Woningbouwvereeniging „Schagen in het gedrang ATIEK Boerepraat uit Suntebankerus Boonen cn erwtenvervoer Vrijdag 12 Januari 1940 Tweede blad GEMEENTEBESTUUR TRAINEERT PLANNEN TOT VERBETERING DER VOLKSHUISVESTING. Voorziening thans dringend noodig! De vele klachten, welke ons bereiken, over den zéér slechten toe stand van de woningen der Woning bouwvereeniging „Schagen", klachten ook vooral van zeer rusfóge huur ders, goede burgers der gemeente, hebben ons genoopt, naar de gegrond heid daarvan een diepgaand onder zoek in te stellen. Het is ons gebleken dat deze klachten juist zijn. Juist van A tot Z. Het is de bittere waar heid, dat de met rijkssteun gebouw de woningen in Magnusstraat, Roos straat, enzoovoort gevoegelijk als „on bewoonbaar" kunnen worden aange merkt. Het is de bittere waarheid, dat de huurders tot dusverre zoet ge houden met allerlei niet nagekomen beloften, hun nette inboedels, de trots van moeder de vrouw, met den dag zien vergaan door vocht en schimmel. Bij enkelen heerscht de meening, dat het Bestuur van de Woningbouwvereeniging niet voldoende aftief is en 't voor een deel zijn schuld is geweest, dat het zoover moest ko men. Niets is minder waar!' Het is hier ons inziens het gemeentebe stuur, dat door voor ons onverklaarbaar ge brek aan inzicht, Schagens belangen wel zeer slecht dient! Geconstateerd moet worden, dat hetgeen 'door gemeenschapszin tot stand is gekomen, door gebrek aan gemeenschapszin van hen, die Schagen regeeren, dreigt vernietigd te worden. Om dat aan te toonen, willen wij de lijdensgeschiedenis van deze woning- bouwmisèro nagaan. Ze is een aanfluiting ■van het begrip „volkshuisvesting". In het laatst van den vorigen oorlog be gonnen zich op het gebied van volkshuisves ting en woninginrichting andere begrippen snel baan te breken. Overal in ons land zag men geheel nieuwe wijken middenstanders- en arbeiderswoningen als paddestoelen uit den grond verrijzen. De werkman zegde zijn half gewhteld en half zwart geteerd gangetje, zijn onbeschoten dak en zijn bedstee in de kamer, vaarwel. De kantoorbediende of hulponderwijzer stapte .van zijn bovenhuisje met één vochtige „mooie" kamer, één donkere huiskamer en de W.C.-naast-hct-fornuis-in-de-keuken, voor goed af. Een nieuwe betere tijd scheen ge boren, onze volksgezondheid, dus onze volks kracht kreeg een flinke duw naar boven. De Nederlandsche regeering hielp krachtig mede het particulier initiatief te bevorderen door het verlecncn van voorschotten en steun bij den bouw. Zoo ook in Schagen. Tusschen Molenstraat en Landbouwstraat verrees een nieuw complex, op het oog zeer aantrekke lijke woningen. Op het oog. Kolommen vol hebben wij in bns blad aan de lijdensgeschiedenis reeds ge wijd. Men weet dat het snelbindend scherp trasmecl, een uitvinding van Professor van den Kloes, de samenhang in het gebouwde snel verloren dood gaan, dat van onderen af het vocht optrok, omdat de isoleerende portlandlaag ontbrak. Thans is men zoover heen, dat men bij en kele huizen de steenen van den schoorsteen zonder meer kan afstapelen... Reeds eenige jaren geleden was de toestand van de met rijkssteun gebouwde woningen in de Magnus- str'aat, Roosstraat, enz. zóó desolaat, dat voor ziening niet langer kon uitblijven, wilde men niet, dat het gcheele blok leeg zou komen te staan. Immers langzamerhand waren deze, op het oog riante woningen, slechts doorgangshuizen gewor den. Men kwam, zag en vertrok zoo gauw mogelijk naar veiliger oorden, waar de karpetten niet aan den vloer kleefden en waar men niet, zooals de heer Bijlsma in de raads zitting verklaarde, 's nachts op de slaapkamer sterren kon schieten. Het Bestuur ging confereeren met het Gemeentebestuur, in dit geval adviseur van ihet rijk en dit was het er mee eens dat een plan tot algeheele verbetering spoedig moest worden uitgevoerd. In 't voorjaar van 1938 