HET Groote sommen bij belastingaangifte verzwegen De thuiskomst van Hitler's ex-vriendin Door het ijs gezakt 132.000 gulden boete Wereldrecord van Belgische zwemster Weer nieuwe gevallen Wdj vernemen dat nog twee gevallen van miltvuur zich in het district van den des tructor Schagen hebben voorgedaan^ zoodat het aantal hierdoor tot negen is gestegen. Ten aanzien van de fouragehandel „De Adelaar" te De Bilt is ons bij on derzoek gebleken, dat de mineralenfabri- cage van deze zaak gewoon doorwerkt, doch haar bij ministerieele beschikking een afleveringsverbod van beendermeel en bloedmeel is opgelegd, omdat bij den vee- artteenijkundigen dienst na onderzoek ernstig vermoeden bestaat, dat hier de oor zaak moet worden gevonden. Ben nader epidemiologisch onderzoek, dat nog wel een week kan duren, zal nog de juistheid van dit vermoeden moeten be wijzen. Intusschen herhalen wij onze waarschu wing: meel dat men wantrouwt, sterelisee- ren, althans voorloopig niet voeren. Later kan dan, in overleg met den vete- rinairen dienst, worden bezien hoe met het kostbare meel, dat onze beesten thans voor hun voeding noodig hebben en waarvan Nederland in de huidige oorlogsomstandig heden nu eenmaal geen onuitputtelijke voorraden bezit, moet worden gehandeld. A.N.P. heeft over het miltvuurgevaar een onderhoud gehad met den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst van Noord- Holland. den heer H. J. Odé. te Heemstede, die verklaarde, dar zich in zijn district in normale tijden per jaar vijftien a twintig gevallen van miltvuur voordoen. In de afgeloopen tien dagen bedroeg dit aantal, alleen in het, onder hen ressortee- rende genoemde gebièd echter veertig, een stijging, die zich ook elders voor deed, zoo dat het miltvuur in ons land op hei oogen- biik een omvang heeft als nooit eerder het géval was, zoodat ingrijpende maatregelen noodzakelijk zijn. De ziekte, die door bacillen verspreid wordt, en typisch het karakter van een in fectieziekte heeft, is zeer besmettelijk, en de eerste voorzorgsmaatregelen waartoe de veeartsenijkundige dienst overgaat is te voorkomen, dat de ziekte van besmette die ren op andere runderen wordt overgebracht. Daartoe wordt aan elke boerderij, waar milt vuur heerscht, een kenteeken aangebacht en is het den boer verboden vee te vervoe ren of ook zijn niet aangetaste runderen in contact met ander vee te brengen. Ook de cadavers van de aan ziekte gestor ven beesten zijn hoogst besmettelijk en blij ven dit nog langen tijd, zoodat vaak weilan den, waarin een cadaver begraven werd, in hun geheel 'n bron van besmettingsgevaar biijvcn. Daarom moet al hei«aan miltvuur gestorven vee in destructors verbrand wor den, opdat de besmettingshaard geheel ver nietigd wordt. De heer Odé waarschuwde, evenals wij in ons artikel van Dinsdag j.1. deden, tegen het slachten door sommige boeren van ziek vee, in de hoop, dat het vleesch-hog goedgekeuid zal worden. Bij het uitbreken van de huidige miltvuur epidemie heeft de veeartsenijkundige dienst, aldus de heer Odé, een nauwgezet onderzoek ingesteld en hoewel men geen bewijzen hier voor heeft gevonden, meent men toch te mo gen vermoeden, dat de ziekte in verschillen de deelen van ons land is verspreid door be smet beendermeel, dat in het veevoer is ge mengd. In liet algemeen moet geïmporteerd beendermeel aan bepaalde eischen voldoen, en o.a. tot een bepaalde temperatuur verhit zijn geweest, juist om besmetting te voor komen. Ook voor bjemestingsdoeleinden wordt echter beendermeel gcimporteerd, dat uiteraard aan minder hooge eischen behoeft te voldoen, en de mogelijk heid is niet uitgesloten, dat in strijd met de voorschriften 'n mengbedrijf dit beendermeel door veevoer heeft gemengd. Dezer dagen heeft de minister van Econo mische Zaken tot wederopzegging verboden het vervoeren of doen vervoeren van dierlijk beendermeel en bloedmeel en van producten, die dit meel bevatten, uit de perceelen van den lltrechtschen krachtvoerhandel „De