WINTER MANTELS „Adelaar'' importeerde niet zelf Afvalwedstrijd Jr&MPUROL Italiaansche aandraag op Duitschland FINLAND HEEFT WAPENS NOODIG Urk behoeft vleesch, meel en melk Pauselijke boodschap aan Scandioavië? Het incident bij Venlo „Neutraliteit moet hersteld" Staatsleening en goudvoorraad RINGRIJDEN voor paren 5Q°/o KORTING 1Caïelïoito I t t JL Ijsvermaak geeft ruwe huid - - s verzacht - geneest Om de wapenen voor FLiIand vrij te geven. Renzetti, de Italiaansche consul- generaal te Berlijn heeft, aldus meldt de „Daily Tclegraph", een bezoek gebracht aan de Wilhelmstrasse, waar hij inlichtingen heeft gevraagd over de omstandigheden, waaronder de Duilsche autoriteiten te Sassnilz de Noordduitsche haven, 45 spoor wegwagens met Italiaansche wape nen voor Finland hebben aangehou den. Hij heeft aangedrongen op het spoedige vrijgeven van de wapenen voor hun verdere vervoer via Zwe den of voor terugzending naar Ita lië. In 't laatste geval zouden de wa penen overzee naar Finland worden gezonden. Renzetti zou erop gewezen hebben, dat geen oorlogstoestand bestaat tusschen Fin land en Rusland. Italië is daarom vrij wa penen naar Finland te zenden, immers de ze gaan van liet eene neutrale land naar het andere. De Russen hebben volgens het Vk. het eerst gehoord van de Italiaansche wapen- zendingen in de Zweedsche bladen. De Rus sische legatie te Stockholm heeft onmiddel- iijk stappen in Berlijn gedaan, waarna het [transport werd aangehouden. Hitier zou een aantal dringende conferenties over deze zaak hebben gehouden. Men verklaart in [Berlijn, dat Duitschland strikt neutraal Staat tegenover den oorlog in Finland. Een souvereine staat heeft volkomen het recht om uit te maken of het de doorvoer van .wapenen naar een ander land zal toestaan, aldus zegt men. De betrekkingen, die be staan tusschen Duitschland en Italië, bren gen hierin niet de minste verandering. Groot crediet uit Amerika? Ge weren voor een dollar! De Finsche gezant te Londen Gripenberg heeft in een radioboodschap verklaard, dat er geen reden is, waarom Finland niet voor onbepaalden tijd tegen den vijand stand zou 'kunnen houden, mits men het wapens en munitie geeft. Wij hebben, zeidc hij, natuur lijke verdedigingswerken, wij hebben de de kracht en den moed en met Gods hulp zullen wij ons verzetten tegen den invaller, die ons tracht te vernietigen. Groot Amerikaansch crediet? In de Vereenigde Staten, die inmiddels reeds 500.000 dollar aan Finland hebben overgemaakt, worden er thans vele Voorstel len geopperd, die bcoogen, de hulp aan Fin land zoo doeltreffend mogelijk te maken. In politieke kringen, aldus Havas, trekken vooral twee voorstellen de aandacht. Afge vaardigde John Dingel wil namelijk een wetsontwerp indienen, dat voorstelt, 10.000 half-automatisehe geweren te verkoopen voor slechts één dollar per stuk. Dit geweertype is onlangs door het Amerikaansche leger in gebruik genomen. Voorts wil senator Brown voorstellen, Finland een bedrag van 60 mil- lioen dollar te verleenen. De Reconstruction Finance Corporation en 'de export en import Bank zullen Noorwegen credieten verschaffen tot een bedrag van 10 milliocn dollar, te besteden aan landbouw producten, gefabriceerde artikelen en andere behoeften, De Finsche Sociaal Democratische partij heeft de Britsche Labourpartij uitgenoodigd vertegenwoordigers naar Finland te zenden, teneinde zich te overtuigen, dat het nood zakelijk is Finland te helpen. Een dergelijke uitnoodiging werd niet hoodzakelijk geacht voor de Fransche «socia listen, aangezien de Fransche socialistische bladen voortdurend aandringen op hulp aan Finland, TWEEDE IJSTRANSPORT GOED GESLAAGD. (Van onzen correspondent.) Onze correspondent van Urk seint ons: De postdiensten op