NOORSCHE VRIJWILLIGERS NAAR FINLAND. w Het eerste contingent Noorsche vrijwilligers vertrok dezer dagen naar Finland. Even voor het vertrek van het station te Oslo Cavalerie op transport aan het Westelijk front. Een afdeeling wordt per vlot over een der stroomen nabij de linies gezet Chineesche goudkarpers of Higoi!s. Met deze kostbare exemplaren werd het Artis Aquarium te Amsterdam dezer dagen verrijkt In het hooge Noorden van Finland. Een ambulance-post in de sneeuw, wachtend op haar droeve taak Groote hoeveelheden kleedingstukken werden door het Zweedsche Roode Kruis naar Finland gezonden voor de talrijke vluchtelingen. Een der opslagplaatsen te Tornio in het Noorden des lands, waar vrouwen en kinderen van het hoognoodige konden voorzien worden Het door Jan Hul geschilderd portret van wijlen baron van Hövell tot Westerflier, den overleden commissaris der Koningin in Limburg, dat binnen kort zal worden aangeboden ter plaat sing in het Gouvernementspaleis te Maastricht Het 16e regiment Infanterie herdacht Dinsdag .ergens in Nederland" zijn 126sten verjaardag, ter gelegenheid waarvan een marschgemaakt werd en de drie muziekkorpsen van het regiment de plechtigheid opluisterden Um behulpzaam te zijn bij de verdediging des lands hebben talrijke leden der Finsche Lotta's de uitkijk en luisterposten tegen vijandelijke vliegtuigen be trokken In de Kievitskerk te Wassenaar is Dinsdag het huwelijk ingezegend van mej. Renée Henriëtte del Court van Krimpen en Mr. Henri Peter Linthorst Homan. Links: het bruidspaar bij het verlaten der kerk; rechts: H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, die de huwelijksplechtigheid bijwoonden De bekende zangeres Erna Sack, die een tournée door Nederland maakt, is te Amsterdam aangekomen. Erna Sack in de kamer van haar hotel in de hoofdstad

Schager Courant | 1940 | | pagina 4