DE JONGSTE OEFENINGEN VAN HET NEDERLANDSCHE VELDLEGER. Verrassend snel wordt het te bezetten object door de ijs- patrouilles bereikt en omsingeld bij de herovering van een ver loren gegaan punt tijdens de jongste oefeningen van het Nederlandsche veldleger Actie van ijspatrouilles bij het hernemen van verloren gegane punten tijdens de oefeningen van het Nederlandsche veldleger op bevroren terrein Tengevolge van den mist ging veel aantrekkelijkheid van den .Molen- en Merentocht" door Noord«Holland voor de deelnemende schaatsenrijders verloren. De bekende molen .De Schoolmeester" te Westzaan vervaagd in den zwaren nevel Voorzien var» sprits en pijpen binden eenige deelnemers aan den traditioneelen .Pijpentocht" naar Gouda de schaatsen weer onder voor hun terugtocht naar Rotterdam De ijsbreker doet zijn werk in het Noordzee-kanaal, om dezen belang rijken waterweg voor de scheepvaart open te houden De hardrijwedstrijden op de baan der Amsterdamsche IJsclub. Jan Roos (rechts), winnaar van de 500 M., tevens van den heelen wedstrijd en Havekotte, die tweede werd, in actie De kracht van het Nederlandsch inundatie-gebied tijdens de oefeningen van het veldleger gedurende de vorstperiode. Aan de vechtwagens gelukte het niet over het ijs te trekken. Hoewel dit sterk genoeg was, geraakten de wagens in de lange sleuven, waaruit ze zelfs naar zeer veel moeite niet meer konden geraken Ook voor de amphibie-terreinwagens bleken de ijshindemissen in het inundatie gebied te moeilijk. Nog vooruit, nog achteruit gelukte het de gladde kanten te beklimmen Bij de jongste oefeningen van het Nederlandsche veldleger bleek wederom de kracht van het inundatie-gebied, ook in bevroren toestand. Het gelukt den vechtwagens niet, het terrein te passeeren als gevolg van de in der haast opgeworpen ijs-barrières

Schager Courant | 1940 | | pagina 4