besloot de raad f30.000 te voteeren en en kele maanden later was dit besluit door het rijk goedgekeurd. Maar toen begon de ellende pas goed! In October of November 1938 begon het rijk zonderlinge eischen te stellen. Wie Den Haag. dat met de plaatselijke toestan den in 't geheel niet bekend is, heeft voor gelicht moge in het midden worden gela ten. Men wilde eerst, teneinde de resul taten der restauratie te kunnen beoordee- len, twee woningen „door bekwame vaklie den in dagloon laten herstellen". Toen het bestuur van de Woningbouwvereeniging in het midden bracht, dat dit. nog ongeacht de kosten, practiseh onmogelijk was. omdat er in Schagen geen losse vaklieden te vin den zijn, werd een onderhandsche aanbe steding bevolen. Hierbij zou echter den laagsten inschrijver slechts het werk wor den gegund, wanneer hij er voor instond, dat het vocht voorgoed verdwenen zou zijn. Hier wilden de aannemersbonden niet aan, wat ook verklaarbaar is. Het Bestuur van de Woningbouwvereeniging, ten einde raad, want de tijd drong, besloot toen een nor male aanbesteding te houden onder bona-fi- de aannemers, maar nu was het, Gemeente bestuur over deze „eigendunkelijke" han deling weer zóó gepikeerd, dat het bouw vergunning weigerde. Het Woningbouwtbcstuur praatte en praat te. Tenslotte kwam het gemeentebestuur met de mcdedeeling, dat de twee woningen in opdraent van het rijk dan toch maar in daggeld moesten worden uitgevoerd door den laagsten inschrijver. Dat leek het Be stuur toch al te gek. Hoeveel zou dat wel kosten? Het trok in het belang van de Openbare Kas de stoute schoenen aan. be pleitte zijn belangen in Den Haag en toen was de zaak vrijwel meteen in orde. Men bleek daar meer voor rede vatbaar te zijn, dan in de kamer met het ondergordijntje naast de trap van het huis met het oude geveltje op de Markt te Schagen. Inmiddels waren maanden en maanden vertreuzeld,^ en verdaan. De zaak met de proefwoningen (op zichzelf reeds zeer on- practisch, men had natuurlijk veel goedkoo- per alles tegelijk kunnen doen!) was einde lijk afgedaan, de twee huizen kwamen keu rig in orde, maar opnieuw had het gemeen tebestuur een adempauze noodig om uit te blazen van alles wat in het belang van de Schager Volkshuisvesting was verricht. 'loen het Bestuur aan de andere huizen wilde beginnen, was afwachten opnieuw de bood schap. Een aangevraagd onderhoud met den burgemeester kon eerst na drie of vier weken doorgang vinden en de resultaten van dat onderhoud waren al zeer weinig hoop gevend. Het gaf niet dat het Bestuur op spoed aandrong, omdat inmiddels door de veranderde wereldtoestand de materialen zooveel duurder waren geworden, men bleef doof voor alle argumenten, een beroep op het genomen raadsbesluit baatte evenmin. Er zouden misschien wat W.C.'s hersteld' kunnen worden in de Magnusstraat, en een emmertjes-doorspoelsysteem leek onze plaatselijke overheid goedkoop, zindelijk en practiseh. Of het Bestuur ook toegevoegd is, dat het watersjouwen van keuken naar beste kamer de rheumatische spieren van de nog steeds in vochtigheid levende bewoners weer lenig maakt, meldt de geschiedenis niet. Wij willen van tevoren geen invloed uit oefenen op de stemmen der raadsleden, wan neer deze kwestie eens in den Raad aan de orde zal worden gesteld. De Schager bur gerij dient echter reeds thans te weten, dat verkoop van de woningen de gemeente een zeer groot verlies ?al brengen, een verlies, dat de zoo vurig verdedigde gemeentelijke zelfstandigheid vrij zeker zal doen verdwij nen. Koopt een speculant de huizen, dan zal hij ze vèr onder den prijs koopen, welke het* blok woningen de gemeente altijd nog waard moet zijn. Hij zal de huizen bewoon baar moeten maken en gaat er dan zooveel mogelijk huur voor eischen. Dat is zijn goed recht, maar niet het belang der huurders en een aan fluiting van het doel, waarvoor des tijds gebouwd