Teeltregeling oogst 1940 PUROL Prins Konoye Japansch premier? Mijnen in Straat van Gibraltar Lau Ezerman ten grave gedragen Loopjongen liep er in Schuim den aanslag weg mei Ivorol Een naar probleem Huidige kabinet biedt waarschijn lijk morgen zijn ontslag aan. Van betrouwbare zijde wordt verno men, dat de Japansche minister president Abe na den kabinetsraad van gistermorgen zijn ambtgenoo- ten in kennis heeft gesteld van het voornemen, den keizer Zondagmor gen het ontslag van het kabinet aan te bieden. Verklaard wordt, dat alle leden van het kabinet den minister-president de vrije hand in de zaak laten. KONOYE. De „Asahi Sjimboen" schrijft, dat thans de oogen van het geheele Japansche volk gericht zijn op de vooraanstaande politieke personen, die verantwoordelijk zijn voor de vorming van een krachtig nationaal ka binet in den waren zin des woords, zooalj eenstemmig door alle lagen der bevolking verlangd wordt, incl. door de kringen van het leger, de politiek, de financiën en het onderwijs. Het blad acht Prins Konoye den candidaat met de beste kansen maar meent, dat hij een aanbod om een kabi net te vormen van de hand zal wijzen. Het blad noemt voorts den vroegeren minister van financiën, Ikoda, baron Araki, admi raal Soezoeki, baron I-Iiranoema, den vroe geren minister-persident Hirota en in het bijzonder Oegako, den vroegeren gouver neur van Korea. Gpoe leden in den strijd? De Finnen veronderstellen het. In den strijd bij Raate hebben Rus sische troepen meegestreden, die aanzienlijk beter waren uitgerusten zich ook beter in het terrein wis ten te bewegen dan de afdeelingen, welke de Russen tot nu toe in het vuur hebben gebracht. In Finsche militaire kringen veronderstelt men dat deze troepen deel uitmaken van de GPoe. DE SOVJET-COMMISSARISSEN WERDEN VERMOORD. De ontevredenheid bij de leiders van de Sovjet Unie over de tekortkomingen van de luchtmacht in Finland, blijkt, zoo meldt Havas uit Stockholm, niet-alleen uit het afzetten van den volkscommissaris voor de luchtvaart Kaganowitsj, doch ook uit het overplaatsen van den commandant van de luchtmacht in de havens aan de Oostzee, waar Junkertoestellen van verouderd type zijn geconcentreerd. De Stockholm Tidningen verneemt verder, uit Moskou, dat in verband met den mili tairen tegenslag talrijke personen zijn ge arresteerd en gefusilleerd. 46 vooraanstaan de ambtenaren van het volkscommissariaat voor luchtvaart zijn ontslagen. Men zoekt te Moskou naar de oor zaken van het slechte moreel van de troepen, dat ook blijkt uit de weigering van de gevangen Russen na den slag van Suomussalmi naar Rusland terug te keeren. De Sovjet- commissarissen werden door de muitende soldaten vermoord. De Zwecdsche pers verneemt, dat te Mos kou en Leningrad oproepen tot de man schappen van het roode leger zijn gepu bliceerd, waarin zij worden aangespoord het leven van de commissarissen en van de officieren te verdedigen, alsof het hun eigen leven was. Beperking persoonlijke vrijheid Zweden strijdt tegen de spionnage. De thans in Zweden in werking getreden wet tegen de spionnage, machtigt de auto riteiten tot beperking van de persoonlijke vrijheid. Zoo kunnen zij eventueel voor werpen in beslag nemen, huiszoekingen e.d. verrichten. Het