Ade laar" te De Bilt. Ook de monsters, die men uit de voorraden aldaar heeft getrokken, hebben nog niet het bewijs opgeleverd, dat dit meel besmet is, vervolgde de inspecteur. De heer Odé veroordeelde de raad om nu maar alle meel te vernietigen, omdat onze veevoedervoorraad toch reeds zeer krap is en was van mecning, dat, indien eenmaal er gens miltvuur is uitgebroken, het overige vee regelmatig moet worden gecontroleerd. Men neme eenige malen per dag de temperatuur op. Stijgt deze, dan mag men aannemen, dat dit veroorzaakt wordt door de gevreesde ziekte. Een seruminjectie en de verdere behande ling, welke de veearts 'voorschrijft, beperken dan in de meeste gevallen het verlies tot het eerste slachtoffer, dat gevallen is toen men nog niet op de ziekte verdacht was. Wij staan, zoo eindigde de heer Odé, dus niet machteloos tegenover de gevreesde ziek te, doeh aller- medewerking is noodig om haar tot. stilstand te brengen en de verlie zen tot een minimum te benerken. De vee artsenijkundige dienst, de burgemeesters der gemeenten, waarin de ziekte voorkomt, en de rijksseruminricliting te Rotterdam, die op volle kracht werkt om zoo groot mogelijke hoeveelheden sera af te leveren en de ver schillende diermeclmonsters te onderzoeken - tot nogtoo zonder resultaat.wat er op wijst dat slechts een zeer kleine hoeveelheid be smet kan zijn wérken met inspanning van alle krachten samen om de ziekte tot stil stand te brengen, doch hun werk kan slechts resultaat hebben wanneer in de eerste plaats de boeren zelf hun medewerking verleenen en inzicht toonen in de belangen, die voor óns heele volk, doch in de eerste plaats voor hen zelf, op het spel staan. Over het miltvuur zelf schrijft het Hsb. nog, dat de ziekte in de Middeleeuwen en ook nog in het begin der vorige eeuw zéér vele slachtoffers maakte. Dat hierin verande ring is gekomen, is te danken aan vcteri- nair-politieele maatregelen. Robert Ivoch en een jaar daarna ook Pasteur, slaagden er in 1876 en 1877 in, de een kwart eeuw tevoren door Davaine en Rayer ontdekte staafvormige bacillen op kunstmatigen voedingsbodem te kweeken. De miltvuurbacil is een splijt zwam, die zich voortplant door deeling en door sporevor ming. De vegetatieve vorm heeft zeer wei nig weerstandsvermogen en is sterk gevoe lig voor chemicaliën, droging en belichting. Doch de sporen zijn buitengewoon resi stent en kunnen b.v. koken boven open vuur gedurende vijf uren verdragen, zonder hun virulentie ook maar eenigermate te verliezen. In den grond kunnen «ij jaren lang blijven leven en een besmettingsbron vormen (z.g. miltvuurweiden). Verspreiding kan, behalve door directe aanraking, wor den overgebracht door drinkwater gras. hooi en ander voeder en aangezien de sporen óo-k bestand zijn tegen maagsap, kunnen zij aldus de darm bereiken, waar zij zich dan tot staafjes ontwikkelen. Daarbij komt dat uitwerpselen en speek sel sporen kunnen bevatten, waardoor dan de grond of de standplaats wordt besmet. Het verloop der ziekte kan verschillend zijn, maar de meest algemeene is de z.g. miltvuurkoorts, waarbij de ziekte tijdens het leven moeilijk is te onderkennen. Er bestaat een im-muniseerend serum te gen deze gevreesde ziekte, die ook bij paar den, varkens en schapen kan optreden en eveneens bij den mensch. Prinses Juliana op de schaats Aangename verrassing voor Loos drecht. Gistermiddag is H.K.H. Prinses Jjjliana geheel onverwacht in Loosdrecht aangeko men, waar zij gedurende anderhalf uur op de schaats heeft gereden. Omstreeks drie uur verscheen door slechts weinigen opgemerkt, een groote hofauto aan de grens van Loosdrecht. De auto reed het parkeerterrein van „Het Piashuis" on der Oud-Loosdrecht op, waarna drie inzit tenden uit den wagen stapten. Het bleken de Prinses en twee hofdames te zijn. Men begaf zich naar de baan der Loosdrechtsche ijsclub, waar Prinses Ju liana voor zich en haar gevolg toegangs kaarten kocht. Zonder dat iemand de Prin ses behulpzaam was bond zij haar