Urk worden thans door tle K.L.M. driemaal per week onderhouden. De K.L.M. die eerst 't contract met de Eer ste Urker Stoombootmij. wegens landings gevaar niet kon accepteeren, heeft thans be sloten de tochten weer over te nemen. Gisteren moest er vanwege de groote hoe veelheid post, zelfs tweemaal een vlucht naar het eiland worden gemaakt. Om ongeveer half twaalf landde een Fok ker VII, gezagvoerder Bax, met twee passa giers, 24 zakken post en pakken kranten op Urk. De tweede „luchtpost" werd gebracht door Parmentier, die de Urkers met 29 zak ken post verblijdde. Gebrek aan melk, vleesch en meel. Op het eiland begint, mede doordat het aantal bewoners is uitgebreid, aan vele artikelen behoefte te komen, vooral aan vleesch, meel en melk. Gisterochtend heeft echter weer een voedsel transport over het ijs plaats gehad. Des morgens om zes uur vertrokken vier personen met een slede naar Lemmer en keerden om twaalf uur terug met elf man den vleesch. Het meel wordt van Kampen af naar Rampspol (de Vuren van den Ketel) ge bracht, waar het door de Urker hakkers wordt afgehaald. De milfvunrbesmetting Nog andere infectiebronnen? Uit informaties, welke het Hsbl. heeft ingewonnen bij de directie der Uterchtsche veevoederfabriek „De Adelaar" blijkt, dat deze niet zélf beendermeel heeft geïmporteerd, doch dit in kleine partijen heeft ge kocht van 'n aantal handelaren in Nederland en wel op bons voor ontlijmd beendermeel, verstrekt door de Ned. Meelcentrale. 't Lag niet op haar weg, om het sedert invoering der veevoeder- distributie verboden niet-ontlijm- de product te verwerken, omdat dit ruim 60 pet. duurder is. In Nederland moet derhalve beendermeel zoo de officieele uitspraak althans juist is, dat hier de infectiebron schuilt in den handel zijn geweest, dat besmet was met miltvuur sporen, ongeacht de vraag, of dit meel al of niet ontlijmd was. Wanneer, zoo zegt het blad elders, komt vast te staan, dat „De Adelaar" hetzij ge woon, hetzij ontlijmd beendermeel heeft ver werkt, dat smetstoffen be\atte. dan is dat niet voor de verantwoordelijkheid van deze fabriek, noch voor den Nederlandschen han delaar, van wicn zij het kocht, doch eerder voor dev eranfwoordelijkheid van den Veeartscnijkundiecn Dienst, welke de voorschriften heeft ontworpen voor de invoercontrole op beenderen en meel en aan wie ook de uitvoering daarvan is op gedragen ingevolge de Wet op de besmette lijke Veeziekten. Het wordt, thans voorgesteld, vervolgd het Hsbl., of het een halsmisdaad is, om.ge woon beendermeel te gebruiken, in plaats van het ontlijmde, veel goedkoopere pro duct en daarop berust de intrekking der vcreischte niengvergunning, dus het stop zetten der fabriek. Doch veel en veel ern stiger is het, dat in Nederland beendermeel in den handel blijkt te zijn, waarvan offi cieel wordt verklaard, dat het niet miltvuur sporen is besmet. Daarom behoort dr. Ber ger hoofd van den Vecartsenijkundigen Dienst thans „Uit den hoek" te komen met een duidelijke verklaring, waarna clan even tueel maatregelen kunnen worden geno men, om in de toekomst een herhaling te voorkomen. Men vraagt zich af, aangezien „De Ade laar" niet zelf heeft geïmporteerd. doch van een handelaar heeft gekocht, of ook niet andere fabrieken van dien zelfden "handelaar en van die zelfde partij hebben gekocht waardoor dan ook haar mineralen mengsels of mengvoeder besmet zou kun nen zijn. In dit verband is van belang hetgeen het Hsblad van twee zijden verneemt n.1. dat zicli óók miltvuurgevallen hebben voorge- daanbij veehouders, die voeder gebruikten, waarin mineralen waren verwerkt, afkom stig van een - groote coöperatieve vereeni- ging, die een niengvergunning bezit en wel ke niet is ingetrokken. Niet officieel, doch uit