Uit Langend! Beroemd in de onderwereld Miltvuur in Gsldirland Melkbezorgers ontstemd Dc ijsgang in den IJssel Om den Willem Kos-beker Ponderdag 11 Januari 1940 Tweede blad Zonder opgaaf van redenen trad het kabinet af Aigemeene Raad van de sq- cialistische partij bestudeert den toestand. M gisterochtend is onder voorzitterschap van lAchille Delattre de aigemeene raad van de socialistische partij in België bijeen ge- sveest 0111 den politiekcn toestand te bestu- ideeren. De debatten werden ingeleid door minis ter Spaak, die de omstandigheden van de .wijziging in de regccring uiteen zette. Hij merkte hierbij op, dat het niet juist is dat de socialistische partij zich verzette tegen het handhaven van den heer Deveze in de regeering. Critiek. De afgevaardigde voor Charleroi van Walleghem, leverde vervolgens critiek op de wijze, waarop de wijzi ging in de regeering tot stand is ge komen. Hij betreurde dat de regee ring zonder opgaaf van reden is afgetreden eonige uren nadat het parlement zijn vertrouwen in haar .te kennen had gegeven. Minister Spaak antwoordde hierop dat het ïftreden van de regeering geen wijziging in haar politiek betcekent. De minister-pre sident is op zijn post gebleven en bijna alle ministers hebben hun portefeuille behou den, in het bijzonder is dit het geval met de belangrijke ministeries. Een tijd van sociale hervormingen De spreker zeide vervolgens dat zij, die yan meening zijn, dat de socialistische frac tie in het parlement vrij haar houding ten aanzien van de regeering moet kunnen be palen, gelijk hebben. Verder zeide hij, dat het noodzakelijk is voor de socialistische partij op het oogenblik in de regeering ver tegenwoordigd te blijven, aangezien men ihans leeft in een tijdperk van groote poli tieke sociale en economische hervormingen, zoowel in de oorlogvoerende als in de neu trale landen. Hij waarschuwde evenwel te gen iederen vorm van demagogie, welke gevaarlijk kan zijn voor het moreel van het land. De positie van het proletariaat. De minister toonde aan, dat de toestand *oor de arbeidersklasse in België beter is dan in alle andei-e landen, neutralen en oorlogvoerenden, en hij vroeg dat men de arbeidersklasse niet meer stelt tegenover de andere klassen, doch het proletariaat laat deelnemen aan het nationale streven. Een motie. Pp deze Avoorden van den minister van bui- tenlandsche zaken volgde nog een korte ge- dachtcnwisseling, waarna eenstemmig de yolgendc motie werd aangenomen: De Aigemeene Raad, bijeen op 10 Januari 5940, na het bestudeeren van den politie- ken toestand, dankt de lieeren de Man en SVauters voor hun werk in de regeering en wenscht hen hiermede geluk, hij keurt ver der de besluiten van het bestuur der par tij goed en betuigt zijn vertrouwen in de Socialistische ministers". De bemanning van de „Columbus" Dienstplichtige leden naar het vaderland terug. De leden van de bemanning van het Duit- fcche s.s. „Columbus", die den dienstplichti gen leeftijd hebben zullen naar de Herald Tribune bericht, Zondag naar San Fran- leisco vertrekken, vanwaar zij met een bui- tenlandsch schip naar Duitschland zullen iterugkocren. Zij, die niet dienstplichtig zijn, Kullen op Ellis Islana blijven tot hun reis' iaan boord van neutrale schepen zal zijn ge regeld. Van de 575 opvarenden zijn 400 dienstplichtig. Het Amerikaansche ministerie van bui- ïenlandsche zaken heeft verklaard, dat deze zeelieden door de Vereenigde Staten als Schipbreukelingen worden beschouwd. DE LEIPZIGER MESSE. De Leipziger Voorjaarsmesse zal "dit jaar [fan 3 tot 8 Maart in alle 24 gebouwen van de Leipziger Messe worden gehouden. ÊRINS GUSTAAF ADOLF ONDER DIENST. De zoon van den Zweedschen kroonprins, S?rins Gustaaf Adoll, is op het oogenblik Bnder dienst gedetacheerd bij