Elf merentocht een succesl De driemeren-tocht Successen Prinselijk Paar op het ijs iftcAaaUen Elfstedentocht gaat niet door Naar ons van de zjjde van de Elf- stedenvereeniging medegedeeld wordt, heeft men zich genoodzaakt gezien te besluiten den Elfstedentocht, die van daag gehouden zou worden, tot nader order uit te stellen. Reeds eergisteren was een lichte dooi in getreden, welke ook gisteren heeft aange houden. Er had zich veel water op het ijs gevormd en bij informatie te de Bilt werd de verwachting uitgesproken, dat de eerst volgende 36 uur nog geen verandering in den algemeenen weerstoestand zou intreden. De organisatie heeft het derhalve niet verant woord geacht een tocht met zoo'n groot aan tal deelnemers (3400) doorgang te doen vinden. De op Zaterdag gehouden Elfmerentocht is een groot succes geweest. 's Morgens om 8 uur reeds begon het aardige stadje Sneck, een ieder die van schaatsen hield, tot zich te trekken en toen dan ook om 9 uur de strijd kon beginnen, schoolden hon derden deelnemers voor het startbureau teza men. Heel Sneek was bijna bij de start aan wezig om, zoo ze niet zelf meereden, toch het vertrek te zien en er heerschtedan ook een gezellige drukte. Bij clubjes, aan de stok, iets dat men hier in Noord*-Holland zoo weinig ziet, vertrokken de deelnemers. Het eerste gedeelte van het par cours liep langs eenige kanalen en na een kwartier kwam het eerste meer in zicht. Eén uitgestrekte ijsvlakte, zoo ver het óog reikte, met als een wit lint er dwars over de baan. Dit meer, het Heegermeer(l) met daarop aanslui tend de Fluessen(2) werd in de lengte overge stoken en zoo bereikte men de eerste controle Galamadammen. De schaatsen werden even afgebonden, kaarten afgestempeld en een bord warme erwtensoep verorberd, dan ging het weer verder door het mooie Friesche polder land, langs Balk, naar het Slotermeer(3). Hier was het ook zeer mooi en als men even stil stond, kon men duidelijk de werking van het ijs kooren. Spoedig was ook de tweede controle te Sloten bereikt. Ook hier was het weer een drukte van belang en het bleek wel duidelijk dat Friesland het land van de schaatsenrijders is. Jong en oud,' arm en rijk was op de schaats. Dit was werkelijk Friesland op zijn best. De grootste meren waren nu achter de rug en we kregen de minder groote, achtereenvolgens Brandemeer(4), Groote Brekken(5), Koevor- dermeer(6) en de Langweerder wielen(7) al waar de derde controle Langweer was gelegen. Hier waren 's morgens de prestatie-rijders gestart en deze konden hier reeds elk oogen- blik terug verwacht worden waardoor hier zeer veel belangstelling was. Maar wij moesten nog verderop. Het einde kwam echter in zicht en via het Jentjemeer(8), de Langstaartenpoel(9), de Goingarypsterpoel(lO) kwamen we aan het Snëekermeer(ll). Dit was het laatste meer en tevens het eindpunt. Niet minder dan 1600 deelnemers hadden 's morgens den tocht aanvaard en hoewel het juiste aantal nog niet bekend was, liet het zich aanzien, dat slechts weinigen de tocht niet zou den volbrengen. Men kan gerust zeggen, dat van al de Friezen die meereden, de volle 100 pet. het einddoel bereikten. Een woord van waardeering verdient ten zeerste de V.V.V. Sneek, die onder leiding van den heer L. Brandenburg, secretaris, alles tot in de puntjes georganiseerd had. Ook nog een woord van hulde aan den Frie- schen IJsbond, die in navolging van de A. N. W. B. op den weg, wegwijzers