goede bron ver neemt het blad, dienaangaande uit Den Ilaag, dat onder de berusting van dr. Quaed- vlieg een dossier bestaat, waaruit dit zou blijken. Ook hierover zou een geruststellen de verklaring zeer op haar plaats zijn, c.cp maatregelen, gelijk aan die tegen „De Ade laar" getroffen. Geen zondebokken. Wij hopen en zijn er alsnog van overtuigd, zoo eindigt het artikel, dat deze miltvuur- infectie in zooverre nog zal kunnen worden gekeerd, dat zij niet uitdijt tot een ramp. Doch het zal een goed ding zijn, om te voor komen, dat gevallen als .deze zich in de toe komst kunnen herhalen. Daarvoor is in de éérste plaats noodig, dat schijnbare en wer kelijke verantwoordelijkheid niet worden verward en dat géén zondebokken worden aangewezen als dekkingsmateriaal of an derszins. Veiligstelling tegen het bolsje wisme overwogen. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat de Paus aan mgr. Theodore Suhr, aposto lisch vicaris van Denemarken, de verzeke ring heeft gegeven, dat de aPus middelen overweegt om de Scandinavische stalen te beveiligen tegen een doordringen van het bolsjewisme. Hij verwacht hierin te kunnen samenwerken met Roosevelt. Men neemt in bevoegde kringen aan, al dus U.P. aan de Msb., dat de Paus deze ver klaringen aflegde tijdens de private audiën tie, waarin mgr. Suhr door hem ontvangen werd en waarbij hem een geheime bood schap voor dc Scandinavische staatshoofden is ter hand gesteld. Deze zelfde kringen verklaren, dat dc Paus den apostolischen vicaris de taak heelt toevertrouwd, om de medewerking te ver zoeken van de Noordelijke staten bij het werken voor den vrede langs wegen, die. de Paus spoedig hoopt te vinden, met mede werking van de Vereenigde Staten en an dere neutrale en nonbelligercnte mogend heden. De poging van den Paus in deze richting zou zijn het verleenen van zijn medewer king bi] het tot stand komen van een we reldconferentie. die niet slechts den huidi- gen oorlog zou beëindigen, maar die tevens eerlijk en rechtvaardig de problemen, welke de naties verdeeld houden, zou oplossen, hierdoor den vrede voor een langen tijd ver zekerend. Duitsch antwoord in bewerking? Volgens den Berlijnsche correspondent van het Hdbld., is het antwoord der Duitsche re geering op het Nederlandsche verzoek om inlichtingen inzake het incident hij Venlo, in bewerking. Het antwoord zal te gelegener tijd naar 's-Gravenhage worden gezonden. Van Duitsche bevoegde zijde, aldus de corr., doet men in dezen nogal geheimzinnig, men laat. doorschemeren, dat men over materiaal beschikt, dat meer of minder van sensa tioneel karakter is en waarvan in Nederland niet zeer gemengde gevoelens kennis zal worden genomen. Het rapport over het incident is bij de centrale der geheime staatspolitie te Berlijn in bewerking. De Engelsche agenten bevin den zich nog in Berlijn cn naar men ver zekert, in goede gezondheid. Zij worden nog voortdurend verhoord en hebben naar het heet, sensationeele onthullingen gedaan, die nog niet zijn afgeloopen. Duitscbe pers over het lidmaat schap van den Volkenbond. De Börscnzcitung schrijft, naar de N.R.Ct., meldt, dat haar opmerkingen-over de onver- eenigbaarheid van het lidmaatschap van den Volkenbond en de neutraliteit in de neutrale landen belangstelling heeft gewekt en veelal critick heeft uitgelokt. Wat de inhoud van deze critiek is geweest wordt door het blad niet gemeld. Volstaan wordt met de medcdeeling van hetgeen niet in de critiek stond, te weten het bewijs, van hel tegendeel. Dat kon er ook niet in staan, zoo gaat de Börsenzeitung voort, want het tegen deel van onze beweringen tc bewijzen is on mogelijk. Onwederlegbaar blijkt, volgens het blad: 1. Dat de Volkenbond beheerscht wordt door twee oorlogvoerende mogendheden. 