Wij lazen voor II Alie Stijl onttroont Doortji Heeselaars Nog geen verbetering Reeds 800 inschrijvingen voor den Elfstedentocht De ijsbruiloft op Marken HET MILTVUUR Met de bakfiets over het IJsselmeer Groote villabrand in Rotterdam Postvluchten op Indië Stalin moest Wijnkoops felicitatie zelf betalenl Moordende hitte in Argentinië De rand van den N.O. Polder Sparend Nederland „Excellentie, het woord is aan UI" ^uitmmen Nieuw wereldrecord op de 100 yards rugslag. Aanval op de 100 meter rugslag verwacht. RECORDVERBETERING MET 2.0 SEC. Nederland heeft er één wereldre cordhoudster bij gekregen en tege lijkertijd is er één afgegaan: gister avond heeft Alie Stijl, lid van de Meeuwen, in het Sportfondsenbad- Oost te Amsterdam het wereldre cord over 100 yards schoolslag, dat sedert 14 Augustus van het vorig jaar ten name stond van Doortje Heeselaars met een tijd van 1 min. 15.6 sec., gemaakt te Rotterdam, met niet minder dan 2.6 sec. ver beterd en gebracht op 1 min. 13 sec. Deze zoo schitterend geslaagde recordpo ging is wel wat onverwacht gekomen. In siders wisten,' dat Alie Stijl, die dezer da gen overschrijving van het bondsbcstuur heeft gekregen van Z.I.A.N. naar de Meeu wen, zich oefende op den schoolslag. Be halve over voldoende snelheid bleek zij ook over veel uithoudingsvermogen en kracht te beschikken, weshalve zij wilde trachten de 100 yards geheel in vlinderslag af te leggen. De nieuwe wereldrecordhoudster is in de/en opzet volkomen geslaagd. Toen Alie Stijl door den heer J. H. van Teeseling werd gestart, zwom zij de eerste twee ba nen in keurigen, volkomen correcten stijl. Zij hield bovendien uitstekend haan, tcrwrj zij de keerpunten goed nam. De record- poging vond plaats volgens het nieuwe re giemet van do F.I.N.A. Toen Alie Stijl drie banen (75 meter- had gezwommen, was het reeds duidelijk, dat I het wereldrecord van Doortje Hccselaars Nadere bijzonderheden omtrent de route. Het cenrtaal bestuur voor den Elf stedentocht heeft gisteravond beslo ten in ieder geval de route zoo vast te stellen, dat de tocht eerst naar het noorden zal gaan en vervolgens via Franeker en Harlingen naar het zuiden. Zooals de zaken thans staan, zal niet over de Dokkumer Ee worden gereden doch via Oudkerk en Rinsumageest naar Dok- kiun. Hier keert men terug en Franeker zal worden bereikt langs Barthelhiem. Van Franeker gaat de reis naar Harlingen, verder naar Bolsward, Workum, Ilindeloo- pen en Stavoreru De route via Heeg naar Ylst zal ditmaal niet worden genomen, doch wel het traject door het Gaasterland, door de bosschen dus, want via Balk, Sloten en het Sloter- meer zullen de deelnemers Ylst kunnen be reiken. Van Ylst gaat het naar Sneek en van daar naar Leeuwarden, het eindpunt, Overal is op deze route prachtig ijs dat heb ben de inspectietochten van verschillende leden van het centraal bestuur wel bewe zen. Alleen te Harlingen en te Sneek zul len de ijzers moeten wordenafgebonden, maar veel zullen de rijders niet behoeven te wandelen. De inschrijvingen. verbeterd zou worden. De vraag was al leen met hoeveel seconden. Op de vierde baan, een afstand van 16.44 meter, wist Alie Stijl nog met een flinken spurt te eindigen, zoodat voorzitter-kamprechter, P. H. J. Dogger, onmiddellijk kon constatee- ren, dat het wereldrecord aanzienlijk verbe terd was. De drie tijdwaarnemers, mevr. 7. E. TriebeisKoens, en de heeren P. van der Velden Sr. en H. N. A. Evers noteerden resp. 1 min. 13 sec., 1 min. 13 sec. en 1 min. 13,1 sec., zoodat het nieuwe wereldrecord op 1 min. 13 sec. kwam te staan. Een zeer bijzonderep restatie van mej. Stijl, waarbij wij echter niet. den indruk kregen, dat het record hier lang op zal staan. Maar belangrijker is 't feit, dat men in zwembondkringen Alie Stijl, mits zij haar oefeningen daar op inricht, in staat acht het wereldrecord over 100 meter school slüg te verbeteren. Het wereldrecord van