post-, telegraaf- en spoor wegverkeer kan gestaakt of vertraagd wor den. Ook hebben de autoriteiten het recht het postgeheim te verbreken 011 censuur uit te oefenen. Zij kunnen telefoongesprekken verbreken, vertragen of afluisteren. Voorts bestaat ook de mogelijkheid, gearresteerde personen langer vast te houden dan vol gens de normale Zweedscho wetten gcrech tigd is. De schipper van een vissohersvaar- tuig heeft de autoriteiten medege deeld, dat mijnen liggen in de Straat van Gibraltar. Ten westen van Tari- fa heeft hij een drijvende mijn ge zien. Waren ze maar in de tropen Kostbare planten sterven in de koude. De sterke rantsoeneering van brandstof heeft ertoe geleid, dat in den beroemden plantentuin van Kopenhagen groote schade is aangericht, doordat de afdeelingen, waar zich de tropische en subtropische planten bevinden, door het gebrek aan kolen niet voldoende op temperatuur konden worden gehouden. Talrijke planten, waaronder waardevolle palmen, zijn doodgegaan. Plechtigheid op „Zorgvlied". Onder groote belangstelling is gistermid dag op de begraafplaats „Zorgvlied" het stoffelijk overschot van den acteur Lau Ezerman ter aarde besteld. In de rouw kamer in de van Eeghenlaan waren ver schillende kransen aan de kist gehecht. Zoo zagen wij kransen van den Stads schouwburg, van de collega's van het Nederlandsch Tooneel, van het gezelschap Bouber, het ensemble Ruys en het gezel schap Saalborn-Parscr. Vele belangstellenden uit tooneelkringen, vrienden en collega's hebben den overlede ne de laatste eer bewezen. Toen de aanwezigen de aula binnentra den speelde de organist, de heer G. C. Weggelaar, het „Largo" van Handel. Rika Hopper sprak eerst een afscheids woord. Zij memoreerde hoe zij nog slechts een week geleden met Lau Ezerman op de planken had gestaan. Zij bewonderde hem steeds als karakterspeler, zij hield van de klank van zijn stem, welke zoo veel ontroering kon brengen. Namens haar col lega's bracht zij den overledene dank voor alles, wat hij tijdens zij leven voor hen was geweest. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, bracht de organist „Ases Tod" van Grieg ten gehoore, terwijl bij het uitdragen van het stoffelijk overschot het „Adagio" uit de Sonate Pathetique van Beethoven werd gespeeld. Voor 1 f7.-i- door goede klant opgelicht. Vijf uur in den middag kreeg een win kelier in de Fredcriksstraat te Den Haag bezoek van een „klant", die voor een to taal bedrag van f 7.54 aan goederen kocht. Zij moesten onmiddellijk worden bezorgd aan een adres in de Malakkastraat. Daar zou de rekening ook worden betaald. De „klant" verwijderde zich en een paar mi nuten later sprong een 16-jarige loopjon gen op zijn fiets om de gekochte goede ren aan het opgegeven adres te bezorgen. De rekening had hij in de zak. Ergens in de Malakkastraat werd de jon gen door den bewusten „klant" staande gehouden. „Zet dat pak maar even in dien schoenwinkel en rij nog even terug om een paar bussen Vim te halen, die heb ik vergeten", zoo sprak hij tot den jongen. Niets kwaads vermoedende zette hij het pak in een nabijgelegen schoenwinkel. Toen hij wilde wegrijden voegde de man hem nog toe: „En neem ook voor f 25.wissel geld mee." Torugkmende met de bussen Vim en met het gevraagde wisselgeld