2. Dat de staten, die lid van den Volken bond blijven, zich medeplichtig maken aan den aanval van Engeland cn Frankrijk op Duitschland. 3. Dat er gevaar bestaat dat dc oorlog in Finland en de oorlog in West Europa aan elkander zullen'worden gekoppeld door mid del van den Volkenhond, Engeland en Frank rijk spreken tot de Scandinavische staten in hun hoedanigheid van leden van den Vol kenbond, in waarheid zijn zij tegelijkertijd oorlogvoerende staten, die de mogelijkheden dewelke zich in het Noorden voordoen, aan hun oorlogsplannen dienstbaar willen ma ken. De Duitsche bewijsvoering is niet op te vatten als een aanval op .de neutraliteit. Nog minder is zij een poging tot afpersing. Zij dient om den neutralen de gelegenheid te ge ven hun neutraliteit, welke door het lidmaatschap van den Volkenbond is ondermijnd, te herstellen. Wij willen geen pressie uitoefenen en ook geen instructies geven, maar wij willen ob jectieve feiten constateeren, feiten, maar ook verantwoordelijkheden. Aldus de Berl. Börsen Ztg. Bouw van centraal belastingkan toor wel verantwoord!! Verscheidene Eerste Kamerleden spraken blijkens h?t zoo juist verschenen verslag over de begrooting van Financiën hun leedwezen uit over de mislukking van dc uitgifte der laatste Staatslening, al hadden ook zij de leeningsvoorwaarden niet in al le opzichten gelukkig geacht. Gaarne zouden zij vernemen, welke groo te institutionecle beleggers niet hebben in geschreven. Andere leden spraken de hoop uit. dat de inschrijvers op de 4 pct-lcening, ingeval eerlang mocht worden overgegaan tot een gedwongen leening, het bedrag, waarvoor zij hebben ingeschreven, in aftrek zullen mogen brengen op hun verplicht quotum in die gedwongen leening. Goudwinst Nederlandsche Bank Vele leden achten het tijdstip nog niet gc komen om eenig besluit te nemen omtrent de mogelijke goudwinst der Nederlandsche Bank, zulks in verband met het Egalisatie fonds. Bij de financiering door schatkist promessen door middel van de Nederland sche bank achtten zij e bovenbedoelde goud winst een waarborg, weshalve zij van ooi- deel waren, dat over die winst thans nog niet mocht worden beschikt. De gulden. Enkele leden toonden zich niet geheel gerust over de politiek van de Nederland sche Bank ten aanzien van de positie van onzen gulden in verband met den slechten stand onzer betalingsbalans. Immers, onze goudvoorraad vermindert. De geldmarkt wordt krapper en het is de vraag, of door een en ander de rentestand niet zal worden verhoogd. Bouw van een centraal belas tingkantoor. Enkele leden zouden de vraag willen stellen, of de uitgave voor den bouw van een centraal belas tingkantoor te Amsterdam, gelet op het zeer hooge bedrag, dat er me de gemoeid zal zijn, onder de huidi ge omstandigheden wel verantwoord moet worden geacht. Andere leden konden dit stand punt niet volkomen dcelen. Bankgeheim. Verscheidene leden verklaarden met teleur stelling kennis te hebben genomen van het bescheid der regeering op den aandrang, in de Tweede Kamer geoefend om over te gaan tot opheffing van het bankgeheim. ALKMAAR ONGELUK BIJ HET SCHAATSEN RIJDEN. Gisteravond had bij de Heilooërbrug een vrij ernstig ongeluk plaats. Een jongeman uit Heiloo, een knecht van bakker K. aldaar, wilde het talud bij den molen van Piet afdalen, om beneden op te binden. Hij kwam daarbij te glijden en bleef beneden liggen, met een gapende wonde in het hoofd. De geneeskundige dienst was spoedig ter ilaatse. De jongeman, die vermoedelijk een hersenschudding had, was niet voldoende bij kennis om precies te zeggen, wie hij was. HARENKARSPEL DIRKSHORN. HARDPRIKKEN VOOR MANNEN. Woensdagmiddag was er op de Veerstoot hardprikken niet hindernissen voor mannen. Voor dezen wedstrijd