plaatsten op alle meren en kruispunten, zoodat verdwalen tot het onmogelijke behoorden. De Amsterdammer K. Klazema winnaar Gisteren is de driemerentocht verreden, welke uitgeschreven was door de betreffende commissie uit den ijsbond „Hollands Noor derkwartier", in samenwerking met den Zuid- Hollandschen IJsbond. Met extra-treinen en autobussen werden de ongeveer vijftienhonderd deelnemers naar Aalsmeer vervoerd, waar het begin- en eind punt van den tocht was. Om kwart over acht vertrokken des mor gens de eerste deelnemers van de Westpias. Westpias. De route leidde over het Braassemermeer en de Kagerplas. vanwaar de deelnemers terug moesten rijden naar Aalsmeer, in totaal een afstand van 55 km. Het parcours was zwaar. Niettegenstaande den mist, welke in den middag kwam opzet ten en den lichten regenval, waren de schaat senrijders in de beste stemming. De eerste, die de finish bereikte, was K. Klazema uit Amsterdfam, die den toch vol bracht in twee en een half uur. Mej. H. C. ten Bruggen—-Cate, eveneens uit Amsterdam, bleek van de dames de snelste en bereikte het eindpunt na drie en een half uur. Mej. Buwolda en de heer E. Haitsma, bei den uit Amsterdam, reden den tocht twee maal kwamen om vier uur in den middag aan het eindpunt aan. Onder de deelnemers bevond zich de acht jarige Jongen M. G. Spaans uit Hoofdorp. v.-ar Mevr. Loggers- Boontjes Ook mevr. SchoorlKeetman en de heer P. C. Timmerman weren zich. De nationale wedstrijden in het schoonrijden voor dames en paren, welke Zaterdag op de banen van de ijsclub „Zwanenburg en Omstre ken", onder auspiciën van den K.N.S.B. wer den gehouden, zfln een groot succes voor de bekende rijdsters uit onze streek geworden. Bij de dames behaalde mevr. A. Loggers Boontjes, vroeger te Schagen en thans te Huizen (N.H.X den eersten prijs vóór Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben Zondagmiddag een gedeelte van de route van de drie.merentocht op de schaats gereden. Het prinselijk paar arriveerde per auto bij de controle in Oude-Wetering. De prinses was gekleed in een bruin-rood mantelpak, de prins was in uniform, De vorstelijke perso nen bonden op den steiger van de jachthaven „De Brasem" hun schaatsen onder en ver trokken in de richting van De Kaag, langs de route, welke de ijsbaan „Hollands Noorder kwartier" had aangegven, mevr. SchoorlKeetman te Barsinger- horn, terwijl de eerste samen met den heer Meeuwig ook eerste werd in den wed strijd voor paren. De uitslagen luiden: Dames: 1. Mevr. Loggers—Boontjes (Huizen, 3V, punt. 2. Mevr. SchoorlKeetman (Barsinger- horn) 51/2 punt. 3. Mevr. Van LeeuwenKooy (Heemstede) IV/i punt. Paren: 1. Mevr. LoggersBoontjes en Meeuwig, 3i^ punt. 2. Mevr. SchoorlKeetman en Timmerman (Schagen), 7 punten. 3. Mevr. Van LeeuwenKooy en P. C. Cuperus (Schagen), 10 punten. Mevr» Schoorl-Keetman wint te Nieuwe Niedorp Gisteren werden te Nieuwe Niedorp nationale wedstrijden in het schoonrijden voor dames en paren gehouden. Ditmaal werd Mevr. SchoorlKeetman eerste voor Mevrouw LoggersBoontjes. Ook zegevierde zij in den wedstrijd voor paren tezamen met den heer P. C. Timmerman (Schagen). De uitslagen luiden: Dames 1. Mevr. SchoorlKeetman (Barsinger- horn). 2. Mevr. LoggersBoontjes (Huizen). 3. Mevr. Schippers (Westzaan). Paren: 1. Mevr. SchoorlKeetman en Timmer man. 2. Mevr. LoggersBoontjes en Meeuwig. 3. Mej. Ekster en Goedhart. N. V.B.H.S.