Hanni Hoelzner. Dit wereldrecord staat sedert 13 Maart 1936 op naam van de Duitsche zwemster, Hanni Hoelzner met een tijd van 1 min. 20 sec.,, gevestigd te Plauen. Veel heeft men na deze fantastische prestatie van het Duitsche zwemstertje niet meer gehoord en algemeen beschouwde men dit record als een uitgooier. Maar intusschen staat het wereldrecord zeer scherp en de laatste ja ren is het record niet bedreigd geweest. Indien men evenwel den tijd van Alie Stijl over 100 yards (91.44 me ter) omrekent over 100 meter en men aanneemt, dat het Meeuwenlid dezelfde snelheid van de laatste baan zou kunnen behouden, iets waartoe zij in staat mag worden ge acht, dan komt men over 100 meter tot een tijd van 1 min. 19,8 sec., dus 0.4 sec sneller dan het wereldrecord van Hanni Hoelzner. Wij rekenen daarbij nog niet op het voor deel van de armen, hetgeen met een bas- sinwand op de 100 meter wel tot uitdruk king kan komen, doch op de 100 yards vol geris de nieuwe bepalingen in het geheel niet. Aangenomen mag worden, dat Alie Stijl binnen korten tijd een poging zal doen om ook het wereldrecord op de 100 meter op haar naam te brengen. Een modeshow uit de oudheid... Per auto over het ijs naar Vo- lendam! Marken moge zijn karakter als Visschers- eiland verliezen de tradities blijven er be staan. Dit bewees de bruiloft, welke er gis termiddag op het havenijs werd gehouden. De oorsprong van deze traditie ligt eeuwen terug en de laatste maal vond een derge lijk ijsfeest in 1917 plaats. Nu men in de gelegenheid was dit nog maals te doen werd daartoe zonderschroom door de Marker IJsclub besloten. Marker boerinnen worden mo dem. Op onze vraag: „Is het feest uitsluitend uit reclame- oogpunt georganiseerd?", kre gen wij ten antwoord: „Neen, dat is niet het ccnige doel". Men vreest echter, dat dit de laatste maal zal zijn, dat een bruiloft op het ijs in scène gezet kan worden. De Markerkleeding raakt meer en meer uit de mode en wanneer over enkele jaren het eiland ingepolderd zal zijn, is zij misschien geheel verdwenen. Met dat voor oogen wil de 3e bevolking nog eenmaal haar erfklee- ding voor den dag halen en toonen aan de massa wat een Markerbruiloft is. Duizenden vreemdelingen hebben giste ren genoten van het schouwspel, dat men ook kan zien als een modeshow van bijzon dere soort. Niet een waarop nieuwe model- Naar wij uit Amsterdam vernemen doen zich op vele plaatsen in het district Noord Holland en Noordwestelijk Utrecht van den veeartsenijkundigen dienst nog eiken dag nieuwe gevallen van miltvuur voor. Tot dus ver zijn in totaal 78 gevallen gemeld. Door den dienst is een onderzoek ingesteld bij verscheidene veevoederfabrieken ,waar een hoeveelheid veevoeder, dat naar men ver moedt met miltvuurbacterien is besmet, voor den verkoop is geblokkeerd. Voorts zijn on der toezicht van den dienst een aantal boer derijen, waar zich miltvuur heeft voorge daan, ontsmet Van de zieke beesten zijn de meeste gestorven. len getoond worden, doch een show uit de oudheid. Immers op deze bruiloft droegen de gasten een keur van kleedingstukkcn opgehaald uit de „Bouwekist" waarin voor ouders 200 a 300 jaar geleden hun bruilofts- klecding bewaarden, deze kleedingstukkcn werden van vader op zoon en van moeder op dochter zorgvuldig bewaard. De generatie van thans demonstreerde gistermiddag op levendige wijze deze klee ding. Rond den feestdisch. De vier bruidsparen droegen de vier ty pische bruiloftscostuums. Zij zaten te mid den van de gasten aan de welvoorziene ta fels, waaraan de dranken en het gebak werden rondgediend. Iedere bediende had zijn eigen taak en welk deze was konden de kenners zien aan de kleeding, welke ge dragen werd. Typische dansen vormden 't slot van het feest, althans voor het pu bliek .want gisteravond verzamelden de gasten zich weer, om het restant van de boerenjongens met suiker en de roode wijn, de traditionccle Marker