Friesche schaatsen onder om vervolgens met forsche slagen over het ijs te rijden. Als een loopend vuurtje ging het weldra door het dorp, dat Prinses Juliana zich op de Loosdrechtsche plassen bevond, hetgeen velen naar het ijs lokte. De Prinses, die gekleed was in* een rood fluweel mantelpak, gegarneerd met grijs bont en een muisje van dezelfde stof droeg, keek van tijd tot tijd met belangstelling naar wedstrijden voor de jeugd, welke op de Loosdrechtsche ijsbaan werden gehou den. Na anderhalf uur verliet de vorstelijke bezoekster met Haar gevolg de ijsbaan en keerde zij naar Paleis Soestdijk terug. Twee jongens bij het schaatsen rijden verdronken. Gistermiddag omstreeks half een zijn twee jongens, de lS-jarige H. Bouma en de 16-ja rige W. de Jong, beiden uit Sint Jacobipa- rochie, bij het schaatsenrijden op de Blik vaart door het ijs gezakt en verdronken. Er waren nog meer schaatsenrijders op de Blik vaart toen het ongeluk gebeurde, doclT deze bevonden zich op verren afstand van de plaats waar de jongens door het ijs zakten. Nadat men eindelijk de jongens op het droge had gebracht, paste een inmiddels ontboden geneesheer kunstmatige ademha ling toe, doch deze mocht geen baat meer vinden. NONCHALANCE OF ONGELUK. Schaatsenrijder kwam jas en hoed niet terughalen. Sedert enkele dagen heerscht te Loos drecht ongerustheid aangaande het lot van een veertig-jarigen man, vermoedelijk een Engelschman, die verleden weck Zaterdag, toen de dooi reeds was ingetreden, op do Loosdrechtsche plassen heeft schaats gere den. De man had zijn overjas en hoed in een restaurant te Loosdrecht achtergelaten, doch heeft deze tot op heden niet teruggehaald. Dientengevolge verkeert men in de veronderstelling, dat de man in een wak is terecht gekomen en ver dronken. Anderzijds is het niet uit gesloten, dat de man onder Breuke len het ijs heeft verlaten, doch dan nog is het vreemd, dat hij niet terug is gekeerd om zijn kleedingstukken op te halen. Het betreft hier een donkerblauwe over jas, waarin de naam J. D. Cable voorkomt. In de zak werd een zakdoek gevonden, wel ke eveneens deze naam bevat. In de bruine gleufhoed ontbreekt zoowel de naam als de initialen. De burgemeester van Loosdrecht verzoekt hen, die inlichtingen over deze zaak kun nen verschaffen, zich tot hem te willen wen den. MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 17 tot en met 23 Decem ber 1939 stierven hier te lande aan het mond- en klauwzeer 7 runderen en 23 kal veren. Nagekomen opgaven van de gemeen te Ommen over de maand September, Oc- tober en November 1939: 15 runderen. 11 kalveren en 7 varkens, en biggen. EN BOVENDIEN NOG ZES MAANDEN GEVANGENIS STRAF. OOK DE PROCURA TIEHOUDER IN HET COM PLOT. Een groote belastingontduiking, waarbij de koopman, die gisteren terecht stond, tien duizenden inkomen had verzwegen voor de inkomstenbelasting, teiwijl hij tonnen niet had opgegeven voor de vermogensbe'asting werd door de Amsterdamsche rechtbank behandeld. De man. aldus is gebleken bij het onder zoek, knoeide reeds jaren. Van 1919—1924 deed hij zaken samen met anderen; ook toen waren zijn aangiften al niet juist. Van 1924 tot 1938 deed hij zaken voor eigen re kening. Hij zette in 1938 de zaak om in een N.V., later werd hij benoemd tot commissa ris. Voor het belastingjaar 19341935 had verdachte als inkomen opgegeven „nihil". In werkelijkheid had hij echter niet min der dan f 40.000 verdiend, liet volgende jaar zeide hij: „Ik heb f12000 verdiend, maar moest dat afschrijven om het verlies van f 15.000van verleden jaar te dekken". De werkelijkheid was andei's: Verdachte had f58.000 verdiend. Op het gebied van de vermogensbelasting trad hij. bijna nog brutaler op. Voor het jaar 19341935 gaf hij als vermogen op f7820. Hij bezat echter f320.000. Het volgen de jaar was zijn vermogen volgens het bil jet nog lager. Inderdaad lag in zijn safe een kapitaal van f357.000. Maar verdachte wist, dat de belastingin spectie een hinderlijke