- wedstrij den Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Nederlandsche Vereeniging tot- bevorde ring van het hardrijden op de schaats orga niseerde deze vereeniging, in samenwerking met de Amsterdamsche IJsclub, wedstrijden, waarvoor de beste rijders van Nederland had den ingeschreven. De uitslag dezer wedstrijden, waarbij Roos een buitengewoon goeden tijd maakte op de 500" meter, luiden: 500 meter: 1. Roos (Amsterdam) 47.8 sec. 2. Have- kotte (Rotterdam) 49.4 sec. 3. De Jager (Rotterdam) 49.8 sec. 1500 meter: 1. Buyen (Amsterdam) 2 min. 37.1 sec. 2. Zwanenburg (Rotterdam) 2 min. 37.2 sec. 3. Roos, 2 min. 37.4 sec. 3000 nieter: 1. Zwanenburg, 5 min. 25.3 sec. 2. Have- kotte, 5 min. 25.8 sec. 3. Buyen, 5 min. 27 sec. Eindrangschikking: 1. Roos, 155.132 punten. 2. Havekotte,, 156.333 punten. 3. Zwanenburg, 156.416 pun. ten. 4. Buyen, 157.466 punten. 5. Kremer (Diemen) 161.249 punten. Nationale wedstrijden te Oudkarspel Zondagmiddag zijn, de slechte- weersomstan digheden ten 3pijt, op de banen van de ijsclub „De Volharding", te Oudkarspel, nationale wedstrijden in het hardrijden voor amateurs gehouden, over 500, 1000 en 3000 meer. Buyen was de beste rijder en legde op alle drie de afstanden beslag op de eerste plaats. De gedetailleerde uitslagen luiden: 500 meter: 1. Buyen (Amsterdam) 52 sec. 2. Leek (Oudkarspel) 53.4 sec. 3. Spanjaard (Oukarspel) 54.2 sec. 1000 meter: 1. Buyen 1 min. 44,8 sec. 2. Scheer (Twisk) 1 min. 58,6 sec. 2. Strijbis (Woudmeer) 1 min. 56,6 sec. 3000 meter: 1. Buyen 5 min. 40 sec. 2. Strijbis 5 min. 40,2 sec. 3. Scheer 5 min. 44,8 sec. IJsclub tangercis Voor de ringrijderij voor paren bestond veel animo. Een talrijk publiek sloeg met be langstelling de verrichtingen gade. De uitslag was: le prijs: mej. T. Koopman en de jongh. M. Klaver. 2e prijs: N. Berg en de jongh. J. Vrieling. 3e prijs: mej. J, Silver en de jongeh. G. Rempt. Schaatswedstrijd te 't Zand Onder groote belangstelling werd Zaterdag op de ijsbaan „Wintersport" een kinderijsfeest gehouden waaraan door meer dan 100 kinde ren werd deelgenomen. Behalve de gewonnen prijzen, werd aan ieder kind een versnapering uitgereikt, zoodat ieder kind blijde huis waarts keerde. De uitslag is als volgt: Kinderen beneden de 8 jaar. Jongens: le prijs Jacob Schilder, 2e prijs C. Johannes, 3e prijs Wim Kager. Meisjes: le prijs Aat Smit. 2e prys Corrie Slijkerman, 3e prijs Jannie Doedens. Kinderen van 810 jaar. Jongens: le prijs Jan de Wit, 2e prys Meindert Sluis, 3e prijs Jan Klaver. Meisjes:' le prijs Ellie Kager, 2e prys Annie Dobbe, 3e prijs Cath. Schilder. Kinderen van 10 jaar en ouder. Jongens le prys H. Schilder Lzn., 2e pi-ijs Jan de Wit Wzn., 3e prijs Jeroen Doedens, 4e prijs Jb. v. d. Berg. Meisjes: le prijs Tiny de Wit, 2e prijs Gerri Zomer dijk. 3e prijs Klaartje Slikker. Zondag werd een korte baanwedstrijd in hardrijden gehouden op de plaatselijke ijsbaan waarvoor zich 21 deelnemers lieten inschrijven. Als eerste kwam aan de heer Jn. Goed, uit Oudesluis, 2e C. Prins, Breezand, 3e J. Nannes. Oudesluis, 4e M. Dekker, Warmenhuizen. On danks de dooi was er veel publiek. Hardrijderij te Aartswoud Vrijdag werd alhier een hardrijderij gehou den voor ingezetenen. Er* waren 22 deelneemsters. le pr. Jb. Bakker; 2e pr. C. van Scheijen; 3e pr. J. Hartog; 4e pr. Jb. Best. De prijzen bestonden uit contanten. ZUID-SCHARWOUDE. Wedstrijden op de schaats De door de IJsclub „Ons Genoegen" alhier georganiseerde wedstrijden op de schaats met hindernissen hadden den volgenden uilslag: Jongens van 14—15 jaar: le pr. D. van Kleef. 