het leger in Norrland4 Gebrek aan discipline in het Roode Leger Ontevredenheid over Russische politieke commissarissen. De correspondent van het Finsche blad Uusi Suomi te Riga bericht, dat besprekin gen zijn gevoerd tusschen de comman dant van de politieke commissarissen van het roode leger, generaal Mahlis en de po litieke commissarissen van leger en vloot te Kroonstad. Deze laatsten zouden gebrek aan energie hebben getoond en zouden geen ein de hebben weten te maken aan het gebrek aan discipline bij verschillende afdcelingen. Uit andere deelen van de Sovjet Unie is een aantal politieke commissarissen naar Leningrad overgeplaatst, om die commissa rissen, die niet hebben A'oldaan, te vervan gen. Te Helsinki merkt men verder op, dat de Russen voor hot eerst in hun legerbericht hebben toegegeven, dat hun troepen in het gebied van Suomosalmi zijn teruggetrokken. Britsch schip op de kust geloopen Bemanning gered. Gisteren tverd gemeld, dat liet 7500 ton metende schip van de Union Castle Line „Rothesay Castle" aan de Avestkust van Schotland op de rotsen is geloopen. Het schip werd beschadigd. Een reddingboot heeft zich bijna twee dagen bij het schip opgehouden, eer de be manning kon Avorden overgenomen. Passagiers bevonden zich niet aan boord. 0. W.-belastiog in Zwitserland Voorstel ingediend. De ZAvitsersche minister van Financiën heeft aan den Bondsraad een wetsontwerp voorgelegd tot het heffen van een belas ting op oorlogsAvinst. Besloten Avcrd deze heffing op grond van de bijzondere vol machten van den Bondsraad zoo spoedig mogelijk in te voeren. Wergevers willen geen collectief contract. Reeds geruimen tijd is door het hoofdbe stuur van den Nederlandschen R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" in opdracht van het personeel, getracht met de beide directies der melkinrichtingen „De Hollandia" N.V. cn de Coop. Womvsche Melkinrichting te Wouw, een collectief ar beidscontract af te sluiten. In een Dinsdag j.1. te Bergen op Zoom gehouden zeer druk bezochte vergadering, werden de afwijzende antwoorden der bei de directies besproken. Deze antwoorden hebben bij de betrokken melkbezorgers groote ontstemming venvekt. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen, om alsnog bij de beide directies aan te drin gen om de bespreking over het afsluiten van 'n collectief contract te openen en bij een afwijzend antwoord met alle ten dien ste staande middelen, deze actie voort te zetten, totdat overeenstemming is bereikt. De melkbezorgers der beide melkinrich tingen zijn allen georganiseerd in bovenge noemde organisatie. 'Agenten hadden den man, die gister te recht stond in de buurt gezien, niet één maal, maar herhaaldelijk. Gezien zijn ver leden en zijn bekende liefde voor jmveelen en sieraden werd hij gearresteerd. Aanvan- j kelijk ontkende hij alles, hij hield vol dien nacht thuis te zijn geAveest, Anders kwam 1 Een koe gestorven. Maandagmorgen is te Harfsen, ge meente Laren (Geld.) bij den land bouwer H. Nijman plotseling een koe gestorven. Na bloedonderzoek Is gebleken, dat het dier aan milt vuur is bezweken. Er rallen uitgebreide maatregelen genomen worden om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Schip verspeelt zijn roer. De rivier de IJssel voor Zutphen was gisteren vol drijfijs. Dinsdagavond vertrok dc stoomboot „Stad Deventer" uit Deventer binnendoor in de richting Amsterdam. Blijkens ingekomen bericht heeft de boot door het zware drijfijs schade opgelQo- pen. Zij verspeelde o.a. haar roer. Met de ..Stad Zwolle" van dezelfde reederij kwam de „Stad Deventer" gistermiddag om half tAvee de Noorderhaven te Zutphen binnen. De stoomboot „Zuiderzee" van de firma Koppen van den dienst Amsterdam—Kam pen—Zwolle en de „Abraham van der Schuvt" van de reederij van der Schuyt te Rotterdam hebben Dinsdagavond nog ge- noogd vanuit DeArenter ZAArolle te bereiken. Bij Wijhe hebben deze twee booten de tocht moeten staken. Zij zitten in het ijs vast. N. O. POLDER. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks- Avaterstaat belast met de uitvoering Aan den dienst der Zuiderzeewerken, heeft aan besteed: bet onderhouden gedurende het jaar 1940 van: de opgeleverde of in den loop van 1910 op te leveren gedeelten van den meerdijk van den Noordoostelijken Polder, met bijkomende werken van de opgeleverde of in den loop van 1940 op te leveren ge deelten van het in aanleg zijnde kanaal Blokzijl—Kadoelcn en de daarlangs gelegen kade met aansluitende werken en van de op de opslagterreincn te Lemmer en Urk aanwezige rijksAvoningen. Laagste inschrijfster was de N.V. P. Daal ders Aann. Bedr. te Alkmaar voor f 142200. Tot meineed verleid Twee jaar gevangenisstraf ge- eis ch t. De rechtbank te Leeuwarden beeft gis teren behandeld de zaak tegen den 49-jari- gen koopman G. S. thans gedetineerd, ter zake van het uitlokken van meineed. \erd. had tAvee mannen, die als getuigen in een zaak van brandstichting tegen verdachte s broer waren opgeroepen, bewogen A'oor de rechtbank een valsche verklaring af te leggen. De Officier van Justitie vorderde tAvee jaar gevangenisstraf. De verdediger ach te nietb eAvezen, dat een strafbaar feit is gepleegd. Griep, Kou, Pijn. altijd een peeder ef cachet van Mljnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets.genaamd „Mljnhardtjes '2st. 10ct.Doos50ct Ook de strafmaat kwam spr. juist voor, zoodat hij bevestiging van bet vonnis vroeg en veroordeeling tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest Het hof zal uitspraak Hoen op 24 Jan. a.s. SCHAGEN Waarom geen zand De polderwegen zijn nog steeds onbegaanbaar. Maatregelen drin gend noodig. Sedert Maandagmiddag bereiken ons tal- looze klachten over gladde wegen, waar geen zand is gestrooid. Omdat men niet kan verlangen dat de A-erschillende instanties, waaronder het wegenonderhoud ressorteert, zand op de Avegen kunnen tooveren, hebben wij deze klachten even terzijde gelegd, in de hoop dat zij weldra zouden verstommen. Thans, vier dagen later, blijkt, ons dat op verschillende plaatsen nog steeds... niets is gedaan. Wij vernemen dat rijks- en gemeentelij ke Avegen, zoomede op die Avelke door het Hoogheemraadschap worden onderhouden, over het algemeen weer begaanbaar zijn. De Avegen van de polders laten nog steeds veel, zoo niet alles te Avenschen over. Voorbeelden te over: de Groote Sloot naar Oudesluis, de Nes, de z.g. Roode Dijk, Avegen om Burger- brug enz. enz. Klachten schijnen aan doovemansooren ge daan te Avorden, de eene instantie schuift liet op de andere. Zakenmenschen en niet ver geten de doktoren ondervinden zeer veel last. 't Doet op 't eerste gezicht humoristisch aan te hooren dat een onzer geneesheeron uit ons district in arrenmoede zijn wagen op den berm neerzette enper schaats zijn visiterit vervolgde, maar dat zijn toch geen toestanden. Het algemeen belang cischt hier voorziening. Deze put moet Avorden gedempt, voor het kalf is verdronken. KAMPIOENEN. Plaatsgenooten hebben gisteren zeer suc cesvol gereden te Appingedam, Avaar hef ging om het kampioenschap schoonrijden van Groningen. De heer C. P. Timmerman en zijn dochter Mej. M. I. Timmerman Aver- den als paar kampioen van Groningen. In de match voor enkelingen dames plaatste Mej. Timmerman zich tweede. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer Joh. de Veer is door den minister van Economische Za ken benoemd tot lid van de commissie van bijstand inzake de bodemproducten. WERKLOOZEN VERGADEREN. De Landelijke Bond van Werkverschaffing- Arbeiders, E.M.M.,, afdeeling Schagen, hield zijn eerste vergadering, die druk bezocht AA'as. De voorzitter, de heer Schutter, zette nog maals uiteen het streven en doelstelling van den bond. Wij namen hieromtrent reeds eer der een en ander op. Er werd besloten een adres aan B. en W. te zenden met verzoek om verhooging van kolentoeslag, n.1. van fl.20 op f2.50. Jan Langedijk legt nn definitief be slag op den beker en verbetert zijn persoonlijk record in Nederland op de 500 M. Gistermiddag werden op het Waardje te Oudkarspel de wedstrijden om den Willem Kos-beker, over afstanden van 500, 1500 en 3000 M. verreden door inwoners van den Langcndijk. Jan Langedijk, die de houder van dezen beker Avas, heeft ook gisteren zijn beker verdedigd en er, door op alle af standen als no. 1 te eindigen definitief beslag op gelegd. Er Avas voor deze wedstrijden vrij veel belangstelling. De baan Avas in goede con ditie. Het ijs Avas hard en glad. Bij de 500 M. waren niet veel spannende ritten te notecren, aangezien de loting wcV nig gelijkwaardige krachten tegenover el kaar plaatste Er kAvam op dezen afstand wel verschillen voor van 20 seconden. Al leen de strijd tusschen M. Strijbis en K. Heidsima ging goed gelijk op. Met slechts 3/5 seconde verschil Avist K. Heidsma zijn tegenstander te slaan. Zij maakten resp. een tijd van 55.6 en 56.2 sec. Jan Langedijk, die nummer dertien ge loot had, zou eerst alleen moeten rijden, doch op het laatste nippertje kwam num mer veertien zich aanmelden om de eer te genieten, met den Nederlandschen kampi oen te mogen rijden. Deze tegenstander, II. Kuiper, maakte er echter niet veel van. Na een paar streken was hij „van streek" en hield er mee op. Langedijk reed dus toch alleen. Maar in deze rit heeft hij zich zelf overtroffen. Met een tijd van 4S.2 sec. bleef hij 4/10 seconde beneden zijn besten in Nederland gemaakten tijd. Op de vroe gere „eigen baan" heeft hij" dus een record, zij het dan z'n persoonlijk record, verbe terd. In de 1500 M. kwamen de sterksten uit de 500 M. tegen elkaar, \Aaardoor de span ning grooter Avas. Jan Langedijk noteerde 2 min. 39 sec. voor dezen afstand, terwijl zijn tegenstander er 2 min. 51.4 sec. over deed. Zeer spannend Avas de rit tusschen C. Kos en Th. Leek, welke met miniem ver schil door Leek Averd gewonnen met een tijd van 2 min. 56.2 sec. tegen C. Kos 2 min. 57,8 sec. Bas Spanjaard reed deze af stand in 2 min. 57.8 sec. en Marius Strijbis in 2 min. 51.8 sec. Bas Spanjaard heeft op de 3000 Meter eveneens een heel goede prestatie geleverd door dezen afstand af te leggen in 6 min. 7 sec. Marius Strijbis was op dezen af stand heel goed op dreef en maakte den fenomenalen tijd van 5 min. 44 1/5 sec., waardoor hij slechts 5 seconden boven Jan Langedijk bleef, die 5 min. 39 1/5 s. noodig had. De voorlaatste rit, die tusschen Cor Kos en Th. Leek was een zeer spannende. Het ging eerst vrijwel geheel gelijk op, doch Kos kon het tempo niet yolhquden, zoodat tenslotte Leek met 6 min. 13 3/5 sec. de over winning behaalde. Kos had een tijd van 6 min. 20 sec. De uitslagen luidden als volgt: 500 M.: 1 J. Langedijk, Rotterdam 48.2 sec.; 2 G. van Zijp, Oudkarspel 53.4 sec.; 3 Th. Leek, Oudkarspel 53,6 sec.; 4 C. Kos Oudkarspel 55.4 sec. 1500 M.: 1 J. Langedijk, Rotterdam 2 min. 39 sec.; 2 G. van Zijp, Oudkarspel 2 min 51,4 sec.; 3 M. Strijbis, Woudmeer 2 min. 51,8 sec.; 4. Th. Leek, Oudkarspel 2 min. 56.2 sec. 3000 M.: 1 J. Langedijk. Rotterdam, 5 min. 39.2 sec.; 2 M. Strijbis, Woudmeer 5 min. 44.2 sec.; 3 G. van Zijp, Oudkarspel 6 min. 3 sec.; 4 B. Spanjaard, Oudkarspel 6 min. 7 sec. De voorzitter van „Volharding", de heer A. Timerman heeft de prijzen met een toe passelijk Avoord aan de winnaars uitgereikt. OUDKARSrEL POLITIE Gevonden: een ijsmuts en een