nieuwsgierigheid kan toonen. Ook daarvoor had hij zijn maatregelen genomen. Met een zwager in Amerika had hij een uitvoerige correspon dentie gevoerd; er was een prachtig, doch volkomen gefingeerd contract opgemaakt, waarin de afbetaling en rente-regeling werd beschreven van een schuld, die deze koop man aan den Amerikaan „Sharp" zou heb ben. Toen de inspectie een onderzoek instel de legde de man triomfantelijk het stuk over. Maar hel mocht hem niet baten. Ten slotte kwam hij niet een bekentenis voor den dag, hij zeide de onjuiste opgaven te hebben gedaan om zijn zaak tot groöter bloei te brengen. De fiscus legde hem een boete van f132.000 op en de justitie stelde een vervolging in. Verdachte hield zich bij het verhoor voor 'de rechtbank eerst van dcri domme. Maar tenslotte gaf hij toe, dat hij wist dat de aan gifte niet in orde was. Er is in casu sprake van een zeer ern stige en geraffineerde belastingfraude,-zeide de Officier van Justitie, mr. Wassenbergh in zijn requisitoir. Verdachte zal aan de be lasting thans f 132.000 moeten betalen. Maar dat verlies spijkert hij wel gauw bij en hij dient daarnaast een ernstige gevangenisstraf te ondergaan. Spr.vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden (het maximum voor belastingontduiking). De verdediger, mr. Th. Muller Massis hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij concludeer de tot het opleggen van een hooge geldboete en eventueel een voorwaardelijke gevange nisstraf. Tweede verdachte. Daarna stond de procuratiehouder van den vorigen verdachte terecht, omdat hij de aan giftebiljetten onjuist had ingevuld, wetende, dat dc cijfers verre afweken van de werke lijkheid. De verdachte legde een gedeeltelijke bekentenis af. Nasleep van de Iersche munitieroof Het wetsontwerp inzake machti ging tot interneering van ver dachten in de Dail aangenomen. AANSLAG OP RECHERCHEUR TE CORK. Gistermiddag is de Dail in speciale zitting bijeengekomen. De Valera verzocht het huis goedkeuring te hechten aan maatregelen, welke de' regeering crisisvolmachten verleu nen ter verzekering van de openbare veilig heid en tot het behoud van den staat in tijde van oorlog. De minister van Justitie, Boland, diende een wetsontwerp in, waarin gevraagd wordi om de bevoegdheid tot het internceren van personen, die in verband met het Iersche republikeinsche leger stonden, groote geld sommen, wapens en ontplofbare middelen bezaten, deze groote geldsommen zijn uit Amerika gekomen voor het Iersche republi keinsche leger. Men heeft pakjes Amcrikaan- sche dollars in beslag genomen. De leider der oppositie, Cosgrave, diende een amendement in, inhoudende dat de be handeling van het wetsontwerp verdaagd zal worden tot de regeering een wetsontwerp zal hebben ingediend, waai'in de grondwet wordt gewijzigd. Den geheelen nacht heeft de Dail vergaderd en eerst hedenochtend vroeg het ontwerp inzake machti ging tot interneering van verdachten zonder vonnis aangenomen met 82-9 stemmen. Hedenmiddag om drie uur zal de Senaat het ontwerp in behandeling nemen. In antwoord op een vraag van een lid, die. refereerde aan de in beslagneming van remises in Amerikaansche valuta en vroeg of de minister van Justitie reden had te ge- De koopman verklaarde, dat de procuratie houder in opdracht van hem de aangiftebil jetten invulde en teekende. De verdachte vertelde, op een vraag van het O. M., dat getuige hem een paar keer uit de moeilijkheden had geholpen. Hij verdien de f 100 per week. Doordat zijn patroon hem had geholpen, had hij zich verplicht geacht mee te doen aan het belastingontduiken. De Officier van Justitie mr. H. A. Wassen bergh achtte het zeer gevaarlijk voor ver dachte, dat hij eigenlijk een heerschende rol speelde in de zaak van zijn patroon. Zeer doelbewust heeft hij meegeknoeid. Ook deze man verdient streng te worden gestraft. - Spr. vorderde tegen den procuratie houder een gevangenisstraf van vier maanden. Ook in deze zaak trad mr. Th. Muller Mas sis als