2e pr. A. Schrijver. 3e pr. C. Rutsen. Jongens van 16—17 jaar: le pr. B. Heneweer. 2e pr. Jn. Schoen maker. Dz. 3e pr. Jn. van Kleef. OUDKARSPEL. PROEFWEDSTRIJDEN op het Waardje Spanjaard in de voetsporen van Jan Langedijk. Begunstigd door prachtig winter weer werden op het Waardje de proef wedstrij den van den K.N.S.B. verreden. Een flink aantal deelne mers heeft zich voor deze wedstrij den opgegeven. Zooals gewoonlijk waren de rijders in groepen gesplitst naar den leeftijd. Er wa len niet minder dan IS.personen van 15-tot 17 jaar ingeschreven. Bij deze groep was C. v. d. Kommer te Winkel verreweg de beste, üp de 500 meter maakte hij een tijd van 5u.6 sec. X. Ligthart van Warmenhuizen, die, doordat hij reeds eerder in een proefwed- strijd een eersten prijs gewonnen had, buiten mededinging meereed, noteerde 58 sec. voor dezen afstand. Gerrit Spanjaard uit Oud karspel legde beslag op den tweeden prijs met een tijd van 59.4 sec., terwijl J. .1. Don ker uit Ilpendam, een broer van Gonnc Don ker, den derden prijs op dezen afstand ver wierf met een tijd van 60.2. Ook onder de niet-prijswinnaars waren jongens, dio goed weg konden komen. M. v. d. Vall te Alk maar legde de 500 m .af in 02.4 sec. Op de 1500 meter was de volgorde vrijwel gelijk. Er werden, zooals uit de uitslagen blijkt, goede tijden gemaakt. Op de 1500 m. toonde T. Dijkstra uit Ilciloo zich sterker dan van der Vall. door dezen afstand af te leggen in 3 min. 9.4 sec., van der Vall had 3 min. 22 sec. noodig. Bij do groop 18—19 jaar startten acht deelnemers, Hart te Krommenie bezette op beide afstanden de eerste plaats. Als men er rekening nicdc houdt, dat Hart al drie jaren bui tenlands getraind heeft, komt de prestatie van den Oudkarspelaar B. Spanjaart, die het. alleen van onze zeer schaarscho schaatsgelegcnheid moet hebben, wel sterk naar voren. Op dc 500 M. toch kwam Spanjaart slechts 1 vijfde sec. later aan dan Hart, terwijl het verschil op de 1500 M. slechts 1 sec. bedroeg. Zal Oud- karspel straks weer een der promi- nento X'edcrlandsche schaatsenrij ders leveren? Bij de 20-jarigcn en ouder was .T. C. de Vries uit Amsterdam de sterkste. Een prach tigc tijd maakte hij op de 500 111.: 50 sec., twee seconden sneller dan zijn rivaal C. Scheer uit Twisk. Hierbij dient in aan merking te worden genomen, dat De Vries alle gelegeheid heeft, tc trainen op de kunst ijsbaan te Amsterdam, terwijl Scheer, als man uit een streek met weinig water slechts weinig trainingsmogelijkhcdcn heeft Zijn tijd op de 1500 meter, 2 min. 43.6 sec., slechts 1.6 sec. meer dan die van dé Vries, dwingt dan ook bewondering af. De beken de veteraan K. Jongcrt uit Ilpendam gaf als zijn meening tckennen, dat het heel goed zou zijn, indien de KNSB dezen rijder in het oog hield. Daar zit wat in. Cor Kos. die op de 500 m. als 3c geplaatst werd kwam bij de 1500 M. op de vierde plaats met een tijd van 2 min. 52.4 sec. De uitslagen van deze zeer geanimeerde en pleizierig verloopcn wedstrijden waren als volgt: 15—17 jaar: 500 M.: le prijs C. v. d. Kom mer, Winkel 56.6 sec.", 2c prijs G. Span jaart, Oudkarspel 59.4 sec.; 3e prijs J. J. Donker. Ilpendam 60.2 sec.; X. Ligthart, Warmenhuizen (buiten mededinging) 5S s. 1500 M.: le prijs C. v. d. Kommer. Winkel. 