ontmoette hij den man op een andere plaats in de Malak- kastr. Hetb edrag was nu f 7.84. De man accepteerde f 17.en schonk den jongen de nog overblijvende 16 centen als fooi. In- plaats den loopjongen het bankbiljet van 25 gulden te overhandigen, vroeg hij hem zijn fiets te leen. „Ik moet even naar den slager, wacht je even" zoo vertelde hij. Het ventje, stond dit toe en kreeg daar mede een leerzame les,. Hij heeft den „goe den klant", die hem 16 centen schonk, niet weergezien. Zijn baas is intusschen 17 gul den en de fiets kwijt. Van fijna zaden,.vlas, uiten, sui ker- en voederbietenzaad. Rede lijke vlasprijzen. Ten aanzien van de in artikel 3 van de Bodemproductiebeschikking 1939 verboden teelten is thans door den minister van Economische Za ken een gedragslijn vastgesteld voor het oogstjaar 1940. Van blauwmaanzaad wordt de uitzaai toe gestaan van een oppervlakte, gelijk aan het gemiddelde over de jaren 1937, 1938 en 1939. Aangeraden wordet echter, deze teelt bij voorkeur tot een nog kleinere oppervlakte te beperken. De teelt van geel mosterdzaad blijft ver boden. In bijzondere gevallen kan de teelt als noodgewas worden toegestaan. Van bruin mosterdzaad wordt de uitzaai van een oppervlakte, gelijk aan het gemid delde over de jaren 1937, 1938 en 1939 toe gestaan. Ten aanzien van karwijzaad wordt geen voorstrift gegeven voor den oogst 1940. Voor den oogst 1941 mag een oppervlakte uitgezaaid en/of aangehouden worden, ge lijk aan het gemiddelde over de jaren 193S. 1939 en 1940. Ook deze teelt raadt de mi nister aan de teelt bij voorkeur tot 'n klei ner oppervlakte beperken. zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt Tube 60, 46 en 25 ct. Uit onze omgeving W1ERINGERMEER Klemmende circulaire van de WJM. directie over de dreigende werkloos heid der „cultuurarbeiders". In een circulaire aan de pachters wijst de Wieringermeerdirectie erop, dat bij de Cultuurmaatschappij aan het einde van dit jaar het overgroote deel van de nog tewerk gestelde werkkrachten zal moeten worden ontslagen, met al de gevolgen van dien. Het is derhalve van het grootste belang, dat de in de Wieringermeer gevestigde werkgevers en werknemers al liet mogelij ke in het werk stellen om de werkloosheid tot een minimum te beperken. Dc eenige mogelijkheid daartoe bestaat in den over gang van de arbeiders der Cultuurmaat schappij in dienst van de pachters. Het gaat hier om ongeveer 140 arbeiders, hoof den van gezinnen, waarvoor, indien zij niet in het landbouwbedrijf zouden kun nen worden opgenomen, 'in den polder vrij wel geen ander emplooi aanwezig is. Groo te belangen staan hier op het spel, zoowel voor de werknemers, als voor de gemeen schap. De directie doet een dringend be roep op de werkgevers deze arbeiders over te nemen. WINKEL IJSWEDSTRIJDEN. Gistermiddag had op de kolk te Lutjcwin- kel een wedstrijd plaats in het schoonrijden voor enkelingen en paren. Na spannenden strijd, waarin de deelnemers(sters) elkaar niet veel toegaven, was de uitslag: Paren: le prijs P. Kistemaker en T. Lan- gereis, Winkel; 2e prijs A: BakkerMevr. HartogLangcdijk; 3e prijs C. Honingh Mevr. T. KeizerDuif te Winkel. Dames: le prijs Mevr. Hartog—Langedijk; 2e prijs Mej. T. Langereis. Heeren: le prijs P. IGstemaker