mooie Eugé,nie. Jarenlang meende iedereen - de burgemeester en Eugénie niet uitgezonderd, dat hij het meisje wel zou vragen. Maar Garvier was eerzuchtig, Hij hoopte een gi'ooten slag te slaan en het ver ging hem, zooals den ezel, die weifelde tus- schcn twee hooimijten. Tenslotte kreeg hij niets. De „groote slag" een schatrijke erf dochter, ging er vandoor met een chauffeur, dien ze trouwde en Eugénie verloofde zich op denzelfden dag, dat Gaiwier besloot, haar de eer van een. huwelijksaanzoek te doen. Eerst daarna veel te laat zag hij zijn dwaasheid in. Eugénie was allerliefst en haar vader zat er warmpjes in. Garvier had veel schulden gemaakt. De bruidschat van Eugénie zou hem in staat hebhen gesteld, die té betalen, de goede naam van haar vader zou hem zeer ten dienste gekomen zijn bij zijn zaken en bovendien hoorde hij knarse tandend van woede dat de verloofde van Eugénie zelf niet veel geld had, zoodat zijn aanstaande schoonvader, weduwnaar, die 3ijn ecnig kind aanbad, het jonge.paar een ruim maandgeld beloofd had. Op een avond, toen Garvier oude viiend des huizes, van wien niemand de .innerlijke woede vermoedde te dineeren was ge vi'aagd, kwam het gesprek op de kostbare steencn die Loftin bij zich had. Hij handelde in edelgesteente. Eugénie waarschuwde hem en de bui'gcmeester bood aan, de steenen in zijn kluis te bergen, maar Loftin zei: „Mor gen ga ik die zaak in orde maken, vannacht zal er heusch niemand komen, om ze te ste len". „Zeg u dat niet!" meende Garvier en het was hem,'als werden die woorden inge fluisterd door een demon: „er zijn van die tragische toevalligheden in het leven. En in deze tijden schrikt geen inbreker meer terug voor mooi'd!" „O, zeg niet zulke akelige dingen, vei'weet Eugénie, „geef ze aan papa, schat!" Gaxwier voegde er ernstig bij „Dat zou ik u wei'- keli.jk ï-aden." Ten eerste xiskeerdc hij hoogstens, dat het plan x'eeds in hem ontkiemend niet ten uitvóer kon worden gebracht ten tweede had hij Loftin genoeg leeren kennen om te weten, dat hij een wat eigenzinnig karaktei bezat cn een groote mate van. zelfvertrou wen. Hij.had veel gereisd en gezworven, van alles meegemaakt in de wereld en was in weerwil van een beminnelijke natuur, ge- nieigd zijn eigen meening als de beste te beschouwen. „Ik verberg ze in m'n kamer en zeg nie mand waar, ook jou niet", plaagde hij Eu gènie. Terwijl ze na het diner hun koffie dronken in den muzieksalon cn luisterden naar Eu génie, die Chopin en Ravcl speelde, broeide Garvier op de misdaad, die hij dezen nacht wilde volvoeren. Hij kende het huis en den tuin door en door. Hij wist, welk x*aam dat was van Lof tins kamer. Hij wist ook, dat deze altijd met geopende ramen sliep. Hij was een lenige, stevige kerel. Naar dat raam klimmen, dei1 slapende doodslaan, den indnik verwekken alsof een inbreker de kamer had overhoop gehaald om iets te vinden en verdwijnen het leek zoo eenvoudig. De juweelen zouden later wel gevonden worden en zoo niet, wat deed het ertoe? Garvier zou, als goede, oude vriend, Eu génie ti-oosten. Hij zou, na een behoorlijken tijd te hebben laten vertoopen, hel meisje vragen, dat heni, voordat ze Loftin ontmoet te, zeker niet zou hebben geweigerd. Dan dan was alles in orde. Eugénie hield op met spelen. Het gesprek kwam op een reis in Afrika van Loftin, op gebruiken, eigenaardigheden, bijgeloof van de wilde stammen, die hij er gekend had. „Ik heb een beschermvrouw", zei hij lachend. „Bij een zekere gelegenheid wist ik te beletten dat ze een oude vrouw als heks doodmartelden. Zo zeiden me, dat ze overaï ter wereld over me zou waken, en, als me gevaar dreigde, het zou voelen en