2 min. 56 sec.; 2e prijs G. Spanjaart, Oud- karspel 3 min. 5.4 sec.; 3e prijs J. .1. Don ker, Ilpendam 3 min. 6.2 sec.; X'. LigtbaV Warmenhuizen (buiten mededinging) 3 m. 3 sec. 18—19 jaar: 500 M.: le prijs D. Hart, Krom menie. 53 sec.; 2e prijs B. Spanjaart, Oud karspel 53.2 sec.; 3e prijs L. Muts, Ji&yx, 5S sec. 1500 M.: lc prijs D. Hart, Kromme nie, 2 min. 48.4 sec.; 2e prijs B. Spanjaart Oudkarspel 2 min. 49.9 sec.; 3e prijs L. Muts, Jisp, 2 min. 52 sec. 20 iaar cn ouder: 500 M.: le prijs J. C. de Vries, Amsterdam 50 sec.; 2e pr. C. Scheer, Twisk 52 sec.; 3e prijs C. Kos, Oudkarspel 53.2 sec. 1500 m.: le prüs J. C. de Vries, Amsterdam, 2 min. 42 sec.; 2e prijC. Scheer, Twisk. 2 min. 43.6 sec.; 3c prijs J. E. Verharen, Haarlem, 2 min. 51.6 sec. OUDKARSPEL. Buyen, Amsterdam, wint de be ker van de N.-Holl. Brandwaar borg Mij. Gisteren werden op het Waardje wedstrij den hardrijden gehouden om den beker van de N.-Holl, Brandwaarborg Mij., over afstan den van 500, 1000 en 3000 M. Het was weer Zondag, dus dooide bet. De belangstelling van de zijde van het publiek, en ook van de rijders, was zoodoende niet erg groot. Marius Strijbis, die in den wedstrijd om den W. Kos-bekcr op de 3000 Meter een tijd maakte van 5 min. 44 sec., reed deze afstand nu in 5 min. 40.2 sec., waardoor hij maar ccn seconde boven den tijd van Jan Langen- ciijk bleef, die tijdens den wedstrijd om dc W. Kos beker 5 min. 39.2 sec. reed. Het is jammer, dat hij op de 500 M. nog niet zoo vlug weg kan komen. Op de lange afstand is hij uitstekend thuis. Buyen, de bekende Amsterdamsche rijder, heeft op alle afstanden de eerste plaats we ten te bezetten. Hij bleef nog juist 1/5 sec. heneden den tijd van Strijbis op de 3000 M. Zijn lijd o]i de 100 meter was ook heel goed in vergelijking met die van de 500 M. Leek plaatste zich op de tweede plaats bij dc 500 AL, doch moetet bij dc langere afstan den een heel stuk opschuiven. C. Scheer, van Twisk, toonde zich een standvastig rijder. Op de lange baan redt hij zich best. Bas Spanjaart, Oudkarspcl, die de derde plaats bezet, op dc 500 AL, kon op dc langere afstanden zijn plaats niet handhaven en zakte naar dc 5c en 6e plaats. De uitslagen waren als volgt: 500 AL: 1. Buyen, Amserdam, 52 sec.; 2. Th. Leek, Noordscharwoude 53.8 sec.; 3. B. Span jaart, Oudkarspel, 54.4 sec. 1000 M.: 1. Buyen, Amsterdam, 1 min. 44.S sec.; 2. C. Scheer, Twisk, 1 min., 48.6 sec.; 3. AL Strijbis, Ilarenkarspel, 1 min. 50.6 sec. 3000 AL: 1. Buyen, Amsterdam, 5 min. 40 sec.; 2. M. Strijbis, Ilarenkarspel, 5 min. 40.2 sec.; 3, C. Scheer, Twisk, 5 min. 44.S sec. Totaal-klassement: 1. Buyen, Amsterdam, 3 pnt.; 2. C. Scheer, Twisk, 11 pnt.; 3. Al. Strij bis, Harcnkarspcl 12 pnt. 1ULIANA DORP HARDRIJDEN. Door eenige bewoners van ons dorp, werd Zaterdagmiddag voor de werkloozcn uit Koegras een wedstrijd in liet hardrijden op de schaats georganiseerd. Hieraan werd door 33 personen deelgenomen. Dc prijzen bestonden uit levensmiddelen, klcedingstuk ken, schaatsen enz. enz. Al deze artikelen waren door de middenstanders geschonken. De vier hoogste prijzen werden gewonnen 01*: le. W. van der Haag, 1 paar schaatsen cn bon voor 5 pond spek; 2c. J. Ottcn, rij- wiclbuitenband en bon van f4; 3e. 1 paar schaatsen en bon v. 1 H.L. eierkolen; 4e A. Hoornsman, bon van f2.50 en een tul band. Onulat er zoo buitengewoon gul was gc- gegeven, voor dezen wedstrijd, kon aan alle deelnemers een behoorlijke troostprijs wor den toegekend. BURGERBRUG. DE JEUGD IN ACTIE. .Zaterdagmiddag werden alhier wedstrij den gehouden voor schoolgaande kinderen. Uitslagen als volgt: Meisjes G—10, hal op blaadje: lc prijs A. Dapper, 2e prijs Nel Besteman, 3c prijs N. Kok, 4c prijs Greta Bregman. Meisjes 1014, hardrijden met hindernis sen: le prijs G. Kok, 2e prijs A. Bcsteman, 3e prijs M. v. d. Stoop. 