te Winkel; 2e prijs C. Hartog te Winkel; 3e prijs A. Wiedijk te Barsingerhorn. Des avonds had op de verlichte baan een wedstrijd plaats in gemaskerd ringsteken, waarvoor ondanks de koude, een flinke be langstelling bestond. De wedstrijd werd opgeluisterd door mu ziek, hetgeen de stemming er in hield. W1ERINGEN FILMAVOND BLINDENBOND. De Ned. Blindenbond hield een kunst- en filmavond in Cinema de Haan, met mede werking van de Mandolineclub „Oefening kweekt kunst", dir. de heer P. Jongkind. Als spreker trad op de heer Joh. v. d. Berg uit Den Haag, terwijl het openings woord en het slotwoord uitgesproken werd door den weleerw. heer Ds. H. de Wilde. De bekende film werd vertoond, getiteld „Wakende oogen" Hiervoor en hierna werd mandolinemuziek ten gehoore gebracht, waarna de hoofdfilm „Lichtende verten" (Het leven der blinden) werd vertoond. Gev. een heeren polshorloge. Verl. een rijwielplaatje. Inl. gem. bode. WESTERLAND. IJSWEDSTRIJDEN SCHOOLKINDEREN. Gistermiddag organiseerde de ijsclub Wcs- terland een wedstrijd voor schoolkinderen op de banen aan de Noorderbuurt, waarvan dc uitslagen waren: Jongens 67 jaar: 1 Dirk Kooij, 2 Martje Schardam, 3 Cor Steigstra; Meisjes G—7 j.: 1 Geri de Smit, 2 Dikkie Drent, 3 Annie Gar- relrs; Jongens 8—9 jaar: 1 Lou Wigbout, 2 Adrie Krijger, 3 Hcine Braaksma, 4 Henk Cornelissen; Meisjes 89 jaar: 1 Joh. Pan- jer; 2 Trijnie artens; 3 Hendr. Wcsterbe- ke, 4 Meinie Kuit, Jongens 10—11 jaar: 1 Jaap Bais, 2 Dirk Tafces, 3 Sebo Brandse- ma, 4 Piet Veger, Meisjes 1011 jaar 1 Pie- tertje Nieland Dd., 2 Gre ten Bokkel, 3 An nie Veerdig, 4 Hendrien Schiphof. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Bij Apo h. en Drogist Vlas. Venvacht kan woren, dat aangevraagde oppervlakte voor de uitzaai van vlas ook zal worden toegewezen, hoewel uitzonde ringen om bepaalde redenen mogelijk blij ven .De teler zal worden verplicht tot den verbouw van de toegewezen oppervlakte, in dien*de toewijzing beneden de aangevraag de oppervlakte blijft. Ten aanzien van de vlasprijzen in 1940 kan worden gemeld, dat ook hier op de door den minister in het uitzicht gestelde redelijke be looning kan worden gerekend. In ■geen geval zullen deze prijzen naar verhouding gunstiger zijn dan de opbrengst van andere akkerbouw producten. Uien. Voor uien wordt de uitzaai toegestaan van een oppervlakte, gelijk aan het gemid delde over de jaren 1937, 193S en 1939. De minister raadt aan de teelt bij voorkeur tot een nog kleinere oppervlakte te beperken. Onder deze uien dienen uitsluitend te worden verstaan de zgn. zaaiuien, met dien verstande, dat de teelt van zilveruien daar onder niet wordt begrepen. De teelt van zil veruien blijft vrij. De teelt van suikerbietenzaad en voeder bietenzaad voor den oogst 1940 is op grond van artikel 3 der bodemproductiebeschik king 1939 vrij. Voor oogst 1941 wordt toege staan het gemiddelde over de jaren 193S, 1939 en 1940. Jongens 1213 jaar: 1 Piet Wigbout, 2 Piet Meyer, 3 Klaas Schiphof, 4 Engel Klein, 5 Joop Houkema. Meisjes 12—13 jaar: 1 Trij nie Kooij, 2 Marie Russelman, 3 Nelie Speur 4 Rika Schut. Alle kinderen werden onthaald op een. kop chocolademelk en een koek. ZIJPE SCHAGERBRUG. IJSWEDSTRIJD. Gistermiddag werd alhier een estafette-wed strijd op schaatsen gehouden, waaraan door 8 paren werd deelgenomen De uitslag luidde 1. mej. B.