me be schermen Sindsdien is ze gestorven Vreemd genoeg werd ik eens door een boef aange vallen in. Hamburg, die opeens terugdeins de en later beweerde dat .een afschuwelijl wezen, een jonge vrouw, die dood leek ei toch levend, zich beschermend vóór me go plaatst had on hem zoo verschrikte, dat hi als verlamd werd!" - „Hoe goed, dat hij aan hallucinaties leed' zei Garvier. De nacht was wax-m en mooi. Sterren fon keiden "aan den hemel, het was een nach voor droonxen, vol bloemengeuren. Maai Garvier, sloop, nadat hij heimelijk zijn huif verlaten had, naar den tnooien tuin, die dr villa van den burgemeester omringde. Daar was het open venster van Loftin. Nu-ging het erom, geruischloos omhoog te klimmen. Hooge popjjliëi-en en platanen hulden den muur en het raam gelukkig in schaduw. Zelfs als iémand langs dezen éénzamen weg kwam-zou die niets zleni Garvier bei'eiktc het. venster en lierdc naar binnen. Hij zag het bed, hij hoorde het rustige ademen van den slaper en toen- Toen zag hij Het. LANGEN DIJK DE KLEINE TUINDERSSTEUN. In de kringen der tuindersorganisaties ën ook in die der individueele tuinders is men maar matig tevreden over den steun aan de kleine tuinders. Het hoofdbestuur van den N. T. Bond heeft zich nog zeer kort geleden uitgesproken voor een verhoo- Een vreéselijke schreeuw, deed Loftin uit den slaap schrikken. „Het is een mysterie, meneer de commis saris", zei Loftin naderhand, „voorzoover ik weet, was hij een oude vriend des huizes, Hij moet naar boven zijn geklommen langs de regenpijp, tot aan mijn venster, maar waarom?" Het bleef een mysterie. De politie stelde een grondig onderzoek in, doch kon slechts tot de conclusie komen, dat de diamanten Garvier hadden verlokt. Waarvan echter was hij zoo geschrokken? De commissai-is keek Loftin's kamer rond. Opeens bleef zijn bfik ruston op de halfge opende deur vdn de spiegelkast. Daaiin zag hij het vreemde, dreigende gelaat eener oude vrouw en terwijl hij nog keek, leek ze langzaam nader te komen. „Wat is dat?" vroeg de commissaris en wendde zich snel om. Toen lachte hij, wat beschaamd, dat hij zich even verschrikt had gevoeld. „Een teekening. Ik placht wel eens schet sen te maken vroegex-, als souvenirs van mijn x-eizen. Dit is een oude Afrikaansche vrouw, ze is nu dood." De, commissaris keek van het porti-et naar den spiegel en stelde zich yoor, welken in- druk het moest hebben gemaakt, toen de misdadiger het spiegelbeeld zag, dat, door dat de half open deur langzaam verder openging, nader leek te komen. Hij had de oplossing gevonden van de vraag, waardoor Garvier zoozeer geschrok ven was en hooi-de nu ook, dat er een ge sprek had plaats gehad over deze vrouw. „Bijgeloof!" zei hij. „Gezegend bijgeloof ditmaal", zei Eugénie en het portret der oude vrouw, dat zij tot nog toe altijd huiveiingwekkend- en beang stigend had gevonden, kreeg in haar huis een eexe plaats. „Onze beschermengel is niet mooi", zi te wel eens, „maar wat doet dat ertoe?'* Verloren: EEN MOTORKAP, te Efui'ge i-brug, gaande van Jan Kok naar Bregman. Verzoeke 'beleefd terug te bezorgen bij G. VRIESMAN, adres J. Kok, Bur. gerhrug. - - Gevraagd, voor direct een FLINKE HALFWAS TIMMER. MAN bij C. KOOIJ. Heerhugowaard. Gevx'aagd, tegen 1 Maart VAST WERKMAN. -"goed kunnende melken, bij A. ERIKS. Belkmerweg, Burger- brug. Te koop: Van Delftsch KINDERWAGEN voor f 3.56, een mooie moderne Wandelwegen f7.50. P. KOS, v; Ewijcksvaart 9, Anna Pau- lowna. Gevraagd, met 1 Maart VASTE ARBEIDER, beslist bestp melker, bij D. KANT. So.hagerbrug. Gevraagd, 1 Maart een BOERENARBEIDER. liefst met aankomenden Zoon, beide goed kunnende, melken. A. DE