4e prijs G. Groot. Jongens 610 jaar, houtjesrapen: le prijs J. Rcns; 2c prijs G. Boontjes; 3c prijs T. Zut, 4e prijs J. Dapper. Jongens 10—14 jaar, hardrijden: le prijs K. Vlam, 2e prijs B. v. d. Ilcijde; 3e prijs D. Wijchertse, 4e prijs H. Bregman Pz, KOLHORN. HARDRIJDEN. Bij de gehouden hardrijderij voor knapen van 14 tot eu met 16 jaar, Zaterdag j.1., wer den dc prijzen als volgt gewonnen: le prijs Geert Kugel, 2c prijs Piet Blaauboer Pz., 3e prijs Henk Bloos, 4e prijs Jac. Piek, allen te Kolhorn. DEN OEVER. hOEKELOOZE SCHAATSENRIJDERS. Enkele schaatsenrijders schenen de Hof manshaven nog tc klein te vinden voor deze sport en gingen het IJsselmecr op. Enkele kilometers van de kust geraakten zij beiden in een wak. Tot hun geluk waren vlak bij deze gevaarlijke plaats nog enkele schaat senrijders, die het genoegen móchten sma ken beide drenkelingen op het droge te ha len. Schaleen Keres winnaar van den tweekamp De Estlander Keres heeft na een zeer span- nend dertiende partij' zijn, voorsprong van 2 punten, die hij in de twaalfde partij had be vochten, behouden door met zwart spelend Euwe remise af te dwingen. Hierdoor werd Paul Keres reeds winnaar van dezen twee kamp. Dit heeft beide meesters echter niet belet de laatste party met volle animo te strijden, waarbij Dr. Euwe met zwart Keres in het nauw drong, waardoor deze materieel-nadeel kreeg. Toch streed de Estlander verder en op de een en veertigste zet werd deze party af gebroken in een gunstiger stelling voor onzen landgenoot, die evenwel hard voor een zege zal moeten vechten. ^memmen Ali Stijl verbetert het Ned. record 100 meter schoolslag Tijdens de wedstrijden van de Zwemver- eeniging „Het Y" is onze landgenoote Mej. A. Stijl er in geslaagd het Ned. record op de 100 m schoolslag, dat sedert 3 Octobcr 1937 op naam stond van Jo Waalberg, die in Gent destijds een tyd maakte van van 1 min. 22.6 sec., met niet minder dan een volle seconde te verbeteren en het te brengen op 1 min. 21.6 sec. Deze prestatie bedreigt op ernstige wijze het wereldrecord van de Duitsche Mej. Holzner, dat nog 0.6 sec. hooger ligt. ST. MAARTENSVLOTBRUG. HARDRIJDEN. Zaterdagmiddag heeft de IJsclub aan de Vlotbrug een hardrijderij georganiseerd op liet X. lf. Kanaal en wel voor jongens van 14 tot en met 17 jaar uit do kom. De lc prijs verwierf Koos Brouwer, 2e prijs G. Kleine, 3o prijs W. Vis. Voor mannen) van 18 jaar 011 ouder behaalde de le prijs Jan P. Boontjes, 2e prijs Jan Leeuwen, 3e prijs Jan Waiboer. Gistermiddag was er hardrijderij voor mannen, vrije deelname en hadden zich 18 rijders aan de start gemeld. Xa een zware kamp, verwierf de le prijs f 12, Jan Man- nevcld alhier, 2e prijs f 8, A. v. d. KooijJ Nieuwe Niedorp, 3e prijs f 4, Jan Vriesman te Petten, le prijs f 2, R. v. d. Duin, alhier, 's Avonds werd de aangekondigdo ring rijderij voor paren gehouden, waarvoor zich niet minder dan 25 paren inschreven. De lc prijs f 5, werd gewonnen door mevr. de GraafBoontjes 011 Jan P. Boontjes; 2e pr. f 3, mevr. HomanWitte en