bruiloftsdran ken, op te maken, Volendam volgt! In navolging van Marken zal Zondag middag te Volendam een origineele Vo- lendammer bruiloft met muziek en dans op het ijs worden georganiseerd. Voor de duizenden ijsliefhebbers, die Zondag weer op de schitterende hanen over de Gouwzee van Monnikendam naar Marken en van Marken naar Volendam zullen rijden, zal deze bruiloft een groote aantrekkelijkheid beteekenen. Sinds Vrijdag worden ook auto'* op de Gouwzee toegelaten, zoodat van Monnikendam uit naar Marken en Volendam gereden kan worden. Om Urk van voedsel te voorzien. Een moeilijke tocht. Na een zeer moeilijke reis zijn gistermid dag om ongeveer half zes vier personen met bakfietsen van Kampen op Urk aangeko men. Het gewezen eiland is door de vorst geheel geisoleerd en al het voedsel en an dere levensbehoeften moeten over het ijs worden aangevoerd. Tot nog toe geschied de dat per ijsvlet, hetgeen echter zeer veel tijd vergde. Gisteren heeft men derhalve gebruik gemaakt van bakfietsen in de ver onderstelling, dat dit den reisduur aanmer kelijk zou bekorten. Het ijs vertoonde ech ter verschillende groote scheuren, zoodat de lading, bestaande uit drie vaten visch, bo ter, worst, wild en gevogelte, sigaren enz. tot drie maal toe moest worden uitgeladen. De reis duurde daardoor van gistermorgen zes uur tot gisteravond half zes. Vandaag wordt op Urk een vliegtuig van de K.L.M. verwacht, dat post zal aanvoeren en medenemen. BRANDWEER HAKT GATEN IN HET IJS EN PLAATST DAAR DE ZUIGSLANGEN IN. In den laten middag ontstond gisteren te Rotterdam brand in de door Mr. H. C. Hint zen bewoonde villa aan de Groene Wetering. In een kamer aan de rechterzijde van het huis, boven de garage, was een radiator van de centrale, verwarming bevroren. Ten einde deze te ontdooien, was er een clectrisch kacheltje op gezet. Dit kacheltje verspreidde echter zulk een gloed, dat het houtwerk na- hij de radiator vlam vatte. Het vuur vrat verder en deelde zich aldra aan het. rieten dak van de villa mede. Meer bluschmaterieel noodig! De dienstbode, die den brand ontdekte, deelde haar bevindingen aan mevrouw Hintzen mede en deze waarschuwde ijlings de brandweer. Op dit eerste alarm rukte een aantal slangen wagens uit, doch bij aankomst zag men dadelijk in, dat voor het blusschen van dezen brand grooter materieel noodza kelijk was. Drie motorspuiten werden dan ook gerequireerd. Inmiddels tastte men met zes stralen van de slangenwagens den brand, welke zich reeds van den over het geheele huis loopende zolder had meester gemaakt, aan. Gretige prooL De vlammen, welke in het rieten dak een gretigen prooi vonden, werd nog aangewakkerd door den feilen wind, zoodat men vreesde, dat de brand niet te localisceren zou zijn. Den be woners werd daarom aangeraden de villa te verlaten en zooveel mogelijk bezittingen in veiligheid te brengen Een zif^jL meisje werd bij huren on dergebracht. Met behulp van enkele brandweerlieden werd een gedeelte van het meubilair, o.a. een groot aantal schilderijen, antieke meubelen en andere kostbaarheden, naar buiten ge dragen. Een auto werd uit de garage gere den. De brandslangen in ijsbijten. Nadat de motorspuiten waren aan gekomen. werden bijten in het ijs van de Groene Wetering gehakt, hierin plaatste men de zuigstangen, waarop de brandende villa, waar het vuur steeds grooter vorderingen maakte, van alle zijden, door de brandweer werd ingesloten. Ondanks de groote (watermassa's, welke in de vuurzee werden feeworpén.: duurde het verscheidene uren voordat men den brand meester was. De brandweerlieden hadden met een felle kou te kampen en het spoedig bevriezende bluschwater maakte het terrein van den brand tot een ijsbaan waardoor men genoopt was zand te strooien. Omstreeks tien uur was men met het blusschingswerk zoover gevorderd, dat tot de nablussching kon worden overgegaan. De villa, welke acht jaar geleden werd ge bouwd, was geheel uitgebrand. Het blusschingswerk werd o.m. bijgewoond door burgemeester mr. P. J. Oud. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. DOODELIJKE VAL OP GLADDEN WEG. Bij het uitwijken voor een auto der P.T. T. te Groesbeek, op den rijksweg Groesbcek —Nijmegen, is gistermorgen tengevolge van de gladheid van den weg do heer G. zoo ernstig komen te vallen, dat hij een uur later aan de bekomen hersenschud ding is overleden. De Torenvalk bereikte gisteren op de heenreis Rangoon. De Emoe is hersteld en passeerde op weg naar Batavia Singapore. De Wielewaal, die uit Napels vertrok, keerde we gens den sterken tegenwind naar zijn startplaats terug. Op de terug reis landden de Buizerd en de Nan- doe resp. te Alexandrië en te Ran goon. Minister geelt inlichtingen over het geweigerde perstelegram. Op de vragen van den heer Wijnkoop in verband met het niet doorzenden van een perstelegrani door het Volksdagblad tot het Russische persagentschap Inprekorr gericht, heeft de minister van Defensie als volgt ge antwoord: Het telegram bevatte twee resoluties, on derscheidenlijk gericht tot den heer Stalin, le Moskou en tot de Finsche volksregeering, minister-president Kuusinen te Terioki. De inhoud dier resoluties in een telegram vervat seint overeen met 'n te voren in het Volksdagblad gepubliceerd stuk. Naar het oordeel van den minister is de verzending van het door een persagentschap bestemde telegram door de bevoegde auto riteiten te recht geweigerd, aangezien de inhoud krenkend moest worden geacht voor een bevriende mogendheid en naar door Nederland bij uitsluiting erkende regeering. De bevoegdheid tot deze weigering berust te op het K. B. van 15 April 1939, waarbij het geheele telegraafverkeer werd geschorst, behoudens verleende ontheffing. Den minister is van verbindingen tusschen militaire autoriteiten en journalisten, die het verstrekken van ambtelijke mede- deelingen aan onbevoegden ten gevolge heb ben gehad en alsnog kunnen hebben, niet gebleken. In verband met het vorenstaande wordt het instellen van een nader onderzoek niet noodig geacht. Zoodra er geen bezwaren meer zijn van de niet-verzonding van een telegram mededee- ling te doen, wordt de afzender ter zake in gelicht en wordt hem terugbetaling gedaan, van de betaalde telegramkosten. In het onderwerpelijke geval werd vooï de verzending van het geweigerde telegram door den afzender niets betaald, daar de be taling geschieden zou door den geadresseer de te Moskou. Hevigste hittegolf sedert 30 jaar. In do afgeloopen 36 uur zijn in Buenos Aires veertien personen ten gevolge van de hitte overleden. Zes tig ménschen moest in het centrum van de stad eerste hulp worden ver leend. Men gelooft, aldus U. P., dat nog 200 andere slachtoffers in de zie kenhuizen medische hulp noodig hebben gehad. Gisteren werd een maximum temperatuur van 102.2 gr. Fahrenheit opgeteekend. Ook uit de provincie komen berich ten over sterfgevallen tengevolge van de hitte. De oogsten hebben veel te lijden. Het waterverbruik is gestegen tot 12 millioen H.L. De ijsfabrieken, die door het publiek belegerd worden, worden door de politie bewaakt. Het is de eerste hittegolf sedert 30 jaar. Bezwaar tegen indeeling bij randgemeenten, gezien de er- varingen in de Wierinqermeer. Blijkens het eindverslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot voorloo- pige gemeentelijke indeeling van eenige ge bieden langs den rand van den Noordooste lijken Polder verklaarden enkele leden zich met de voorgestelde gemeentelijke indee ling van deze gronden wel te kunnen ver eenigen. Zij zouden het nochtans betreu ren, indien de oplossing, hier in overwe ging gegeven, beteekende de eerste schrede op den weg. die voert naar indeeling van het geheele poldergebied bij de randgemeen ten. De ervaringen, met een dergelijke op lossing opgedaan in de Wieringermeer, lok ken huns