is. Het rijk vergoedt de gemeente 75 pet. van de exploitatiekosten. Worden de huizen ge restaureerd, volgens den opzet vah twee jaar geleden, worden ze zóó in orde gebracht als de eerste twee proefwoningen, dan zal hoo- gere huuropbrengst, doordat vrij zeker alle woningen spoedig zullen worden bezet, de thans abnormaal hooge onderhoudskosten dekken. Wanneer men zich thans blind staart op een tijdelijk voordeel, namelijk dat men in de tegenwoordige omstandigheden de wo ningen zoo óók wel zal verhuren, omdat Schagen in deze tijden een veilige plaats wordt geacht, en dus enkele gezinnen uit het Oosten des lands trekt, doet men toch al zeer verkeerd. Redelijkerwijze mag worden aangenomen, dat een gedeelte der rentelast, welke tengevolge van de restauratie ten las te van de gemeente komt, geheel zal weg vallen tegenover de voordeelen der betere verhuurbaarheid. Is het dan niet. beter normaal te hande len, dan op het drijfzand der ongezonde maatschappelijke toestanden van heden te bouwen? En met andere komende tijden re kening te houden? Nu is de tijd van restauratie! Als straks géén abnormale omstandigheden den ver huur stimuleeren, komen deze ruïnes uit gewoond en in meer clan deplorabelen toe stand het eerst vrij. Wie kan zeggen, dat het dan nog mogelijk zal zijn te bouwSn? Dan, wanneer waarschijnlijk liet geheele maatschappelijke bestel ontwricht zal zijn, valuta, loonstandaard en verdere omstandig heden waarschijnlijk volkomen zullen zijn veranderd. De toestand van vóór 1939 komt nimmer meer terug! 't Is waar, de mateiiaalen zijn reeds duur der en schaarscher. Maar geeft onze regee ring thans zélf niet het voorbeeld, wan neer de minister van Binnenlandsche Zaken een beroep doet op de gemeentebesturen om door krotopruiming te komen tot volledigen uitvoering van de Woningwet, waarbij als in vorige oorlogsjaren weer steun wordt toege zegd? En beoogt de Woningwet niet voor een groot deel verbetering van de Volkshuisves ting? Zal dan de gemeente, wanneer de begroo ting van f 30.000 overschreden moet worden bij den minister aan doovemansdeur klop pen, wanneer de zaak goed wordt toegelicht cn met klem van redenen verdedigd? Neen toch! Goed verdedigd en geen achter-dc-scher- menpolitiek meer, zoodat het goedwillende bestuur door de direct benadeelden ten on rechte met een scheef oog wordt aangeke ken, omdat hen, de huurders van de wonin gen der Woningbouwvereeniging „Scha gen" door dit Bestuur beloften zijn gedaan, welke niet worden vervuld. Niet kunnen worden vervuld, omdat het gemeentebestuur genomen raadsbesluiten, waarop deze beloften zijn gegrond en waar van ze afhankelijk zijn, niet uitvoert! Het wordt tijd dat fle huurders be seffen, dat het Bestuur wel wil, maar niet kan, dat het vecht tegen een bierkaai van conservatisme, verkeer de zuinigheid en ambtelijke hinder nissen. Het wordt tijd voor een eens gezinde actie hiertegen! Het is ons bekend dat het Bestuur zich op 27 December opnieuw met een schrijven tot B. en W. heeft gewend met verzoek tot mede werking. Geantwoord is: de f 30.000.kunt U krij gen, mits U het geheele oorspronkelijke plan uitvoert. Komen hierin wijzigingen, dan dient weer met B. en W. overlegd. Het oorspronkelijke plan voor f 30.000.uit voeren! B. en W. houden blijkbaar van grappig zijn. Gelukkig geeft de toevoeging kans op overleg. Laat ons hopen, dat dit overleg spoedig tot overeenstemming mag leiden. Gezonde toestanden in en om de Woning bouwvereeniging is ons aller belang, we be talen tenslotte allen mee aan het tekort en profiteeren allen van het voordeel. Laat men in Scliagpn dan ook opletten, dat door kortzichtigheid van een enkeling of van enkelen, de woningbouwvogel niet over het touw hipt. Goede sier van gestolen geld Maar nu is het spel uit... Gisteren heeft de rechtbank te Haarlem een 53-jarigen Amsterdammer wegens op lichting veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf, overeenkomstig den eisch. De man had, onder het mom dat hij een naómlooze vennootschap tot exploitatie van cafe's wilde stichten, van verschillende no tarissen en winkeliers geld weten los te krijgen om inventaris aan te schaffen. Het geld was echter gebruikt om een goede sier van te maken en werd nooit terug be taald. Reeds verschillende malen was de man wegens oplichting en verduistering veroordeeld, o.a. tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf door de Amsterdam- sche rechtbank, korten tijd geleden. Wie weet wat Rheumatiek is, uit barre ervaring, die weet óók, dat deze verschrik kelijke kwaal, met zijn chagrijnige, steeds weerkeerende pijnen, een menseh zijn heele leven vergalt. Dagen en nachten pijn in lijf en leden en als de pijnen eens een oogen- blik afnemen, dan is dat om straks zoo ongelegen mogelijk weer terug te kegren in heviger k ra dit. Rheumatiek is een sloopemde pijn, die ontstaat, omdat, schadelijke zuren zich op- hoopen en vastzetten in spieren en spier weefsels. nu hier, dan daar. Rheumatiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de gevolgen altijd snerpende pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen, dat is de taak van Kruschen Salts. De tien mi nerale zouten waaruit dit heilzaam prepa raat is samengesteld, bestrijden Uw kwaal in zijn oorzaak: ze zuiveren het bloed. Dat wordt vrijgemaakt van die pijnverwek- kende schadelijke zuren... op volmaakt natuurlijke wijze. De wonderlijke welda dige uitwerking van Kruschen Salts. regel matig gebruikt, is een gevolg van de ver hoogde actie die daardoor uitgaat van Uw lever, nieren en ingewanden. Naarmate die weer tot verjongde actie komen en dat kón niet uitblijven met Kruschen Salts! zuiveren en filteren ze weer net als vroe ger, alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Tot nu toe zetten die zich vast en veroor zaakten Üw pijn maar dan worden ze af gevoerd langs natuurlijken weg, zooals dat hoort in ieder normaal gezond gestel. Volg toch het voorbeeld van die duizenden en duizenden dankbare gebruikers van Kru sohen Salts. Begin er óók nifce! lederen morgen bij het opstaan de beroemde kleine dosis, zoovéél als er op een cent gaat. Kruschen zal U goed doen en weer de oude maken: vrij van pijn. vrij in Uw bewegin gen. En ge zult zoo dankbaar zijn! Voor Uwe wondere redding van de onmetelijke el lende die Uw kwaal anders nog ten ge volge zal hebben. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apoth. en drog- a f0.40. f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland), Opgericht 1756. Kouwe hakkers met warme houfde. Erreg veul sensatie is er niet te beleven opheden. Voor un leit ik maar zegge 7S jaar leden, of nei dat is 't nag geniens, toe was er altaid wat te verliapstikken, bai ons op 't durp, toe was de gemeente stees in opskudding, as er raasvergadering weest was, dat is nou aars, nou zitte der bepaald manne in die wete dat mit ruzie de ge meente wainug gediend is. Maar ik dwaalde wel efkes of, ik wou den ders skrijve over de leste gebeurtenisse in ons zoo vredug durpke, de paale van 't hek van meister de Ruiter legge nag stees onderste boven, die benne mit de karsdage voor de vlakte reden, deur un stik of wat soldate, deur de vorst ken de zaak niet opbouwt worre, as we nag un week of wat zok weer houwe den mag er wel un hüllephekkie zet worre. Wat was 't Maandag oggend un drokke dag voor de koölboere, ijsliakke was an de orde, 't bestuur van de „IJsboeier" was in actie kommen, op 't sain van Simon de Boer was wacht, want er komt vraag bin nenkort was er zoit. Nou den ter zake, om acht uur kwamme de eerste anzetten twee Jape Aldert, Arie en Klaas, de be stuurslede, as anvoerders, de ploegbaze, de hakkers en de hakemanne, en bar verskil lend zie je ze uitmonsterd, der benne der, die mit un endje