Jb. Boontjes, 3e prijs f 2.50, mej. A. Blaauw Jd. en I). Kaai; 4e prijs f 2, mevr. BosGroen en P. Woudstra; 5e prijs f 1.50, mej. A. v. d. Duin cn J. Bottema. ST. MAARTENBRUG. SCHOOLWEDSTRIJDEN. In samenwerking met do Schoolfeest commissie heeft de IJsclub alhier Zaterdag middag, voor dc schoolgaande kinderen van de O.L. school alhier, wedstrijden georga niseerd. Van le en 2e leerjaar werden van de meisjes, de le prijs gewonnen door Diet Oosterman; 2e prijs Uiltje de Jong; 3e prijs Rika Klaver, en van de pongens Jb. Schuit, B. Balenberg en J. Wit Van 3c en 4c leerjaar meisies E. Molenaar, A. Schuit, G. Kooij en A. Bas, jongens P. Dekker AIz. Adr. Brak, K. Schuit en K. Aloeyes Van 5e Ge en 7e leerjaar meisjes Trien N'ierop, Ma- rie v. d. Baan, Nel Kistemaker en van de jongens W. JHomp, P. Bakker Del. R. Schuur, I'. Bakker Az# en 1). Boontjes. Dc kinderen werden onthaald. Pleegde Albert Richter zelfmoord In ieder geval niet by een ski ongeval om het leven gekomen. Eenigen tijd geleden hebben we er melding van gemaakt, dat Albert Richter, de befaam de Duitsche prof-sprinter tengevolge van eer. ski-ongeluk om het leven was gekomen. Aanstonds deden in wielerkringen allerlei ge ruchten de ronde, volgens welke de doodsoor zaak een andere zou zijn geweest. In deze ge ruchten, die uit den aard der zaak niet te con troleeren. waren, is thans eenige klaarheid ge bracht door een uiteenzetting in het officieeie orgaan van den Duitschen Wielerbond, „Der Deutsche Radfahrer", waaruit blijkt, dat de renner in ieder geval niet bij een ski-ongeluk om het leven is gekomen, zooals het eerste offi cieeie Duitsche bericht ons wilde doen geloo- ven. ALBERT RICHTER. Naar Het Volk meldt, bericht „Der Deutsche Radfahrer" als volgt: „Uit de berichten in de Duitsche pers is het. de wielervrienden wel bekend, dat Albert Rich ter niet meer tot de levenden behoort. In het belang van de Duitsche wielersport is het ech ter noodzakelijk om de juiste samenhang van de oorzaak vast te stellen, ter weerlegging van alle oncontroleerbare geruchten. Albert Richter, öVer wiens kwaliteiten als wielrenner hier geen woord wordt ver spild, heeft bij zijn laatste reis naar Zwit serland, die een privé-aangelegenheid was, een misdaad begaan, waarvan de Duitsche wielersport in haar geheel niet genoeg kan gruwen. Richter heeft, om het met harde woorden te zeggen, voor een Keulschen Jood deze keer God zij dank zonder suc ces getracht groote bedragen in Marken naar Zwitserland te smokkelen. Hij heeft zich daarmede buiten de Duitsche volksge meenschap en natuurlijk buiten de gemeen schap van de Duitsche sport gesteld. Daar uit heeft hij de eenig mogelijke consequen tie getrokken en een vrijwilligen dood ge zocht. Wij allen betreuren ten zeerste, dat hij", die eenmaal een der onzen was, op deze wijze zyn vaderland, dat op dit moment met moeilijke uren te kampen heeft, verraden heeft. Zijn naam is voor immer uit onze ryen geschrapt". Uit dit bericht zou men dus moeten conclu- deeren, dat Richter door zelfmoord een einde aan zijn leven heeft gemaakt, maar overigens laat het natuurlyk ruimte voor andere veron derstellingen. Hoe alles ook zij, het staat in ieder geval wel vast, dat Albert Richter, die op de wieler banen een graag geziene figuur was en by zijn collega's in hoog aanzien stond, op onregel matige wijze aan zijn einde is gekomen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6