portemon? naie met inhoud. Inlichtingen verstrekt de gemeenteveldwachter. NOORDSCHARWOUDE. POLS GEBROKEN. Gisteren is mej. B. alhier zoodanig komen te vallen, dat zij een pols brak. Dokter de Wit verleende de eerste geneeskundige hulp PAARD GEVALLEN. Tengevolge van de gladheid kwam een paard van den heer W. B. te vallen. Met eonige toiiAven Avist men het dier weer op de been te brengen. BENOEMD. Uit 14 sollicitanten is benoemd als secre taris-penningmeester van de Banne Noord- scharAAOudc de heer D. Schuitemaker. HERCULES EN HYGIfiA. De gymnastiekver. Hercules en Hygiëa vergaderde gisteravond. De voorzitter, de heer A. Ootjers zegt in zijn openingswoord dank aan de leden voor de medeAverking, verleend op dc vier gehouden uitvoeringen. De notulen van de vorige vergadering Avorden goedgekeurd. Medegedeeld Averd dat de rekening van den penningmeester is nagezien en in orde be vonden. Bericht Avas ingekomen dat de vereeni- gingswedstrijden van het „hondje" te Anna Paulowna zullen Avorden gehouden. Een voorstel om de bondscontributie door de leden zelf te laten betalen, Averd aange nomen. Besloten werd het voorstel jaarlijks op de agenda te plaatsen. Verder werd besloten voor de leden onder linge wedstrijden te houden en tevens om de vereenigingsfilm nog eens te vertoonen. De vroolijke vinken zullen worden ge vraagd voor muzikale opluistering. Na eenige besprekingen bij de rondvraag volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK IJSACROBATEN. De ijsclub „Wintervermaak" heeft een be» hendigheïdswedstrijd gehouden voor pa ren. De uitslag hiervan was: le prijs de beer Cors. de Hartigh en mej. N. Kostelijk; 2e prijs de heer H. Balder Az. en mej. A. Smak; 3e prijs de heer Jb. Bal der Hz. en mej. Im Wagenaar; 4e prijs de lieer F. Balder en echtgenootc. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen W1ERINGERMEER SLOOTDORP. HET DURE KLOSJE GAREN. Door een misverstand meldden Avij in ons nummer van Dinsdag dat de rechtszaak te gen den Avinkelier v. d. K. (prijsopdrijving) tot 21 Januari is aangehouden. Het A'onnis i? reeds geveld en luidt f 10 boete of 5 dg. De eisch was f 15 boete of 10 dagen. WARMENHUIZEN IJSWED STRIJDEN. Dirisdagmiddag had de ijsclub S.I.S. een wedstrijd uitgeschreA-en voor hardrijden, waaraan -12 personen deelnamen. De uit slag luidde als volgt: 1. Math. Jonker Qzn., 2. N. Ligthart Wzn., 3. P. Vlam Pzn. De afstanden bedroegen 500 en. 1500 m. Heden belooft het voor de sportliefhebbers een mooie dag te Avorden. Hier zal dan de wisselbeker van Warmen huizen Avorden ver reden, die momenteel nog in het bezit is van Keetman uit Winkel. De afstanden, welke zullen worden verreden zijn 50O—1500 en 5000 meter. Deze wedstrijd vangt aan 's morgens om 11 uur. Ook Jan Langedijk is voor dezen dag uit- genoodigd. Voor Zondag a.s. heeft de ijsclub S.I.S. uitgeschreven lange baan wedstrijden (afval- wedstrijden) om geldprijzen. Zie adv. in ons blad van gister. OUDE NIEDORP BEGRAFENISVEREENIGING BEHOEFT GEEN WINST MEER. De begrafenisvereeniging „Oude Niedorp" hield haar jaarvergadering in café Feijs. Medegedeeld werd, dat door het gemeen tebestuur in den loop van dit jaar zal Avor den overgegaan tot aanschaffing van een nieuwe stalen draagbaar ter vervanging van de tegenwoordige. Door den penningmeester, den heer G. de Heer werd verslag uitgebracht, Avaaruit bleek, dat slechts 2 leden der vereeniging waren begraven. Het afgeloopen boekjaar der vereeniging sloot met een A-oordeelig saldo van f 88.60. De Commissie, die de re kening bad nagezien, bestaande uit de heeren W. Langedijk, M. Poen en A. van Zoonen, had alles in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing Averd de heer A. Mijts met aigemeene stemmen herbe noemd. Op voorstel van het Bestuur Avordt beslo ten om op de bijkomende kosten van begra fenissen van leden in het vervolg geen Avinst meer te berekenen, daar de'financi- cële toestand der vereeniging dit niet meer noodzakelijk maakt. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken bij de rondvraag, sloot de Voorzitter deze .vergadering. JUWEELENDIEF TRACHT DEN DANS TE ONTSPRINGEN. Een" 53-jarige Amsterdammer, die vroeger in de hoofdstedelijke ondenvereld een zeker aanzien genoot, vanwege zijn aandeel in de inbraak bij Begeer in 1918, waarbij voor duizenden aan sieraden Averd gestolen, stond gister weer terecht voor het gerechtshof te Amsterdam. Diamanten, gouden sieraden en al wat des juweliers is, hadden blijkbaar nog groote aantrekkingskracht voor verd., die een paar jaar geleden Avas gedegradeerd tot een doodgewonen ZAvijntjcsjager en ook voor dat feit straf onderging. Inbraak zonder romantiek. In den nacht van 9 op 10 Mei van het vorige jaar werd een inbraak gepleegd in een juAvelierszaak in de le Constantijn Huy- gensstraat, een inbraak echter, waarbij al le romantiek en fantasie ontbrak. Het betrof hier een ingeslagen winkelruit en de roof van een groot aantal ringen en andere sieraden ter Avaarde van eenige hon derden guldens. Volgens alle regelen dei- kunst drukte de dader, die Avaarschijnlijk in gezelschap van een tAveeden man is ge- Aveest, de ruit in. Met behulp van grainv papier en groene zeep Averd voorkomen, dat de scherven rinkelend op den grond vielen en met een zgn, pikhaak werd de étalage in de buurt van het gat leeg gehaald. Laat in den nacht zag een agent de in gedrukte ruit, hij belde den juwelier uit zijn bed en deze kAvam tot de minder pret tige ontdekking, dat zijn kostbare, sieraden verdwenen waren. Door een vrouw verraden. de zaak er voor te staan toen een vriendin van een zijner vrienden verklaarde, dat ver dachte dien volgenden morgen vroeg in haar woning was geAveest. Hij had haar gewekt en gezegd „Kijk eens, avc hebben een goe den slag geslagen. Bij die gelegenheid had hij baar gouden sieraden en ringen ge- toond. Maar ook dat ontkende verdachte: „Ik heb met. geen Avoord over inbraak of sieraden met haar gesproken. Ook ben ik niet in dc buurt van dc Constantijn Huygensstraat ge weest..." Het mocht hem niet baten, de rechtbank veroordeelde hem tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De gestolen vooAverpen werden voor het mcerendeel teruggevonden. In Augustus j.1. vond de parkwachter van het Vondelpark onder bladeren verborgen een belangrijk aantal sieraden, afkomstig van de inbraak in den juwelierswinkel. Later schreef verd. aan den president van het hof, dat hij inderdaad in de Const. Huy gensstraat was géweest, zooals de agenten verklaarden. Maar zelf had bij niet inge broken, hij bad op den uitkijk gestaan en laler Avas hij als heler opgetreden. Een deel van dc buit had hij gekocht, maar toen het hem te „warm" Averd, had hij de sieraden in een kartonnen doos in het Von delpark begraven. Medeplichtigheid en he ling waren niet ten laste gelegd, zoodat hij op deze wijze hoopte te ontkomen aan de gevangenis. Bij de behandeling van de strafzaak voor het gerechtshof werden vele getuigen ge hoord en verd. gaf toe. dat hij dien nacht als verkenner en uitkijkpost had dienst ge daan. De vrouw, die hij 's morgens \rroeg de sieraden zou hebben laten zien, deed betzelfde verhaal als indertijd voor de recht bank en zij vond bet zoo vreeselijk zoo verklaarde zij thans met tranen in haar stem dat haar vriend de gevangenis in De procureur-generaal hield een 'uitA-oerie requisitoir, waarin hij blijk gaf aan de z.g. bekentenis niet veel geloof te slaan. De man is een beroepsinbreker. In totaal is hij tienmaal veroordeeld.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5