verdediger op. PI. drong op een cle mentie subs. straf aan in den vorm van een boete. De rechtbank zal in beide zaken op 17 Ja nuari vonnis wijzen. In een als ambulance ingerichte auto van de kade naar de ouder lijke woning gereden. Unity Mitford, de 25-jarige dóchter van Lord Redesdale, aan wier vriendschap met Hitier op abrupte wijze met een mysterieuzen kogel in het hoofd een einde is gekomen, is gisteren in Engeland terugge keerd, omgeven door een geheim zinnigheid als gold het Hitler zelf. Toen het s.s. .Antinea" van den gewonen Kanaaldienst te Folkestone arriveerde, be gaven, volgens U. P-, ambtenaren van het departement van binnenlandsche zaken zich aan boord en liepen rechtstreeks naar de eerste klas-hut, waarin miss Mitford zich bevond Zij droeg geen verband om haar hoofd, doch wel een dóek om haar hals. Haar vader wachtte op de kade bij de ambulance; haar moeder en zuster wer den aan boord toegelaten. Het publiek werd op een eerbiedigen af stand gehouden; de kade was in verhand met de oorlogsmaatregelen niet toeganke lijk en werd bovendien door politie be waakt. Den fotografen was niet toegestaan opnamen te maken. 't Duurde een uur alvorens Unity verscheen Zij had moeten wachten tot alle .passagiers aan land waren en de controle waren ge- nasseerd. Zij stapte met haar vader, moe der en zuster in een blauwe Sedanauto. die als ambulance was ingericht en reed naar het ouderlijk huis te Highwycombe in Buckinghamshire. op twintig km afstand noord-oostelijk van Londen, gevolgd door een karavaan van auto's met journalisten en fotografen. De „Evening Standard'4 weet te vertel len dat Unity Mitford Duitschland heeft mogen verlaten ten gevolge van de stap pen, welke via den Hertog van Aosta, neef van dpn Koning van Italië, door Duitsche vrienden bij Hitler werden ondex^omen. Het blad voegt er aan toe, dat Unity's fa milie niet weet hoe zij thans tegenover het nationaal-sociaiistische regime staat. Twee dagen voor het uitbreken van den oorlog schreef zij een brief aan haar broeder etn vertelde hem dat haar ideaal van een Duitsch-Britsche vriendschap vernietigd was. Zij hoopte in Duitschland te kunnen blijven. AMERIKAANSCH BEGROOTINGSTEKORT Het deficit op de begrooting der Vereenig- de Staten bedraagt voor de eerste maanden van het financieele jaar 19391940 2.023.238.159 dollar, aldus een mededeeling van het departement van de schatkist. De totale uitgaven bedragen 4.767.467.673 dollar, de inkomsten 2.744.299.513 dollai'. Het einde Juni 1940 afloopende jaar zal het deficit naar schatting 4 milliard be dragen. looven, dat zij van een buitenlandsche am bassade kwamen, zeide de minister dat hij niet precies wist, vanwaar het geld afkom stig was, doch dat hij daar zijn gedachten over had. Hij kon niets bewijzen. Incident te Cork. Gisteravond werd in een der hoofd straten van Cork een rechercheur, Roche genaamd, door een schot juist onder het hart getroffen. En kele oogenblikken te voren hadden Roche en twee collega's een man aan gehouden, die in gezelschap was van een vriend. Toen Roche viel, trokken zijn collega's hun revolvers en sneldo de menigte toe om hulp te bieden, waarop een vechtpartij ont stond. Later werden twee mannen naar de kazerne overgebracht. Het verluidt, dat een hunner wordt vastgehouden. Roche werd naar een ziekenhuis overge bracht, waar een spoedoperatie noodig bleek. Terwijl de Dail bei^aadslaagde werd de Minister van Justitie uit de vergadering weggeroepen. Hij wérd van het incident in kennis gesteld. Britsch vliegtuig in België neergestort De bemanning gered. Een Britsch vliegtuig, dat boven Duitsch gebied door een Duitsche patrouille werd achtervolgd, is op Belgisch grondgebied, nabij de grensplaats Raeren, brandend neei-gestort. De piloot kon met zijn parachu te uit het toestel springen, maar het val scherm ontplooide zich niet, zoodat de vlie ger te pletter viel op een boerdei'ij. Hij was op slag dood. De beide andere leden der be manning heeft men op tijd