CARPENTIF.R, Wierin- gerwaard. ging der normen of het geven van een duurtetoeslag. Ongetwijfeld zou dit voor de betrokkenen aan Langcndijk ten zeei'ste worden toegejuicht, doch wij vreezen, dat oen en ander wel tot de vrome wenschen zal blijven bchooren. Voor de Langendijker kleine tuinders zou het echter al een be langrijke verbetering zijn, als de toeslag wex-d verstrekt, welke kan worden verleend in verband met de bijzondere, omstandighe den, welke voor tuinbouw bedrijven in be- oaalde gemeenten kunnen gelden en dan tot het maximuni-bedrng van f 2.25 ner week. Op het oogenblik bedraagt die toe slag slechts f 0.45 wat o.i. veel te laag is. De plaatselijke levensstandaard is aan Lan gcndijk hooe. cn op dien grond was een toe slag van f 2.25 alleszins gemotiveerd. Hij wordt wel is waar verstrekt door de ge meente, doch. zoowel voor het vcrleenën als voor de grootte van den toeslag is de toestemming noodig van de Ministers van Economische en Sociale Zaken. Het zou in die verband alle aanbeveling verdienen, als de comissies voor de kleine tuinders in de 4 gemeenten zich met elkander verston den. ten einde het genoemde doel te berei ken. W1ERINGERMEER MASSA-ONTSLAG. Wegens de aanhoudende vorst zijn alle vaklieden in het bouwbedrijf ontslagen tot nadere aanzegging. HARENKARSPEL DIRKSHORN. TRAGISCH. Onze plaatsgenoot, de heer G. Hoogvorst, woonachtig in den polder Koetenburg, is gis teren op het perron te Arnhem plotseling on wel geworden, waarna de dood spoedig in trad. De heer Hoogvorst leefde een zeer sober leven, en was eigenlijk nooit „van huis" te krijgen. Op heiiiaald aandringen had hij bij een bevriende familie den oudejaarsavond in Ai'nhcm doorgebracht, cn was gisteren weer op weg naar huis. Dat zijn verscheiden op zoo'n wijze moest komen, is toch wel tragisch. Z1JPE %t ZAND ONTSPANNINGSAVOND. Alhier heeft een ontspanningsavond plaats gehad voor de gemobiliseerden uit onze om geving, in de zaal van den heer G. A. de Wit. Medewerking werd verleend door plaatselijke vereenigingen. Gezellig bal volgde. De muziek, welke door militairen werd gegeven, was wat men noemt „honderd procent." WIERtNGEN EEN ONGELUKSVOGEL. De heer K. M. kwam te Zandburen on den Hoofdweg door de gladheid zoodanig te vallen, dat hij oen hersenschudding be kwam. Vorig jaar kwam hetzelfde slachtoffer op het ijs te vallen en wel zoo ernstig dat hij eveneens een zware hersenschudding opliep. De heer M. is wel eexi pechvogel. OBDAM. VEILINGOMZET „DE TUINBOUW". Sterk stijgende. Over het jaar 1939 bedroeg dc omzet bij „De Tuinbouw" alhier f 302.316.78. Ter tee kening van den groei dezer veiling geven we nog over onderstaande jaren de bij gaande omzetcijfers: 1938 f 123.447.77, 1934 f 232.814.33; 1935f 149.187.34; 1936 f 203.239.26; 1937 f 253.320.41 en 1938 1258.241.48. WARMENHUIZEN, 2 Jan. Roode kool f3.80—5.50, gele kool f2.80— 3.40. Aanvoer: 23.800 Kg. roode kool, 4200 Kg. g.ele kool. BROEK OP LANGENDIJK, 2 aJn. Aanvoer: 4100 Kg. uien 2.70—8.20, grove 2.80-^2.90,. 600 Kg. peen 1.60—2.10, 2750 Kg. roode- kool 4.50-^4.70. 3100 Kg. gele kool 2.50 —3.30, 1260 Kg. D. witte kool 2.50—3.20. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Jan. Uien 2.90 —8.30, drielingen 1.60. grove 3.10, peen 1.502.20, roode kool 2.50—5.20, gele kool 2.50—3.10, Savoyekool 2.50—3.60, D. witte kool 2.30—2.60. XOORDSCHARWOUDE, 3 Jan. Uien 3.10—3.20, drielingen 1.grove 2.90 —3.10. peen 1.80—2.30. roode kool 4.20—5, gele kool 2.70-3.30, D. witte kool 2.20—3. ALKMAAR. 3 Jan. -33 vette koeien 150340; 23 nuchtere kal veren 8^—20; 42 vette schapen 16—27,5; 139 vette;varkens 0.61—0.64

Schager Courant | 1940 | | pagina 3