bestond een groote belangstelling. De uitslag was als volgt: D. Slik, le prijs; A. Wink Cz., 2e prijs; W. dc Vet, 3c prijs; K. Swager, 4e prijs; A. Eriks, 5e prijs; P. Keetman, 6e prijs; Jan Paarl- berg, 7e prijs. De prijzen bestonden uit eetwaren en rook gerei. WIERINGEN VAN WIE IS DAT TIENTJE? Gevonden een bankbiljet van tien gulden. Inlichtingen gemeentebode. ZliPE NIEUWE TELEFOONAANSLUITING. Aangesloten is S. Borst, Hoeve Keins, II 49, onder no. 271 Schagerbrug. OUDESLUIS. IJSVERMAAK. In den wedstrijd in het hardrijden voor dames, die gistermiddag op de Poel onder groote belangstelling werd gehouden, won de eerste prijs f 4 mej. Jb. Groot, die al heel wat malen de eerste plaats wist te bezetten. De tweede (f2) werd door mej. X. Slikker Ivd, in de wacht gesleept, terwijl de derde (f 1) door dc jongejuffr. A. Bakker werd ver overd en de vierde werd toegekend aan mej. D. Munticwerf. Voor Ouden van dagen was gisteravond een liefdadigheidswedstrijd georganiseerd om geldprijzen Corns. Muntjewerf behaalde den eersten prijs. Paul de Vries den tweede. Corns. Nannis Jbz. den derde en A. de Graaf uit Anna Paulowna. den vierde. ST. MAARTENSBRUG HARDRIJDERIJ. Onze IJsclub is wel zeer actief en organi seerde Woensdagmiddag een hardrijderij met hindernissen voor Dames. Deze wedstrijd, werd door een talrijk pu bliek bijgewoon, en had een zeer spannend verloop, behoudens een vermakelijk inci dent, wat in hoogst eigen persoon door den voorziter der IJsclub werd veroorzaakt, door in een zeer eigenaardige houding uit te glijden, en danig op de lachspieren van de aanwezigen werkte. De le prijs werd ge wonnen door mej. L. Slijkerman 2e prijs mevr. Klaver-Juurlink 3e prijs mevr. Eriks- Buil en 4e prijs mevr. DekkerSluis allen te St. Maartensbrug. 'T ZAND. IJSONGEVALLEN. Mej. Zwemmer kwam zoodanig op het ijs te vallen dat zij haar pols. brak. Toen eenige jongens, zich na het schaat senrijden naar huis wilden begeven, liepen zij over het ijs van het Noordh. Kanaal Toen zij de schuit van den heer Mookman. welke in de buurt van de vlotbrug ligt, wa ren genaderd, zakte de heer H. Dignum plotseling door het ijs. Op zijn hulpgeroep kwamen zijn makkers terug en konden hem omhoog halen. Het was een geluk dat hij zijn armen uitgespreid had, anders was hij zeker onder het ijs gekomen en verdronken. EEN PRIJZENSWAARDIGE DAAD. De polderwegen verkeeren in zulk een ge vaarlijken toestand, dat de heer Jb. Dekker het niet langer kon aanzien. Toen de heer Dekker den dijkgraaf den heer T. tegen kwam, vroeg hij aan dezen, of er nog zand gestrooid werd. De dijkgraaf kon de vraag van den heer D. niet bevestigend beantwoor den. Daarom stelde D. voor zelf zand te strooien, doch met die voorwaarde dat hij 't zand gratis halen kon, waarvoor hij van den heer T. vergunning kreeg. Als bewijs van instemming, is één der bu ren langs de huizen gegaan, om een kleine schadevergoeding voor benzine op te schar relen.. wat door de bewoners vrijwillig werd Ticgeven. Een prijzenswaardig particulier nitiaticf, maar, zooals wij ook elders uit voeriger uiteenzetten, hie- moeten de offi cieele lichamen voor zorgen! KOEDIJK ZAKENVERLOF. Aan den dienstplichtige K. Molenaar is een week zakenverlóf verleend. ARBEIDSBEMIDDELING. Zaterdag 6 Jan. waren ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling 54 arbeiders, waar van 20 arbeiders in de steunregeling opge nomen. ZEER GLAD IN KOEDIJK. Waarom geen pekel? Gistermiddag is nabij Oostwijk de bus, welke bestuurd werd door J. J. Spaans, te gen een luxe auto gebotst, bestuurd door den heer C. T. H. Verduin, Inspecteur van een Verzekerings Mij., Deze reed midden op den weg. moest wat uithalen om te passeeren, gleed dwarsweg door een hekafscheiding heen