-Kuit en de heer N. T. Hopman; 2. mej. S. Ligthart en de heer J. de Bruin; 3. mej. B. Vries en de heer A. Ligthart, DE 50 KM. TOCHT. Door den voorzitter van de ijsclub en 5 an deren (waaronder 1 dame) is dezer dagen het traject van de door de IJsclub „De Een dracht" uitgeschreven 50 K.M. tocht op schaatsen, gereden, die daarbij de volgende bevindingen opdeden: Tot Kolhorn treft men afwisselend prachtig en minder goed ijs aan. Bij de sluizen te Kolhorn moet worden af gebonden. Het randkanaal van de Wierin- germeer heeft prachtig ijs. Door de laatste brug (bij Oostpunt Anna Paulowna) is een open, doch goed afgezet wak. Te Van Ewijck- sluis moet wordep afgebonden en overge- loopen naar de Ewijcksvaart. Het ijs in deze vaart is van zeldzame kwaliteit. Langs de vaart bereikt men Kleine Sluis, waar men bij de wipbrug goed moet uitkijken en de uiterste oostelijke kant moet berijden. Tot Oudesluis heeft men een mooie baan op het Oude Veer. Te Oudesluis moet worden af gebonden en overgeloopen naar de overzijde van den dijk om oj> de Poel de tocht te ver volgen langs de -Doster-egalementsloot. Bij Stolpen is een klein wak, veroorzaakt door zwanen, waarop men moet letten. Als eind- traject volgt het Prov. kanaal, waarna de Groote Sloot wordt opgereden tot de finish. Mede dank zij de spontaan toegezegde me dewerking v. de ijsclubs te Kolhorn, Anna Paulowna en Oudesluis, zijn allerlei moeilijk heden overwonnen en zijn maatregelen ge nomen om de tocht een zoo vlot mogelijk verloop te doen "hebben. BERGEN 12/4-JARIG BESTAAN RETRAITEHUIS» Ter gelegenheid van het 12K-jarig bestaan van het retraitehuis „St. Petrus Canisius" had gistermiddag omstreeks 4 uur een korte plechtigheid plaats, waarbij namens oud- retraitanten en vrienden door den heer J. E. Miltenburg te Bergen, voorzitter van het comité van oud-retraitanten en vrienden, een sierlijke boog met opschrift „Retraite huis" werd aangeboden. Zij zal geplaatst worden op de ingangspoort van liet huis. Namens het gemeentebestuur waren hier bij tegenwoordig de heer Mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester van Bergen, alsmede de beide wethouders, de heeren J. W, Mac- donald en J. E. Miltenburg, MILTVUUR. Het eerste geval van miltvuur in deze gemeente heeft zich voorgedaan onder het vee van den veehouder J. A. R. alhier. LANGENDIJK DE NIEUWE WEG. De noodige credieten voor dan aanleg v. d. nieuwen verbindingsweg tusschen de dorpsstraat door Langendijk en den nieu wen provincialen weg langs den Waard- dijk' zijn toegestaan. We vernemen thans, dat verwacht mag worden, dat ongeveer Mei van dit jaar met de werkzaamheden zal worden begonnen. IJSHAKKEN BAATTE NIET. Eergister werd door de tuinders, aange sloten bij de Langendijker Groentencentra- le, het ijs op de Voorburggracht openge hakt. Dat openhakken heeft echter geen practisch resultaat opgeleverd, omdat de vaargeul weer met een zoo dikke ijslaag werd bedekt, dat men nu maar verder af zag van dit zw are karweitje. De kool wordt nu op monster geveild. Op 'deze wijze wordt de laatste dagen vrij wat verkocht. De prij zen blijven echter beneden de verwachting daar uit Duitschland