kloet komme mit un hal lef flintje der an, in liefst zoo minmoge- lijk doen, der benne der ok die hakke, in niet nei un aar kaike, Altaid de zellefde hoor je den van de hooge heere, in dut geval, de bovengenoemde. Afijn alles liep op rolletjes, der was un begin maakt, van boie ende, in ok van de daik, op de waie veert kwam alles bai mekaar. Maar voor dat de ploege mekaar rekte, beurde er un kloin insidentje. Der was er ien die nag al verveulend was, in un aar van 't werk of hield, in al zok meer, we wete dat wel as er mit un heele ploeg bai mekaar wer- rekt word, Klaas ging te kort bai Jaap staan te haken, Arie (de baas) zoide, der wat van, Jaap zoide Arie hep gloik, in toe ware de reipe gaar, de baile kwamme zeis omhoog, maar mit un paar kallemee- rende woorde was dat weer ofloopen mit as gevolleg, twei verwoeste hakkers, want ut kriewelde toch nag wel efkes, maar dat de klok hallef ellef sloeg was de veert open, in ut wachten was op vraag nei de kool. De gladdegheid geeft nutuurlijk net as overal zun ongereif, alle winkeliers, bak kers in zoo. wete kwaluk, hoe ze der klante bediene moete, de outo's raaie mit un slak ke gankie, in op hun taid zulle ze even goed uit, de Buurgemeester gong langs de hekkics vasthouwend, nei en van 't raad huis, maar me veltje postpepier raakt vol Een oude juffrouw in Dedemsvaart Was beroemd om haar heerlijke moccafaaii. Ze zei: „Mijn succes Komt door Buisman's G.S. Zoo'n busje in huis, dat is goud waard f Receptenboekje wordt op aanvraag gratis gezonden door de fabriek te Zwartsluis^ de groete van Jak. Ontheffing vervoersverbod. Van officieele zijde vernemen wij het volgende: Zooals bekend kan worden verondersteld, werd bij Koninklijk Besluit van 28 Augus tus 1939 het vervoeren en afleveren van zaai-, stam-, stok,- snij-, sla en pronkboonen en van peulen, stam en rijsdoperwten, voor versclie verbruik geteeld, verboden. Van deze verbodsbepalingen is nu onthef fing verleend aan zaadhandelaren, die in '39 als zodanig gevestigd waren en zijn ge organiseerd bij de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale te 's-Gravenhagc, on der voorwaarde, dat zij zich ten aanzien van het vervoer houden aan door deze centrale gegeven voorschriften. Voor niet georganiseerde handelaren blijft het mitsdien verboden, de genoemde zaden te vervoeren en af te 'leveren. Telers van deze zaden kunnen voor het verkrijgen van vervoervergunningen wenden tot den provincialen voedsel commissaris in hun gebied. In tegenstelling met de regeling voor de genoemde zaden is het vervoeren en afle veren van tuinboonen vrij. Kindermoordenares veroordeeld Een 32-jarige ongehuwde vrouw uit Rid derkerk had in Maart 1933 en in Decem ber 1983 haar pasgeboren kinderen door middel van wurging om het leven ge bracht. Hiervoor moest zij zich op 28 December j.1. voor de rechtbank te Rotterdam ver antwoorden. De officier van Justitie, eischte toen tegen de vrouw een gevange nisstraf voor den tijd van vier jaar. Gisteren in deze zaak vonnis wijzende, veroordeelde de rechtbank* haar tot een jaar en vier maanden gevangenisstraf met - aftrek van de preventieve hechtenis. HEERHUGOWAARD wonnen door den heer H. Struik en mej. Ottens; 2e prijs f 10, de heer I. de Jong en mej. Vondel; 3e prijs f 5, de heer H. Sip- ma en mej. Venoma; 4e prijs f 3, de heer L. Veenstra en mej. Hak; 5e prijs f 2, de heer Beukcma en mej. Venema. SLOOTDORP. HARDRIJDEN. Woensdagmiddag werd door de ijsclub Slootdorp een harddraverij gehouden voor jongens van 1417 en 17—20 jaar. De uit slag van den eersten wedstrijd was: 1. A, Struik; 2. Homan; 3. Mol. Van den tweeden wedstrijd: 1. B. Booms- ma; 2. P. Gutker; 3. Kooi. ZIJPB ST. MAARTENSBRUG. IJSPRET MET ATTRACTIES. Onze ijsclub is wel zeer actief en orga niseerde Woensdagmiddag een hardrijderij met hindernissen voor dames. Deze wed strijd werd door een talrijk