en stopte tegen een boom. Anders was de wagen zeker in een slaapkamer terecht gekomen. Persoonlijke letsels kwamen niet voor; er was alleen materieele schade. De schade aan het hekwerk wordt ver goed. Nog op een tweetal plaatsen zijn auto's door de gladheid van den weg in het hekwerk terecht gekomen. Glijden ze den anderen kant uit. komen de auto's in het Noord-Holl. Kanaal terecht en dan zijn de gevolgen ern stiger. Men vraagt zioh af, bij deze langdurige gladhed, of de overheid niet eens moet den ken aan pekel op de wegen inplaats van zand, daar door aanhoudende vorst het zand droog en rul wordt en geen bescherming meer biedt. Laat men toch het groote gevaar niet on derschatten! Denk eens aan het verschrikke lijke verdrinkingsgeval begin 1938. IJSCLUB OUDESLUIS v Groofe op VRIJDAG 12 JAN. a.s., om prijzen van 10, 5, 2.50 en 1 gld. Aangifte 1.30 uur in café Kreijger. ZONDAG 14 JANUARI, ijs en weder dienende, Prijzen 8, 5, 3 en 2 gld. Aangifte als boven. Aanvang 2 uur. Extra lage prijzen tot in de Seizoen Opruiming bij „DE BIJENKORF" Spoorstraat hoek Koningstraat OEN HELDER Gevraagd, 2 Febr. of 1 Maart een flinke BOERENKNECHT. Goed kunnende melken. En di rect gevraagd 3 Biqgenmerken 1939 Adres: JAC. VAN DER OORT Pz., Hoeve „Catrijp", Schoorl B 21. Gevraagd: Een NET MEISJE. leeftijd 14—16 jaar. v. d. en n„ g. behandeling verzekerd. Br. lett. LD46 Bur. van dit blad. Voor tijdelijk gevraagd een HULP L d. HUISHOUDING. voor direct, door C. AMELS, Winkel. F. A. F. GRONEMAX, Wie- ringerwaard. is VOORZIEN VAN WERKMAN. SCHAGEN. 11 Jan. 15 Geldekoeien (magere) 126—170, 45 id. (vette) 200—290, 4 eraskalveren 40—60, 47 nuchtere kalveren 618. 262 vette schapen 1626. 112 overhouders 814, 9 vette var kens per Ke. 66—70 ct., 5 biggen 18.—, konij nen 0.75—2. AMSTERDAM. 10 Jan. Veemarkt. 163 vette kalveren: le kw. 90—98 ct., 2e kw. 78-88 ct.. 3e kw. 66—76 ct. per Kg. levend gewicht; 62 nuchtere kalve ren f 7—12 per stuk, 74 schapen f 12—26 p. stuk, 105 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Ke. 72—76 ct.. zware varkens 72 76 ct., vette varkens 72—76 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ee- slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vete kalveren iets ruimere aanvoer, handel sleepend, prijzen iets lager. Nuchte re kalveren zeer matige aanvoer. handel vlug, prijzen onveranderd. Schapen ruyne aanvoer, vlugge handel, prijzen iets lager. Varkens zeer matige aanvoer en handel, on veranderde prijzen, ZWAAG, 10 Jan. Veilingsvcreen. „Bangert en Omstreken". Uien 2.302.70, bieten 1.60, Savoye kool 2.20—3.60, gele bew. kool 2.50—2.80, roode kool 3.S0—4.50, boerenkool 2.205.10, spruit kool 1323. witlof S.16—1S.40, breekpeen 1.50—2.60, waschpeen 4—5.10. knolselderie A 3.70—6.40. idem B 1.60—4.50. Goudreinet- ten 12.30—20.60. Present van Engeland 11.70 —17.30. Zoete Ermeaard 8—12. Notarisappel 7.5010.30. Roode Ster appel 7.60—14, Zoete appel 4.80—7.50. Bramlev 5.20—7.70. Jona than 10—14, Brabander 4.90—7.70, Comtesse de Paris 8 80—12.10, Gieser Wildeman 5.50 —10.70. Win terjan 6.40—8.80, Westl. Louw 5-7.60. WARMENHUIZEN. 10 Jan. Roode kool 4.505.50, gele kool 3.10"—3.20 Deensche witte kool 2.503.10. Aanvoer 77.600 Kg. roode kool. 1500 Kg. gele koo.' 5400 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Jan. Uien 3.10—3.40, drielingen 1.30—1.40, grove 2.50—2.60. gele nep 1.30—2.70, peen 1.70—2.50 kroten 2.80, 50.000 kg. roode kool 4.30—5.40 40.000 Kg. gele kool f 2.80—3.40, spruitkoo 15.20, 40.000 Kg. D. witte kool 2.70—3.20. NOOR D SCHAR WOUD E. 11 Jan. Uien 2.8(F—3.20. drielingen 1.gele nep 3.—, roode kool 4.505.40, gele kool 2.60— 3.50, D. w. kool 2.60—3.20. groene kool 2.40.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3