inziens niet tot navolging. Andere leden betuigden onverdeelde instem ming met dit wetsontwerp. Het tegoed steeg met 92 nüllioen in 1939. De statistiek der spaarbanken over 1938, welke jaarlijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt opgesteld, is dezer dagen verschenen. Het totale bedrag der spaargelden is blijkens deze publicatie van f 1.695 millioen tot f 1.787 millioen gestegen Meerd an 95 pet. van dit enorme bedrag wordt door de spaarders toevertrouwd aan de Rijkspostspaarbank, de bijzondere spaar banken en de boerenleenbanken, de rest wordt beheerd door instellingen als perso- neelsspaarbanken, spaar- en voorschotban ken en algemeene banken. Het gemiddelde saldo-tegoed per boekje bij de R.P.S. en de bijzondere spaarbanken bedroeg einde 1938 f 330 tegen f 319 einde 1937. Bovenstaande gegevens zijn afkomstig yan het Centraal Bureau yoor de Statistiek Vrijdagavond waren, naar wij ver namen, reeds 800 inschrijvingen bin nengekomen. nl. 350 deelnemers aan den wedstrijd en 450 toeristen. De inschrijvingen sluiten Zaterdagmid dag vier uur. Voor de vijfde maal zal de Elfstedentocht worden verreden. In 1912 werd de tocht voor het eerst gehouden, toen volgde 1917, daarna kwam de beruchte Elfstedentocht in een Siberische koude van 1929, in 1933 werd de wedstrijd voor den vierden keer georganiseerd en als alles goed gaat, en daar twijfelt men, gezien de weersomstan digheden en do ijverige voorbereidende werkzaamheden, in Friesland niet aan, zal de tocht van Maandag op prachtige wijze slagen. Alle winnaars van vorige toch ten aan den start. Het is wel teckcncnd voor de belangstel ling, dat alle winnaars van vorige tochten zich ook nu weer hebben aangemeld. Want C. Chr. J. de Koning uit Princcnhage. de winnaar van den wedstrijd in 1912 en 1917, was een der eersten, die een briefje naar Leeuwarden schreef. Thans doet hij niet aan den wedstrijd, maar wel aan den pres- tatierit mede. Dat is ook het geval met Karst Leemburg, den winnaar van 1929, terwijl ook de eerst aankomenden van 1933, do Vries en Casteleyn, zich hebben aangemeld. Alleen de Vries zal in den wedstrijd starten, de anderen in den prestatietocht. Vele be kende sportlui uit den lande zullen naar Leeuwarden komen om dezen langen tocht mee te maken. Van- hen noemen wij den skikampioen var» Nederland, Jan Boon. den athleet Jan Zeegcrs Jr., de bekende schaat senrijders Jongert en Westra, Huizinga Bruyns, vroeger een bekende figuur in voet- baikringen. Het mag wel als een merk waardige bijzonderheid gelden, dat de heer Huizinga Bruyns voor den vijfden keer Maandag zal starten ,een prestatie, waar mede hij volkomen alleen staat. Gisteravond werden nog besprekingen ge voerd om te trachten de banen in de om geving van Leeuwarden in een zoo goed mogelijke conditie te krijgen. RUZIE OM DEN AETKER. Het orgaan van den Ned. Herv. Radio-Omroep bevat den volgenden open brief van het bestuur van dezen om roep aan den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer van Poeyen. In dezen brief wordt o.m. het volgende gezegd: Tot driemalen toe werd van de zijde der Ned. Chr. Radio Ver. betoogd, dat de Hervorm de radio-aangelegenheden volkomen geregeld waren en dat met algeheele uitschake ling van den N.H.R.O. U hebt meermalen te ken nen gegeven, dat met onze belangen rekening zou wor den gehouden. Wij vragen U nu, wat is daarvan nog over? U schrijft 3 Augustus zóó dat daaruit afgeleid kan worden, dat U de zaak leidt. Van N.C. R.V. zijde wordt betoogd, dat de regeling van de N.C.R.V. afkomstig is en op Uw initia tief werd ontworpen. Hoe is het nu? Heeft U geleid of werd U geleid? Er moet duidelijkheid kot V v men in deze materie! Wan- a neer men van N.C.R.V. zijde U aanduidt als: „onze radio minister", waarbij het accent op „ons" behoort te vallen, en verklaart dat men U hoogst dankbaar is voor Uw interme diair hetwelk de N.C.R.V. voor gevaren