de vraag gering blijft ZUIDSCHARWOUDE. SCHAATSENRIJDEN. Bij de gisteren gehouden ijswedstrijden, schoonrijden voor paren, georganiseerd door de ijsclub Ons Genoegen, was de uit slag: le prijs mw. T. KosMetselaar en K. Metselaar, 2e prijs mw. C. Stet—Schrijver en H. Schrijver; 3e prijs mw. A. Beers en H. Engeringh. ZUIDSCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Gatharina, dochter van G. A. Kramer en M. de Ruiter; Nicolaas Philippius, zoon van Joh. Broers en J. Schouten; Adrianus Johannes, zoon van Joh. Broers en J. Schouten. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: C. Bergen, oud 75 jaar; A. v. Twuijver, oud 78 jaar; A. Poppes, oud 76 jaar; A. Kroon, oud 82 jaar. SINT PANCRAS IJSVERMAAK Gistermiddag werd door de IJsclub een wedstrijd gehouden in ringsteken voor pa ren. Uitslag: le prijs, mej. Nel Kloosterboer en de heer Alb. Koopmans. 2e prijs mej. Annie Vol kers en de heer H. Bus; 3e prijs mevr. Klif fen—Stammes en de heer K. Bobeldijk; 4e prs mej. Nelie Visser en de hr. C. Groen 1z.; 5e prijs mevr. MulderKloosterboer en de heer W. Hoogland; 6e prijs mevr. de Wed. v. d. Woude en de heer S. Zee-gers. VERLOREN. Verloren door een militaire auto, vanuil Den Helder, een reserve-wiel (kleur groen) met binnen- en buitenband. ZAKENVERLOF. Aan den heer J. Kooy alhier is eenige da gen zakenverlof verleend. MOOI RESULTAAT. Een mooi resultaat werd behaald door d® ingezetene N. F. Spaan, die het examen boek houden voor de Vereeniging van Leeraren t« Alkmaar, als het z.g. „Federatie-examen", met gunstig gevolg heeft afgelegd, CHEVROLET TEGEN EEN BOOM. Inzittenden met dikke neus ext zonder tanden huistoe. Omstreeks 12 uur in den middag reed gisteren op dezelfde plaats waar eergiste ren een D.KW.-auto tegen een boom gere den is, (in de bocht bij de „Witte Kerk" een luxe auto (merk: Chevrolet) tengevolge van de gladheid tegen eenige boomen op. De wagen werd zwaar beschadigd en moest met een kraanwagen worden opgehaald. De inzittenden, 2 kooplieden uit Amsterdam, wa ren zoodanig aan het gezicht verwond, dat deze zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Destrée moesten stellen, waarna zij zich huiswaarts konden begeven (met een dikke neus en zonder tanden!) SUCCES. Onlangs is dor mej. B Bruin een kJn- derzangkoortje opgericht en spoedig groeide, het aantal leden tot 30, wat een mooi suc ces kan worden genoemd. Mej. Bruin heeft zangles bij den heer Willem Ravelli, zoodat de leiding haar wel toevertrouwd is. HOOGWOUD AARTSWOUD. PRIKKEN OM WORST. Onder groote belangstelling werd van wege de ijsclub hardprikken voor dames gehouden. Er verschenen 22 mededing sters en aangezien er maar weinigen wa« ren die ooit op een prikslee hadden geze* ten, werden „prachttoonecltjes" te zien ge- gegeven. De uitslag was: le prijs mej. M. van Soelcn, 2e prijs mevr. Noë, 3e prijs mevr. Mantel, terwijl de 4e prijs gedeeld werd door mej. C. Kriek, mej. C. Schekker- man en mevr. de Graaf. De prijzen heston* den uit rollade en worsten. SINT MAARTEN Nva Jn ko dei Öe rit Itin loei bel rel ssta PP ge flv l/o ge ne is ifei ïn !