publiek bijge woond en had een zeer spannend verloop. De voorzitter zorgde voor een vermakelijk incident, door in een zeer eigenaardige hou ding uit te glijden, wat danig op de lach spieren van de aanwezigen werkte. De le prijs werd gewonnen door mej. L. Slijker- man; 2e prijs mevr. Klaver—Juurlink; 3e prijs mevr. Eriks Buil en ie prijs mevr. Dekker-Sluis, allen te St. Maartensbrug. BARSINGERHORN BELANGRIJK SCHILDERWERK GEGUND. Aan den heer P. II. Rinkel, Jan Glijnis- weg, Heerhugowaard, zijn de schilderwer ken gegund van de te bouwen 3-lokalige 1. o. meisjesschool, voor rekening van het R.K. Kerkbestuur, te Tuitjeahorn. W1ER1NGERWAARD TOEZEGGING VAN BEROEP. De heer A. Kalis, Godsdienstonderwijzer, wonende te Delft, heeft toezegging ontvan gen voor de gecombineerde kerkelijke ge meenten Anna Paulowna en Wieringer- waard, met laatstgenoemde gemeente als standplaats. NIEUWE N1EDORP NAAR HET HAAGJE. Naar we thans vernemen, is de heer P. van der Wal Sz. benoemd tot controleur bij de N.V. „De Sierkan" te Den Haag. In middels is de heer v. d. W. reeds als zoo danig in dienst getreden. VERKOOP. De heer P. van der Wal heeft zijn woon huis aan den Nieuwen weg alhier uit de hand verkocht aan dep heer K. C. Nobel melkcontroleur aan de Zuivelfabriek te Lutjewinkel. BENOEMD. Tot voorzitter van den Niedorperpolder is benoemd de heer D. Kriller te Oude Xie- dorp. W1ER1NGERMEER MIDDENMEER. HARDRIJDEN. Woensdagmiddag hield de IJsclub Mid- denmeer een hardrijderij op schaatsen op de Wieringerwerfvaart. Voor dezen wed strijd waren mooie prijzen beschikbaar ge steld, welke bestonden uit waardebons, die ingeleverd konden worden als betaaldmid- del bij den middenstand alhier. Veel ani mo was er niet. De le prijs, f 15, werd ge- KOLHORN. GENOEGLIJKE IJSMIDDAG. Woensdagmiddag werd een hardrijderij voor schoolkinderen uit de gemeente ge houden. Bij de meisjes werden de prijzen als volgt gewonnen: 1. Fictje Kaper, Bar- singerhorn, 2, Annie Sietsema, 3. Gré Kla re, 4. Geertje Bloem, 5. T. Hoitinga, 6. Mar- tha Hayette, allen te Kolhorn. Bij de jongens was de volgende uitslag: 1. Cor Spaans, Barsingcrhorn; 2. Bram Vj d. Welle, 3. Anno de Roo, 4. Ab Bergman, 5. Paul Hayette, 6. Cor Rezclman, troost prijs Andries Aikema (1 pak speculaas, aangeboden door bakker Aabers), allen te Kolhorn. Het vlotte verloop van den wed strijd en de schitterende banen boden het talrijke publiek een genotvollen middag. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen mej. M. Busé van Amsterdam P. G. Keppel-Snooij van Wieringen; G. A. de GraafLont van Wieringen; E. Leli- veld van Ankeveen; P. H. van der Spaan van Den Helder; mej. E. M. Mrakie van Schagen; P. R. Raedts van Harderwijk. Vertrokken: Wed. N. DekkerWit naar Wieringen, J. C. Versluis naar Callantsoog; R. van den Vaart naar Den Helder; Jac. Slootweg naar Den Helder; T, van Zoonen van der Linden naar Alkmaar; A. C. Voort huizen-van den Klooster naar Kaarden; M. L. H. Paardekooper naar Lisse, C. Scher mer naar Becmster, wed. H. de Kriek Slaper naar Rotterdam; A. Bakker en gezin naar Den Helder; mej. J. Voorthuyzen n. Koog aan den Zaan mej. J. Tauber naar Amsterdam; G. M. de JongeBorgo naar Wieringen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis, zoon van A. Dwarswaard en M. Vos; Joanna Maria, dochter van Joh. L. Captein en M. M. Onderwater. Catharina Gertrudes, dochter van Th. W. Kroon en C. C. Revers; Alline Franroise, dochter van Jac. N. Veenis en A. F. Klaver; Pieternella Geertruida, dochter van H. J. Foppen en M. J. van der Wallen; Cornelia Johanna, dochter van P. A. Hoogenboom en C. J. Meijer. Getrouwd: H. de Jonge en G. M. Borgo; J. van Zopnen en T. van der Linden; A. Waterman en G. F. Heuvel; Chr. Broek- huijzen en J. Tauber. Overleden: H. A. van Kooteri, oud 4 mnd. A. Buij, oud 87 jaren.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5