heeft behoed en den N.H.R.O. heeft vernie tigd, dan vraagt elk burger in wien nog een grein rechts gevoel overgebleven is zich af. of Uw handelwijze wel bil lijk, rechtvaardig en juist is geweest. Zoolang Uw efgen woord de voorstelling van de zijde der N.C.R.V, gegeven niet heves- tigt, weigeren wij te gelooven dat U onze zaak op incorrecte wijze zoudt hebben behandeld. Zoolang Uw eigen woord de voorstelling van de zijde der N.R.C.V. gegeven niet veroor deelt. blijft Uw persoon onder verdenking van eenzijdige be voordeeling van een bepaalde volksgroep. Waar door U zelf het hoogste kerkelijk gezag in deze zaken werd betrokken, is het de Hervormde Kerk zelf,' die recht heeft op ant woord. Excellentie het woord is aan U! Wij venvachten en vertrouwen dat U in deze quaestie een duidelijk en ze- kar geluid zult doen hooren Excellentie! ieder wacht Uw antwoord! „NEEN, DèN ROMME!" Het Volk (s.d.a.p.) h'eeft zich „verbaasd" en „geërgerd" over twee artikelen in het r. k. dagblad „De Tijd", waarin de vorige minister van Socia le Zaken, prof. Romme, ver geleken wordt met zijn soc.- dem. opvolger van den Tem pel. Hef Vk. schrijft: Wij kunnen op deze plaats niet alle beweringen van den katholieken schrijver over de onderscheidene onderdeelen van het sociale beleid op den yoet .volgen, wij komen er op terug. Telkens wordt Van den Tempel afgeschilderd als de grove materialist, wien het slechts om „meer loon en minder arbeidsduur" voor de arbeiders te doen zou zijn en die geen oog zou hebben voor de mogelijkheid van hun gees telijke en zedelijke verheffing met behulp van zekere maat regelen. Neen, dan de edele Romme, die steeds opnieuw blijk gaf van zijn overtuiging, dat de mensch niet leeft van brood alleen! Wat een come- die Het socialistische blad geeft dan enkele passages weer uit de gewraakte artikelen, waar na het vervolgt: En dit alles uit spijtigheid over het heengaan van Rom me, die den al te povere in houd, welke zijn voorstellen menigmaal hadden, placht te camoufleeren met een redcrij- kersbravour van ingewikkel de volzinnen en schijnbare diepzinnigheden franje, franje, allemaal franje! EEN BOEKJE OPEN OVER DE RADIO. De Haagsche Post schrijft: Als wij leefden in „gewone" tijden, zou het veel meer ge rucht hebben gemaakt, dat de heer Gustav Czopp, de be kende radio-reporter van de A.V.R.O.,, dezer dagen zijn. (arbeid bij dezen omroep heeft beëindigd. Er is alle reden om aan te nemen, dat dit ontslag in verband staat met het boekje, hetwelk van des heeren Czopp's hand is ver schenen, en waarin hij in let terlijken zin een boekje open doet over die reportages, en over de radio in het alge meen. Men krijgt hieiv een kijkje achter de schermen, dal stellig voor velen in wezen niet veel nieuws bevat, maar voor het groote publiek wel. Is de A.V.R.O.-leiding van oordeel geweest, dat de heer Czopp deze dingen niet iri het openbaar had moeten vertel len? Vermoedelijk. Toch is het goed, dat ze gezegd zijn, en nog wel op zulk een geesti ge en pikante manier, al wordt het er een enkele maal te dik opgelegd. Soms vraagt men zich af, waar het met de ontwikkeling van de radio heen moet. Is ei«JnIijk het oogenblik niet aangebroken, dat de positie en dc presta ties van de radio in ons land uit ideëel oogpunt eens een onderwerp van grondig on derzoek gaan uitmaken? Is het te veel geëischt, dat dc regeering een commissie van bekwame mannen en vrou wen benoemt om daarover rapport uit te brengen? Of zou anders een onzer groote cultu- reele lichamen deze zaak niet eens willen aanvatten? Over de pers die natuurlijk ook veel en veel ouder is zijn dikke boeken geschreven; zij is herhaaldelijk object ge weest van studie en van gron dige beschouwingen in allerlei vorm. De radio bestaat nu in ons land lang genoeg om haar beteekenis en resultaten uit idëel, cultureel oogpunt eens ie beschouwen,

Schager Courant | 1940 | | pagina 2