*v Kir OVERZICHT BEVOLKING OVER 1939. Bevolking op 1 Januari 1939: 678 m., 6: vr.. totaal 1303. Geboren: 13 M., 13 vr. Ingekomen: 42 m., 41 vr. Totaal 733 m., 679 vr. Overleden: 4 m., 9 vr. Vertrokken: 30 m., 47 vr. Bevolking op 1 Januari 1940: 699 m., 623 vr.. totaal 1322. STROET. PRIKKEN MET HINDERNISSEN. Ons actief ijsclubbestuur had gistermid dag weer eens voor een gezellige variatie gezorgcl en 'n prilcwedstrijd m. hindernissen uitgedacht, waar veel belangstelling voor bleek te bestaan. De uitslag was: S. Kruier 1; C. Keetman 2, J. Rus Sz. 3, A. Keetman 4, C. Blokker 5, C. Ploeger 6 t D. Kaaij 7, A. Leijen 8, P. Dekker 9, J. SlotA 10, J. Rus Wz. 11 en C. de Geus 12. De prijzen bestonden uit contanten. NIEUWE NIEDORt EEN GOEDE PLAATS. Onze plaatsgenoote mej. Bootjes bezette in de wedstrijden om het kampioenschap schoonrijden van Noordholland uit vele deelnemers de zesde plaats. Veelbelovend! IJS- EN VOLKSVERMAAK OM DEN GROOTEN RIJDBEKER. Gisteren had op de Rijd de wedstrijd plaats om den Grooten Rijdbeker, voorheen in het bezit van W. Keetman te Winkel. cJ?/?reden werd over afstanden van 500 en 5000 meter. Aantal deelnemers 11. 1. J. Roos, Amsterdam 49.2 sec.; 2 K Schenk, A. Paulowna 51.6, 3. J. Bosson, Am sterdam 53.4, 4. G. v. Zeip, Langcdijk 53.8, 5. M. Strijbis, Harenkarspel 54.G, 6. K. Kaan, ,..1,eri"^er)1vaard 54-8> 7. S. v. Hoorn, Zaan dijk 5o.2, 8. H. Peereboom, N. Niedorp 56.4: 0. C. Scheer Twisk 57 sec.; 10 C. v. d. Kom mer Winkel 59.6; 11 J. Schipper, Alkmaar, I.0/6, gevallen. Viis'B?.,50°O meier: 1. J. Roos 9 min. 34 a„ 2. M. Stijbis 9.39; 3 J. Bosson 9,44.6; 4. S v S,0,0„rl? °i58;8; 5- K- Kaan 0- G. V. Zeip t :«V-C fr' 10-10-4' 8 C- Scheer 'i; Sch™k 10.5i, 10 H. Peereboom II.10; 11 C. v. d. Kommer 11.13.6. Klassement: 1. J. Roos 2 p., winnaar van den Rijdbeker, die nu definitief zijn eigen dom wordt; 2. J. Bosson G p., 3. M. Stijbis 7 p.; 4. v. Zeip 10 p. Verschillende rijders hebben tijden ge reikt die d°°r hen nooit te voren ziJ*n be- ZAKENVERLOF. Aan de dienstplichtigen G. de Vries en A. Krabman is zakenverlof verleend. WIERINGERWAARD lii [ve ïx tki ite ki oc !W 'd< k< WEDSTRIJDEN TE NIEUWESLUIS. IJs en visch moet je gebruiken als 't er Is, zoo dachten de bewoners van de Nieuwe- sluis er ook over, toen ze besloten een on derlinge wedstrijd te houden in hardprik ken met hindernissen. De uitslag was dat dc le prijs f2.50, werd gewonnen door A. Boerman Gz., 2e prijs f2.P. Kleen; 3e prijs fi.oO L. Bij post; 4e prijs fl.— P. Braaf; 5e en 6e prijs een krentenbol A. J. Kleen en A. Boerman Lz. WERKLOOZEN KAMPTEN. De IJsclub hield gisterenmiddag wedstrij den in hardprikken en hardrijden voor werk- loozen, waarvan de uitslag was als volgt: Hardprikken: le prijs (3.— en 1 wollen de- ken, R. Bos; 2e prijs f2.50 en 50 sigaren, A. Boerman; 3e prijs f2.— en 50 sigaren, P. Braaf; 4e prijs f 1.en 5 pond spek, J. Breed; 5e prijs f0.50 en 1 kaas, J. de Boer; Hardrijden: le prijs f3.— en 1 vulpen, Cor Braaf; 2e prijs f 2.50 en 1 molton de ken, Eb v. d. Wal; 3e prijs f2.— en 1 borst rok, P. Kwak; 4e prijs f 1.— en 1 kaas, A. Bruin; 5e prijs f0.50 en 1 rijwielband, A. de Graaf. Verder werden aan alle deelnemers (47), diverse prijzen uitgereikt, bestaande uit bo ter, kaas, taart, tulband, spek, haring, koffie, thee, cacao enz., benevens nog een bon voor een zak brandstof. P d' 6t n Zi

Schager Courant | 1940 | | pagina 10