uit de wrakstuk ken van het toestel kunnen redden. Zijpad den slechts lichte brandwonden opgeloopen. Postvluchten op Indië Op de heenreis landde de Oehoe gisteren te Alexandrië en de Nandoe te Bandoeng. Op de terugreis arri veerde de Pelikaan te Jodhpoer, Camouflage van Duitsche goederen Britsch verwijt aan de neutralen* Reuter verneemt in welingelichte kringen te Londen, dat steeds meer bewijzen aanwezig zijn, dat sommi ge firma's in neutrale landen zich leenen tot pogingen om goederen van Duitsche herkomst als neu trale goederen te camoufleeren. De noodige stappen worden gedaan om het vervoer van dergelijke goe deren te stuiten. AMERIKA BESTELT GROOTE VLIEGBOOTEN. Bestand voor dienst op Europa De American Export Lines heeft bekend gemaakt, dat zij een contract heeft onder teekend met de United Aircraft voor voor bereidende werkzaamheden aan drie groote vliegbooten, welke bestemd zijn voor den dienst op "Europa. De overeenkomst "betreft een bedrag van 2 millioen dollar. De .vlieg booten zouden den overtocht zonder ,tus- schendalingen maken. Italië koopt van Turkije Turksche economische commisslo op weg naar Rome. Gistei'en is een belangrijke Turksche eco nomische missie naar Rome vertrokken, ten einde te ondei'handelen over een nieuw Turksch—I-taliaansch handelsverdrag, dat belangrijke verbetering in de handelsbetrek kingen tusschen beide landen zal brengen. De missie staat onder leiding van den Turk sch en ambassadeur te Rome. Italië heeft intusschen 20.000 ton Turksche katoen besteld en het koopt ook graan, grond stoffen, visch e.d. tegen hooge prijzen. XcAaaUeit VAN DER SCHEER KAMPIOEN VAN ZUIDHOLLAND. Jan Langedijk geslagen. Op de baan van de ijsclub 's-Gravendexal zijn gisteren de provinciale kampioenschap pen hardrijden van Zuid Holland verreden. Het was Dolf van der Scheer, die den kam pioenstitel behaalde en daarmede bewees, het nog lang niet verleerd te zijn. Op de 500 M. werd v. d. Scheer eerste in den tijd van 50.6 sec., tweede was Havekotte en derde Jan Langedijk (51.4). De 1500 M. was eveneens voor v. d. Scheer (2 min. 40), Jan Langedijk deed er 4 secon den langer over, welke prestatie hem op de tweede plaats bracht. Op de 5000 M. ten slotte zegevierde de ont dekking van het vorige seizoen, Zwanen burg, in den tijd van 9 min. 50 sec. Weder om was de tweede plaats voor Jan Lange dijk (9 min. 54.6), terwijl v. d. Scheer veel meer tijd noodig had (10 min. 14 sec.) en vijfde werd geklasseerd. In het totaal klassement nam v. d. Scheer de eerste plaats in (kampioen), gevolgd door Jan Langedijk. ïPdiakerL KERES WINT ACHTSTE PARTIJ. De achtste partij van den tweekamp Euwe—Keres, welke gisteravond in de re sidentie is gespeeld, werd na 35 zetten door Keres gewonnen. De stand is thans: Dr. Euwe 4 pnt. plus 1 afgebx-oken partij; Keres 3 punten plus 1 afgebroken partij. $ULtmmtrv Ragnhfld Hveger op de 500 M. borstorawl onttroond. De Belgische mejuffrouw Caroen heeft gisteravond te Oostende een poging gedaan om het wereldrecord op de 500 meter borstcrawl, dat met een tijd van 6 min. 34.3 6ec. in het bezit was van Ragnhild Hveger, ge vestigd op 24 Februari van het vo rige jaar te Kopenhagen, op haar naam te brengen. De Belgische zwemster bewees in prachtigen vorm te zijn. Zij verbeterde het record met 5.9 sec. en bracht het op 6 min. 28.4 sec. Mej. Caroen zwom zeer rustig en regel matig. Over de eerste 100 meter noteerde zij 1 min. 11.2 sec., op de tweede 100 meter wei'd het tempo minder snel en hiervoor noteerde zij 1 min. 19.2 sec. Over de derde en vierde 100 meter maakte de Belgische zwemster een tijd van resp. 1 min. 20.6 sec. en 1 min. 20.4 sec., waarna zij nog een eindspurt kon inzetten en over de laat ste 100 meter 1 min. 17 sec. noteerde. De officieuse tijden op de tusschenaf- standen luiden: 100 meter in 1 min. 11.2 sec., 200 meter in 2 min. 30.4 sec,, 300 me ter in 3 min. 51.— sec., 400 meter in 5 min. 11.4 sec.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2